PDA

View Full Version : Салати


Alexxx
25th June 2007, 13:45
Какво ще кажете за салата домати с моцарела или рикота,(в италия е доста разпространено води се извара),второто скоро го открих на пазара ниско калорично е и е адски вкусно..напоследък си хапвам от него с някакъв зеленчук,най-често домат и съм сита супер е за лятото.....:)))чакам отзиви:))

apoklistika
25th June 2007, 14:21
Зависи от гледната точка, според разделното хранене ( аз се опитвам доколкото мога и с него да се съобразявам, защото ми отговаря на стомаха), доматите не могат да се ядат нито с моцарела, нито с рикота.
Но иначе пък от въглехидратна гледна точка е ок :lol:

Alexxx
25th June 2007, 15:43
Зависи от гледната точка, според разделното хранене ( аз се опитвам доколкото мога и с него да се съобразявам, защото ми отговаря на стомаха), доматите не могат да се ядат нито с моцарела, нито с рикота.
Но иначе пък от въглехидратна гледна точка е ок :lol:

ами аз се лишавам от доста неща (храни),но разделното хранене не е за мен...:))..така 4е си оставам на доматките с моцарела :D

cranberry
25th June 2007, 16:31
Ихааа домати с рикота звучи супер!
само дето тази, която я продават в бг (марката е нещо като santa lucia) не е нискокалорична (около 250-270кк на 100 грама, пък 100 грама са си някво загребване). аз я спрях, че е мн вкусна и отива цялата кофа 250гр наведнъж :oops:

Nezinka
25th June 2007, 16:37
Рикотата, като всяко друго сиреноподобно изделие, е калорично и мазничко. ето тук информация за хранителните стойности на рикотата (http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c200Z.html)
(това е за 250грама-дозата на кренбери :lol: :lol: )
Това е за рикота лайт, ако може така да се каже (http://www.calorie-count.com/calories/item/1037.html).

Така че рикотата в никакъв случай не е от най- ниско калорична, може би имаш предвид коттидж чииз?

cranberry
25th June 2007, 16:42
абе сиреноподобния котидж е под 100 кк на 100 грама

Alexxx
25th June 2007, 16:56
Рикотата, като всяко друго сиреноподобно изделие, е калорично и мазничко. ето тук информация за хранителните стойности на рикотата (http://www.nutritiondata.com/facts-C00001-01c200Z.html)
(това е за 250грама-дозата на кренбери :lol: :lol: )
Това е за рикота лайт, ако може така да се каже (http://www.calorie-count.com/calories/item/1037.html).

Така че рикотата в никакъв случай не е от най- ниско калорична, може би имаш предвид коттидж чииз?

да,разбира се че е калорична,може би във водата няма калории,но все пак нали трябва да се яде нещо?а и тази която аз ям е 165к на 100г...което за мен е добре..в сравнение с повечето солени и мазни сирена....при положение че ходя 3 пъти седмично на фитнес не смятам че трябва да гладувам:)

Nezinka
25th June 2007, 17:03
абе сиреноподобния котидж е под 100 кк на 100 грама

да определно, аз оня ден набарах някакъв нов и беше толкова вкусен, че като грабнах лъчжицата не се спрях, докато не видях дъното.

Алекс, разбира се, че няма да стоим гладни. салатките, които си си измислила са доста добро и здравословно решение.

cranberry
26th June 2007, 05:29
абе сиреноподобния котидж е под 100 кк на 100 грама

да определно, аз оня ден набарах някакъв нов и беше толкова вкусен, че като грабнах лъчжицата не се спрях, докато не видях дъното.

Алекс, разбира се, че няма да стоим гладни. салатките, които си си измислила са доста добро и здравословно решение.
Нов котидж в бг??? какъв? от къде?

Nezinka
26th June 2007, 05:42
e кренбери, не е в бг :2022: топченцата му бяха много ситни и почти се маже на филийка. бе почти като рикота си е, само не толкова мазно.

тука продават и едно готово с ананас, по-гадно нещо отдавна не бях яла...тоест вкусвала и изхвърляла.

Alexxx
26th June 2007, 08:56
абе сиреноподобния котидж е под 100 кк на 100 грама

да определно, аз оня ден набарах някакъв нов и беше толкова вкусен, че като грабнах лъчжицата не се спрях, докато не видях дъното.

Алекс, разбира се, че няма да стоим гладни. салатките, които си си измислила са доста добро и здравословно решение.
Нов котидж в бг??? какъв? от къде?

аз котиджа го видях в пикадили вчера,иначе сигурно и в метро го има:)

Dee dee
26th June 2007, 10:51
Аз знам някой във форума,който много обича домати,сирене и орехи,настъргани отгоре....В интерес на истината е много вкусно :)

Alexxx
26th June 2007, 12:44
Аз знам някой във форума,който много обича домати,сирене и орехи,настъргани отгоре....В интерес на истината е много вкусно :)

да много си прав/а :D

Dee dee
26th June 2007, 13:28
Ами правА съм,иначе аз от всички салати най-много обичам салата Цезар,но те навсякъде различно я правят.Аз си я правя със зелена салата,крутони,пилешко,мас инки,топено сирене,лимонов сок и сос Цезар,ама много трудно намирам такъв сос,който да ми харесва.Иначе най-хубавия,който съм опитвала досега за тази салата е този на Heinz.
Ама това не е диетична салата де...просто ми е любимата! :girl_in_love: :2004:

Celine
26th June 2007, 16:55
......домати,сирене и орехи,настъргани отгоре....
Мммммм любима ми е

Nezinka
26th June 2007, 17:06
аз много обичам домати със синьо сирене, броколи и орехи:)

друга любима салата ми (мисля, че се води селска)- домати, краставици, червени печени чушки, аз слагам и пресни, маслини, сирене, и варено яйце и стар лук- е това е бжествено:)

aivito
27th June 2007, 07:11
Аз си правя овчарска салата-домати,краставици,гъби,шун а,кашкавал,маслини и сирене:)
А може ли да питам какво е крутон,сори ама наистина не знам,не ми се смейте :oops: :oops: :oops:

alica
27th June 2007, 07:15
кубчета сухари или пържен хляб. :)

aivito
27th June 2007, 07:21
Ааа ок,мерси,нещо като тея кадето ги продават кубетите

netakabe
27th June 2007, 11:23
Ааа ок,мерси,нещо като тея кадето ги продават кубетите
Не съвсем,но ако не можеш без крутони,препечи си една филийка диетичен хляб и си го нарежи на кубчета.пак е калорично,но доста по-сдравословно.А пък към моцарелата с доматки най-добре е да се прибави и босилек или магданоз.Да ви е сладко :D

emisof
27th June 2007, 12:45
Зелена салата, пресен лук, пушена сьомга и авокадо. Идеално за диети и много нахранващо.

loony
27th June 2007, 13:35
Спанак, царевица, маслини и сирене :)

Не знам колко е диетично ама е вкусничко ;)

alica
27th June 2007, 13:41
звучи страхотно Луни. ще го пробвам, но без царевицата. да не ми нарушава цветовата хармония :cool:

Цвета С
29th June 2007, 13:05
Три любими , но не са много диетични

1.Зеле , домати, царевица, сирене, балсамов оцет и пикантина за салати

2.Домати ,сирене , орехи и босилек

3.спанак , синьо сирене , орехи ,балсамов оцет

Оф защо винаги като чета форума за диети , ми се прияждат всякакви неща

maroon
30th June 2007, 13:16
Обожавам салата "Капрезе" - домати с моцарела, слагам малко магданоз или джоджен и става перфектна, особено с cherry домати и малки топки моцарела :1225: :1258: :1258: :1258: :1258:

Liana
3rd July 2007, 16:10
Салатката е супер, идеална е. Аз също хапвам салатки с моцарела или с друг вид свежо сирене.