PDA

View Full Version : Как да си накарам косата да расте по-бързо и да се възстанов

Katrin_zlk
21st June 2007, 12:13
Как да я възстановя след всичко, което й причиних???- 2 къдрения и два пъти кичури, а преди това редовно боядисване, а сега редовно преса

non_blonde
21st June 2007, 13:08
Като начало би могла да се опиташ да пишеш на кирилица. Ако това не помогне потърси с търсачката из форума - има доста писано по въпроса.

Traiana
21st June 2007, 14:22
ВИЖ тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=960)
Следващия път използвай търсачката :!:

Saruman
21st June 2007, 14:30
В тоя ред на мисли и аз да питам как мога да накарам косата си да расте по-бавно :lol: ,че сега докато се усетя,и ми става като на Белослава прическата :lachen: :lachen: :lachen:

verita
21st June 2007, 14:38
В тоя ред на мисли и аз да питам как мога да накарам косата си да расте по-бавно :lol: ,че сега докато се усетя,и ми става като на Белослава прическата :lachen: :lachen: :lachen:

Аууу, как можа да се сравниш с тази кобила :2001:

Katrin_zlk
21st June 2007, 14:40
Ами Saruman не знам какво да ти кажа, просто моята коса бе6е много увредена и я подстригах доста касо и тя ве4е порасна, но никога не сам била с толкова каса коса и нямам тарпение да порасне пак каквато си бе6е. Ако иска6 може да си сменим косите??? :lol: :) :D

curka94
21st June 2007, 15:58
Кирилизатор-има го в подписа на Апоклистика :!:
А наистина те хората го казаха порови се и ще намериш мн инфо :wink:
УСПЕХ!!!

Nezinka
21st June 2007, 16:27
Ами Saruman не знам какво да ти кажа, просто моята коса бе6е много увредена и :D

Чета и си викам, бе туй момиче защо така фриволничи и нарича нашия Самуран БЕБЕ, а то било беше. :lachen: :lachen:

Puppito
21st June 2007, 16:51
Ами Saruman не знам какво да ти кажа, просто моята коса бе6е много увредена и :D

Чета и си викам, бе туй момиче защо така фриволничи и нарича нашия Самуран БЕБЕ, а то било беше. :lachen: :lachen:
:2055: :2055:

Katrin_zlk
22nd June 2007, 11:25
Здравейте, ама не се сърдете новичка съм от вчера, какво да направя, греша, намерих каквото ми трябваше :3000:

Limoni-Johni
22nd June 2007, 13:10
намерих каквото ми трябваше :3000:
Ей това последното не го разбрах... Що така?

sladkatony
22nd June 2007, 13:11
намерих каквото ми трябваше :3000:
Ей това последното не го разбрах... Що така?
Може би е имала предвид онази сгрешената "летящата" емотка :)

Regina
13th July 2007, 12:30
значи за да се възстановява трябва да ходи6 на фризиор 1път месечно за да ти подстригват само връхчетата и така 6те ти порастне дълга аз лично имам много хубава руса коса :oops: до кръста е и расте благодарение на това но никога не е била боядисвана а за подхранване жземи си каталог на avon там има стра6но хубава маска за коса която е под формата на олио много е ефектна :)

mila!
18th July 2007, 10:45
здравейте момичета! За растеж и сгъстяване на косата най-доброто средство е...урината. Пробвайте и ще видите ефекта...звучи гадно наистина,но си заслужава! :)

alias
18th July 2007, 17:48
:shock: :2009: да беее...ама това сериозно ли?!?! :shock:

alica
18th July 2007, 21:22
здравейте момичета! За растеж и сгъстяване на косата най-доброто средство е...урината. Пробвайте и ще видите ефекта...звучи гадно наистина,но си заслужава! :)

мдам, ама трябва да е от проверена девственица иначе няма ефект :2023:

i_shikawa
18th July 2007, 22:40
И аз съм чувала за урината,но незнам точно какво се прави,какво количество,смесва ли се с нещо??? :roll:

mila!
18th July 2007, 23:00
ами може и да не се смесва,просто се мокри косата и кожата на главата и се прави компрес с кърпа...седиш колкото можеш и миеш:) Уверявам те че няма толкова гадна миризма...колкото и странно да звучи

ИлиaHa
24th July 2007, 09:01
Аз си купих шампоан за стимулиране на растежа и ампули с и без изплакване. Шампоана е на Farmavita "Energy complex", а ампулите на Seri. Ползвам ги от много скоро и затова не мога да кажа все още дали имат ефект. :2045:

ElVaTo
4th August 2007, 23:10
Ако искаш косата ти да расте по-бързо си вземи хининова вода,има една с пулверизатор аз лично съм много доволна от нея

lonely_soul
12th August 2007, 14:11
много 6е ти помогне хума ако си слага6..има я навсякаде по аптеките..тя много подхранва и съ6то вместо тия бои и сложи кана..каната я има в сякви цветове аз мойта така я подхраних ии много бързо порасна,ама се пак трябва малко да намали6 тая преса и боядисването :wink:

mallina
7th September 2007, 21:23
Много расте от един препарат против пърхут (май беше Себорал), бяло пласмасово шише с червен етикет (българско). Мирише лошо като се мажеш (в корените), но като изсъхне не се усеща. Има страхотен ефект. И ако нямаш пърхут не ти излиза от него, препоръча ми го една аптекарка, чак вкъщи видях, че е против пърхут. Сега слагам хининова вода. Като прочерох за чесъна реших да пробвам. Някой може ли да ми каже как точно става? Режеш скилидка на 2 и мажеш по корените, или как? После миеш ли си косата? Да взема и с урината ли да пробвам :roll: Да не се майтапи някой, ей!!!

darimai
8th September 2007, 12:03
Аз не знам за чесъна и урината, но искам да ви питам за къна. Аз се боядисвам тъмно руса, а иначе съм тъмно кестенява. Искам да си върна естествения цвят и ви моля да ми препоръчате някаква къна, за да спра да се боядисвам и да нямам разлика.

mallina
8th September 2007, 16:54
Направо се боядисай в естествения си цвят, къната няма да хване (поне не равномерно). За да се къносаш трябва да са минали няколко месеца без да се боядисваш, иначе не хваща. Пък и къната знам, че е само червена (истинската) и другите цветове са чиста химия. Така и така ще я увреждаш, по-добре си вземи боя. И аз сега си връщам естествения цвят (от червено на кестеняво) и вече почти съм докарала цвета. Тъкмо се боядисах и сега ще влизам да се къпя.

darimai
8th September 2007, 16:57
Дано си доволна от резултата. Каква боя използваш? Аз се изсветлявах с Colour Naturals Garnier.

Stefiela
8th September 2007, 18:25
За да се къносаш трябва да са минали няколко месеца без да се боядисваш, иначе не хваща. .

Обратното е! Ако си се боядисвала,а после с къна- хваща ,
но ако си се къносвала трябва да изчакаш преди боядисването .
Къната хваща на всякъква коса,но аз мисля че е по-вредна .Новите бои са доста качествени.И ако я подхранваш-маски,витамини и т.н. ще имаш хубава коса в желан от теб цвят(при боите изборът е доста голям)

mallina
9th September 2007, 22:28
Последните бои, които купувам са Лонда, зелена (сега я рекламирамират по ТВ с какао) за кестенява коса. Много съм доволна, предния път ми махна червеното. Направо си стана кестенява. Издържа доста време, а на мен много ми се измива (морска вода, вися на плажа като невидяла, че и я мокря, javascript:emoticon(':oops:')
Embarassed женска му работа), и стана много равномерно. Въпреки, че ми беше светло червена в корените, леко русовееща по средата и тъмночервена в краищата. Сега си взех кафе с мляко, но корените ми станаха по-светли от другата част на косата и другата седмица ще я мацам с по-тъмно. Не че много личи, ама ме дразни. Иначе за маските спор няма, аз при всяко миене слагам, иначе съм като метла в главата. После балсам без отмиване и съм добре. След като махнах черното ми стана много зле косата, ама вече я оправих. Не помня кой беше писал, но наистина е много грозно да видиш страхотно момиче (дрехи, грим, фигура) с раздърпана коса. :oops: :oops:

Rusalka
12th September 2007, 13:47
mallina, това за урината съм го пробвала много отдавна, преди около 6-7 години, но незнам дали от нея или не започна много да ми пада косата и спрях. Това за чесъна е вярно и него съм пробвала.Най-лесно става със сокоистисквачка, тъй като с нея се отделя най-много сок. Ако нямаш и с машинка за чесън става, но гледай да не остава по косата ти от чесъна, защото когато изсъхне по косата трудно се отмива. Важното е повече сок да достигне до корените. Лошото на чесъна е, че колкото помага толкова и мирише, затова най- добре се мажи събота или неделя. Миризмата остава и след това, но не се усеща чак толкова.Само ако някой реши да ти души косата тогова ще го усети. Другия вариант е да си парфюмираш косата след това. Има варианти! Опитай! :)

mallina
13th September 2007, 20:53
Rusalka, мерси за отговора, а можеш ли да ми поясниш като си намажа корените със сока колко време да стоя и после да слагам ли пак маска? А за хининовата вода - мисля, че от себорала расте по-бързо. Вече втора опаковка изразходвам и ефекта идва по-бавно, че и по-бързо ми се омазнява косата (може и от маските за суха и изтощена коса, които слагам постоянно да е, не съм съвсем сигурна)

Rusalka
14th September 2007, 08:48
По принцип, колкото повече стоиш, толкова по-добре. Аз лично се намазвам и стоя около 1-2 часа ( докато изчистя и сготвя ).
След това дори е добре да сложиш маска, така ще убиеш малко миризмата от чесъна.
Ако има нещо неясно питай! :wink:

mallina
16th September 2007, 21:55
Мерси много за информацията :2020:, за сега всичко ми е ясно. Днес забравих да се намажа, ще го оставя за събота.

Rusalka
17th September 2007, 08:19
Аз снощи се мазах, но само с бадемово масло. Много ми пада косата напоследък, незнам какво става. Вярно, че я къдрих и най-вероятно е от това. И сега мажа, та мажа с какво ли не.

bebeto_love
17th September 2007, 22:25
Rusalka ако ти пада косата пробваи с мед тои е за това има мн хубава маска с мед и зехтин равни количества смесваш затопляш и мажеш после стоиш час или 2 и миеш ефекта е невероятен :3000:

Rusalka
18th September 2007, 08:52
Много ти благодаря bebeto_love! Обезателно ще пробвам, още тази вечер!

Izabo
18th September 2007, 17:41
В края на лятото е нормално да ти е изтощена косата и да пада повече....(слънце, морска вода, при теб и къдрене...)....., затова не се стряскай прекалено. Прави подхранващи маски (тривитаминол, мед, зехтин, бадемово масло, кисело мляко, жълтък), впръсквай хининова вода и себорал на чиста коса и предполагам, че ще има добър резултат :-)!

П.П. Маската с тривитаминол се правела 2 пъти в седмицата в продължение на 2 месеца и след това задължително се почивало 1-2 месеца.

bebeto_love
18th September 2007, 20:36
Rusalka ще се радвам ако ти хареса и на теб пиши като я пробваш :wink:

Izabo този тривитаминол не може ли да се намери някаде на по лесно място в смисал аптека пазар ? :2045:

Izabo
18th September 2007, 21:01
....Izabo този тривитаминол не може ли да се намери някаде на по лесно място в смисал аптека пазар ? :2045:

Потърси го във ветеринарна аптека или клиника...Аз го намерих в първата такава, в която влязох....в блока с/у нас...., т.е. останах с впечатлението, че се намира лесно....

rossi_spi
24th September 2007, 12:48
Здравейте! Има една маска против косопад - с чесън в една розова кутия. Има различни разфасовки- по 200гр-11лв, 500гр-16лв и мостра 100гр за 4 лв. Хубавото е, че е ароматизирана и въобще не мирише на чесън и е много добра. Има я предимно в парфюмериите на Wella.

darimai
24th September 2007, 19:05
Да ви се похваля, направих си вчера маска с една ампулка и 1:1 мед със зехтин. Половин ден седях с нея (изпоцапах 1 стара тениска и 1 възглавница), но ефекта е страхотен! Мекичка, копринена грива, ммм... :girl_dance:

Jenny^^^
29th September 2007, 03:31
Здравейте!
Значи имам един проблем от известно време. Косата ми е супер изхабена,тънка и не расте! Нямам си абсолютно никаква представа защо става това при положение,че нито я боядисвам,нито къдря и т.н. Изправям я понякога,но много рядко. Даже съм забелязала,че като я изправя веднъж и после веднага става още по-изхабена. Моята коса попринцип е чуплива,нито е къдрава,нито чисто права и понякога като ми се начупят някои кичури стои супер неоформена и безобемна.
Наи-хубавата маска,която си правех в БГ и която ест имаше ефект е с газ,мас и оцет,но за съжаление тука не мога да я правя,а газ от БГ няма как да си донеса. Скоро попитах за "хума",но или не го казах правилно,или просто не знаят какво е това.
Ако някои знае хубава,ефикасна и лесна за правене маска,която да подхранва косъма и да усили растежа на косата,моля помагайте!

darimai
29th September 2007, 12:39
Заливай се със зехин. Мед, ампули, жълтъци и още квото се сетиш.
А, ти в коя държава живееш, че няма газ там? Да вземем да им пратим хуманитарна помощ...

estrella
29th September 2007, 14:32
Кажи и на какъв език говорите там, да ти кажем как е хума, не може да нямат. :girl_haha:

Jenny^^^
29th September 2007, 14:49
Хаха не, останали сте с грешно впечатление. Не че няма газ, но просто тука не е същата,най-много да се запаля. Иначе живея във Великобритания (то на профила пише), езика е английски хаха, ма не вярвам да са много бедни хората. :)
Колкото по темата, чувала съм,че Триовитаминола много помага за изтощена коса, но и тази маска ще я правя в БГ. А въпросните жълтъци даже не искам и да ги чувам. Всеки път като си направя маска с жълтък няма абсолютно никакъв ефект.
Иначе благодаря за съветите, Даримаи, колкото до хумата и аз мислех,че няма как да го нямат тука обаче като влязох в една аптека и като казах думата, ме гледаха като изтребител. Може и аз да съм я объркала, така че ако някой знае да казва.

Izabo
29th September 2007, 23:42
Привет, Jenny!
Преписвам малко от листовката на бадемовото масло :D :

"...Бадемовото масло се нарежда сред най-мощните природни стимулатори за поникване и заздравяване на косата. Подхранва нейните корени, стимулира растежа, засилва блясъка, гъвкавостта и еластичността....
Приложение в чист вид: за масаж в/у корените на косата - най-подходящо е бадемовото масло, а също и сусамовото или от пшеничен зародиш. Извършва да в/у чиста коса, може да се втрива само в корените, но може и в цялата коса, ако тя не е в добро състояние. Това може да стане и в/у влажна коса (след измиване), в този случай косата следва да се покрие с кърпа. И в двата случая маслото следва да престои 20-30 мин. И след това да се отмие с качествен шампоан."

Утре смятам и аз да се помажа :D !

Jenny^^^
30th September 2007, 02:16
Izabo, благодаря ти много. И аз ще опитам,дано има ефект! Чакам и твоите мнения после! :)

darimai
30th September 2007, 02:46
От бадемовото не съм много доволна, но маслото от жожоба си е истински еликсир за коса.

Nelina_02
30th September 2007, 10:22
Не забравяйте, че винаги си е най-добре от натурални продукти да се правят маските.
Ето малко copy/paste инфо по въпроса:
" ... Косата се нуждае от подхранване независимо от това дали е здрава, суха, мазна и т.н.
1. Маските за коса осигуряват протеини и влажност на косъма. Редовното им прилагане има важно значение за вида и здравето на косата.
2. Маските се нанасят с пръсти или с четка за боядисване.
3. Маската се нанася върху косъма, без да се достигне до скалпа.
4. Краищата са най-старата част от косата. Те се нуждаят от най-много подхранване и опазване.

Маска за здрава коса
50г газ, 50мл рициново масло, 2г хинин на прах, 1 ампула витамин А, 1 супена лъжица спирт се смесват. Направете топъл компрес и оставете маската 4 часа и измийте с шампоан.

Маска за укрепване на косъма
Затоплете 10мл зехтин, разделете косата и с помощта на четка нанесете зехтина. Разрешете косата, за да разпределите зехтина равномерно по цялата коса. Покрийте главата с найлонова шапчица. Оставете маската 15-30 минути. Ако косата е много изтощена оставете маската на главата за една нощ. Измийте косата с шампоан и изплакнете добре.

Класическата рецепта за подхранване на косата
1 лъжица свинска мас, 1 лъжица газ и 1 лъжица оцет се смесват. С получения крем намажете косата в корени и по дължина. Направете топъл компрес (завийте с найлон и отгоре намотайте топла кърпа) и оставете да престои 4-5 часа.

Маска за мазна коса
Едно яйце 1мл витамин В1 или В6 и 1/2 чаша отвара от коприва се смесват. Втрийте топлата смес и покрийте главата с найлон, а отгоре с топла кърпа. След 1 час измийте главата с шампоан, а след това изплакнете с отвара от копривени листа и корени.

Маска за подхранване на мазната коса (за преди измиване на косата)
100г пасиран магданоз смесете с 1 лъжичка водка и 2 чаени лъжички рициново масло. Втрийте в корените на косата и направете топъл компрес. След 1 час измийте с шампоан и изплакнете с 4 чаши отвара от коприва и 3 супени лъжици оцет.

Маска за подхранване на косата
Смесете 3 супени лъжици рициново масло, 1 супена лъжица ром и 1 супена лъжица черен чай. Разбъркайте добре и нанесете сместа в корените на косата и после по цялата дължина. Оставете маската да действа 2-3 часа и измийте с мек шампоан.

Маска за овлажняване и подхранване на косата (за суха коса)
1 яйце, 1 супена лъжица оцет и 2 супени лъжици зехтин ги объркайте. Масажирайте със сместа скалпа и косата, срешете с гребан. Оставете да престои 15 минути. Измийте косата с шампоан и изплакнете добре..."

Jenny^^^
30th September 2007, 13:45
Онзи ден се подстригах, 3-4 пръста малко да ми живне косата,че беше доста зле. Откъде да знам дали е било пълнолуние или не, ще видим. Нелина_02, всичките маски,които си написала ги знам, но лично според мен най ама най ефикасната винаги ще си остане газ,мас и оцет. Проблема е,че както казах аз тука не мога да ги правя повечето. Може би тази със зехтина ще опитам и някой по-нагоре беше поствал някаква със зехтин и мед равни количества, ама тоя мед лесно ли се измива после?

darimai
30th September 2007, 14:48
Много лесно се измива меда. Той си е напълно естествен продукт.
И само да допълня, днес пак си направих маска. Само малко затоплен зехтин за 2 часа. Малко ми е жал, че хабя хубавия зехтин за косата, но наистина има страхотен ефект.

Nelina_02
1st October 2007, 10:32
съгласна напълно с Darimai и за меда и за зехтина,
аз например гu използвам не само за косата,а и за кожата.

Rusalka
2nd October 2007, 10:05
И аз да се похваля, през две вечери редувах мед и зехтин или бадемово масло и косата ми значително се подобри. Сега почти нямам косопад. :D

Jenny^^^
2nd October 2007, 15:18
Аз в момента ползвам едно индийско олио и мисля,че действа добре. Макър, че като си мия косата и пак ми падат доста косми,но някои казват, че това е нормално, на ден да падат по еди колко си косъма.
Още не мога да се възприема с толкова къса коса,но дано да има ефект. :)

Rusalka
3rd October 2007, 09:49
Jenny^^^ щом полагаш грижи, няма как да , няма резултат.

Jenny^^^
3rd October 2007, 11:56
Rusalka, попринцип е така, но и аз не знам какво й става на тая мойта коса. Сега като я поскъсих трябва да се пооправи пък ще видим. Благодаря на всички за помощта! :)

CREAMpie
3rd October 2007, 14:36
Няма да ти кажа нищо ново, но нали знаеш колко важен е начинът на хранене за добрия вид на косата. Обърни внимание на това, ако трябва вземи си някаква добавка.

Jenny^^^
3rd October 2007, 15:30
CREAMpie, така е, определно си права. Храната и въобще начина на хранене има много голямо значение. Аз ако трябва да си призная чесно се храня супер нездравословно. Закуската е най-важна от деня, аз много рядко закусвам, просто нямам време. Витамините също оказват много голямо влияние и най-вече цинк, желязо и калций. Аз си бях взела едни комбинирани витамини да пия, но ги спрях, нещо нямаха мн ефект. Просто наистина трябва да се подобри начина на хранене и въобще на живот като цяло (сънят също е много важен, а с моите заспивания към 3-4 през нощта едва ли си помагам много).

borislavka
4th October 2007, 11:04
Аз също имах проблеми с косопада, най-вероятно заради слънцето и недостигът на витамини. Откакто си взех храната за коса със соеви протеини на Christian of Roma, просто нямам думи. Струва 15лв. и е 1кг. Косата ми е мека и блести страхотно. Иначе ползвам и хининова вода след миене на косата. Сега като се сетя, трябва да си купя шампоан, защото моя свършва. Мисля да си взема или на Vichy или Fitoval, защото от евтините, а дори и скъпи, но парфюмирани шампоани ми се появява пърхот и косата ми става отвратителна. Също така си взех дървена четка за коса, от която съм много доволна. Това са моите съвети. Изпробвани и работещи. Поне при мен :wink:

desi_baby
5th October 2007, 17:58
Jenny^^, виж в astro5.net там много добре пише точно кога е пълнолуние :wink:

Jenny^^^
6th October 2007, 00:06
desi_baby, то мина вече,аз се подстригах. За сега още си е същата. :D

desi_baby
8th October 2007, 17:17
Споко-на другото пълнолуние ще видиш разлика.Ще дръпне :wink:

Jenny^^^
9th October 2007, 03:04
Кажете нещо за разтеж на косата,плззз! :D

darimai
9th October 2007, 10:13
Стига с тоя растеж. Като си се подстригала скоро какво искаш?
За една седмица да е до кръста? Слагай маски, хининови води...
Сто пъти са писани тия неща. Ако беше измислено нещо за шеметен растеж, нямаше да го крием, всичките щяхме да сме русалки.

desi_baby
9th October 2007, 12:18
Ха ха .. ми то толкова дълга коса не е и за завиждане да ти кажа-чак пък под кръста например... :cool: :lol:

Jenny^^^
9th October 2007, 14:44
darimai, по-спокойно ако обичаш.

Beautiful_
9th October 2007, 14:52
Ха ха .. ми то толкова дълга коса не е и за завиждане да ти кажа-чак пък под кръста например... :cool: :lol:
дам. виждам из улиците една жена се разхожда със супер дълга коса наплетена на плитка, а плитката преметната през врата и, и пак стига под гърдите на дължина.... :?

desi_baby
12th October 2007, 20:06
весело :wink:

Jenny^^^
25th October 2007, 15:50
Бях казала на една приятелка да ми вземе триовитаминол от БГ, но е питала на много места са й казали,че е спрян от производство. Тя е взела т.нар "конска ампула", която е доста скъпа и искам да попитам някой знае ли 1 ампула колко пъти се използва, на колко време и как точно. Благодаря. :)

maslinka
5th November 2007, 11:24
аз препоръчвам мазане с хининова вода вечер преди лягане,расте като луда,но не прекалявайте много защото има вариянт да ви се изсуши много косата

The Shadow
5th November 2007, 16:07
Тривитаминол има в една ветеринарна клиника която се намира на автогарата на Овча купел до стадион Славия и струва само 5.50 лв - 100 мл.
Аз си купих миналата седмица :wink: Но наистина го няма масово :roll:

Rusalka
6th November 2007, 09:17
дам. виждам из улиците една жена се разхожда със супер дълга коса наплетена на плитка, а плитката преметната през врата и, и пак стига под гърдите на дължина.... :?
Да, аз я познавам тази жена. Учителка е в Климент :D . Питала съм я, колко и е годишна косата и тя ми каза, че не се е подстригвала драстично повече от 20г., махала си само краищата. Наистина има страхотна коса!

Jenny^^^
9th November 2007, 00:30
Момичета започнах да правя маската с меда и зехтина. От 2-3 седмици вече си я правя, преди да се изкъпя се намазвам,стоя 1-2 часа и после мия. Първия път имаше страхотен ефект,веднага се усети мекотата. После обаче нещо спря да действа. Още си ми капе косата, може би сега съвсеееем леко е понамаляло, но съвсем. Остана ми да пробвам този тривитаминол,но май и за него ще чакам до зимата. :(

Rusalka
9th November 2007, 08:51
Jenny^^^, бадемово масло ползваш ли?

Jenny^^^
9th November 2007, 15:45
Ами пробвах и с бадемовото масло да.

Rusalka
9th November 2007, 17:42
И не си ли доволна от него?

Jenny^^^
23rd November 2007, 16:04
Здравейте!
Аз пак ще се оплаквам заради косата си. Много е зле милата, не знам вече какво да й слагам. Преди време нали бях писала,че ползвам маската със зехтина и меда и в началото наистина имаше ефект обаче после спря да действа. Всеки път преди къпане си правя маската и след това като изсъхне косата даже слагам и хининова вода както ме бяхте посъветвали обаче нищо не помага :(. Косъма ми е мн тънък и ми се струва, че дори изтънява още повече, а нито я боядисвам, нито изправям. Сега съм поръчала на сумати народ да провери за този Тривитаминол,защото слушам,че наистина помагал. Ако някой друг знае нещо лесно и ефективно,моля ви пишете.

Lottus
23rd November 2007, 16:29
Може би и малко по-позитивно мислене, плюс нещата, които правиш и ще има по-голям ефект. :cool:

Jenny^^^
23rd November 2007, 17:34
Lottus, то ако беше до мисленето до сега да ми е станала буйна грива до кръста. :D

zuzka85
3rd January 2008, 17:00
ЗДРАВЕЙТЕ :D .АЗ ТОКУ-ЩО СЕ ВРАЩАМ ОТ ФРИЗЬОР.КАТО ЦИАЛО САМ ДОВОЛНА ОТ РЕЗУЛТАТА.НО ТАКИВА НЕЩТА МИ НАГОВОРИ ЗА КОСАТА МИ,ЧЕ МЕ ДОСРАМЯ И ЗА МАЛКО ДА СИ ТРАГНА :oops: И АЗ СИ МИСЛЯ, ЧЕ ИМАМ ЩО-ГОДЕ :roll: ХУБАВА КОСА

adyonas
3rd January 2008, 17:25
или фризьра ти е гадняр или само ти така си мислиш ;)

zuzka85
4th January 2008, 09:34
КАТО ФРИЗЬОР МИ ХАРЕСА.ОПРЕДЕЛЕНО 6ТЕ ОТИДА ПАК.
НО МАЙ ТРЯБВА ДА ОБАРНА ВНИМАНИЕ НА КОСАТА СИ :2021:
ИЗПОЛЗВАМ ТОВА МАСЛО НА ИКАРОВ.НЕ МОГА ДА ОПРЕДЕЛИА ДАЛИ ДЕИСТВА.6ТЕ ПРОДАЛЖАВАМ :D И 6ТЕ ОТКРАДНА ОТ ВА6ИТЕ ИДЕИ В ФОРУМЧЕТО.

Dani84
14th January 2008, 16:17
Аз сега си поръчах едни ампули..на ЖАЛИД И шампоан..Ще пиша дали има резултат :)

Chudesnata
22nd January 2008, 09:36
Откакто си взех храната за коса със соеви протеини на Christian of Roma, просто нямам думи. Струва 15лв. и е 1кг. Косата ми е мека и блести страхотно. :wink:

borislavka аз ползвам кристалите на Christian of Roma и съм страшно доволна, но за такава "храна" за коса не бях чувала. Моля те дай повече инфо за това, как точно се използва, маска ли е? И какъв е ефекта. Ти от къде си я купуваш, защото Christian of Roma съм срещала само по салоните!

Dani84
22nd January 2008, 15:22
borislavka
Дай повече инфо за кази каша :lachen:

Chudesnata
22nd January 2008, 16:26
Dani84 в събота ще ходя на фризьор и ако бориславка не е писала до тогава ще видя дали го има там и ще питам в салона какво му е действието и може направо да си го купя. След това ще ти пиша

Chudesnata
26th January 2008, 19:12
Днес питах фризьора за въпросната "храна за коса" на Cristian of roma, но той не беше чувал за това.
borislavka, така ли точно се казва това, за което ти говориш???
Моля те за малко повече инфо, че много ме зариби с това

лилия
26th January 2008, 21:02
Тази храна е пълен боклук, не мога да си среша косата с нея

Chudesnata
26th January 2008, 21:11
лилия
мн кофти така като стане. А твоята коса каква е? И какво е попринцип приложението на тая храна?

лилия
27th January 2008, 14:40
Забравих да поясня. За коса, която няма нужда от по-специални грижи и обще взето е в добро състояние, може и да е добре. Но не и за изтощени коси.

Тая храна е всъщност маска за коса, но на мен не ми помага дори да се среша, да не говорим за блясък и мекота.

Chudesnata
27th January 2008, 14:51
току що си направих маската за коса с мед и зехтин ( сложих и 2 лъжици ябълков оцет ), стоях около час така и след като се измих, косата ми стана просто страшна, мекичка и толкова бляскава :girl_dance: :2013:
Съветвам всички, които не са я пробвали да хващат меда и зехтина и да мацат :girl_flirt: супер е

Stefiela
27th January 2008, 15:15
А меда какъв трябва да е - захаросан ,разтопен ,
топла ли трябва да е получената смес :oops:

mo_mo
27th January 2008, 15:59
И аз да се похваля, през две вечери редувах мед и зехтин или бадемово масло и косата ми значително се подобри. Сега почти нямам косопад. :D
а по колко слагаш - примерно 1 лъжица мед и 1 зехтин стигат ли? и друго се чудя - ако вместо зехтин смеся меда с бадемово масло...? понеже в момента нямам зехтин. дали е добра идея... :2016:

blanco y negro
27th January 2008, 16:41
Това с меда съм го гледала в едно предаване по телевизията и коментарите бяха, че е страшно полезно. Почвам и аз мацането. Мисля, че се прави в равни количества мед и зехтин.

Chudesnata
27th January 2008, 17:46
Да, равни количества мед и зехтин. Аз сложих около 3 супени лъжици мед и толкова зехтин. Най-добре е да се прецени на око първият път според дължината и гъстотата на косата ви. Целта е да се покрие добре цялата, както в корените, така и по дължина. По-добре ще е ако медът е разтопен, защото се нанася мн по-лесно. Захаросън мед се разтапя бързо на водна баня, чувала съм, че в микровълнова не е добре, защото му изчезват свойствата.

Jenny^^^
27th January 2008, 18:07
Маската с меда и зехтина и аз съм я правила, но на мен не ми помогна много. Само 1-ия и 2-ия път имаше резултат после вече спря да действа. Но при мен може би,защото пренатоварих косата с тази маска и тя е взела да дава обратен ефект.

Chudesnata
27th January 2008, 18:45
Jenny^^^ хубаво е маските да се сменят, също както и шампоаните, защото в един момент косата се насища. А и не всяка маска е подходяща за всеки тип коса. Надявам се да откриеш някоя, която е по-подходяща за твоята коса

Jenny^^^
27th January 2008, 21:17
Chudesnata, да несъмнено е така. Тя маската си е хубава, но аз просто я правех много често и косата ми се пренасити.

Rusalka
28th January 2008, 15:15
а по колко слагаш - примерно 1 лъжица мед и 1 зехтин стигат ли? и друго се чудя - ако вместо зехтин смеся меда с бадемово масло...? понеже в момента нямам зехтин. дали е добра идея... :2016:

mo_mo, количеството зависи изцяло от гъстотата и дължината на косата.
Аз лично си слагах 2с.л мед и толкова зехтин.
Спокойно можеш да замениш зехтина с бадемовото масло. Слагаш си еднакво количество бадемово масло и мед в купичка и загряваш на котлона докато се получи хомогенна смес. През това време постоянно разбъркваш за да не ти загори меда, а котлона не трябва да е много силен.
Ако нещо друго те интересува питай :wink:

mo_mo
30th January 2008, 17:27

mo_mo, количеството зависи изцяло от гъстотата и дължината на косата.
Аз лично си слагах 2с.л мед и толкова зехтин.
Спокойно можеш да замениш зехтина с бадемовото масло. Слагаш си еднакво количество бадемово масло и мед в купичка и загряваш на котлона докато се получи хомогенна смес. През това време постоянно разбъркваш за да не ти загори меда, а котлона не трябва да е много силен.
Ако нещо друго те интересува питай :wink:
мерси за отговора. сетих се още нещо - да я слагам ли в корените на косата...? понеже ведъж си направих една маска(купувана, не домашна) в корените и после се почна един бесен косопад... не ти е работа... та за това се чудех... :roll:

Jenny^^^
31st January 2008, 09:22
mo_mo, да слага се в корените. Все пак, за да се заздрави косъма трябва да се "лекува" така да се каже. А, ако слагаш само по дължината на косъма не вярвам да има голям ефект.

Rusalka
31st January 2008, 09:43
Jenny вече ти е отговорила на въпроса. :D

Jenny, какво става с твоята коса? Оправи ли се?

Jenny^^^
31st January 2008, 10:52
Rusalka, ами горе-долу. Ама аз с моя нездравословен начин на живот няма как да очаквам да стане с магическа пръчка. Още си правя маски, но за сега е по-добре.

oxy
31st January 2008, 16:31
Според мене расте по-бързо като се спазват някакви точно определени грижи нещо като график за яденето само че е за коса :)

Jenny^^^
1st February 2008, 07:13
oxy, всичко е според-зависи. На всеки човек различните неща му действат по различен начин. Попринцип аз знам,че гъстотата на косата си е ген, а косъма може да се заздравява и да изглежда по-добре и точно затова ползваме маски и тем подобни. Аз лично съм забелязала,че при мен недоспиването и въобще нездравословния начин на живот се отразяват много.

milena1781
6th February 2008, 20:05
нямах време да изчета всички мнения и сори ако се повтарям с някой мнението,аз си правя маска с тривитаминол,оцет,ракия,к.м ляко и мед и стоя така два часа,тази маска я правя м/у миене или две и някои път вместо маска се мажа със стимуланта за коса на икаров,след измиване на косата си впръсквам в корените хининова вода,тя много исушава косата за това внимателно само в корените,а от маските косата ми става страхотна,мека и бляскава

Jenny^^^
7th February 2008, 01:24
milena1781, аз също правя маската с тривитаминола. Хубава е, наистина, но трябва мн да се внимава и какви съставки се слагат,защото на всяка коса понася различно. Аз например вече не слагам ракия,защото много ми се изсушаваше косата в краищата, а в корените оставаше мазна. :shock: Нямам още кой знае какъв резултат, но то пък не става и веднага. Ще почакам и ще видя. Само дето също така не трябва и да се пренасища косата с маската,защото дава обратен ефект. Аз затова я правя веднъж на седмица.

Chudesnata
7th February 2008, 08:30
Да се похваля, снощи и аз започнах с този тривитаминол :girl_dance: и косата ми стана много мека и бляскава, страхотна е тази маска. Мисля да я правя 3 пъти на седмица и се надявам скоро да прояви пълния си ефект. Когато не правя маска слагам хининова вода след като я измия (което е всеки ден) и 3 пъти в седмицата себорал форте. Дали не и слагам прекалено много неща? :roll:

lqlqlqlq
7th February 2008, 08:36
Доколкото знам маската с тривитаминола трябва 2 пъти в седмицата и освен това като я правиш 2 месеца да направиш почивка от 1 месец поне, тъй като може да стане пренасищане на косата с витамини,а това води до разрушаване структурата на косъма.

Chudesnata
7th February 2008, 08:43
Спомням си, че Фрау Зизу беше писала 3 пъти. Е както и да е, аз едва ли ще успявам да съм толкова редовна, но поне 2 пъти мисля да я правя. А и ще видя как ми понася косата и то ще си покаже. За почивката от месец, знам, но все пак мерси Ляляля! :D Същото е и за тези който пият Геритамин, Герикапс и други такива с витамин А. Трябва да се пие най-много месец и след това задължително да се почива поне месец - два!!!

pepel_ot_rozi
7th February 2008, 21:01
Повече не я третирай по такъв начин, подстрижи я, подхранвай я с маски и с балсам!

Jenny^^^
8th February 2008, 01:46
Chudesnata, аз също я видях от бг-мама, но да ти кажа и аз мисля,че 3 пъти е много. За да не се пренасища косата, по-добре я прави по-рядко без почивка,защото иначе ако я правиш по 3 пъти седмично след 1-2 месеца трябва да спреш за известно време.

Izabo
8th February 2008, 08:50
То си е и доста трудничко да правиш каквато и да е маска 3, че даже и 2 пъти седмично...На мен все не ми остава време (нали трябва да стоиш омазан поне 1-2 часа) и оставям маската за следващия път. (и така цял месец се събира без маска :lol: )
Последно си купих стимуланта за коса на Икаров и маската с плацента и костен мозък.. Стоях 2 часа с маслото и след като си измих косата - няколко минути с маската. Косата ми беше наистина много хубава след това. И тривитаминол имам, но си стои в хладилника неотворен половин месец вече.
А да, и от известно време ползвам себорал и хининова вода. Ефект от тях още не мога да кажа, че има, но полагам усилия за добрия вид на буйните къдри :lol: , че напоследък много изтощен вид придобиха...

Накратко, препоръчвам стимуланта на Икаров и маската с плацента :D!

nellita
8th February 2008, 12:08
Моята коса е мноооого суха в краищата, а е мазна в корените. Преди си правех маска само със зехтин, но слагах само по дължината. Та въпроса ми е дали няма да ми се омазняват корените още повече, ако правя маската със зехтин и мед? :(

galqnatoni
8th February 2008, 13:51
Маска за коса

1. 1 шише масло от пшеничен зародиш
2. 1 шише витамин А
3. 1 шише Диавит
4. 4 ампули витамин Е
5. 1 тубичка Пантогел
6. 1 шише балсам Импресия ( 200-250 мл.)
7. 5 ампули алое вера

Всичко се смесва с балсама, разбира се добре и се намазва косата, завива се с найлон и хавлиена кърпа и се стои кой колкото издържи.

Дано това ти помогне,пробвах я-чудесна е.. :wink:

Jenny^^^
8th February 2008, 14:06
galqnatoni, това са по-скъпи и трудни неща за намиране. Аз мисля,че има и по-просто маски, които също оказват мн голям ефект.

nellita, моята коса иначе е същата, омазнява се бързо в корените,но е суха по краищата. Някъде нагоре по мненията съм поствала,че също използвах маската със зехтин (и мед) и при мен не оказа много голям ефект. Но всичко е много относително.
Та, значи дали да слагаш в корените, ами естествено. Косата расте от корените, не от краищата, ако искаш да ти се заздрави косъма трябва скалпа да "лекуваш". Но може и да не слагаш само зехтин. Сложи мед, витамини някакви, кисело мляко.
А, и още нещо, от хининовата вода се изсушава косата, така че можеш и това да пробваш. :)

nellita
8th February 2008, 15:33
:2015: :girl_kiss2:

galqnatoni
8th February 2008, 15:36
Напротив,не са трудно достъпни материалите-всичко е от аптеката :roll: И маската става в голяма количество което можеш да ползваш поне през седмица,даже през две...Съхранява се в хладилник :!: И другото което е, че много витамини съдържа за косата и скалпа на главата,но както всеки прецени :1246:

Jenny^^^
10th February 2008, 21:39
galqnatoni, може и да си права. Аз до преди не съм ги чувала тези неща, но ако ги има по аптеките... :) Аз тука с тая мойта коса сме много на моменти. :D Пак трябва да си правя маска,че ми изглежда супер рядка в момента. Ужас!

new_lady
11th February 2008, 10:22
Незнам дали някой вече е казал тази маска, но нямам време да изчета цялата тема, та ето ви и едно предложение от мен:
сок от лимон
2-3 КАПКИ газ (капки ако не искате хората да бягат от вас :lol: )
2 с.л. кисело мляко
2 с.л. мед
1 резанче масло
1 с.л. зехтин
витамин А и витамин Д (в течно състояние, продават се и комбинирано)
1 жълтък.
Стоите така най-малко 30 мин и най-много 2 часа. (По рецепта е два часа, но аз съм чувала че косата поема от витамините само първите 20мин) Успех и хубави коси пожелавам на всички :)

seduce
11th February 2008, 16:50
аз си правя маска с тривитаминол,аспирин,бадем ово масло,ракия и жълтък.след една седмица и косата ми спря да капе,освен това си взимам и витамини на озон с лутеин,същите са като центрума,само че с 9 лв по-евтини

ot4aqnata
11th February 2008, 17:17
Здравейте, аз съм от тези новодошлите, и се надявам да ме приемете във вашата сладка компания :new_user: ! Бих искала да споделя как аз се справям с косата си и проблмите с нея и да ми дадете някой и друг съвет. :) Аз съм много доволна от хининовия шампоан и хининовата вода. Използвани заедно дават страхотен резултат. Наскоро ми се получи проблем с окапване на миглите (от прекомерно използване на извивачка) и с хининовата вода и рициново масло отново си имам красиви мигли. Дано да съм помогнала мъничко. :1252:

ka
11th February 2008, 17:34
Може ли да дадеш повече информация за този хининов шампоан. За каква коса е? Предполагам, че се продава в аптеките и колко струва? Аз също ползвам след всяко измиване на косата хининова вода и страшно добре ми действа :)

ot4aqnata
17th February 2008, 10:49
Шампоанът е за всякакъв тип коса. Да, права си в аптеките може да се намери. Първия път се стреснах, защото не очаквах да е под формата на желе, но наистина е много добър. Аз го използвам след като се изкъпя с ежедневен шампоан. :wink:

eternal
18th September 2008, 22:08
Някой пише ли още по тази тема?? :roll: :wink:

sar4icef
30th September 2008, 09:53
аз ползвам хининова вода и стимулант на Икаров...преди хининовата вода я втривах в косата ми на всеки 3ти ден (когато я измия) и растеше супер.от 2 седмици пробвам всеки ден по 2 пъти.сложих си я в едно шишенце с пръскалка ххихи..обаче съм забелязала че расте бързичко...не знам колко точно,но има 3 см със сигурност.Амм..Икаров го пляскам вечерта преди миенето на косата и преспивам с него.на сутринта го измивам ДОСТА трудно,но после косичката ми е перфект!Пробвайте тази комбинация :cool_new:

Пипилота
30th September 2008, 10:03
обаче съм забелязала че расте бързичко...не знам колко точно,но има 3 см със сигурност.
За колко време тези 3 см.?

sar4icef
30th September 2008, 11:19
za 1 mesec :)
*********sujaliavam za latinicata no ne sam si u nas.

baba Gicka
20th October 2008, 21:40
и аз вчера си направих маска, горе-долу по вашите рецепти:
1л.тривитаминол
2л.зехтин
2л.мед
1л.кис.мляко
1жълтък
Следващия път ще сложа бадемово масло и розова вода, защото някъде четох, че слагате, но тях забравих да си ги купя.
Като си измих косата -напръсках корените с хининова вода и днес като че ли вече не капе, поне по гребена не остава топка с коса. Надявам се да имам постоянство и да правя маската всяка седмица. Дано спре да капе и да се къса, че от гъста и здрава коса съм застрашена от оплешевяване, продължи ли да капе с това темпо

godaiva
3rd January 2009, 11:42
Аз вече три пъти съм си правила маската с Тривитаминол,но отпаднаха ракията,оцета,газта,а вместо мас използват кокосово масло или горещото олио с маслина на Ейвън.Обаче косата след като изсъхне си стои много суха :( Идеи какво да добавям към маската? :?: И може ли да ми обесните за този Пантогел -каква е консистенцията му,има ли разлика,когато не сложите от него в маската?Чета,че се използва и при рани,което изначава,че ако не ми хареса как действа на косата,поне ще му намеря друго приложение :wink:

Т-Е-Д-И
3rd January 2009, 15:16
И аз съм чувала за Тривитаминол, но от години си втривам Хининова вода и мога да кажа че има ефект :)

apoklistika
3rd January 2009, 21:12
godaiva, ако това на аватара си ти, по- вероятно е да ти е суха косата от изрусяването, не от маската. А и от три пъти не чакай незабавен ефект :)
Според моя опит честотата на прилагане зависи от това колко често си миеш по принцип косата- аз се мажа на всяко второ миене на косата, което долу горе се пада веднъж седмично. Тия работи, дето ги пишете никога не съм ги слагала, не от друго, ами от мързел- нямам нерви да меся нещо специално. Единственото, което слагам освен тривитаминола (или пък ги редувам) е рициново масло- можеш и само него да мажеш, щом ти е суха косата.

godaiva
4th January 2009, 11:40
apoklistika благодаря много,ще пробвам това рициново масло.И да,на аватара съм аз :D

summertime
7th January 2009, 14:13
Ducray Anaphase
Ducray Chronostim
шампоани за ежедневна употреба - Ducray, Eucerin, Bioderma (за мъжете Alpecin)
шампоаните не решават проблема с косата, те само я почистват и дават енергия. Важни са хранителните добавки, освен на Ducray има и други на пазара. Не препоръчвам Ревалид и Пантогар (лично мнение), страхотен продукт е българския Геритамин (не Герикапс).
Най важни продукти при косопад са лосионите, втриващи се в скалпа и действащи през целия ден. Най радикалното решение е Регаин или Еукапил, последния е най мощен, съвременен и естествено много скъп. Регаин изисква циклична употреба. И двата продукта се използват при косопад на хормонална основа (андрогенен). Не на последно място, косопада има и психогенен характер. Втренчването във проблема, и превръщането му във фикс идея вреди повече.
И особенно за вас жените, трябва да осъзнаете приоритетите си - или ходене по фризьори които ви скапват косата и си продават комерсиалните боклуци, или ползвате дерматологични продукти с грижа към кожата, ами това е.

Mellinda
11th January 2009, 17:18
определено забелязвам ефекта от маската с тривитаминол и косата ми е много по-жива и като че ли става по-гъста

goldish
11th January 2009, 19:10
Аз изхабих 2 щищенца тривитаминол и никакъв резултат. Сега си взел жълтата маска на лореал и съм наистина много доволна. косата ми е лъскава и мека, а иначе ми е гъста и чуплива, но суха. Съветвам ви вземете си я.

demili 1
11th January 2009, 19:25
Аз изхабих 2 щищенца тривитаминол и никакъв резултат. Сега си взел жълтата маска на лореал и съм наистина много доволна. косата ми е лъскава и мека, а иначе ми е гъста и чуплива, но суха. Съветвам ви вземете си я.

И аз ползвам жълтата на Лореал (за професионална грижа) и съм много доволна

slavetob
13th January 2009, 10:10
Аз съм доволна от маската с тривитаминола
Много бързо започна да ми расте косата, само че вместо мас слагам стимулант за коса на Икаров и ефекта е поразителен

franchi
13th January 2009, 11:53
Стимулант за коса на Икаров, има ефект лично съм го пробвала :)

ипсиния
14th January 2009, 14:35
На мен също Тривитаминола не ми помогна, а го ползвах почти половин година, но за сметка на това подкрепям предишното мнение Стимулант на Икаров + хининова вода! :wink:

franchi
14th January 2009, 15:08
На мен също Тривитаминола не ми помогна, а го ползвах почти половин година, но за сметка на това подкрепям предишното мнение Стимулант на Икаров + хининова вода! :wink:
В какво съотношение? :D

danas
14th January 2009, 19:26
От години ползвам стимуланта на икаров и съм много доволна,за хининовата вода съм чувала,че изтънява косъма но има ефект върху разтежа.

kukli4ka
18th January 2009, 20:23
Маската която си правя всяка събота е :
1 жълтък
1 с.л. мед
1 с.л. алкохол /каквото има в шкафа/
5-6 капки бадемово масло
5-6 капки масло от жожоба.
Всичко това се бърка и се маже косата в корените.Но маслата трябва да са предварително затоплени.Тъй като количеството им е малко,за да не се разхищава аз ги затоплям и в същия съд прибавям останалите продукти.След като съм я нанесла слагам шапка за баня,кърпа и някоя зимна шапка на сина ми.И тогава започва най-важната част...Обръщам къщата и докато я почистя и подредя,маската престоява на главата ми.А това са около 5-6 часа.Има страхотен ефект.Косата ми започна да расте по-бързо,спря да пада и въпреки,че я изрусявам изглежда доста жива.
Да не мислите,че белтъка се изхвърля? Не-е... Разбивам го с няколко капки лимон и след като изляза от банята си правя маска за лице.Стяга, опъва кожата и я избелва.

dolche
24th January 2009, 21:45
Погледнете това за косата www.vitaslim.bg и дали някой знае повече

Dani_4ka
25th January 2009, 01:36
Мойта я накарах да расте с хранителни добавки на Vision, сега съм взела една нова само за коса. Даже ми е тръгнала много нова коса и фризьорите много ми се учудваха как "цялата ми глава била с нова коса" Има едно неудобство след сушоар тази новата коса штръква в първия момент и се чудят как да я пригладят без много стилизанти.
Преди време имах много бърз растеж от една маска на Лореал - серията Керастаз, но беше скъпичка около 60лв, а от горе на това толкова бързо ми излизаха корени след боядисването, че накрая я спрях.
Едната ми фризьорка също ми похвали маслото на Икаров. Каза да спя с него. Все забравям да си го купя, но като видях и вашите отзиви ще го пробвам и ще ви споделя.

Шоки
25th January 2009, 13:13
Аз много вярвам в хранителните добавки. Преди време имах страхотен косопад и дерматолог ми изписа пантогар и оказа голям ефект. Даничка твята хранителна добавка колко струва и има ли я по аптеките, не съм я чувала до сега.

Aseto_
28th January 2009, 08:25
Аз след всяко миене на косата си слагам бира,малко в корените и пове4ко на краищата и ми стана супер здрава,бляскава и жива косата.Мисля,4е и доста ми порасна на дължина

Izabo
28th January 2009, 09:03
А косата не ти ли мирише на бира после? :?

lqlqlqlq
28th January 2009, 09:07
А косата не ти ли мирише на бира после? :?
Бирата изветрява много бързо и не мирише.

Шоки
28th January 2009, 09:26
Като реша да се направя на къдрици, вместо пяна впръсквам в косата бира и след това слагам ролки и просто намачквам хубаво косата и я връзвам на смачкан кок на върха на главата и след около час къъдриците са на лице и издържат до като не я измия. Но ми направи впечатление, че ако се прекалява с бирата тя изсушава.

Izabo
28th January 2009, 11:30
Какво значи "бързо" :D ? Час, два, три....?
А каква бира ползвате, тъмен Туборг става ли :lol: , че таквази се намира вкъщи...
Приятелят ми ще ме изхвърли вече... :lol:
По колко слагате? Да сложа в шишенце с помпичка и да нанеса като фиксиращ спрей?

Шоки
28th January 2009, 12:08
Какво значи "бързо" :D ? Час, два, три....?
А каква бира ползвате, тъмен Туборг става ли :lol: , че таквази се намира вкъщи...
Приятелят ми ще ме изхвърли вече... :lol:
По колко слагате? Да сложа в шишенце с помпичка и да нанеса като фиксиращ спрей?
каквато имаш бира, става всякаква. Аз си я сипвам в шишенце с пулверизатор и впръсквам в косата колкото леко да се овлажни. След това намачквам косата в шепата си и на върха на главата я стягам с ластик така смачкана и след най-малко половин час ( аз гледам да поседя поне час ) махам ластика , оформям с пръсти и съм вече с буйни къдрици. От пяната за коса косата ми става мазна, провиснала....а с бирата е много мекичка и ефирна. Пробвай на теб дали ще ти е добре с нея, че то си е и до коса.

nels
28th January 2009, 13:49
себорал форте, ако пада, след всяко миене с тампонче в корените.
за суха коса, любимата маска на мен и много мои приятелки, миосотис, червената, на всяко миене, супер е. след миене, подсушаване леко (без бясно триене, нарушава структурата на косъма) балсам без отмиване или кристали, и си лягаш с мокра коса. на сутринта ще е доста по-мека, гарантирам.
стимуланта на икаров също е много добър, от години го ползвам :wink:

kalinka_malinka
28th January 2009, 14:38
Аз понягага също имам чувството че косата ми пада , ама знам ли сигорно е от това че много я третирам

Dani84
28th January 2009, 16:34
много съм доволна от бирена мая на таблетки.
Пих я 3 месеца подред и имаще страхотен ефект ,много бързо расте косата :D

kalinka_malinka
28th January 2009, 16:41
Хм и аз съм го чувала и мисля и аз да почна да пия, нали не е вредна по някакав начин ??

Шоки
28th January 2009, 17:00
Бирената мая хич не е вредна, точно обратното. Много добре действа и на косата и на кожата. Но склонните към напълняване да внимават щото от нея съм чула че се пълнее. На мен не ми действа дебелеещо, но на мен нищо не ми действа дебелеещо.

lady85
28th January 2009, 17:06
Сестра ми пие бирена мая....но не заради косата....а за да напълнее...много е слабичка ,а хапва доста,но безрезултатно....почти като мен :lol:
От около 2 месеца я пие и мисля че е качила 1 кг...... :roll:

Онзи ден питах фитнес инструктура(той е доста запознат с вредни и полезни храни) и каза че е полезна.....не вреди изобщо :wink:

Dani84
28th January 2009, 19:34
не вреди да,но наистина се напълнява от нея,аз неуспях но тези които са склонни да внимават :)
Иначе действа супер на ноктите и на косата

sisonka
5th March 2009, 18:51
и аз знам от личен опит че от бирената мая се пълнее. Една пиятелка започна да пие някаква добавка и е доволна ще я питам за името и ще пиша пак

maci_iva
5th March 2009, 20:22
абе направи човек си става квадратен от бирената мая, аз не бих рискувала, има много по-съвременни начини :D

Izabo
6th March 2009, 09:47
абе направи човек си става квадратен от бирената мая, аз не бих рискувала, има много по-съвременни начини :D

Имаш ли предтава от състава на бирената мая, за да говориш за "по-съвременни начини"? Прочети първо нещо по въпроса (http://www.abx-2008.com/produkti/BirenaMaya+ACE.html) :D .

sisiapostolova
6th March 2009, 17:01
Много гадно мирише ..немога да я пия ...

tinaracheva
6th March 2009, 17:18
хеи за възтановяване на жизненостата на косата има много добър ефект мезотерапията на скалп

sisonka
6th March 2009, 17:41
Моята приятелка пие Vitaslim Beauty каза, че освен на косата и действало добре и на ноктите

i_ani
10th March 2009, 20:33
Продуктите на "Икаров" се продават в почти всяка аптека :idea:

te_dda
10th March 2009, 20:57
когато имам проблем с косопада, си купувам фитовал шампоан и за 2 шишета като употреба ( от 100 мл) проблемът ми се решава..иначе изгорената и изтощена коса от бои и изсветлявания отдавна съм я приела за загубена кауза...има просто продукти, с които за момента да изглежда по-добре - но да я направят по жива и здрава... :roll: надали... :roll:

i_ani
10th March 2009, 22:01
te_dda , а след като си измиеш косата с Фитовал , може ли да ползваш маска или балсам ?

te_dda
10th March 2009, 22:13
да, ползваш го като обикновен шампоан, втриваш го малко по енергично в корените и аз лично не го плакна съвсем веднага, т.е не го нанасям под водата, а го оставям половин една минута и после като го изплакна, си слагам там каквато маска ползвам в момента..

i_ani
10th March 2009, 22:20
Сега прочетох и в други форуми много добри отзиви за Фитовал и Фитовал+ , но там пишеха , че стоят по 5-6 мин с шампоана :roll: . Единият бил за подхранване , а другият за косопад .

te_dda
10th March 2009, 22:26
ми аз лично не съм прочела инструкции,че трябва да се седи с него, просто така реших..5-6 минути е излишно много.. те вече маските са едноминутни...не знаех,че има и такъв за подхранване...ще го пробвам, че с мойта метла имам нужда :lachen: :lachen: :lachen:

i_ani
10th March 2009, 22:32
:longhair: :lol: :lol:

bass girl
14th March 2009, 01:35
Здравейте и от мен, аз лека-полека се вмъквам по темите, ама то с тая женска суета... :lol:
Искам да питам някой има ли наблюдение от Fitoval капсули? Аз днес си ги взех, казаха ми в аптеката,че са добри. Като мине малко време ще пиша да кажа стават ли.
Иначе си направих маска с рициново малсо и още каквото намерих в кухнята (голяма смрад стана, незнам при вас как е :roll: ) и при силно умъртвената ми коса, мисля, че има дори и минимален резултат. Утре ще пробвам пак с масло + стимулант на Икаров, витамин А, жълтък, малко мед и т.н.

Приятен и слънчев weekend от мен :D

sar4icef
23rd March 2009, 13:20
момичета :girl_dance: аз съм доволна от ампулите на Ревалид.Купете си ги и няма да съжалявате. 27 лв струват а са 20 ампулки.помагат за растежа и са против косопад,заздравяват косата...абе мултифункционални са :cool:
Кво ли не съм клепала на главата си-Маска с екстракт от чесън,Миосотис,Хининова вода,стимулана и бадемовото масло на Икаров,ампулси с екстракт от гроздово семе,домашни маски съм правила,но косата и да искате не може да ви порасне с повече от 3,5/4 см на месец.Това е коса а не англииската трева ;) :D иначе ако искате са ви расте по бързичко и да ви е хубавка - ползвайте всичко гореизброено без: хининова вода (изсушава и прави косата гадна),тривитаминол(това е за ОВЦИ все пак!!!!а се предполага че ние сме хора :D :D ),домашните маски с хранителни продукти,забравете боядисването (най-често изрусяването),подстригвайт е се не всеки месец а през 2/3/4/5 (не намирам смисъл да ходим всеки месец да ни махат връхчетата,защото цъфтежи могат и да не се появяват толкова скоро.от ежемесечното подстригване печелим единствено скъсена коса с 2 см в най-малкия случай),мийте си я през 3/4/5/6 дни или ведниж седмично защото и това я изтощава,ползвайте пресата колкото се може по рядко,защото тя е един от главните вредители,оставете я да изсъхне от самосебе си (сешоарът я уврежда-намалете ползването му)пяната и лака за коса също вредят,дори и малко,хранете се пълноценно ( повече плодове и зеленчуци),изразходвайте енергия,не се ядосвайте за глупости защото и това е от значение,ползвайте дървен гребен или пластмасов с по големи зъбци,не я скубете с железни фибички или шнолки,не я връзвайте стегнато.
Мисля че си заслужаваше четенето и се надявам да бъда полезна :)
Ако има въпроси пишете по темата или пратете едно Лично :oops:

lqlqlqlq
23rd March 2009, 13:43
иначе ако искате са ви расте по бързичко и да ви е хубавка - ползвайте всичко гореизброено без: хининова вода (изсушава и прави косата гадна)

На мен хининовата не ми я изсушава и не ми я прави гадна.

ползвайте всичко гореизброено без:,тривитаминол(това е за ОВЦИ все пак!!!!а се предполага че ние сме хора :D :D)

Правила съм си маски с Тривитаминол и косата ми беше жестока...жива, с блясък и много здрава. Друг е въпроса, че ме мързи и я спрях.

забравете боядисването (най-често изрусяването),
Няма как да се забрави...белите косми не прощават никому :roll:

мийте си я през 3/4/5/6 дни или ведниж седмично защото и това я изтощава
И да искам е абсурд да я мия на 3 дни, а за повече и дума да не става...по-добре през ден с качествен шампоан, отколкото да ми капе мас

Шаро
23rd March 2009, 14:40
Аз вече писах кой е най-добрия метод за борба с косопада, ама няма кой да чете.

xxxxx
24th March 2009, 09:09
bass girl, за да имат ефект тези хапчета за стимулиране на растежа на косата, е необходимо да се пият редовно в продължение поне на месец-два. Иначе никаква промяна няма да забележиш.

Със съветите на sar4icef съм абсолютно съгласна, поне за мен са напълно приложими. Моята коса се омазнява за около седмица и ако я мия много често, изтънява. Иначе вече 4 месеца не съм я боядисвала и вече почна да живва.

daliq
29th March 2009, 18:32
здравейте момичета,
и аз съм доволна от бирената мая , и не само за това , но ми изчиства и пъпките в смисъл не се появяват въобще........... от хапчето не се напълнява по скоро ти повишава апетита , но ти ако не искаш да ядеш , какво може да те накара , така че опитайте.......е моя съвет

siss
2nd April 2009, 13:57
Снощи се нацапотих с тривитаминол, 6 пъти я мих със сапун и не мога да махна мазното. Момичета, моля казвайте с какво да го махна :?

Malenna
2nd April 2009, 15:34
Не съм чела цялата тема назад, само последните две страници, но да си кажа и аз как неумолимо постъпих с косопада. Моята формула е следната: шампоан Ducray Anaphase+ хапчета Ducray Anacaps+ серум за краища Ducray Lactocerate+ ампули за мазане след измиване Ducray. И маска на Вела. Да чукам на дърво след тази атака, която правя от около месец и половина, косата ми спря да пада и забелязвам как израстват нови рошави, къси косички (пу,пу).:)

Lilith
2nd April 2009, 16:21
искам да изкажа задоволството си от ампулите с отмиване на Denise за боядисана коса (розови са). Не че моята е боядисвана, но придават страхотен блясък и заглаждат мн добре косъма. Косата ми изглежда мн добре :D

Т-Е-Д-И
2nd April 2009, 16:26
Снощи се нацапотих с тривитаминол, 6 пъти я мих със сапун и не мога да махна мазното. Момичета, моля казвайте с какво да го махна :?
лелее не съм много по маските, ама преди година и аз така се намацах та и косата дълга няма управия братче.
Яко сапунисване и така.

siss
2nd April 2009, 17:35
Мерси Теди :D Значи няма хитринки, сапунисване му е майката :cry:

Т-Е-Д-И
2nd April 2009, 17:40
Мерси Теди :D Значи няма хитринки, сапунисване му е майката :cry:
Може да има, но незная такива :lol:
Бягай под душа и 1 опаковка шампоан :lol:

Izabo
3rd April 2009, 09:03
Колко тривитаминол си сложила? Явно е било в повече, защото аз нямам проблеми с измиването, даже и с едно сапунисване съм се справяла. Сложи по-малко следващия път, защото ефектът се убива, като си измиещ 5-10 пъти косата след това, че и със сапун...

siss
3rd April 2009, 09:22
Ми, може би 1/3 от шишенцето, понеже не го смесвах с други манджи :?

did666
4th April 2009, 09:20
Аз тривитаминола го смесвам с Икаров 2 към 2 супени лъжички,но имам чувство,че нещо ми изсушава косата

siss
4th April 2009, 13:12
Ей са си взех и стимуланта на Икаров и Хининова вода на шпрей. Само да смее да не порасне :lol:
Смятам да смеся стимуланта с тривитаминол + нещо за пиене (ще го употребявам външно де :wink: ).
Обаче - трябва да се боядисам, наложително е. След боя може ли да се намажа?

bass girl
4th April 2009, 20:59
Fitoval + наистина има ефект, много бързо расте и така ме радва + това си мацотя Икаров и един два пъти си сложих и рициново масло. Преди час се сбогувах със силно русото, но пък тя веднъж да израсте .... :twisted:

DEBORAGAB
15th April 2009, 18:10
От Тривитаминола пада боята.От опит го знам.
Чувала съм,че понякога пада и косата.Но,не във всички случаи е така.
Ползвах го само веднъж...и не съм очарована.Косата ми се спласти,стана мазна и после три дни ме сърбеше скалпа.
Никога пак няма да си сложа подобна глупост на главата.
Ама пусто...нали цели пет форума за туй приказват и викам си...айде и аз да пробвам.Грешка!
Продължавам с моите нещица от които косата ми полудява д арасте.
-стимуланта за коса на Икаров
-минерално олио за коса SAPHIR
-загряващо олио от маслини на AVON
-масло от авокадо на Икаров
-Бадемово масло на Икаров
-хининова вода
-маска за коса-всеки път различна
С тези продукти косата ми расте много бързо и е жива.
Що ми трябваше с този Тривитаминол да се намажа...падна ми боята и се сдобих с пърхут...но след седмица пак я вкарах в релси с моите си нещица които ползвам! :D

want
15th April 2009, 21:30
Охххх да ви имам проблема :) аз ако може изобщо да не ми расте косата 4е ми писна да се боядисвам на 4 седмици :)

Divinemouse
15th April 2009, 22:19
Охххх да ви имам проблема :) аз ако може изобщо да не ми расте косата 4е ми писна да се боядисвам на 4 седмици :)

И на мен :1246:

want
15th April 2009, 22:37
Fitoval + наистина има ефект, много бързо расте и така ме радва + това си мацотя Икаров и един два пъти си сложих и рициново масло. Преди час се сбогувах със силно русото, но пък тя веднъж да израсте .... :twisted:

Как разбираш колко расте ??ако не ти е боядисана косата няма как да видиш:)С квото и да се мажете пове4е от 1-1.5 см на месец няма да ти порастне!

daliq
15th April 2009, 23:01
и аз така с линията и все смятам края на юли колко ще ми е дълга косата ама хич е се получава да ви кажа ........ като вземе да се къса от цъфтежа , я режа и пак смятам и пак същото ....... омагьосан кръг

want
17th April 2009, 00:16
и аз така с линията и все смятам края на юли колко ще ми е дълга косата ама хич е се получава да ви кажа ........ като вземе да се къса от цъфтежа , я режа и пак смятам и пак същото ....... омагьосан кръг

хахахха сметка без кръ4марин а ?:)
За тези които имат проблеми с косата мога да препоръ4ам това:

http://www.nourkrin4women.com/

ледено_sЪrце
17th April 2009, 10:11
Аз лично познавам по новите косички, когато растежът й се засилва. Въпреки че сега е труден етап за косата ми, защото искам да я запазя дълга, а същевременно да пусна моя цвят... ползвам хининова вода, индийско масло за разстеж на коса, балсами и маски...но само с това няма да мина, трябва си чакане, а аз се отчайвам и съм на крачка пак да се боядисам. :? :? :?

bass girl
17th April 2009, 19:35

Как разбираш колко расте ??ако не ти е боядисана косата няма как да видиш:)С квото и да се мажете пове4е от 1-1.5 см на месец няма да ти порастне!

И това е така, природата си е природа, ако щем да почнем да ѝ баем. :lol:
А иначе точно така разбирах, че расте по-бързичко, бях много руса и си личеше. Сега пак се забелязва, но не е толкова драстична разликата между цвета в момента и косата, която израства. Но наистина съм доволна от тези хапченца :)
В момента ползвам и новата серия на лореал с пчелното млечице. Пред вид това, че косата ми е мноого изтощена от третирането, което ѝ приложих в последно време, изглежда много лъскава и мекичка.