PDA

View Full Version : Въпроси всякакви за красотата :)


Страници : 1 [2] 3 4 5 6

Karlson
13th March 2008, 16:02
За оцета и незнам нищо, но бих се радвала някой да каже, че и аз питах.

А някой ползвал ли е маската за коса на L`Occitane. Имат само една маска, която в БГ я продават за суха и третирана коса, пък в чужбина ми казаха, че е за всякакъв тип. Много ми я хвалят тази марка, но за 150мл 50лв.... Ще са радвам да споделите.

Моята коса е суха и третирана, иначе ползвам на Лореал Професионал жълтата маска за суха коса.

3y3ka
25th March 2008, 17:23
Преди време започнах да си махам косъмчетата с кола маска навсякъде с течната на JANKAR-САРА, много съм доволна...но случайно да сте чували за кола маска течна в roll-on ??? Някой ми беше споменал, че VEET е имал такива...с два пълнителя, но никъде не мога да намеря... Просто мисля, че нанасянето ще е по-лесно...

Благодаря предварително! :)

The Shadow
26th March 2008, 11:21
Преди време започнах да си махам косъмчетата с кола маска навсякъде с течната на JANKAR-САРА, много съм доволна...но случайно да сте чували за кола маска течна в roll-on ??? Някой ми беше споменал, че VEET е имал такива...с два пълнителя, но никъде не мога да намеря... Просто мисля, че нанасянето ще е по-лесно...

Благодаря предварително! :)
:D Патроните се продават за професионална употреба. В смисъл че трябва да имаш уредче да си затопляш колата и патроните, но може и за домашно да се ползват и колата вместо на апартче на водна баня и после се пълнят с нея патроните.След употребата трябва да се киснат самите ролки отгоре в разствор за да не се слепват. :wink:

3y3ka
27th March 2008, 11:19
:D Патроните се продават за професионална употреба. В смисъл че трябва да имаш уредче да си затопляш колата и патроните, но може и за домашно да се ползват и колата вместо на апартче на водна баня и после се пълнят с нея патроните.След употребата трябва да се киснат самите ролки отгоре в разствор за да не се слепват. :wink:


За щастие успях да се уредя с кола маска, като тази в козметичните салони! Една приятелка, която работи там ще поръча и за мен!!! :1203: :1211: :2013:

sibi
30th March 2008, 09:48
Видях реклама за капсули с хиалуронова киселина (за пиене) - "HyaVita". Какво мислите? Дали ще имат някакъв ефект против бръчки?
Ето какво пише:
"HyaVita – beauty продукт, който спомага заличаването на бръчките. Съдържа хиалуронова киселина и витамин Е - формула, която гарантира цялостно действие срещу стареенето на кожата (мимическите линии, фините и дълбоките бръчки). Хиалуроновата киселина е основна съставна част на съединителната тъкан, която има уникалната способност да поддържа водния баланс на кожата и спомага за нейното младежко излъчване. Тя играе решаваща роля в транспортирането на хранителните вещества към външните слоеве на кожата, улеснява изхвърлянето на токсините и спомага за регулиране и удължаване на жизнения цикъл на кожните клетки. Витамин Е е мощен антиоксидант, който забавя всички процеси на стареене в организма. След редовната употреба на HyaVita лицето изглежда преобразено. Kожата възстановява плътността си и изглежда по-млада".

The Shadow
31st March 2008, 02:41
Видях реклама за капсули с хиалуронова киселина (за пиене) - "HyaVita". Какво мислите? Дали ще имат някакъв ефект против бръчки?
Ето какво пише:
"HyaVita – beauty продукт, който спомага заличаването на бръчките. Съдържа хиалуронова киселина и витамин Е - формула, която гарантира цялостно действие срещу стареенето на кожата (мимическите линии, фините и дълбоките бръчки). Хиалуроновата киселина е основна съставна част на съединителната тъкан, която има уникалната способност да поддържа водния баланс на кожата и спомага за нейното младежко излъчване. Тя играе решаваща роля в транспортирането на хранителните вещества към външните слоеве на кожата, улеснява изхвърлянето на токсините и спомага за регулиране и удължаване на жизнения цикъл на кожните клетки. Витамин Е е мощен антиоксидант, който забавя всички процеси на стареене в организма. След редовната употреба на HyaVita лицето изглежда преобразено. Kожата възстановява плътността си и изглежда по-млада".
Описанието е вярно за процеса на стареене.Приема като орална употреба също би трябвало да окаже доста добър ефект :D И сега остава да издадеш коя фирма ги рекламира :wink:
Аз съм фенка на метода от вътре навън :wink: Това е подобна добавка на тази Анти ейдж която се предлага от доста фирми :wink:

sibi
31st March 2008, 10:43
The Shadow, "Актавис" предлага добавката. Търсих я в аптеките, но още я нямат. За днес са ми обещали да проверят и евентуално да ми я доставят :) И аз смятам, че когато се действа отвътре навън ефектът е по-голям :)

The Shadow
31st March 2008, 11:22
The Shadow, "Актавис" предлага добавката. Търсих я в аптеките, но още я нямат. За днес са ми обещали да проверят и евентуално да ми я доставят :) И аз смятам, че когато се действа отвътре навън ефектът е по-голям :)
Супер! :2043: Аз и от личен опит съм усетила действието на добавки+процедури+кремчета и естествено хранене и спорт :D То всичко винаги върви комплексно :connie: :girl_dance:

sibi
31st March 2008, 22:30
Доълвам информацията - "HyaVita" струва 58 лв, 20 капсули, по 1 на ден. Поръчала съм си за утре. Дано да има някакъв резултат все пак за тази цена :wink:

i_ani
1st April 2008, 17:28
sibi , после ще ни кажеш , ако действа , че и ние :medicine: да станем като тийнейджърки :girl_dance:

Allegra
7th April 2008, 03:27
Момичета,аз сега съм се зарибила да си сменям прическата...и постоянно мисля за това, но не мога да намеря снимка да това което искам. Значи сега косата ми е до дупето дълга, черна и права..ама тънка :roll: Така съм вече няколко години и искам да сменя малко..имам нужда от обем горе и затова мисля да я направя на пластове..като горе първия пласт ще трябва да е доста къс и така постепенно..само дето долу не искам да пипам дължината..оф незнам дали го обясних както трябва,ама ако някой се сеща и има някоя снимчица да бутне ще съм много щастлива! :P

Magikka
16th April 2008, 12:52
Имам въпросче и то е - от къде може да се вземе нещо като "палитра" (не се сещам за друга дума) с гримове - сещате ли се - нещо сравнително голямо с много цветове и т.н. за подарък ми трябва. И още един въпрос - горе долу колко струва?

valeto
16th April 2008, 12:58
Магика - те така и се казват - палитри. В по-големите магазини за козметика има, виж например в МОЛ-а или центрове от сорта. Цени - зависи от марката все пак, има от по 25-30 до ... не се знае колко пари. :wink:

Magikka
16th April 2008, 13:03
ами нещо около 60лв е добре, сега гледам в google такива палитри на PUPA.... някой ако е виждал да се продават някъде да каже :)

Izzy
16th April 2008, 13:10
Бях чела,че дезодорантите засислвали риска за рак на гърдата.Вчера прочетох,че това не е научно доказано.Aпо,дезодорант е един на Галерия-ама не знам дали има някакво подиме.Не съм обръщала внимание.Трябва да видя..Ама толкова ми харесва как мирише.Не е против изпотяване,защото аз вече не се потя :1203: Благодарение на чудото Одорекс.Ползвам го само заради аромата.Та значи ще продължа да си го ползвам.И аз като се замисля няма логика в това,че ако не го сменяш може да ти навреди.
И аз не си сменям шампоаните и балсамите.Общо взето карам на една и съща козметика.

Какво е това нещо Одорекс?

Izzy
16th April 2008, 13:21
просто дневен крем... не съм се замисляла за лекуване!!! и не мисля, че има нужда... просто кожата ми е мазна и мисля, че е нормално като изляза на слънце да лъщи например, особено ако съм си сложила крем, затова попитах за матиращите кремове, които ти си ползвала... и разбира се, че всяка кожа реагира индивидуално... но не пречи да пробвам някой от тези, които си споменала!
10х :D

ако държиш на матирането, пудрата е много добро решение.

Izabo
16th April 2008, 14:22
ами нещо около 60лв е добре, сега гледам в google такива палитри на PUPA.... някой ако е виждал да се продават някъде да каже :)

Мисля, че палитри и т.н. козметика на PUPA продават в една парфюмерия/козметика в началото на Витошка (от Алабин завиваш на дясно, пада се срещу Съдебната палата)...Май BLICK се казваше, но нещо в нета не намирам много инфо за потвърждение.... :? (някакъв онлайн шоп ми излиза само...)

Марулка
16th April 2008, 14:24
Във ЦУМ на партера има много богат избор на PUPA.

valhalla
16th April 2008, 21:19
ако държиш на матирането, пудрата е много добро решение.
Благодаря ти, Изи! Не че държа на матирането, но не е приятно 10 мин след като изляза да започна да лъщя :evil: Можеш ли да ми препоръчаш някоя пудра от която си доволна? :D

Magikka
17th April 2008, 08:29
Доротея и Изабо - благодаря за помоща. Намерих магазин на Blick и вече купих една палитра :)

еМ ДжИ
9th May 2008, 14:13
Някой има ли отзиви за козметично студио "Азулена" във Варна?

еМ ДжИ
9th May 2008, 14:22
Бях чела,че дезодорантите засислвали риска за рак на гърдата.Вчера прочетох,че това не е научно доказано.
По-добре, вместо да си губите времето да мислите, от кой продукт има риск за рак на гърдата ---> ОТИДЕТЕ на мамолог за профилактичен преглед! (Независимо от възрастта)

Babri
9th May 2008, 14:45
Някой има ли отзиви за козметично студио "Азулена" във Варна?

Това ново студио ли е? За пръв път го чувам!

еМ ДжИ
9th May 2008, 14:53
Ами не е ново. Поне от 2-3 години... Преди незнам къде е било, но сега се намира на ул."Черноризец Храбаър"6, до басейн Приморски е близо. Имат доста клиенти,а то е на такова забутано място, че си мисля, че щом ходят много хора там - значи е добро, но ако някой е ходил, нека каже...
А пише , че имат дермасоник... знам, че е нещо, което помага за премахването на целулит,но какво е точно? Може ли да ми кажете - много съм загубена :roll: Пишеше в една тема, че дермасоника било по-добре от целутрон?

ZANDALEE
13th May 2008, 08:01
Някой по вещ в дерматологията ще ми каже ли дали този продукт http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=11&id=25&act=order може да се ползва през лятото

Izabo
13th May 2008, 09:35
....Какво е това нещо Одорекс?
Извинявай за забаваната реакция :D ... Одорекс е спрей против изпотяване на Биотрейд (бг-фирма)...пръска се няколко дни по ред и след това гарантира неизпотяване :D за определен период от време ( 2 седмици примерно)... Не си спомням точно какво беше, виж на сайта...
http://www.biotrade-bg.com/ (който сега не работи, но все в един момент ще заработи :D ) или направо си го купи от някоя аптека. Има за крака и за мишници.

misheto7
13th May 2008, 09:52
Някой по вещ в дерматологията ще ми каже ли дали този продукт http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=11&id=25&act=order може да се ползва през лятото

Дерматоложката ми каза,че няма проблем да се ползва и лятото.Лющенето на кожата е съвсем слабо така ,че няма проблем.За по-сигурно за да не се появят пигментни петна си вземи крема на биотрейд в оранжевата кутия с фактор 50 :wink:

Excel
13th May 2008, 20:51
ZANDALEE , действието на този продукт се равнява на пилинг , направен в козметично студио , белиш се на направо на ивици . Не смятам , че е безопасен в летните месеци , аз го спрях още март .

ZANDALEE
14th May 2008, 04:45
дива, чак толкова силно ли е лющенето?Аз от пилинг с гликолова киселина 70% не се обелих въобще,че малко ме съмнява от това да се беля.А при теб как беше ефекта ,колко време го ползва и доволна ли си?С каква цел го прилага?
В упътването пише че може да се ползва постояно ,а е с действие на лек химичен пилинг:roll:
misheto7, дано дерматоложката ти не греши :wink: Аз досега ползвах на биодерма фактор 50+ обаче ми запушва порите,а кожата ми е светла и много ме е страх да не стане някой сакатлък :)

Babri
21st May 2008, 14:30
Мацки,искам да запитам нещо!

Преди 2 седмици си смених крема за околоочния контур!Обаче като го нанасям ми щипе!Това значи ли,че съм алергична към някоя от съставките му и трябва ли да го сменя?

aniK
21st May 2008, 14:35
Barbi, аз не бих продължавала да го ползвам :( Дано не е много скъп :!:

Babri
21st May 2008, 14:38
Ами скъпичък е Аник :?

Ама явно ми е чувствителна кожата там!

Ти какъв крем за под очите ползваш?

Celine
21st May 2008, 15:12
Бабри на мен един околоочен с ретинол ми действаше така. Подарих го на една аверка , при която нямаше този д/ефект. И аз мисля че е по добре да го спреш. И да е скъп , зрението ни е по скъпо. :wink:

aniK
21st May 2008, 15:14
Сега съм с Helena Rubinstein (серум и крем за лице + околоочен). Не е зле. ПО принцип като свършат, задължително сменям марката.

Babri
21st May 2008, 15:32
Бабри на мен един околоочен с ретинол ми действаше така. Подарих го на една аверка , при която нямаше този д/ефект. И аз мисля че е по добре да го спреш. И да е скъп , зрението ни е по скъпо. :wink:

Дааа,права си,зрението много по-важно! Май ще го спра,ама какъв да си взема,не знам!

Сегашния е на Галеник!

aniK
21st May 2008, 15:48
Този с Ретинол да не е бил на Avene?
Барби, ако можеш, вземи първо тестер от този, който избереш да купиш. Ако си с чувствителна кожа, пробвай да вземеш медицинска козметика чрез някоя козметичка.

Celine
21st May 2008, 15:53
Моя беше на Лиерак , който ми щипеше.
Бабри страшно добри отзиви чувам за околоочния крем на NUXE (http://www.nuxe.com/les_soins/mon_soin.php).
Цената му е горе долу толкова колкото на галеник.
Има го в доста аптеки вече.
Аз лично от тази марка вече си взех маслото и крема за тяло :girl_dance: който е стахотен.

Babri
21st May 2008, 21:26
:2015: на Аник и Селин!

Галеник е медицинска козметика,но не знам дали дават тестери.Ще питам!

Allure_
21st May 2008, 21:44
Сега съм с този на Nuxe: http://premierinconline.com/image.php?object_id=42&image_id=

Харесва ми,добре ми действа на сухата и чувствителна кожа.Пък и се водят за по-натурална козметика.

боряна христова
22nd May 2008, 06:38
Да ви попитам някои махал ли си е космите някаде с лазар?От Стара Загора съм и ми искат тук 200лв!?! Питам се не е ли много малко и дали ще има ефект въобще и след колко време ще ми пораснат пак?Интересум се за някакъв вид премахване на косми но траино-не за 20 дни или месец!Моля ви помогнете..

KEIS
22nd May 2008, 07:09
За 200 лв много ме съмнява или една процедура е толкова .. Аз не съм си махала нямам това търпение но една моя приятелка си маха на мишници и всяка процедура и струва по 30лв направи 3 и сега спря заради пролетното време .. Иначе знам ,че триъгълник идва към 80 лв едната процедура но с колко ще се изчистят при всеки е различно но няма да е отведнъж два .. Та 200лв ми се вижда мн.евтино и за коя зона става дума да обезкосмяваш?

боряна христова
22nd May 2008, 07:13
за мишниците говорех.. като питах ми казаха че излизало общо 200 лв всичко.. незная вече.. Твота приятелка доволна ли е?

KEIS
22nd May 2008, 07:24
Ами в началото беше се зарибила много но сега нали не става и като я питах дали ще продължи есента се колебаеше ..иначе да за мишници е нормално да ти излезе 200лв но нали ти казвам при всеки е различно ..мисля ,че в пластична има такава тема за лазарното обезкосмяване но не съм сигурна дали там четох .. Моята козметичка ми каза да не си давам парите за такова обезкосмяване не било ефикасно но не знам до колко мога да и се доверя затова ако парите не са ти проблем пробвай ..

KEIS
22nd May 2008, 07:28
Само да кажа ,че приятелката ми е естествено руса и знаеш ,че с светлите косми е трудно ..ако ти си тъмна може да има по голям ефект ..

боряна христова
22nd May 2008, 07:43
това пък за сефте го чувам че светлите косми било по трудно. А защо е така?

Celine
22nd May 2008, 08:21
Борянче тук има инфо за епилациите.
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=1787&highlight=%E5%EF%E8%EB%E0%F6%E8%FF
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2768&highlight=%E5%EF%E8%EB%E0%F6%E8%FF
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=6364&highlight=%E5%EF%E8%EB%E0%F6%E8%FF
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3856&highlight=%E5%EF%E8%EB%E0%F6%E8%FF

buba-77
22nd May 2008, 10:24
това пък за сефте го чувам че светлите косми било по трудно. А защо е така?
Да така е. По трудно е защото косъма се явява като проводник .Затова и когато ходиш на такава процедура е трябва да са ти пораснали косъмчетата иначе не става нищо.Тези процедури не се правят лятото защото има опасност от слънцето обработените места да пигментират :lol:

Mena
22nd May 2008, 10:36
Косъмът не точно се явява като проводник, но импулсната светлина, както е при IPL действа върху тъмния меланин на косъма, температурата на папилната фуликула се повишава на 70С и това предизвиква коагулация на протеина в тази папилна фуликула, резултат на което е спирането разтежа на косъма.

Eukarisia
3rd June 2008, 23:25
Търся си руж , които изглежда по мазен и лъскаф. Виждала съм все на някой и много ми харесва.Препоръчайте ми нещто.

Babri
4th June 2008, 09:25
Аз не съм чувала за лъскав руж :roll:

Ружа,който е ползвам е прахообразен и стои много естествено!

Пипилота
4th June 2008, 10:01
Перлите за лице имат по-бляскав ефект според мен, пробвай с тях. Ако не можеш да си купиш някои перлени сенки с подходящ цвят и тях да ползваш за руж.

Nelina_02
4th June 2008, 18:07
"лъскави" ружове т.е такива, които са със светлоотразяващи частици има на Bourjois и Revlon, а от по-скъпите марки на Estee Lauder.Друг начин е да нанесеш първо обикновен и после със същата четка да топнеш малко в shimmer за тяло и отново минаваш с леко движение върху скулите.

А аз да попитам, мацки, как си правите класическият френски маникюр, аз на лявата ръка горе-долу бива, но на дясната и с ленти опитвах и пак не става прецизно, все ходя по маникюристки за този френски, но някой път просто нямам време, да звъня за час и да се съобразявам с графиците им.Моля да споделите опит или "трик" как по-лесно да го правя перфектен.

Beautiful_
4th June 2008, 18:14
аз точно вчера си го направих моя френски. ползвам лентички и първото си правя лявата ръка, после като изсъхне дясната. използвам ги за по бързо, иначе не е проблем и без лентички, направо да си сложиш бял лак покрая без никакви приспособления. не е трудно, просто трябва да се свиква, но когато ноктите са по-къси е по-трудно наистина. поне в това отношение нямам проблем, моите са дългички и се справям без проблем :roll: не виждам какви трикове може да има, освен спокойствието, което е много важно, а на мен ми липсва :lol: ако ми се размаже френския маникюр не трябва да има никой до мен, защото ще го взривя :shooting:

Nelina_02
4th June 2008, 18:21
ха ха, Бют, ще гледам да не съм наоколо,
ами под "трик", си мислех дали има някакъв начин, по който да се държи четката на лака, по дължина ли, под наклон ли и аз незнам, затова питам.

Magikka
5th June 2008, 11:11
един бърз въпрос... каква трябва да бъде хубавата четката за коса? дървена, пластмасова, с метални бодлички или без....?????????????

Divinemouse
5th June 2008, 11:20
Аз се реша със една четка от която съм много доволна и е със глигански косъм :lol:

Magikka
5th June 2008, 11:27
и аз четох за разни четки от естествен косъм, но наистина не мога да си представя как подобно нещо би ми сресало косата, но вече се навих да пробвам. А и съм чувала, че косата става по лъскава, от колкото ако се реши със стандартни четки с "бодлички"... Thomi кажи от къде си взела твоята и за колко пари горе долу...

Izabo
5th June 2008, 12:46
Ако не намериш от естествен косъм, купи си от дърво.., с топченца на шипчетата, за да не наранява скалпа... :D

Divinemouse
5th June 2008, 13:08
и аз четох за разни четки от естествен косъм, но наистина не мога да си представя как подобно нещо би ми сресало косата, но вече се навих да пробвам. А и съм чувала, че косата става по лъскава, от колкото ако се реши със стандартни четки с "бодлички"... Thomi кажи от къде си взела твоята и за колко пари горе долу...

Аз си я купих от един салон срещу Двореца на Пионерите и не помня колко струваше но нещо от рода на 30лв ..

Magikka
5th June 2008, 15:58
Много мерси за съветите - мисля да пробвам да намеря с естествен косъм :)

mmmmmmm
6th June 2008, 00:18
Предварително моля да ме извините за въпроса, но тъй като нямам време да се ровя из темите, реших да ви питам направо: подходящо ли е сега да си направя фотоепилация, или заради слънцето не е препоръчително, и противопоказен ли е солариумът, когато се прави фотоепилация? Благодаря :)

Celine
6th June 2008, 08:27
Зависи, на каква зона ще си правиш.
Солариумът е абсолютно противопоказен.
Ако решиш да си правиш фотоепилация на лицето задължително използвай слънцезащитен продукт с висок фактор.

mmmmmmm
6th June 2008, 09:10
Благодаря, Celine! Искам да си правя фотоепилация на триъгълника, избрала съм да отида в High Care Center, остава само час да си запиша:)

Celine
6th June 2008, 09:35
Пиши на Dani_4ka тя работи там :lol:

Magikka
6th June 2008, 15:00
Купих си четка за коса от естествен косъм....ама аз с това не мога да си разреша косата :( то само като че ли отгоре я заглажда и разресва... :(

Celine
6th June 2008, 16:35
Аз за всекидневието използвам дървен гребен, а четката с естествен косъм само при издухване със сешоар за заглаждане.

secretk
6th June 2008, 17:32
То мaй всеки кaкто е свикнaл и кaквaто му е косaтa, мойтa косa не е много гъстa и е с тънък косъм :( и посмъртно с четкa не могa дa я срешa, сaмо със ситен гребен стaвa.

Beautiful_
2nd July 2008, 18:14
колкото и странно да звучи, за пръв път ми се случва да се беля от изгаряне и искам да ви попитам какво да направя за да се обеля равномерно по гърба и да не стана на петна? :oops: :? и най-вече как да ускоря процеса, доста ми е неприятно, чувствам се като змия, която смяна кожата си :roll:

Babri
2nd July 2008, 21:35
И аз миналата година за пръв път се обелих и бях като змия 1 месец!

Вземи си някакъв ексфолиант за тяло за по-бързо отстраняване на мъртвата кожа!

KEIS
6th July 2008, 06:39
Момичета някой ползвал ли е маската за лице на Галеник 3в 1 и ако да доволни ли сте ?

Danito:)
8th July 2008, 09:27
Здравейте,искам да попитам,дали някой може да ми каже как му изглежда шишенцето тривитаминол.Днес си взех,но малко се притеснявам да не объркам нещо и да направя беля:)На моето не пише тривитаминол,а Витамин ад3е,разтвор само за инжекции.дали е това?купих си го от ветеринар ама все пак:)и отгоре капачката е метална и като гледам трябва да си вадя нужното количество с спринцовка.а пречи ли че след това един вид остава отворено?благодаря предварително:)

Izabo
8th July 2008, 09:34
Ами това трябва да е :D , освен ако и аз не съм взела нещо друго :)..
Махни внимателно с нож металната капачка...Внимателно, за да не се порежеш и за да не нараниш гумената тапа, която е отдолу и ще ти служи за затваряне на шишето след това... :)... Гърлото на шишето е достатъчни широко, няма да ти трябва игла и т.н....
Чувала съм, че трябва да се ползва до 1 месец след отваряне. Аз си го държа в хладилника. :D

Rusalka
8th July 2008, 09:34
Същото е, няма грешка. След отваряне може да го съхраняваш в хладилник, ако желаеш, но и да не е в хладилник нищо няма да му стане :wink:

Danito:)
8th July 2008, 10:04
Благодаря ви момичета за бързия отговор:)сега остава само да си набавя газ.Вие откъде си я купувате?И друг въпрос имам.Аз си мия косата веднъж седмично а тук се казва че маската трябва да се прави 2 пъти?проблем ли ще е да я правя веднъж седмично,но вместо в продължение на 2 месеца аз да я правя 4,или не е добре така?

Rusalka
8th July 2008, 10:34
Има смесени магазини от сорта на "всичко за дома", аз от там съм взимала. Най-добре е да питаш някоя съседка :wink:
Относно броя процедури - от веднъж седмично също ще има резултат (2м. са достатъчни). :D

Danito:)
8th July 2008, 10:37
Благодаря:)Силно се надявам да има ефект,защото вече незнам какво не съм опитала и все не се получава.Сега последно си правя коприва и с нея си изплаквам косата,но незнам дали има кой знай какъв резултат.по принцип е против пърхот и косопад.пърхот нямам,но косопад все още имам.дано тази маска помогне:)

Rusalka
8th July 2008, 10:40
Дани, сега е сезона на косопада. Много хора се оплакват от това. Незнам твоя от кога е, но ако е от скоро не се тревожи много. Това с копривата е супер и много полезно. :D

Danito:)
8th July 2008, 10:48
Да знам че е така,но все пак ми е притеснено:)И при положение ,че въобще не си тормозя косата.Нито преси нито нищо,ако случайно реша да се боядисам,се правя с кастинг:)дано маскат апомогне:))

Izabo
8th July 2008, 10:49
Дани, изрусена ли си....? Ако да, не слагай газ.. :D

Lilith
8th July 2008, 11:04
Аз имам 2 въпроса :D
косата ми по принцип е права, но аз леееко я доизправям с преса. Хидратацията на косъма ми е много добра, винаги седи жива и лъскава, но когато съм на море стои като метла независимо какъв балсам и слагам :? някой би ли могъл да ми препоръча някакъв спрей за коса за плаж :?:
А другият ми въпрос е дали някой е използвал на Лореал продукта за изправяне с преса, ако да, бих се радвала да чуя отзиви. Мерси предварително :wink:

Babri
8th July 2008, 11:12
Lilith, във фризьорските салони има професионални продукти точно за предпазване на косата от слънцето и нейното хидратиране!

Аз смятам да си взема някакъв такъв спрей от моята фризьорка!

Danito:)
8th July 2008, 11:28
Ами не ,не съм руса,с кестенява коса съм:)А относно продукта на лореал за изправяне,аз лично бих го препоръчала.говоря за продукта в розова опаковка,Хот лис се казва:)

Celine
8th July 2008, 11:43
Аз ползвам на лореал професионел продукт за преса - в черна опаковка - много съм доволна.
Слънчевата им серия също ми допада, Рене Фуртрер също имат хубав продукт за коса.

Lilith
8th July 2008, 12:21
Celine, Barbi :2015:

Danito:)
12th July 2008, 17:04
Здравейте момичета.Вчера си направих маската с тривитаминол,само че в последния момент се оказа че нямам мас.Не сложих,за другия път трябва да си набавя.Иначе сложих всичко което сте казали в форума,и да ви кажа косата ми стана много мека и бляскава,дано от продължително ползване да има още по голям ефект:)

trigers
26th July 2008, 16:49
съжалявам за въпроса, но на доста места видях да се споменава този тривитаминол, обаче не разбрах какво точно е...

Mena
26th July 2008, 19:28
Тривитаминол са витамини AD3E в течна форма.
В момента се предлагат в два продукта- VITAMIN AD3E и ВИАЛИТОН.

VITAMIN AD3E- мастна основа

Активни вещества:
Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:
Chlorocresol
Sunflower oil
След отваряне се съхранява 4 седмици в хладилник.

ВИАЛИТОН- водна основа

Активни вещества:Вит. А, Д3 и Е,

Помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

Могат да се намерят във ветеринарните аптеки.
Няма значение, че пише, че е за овце, най- често се купува за маски.
:D

heavenkata
26th July 2008, 19:28
подхранва косата и то много. До колкото знам има много добър ефект!!!

п.п. дано не съм объкала думите! :oops:

Excel
27th July 2008, 13:18
:cool:

Lilith
30th July 2008, 17:43
ето ме отново с въпрос :lol:

хвърлила съм око на пудрите с минерали... моля, ако някой е използвал такава (независимо каква марка) да сподели впечатления :D

мерси!

misheto7
31st July 2008, 11:16
Аз съм с тази на Лореал и съм много доволна от нея.

Искам да питам някоя от вас пробвала ли го е това чудо http://www.topshop.bg/anticeluliten_masajor_celluless-63012-p.html и какви са отзивите.Много се чудя дали си заслужава парите или само ще събира прах вкъщи :roll:

Celine
31st July 2008, 11:23
Не съм го пробвала, но единсвеното което може да направи от всичко което обещават е Стимулира производството на колаген Както и всеки масаж, който малко или много стимулира циркулацията на кръвта в дермата.

За целулита - това мънинкото, няма как да изкара такъв вакуум, че да действа на депата.
Виж салонния масаж с вакуум е нещо което има ефективност.

misheto7
31st July 2008, 11:26
Мерси Селин ,и аз не мога да си го представя как точно ще прави такъв силен вакуум ама реших да питам.За ръчен масаж при мен и дума не може да става :roll: Ще мисля нещо ,пък ако го взема ще пиша

Celine
31st July 2008, 11:47
Пробвала съм един друг на Филипс,също на принципа на вакуума с 2 валячета да разбиват целулита, пълен т*ш*к е. Въобще не може да "всмукне" кожата.
https://www.ticona-photos.com/sites/PhotoDB/PL/Philips%20Cellesse%20Vitesse%20Anti-cellulite%20massager_1838.JPG
http://img.alibaba.com/photo/10911268/Philips_Cellesse.jpg
Защо не можеш на ръчен Мише ?
Има хубави апаратни вакууми, една съфорумка почна такива процедури ( в Сф ) , ще я питам дали е доволна.

misheto7
31st July 2008, 11:52
Тоя ми се вижда по-голям от този на Филипс ама знам ли.Нямам време да ходя някъде навън и за това търся вариант вкъщи .А ръчни е изключен защото много лесно ми се пукат кръвоносни съдове по краката и много трудно ми минават синките :roll:

Mena
31st July 2008, 12:12
Мише, за съжалении синините при такъв тип процедури са неизбежни :(
Опитвала ли си да мажеш местата с някакъв крем съдържащ арника и витамин К, обикновено помагат.
А тези домашни апарати не ми вдъхват никакво доверие за ефективност. :D

misheto7
31st July 2008, 12:15
Мажа ги с Хепароид или Троксевазин ,но за съжеление преди няколко дни спуках и вена на крака и вече ми тотално противопоказно мачкане и стискане на крака :roll:

milavanila
5th August 2008, 20:23
И аз си направих маската с тривитаминола, обаче като че ли ми миреше кофти косата. А сложих само тривитаминол и бадемово масло. При вас как е, как решавате проблема с миризмата :roll: А Използвах два вида шампоан, обикновен и матираш, и балсам, и маска без отмиване малко и пак лекичко мирише :?

sibi
5th August 2008, 20:30
Ами аз впръсквам парфюм върху влажната коса. А ефектът от тази маска е супер, няколко пъти я правя и съм много доволна (тривитаминол+бадемово масло+жълтък+ром).

milavanila
5th August 2008, 20:34
Ммммм благодаря sibi, за това не се сетих. Аз също смятам да продължа, не се отказвам лесно :mrgreen: Дано и при мен да има ефект

heavenkata
6th August 2008, 14:55
Здравейте!
Както някои знаят - накъдрих си трайно косата. И съм много доволна, но за да бъде къдраво както аз искам трябва всеки ден ( или през ден ) да си мокря косата и да и слагам балсам или пяна. Това не ми е проблем. Косата ми не е много изтощена, но краищата ми са някакви странни - остри и ми се струват изтощени. И искам да ми препоръчате някаква маска или балсам или по-точно процедура, която да правя за да се върне блясъка и здравината на косъма ( отново казвам, че косата не е много изтощена, но аз искам да си я подхранвам ). И тъй като аз така или иначе всеки ден или през ден я мажа с маска и я мокря мога да правя някаква процедура.
Очаквам вашите съвети! :roll:

Celine
6th August 2008, 16:26
Вземи си препарат за коса без отмиване - има на много марки.
Така наречените кристали, или серуми. Има такива специално за къдрици. Освен че подхранват , оформят и прическата.
Аз бих ти препоръчала ТОЗИ (http://www.hairontheinternet.com/productimages/display/SS-image-2007-09-20-46f2342685ce8.jpg), но има и много по изгодни варианти.
За Елсев (http://i24.ebayimg.com/07/i/000/ea/fd/649b_1.JPG) също чух много добри отзиви
Ima edni kristali i na Bio farma : http://www.vinmar.it/images/CRISTALLI%20LIQUIDI%20DA%20ML60%20E%2030.JPG
Има подобни продукти и на Шваркопф Нивея и Дав.

Stefi B
6th August 2008, 16:26
Здравейте!
Както някои знаят - накъдрих си трайно косата. И съм много доволна, но за да бъде къдраво както аз искам трябва всеки ден ( или през ден ) да си мокря косата и да и слагам балсам или пяна. Това не ми е проблем. Косата ми не е много изтощена, но краищата ми са някакви странни - остри и ми се струват изтощени. И искам да ми препоръчате някаква маска или балсам или по-точно процедура, която да правя за да се върне блясъка и здравината на косъма ( отново казвам, че косата не е много изтощена, но аз искам да си я подхранвам ). И тъй като аз така или иначе всеки ден или през ден я мажа с маска и я мокря мога да правя някаква процедура.
Очаквам вашите съвети! :roll: 11 съвета за къдрава коса


1. Къдравата коса е суха и непокорна. Задължително е използването на балсам, за да може да се запази еластичността й и освен това по-лесното разресване ще намали агресивното накъсване.

2. Направете косата си с тон по-светла от вашия естествен. Това визуално ще съживи косата и ще омекоти чертите на лицето. Основен принцип на французойките е на всеки десет години и с тон по-светла коса.

3. Не е вярно, че боядисването уврежда косата. След оцветяване тя е по-лъскава и блестяща.

4. Ако сте се боядисвали сами и цветът на косата ви е по-тъмен от желания, опитайте се да я масажирате с леко затоплен зехтин – той попива боята.

5. За да изглеждат къдриците естествени, ползвайте различни по диаметър ролки. Правилото е - около лицето сложете големите, а колкото по-назад и към тила отивате прогресивно големината им трябва да намалява.

6. Навитата коса не бива да се стерилизира с вакса тя натежава и изправя косата, което обезсмисля усилията ви.

7. Къдравата коса по-лесно приема стилизиращи средства и прическата издържа по-дълго. Буклите са прекрасно средство за прикриване на всички несъвършенства от боядисване и позволяват различни варианти на прическа.

8. Не пестете продукти за придаване на обем в корените – клюмналите къдрици изглеждат неестествени.

9. Изплаквайте косата с хладка вода, тя затваря люспите на косъма и косата е гладка и блестяща.

10. Балсамите не трябва да се втриват в корените на косата. По-добре наведете глава надолу и равномерно разпределете продукта по цялата дължина.

11. За здрава коса консумирайте повече плодове, зеленчуци, кисело мляко и риба.

Stefi B
6th August 2008, 16:33
Боядисана и илистудено къдрена коса.

Боя, къдрици, студено къдрене, но без увреждане на структурата на косата?
Да, благодарение на чудесните свойства на екстракта от соев протеин Okara
Блясък на косата и тонус на къдриците – можете да ги имате
Вашата коса е студено къдрена:
Окara, възстановяващ шампоан
С неутрално рН, този шампоан
нежно реструктурира студено къдрената коса. Той й придава обем, блясък и улеснява разресването.

Окarа, възстановяваща маска
Тази маска доставя всички елементи, необходими за ревитализирането и реструктурирането на косата, станала ранима в следствие на студеното къдрене. Тя удължава трайността на студеното къдрене и поддържа еластичността на Вашите къдрици. Придава тонус и обем на Вашата прическа.

Вашата коса е боядисана и или студено къдрена:

Okara спрей- подхранващо-хидратиращ, 2 фазен, действие в дълбочина
Използван ежедневно, този спрей улеснява отличното разресване на косата, като същевременно я защитава. Той я хидратира и подхранва, за да може по-добре да я реструктурира в дълбочина. Вашата коса си възвръща силата и здравината

heavenkata
6th August 2008, 17:07
Благодаря Ви много!! :2046:

milavanila
6th August 2008, 17:25
Колебая се между това http://zlatnaribka.com/product_info.php?products_id=445 и това http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=405 :roll: Някой ползвал ли ги е, вие кой бихте ми препоръчали :D Много съм раздвоена...

Celine
7th August 2008, 07:48
Какъв ефект търсиш ?
Аз ползвам ТОЗИ (http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=371) - за преса е идеален. За четка и сешоар - не ми допада.

i_ani
7th August 2008, 08:01
И аз искам да си купя преса , но незнам към коя марка да се ориентирам :2016: :1246:

Celine
7th August 2008, 08:17
Преди месец купих преса за подарък на приятелката ми - марката е Ягуар.
Продават ги в магазинчето до кафенето Делфин, зад църквата св. Никола.
Там ще те консултират според нуждите на твоята коса.

milavanila
7th August 2008, 08:24
Какъв ефект търсиш ?
Аз ползвам ТОЗИ (http://zlatnaribka.com/product_info.php?cPath=71&products_id=371) - за преса е идеален. За четка и сешоар - не ми допада.
Да, за преса ще го ползвам :) Какъв е точно ефекта, пише че има фиксация, да не става все едно съм се напръскала с лак :roll:

i_ani
7th August 2008, 08:29
Преди месец купих преса за подарък на приятелката ми - марката е Ягуар.
Продават ги в магазинчето до кафенето Делфин, зад църквата св. Никола.
Там ще те консултират според нуждите на твоята коса.

И двата ми сешоара са купени от този магазин :D

Celine
7th August 2008, 10:25
Какъв е точно ефекта, пише че има фиксация, да не става все едно съм се напръскала с лак :roll:

Не няма ефекта на лак за коса. Става много естествена косата, гладка, абе обичам си косата с този продукт. :girl_dance: :lol:

milavanila
7th August 2008, 10:43
Благодаря за инфото, май това ще си поръчам, защото и аз точно този ефект търся, да е гладка, права, да стои естествено и да ми я запазва права :1246:

heavenkata
11th August 2008, 17:08
Имам нужда от съвет.
Сега се зарибих да върна предишната красота на косата ми ии реших да правя маски. Проблема е там, че искам да правя и за суха коса и краища ( защото косата ми като изсъхне става ужасно суха ии къдриците не стоят добре - оплитат се много гадно ), за блясък ии здравина. Искам да правя и маска с тривитаминол.. И понеже искам да правя много процедури не знам как ще се отрази на косата. Също се чудя как да разпрееля маските - коя кога да правя. Някоя от вас, мили дами, ще може ли да ми изгради програма или нещо такова кога да си правя процедурите? :roll:
Бих искала да ми дадете идеи за маски и разни такива трикове, защото аз знам само
за сухи краища - кристали + бадемово масло
за блясък - газирана вода + лимон
за растеж и здравина - тривитаминол

Тривитаминола с какво да го комбинирам? :roll:

Danito:)
11th August 2008, 17:20
Аз си правя маската с тривитаминол която намерих от сайта.Тя включва тривитаминол,мас,газ,оцет,а лкохол,а по желание могат да се добавят и жълтък,кисело мляко,мед,бадемово масло,зехтин.Аз лично слагам всичко,правя си я вече месец и мога да кажа че съм доволна

Celine
12th August 2008, 07:27
Само аз ли не съм доволна от тоз Тривитаминол :roll: ?

Пипилота
12th August 2008, 11:08
Само аз ли не съм доволна от тоз Тривитаминол :roll: ?
И аз ;) Никва полза, ако ме питаш. Доброто действие идва от всички останали елементи, които са се доказали - газ, мас, оцет, кис. мляко, хума и секви такива.

hatred
14th August 2008, 20:58
И при мен тривитаминолът нямаше никакъв ефект.

Моята коса е мнооого къдрава и се повлиява най - добре от една единствена процедура: втривам ампули витамин А в корените, след което разресвам ( при мен това е сложно нещо :D ), докато се разпространи равномерно. Къдриците ми стават по - еластични, а косата - по - блестяща и мека :)

Danito:)
19th August 2008, 13:37
И аз не мога да преценя какво точно е действието на тривитаминола,но заедно с всичко останало маската ми дейстба добре,така че ще продължавам да си я правя.а накрая си обливам косата с отвара от коприва от която също съм доволна:)

mickey_82
27th August 2008, 21:13
Имам нужда от съвет.
Сега се зарибих да върна предишната красота на косата ми ии реших да правя маски. Проблема е там, че искам да правя и за суха коса и краища ( защото косата ми като изсъхне става ужасно суха ии къдриците не стоят добре - оплитат се много гадно ), за блясък ии здравина. Искам да правя и маска с тривитаминол.. И понеже искам да правя много процедури не знам как ще се отрази на косата. Също се чудя как да разпрееля маските - коя кога да правя. Някоя от вас, мили дами, ще може ли да ми изгради програма или нещо такова кога да си правя процедурите? :roll:
Бих искала да ми дадете идеи за маски и разни такива трикове, защото аз знам само
за сухи краища - кристали + бадемово масло
за блясък - газирана вода + лимон
за растеж и здравина - тривитаминол

Тривитаминола с какво да го комбинирам? :roll:

Мила искам да ти кажа само едно нещо-каквото и да правиш косата ти няма да изглежда по същия начин и със същия блясък.Аз се къдря от 6 години и вече съм минала през всякави маски и продукти.Косата ми е много гъста с дебел и много издръжлив косъм-грам не мога да се оплача,но все пак къдрената коса не е естествено къдрава и затова и резултатите от продуктите за къдрава коса не са същите.Един съвет от мен-просто ходи редовно да ти махат краищата и така ще избегнеш тяхното щърчене и тази сухота.

heavenkata
29th August 2008, 01:28
mickey_82, Благодаря!
Имам друг въпрос, който не го знам дали е за тук... но ще питам..

Значиии можете ли да ми кажети какъв продукт да си купя за блясък за тяло. Искам да получа ефекта на мацките от снимките из нета. Кожата им изглежда страхотна и бляскава. Мога ли да постигна такъв ефект? Или поне нещо малко... :roll:

rossi_spi
29th August 2008, 07:26
Зависи дали искаш да ти стои мазно, или просто блестящо...Примерно олиото на Джонсън стои супер яко на краката - мн секси, но мазничко. На Ейвън има един лосион блестящ за след слънце - и той е готин с блестящи бронзови частици и попива бързо. На Нивеа също има един готин, мисля че някакъв светлоотразителен беше и не е мазен, но ефекта не е чак толкова зашеметяващ :roll: .

miira
8th September 2008, 13:54
добрем а какъв е този тривитаминол? какво прави за какво служи някои ако може д ами каже :1246:

Mena
8th September 2008, 14:11
Много е обсъждан по-назад в темите.
Най-общо казано тривитаминол са витамини AD3E в течна форма.
В момента се предлагат в два продукта- VITAMIN AD3E и ВИАЛИТОН.

VITAMIN AD3E- мастна основа

Активни вещества:
Vitamin A palmitate 1 500 000 IU
Cholecalciferol /Vitamin D3/ 2 000 000 UI
Alpha Tocoferol Acetate /Vitamin E/ 1. 0 g

Помощни вещества:
Chlorocresol
Sunflower oil
След отваряне се съхранява 4 седмици в хладилник.

ВИАЛИТОН- водна основа

Активни вещества:Вит. А, Д3 и Е,

Помощни в-ва: динатрий хидроген, фосфат лим. к-на, кремофор ЕЛ, нипазол, динатрий едетат, бутилхидрокситоулол и вода

Могат да се намерят във ветеринарните аптеки.
Няма значение, че пише, че е за овце, най- често се купува за маски.
:lol: :lol:

alica
8th September 2008, 14:38
пише, че е за Животни, не само за овце. за тях го купуват нормалните хора. :lol: тези, които го ползват за коса си искат- тривитаминол :lol: не овчи витамини :lol: че стават обърквации :lol: :lol: :lol:

Mena
8th September 2008, 14:51
Така е :girl_haha: :girl_haha:

miira
8th September 2008, 23:06
а значи това е било една приятелка ми каза нали че ампулите за овце много помагали значи за едно и също говорим,а вие на какво мнение сте? за тях смисъл оказват ли ефект :)

SLANCE
8th September 2008, 23:23
аз съм на руси кичури мога ли да си направя маска с газ косата ми е много изтощена :roll:

miira
9th September 2008, 07:56
добре аз все си мисля ,че маската с газ много изтощава косата и я изошава не е ли така?> :?:

Allure_
9th September 2008, 11:11
аз съм на руси кичури мога ли да си направя маска с газ косата ми е много изтощена :roll:


Не,в никакъв случай.Не се препоръчва за руси и изтощени коси.
А за маската с тривитаминола...на овца не заприличах,ама ако не друго поне спря да ми цъфти.Мисля сега пак да почна да я правя.

SLANCE
9th September 2008, 17:16
много останах доволна след маска с смелени лук и чесан с вода прецедих ги и с водата си намазах косата мирише докато се нанася но след като се измие -не помага много срещу косопад

bibi_82
17th September 2008, 18:15
срещу косопад съм си купувала едни ампулки от козметичните магазини - на мен ми помогнаха ама не помня името им...иначе струват около 2-3 лв/бр.
друго ефикасно средство за което се сещам в момента е косата да се мие с орехова вода, при светла коса сварената орехова вода се разрежда с чиста вода за да се избегне оцветяване - иначе помага много това - лично съм пробвала. сега лесно се намират орехови листа....прави се поне месец и половина.друг бонус е че косата става по-бляскава и по-жива

danas
18th September 2008, 12:08
аз съм чувала,за руса коса било хубаво да се полива с вино,не знам защо точно,пробвала съм преди.

heavenkata
21st September 2008, 15:26
Здравейте! Преди няколко месеца, просто за да направя промяна, се боядисах с безамонячната боя на Loreal в тъмен шоколад... хареса ми .. косата се подхрани и за около 1месец цвета падна. Винаги съм искала да имам червено коса, но се притеснявам от разликата след това ( на 16 съм ии не искам постоянно да се боядисвам ). Сега искам да се направя отново с безамонячна, но този път да има червеникав оттенък. Чудя се дали има такива, защото на опаковката не мога да преценя коя боя ще е подходяща и дали ще ми хване, защото моята коса е светло кестенява. Идеи? :roll:

rossi_spi
21st September 2008, 19:31
http://concord.dir.bg/e-shop/products.php?category=haircare&id=4&ref=email
Виж тук от безамонячната на Лореал има няколко нюанса на червеникаво. Според мен, ако избереп по-тъмен, ще стане много интересен оттенък на кестен с махагон. Аз преди около 8-9 год. бях с такава коса и беше готино, мн приятен цвят.

Allure_
21st September 2008, 19:52
http://concord.dir.bg/e-shop/products.php?category=haircare&id=4&ref=email


Този нюанс череша е хубав,правила съм се с него.Но имай предвид,че червения оттенък се маха трудно.Моята коса също е светлокестенява,но след като се направих червена с безамонячната не ми падна,т.е падна донякъде,но не ми се възвърна предишния цвят. :roll:Оттогава не съм спряла да се боядисвам,поддържах я червена около 2 години.После видях доста зор докато разкарам всички остатъци от червеното и сега най-накрая е много тъмнокафява.

heavenkata
21st September 2008, 22:01
http://concord.dir.bg/e-shop/products.php?category=haircare&id=4&ref=email


Този нюанс череша е хубав,правила съм се с него.Но имай предвид,че червения оттенък се маха трудно.Моята коса също е светлокестенява,но след като се направих червена с безамонячната не ми падна,т.е падна донякъде,но не ми се възвърна предишния цвят. :roll:Оттогава не съм спряла да се боядисвам,поддържах я червена около 2 години.После видях доста зор докато разкарам всички остатъци от червеното и сега най-накрая е много тъмнокафява.

хм...значи червеното хващало върху кафяво...аз се колебаех, защото нали безамонячните бои само потъмнявали... :roll: хъх..
ами Allure_, цветът грозно ли стоеше след като се полуизми?
Ефекта на червеното беше ли като този на кутийката или просто имаше червеникав оттенък? :wink: :roll:

Monique
23rd September 2008, 02:27
a дали такава безамонячна боя може да хване тъмнокестенява коса?

Danito:)
23rd September 2008, 09:35
Monique,ти искаш да се направиш от тъмно кестеняво нещо друго?

aniK
23rd September 2008, 10:46
Аз ползвам само тази на L'Oreal. Косата ми е тъмно кестенява и касиса даваше само оттенък. Сега си слагам тъмно-кестенява, да подсиля моя цвят.
Все пак цвета се наслагва върху косъма и не знам дали червеното ще падне напълно, ако не се повтаря. Хубавото е, че не стои изгорляо рижаво, както от другите бои.

Allure_
24th September 2008, 21:41
хм...значи червеното хващало върху кафяво...аз се колебаех, защото нали безамонячните бои само потъмнявали... :roll: хъх..
ами Allure_, цветът грозно ли стоеше след като се полуизми?
Ефекта на червеното беше ли като този на кутийката или просто имаше червеникав оттенък? :wink: :roll:


Ами ако е някакво такова светло кестеняво http://blog.dispatch.com/celeb/eva%20mendes%20hair.jpg според мен ще стане добре,но ако е по-тъмно ще има по-скоро оттенък.
Само че сега се сетих,че моята я бях изсветлявала преди това,ето такава ми беше преди да я направя червена: http://i333.photobucket.com/albums/m376/bimbeto/ctmpphpkobAN41.jpg
Ефекта беше страхотен,много ми хареса,като на кутийката(но беше друг нюанс,не от показаните тук,не знам защо го спряха).Като почне да се поизмива седи грозно,за да се поддържа хубав червен цвят се изисква по-често боядисване,защото много бързо се "захабява".

bibi_82
25th September 2008, 09:20
била съм с червена коса 2-3 години и най-трайната боя за която знам е на Лонда - серията не помня но кутийката беше черна с малко чевено а цвета беше - огнено червено. страхотно се получи но аз си бях обезцветила косата преди това.иначе цвета е страшно траен и не се измива но след това за да го махна това червеното напълно минаха години.иначе който иска наситено червен цвят на косата му препоръчвам този цвят.

Babri
25th September 2008, 09:31
Даа,на Лонда червената боя беше наистина страхотна-даже си спомням номера 47,но после спряха да го произвеждат. Единствено тя ми правеше огненочервена и наситена косата!

rossi_spi
25th September 2008, 10:51
Лонда едно време бяха виртуози на червеното. Това си беше тяхната запазена марка. Но се излагат вече, един косопад ме нападна последно като ползвах Лонда.
Дайте ми съвет за черно, което да издържа повече време без да се отмива, да блести по-дълго. Пробвах Палете ХХL, но боклук излезе(както и предполагах).

Divinemouse
25th September 2008, 12:15
Пробвай със КЮН аз съм доволна

demili 1
25th September 2008, 14:04
Пробвай Лореал, професионалните бои

mini_mouse
27th September 2008, 20:55
Здравейте,
Искам да ви питам колко често си правите маски на косата, по-точно през колко време трябва да се правят, защото знам, че мн често също не е хубаво? Ако трябва да съм по-конкретна ме интересува маската с тривитаминол, но и по-принцип. :2045:
Благодаря ви предварително

Danito:)
29th September 2008, 16:54
mini-mouse аз лично маската с тривитаминол си я правех веднъж седмично.Но иначе там откъдето я прочетох пишеше два пъти.Аз сега си правя маска,която някой беше споделил тук и макар,че я правя от сравнително скоро ми се струва по добра от тази с тривитаминола,като имаш впредвид че нея я ползвах доста време.Сега смесих 100 мл розова вода,100 мл хининова вода и 100 мл зехтин.30мин преди баня си го впръсквам в косата и после го изплаквам.

mini_mouse
29th September 2008, 17:22
Благодаря ти Danito :) Ще пробвам и тази.

Danito:)
29th September 2008, 17:37
За нищо mini :2020:

kotara4e
30th September 2008, 14:37
Здравейте..,някой знае ли нещо за фиксатор за грим? Наскоро бях в Турция, трябваше да ходя на едно събитие и отидох на гримьор. След като ми направи невероятно добър грим....ме напръска с нещо приличащо на дезодорант - на около 20-30см разстояние от лицето ми. Предполагам само, че може да е нещо като фиксатор, защото гримът ми не мръдна над 8 часа. Нямаше как да питам не говореха англ., бяхме като неандерталци, които ракомахат енергично - в стремежа си да се разберем:))))Та...някой чувал ли е за такъв и знае ли къде мога да го намеря и евентуално на каква цена?

rossi_spi
30th September 2008, 16:07
Виждала съм из интернет за около 50лв. Има ги със сигурност. Виж в някоя по-голяма парфюмерия.

misheto7
30th September 2008, 16:13
Има такъв спрей на Кларинс -фиксатор за грим Fix’ Make-up на Clarins –. Съживява цветовете на грима и матира кожата продължително. Екстракт от роза и грейпфрут я защитават и възстановяват естествения й блясък.Цената му е 49 лева

Bubaka
5th October 2008, 22:12
Здравейте!Искам да попитам дали някой знае козметични марки,които не са правили експерименти върху животни(под козметична нямам предвид само кремове,серуми...а червила,фон дьо тени..)?
Благодаря предварително!

kotara4e
6th October 2008, 11:07
Има такъв спрей на Кларинс -фиксатор за грим Fix’ Make-up на Clarins –. Съживява цветовете на грима и матира кожата продължително. Екстракт от роза и грейпфрут я защитават и възстановяват естествения й блясък.Цената му е 49 лева

Ехее :D Мише, страшна си, винаги точна :2020: и на място!!

misheto7
6th October 2008, 11:53
Радвам се ,че съм била полезна :girl_kiss2:

rossi_spi
6th October 2008, 12:19
Здравейте!Искам да попитам дали някой знае козметични марки,които не са правили експерименти върху животни(под козметична нямам предвид само кремове,серуми...а червила,фон дьо тени..)?
Благодаря предварително!
На всички пише, че не експериментират в/у животни, но само те си знаят. :roll:

heavenkata
7th October 2008, 20:59
Само да уведомя, че си записах час за Петък за подстригване и боядисване в червено с безамонячна боя :wink: :lol:
Избрах си и цвят. Искам като на Зара от Биг Брадър 1, като се появи вчера вечерта на лайва на Биг Брадър 4.
Ето снимки, които снимах от едно клипче в Интернет:
http://i.data.bg/08/10/07/1188610_orig.jpg
http://i.data.bg/08/10/07/1188613_orig.jpg
http://i.data.bg/08/10/07/1188625_orig.jpg
Ето го и клипчето: http://www.zazz.bg/play:7d98c898 ( когато остават 23.47 минути се вижда Зара )
Не знам дали виждате точно цвета. У нас на ТВ-то се виждаше перфектно... :cry: искам същия цвят. Можете ли да ми кажете към какъв да се насоча..

Celine
8th October 2008, 07:48
Толкова хубава брюнетка си :1246:

bibi_82
8th October 2008, 08:49
най-добре се консултирай с фризьор защото много зависи каква ти е основата. ако е тъмна само с боя едва ли ще получиш желания цвят, може да се наложи обезцветяване в някаква степен. другото е(поне така мисля аз) че безамонячна боя за първоначалното постигане на цвят няма да ти свърши работа :wink:

aniK
8th October 2008, 09:19
И последващото отърваване от червеното е трудничко (ако ти писне).

heavenkata
8th October 2008, 20:02
Знам, ама моята коса ръсте много бързо, а и не искам дълга коса, та отърването не ми е проблем. Що се отнася до обезцветяването съм против. Т.е. няма да го направя, за да не ми се изтощава косата. Предпочитам да имам просто червен оттенък и здрава коса пред мечтаното ми червено и изтощена коса. :wink:

heavenkata
9th October 2008, 17:07
Свърши се! Червена съм! И е страаааааааааахотен цвят. Фризьорката смеси шоклад и червено и се получи страхотноооооооооооо!!!

Excel
9th October 2008, 17:21
Личи си , че си щастлива . Честито . :P

sweety_L
9th October 2008, 17:23
Свърши се! Червена съм! И е страаааааааааахотен цвят. Фризьорката смеси шоклад и червено и се получи страхотноооооооооооо!!!

Хайде сега едно ново аватарче с новата косица!
Или поне пусни някоя и ние да ти се прадваме...

phantoma
9th October 2008, 21:33
Свърши се! Червена съм! И е страаааааааааахотен цвят. Фризьорката смеси шоклад и червено и се получи страхотноооооооооооо!!!


Чакам снимки :!: :)

еМ ДжИ
10th October 2008, 14:17
Хора, кажете, във Варна къде мога да отида да ми направят кола маска? Някой дали може да ми препоръча салон, толкова са много... че се обърках...

Danito:)
10th October 2008, 17:33
Ем Джи,аз ходя в Vision.Доволна съм и ако искаш мога да ти дам адрес и телефон :wink:

heavenkata
12th October 2008, 15:36
Ето снимки на червената коса. Не обръщайте внимание на прическата. Просто не ми се занимаваше да я оправям, а направо щраках.. :lol: :lol:
http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/18/l_4301c9f6b7fd4b57bd34dbc82ab8a93d.jpg
http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/5/l_4e332f51441f4594a0ef2eb32461e96d.jpg
http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/12/l_d7380daeddcb4545b24d3c9f6fccaa23.jpg

Lilith
12th October 2008, 15:48
Райче, страшна ти е косицата :girl_dance: честито !! :1246:

Danito:)
12th October 2008, 15:53
Браво :1203: Много хубав цвят се е получил :)

heavenkata
12th October 2008, 16:30
:2015:

{Boni}
12th October 2008, 19:01
Честито, heavenkata! Много ти отива този цвят :1246:

Babri
12th October 2008, 19:50
Ето снимки на червената коса. Не обръщайте внимание на прическата. Просто не ми се занимаваше да я оправям, а направо щраках.. :lol: :lol:
http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/18/l_4301c9f6b7fd4b57bd34dbc82ab8a93d.jpg
http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/5/l_4e332f51441f4594a0ef2eb32461e96d.jpg
http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/12/l_d7380daeddcb4545b24d3c9f6fccaa23.jpg

Честито,Heavenkata :2020:

Цвета се е получил супер!

alica
12th October 2008, 20:00
Ето снимки на червената коса. Не обръщайте внимание на прическата. Просто не ми се занимаваше да я оправям, а направо щраках.. :lol: :lol:
http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/18/l_4301c9f6b7fd4b57bd34dbc82ab8a93d.jpg
http://c2.ac-images.myspacecdn.com/images02/5/l_4e332f51441f4594a0ef2eb32461e96d.jpg
http://c4.ac-images.myspacecdn.com/images02/12/l_d7380daeddcb4545b24d3c9f6fccaa23.jpg

мацка, много си добре!!!!не те знам с предишната коса, но определено и този е твой цвят :girl_kiss2:

Марулка
13th October 2008, 13:02
А някой ползвал ли е този гланц:
http://www.evroskip.bg/index.php?show=browse&prodid=640

Danito:)
13th October 2008, 13:10
Аз съм го пробвала,не съм си го купувала,а работех в козметика и уж било добро.Но истината е че няма никакъв ефект,просто обикновен гланц

Марулка
13th October 2008, 13:14
Мерси Дани........и аз така си мислех............чакай да те питам и теб:ти знаеш ли за някой ф.д.т който най-много наподобява на онзи на Макс Фактор(обаче с блестящите частички).......какво ли не пробвах ама......цъ...... :roll:

Inkaaa
13th October 2008, 13:22
Мерси Дани........и аз така си мислех............чакай да те питам и теб:ти знаеш ли за някой ф.д.т който най-много наподобява на онзи на Макс Фактор(обаче с блестящите частички).......какво ли не пробвах ама......цъ...... :roll:

Аз да кажа ли....Има един на Римел, който е с блестящ ефект и покрива добре!

Марулка
13th October 2008, 13:24
Инка взех си го.........ама не ми харесва....... :roll: то не ми е толкова за блестящите частички,а за това че кожата стоеше като -гланцирана.....а тези стоят много-мат....... :roll:

Inkaaa
13th October 2008, 13:31
Инка взех си го.........ама не ми харесва....... :roll: то не ми е толкова за блестящите частички,а за това че кожата стоеше като -гланцирана.....а тези стоят много-мат....... :roll:

А този, който ти си харесвала много каква марка е бил?

Марулка
13th October 2008, 13:33
На Макс Фактор........ама го спряха...... :roll: после си взех един на Люмен като автобронзант за лице.....от бялата им козметика ама и него не го намирам............... :roll:
Абе и аз като Иванина от Биг Брадър-Квото лъска аз съм там....... :lol:

Марулка
13th October 2008, 13:38
Ето като това:
http://911.bg/a2/offers.asp?p=2655374&parent=3409

Inkaaa
13th October 2008, 13:43
А сега не можеш ли да си го поръчаш този?

Danito:)
13th October 2008, 13:48
Дори,има един светлоотразителен на Манхатън,но не е много покривен.И един на Буржоа,той е с блестящи частици и стои много приятно.

Марулка
13th October 2008, 13:48
Да мога........ама си мислех дали няма и нещо друго подобно......... :roll:

rossi_spi
13th October 2008, 15:41
Аз пробвах Dior Addict Lip Maximizer, дори и той не прави такъв ефект, какво остава за Евелин. Стоеше си като обикновен гланц с ментол, леко пощипва и толкова...

Babri
13th October 2008, 16:05
Аз пробвах Dior Addict Lip Maximizer, дори и той не прави такъв ефект, какво остава за Евелин. Стоеше си като обикновен гланц с ментол, леко пощипва и толкова...

Дааа,точно така си е :wink: Ефект-нула!

misheto7
13th October 2008, 17:07
А някой ползвал ли е този гланц:
http://www.evroskip.bg/index.php?show=browse&prodid=640

Аз съм го ползвала и още го ползвам понякога.Всеки път когато го ползвам устните ми се подуват невъобразимо и са така по няколко часа .Но нито ми харесва това усещане на подуване на устните, нито ужасното щипане ,нито пък изсъхването на устните ми след това за това се ограничавам :roll:

{Boni}
13th October 2008, 18:31
Аз съм го ползвала и още го ползвам понякога.Всеки път когато го ползвам устните ми се подуват невъобразимо и са така по няколко часа .
Явно такова му е действието, да ти направи устните големи без силикон за няколко часа :lol:

misheto7
13th October 2008, 19:15
Явно такова му е действието, да ти направи устните големи без силикон за няколко часа :lol:

Явно и с тази цел съм го взела,ама установих ,че нямам нужда :cool:

i_ani
19th October 2008, 14:51
Днес си купих серум и дневен крем за премахване на пигментни петна и изравняване на тена с омбелиферон на "GALENIC" и искам да попитам , ако някой ги е ползал , дали е доволен ?

Izabo
22nd October 2008, 10:48
Да питам и тук..., мили дами, ползвали ли сте спрей за блясък на косата...? :D

hard candy
22nd October 2008, 12:51
Izabo фризьорката ми ми слага някакъв спрей за блясък (не е марката, която си написала в другата тема), но да ти кажа честно не виждам разлика...Може да е защото моята коса по принцип си има блясък, но ми се струва по-вероятно просто продуктът да не става. За марка обаче не мога да ти кажа.

Izabo
22nd October 2008, 13:03
hard candy, благодаря ти за отговора :D .
В брошурката на Rene Furterer за Спрея за блясък пише, че "придава на косата екстремен блясък с огледален ефект" .... :lol: (едва ли ще напишат да не очакваме особена разлика, но чак пък толкова... :lol: )... Продуктите им са хубави, но щеше да е още по-хубаво, ако някоя дама от личен опит можеше да похвали точно този спрей :D .

bibi_82
22nd October 2008, 21:34
трябва ми съвет. кожата под очите ми е много тънка и имам изразени сенки които прикривам с разни мазилца когато се гримирам. по рождение съм така. проблема обаче не са толкова сенките колкото тънката кожа - имам едно спукано капилярче там, което е като точка и не ме притеснява особено но днес сутринта се събудих с нещо като червена резка(снощи я нямаше)пак там.започва малко под основата на окото и прилича на линия около 1 см.
въпросът ми е може ли някой да препоръча някакво изпитано кремче за тази тънка проблемна кожа под очите. мерси

dododod
26th October 2008, 22:07
Мога да ти кажа нещо изпитано и лесно за сенки под очите. :D
Суров картоф-белиш,настъргваш и слагаш под очите за около 15 мин.Много е тонизиращо :)

Бобето
26th October 2008, 22:52
Мога да ти кажа нещо изпитано и лесно за сенки под очите. :D
Суров картоф-белиш,настъргваш и слагаш под очите за около 15 мин.Много е тонизиращо :)


Еиииии това ще го пробвам!!! :wink:

rossi_spi
27th October 2008, 09:35
Аз за околоочния контур си взех гела на Талодерма с ройбос. Ползвам го от няколко дни, доволна съм. Освежава очите и се събуждам без сенки...това беше и целта на занятието. хиххи :girl_dance:

sweety_L
27th October 2008, 10:16
Аз направих 5 процедурки "Кислородна мезотерапия на околоочен контур" и останах много доволна от резултата, като се има предвид колко скептична бях като ги почнах... Дори ми се струва, че се поизгладиха леко и бръчиците, но ме е яд, че не се снимах преди терапийката, за да бъда на 100% убедена.

Babri
27th October 2008, 10:37
И аз си направих една процедура за околоочен контур.Определено освежава.Но за по-голям ефект,са нужни поне още 4-5 процедури.

Сладка,какво представлява кислородната мезотерапия?

sweety_L
27th October 2008, 10:46
Сладка,какво представлява кислородната мезотерапия?
Това е най-общо:
"....с помощта на специален апарат се подава 90-95% чист кислород, който е способен да прониква в дълбоките слоеве на кожата. По този начин клетките получават кислород отвън, а не чрез кръвта и при подходяща комбинация с козметични продукти кожата се подхранва и обогатява. Ускоряват се многократно процесите на регенерация и се възстановява здравият вид на кожата...."
Иначе, процедурата е доста приятна, дори леко гъделичкаща... :lol: :lol: :lol: В началото, докато свикна със струята кислород, се скъсвах от смях, та козметичката се шегуваше, че при мен терапията има и друго въздействие.

Babri
27th October 2008, 11:54
Ще пробвам и аз тогава :lol:

bibi_82
27th October 2008, 13:18
Аз за околоочния контур си взех гела на Талодерма с ройбос. Ползвам го от няколко дни, доволна съм. Освежава очите и се събуждам без сенки...това беше и целта на занятието. хиххи :girl_dance:

Мерси на тези които ми отговориха...мислех вече че никой няма като моя проблем. Роси онзи ден точно този крем гледах и много се чудих дали да си го купя но сега ще си го взема със сигурност да пробвам :D
Sweety колко струва една процедура от тази кислородна мезотерапия на околоочен контур и колко процедури трябва да се направят за да има ефект...също искам да попитам тази процедура универсална ли е, смисъл дали е подходяща и за по-млада и за по-зряла кожа

bibi_82
27th October 2008, 13:25
Траяна, това за картофа и аз го знам. даже след ринипластиката си слагах картоф и синьото изчезваше като с магическа пръчка.

sweety_L
27th October 2008, 14:17
Sweety колко струва една процедура от тази кислородна мезотерапия на околоочен контур и колко процедури трябва да се направят за да има ефект...също искам да попитам тази процедура универсална ли е, смисъл дали е подходяща и за по-млада и за по-зряла кожа

bibi_82, цената за 30 мин. е 25 лв. в салона, който посещавам.
Не знам в други на каква цена се предлага.
Това не е агресивна терапия, а тъкмо обратното. Все пак си е кислород и нищо повече в чистия й вид, а вече според проблема на кожата, могат да се добавят козметични продукти (серуми) за по-добър ефект. Според мен е подходяща за всеки тип кожа - млада, зряла...

bibi_82
27th October 2008, 14:24
:2015: sweety

Divinemouse
27th October 2008, 17:28
Ще пробвам и аз тогава :lol:


В Дима стил я има тази процедура :wink:

hard candy
27th October 2008, 18:15
Аз искам да попитам нещо, което може да е малко глупаво, но нали се учим като питаме.. :wink:
Та, когато се къдри коса с маша може ли да се напръска с лак докато още е увита около машата?

Babri
27th October 2008, 19:23
В Дима стил я има тази процедура :wink:

При тия кифли от Дима стил не отивам :lol:

Ще отида в друг козметичен център!

trigers
27th October 2008, 19:26
Аз искам да попитам нещо, което може да е малко глупаво, но нали се учим като питаме.. :wink:
Та, когато се къдри коса с маша може ли да се напръска с лак докато още е увита около машата?

по-добре недей

sibi
27th October 2008, 20:12
Аз искам да попитам нещо, което може да е малко глупаво, но нали се учим като питаме.. :wink:
Та, когато се къдри коса с маша може ли да се напръска с лак докато още е увита около машата?

По-скоро първо кичурът се напръсква с лака, а после се навива. Така прави фризьорката ми, когато използва пресата.

mini_mouse
29th October 2008, 11:50
Аз искам да попитам нещо, което може да е малко глупаво, но нали се учим като питаме.. :wink:
Та, когато се къдри коса с маша може ли да се напръска с лак докато още е увита около машата?

По-скоро първо кичурът се напръсква с лака, а после се навива. Така прави фризьорката ми, когато използва пресата.

Да, или преди да навиеш кичура или след това :wink:

Persefona
30th October 2008, 15:49
ако го напръскаш преди да увиеш около машата ще стои малко като дървен и по-драмтичен. по-естествен вид ако търсиш го напръскай след свалянето от машата.
аз много харесвам когато след като цялата коса ми е готова да напръскам с лак общо и да разтръскам леко - така всяка къдрица саи намира мястото :)

nedaneda123
4th November 2008, 16:28
ЗДРАВЕЙТЕ, БЕЗПОКОЯ ОКОЛНИТЕ, ЗА ДА ПОПИТАМ НЕЩО ВАЖНО ЗА МЕН В МОМЕНТА:
В КОЙ САЙТ ЗА ИНТЕРНЕТ ПАЗАРУВАНЕ СА НАЙ-ЕВТИНИ ПАРФЮМИТЕ(ОРИГИНАЛНИТЕ СИ)? ИМАЛО САЙТОВЕ, В КОИТО ГИ ПРЕДЛАГАЛИ С ЛЕК ДЕФЕКТ ПО ОПАКОВКИТЕ И ЦЕНИТЕ СЪОТВЕТНО СТАВАЛИ ЗНАЧИТЕЛНО ПО-НИСКИ?МОЛЯ, КОЙТО ЗНАЕ НЕЩО ПО ВЪПРОСА ДА ИЗПРАТИ ИМЕТО НА САЙТА ИЛИ ЛИНК КЪМ НЕГО!!!!
БЛАГОДАРЯ, ПРЕДВАРИТЕЛНО! :1257:

rossi_spi
4th November 2008, 22:10
Аз съм пазарувала от parfumi-market.com и parumi-shop.com. Вземам тестери, те са по-евтини (нормално евтини като за оригинален парфюм), много съм доволна. От първия сайт бях взела Азаро хром на мъжа ми, страшен е! Целият му шкаф мирише, дори като като изпера дрехата пак си мирише на парфюма.

nedaneda123
5th November 2008, 11:33
Сърдечно ти благодаря Роси!
В последните дни прерових различни сайтове и видях, че цените са различни. Затова писах тук, който знае от опит да посочи къде цените са добри и си струва. Ще разгледах тези сайтове, благодаря ти!

bibi_82
12th November 2008, 10:04
Вчера гледах този уред 2 в 1 (http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037817) и се чудя дали ще изправя добре косата...вие какво мислите?

misheto7
12th November 2008, 10:07
Вчера гледах този уред 2 в 1 (http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037817) и се чудя дали ще изправя добре косата...вие какво мислите?

Биби на мен ми изглежда като нещо дето ще скубе много :roll:

kotara4e
12th November 2008, 10:24
Вчера гледах този уред 2 в 1 (http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09037817) и се чудя дали ще изправя добре косата...вие какво мислите?

на 100% ти казвам, че нищо не става-имах го и го подарих, ужасен е, такава реклама са направили, а ефект 0 :roll:

bibi_82
12th November 2008, 10:44
:2015:

kotara4e
13th November 2008, 10:47
Какво става с кожата ни, ако използваме крем против бръчки за по възрастни?

Задавам въпроса, тъй като на мен лично ми понасят по-добре кремове против бръчки за 35-40 годишни жени ( аз съм на 25 ), но дефакто само с такива кремове виждам желан резултат. Но в повечето магазини за козметика никога не ми ги препоръчват и се учудват, когато разберат, че си ги взимам за себе си. Идеята на въпросът ми е дали след време би имало някакви негативни последствия върху кожата или е най - добре да ползвам кремове, с които кожата ми се чувства о.к., независимо от възрастта за която е предвиден.

rossi_spi
13th November 2008, 12:10
Какво става с кожата ни, ако използваме крем против бръчки за по възрастни?

Задавам въпроса, тъй като на мен лично ми понасят по-добре кремове против бръчки за 35-40 годишни жени ( аз съм на 25 ), но дефакто само с такива кремове виждам желан резултат. Но в повечето магазини за козметика никога не ми ги препоръчват и се учудват, когато разберат, че си ги взимам за себе си. Идеята на въпросът ми е дали след време би имало някакви негативни последствия върху кожата или е най - добре да ползвам кремове, с които кожата ми се чувства о.к., независимо от възрастта за която е предвиден.
И аз се интересувам!
Обикновено дрънкат, че били по-мазни и заради колагена кожата започвала да се удебелява...знам ли :roll: :oops:

misheto7
13th November 2008, 12:33
Аз знам че не е хубаво да се използват такива кремове защото кожата на различна възраст има различни нужди.По младата коя има нужда от хидратация,след това от колаген и т.н Друг е въпроса че понякога кожата ни е на повече години отколкото ние самите.Има специални апарати за определяне на възрастта на кожата и нейните нужди.За съжеление има и другия момент че в повечето магазини продавачките не могат да ти препоръчат подходяща козметика защото и те не знаят коя серия за какво е .Аз имах такъв проблем когато питах серията на Лореал Derma Genese за каква възраст е подходяща и ме гледаха като извънземна :roll:

иска ми се The Shadow da се включи тя обяснява много хубаво

kotara4e
13th November 2008, 13:21
Да де - хем консултантки/ти пък хал хабер си нямат кое за какво е. Затова днес пуснах това въпросче, тъй като вчера попитах уж компетентната консултантка в beauty zone, какво ще се получи ако продължавам да си ползвам крем за по-възрастни дами. Отговора беше :" Оооо, не мога да ви кажа, аз не съм я пробвала тази схема" :shock: :shock: :shock: :lol:

Nelina_02
16th November 2008, 11:05
Да попитам, тези от вас, които си боядисват косата,
на вас пада ли ви бързо боята?Пробвала съм и професионално и домашно, както и различни марки бои,
ами не издържат 4 седмици или там както навсякъде тръбят 8 шампоана, бла, бла.За да са ми постоянно свежи корените
трябва да ги боядисвам на 2 седмици.
Едва изчаквам да мине 3-та, за да мога на 4-та веднага да ги боядисам, а не ми е приятно да ходя с почти побелели корени,
на моята къса коса, веднага се виждат,особено зоните над ушите.Някакви съвети? :roll:
Ако започна да ги боядисвам на 2 седмици дали ще се отрази на косата ми, как мислите?Попитах фризьорката ми, тя ми вика,
"-Ако искаш да ти опада косата." :lol:

valeto
16th November 2008, 11:21
И при мен е същото :evil:
Все тая е каква марка и на цена боя взимам, пада след 2 седмици, отделно че цвета изобщо не е траен,
а избледнява и остава само като отенък.
Само черно ако я боядисвам може да е по-трайно, ама вече се опарих от този цвят. :roll:
Моята е дълга, но въпреки това корените личат веднага.
Сега е вече на месец откакто я боядисах и вече не се търпи.
Пък тя и моята фризьорка все ми разправя, че се съсипва косата,
ама не ми се ходи с побеляла коса, а още от 20 годишна белея /ген :? /
Така че с оглед запазването й по-дълго здрава може би маските и подхранващите балсами ще й помогнат,
иначе не виждам друг начин. :wink:

Nelina_02
16th November 2008, 11:28
и аз съм с такъв ген, Валка,
и вече незнам какво да правя,
маски и балсами за запазване на цветовете,
какво ли не, резултат нямам. :?

valeto
16th November 2008, 11:52
Ами аз да ти кажа не взимам за запазване на цветовете, защото всеки път се убеждавам в няхната неефективност.
А и много по-бързо ми се омазнява косата с тях.
Затова си взимам подхранваща маска, а шампоан и балсам спрямо типа коса,
така или иначе цвета го губя, поне да запазя колкото се може по-здрава косата. :D

misheto7
16th November 2008, 22:47
Защо не опитате между боядисванията с безамонячна боя.От нея поне няма да си съсипете косата.Аз с моето русо не мога да се оплача ,че цвета се отмива ,но всеки месец съм на фризьор заради корените :roll:

bibi_82
17th November 2008, 22:57
Аз с моето русо не мога да се оплача ,че цвета се отмива ,но всеки месец съм на фризьор заради корените :roll:

Пълно щастие няма, Мише :D Това за безамонячната боя е добра идея. Последния път се боядисах с такава и не само че се получи цвета който исках, но и косата ми стои доста по жива - за справка аватара ми :D

Nelina_02
18th November 2008, 09:22
Биби, чудесен резултат и аз съм в тази гама,
но, тези безамонячните бои покриват ли бели коси?
трябва да попитам и фризьорката ми,
бихте ли ми препоръчали нещо качествено?
Професионалните на L'Oreal как са или каквато и да е марка
нямам претенции.

sweety_L
18th November 2008, 09:25
Nelina, докато бях бременна, ме боядисваха само с безамонячна на L'Oreal. Като покривност и "престой" по косата не видях разлика с амонячната. Но за бели коси, не мога да кажа как би стояла боята. :1246:

Nelina_02
18th November 2008, 09:32
уф, незнам Sweety,
проблем ми е и съм се
видяла в "чудо" как да се справя.
мерси много на всички за отговорите. :girl_kiss2:

sweety_L
18th November 2008, 09:34
Ти нали си с къса косица?
Какво те притеснява?
Имаш повечко бяла коса или ....?
Аз като бях с къса, си сменях цвета всеки месец. :lol:
Сега пак експериментирам доста, ама докога ли..... :?

bibi_82
18th November 2008, 09:44
Нелина, на опаковката пише че има покривост и за бели коси, но дали е така не мога да гарантирам....тази боя не е походяща единствено за руси коси защото нямат амоняк тоест нямат изсветляващото действие на амонячните бои....тук съм се боядисала с цвят - рус(точно така се води по опаковка), за да се постигне този ефект на кестенявото. Аз ползвах Кастинг на Лореал

Nelina_02
18th November 2008, 09:57
Ти нали си с къса косица?
Какво те притеснява? Имаш повечко бяла коса или ....?
да, още на втората седмица в зоната на ушите и тила
/там ми е най-къса,2 см коса/, ми проличава,
става много по-светла и ме дразни, както и корените,
ще взема под внимание вашите съвети
и ще видя какъв ще е резултата
следващият път, Биби и аз си мислех за Кастинг.

Gia
19th November 2008, 21:22
Имам чувството, че нещо от фирмите за бои ни правят сечено, да си купуваме по-често. Сещам се преди години, баба ми (фризьор), като боядисваше жените, само новопорасналите корени бяха бели, а аз какъвто и шампоан + всякакви екстри да сложа, след 2 седмица започва да се губи боята :( Сега съм с Вела, професионалната серия, ще видя какъв резултат ще донесе.

heavenkata
19th November 2008, 21:33
Досега 2 пъти се боядисвах с безамонячна боя ( първя - шоколад юни.2008 и вторият път - червено не знам какво, плюс шоколад октомври.2008 ) и двата пъти боята ми е трайна и то много, предвид факта, че я мия доста и че и слагам балсами, маски и след товя пак я мия, предвид факта, че я изправям или слагам пяна.
Общо взето ми се измива след 28измивания. Сега вече месец съм с червеното и цвета е много особен - на светлина от лампа съм по-скоро кафява с червено, а на сутрешниа светлина съм си доооста червена .. не изкрящо, но си личи, че съм се боядисвала.
Вярно, първите 3-4 измивания течеше оранжева вода :lol: и се бях уплашияла да не падне цвета, но сега всичко е окей. Даже мисля да потретя. :wink: :roll:
Дано поне малко съм помогнала за тези, които още не са сигурни дали да се доверят на Кастинг. :wink:

bibi_82
21st November 2008, 10:13
Общо взето ми се измива след 28измивания.

да и аз видях че така пише на опаковката ама дали е вярно това :roll:

Danito:)
21st November 2008, 10:16
За мен явно не се отнасят тези 28 дни.Боядисвала съм се с Кастинг около 10 пъти и до 10-12 измивания е паднала.

heavenkata
21st November 2008, 12:49
според мен зависи от цвета, защото ако цвета е близък до истинския и нямаш бели коси няма как да видиш дали е паднал. Така беше при първия път при мен. Ама сега като съм с червена боя, а естесвения ми цвят е кафяв се вижда по-добре кога се измива. :wink: :roll:

misheto7
23rd November 2008, 19:54
Момичета ударете едно рамо със съвет.Искам да си взема преса за коса ,защото моя Филипс е под всякаква критика :evil: Двуомя се между Тази (http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=6307&hotels=) и Tazi (http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%D3%D0%C5%C4%C8%20%C7%C0%20%CA%D0%C0%D1%CE%D2% C0&cat=%CF%D0%C5%D1%C0%20%C7%C0%20%CA%CE%D1%C0&product_id=1116721) :2045: Помагайте :roll:

Allure_
24th November 2008, 00:04
Първата си вземи според мен. :wink:

ralica888
24th November 2008, 02:33
Здравейте!Моля ви помогнете,защото аз вече се изморих :2016: От една година се мъча да постигна светло кафяво БЕЗ никакви червеникави оттенъци,които просто ме побъркват :girl_hysteric:,тоест искам да се получи нещо като матирано кафяво)Правила съм десетки опити,от които последният в Гили-90 лв и след седмица познайте.....червенееееее.Бл агодарскооооо :girl_kiss2:

ледено_sЪrце
24th November 2008, 07:15
Аз преди време се бях боядисвала с тези бои: http://beautycosmetic.biz/images/casting%20creme%20gloss.jpg и резултатът беше кестеняво без червеникав оттенък,но зависи вече колко тъмен го искаш цвета. На мен също винаги ми изсветлява и червенее дори тъмното кестеняво,просто аз преди се бях боядисвала с бои с червеникав оттенък нарочно.

bibi_82
24th November 2008, 10:06
Момичета ударете едно рамо със съвет.Искам да си взема преса за коса ,защото моя Филипс е под всякаква критика :evil: Двуомя се между Тази (http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=6307&hotels=) и Tazi (http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%D3%D0%C5%C4%C8%20%C7%C0%20%CA%D0%C0%D1%CE%D2% C0&cat=%CF%D0%C5%D1%C0%20%C7%C0%20%CA%CE%D1%C0&product_id=1116721) :2045: Помагайте :roll:

Ама Мише, първата е 170 вата а втората 45 :shock: аз нали все това гледам...но ако аз трябва да избирам бих си взела първата - тоест по-силничката

Briseis
24th November 2008, 10:26
Момичета ударете едно рамо със съвет.Искам да си взема преса за коса ,защото моя Филипс е под всякаква критика :evil: Двуомя се между Тази (http://zora.bg/main.php?p=products&s_p=product_details&product_id=6307&hotels=) и Tazi (http://www.densi.bg/index.php?menu=3&div=%D3%D0%C5%C4%C8%20%C7%C0%20%CA%D0%C0%D1%CE%D2% C0&cat=%CF%D0%C5%D1%C0%20%C7%C0%20%CA%CE%D1%C0&product_id=1116721) :2045: Помагайте :roll:
задължително над 150 вата си вземи! иначе напразно си даваш парите. първата ми преса на Филипс така си стои - беше 45 вата и след 1 час косата и се чупи навсякъде :( е, после си купих професионална :lol: на мен много ми препоръчаха пресите на Ремингтън, разгледай ги и тях. а т'ва за йонизирането си е пълна глупост, моята е с йонизатор но полза никаква. ако искаш да е супер гладка ти трябва и хубав продукт

misheto7
24th November 2008, 10:49
Ами точно щото моя Филипс е под всякаква критика и пресата му няма душа да ми изопраи косата независимо с какво съм я мазала та за това се чудех .Иметек се водят професионални и за това се огледах в тази.А за Браун силна е ама се чудя дали не давам повече пари за марката и рекламата отколкото за качество:roll:

Celine
24th November 2008, 11:47
Аз си взех тази на Ремигтън. (http://www.remington.bg/product/presa-za-kadrene-i-izpraviane-s-tesni-plochi-remington-sleek-curl-s1031)