PDA

View Full Version : Въпроси всякакви за красотата :)


Страници : [1] 2 3 4 5 6

apoklistika
25th June 2007, 13:57
Вече знаете, това е тема за всички въпроси, за които не си заслужава да се пуска цяла тема :)

Puppito
25th June 2007, 13:59
Вече знаете, това е тема за всички въпроси, за които не си заслужава да се пуска цяла тема :)
просто чудесно! :1203:

desitta
26th June 2007, 12:12
ами хайде аз да започна.
Значи, всяка седмица си правя прочутата маска за коса с виалитол, действа просто прекрасно, но реших, че искам да сменя малко цвета на косата си, в момента съм с естествения си кестеняв, и се чудя дали боята няма да ме хване, понеже маската предполагам оставя някакъв филтър в/у косъма. И другото е, че искам боята да е безамонячна :?: :roll:

Dee dee
26th June 2007, 12:15
И каква е тази прочута маска с виалитол?

desitta
26th June 2007, 12:20
ами аз съм я писала вече в темата за косата, а и мисля, че и други също

Dee dee
26th June 2007, 12:23
Като пусна търсене за виалитол ми излиза само настоящата тема,а в гугъл даже не намира такава дума...

apoklistika
26th June 2007, 12:24
търси за тривитаминол или овчи витамини, така е писана :lol:

desitta
26th June 2007, 12:25
потърси тогава за тривитаминола

Dee dee
26th June 2007, 12:25
Въх,овчи витамини,за това не бих се сетила...
Мерси! :2020:

Nezinka
28th June 2007, 03:27
за какво точно служи термалната вода(на авене, рок и тн), и как точно подхранва кожата? ако ползвате споделете впечатленията си?

Enerdji
28th June 2007, 06:57
Преди години ми бяха подарили на Виши. Не забелязах някаква разлика. Инструкцията беше по няколко пъти на ден пръскания. Как обаче да стане като сутрин слагам грим и съм цял ден с него? Пръсках само вечер след почистване на лицето.

bimbi
28th June 2007, 12:21
за какво точно служи термалната вода(на авене, рок и тн), и как точно подхранва кожата? ако ползвате споделете впечатленията си?ми мацко не знам кой те е излъгал, че подхранва кожата. аз преди имах проблеми с лицето, и постоянно се изприщвах на едни гнусни лишеи, които се зачервяваха до лилаво понякога. та един от всичките лекари, които посетих, ми каза да си купя такава термална вода на LA ROCHE-POSAY. тя обаче е за успокояване на кожата, за ей такива червени петна, и алергии като цяло. запазила съм си рекламната брошура, преписвам какво пише в нея:
Термалната вода LA ROCHE-POSAY е единствената термална вода, естествено богата на микроелемента селен, който е мощен антиоксидант. Водата притежава силни успокояващи, заздравяващи и омекотяващи свойства.
Съдържа: бикарбонати, калций, силикати, магнезий, селен, цинк, мед, РН неутрално.

Devil_wears_Prada
28th June 2007, 12:26
Аз я ползвам за освежаване и разхлаждане в жегите!

Някаква_Такава
28th June 2007, 13:43
И каква е тази прочута маска с виалитол?
Имам въпрос от къде мога да си купя Виалитол ,моля ви кажете ми конкретно място в София :D

apoklistika
28th June 2007, 13:46
Ветеринарните аптеки.

Mena
28th June 2007, 14:32
Имам въпрос от къде мога да си купя Виалитол ,моля ви кажете ми конкретно място в София :D
Може и от Зоо магазинин да го купиш, но не във всеки го има, можеш да търсиш и АD3Е(това е витаминния състав в продукта) . :D

Nezinka
28th June 2007, 16:51
За термалната вода ми стана интересно, че навсякъде я броят за омекотяваща и овлажняваща. Aз си взехех тази (http://www.dhccare.com/DHC/ProductDetail.aspx?CS_ProductID=85&CS_Catalog=DHC%20USA) и май не е баш термална, та още не съм я ползвала и аз като Бенджи малко скептично се отнасям към това да я пръскам върху грим и тна.

monica_bellucci
29th June 2007, 09:15
Аз я правих тази маска с тривитаминол, но не в оригиналния и вид с мас и газ.Аз слагах 1 чаена лъжица тривитаминол, 1 супена лъжица кисело мляко ,един жълтък, една супена лъжица мед.Правих я 2 месеца /всяка седмица/ и се прави почивка един месец и пак се почва.Преди да я почна косата ми беше без бласък, суха и ми падаше. Имаше резултат косата ми стана жива с блясък намали се косопада и започна по-бързо да ми расте косата. Продвайте я, но може би по-добър резултат ще има, ако се прави в оригиналния и вид

last night
30th June 2007, 09:04
здр на всички, аз искам да попитам дали някои има някаква информация за тряино изправяне на коса. колко струва? доволни ли сте? косата много ли се измаря? и т.н.

milena127
30th June 2007, 10:10
Колко струва в БГ не мога да ти кажа, но иначе процедурата е с химикали, резултата е наистина свръх права коса, която повече не се къдри и ходиш само да ти изправят новоизникналата на 2-3 месеца. Химикалите обаче са доста силни и увреждат косата. Вероятно ще започне да капе много по-интензивно.

ПП. Аз лично не съм правила, понеже моята е супер права и по-скоро се интересувам от къдрене :wink: Моя приятелка обаче редовно се изправя, понеже нейната коса е свръх къдрава по рождение (макар че сега изобщо няма да познаеш) но тя е в Англия.

Saruman
30th June 2007, 10:39
здр на всички, аз искам да попитам дали някои има някаква информация за тряино изправяне на коса. колко струва? доволни ли сте? косата много ли се измаря? и т.н.


Добре де ,що искаш да я изправяш :roll:

milena127
30th June 2007, 10:52
Добре де ,що искаш да я изправяш :roll:

Именно :wink: Аз тука по 2 часа се мъча за къдрици, пък хората се чудят как да се изправят :girl_haha:

Puppito
30th June 2007, 11:09
Добре де ,що искаш да я изправяш :roll:

Именно :wink: Аз тука по 2 часа се мъча за къдрици, пък хората се чудят как да се изправят :girl_haha:
кой каквото няма търси, бе милички:)

last night
30th June 2007, 12:30
:) мерси за отговорите, моята коса не е нито къдрава нито права даже не може да се каже че е чуплива. и искам да е идеално права, защото къдрава никак не ми отива. но с тези химикали как да стане... :( иначе няма друг начин де.

milena127
30th June 2007, 13:09
Ако не е къдрава значи може да стане.
Аз в момента имам един сешоар на AEG, с който се изправям перфектно когато искам права коса, а когато искам къдрици се къдря. Изправянето става супер бързо - 10-15 мин. Къдриците са по-сложни, около час отнемат.
Мисля, че няма да имаш проблем да се изправяш със сешоар или преса с горещ въздух.

За трайно изправяне обаче наистина трябва с химикали. Резултата е отличен, но дано ти е здрава косата, че ще капе доста.

last night
30th June 2007, 13:25
мерси много, най вероятно ще се ориентирам към сешоара, защото по принцип не искам да си вредя много на косата, пък пресата бая я уврежда. :)

u'r'my'bitch!
1st July 2007, 14:42
last night и мойта коса е нито къдрава нито права и си я изправям със сешоар и преса,доста добре се получава.

а аз искам да попитам знаете ли за някакъв лосион или крем за тяло с вкус? страшно много искам да си намеря такъв,но повечето имат само аромат :(

Yansi
1st July 2007, 14:50
Провери в някой sexshop ,там може и да има такива с вкус.

apoklistika
1st July 2007, 14:59
Ако намериш, дай линк какъв е, че и аз искам :lol:

u'r'my'bitch!
2nd July 2007, 18:21
ами поне в интеренет в каталозите на разни секс шопове нищо не намерих...

apoklistika
2nd July 2007, 19:56
http://www.dessousshop.com/query.php?cp_sid=67806999c4dc2&cp_pid=6969&cp_tpl=5504
Тази марка има с разни вкусове, ама е гел, не е лосион. :lol:

Astela
3rd July 2007, 12:19
Абе да ви питам вредно ли е да се ползва само един и същ дезодорант за подмишници?Някъде бях чела,че е хубаво козметичните продукти,които ползваме да се сменят,само че аз си ползвам един и същ дезодорант,защото много си го харесвам.

apoklistika
3rd July 2007, 12:27
Никога не съм се замисляла, аз пък след всяка изхабена опаковка винаги купувам нещо друго, щото все не ми харесват :girl_haha: я кажи кой е тоя, дето ти харесва, да пробвам :lol:

alica
3rd July 2007, 14:58
Astela това за смяната на марките и вида съм го чела и пробвала (има си хас и да пропусна) за шампоани, кремчета за лице и разни там за тяло. Еми лично наблюдение - няма такова нещо. Ако е подходящо и върши работа, за какво да го сменяш?!?! Това дето кожата/косата свиквала, за мен означава, че вече не ползвам подходящ продукт и затова минавам на друг.
Та ако ти върши работа от какъв зор ще го сменяш? :cool:

Descarado
3rd July 2007, 17:41
Astela това за смяната на марките и вида съм го чела и пробвала (има си хас и да пропусна) за шампоани, кремчета за лице и разни там за тяло. Еми лично наблюдение - няма такова нещо. Ако е подходящо и върши работа, за какво да го сменяш?!?! Това дето кожата/косата свиквала, за мен означава, че вече не ползвам подходящ продукт и затова минавам на друг.
Та ако ти върши работа от какъв зор ще го сменяш? :cool:
Съгласен съм. От личен опит: Щампоан за суха коса ми влияе много по- добре от шампоан за мазна. ( Или явно съм о бъркал типа на косата ми :lol: )

Astela
5th July 2007, 14:33
Бях чела,че дезодорантите засислвали риска за рак на гърдата.Вчера прочетох,че това не е научно доказано.Aпо,дезодорант е един на Галерия-ама не знам дали има някакво подиме.Не съм обръщала внимание.Трябва да видя..Ама толкова ми харесва как мирише.Не е против изпотяване,защото аз вече не се потя :1203: Благодарение на чудото Одорекс.Ползвам го само заради аромата.Та значи ще продължа да си го ползвам.И аз като се замисля няма логика в това,че ако не го сменяш може да ти навреди.
И аз не си сменям шампоаните и балсамите.Общо взето карам на една и съща козметика.

daniella
5th July 2007, 17:20
Здравейте!Да попитам...Искам да си купя кристали за коса,но незнам как се казват на немски(живея в Германия).Какво точно трябва да пише на шишенцето? :roll:

apoklistika
5th July 2007, 17:42
Май всяка фирма си му слага име, както им дойде. Haar- B

daniella
5th July 2007, 18:53
apoklistika,благодаря много! :girl_in_love:

Night Love
5th July 2007, 23:05
Аз пък да ви питам използвате ли за обезкосмяване епилатор и стават ли ви гадните точици,които стават на мен?А най-странното е,че по краката и подмишниците не ми осатват,а само на триъгълника и нз какво да правя на това деликатно място.

apoklistika
5th July 2007, 23:21
Ми нормално е, там кожата е доста чувствителна... нищо не можеш да направиш, просто гледай кожата ти там да е маскимално суха следващите 2-3 часа, докато се успокои. Или ползвай нещо успокоително. Аз пробвах скоро един гел с алое вера, който е уж за след кола маска, ама и за след епилатора става.

ana-maria-magdalena
6th July 2007, 12:14
Стават,даже и кръвчица пускат, :twisted: ама до другия ден се махат. :lol:

ana-maria-magdalena
6th July 2007, 12:16
"Аз пробвах скоро един гел с алое вера, който е уж за след кола маска, ама и за след епилатора става."
Я кажи нещо за този гел,на коя фирма е и как се казва?

apoklistika
6th July 2007, 12:44
http://www.biokozmetika.hr/default.aspx?id=99
Ще те разочаровам, защото е на хърватска фирма и едва ли го внасят в Бг, но пък можеш да питаш някоя козметичка, евентуално да ти препоръча някакъв продукт.
Във всеки случай, единственото, което прави е че просто червеното се скрива по- бързо и наистина успокоява кожата, иначе веднага след самата епилация, пак си ги имам точките

ana-maria-magdalena
6th July 2007, 12:54
Благодаря за бързия отговор.Аз от почти две години си ги махам сама с епилатора и изобщо не ми беше минало през ума,че може да има успокояващи кожата продукти за след епилация, :oops: ,но сега като знам че има ще питам.

apoklistika
6th July 2007, 12:56
Има много продукти :lol:
Преди ползвах олио някво, когато ходех на кола маска, купих си го от козметичката, има и разни пудри, става май и с обикновена бебешка пудра. Ще потърся и ще постна нещо

apoklistika
6th July 2007, 13:02
http://www.folica.com/Epilady_After_E_d329.html
http://www.krka.si/en/kozmetika/telo/depilacija/ - тези мисля, че се внасят в Бг, а и са фармацефтична компания, та ми вдъхват повече доверие, също имат крем за след депилация, може би по аптеките ще го има
http://www.vitaminstore.nl/vitaminen/86736/After-Depilation-Gel-Legs-gel-voor-na-ontharen!/
http://www.vitaminstore.nl/vitaminen/86735/After-Depilation-Gel-Bikini-gel-voor-na-ontharen!/
Въобще, напиши в гугъла after depilation gel/ creme, ще ти излезнат много продукти

Astela
6th July 2007, 13:36
http://www.folica.com/Epilady_After_E_d329.html
http://www.krka.si/en/kozmetika/telo/depilacija/ - тези мисля, че се внасят в Бг, а и са фармацефтична компания, та ми вдъхват повече доверие, също имат крем за след депилация, може би по аптеките ще го има
Тези наистина са добри.Една позната се занимаваше с тях,даваше ми разни мостри.Не бяха лоши,мисля,че ги има по аптеките.

BuBitoo
6th July 2007, 14:14
абе хора я кажете няква маска за коса с подръчни материали, че не ми се ходи по някви аптеки

apoklistika
6th July 2007, 14:18
http://www.eadvise.info/?page=show_art&id=41&art_id=75

BuBitoo
6th July 2007, 14:31
Мерси Апо :girl_kiss2: :girl_kiss2: :girl_kiss2: :girl_kiss2:

Eukarisia
9th July 2007, 09:40
Искам да ви попитам някой чувал ли е билки за изправяне на коса.В един форум прочетох, но момичето не изкаше да си разкрие тайната.

last night
10th July 2007, 17:04
ами аз незнам, и даже за пръв път чувам за такива билки.
а, исках да помоля да ми препоръчате някакъв крем за крака, защото стъпалата и петите ми взеха да загрубяват.

bimbi
10th July 2007, 17:21
преди доста години ми се бяха напукали петите ужасно. взех си от аптеката Dulce 2, за няколко вечери мазане и спане с чорапи /за да не изцапам чаршафите/, петите ми станаха като на бебе. ако го продават все още, взимай смело :)

i_shikawa
10th July 2007, 21:00
ами аз незнам, и даже за пръв път чувам за такива билки.
а, исках да помоля да ми препоръчате някакъв крем за крака, защото стъпалата и петите ми взеха да загрубяват.

KERATOLIN! Вълшебен е :)

last night
13th July 2007, 07:15
мерси момичета :) още утре ще пробвам един от кремовете.

klop
14th July 2007, 23:27
здравейте,да ви занимая сеа и аз с моя проблем.искам да си каносам косата,но един ми разправя 4е каната се отмивала,друг ми вика точно обратното.та аз просто това да попитам-отмива ли се каната или....(понеже аз съм от тия дет не мога да се тарпя мн време с един цвят на косата и сеа пък искам да се каносвам :D :D :D )

alica
14th July 2007, 23:34
Всичко се отмива. А и е по-добър вариант да ползваш безамонячна боя вместо къна. Дори шампоаните за боядисване, според мен са за препочитане пред къната. И то само и единстево заради съмнителното качество ... не си заслужава. :cool:

Excel
22nd July 2007, 09:18
klop , плюса на къната е точно в отмиването й . При израстване на косъма не се вижда рязка граница на боядисано и не , както при ползване на боя . Но ако целта ти е честа смяна на цветове - не е удачна - след къна боя къносаното става един цвят , а израсналата коса - друг .

i_shikawa
22nd July 2007, 12:24
Момичета,внимавайте много с каната.Каната не е това,което е била преди години.Преди около 4-5 години и аз се "мацотих" с кана,с черна и червена също и усещах,че има нещо нередно,защото косата ми ставаше като метла и много падаше и в крайна сметка осъзнах,че е по-добре с боя отколкото с кана.А и освен това каната може да пада,но се наслоява върху косъма и после,ако решиш да се боядисваш бая ще се озориш,ще трябва да изчакаш да израстне нова коса.
П.С. В една статия преди извесно време четох,че в каната слагали боя за обувки и за дрехи :roll: :shock: :shock: :shock:

Excel
22nd July 2007, 14:41
С какво мнение сте за кремовете с хиалуронова киселина ?

Mena
22nd July 2007, 18:58
С какво мнение сте за кремовете с хиалуронова киселина ?
Че практически е невъзможно тази хиалуронова киселина да попадне в дермата, където единствено може да се очаква положителния ефект от ползването й.
Кремовете действат на ниво епидермис.

Beautiful_
26th July 2007, 20:54
това лято хванах страхотен тен, но тия дни нещо става с кожата ми. започна да се бели, без да ходя на плаж и без да се излагам на слънце(а по принцип дори и да изгоря никога не ми се е белила кожата) излизат ми някакви бели петна, които стоят ужасно на потъмнялата ми иначе кожа...много е гадно и незнам какво да го правя...някакви идеи? :?

milena127
26th July 2007, 20:57
Хидратираш ли я достатъчно?

Освен това се чудя- ползва ли защитни продукти за тен и какви?

The Shadow
26th July 2007, 23:59
С какво мнение сте за кремовете с хиалуронова киселина ?
Че практически е невъзможно тази хиалуронова киселина да попадне в дермата, където единствено може да се очаква положителния ефект от ползването й.
Кремовете действат на ниво епидермис.
По дълбоко проникват етеричните масла.Те се възприемат по-добре от кожата и чрез правилен масаж може да достигнат до дермата.

The Shadow
27th July 2007, 00:01
Хидратираш ли я достатъчно?

Освен това се чудя- ползва ли защитни продукти за тен и какви?
да мн. е важна постоянната хидратация дори след спирането на слъчевите бани. Тя е изсушена и й трябва много хидратация за не се бели.

Izabo
27th July 2007, 00:34
Хидратация и отвътре...., т.е. да се пие много вода...(хич не го правя :( )

Beautiful_
27th July 2007, 11:08
Хидратираш ли я достатъчно?

Освен това се чудя- ползва ли защитни продукти за тен и какви?
уж я хидратирам ама може да не е достатъчно. ползвах да на Евелин, такива ползвах и миналата година и съм много доволна.

klop
28th July 2007, 14:32
здравейте и от мен:)sorry,че ви развалям темата,но имам и аз един въпрос:))
на 16 години съм и все още ме мъчат пъпките.Вече нямам толкова(пък и не мога да се оплача някога да съм страдала от кой знае какви проблеми с пъпките),но искам да си намеряподходящ крем за лице,някакъв матиращ или не знам,просто подходящ за младешка кожа.Предложете ми,моля ви,досега съм опитвала 2-3,но все не съм доволна!

milena127
28th July 2007, 17:18
Кои си пробвала досега?

Аз имам богат опит с матиращите кремове :? Обаче е важно да кажеш дали ти се омазнява цялото лице или само някои зони?

valhalla
28th July 2007, 17:25
milena127, моля сподели опита си с матиращите кремове.

Аз отдавна съм извън тийнейджърските си години, но продължавам до ползвам лосиони и гелове за измиване като за млада кожа, защото кожата ми се държи именно като такава.

На мен ми се омазнява цялото лице, е, най-вече в Т-зоната, разбира се... :roll:

milena127
28th July 2007, 17:42
Имай предвид, че всяка кожа е различна и кремовете, които при мен са добре може на теб да не ти действат. Моята кожа вече не се омазнява толкова.

Прегледай и тази (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2388) тема. Тук също сме обсъдили подробно матиращите кремове.

Аз лично съм останала най-доволна от 2 серии медицинска козметика - Себиум на Биодерма и Авене матиращите кремове. След доста проби се убедих, че медицинската козметика е доста по-добра от козметичните кремове на Лореал или Гарние (поне при мен).

Важно е дали искаш серия, която хем матира, хем лекува или си имаш лекуващ крем и ти трябва само дневен.

Както съм писала в другата тема аз съм най-доволна от лечебния ефект на Проактив серията, но дневния крем не е много добър и лъщи леко. Затова не го препоръчвам за матиране.

Между другото в момента ползвам матиращ фон дьо тен пак от лечебна серия. Той е нещо като комбинация на матиращ крем и фон дьо тен. Казва се Actipur Creme Teintee на LED. Засега съм много доволна.

При мен съм забелязала, че кожата привиква след няколко месеца, затова редувам сериите за по-добър ефект.

valhalla
28th July 2007, 17:50
просто дневен крем... не съм се замисляла за лекуване!!! и не мисля, че има нужда... просто кожата ми е мазна и мисля, че е нормално като изляза на слънце да лъщи например, особено ако съм си сложила крем, затова попитах за матиращите кремове, които ти си ползвала... и разбира се, че всяка кожа реагира индивидуално... но не пречи да пробвам някой от тези, които си споменала!
10х :D

klop
31st July 2007, 15:36
Между другото в момента ползвам матиращ фон дьо тен пак от лечебна серия. Той е нещо като комбинация на матиращ крем и фон дьо тен. Казва се Actipur Creme Teintee на LED. Засега съм много доволна.
а този фон дьо тен къде да го търся-по аптеките ли?горе-долу цена можеш ли да ме ориентираш???
P.S.а що се отнася до матиращите кремове-сега съм си взела матиращ на ELEA от новата серия relaxance.не е лош :D

milena127
31st July 2007, 17:10
Да, в аптеките. Аз си го купих от една аптека на Витошка.
Май беше около 18 лева или нещо подобно.

bimbi
8th August 2007, 18:04
знаете ли студиа за лазерна епилация в Пловдив или Стара загора?

Excel
8th August 2007, 19:32
Пред Пловдив предпочети Стара Загора - Христозов . И в Пловдив за него са говори . От Енигма - в Новотела в Пловдив , най-известния салон с епилация , не са доволни и цените са високи .
http://www.legeartisbg.com/

bimbi
8th August 2007, 19:56
ама в Легеартис е фотоепилация, а аз питах за лазерна :D

Puppito
9th August 2007, 08:42
Пред Пловдив предпочети Стара Загора - Христозов . И в Пловдив за него са говори . От Енигма - в Новотела в Пловдив , най-известния салон с епилация , не са доволни и цените са високи .
http://www.legeartisbg.com/

за д-р Христозов (Ст.З)имам доста лоши отзиви... :roll:

valhalla
10th August 2007, 17:16
кажете нещо за този лак за устни - като гланц за устни, но по-траен и по-лъскав... някакви марки за които да питам, защото на мен ми казаха, че това си било просто гланц, но му викали така за гъзария... ама не ми се вярва да е така... :roll:

apoklistika
10th August 2007, 17:31
Точно така е- малко по- гъст е от гланца и стои едно такова по- лепливо, друга разлика няма- като трайност също не е кой знае какво. Аз съм ползвала на Ив Роше.

valhalla
10th August 2007, 18:52
:2015:

milena127
11th August 2007, 17:56
Някой знае ли какви са изискванията, за да станеш представител на Avon и като станеш представител какви са минималните изисквания за поръчки?

estrella
11th August 2007, 20:33
В общи линии няма кой знае какви изисквания. За сума под 25 лева не получаваш процент, ако си спомням правилно.

Ето тук можеш да прочетеш повече:

http://www.avon.bg/PRSuite/selling/benefits.jsp

Ако имаш достатъчно приятелки и познати, е много забавно:) Успех!

milena127
11th August 2007, 22:25
Мерси, този сайт го гледах, но няма никакви данни за това какви поръчки ще си длъжен да правиш.

А иначе е за приятелка информация, аз нямам никакво време за съжаление :?

estrella
14th August 2007, 10:24
Твоята приятелка може да си направи среща с координатор от Ейвън, там ще й обяснят всичко. Няма да загуби нищо:) Помня, че не беше трудно правенето на минималната поръчка и то във време, когато Ейвън не говореше нищо на никого. Всичко беше Орифлейм и тва е;)

Тайна
24th August 2007, 22:24
Здравейте! Можете ли да ми кажете нещо повече за действието на зехтина върху кожата на лицето :roll: ? Вече от две различни приятелки чувам, че било много полезно вечер преди лягане да се намаже цялото лице с памуче, леко натопено в зехтин и една-две капки лимон. После се попива със салфетка за да не остане много мазно лицето. Аз съм със смесена, проблемна кожа, а те ме уверяват че действало много добре на всякаква кожа и че е основната съставка на много кремове за лице. Вие пробвали ли сте и какви са впечатленията ви? Дали няма да запушва порите? :2015:

mallvina
24th August 2007, 22:57
http://big.bg/modules/news02/article.php?storyid=16590.Аз си правя маската за бронзов тен и съм доволна но само лятото,защото и моята е смесена а зехтина я прави малко мазна и лъскава. :wink:

Excel
25th August 2007, 08:06
И аз съм се примамила за този зехтин от интернет-отзиви. Но като зная , че се бях оставила на бадемово масло / или друго е било / около очите вместо крем вечерно време , не ми се повтаря тази грешка . Виж за маска мога и да го включа .

valhalla
26th August 2007, 17:58
Аз си правя маската за бронзов тен и съм доволна но само лятото,защото и моята е смесена а зехтина я прави малко мазна и лъскава. :wink:
mallvina, колко често си правиш тази маска?

Atlantida
30th August 2007, 21:14
Имам един въпрос...Триъгълника го бръсна...появяват се рядко подкожни косъмчета, по-често растат по 2-3 косъмчета заедно :shock: Скубя ги с пинсетка,ако се възпалят...ама какво да ги правя?

Beautiful_
30th August 2007, 21:44
защо ги скубиш? аз ги изваждам най-нежно и после ги бръсна всички наред :wink:

Atlantida
31st August 2007, 09:09
Скубя, ако са по 2-3 заедно, защото се зачервява около тях. А подкожните ги изваждам с игличка напр. и като се успокои мястото-бръснач.

Babri
31st August 2007, 15:06
Здравейте :D Съсем скоро се върнах от почивка и там направих страхотен тен.Обаче след това почнах да се беля и сега кожата ми е на петна тук-там.Знаете ли за някакъв ексфолиант за тяло,ефикасен за да може горния слой да се махне по-бързо :D

Beautiful_
31st August 2007, 20:56
и на мене така ми се бели тена и дори попитах тук как да постъпя. посъветваха ме да хидратирам кожата си. може и да има ефек, но е абсурдно след всяко къпане да се мажа с нещо. не виждам смисъл след като след няколко часа пак ще вляза в банята и ще опада....и си ходя на петна ама е много гадно :? инат...

desitta
3rd September 2007, 21:04
не му е тук мястото на този въпрос, но все пак да попитам - стриптийз аеробика в България изобщо има ли? И по - то4но в София? :1246: :1242:

Excel
3rd September 2007, 22:28
За гледане или спортуване ? :lol:

apoklistika
3rd September 2007, 22:46
и на мене така ми се бели тена и дори попитах тук как да постъпя. посъветваха ме да хидратирам кожата си. може и да има ефек, но е абсурдно след всяко къпане да се мажа с нещо. не виждам смисъл след като след няколко часа пак ще вляза в банята и ще опада....и си ходя на петна ама е много гадно :? инат...
В какъв смисъл е абсурдно да се мажеш след всяко къпане? Аз си взимам душ всеки ден по два пъти- сутрин и вечер и се мажа с лосион и други разни антицелулитни и стягащи мазила два пъти на ден- не е абсурдно, въпрос на навик е. И е единствения начин да си запазиш кожата максимално свежа и хидратирана.
А доброто и редовно хидратиране намалява вероятността да се обелиш, ако вече си на петна, няма как да ги махне.
Babri, вземи си какъвто и да е ексфолиант, бих те посъветвала само да е с по- нежни частици, за да можеш да го ползваш всекидневно, без да си зачервиш и разраниш кожата излишно. И хидратиращ лосион. КОлкото повече, толкова по- добре.
Десита, аз всъщност касетите на Кармен Електра, никъде другаде не съм срещала стриптийз аеробика. А на мен лично хич не ми допаднаха- полезни са само, ако искаш да се научиш как да си въртиш гъза, за тренировки не става това нещо :lol:

valhalla
4th September 2007, 08:28
не е абсурдно, въпрос на навик е. И е единствения начин да си запазиш кожата максимално свежа и хидратирана.
абсолютно вярно!
замислете се за това, че на морето се мажете по няколко пъти на ден, аз например се мажа минимум 4 пъти, и после изведнъж да спрете ... много ясно че кожата ще започне да се бели... :roll:

desitta
4th September 2007, 08:57
За гледане или спортуване ? :lol:

ми, за спортуване :lol:

Babri
4th September 2007, 09:10
Мерси за отговора,Apo :D Ще си взема някакъв ексфолиант,пък дано скоро се обеля цялата,че сега съм като змия.

desitta
4th September 2007, 09:11
според мен се е получило така, защото си прекалила със слънчевите бани :!:

Babri
4th September 2007, 09:19
Вярно е,Desita :D Стоях по 7 часа на плажа като невидяла и то в най-силното слънце.Щях да се учудя,ако не бях се обелила.Луда работа :x

valhalla
4th September 2007, 09:24
ей, Babri, недей така, да не си изпросиш някоя алергия или по-зле... :(

Babri
4th September 2007, 09:35
Ей,Valhalla,въобще не бях се замисляла за алергия :roll: Иначе си мазах лицето и гърдите с фактор 100,а тялото/за тен/ с олио дето привлича слънцето.Ето ми сега един тен :evil:

apoklistika
4th September 2007, 11:12
Офф, тези фактори... не знам, все повече преставам да им вярвам.... а фактор 100 доколкото си спомням от известно време няма... номерацията е до 60 май вече- да не би да е нещо старо, виж му срока на годност.
А алергията може да ти се появи и от 5 минути на слънце, не знам дали е свързана с прекомерното пържене :lol: макар че заради други работи е хубаво да не прекаляваш :)

Babri
4th September 2007, 13:01
И аз знаех,че фактора е до 50 и се води висока защита.Но на този пише 100 и е на Bioderma.Купих си го от аптеката.

alisa_13
4th September 2007, 14:19
Здравейте!Незнам дали тук му е мястото,но ще питам ,купували ли сте си парфюм от интернет?

Babri
4th September 2007, 14:27
Аз не,ама знам че вече не е проблем да се поръча каквото и да е по ИНТЕРНЕТ :D

estrella
7th September 2007, 08:57
Момичета, препоръчайте ми някоя подхранваща или хидратираща маска за лице за нормална кожа. Аз ли не знам къде да гледам или какво, но не мога да открия нищо такова в аптеката :roll:

Stefiela
7th September 2007, 11:10
И аз знаех,че фактора е до 50 и се води висока защита.Но на този пише 100 и е на Bioderma.Купих си го от аптеката.

Аз ползвам такъв на Bioderma фактор 50+ и е с тониращ ефект(по-тъмния) - много съм доволна. Може да замести дори фон дьо тен. :D

valhalla
10th September 2007, 20:25
дайте предложения за продукт който да предотвратява лющенето на скалпа... на есен започва едно лудо лющене, не е за разправяне... миналата година се оправях с някакъв продукт на Avon с кислород, но сега след едно намазване с него косата ми стана страшно мазна още на другия ден... :?

чудя се дали T-Gel за чувствителен скалп ще подейства и дали ще ми омазни много косата? :cry:

Stefiela
10th September 2007, 20:37
Пробвала ли си Низорал? На сестра ми и помогна.

valhalla
10th September 2007, 21:14
Низорал - да, но преди много години... спомням си, че отначало подейства и след месец-два се върна старото положение...

Stefiela
10th September 2007, 21:38
Той по система някъква се ползваше-поне 3 месеца май беше лечението,след това от време на време-профилактично.Да не си се отказала преждевременно, щом в началото ти е подействал ?

valhalla
10th September 2007, 21:46
ами мисля, че не, доколкото си спомням направих каквото трябваше, но може да пробвам го отново по-нататък...
сега нещо ми се пробва T/Gel, но искам и малко предварителни мнения... :wink:

Stefiela
11th September 2007, 07:51
То по добре да се посъветваш с дерматолог :?

Българка
14th September 2007, 17:32
Такаа...аз имам малко странен проблем :roll: Кажете по какъв начин да се гримирам за да се състаря....навсякъде пише само как да се гримираме,за да изглеждаме по-млади,а аз искам да изглеждам малко по-голяма.Знам,знам,че няма смисъл и трябва да се радвам,че изглеждам по малка и аз нямам нищо против,но в момента ми е проблем.Търся си работа,която да съчетавам с университета,но проблемът е,че към CV-то има и снимка(на която изглеждам на 14 :evil: )Едва ли някой би взел на работа момиче,което изглежда на 14 години :shock: Целта ми е да се гримирам по определен начин,да си направя прическа и да ме снимат,за да имам 1 снимка,която спокойно мога да прилагам към автобиографията без да се притеснявам,че няма да ми обърнат внимание заради това,че съм малка.Естествено искам да се състаря само с 5-6 години за да изглеждам на 20-те,на които съм всъщност(почти :roll: )На живо изглеждам малко по голяма...16-17 :lol: :oops:

darimai
14th September 2007, 23:23
Вдигни си косата за снимката, и наблегни на очите с грима.
Най-добре да си облечена с черна риза.

Българка
16th September 2007, 23:01
Благодаря за отговора darimai сега остава и да намеря фото,в което да си разбират от работата :lol:

darimai
17th September 2007, 02:56
А, забравих да кажа сложи и малко руж, за да не приличаш на бледна вампирка със тези гримирани очи :P И като цяло не прекалявай да не заприличаш съвсем на "професионалистка"...
Със някаква сложна, елегантна прическа обаче наистина ще изглеждаш по-авторитетно. Успех в търсенето на добра работа!

Българка
17th September 2007, 09:50
Мхм...като цяло няма да прекалявам с очите,за да не заприличам на детенце с неподходящ грим.Трябва да потренирам в нас преди да ида да се снимам,че да не се изложа :girl_haha: Мерси пак :girl_in_love:

heni
18th September 2007, 01:31
Здравейте!Незнам дали тук му е мястото,но ще питам ,купували ли сте си парфюм от интернет?

Да,аз съм си поръчвала,макар че предлагат тестери,съм доволна,а и тестерите са и по-трайни-така ми каза една продавачка в магазин за парфюми.Освен това,цените са по приемвливи :1231: .Оригинални са 100%,грешка нема :2043: Ето ти и адреса:http://www.parfumi.net/

alisa_13
18th September 2007, 11:36
Благодаря ти heni!Ще си поръчам в скоро време!

GlowGirl
1st October 2007, 14:42
Здравейте на всички от форума.
Имам един въпрос,който мисля ,че е за тази тема и ще се радвам да получа отговор от някоя от вас.
Искам да попитам може ли момиче на 17 години да използва козметика предназначена за по-зрели жени.Имам предвид едно червило на Avon-Anew Beauty ,което придава обем на устните.
Аз искам по плътни устни ,но това червило има съставки за изглаждане на леките бръчици около устните,каквито аз още нямам и затова незнам дали ще е добре да го използвам.

Puppito
1st October 2007, 14:59
по принцип е хубаво да се използва козметика, подходяща за твоя тип кожа и възраст. но специално в случая не мисля, че би имало проблем да използваш червилото. аз лично не разбирам какви бръчки ще изглажда - нали се слага НА устните, а не около тях :2016:

Babri
2nd October 2007, 13:18
Да запитам нещо:добре ли е млякото за тяло за след баня да попива веднага или трябва да остане известно време върху кожата? Купих си един крем за след баня,обаче той попива моментално все едно не съм се мазала.

Izabo
2nd October 2007, 13:25
Ако кожата ти е в добро състояние след нанасянето на крема, даже е супер бонус, че попива бързо... :D ..Аз лично побеснявам, когато бързам, а трябва да чакам да "изсъхна" :D ...Зимата също не е особено приятно..., така че се радвай на доброто попадение:-)!

П.П. лично и непрофесионално мнение... :D , може да се окаже, че не е точно така :D

Babri
2nd October 2007, 13:48
:2015: Izabo.Дано да си права :D

CREAMpie
2nd October 2007, 14:30
Здравейте на всички от форума.
Имам един въпрос,който мисля ,че е за тази тема и ще се радвам да получа отговор от някоя от вас.
Искам да попитам може ли момиче на 17 години да използва козметика предназначена за по-зрели жени.Имам предвид едно червило на Avon-Anew Beauty ,което придава обем на устните.
Аз искам по плътни устни ,но това червило има съставки за изглаждане на леките бръчици около устните,каквито аз още нямам и затова незнам дали ще е добре да го използвам.

Ползвала съм това червило, не е лошо, но не очаквай чудеса. Не мисля, че с нещо ще ти навреди. Пък и това за бръчките е рекламен трик, то само дето и бижутата им нямам anti - age ефект :D

GlowGirl
2nd October 2007, 23:52
Здравейте на всички от форума.
Имам един въпрос,който мисля ,че е за тази тема и ще се радвам да получа отговор от някоя от вас.
Искам да попитам може ли момиче на 17 години да използва козметика предназначена за по-зрели жени.Имам предвид едно червило на Avon-Anew Beauty ,което придава обем на устните.
Аз искам по плътни устни ,но това червило има съставки за изглаждане на леките бръчици около устните,каквито аз още нямам и затова незнам дали ще е добре да го използвам.

Ползвала съм това червило, не е лошо, но не очаквай чудеса. Не мисля, че с нещо ще ти навреди. Пък и това за бръчките е рекламен трик, то само дето и бижутата им нямам anti - age ефект :D

Благодаря на теб и на Puppito за отговорите.
Мисля да го пробвам, макар че и аз не очаквам чудеса.
Просто никога не съм харесвала големината на устните си и всеки милиметър в повече ще ме зарадва.

sylver_rain
4th October 2007, 09:57
Здравейте,
Нова съм тук и ще съм много благодарна ако ми препоръчате някой фризиорски салон в София, пробвах на няколко места и бях много разочарована.. и не ми се иска да правя повече неуспешни експерименти .. така че ако може малко да ми помогнете с информация... и ако може това да е около Плиска или в квартал Изток ..
благодаря предварително

darimai
4th October 2007, 22:44
Аз от 10 години търся и още не мога да си харесам :wink:

jj
5th October 2007, 13:30
И аз така...

estrella
5th October 2007, 18:55
Я да ви питам по колко памучени тампончета ползвате, за да си махнете спиралата?

Аз ли нещо не го правя като хората, но след като си махна грима с две тампончета, минавам с трето очите, по което вече няма следа от грим.

Влизам в банята и от очите ми потичат черни вадички, все едно съм още със спирала! Така като гледам, трябва да търкам с половин пакет памук и два литра тоалетно мляко!

И при вас ли е така или грешката е в моя телевизор?

darimai
5th October 2007, 19:01
Аз си махам грима с 2 тампончета (използвам ги и от двете страни) и после довършвам с тампон за уши с половин капчица тоалетно мляко.
Ако използваш водоустойчива спирала сигурно, трябва да смениш дегримьора. Кажи каква е спиралата и млякото?

estrella
5th October 2007, 19:20
Спиралата е голдън роуз за обем, а демакиянта (хехе, каква дума) е на Ив Роше - 2 в 1 тоалетно мляко и тоник с лайка.

Вярно, лека е консистенцията, но пък от чисто тоалетно мляко ми се появяват милиуми по клепачите и под очите :roll:

Beautiful_
5th October 2007, 19:20
естрела и при мен е така. същата работа. колкото и да си трия грима, винаги в банята продължава да тече...

estrella
5th October 2007, 19:21
Чудя се дали го махам правилно. Питала съм даже професионален гримьор, махал ми е грима, повтарям същите движения, тц. Ама щом не съм сама в борбата, значи всичко е наред;)

Корекция- бях написала махВам :girl_haha:

Slyn4islava
5th October 2007, 19:22
затова аз предпочитам пяна за измиване на лицето и за махане на грима

darimai
5th October 2007, 19:23
Аз от Ив Роше не съм доволна. Ползвам 3 е 1 на Виши.

estrella
5th October 2007, 19:23
Слънчислава, не ти ли щипе много на очите, като си махаш грима с вода и пяна?

Даримаи, първия път ползвах този тоник по принуда - беше на една приятелка, аз бях забравила моите неща вкъщи. Страшно доволна съм, лицето ми не лепне после, а и спестявам място на етажерката пред огледалото;)

Slyn4islava
5th October 2007, 19:27
Не, изобщо не ми пари на очите, изтривам нежно и понякога си отварям очите също и винаги плакна обилно с вода и после кремче

estrella
5th October 2007, 19:29
Каква пяна ползваш? Може да опитам...

Beautiful_
5th October 2007, 20:07
естрела ползвала ли си разтвор от масло от жожоба и розова вода? говореше се преди из форума за него. когато го ползвах нямах този проблем. :wink:

Allure_
5th October 2007, 21:28
Новият дегримьор на Лореал е много хубав.Изчиствам си грима с два тампона,не остава нищо след това(но пък аз си слагам съвсем малко спирала).Във всеки случай е много приятен и мисля да си го взема(ползвах мостра).Преди използвах на Avon,но ми се струваше,че ми изсушава малко кожата.

Slyn4islava
6th October 2007, 10:44
Каква пяна ползваш? Може да опитам... Ползвам една, която я няма в Бг., така че не мога да ти помогна със съвет за продукт, но всеки продукт, съобразен с типа кожа би бил добър. Освен това на мен млякото ми влизаше в очите и ми пареше много повече от гела или пяната за измиване, и за търкането с тапона, колкото и нежно да е, пак си е триене, а околоочния контур е много нежно място....

gidilenka
6th October 2007, 11:23
От известно време използвам Почистваща вода-пяна "Elea Relaxance" и честно казано по-добър продукт като съотношение цена-качество не бях ползвала. Измива aбсолютно безпроблемно и спиралата и сенките, без изобщо да ми щипе (а моята кожа е отвратително чувствителна). Цената е някъде около 7-8 лева.

Еlea Relaxance (http://www.solvexcp.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_scp&product_id=211&category_id=273&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&lang=bg)

darimai
6th October 2007, 12:47
Да, това на елея е много добро и аз мисля да си го взема. Много приятелки споделиха, че е супер.

gidilenka
6th October 2007, 12:59
Да, както казах вече, наистина е доста сполучлив продукт, макар, че подходих с голямо подозрение, имайки се предвид, че другите им продукти не сай най-добрите - поне за мен.

П.С. Егати изречението сформирах :lol:

SexyPlaygirl
6th October 2007, 13:40
Я да ви питам по колко памучени тампончета ползвате, за да си махнете спиралата?

Аз ли нещо не го правя като хората, но след като си махна грима с две тампончета, минавам с трето очите, по което вече няма следа от грим.

Влизам в банята и от очите ми потичат черни вадички, все едно съм още със спирала! Така като гледам, трябва да търкам с половин пакет памук и два литра тоалетно мляко!

И при вас ли е така или грешката е в моя телевизор?

estrella,опитай с демакьора на Nivea/Visage.
Аз лично много съм доволна, почиства ми идеално грима, особено спиралата, но не използвам само този демакьор.
Започвам "свалянето" на грима с него, след това използвам друг демакьор( мляко )на Garnier/Clean&Fresh, после нанасям почистващия гел също на Garnier/Clean&Fresh и за финал тоника на Garnier/Clean&Fresh, и лицето ми се е почистило идеално.А за следи от грим/спирала не може и да се говори.
:P :)

estrella
6th October 2007, 14:41
Ако сложа толкова козметика на лицето си, колкото и да е качествена, ще се обсипя с пъпки и точки от линията на косата до края на брадичката:(

Благодаря ти за съвета:)

Може би трябваше да уточня, че това със спиралата се случва винаги, независимо с какво си махам грима.

Ще взема да я пробвам тая пяна, харесвах зеления тоник на Елеа...

лилия
7th October 2007, 11:48
Спирала не се почиства с тоалетно мляко.

Има си прозрачни течности за разгримиране, които с две три движения свалят спиралата, тя се разтваря направо, при все че съм с лещи. Аз използвам на Виши и съм много доволна.

SexyPlaygirl
7th October 2007, 12:36
Спирала не се почиства с тоалетно мляко.

Има си прозрачни течности за разгримиране, които с две три движения свалят спиралата, тя се разтваря направо, при все че съм с лещи. Аз използвам на Виши и съм много доволна.

ДА, права си!
Спиралата не се разгримирва с тоалетно мляко. Може, но ще имаш да си разгримирваш до сутринта и ще стане едно голямо мазало. :lol:
А козметиката на Vichy съм я признала оттодавна. Много е добра! Лично на мен ми действа чудесно!

estrella
7th October 2007, 16:02
Ауу, Лилиии, все едно така ми направи :2001: хихи

Това, с което си махам грима, е именно demaquillant, плюс тоник.

Благодаря за съветите, ще потърся нещо по-подходящо за махане на спирала :girl_in_love:

лилия
7th October 2007, 20:08
Извинявай, не исках да прозвучи грубо

Ади
9th October 2007, 23:10
Не знам дали тук му е мястото, но от няколко дни съм с ново 20 - реших да си купувам преса за коса :D Аз съм с чуплива коса, която доста лесно се навива, и се чудя дали има значение колко вата да е пресата. Видях най-различни - от 15W до 75W и по-специално обмислям една, която е 22W. Не ми се иска да е много мощна, за да не тормози толкова косата пък. Какво ще кажете вие? Вашите по колко са, доволни ли сте? Всичко си кажете :lol:

darimai
10th October 2007, 11:18
Аз съм против всякакви преси. Вярно, че чупливата трудно се оформя, но аз се навивам с едни големи ролки и всичко е ок. Всякаква преса съсипва косата.

SexyPlaygirl
10th October 2007, 13:30
Моята е на CALOR ( 30W ) и е на пара ( на същия принцип е като ютията) + вграден гребен който сресва косата по време на изправянето.
Но мисля вече да я заменя с друга преса. Не съм много доволна от тази. Вместо да ти среши косата, този гребен ти я скубе. :evil: А и с парата, изправянето не е същото като това със стандартните преси. Не мен лично не ми харева .
Сега съм се спряла на един модел на Philips.

katie
11th October 2007, 11:56
Не знам дали тук му е мястото, но от няколко дни съм с ново 20 - реших да си купувам преса за коса :D Аз съм с чуплива коса, която доста лесно се навива, и се чудя дали има значение колко вата да е пресата. Видях най-различни - от 15W до 75W и по-специално обмислям една, която е 22W. Не ми се иска да е много мощна, за да не тормози толкова косата пък. Какво ще кажете вие? Вашите по колко са, доволни ли сте? Всичко си кажете :lol:
Ади, какво искаш да я правиш - изправяш, навиваш?

Твоята коса си е доста буйничка, незнам дали ще се изправи лесно. Моят съвет е да вземеш от някоя приятелка пресата, опитай как ще се справиш с нея преди да си купиш каквото и било.

agala
11th October 2007, 14:47
Фижте и кажете не е ли така? http://e-vestnik.bg/2418

Celine
11th October 2007, 15:19
Фижте и кажете не е ли така? http://e-vestnik.bg/2418
Фиждам навсякъде в твоите мнения един и същ линк

agala
11th October 2007, 18:03
За Фижте се извинявам, не подозирах, че е такова тежко прегрешение в този форум. А линкът не е един и същ. Напоследък открих един супер сайт e-vestnik.bg и ми се искаше и другите момичета тук да видят някои интересни неща от него. :oops:

Beautiful_
11th October 2007, 19:52
Фижте и кажете не е ли така? http://e-vestnik.bg/2418
Фиждам навсякъде в твоите мнения един и същ линк
не е един и същ. аз ги чета.

Ади
11th October 2007, 20:33
Ади, какво искаш да я правиш - изправяш, навиваш?

Твоята коса си е доста буйничка, незнам дали ще се изправи лесно. Моят съвет е да вземеш от някоя приятелка пресата, опитай как ще се справиш с нея преди да си купиш каквото и било.
Да я изправям искам, аз къдрички си имам достатъчно :lol: Буйничка е, да, хвърчаща е малко и дори изправена няма да изглежда като онези загладени прави коси, ама аз май и не искам :) Онзи ден, както бях на ръба да си взема преса, вчера почнах да размислям вече - просто се знам, че ако си взема, най-много да я ползвам 2-3 пъти и да я оставя - все така става. Ама от друга страна пък мерак - като се зарибя по нещо и само за него мисля :)
Иначе, katie, и аз се сетих да взема първо на една приятелка пресата да видя как ще е. Ще гледаме, че ми е любопитно все пак :)

Edit: Тоя линк не знам дали има нещо общо с темата, ама в първия момент наистина Моника Белучи ми заприлича страшно много на Апо :shock: Направо си помислих, че съм отворила линк с нейни снимки (щото по принцип отварям по 10 наведнъж и забравям какви са били :lol: )

Celine
12th October 2007, 07:36
не е един и същ. аз ги чета.
:lol: Бютифул_ и аз ги преглеждам, Напоследък открих един супер сайт e-vestnik.bg
Edit: Тоя линк не знам дали има нещо общо с темата,
Агала мерси че споделяш със всички откритието си. Още от 1вият ти пост ,разбрах за съществуването на е-вестника. Когато наистина има общо с темата няма лошо от препратка.

darimai
14th October 2007, 18:24
Не мога да си харесаам скраб за тяло. Моя беше някакъв на Ив Роше и с огромни усилия го свърших, но не ми харесва. Препоръчайте ми някой, моля.

apoklistika
14th October 2007, 18:52
Аз напоследък съм фен на една италианска марка http://www.guam.it/
Разгледай се за тях, имат не само страхотен скраб, всичките им продукти са добри

darimai
14th October 2007, 19:09
Къде се продава? Не съм виждала никъде?

apoklistika
14th October 2007, 19:23
Не знам къде се би могло да се продава в Бг, затова казвам разгледай се- може би по аптеките.
Ето още две марки, от които аз лично съм доволна
http://www.origins.com/templates/products/mp.tmpl?ngextredir=1&CATEGORY_ID=CATEGORY5710
http://www.eleven.se/greenland-fruit-emotions-scrub-salt-papaya-lemon-1275.html

darimai
15th October 2007, 23:05
От всичките само Грийнланд има в БГ. Те са добри, но не ми се иска суха скраб. До сега не съм ползвала.

Izabo
15th October 2007, 23:19
Ако ти се занимава, утайка от кафе+мед+зехтин ми прави кожата изключитлено приятна и гладка, а и не може да не подхранва... :D

darimai
16th October 2007, 10:11
Да, до сега това правех, но ми писна.

The Shadow
17th October 2007, 15:13
Момичета ексфолирайте тялото и лицето не повече от веднъж седмично. Иначе ще си докарате уплътняване на роговия слой на епидермиса, нарушения в по-долния му липиден, ако ексфолация се прави по-често от веднъж седмично и резултата ще е ходене на доста терапии за подобряване на тена и състоянието на кожата!

Dorothy
19th October 2007, 10:04
Момичета ексфолирайте тялото и лицето не повече от веднъж седмично. Иначе ще си докарате уплътняване на роговия слой на епидермиса, нарушения в по-долния му липиден, ако ексфолация се прави по-често от веднъж седмично и резултата ще е ходене на доста терапии за подобряване на тена и състоянието на кожата!

Абсолютно съм съгласна!

The Shadow
19th October 2007, 15:08
:wink:

valhalla
19th October 2007, 21:21
Момичета, какво слагате във водата с която си правите парна баня... аз слагам лайка... а по едно време и розмарин, ама нямаше някакъв по-особен ефект и го спрях... :?:

The Shadow
20th October 2007, 10:41
Момичета, какво слагате във водата с която си правите парна баня... аз слагам лайка... а по едно време и розмарин, ама нямаше някакъв по-особен ефект и го спрях... :?:
Ти какъв очакваш да е ефекта?
Това са успокояващи противовъзпалителни билки нищо повече. :wink:

Allure_
20th October 2007, 14:48
Аз си правя с лайка или с мляко.

valhalla
20th October 2007, 18:28
The Shadow, правя за отваряне на порите и почистване - доволна съм от ефекта, просто не видях някаква разлика от това дали е с или без размарин...

а иначе просто ми е любопитно други какво слагат в "сместа"? :lol:

Allure_, как точно с мляко??? :roll:

darimai
20th October 2007, 18:41
Аз слагам разни етерични масла за белите дробове, хем да си правя и инхалации.

The Shadow
21st October 2007, 09:47
The Shadow, правя за отваряне на порите и почистване - доволна съм от ефекта, просто не видях някаква разлика от това дали е с или без размарин...

а иначе просто ми е любопитно други какво слагат в "сместа"? :lol:

Allure_, как точно с мляко??? :roll:
Ами питах те, защото по принцип самата пара отваря порите, а добавките към нея се слагат с цел аромотерапия /билките/ лайката и розмарина са противовъзалителни....а иначе в много случай, ако кожата е суха и то доста дори парата не е в състояние да отвори хубаво порите.След парата при сухата кожа е необходимо да се омазни лицето допълнително с олио за да отвори изцяло порите :wink: Ама това за много сухите кожи :wink:

valhalla
21st October 2007, 17:22
10x, Shadow, както винаги даваш много полезна подробна инфо... кожата ми е по-скоро мазна и една парна баня последвана от скраб ми действа невероятно...

darimai, това е идея с етеричните масла, ще го пробвам! :wink:

Allure_
22nd October 2007, 15:20
Allure_, как точно с мляко??? :roll:

Ами вместо вода слагам мляко.

estrella
23rd October 2007, 21:30
Дайте съвет за ексфолиант за лице? Днеска висях в аптеката сто часа и не можах да си харесам.

Търся нещо с много фини ексфолиращи частици - да са по-фини от Гарние пюр, но все пак с частици, а не като почистващите гелове със сферички, които са ми прекалено нежни за основно ежеседмично почистване.

Видях в Ив Роше ексфолиант за лице с праскови, но за ей такава тубичка искат 12 лева. Сигурна съм, че има нещо под десет и достатъчно качествено в същото време и че вие знаете кое е то :girl_dance:

А да, и последно да питам, че се озадачих. Пилинг маска е тази, която слагаш на лицето, тя се стяга и я отлепваш, нали? А ексфолиант е крем с твърди частици, който втриваш в лицето си и после отмиваш, нали? Аптекарката нещо ми говори щуротии, та се обърках в собствените си знания. Сори за дългото мнение...

Izabo
23rd October 2007, 21:46
На St. Ives имам в момента..( http://www.stives.com/skin-care-products/facial-sensitive-apricot.cfm ), ама опаковката е друга...(купувала съм го преди доооста време :D , забравям да го ползвам). Има натурален аромат на смлени ядки :D , не е много сладникав. Имала съм и на Freeman някакъв ( http://www.freemanbeauty.com/ ), но, както в началото му се радвах на силния аромат, така съвсем скоро въобще не ми понасяше...Иначе частиците са нещо средно като грапавина :D ...От аптеките преди си купувах пшеничени трици, които са доста нежни и кестенови, които са доста по-остъргващи :D. Та тези Фносните :D са нещо средно м/у тях.....Всъщност, ако не се лъжа, Freeman беше доста нежен....Може би той ще е подходящ за теб. Иначе кожата е гладичка на пипане след употреба, доколко обаче наистина почистват в супер дълбочина.... :D

Тайна
23rd October 2007, 22:52
На St. Ives имам в момента..( http://www.stives.com/skin-care-products/facial-sensitive-apricot.cfm )
И аз го имам това Apricot Scrub-Blemish And Blackhead Control(не се вижда добре на снимката дали е същото, но май е това), частиците му са доста дребни, но пък са много и почистват добре, даже на мен са ми малко грубички, но като цяло съм доволна :1231:

Izabo
23rd October 2007, 22:56
...И аз го имам това Apricot Scrub-Blemish And Blackhead Control...... даже на мен са ми малко грубички, но като цяло съм доволна :1231:

Частичките във Freeman определено са по-нежни, мда....

darimai
24th October 2007, 02:08
Най-нежният и ефективен ексфолиант, който аз съм ползвала е този на Касиопеа, с черупки от кайсия. Вече си го намерих и не мисля за смяна.

estrella
24th October 2007, 09:34
А къде я намери таз Касиопея? Мисля, че видях именно Фрийман вчера в аптеката... Май ще ги посетя пак днес. А за разликата между пилинг маска и ексфолираща? :roll: Тази от Роше май се обърка...

Allure_
24th October 2007, 14:39
И аз ползвам на Касиопея с кайсия.Води се хидратиращ пилинг крем.Нанася се върху суха кожа за 2-3 минути,след което се измива.Много омекотява кожата,определено си заслужава.Струва около 12 лв.А Касиопея имат магазин в мола и още някъде..но в момента не мога да се сетя точно къде.

lqlqlqlq
24th October 2007, 15:51
Някой ще ми каже ли как се правеше домашната кола маска?

Rusalka
24th October 2007, 16:59
А за разликата между пилинг маска и ексфолираща? :roll: Тази от Роше май се обърка...
Да, объркала се е!
Пилинг маската се нанася на лицето, оставя се да изсъхне и след това се отлепва, а ексфолианта е почистващо средство с частици или с 2 думи - ти си права!


Някой ще ми каже ли как се правеше домашната кола маска?
Оригиналната рецепта за кола маска е 3 с.л. вода, 3с.л захар и 1 с.л лимонтузу, но на мен така не ми се получава, затова си я приготвям така:
1 пакетче лимонтузу
5с.л-захар(с връхче)
3с.л-вода
Всичко слагам в една желязна купичка и бъркам докато добие кафеникав цвят. След това, получената смес изливам в/у домакинско фолио и изчаквам да поизстине.

darimai
24th October 2007, 18:41
Много са вдигнали цените в Касиопеа. Май си взех ексфолианта на 9, а сега гледам всичко е 15. Дразнят ме много такива номера и се отказвам. Минавам на обикновени трици. :evil:

Slyn4islava
24th October 2007, 19:35
Дайте съвет за ексфолиант за лице? .. Ръкавичката от коприна на Свила, Хасково? 3 лева едната, ако помня добре

estrella
24th October 2007, 22:45
Знам за тези ръкавички. Аз така си ексфолирам тялото. Но за лицето някак си ми е по-спокойно като знам, че освен механичното действие има и някакви чудни съставки, като тези в прасковите например, които ми подхранват кожата. С праскови ще е, реших го. Благодарности за съветите и последно - моливите за гримиране на Ейвън са гадни.

Beautiful_
27th October 2007, 20:24
момичета, някоя от вас купувала ли си е наскоро кремчето за нокти Макси Стронг? никъде не мога да го намеря и четох някъде, че го спрели, защото от ЕС не го одобрявали :cry: цяла Варна обиколих и го няма... :cry:

Beautiful_
30th October 2007, 23:08
няма значение вече

daniella
1st November 2007, 14:33
На какъв доктор трябва да отиде мъж за хормонално изледване (за акне става въпрос).На дерматолог или ..? :?

Puppito
1st November 2007, 17:34
На какъв доктор трябва да отиде мъж за хормонално изледване (за акне става въпрос).На дерматолог или ..? :?за хормоналното изследване трябва да се вземе кръв. така че - при личния лекар оттам с направление :) няма нищо по-различно от хормоналните изследвания за жени. просто доктора определя кои хормони да се пуснат за изследване.

daniella
2nd November 2007, 11:05
Мерси! :D

Magikka
2nd November 2007, 11:12
По прицип лекарите, занимаващи се с хормони :) са ендокринолози...и са и за мъже и за жени... така или иначе повечето хормонални изследвания се заплащат, т.е. не са по здравна каса.... и не съм сигурна, че личният лекар може да те насочи правилно. Така че мое мнение - поискай си направление за ендокринолог.

Izabo
8th November 2007, 18:51
... Ръкавичката от коприна на Свила, Хасково? 3 лева едната, ако помня добре

Продават ли се вече някъде или все още трябва да се поръчат по куриер? (поне така пише на сайта...)

misheto7
12th November 2007, 10:17
Момичета има един въпрос за нощните кремове.Винаги съм слагала крема поне два часа преди лягане за да попие добре,но онзи ден прочетох в един вестник,че не е хубаво да се прави каквото и да било на лицето след 20.00 часа включително да се маже с крем тъй като след този час организма се настройвал вече на режим почивка.Някой има ли някаква информация по въпроса от гледна точка на достоверност на написаното?

Slyn4islava
12th November 2007, 12:07
Изабо, за съжаление, не мога да отговоря на въпроса ти, но ако им пишеш меил, сигурна съм, че ще ти отговорят. Много са любезни, на мен чак до Дyбаи ми изпратиха ръкавички, а и така мисля, че си гарантират ценатът на продукта.

sexxy
12th November 2007, 12:33
Момичета, на 30 съм и имам нормална кожа. Искам да си взема нощен крем, но се двоумя между GARNIER против бръчки или NIVEA OXYGEN... :roll:

Не ползвам очен контур... и засега нямам бръчки /освен онези мимическите :wink: /

Моля за мнението ви и на кой крем да се спра...

Izabo
12th November 2007, 14:02
Благодаря за отговора, Slyn4islava :D! Ще си поръчам и аз най-вероятно! :D

Babri
27th November 2007, 16:43
Някой знае ли дали хематом трябва да се маже с нещо за да се скрие по-бързо?

misheto7
27th November 2007, 16:47
Колко бързо ще се скрие зависи от организма ти.Аз например си ги влача със седмици.Ако искаш да се скрие по бързо можеш да го намжеш с Троксевазин или Хепароид/едното е гел,а другото крем/.

Babri
27th November 2007, 16:49
Мерси,Мишенце :) Още днес ще си взема едното кремче.

krisi_pat
4th December 2007, 18:51
искам да питам дали ако си сложа пяна преди да си изправя косата с преса ше стате ли по-плътна така чалко по-обемна

krisi_pat
5th December 2007, 21:30
искам да питам дали ако си сложа пяна преди да си изправя косата с преса ше стате ли по-плътна така чалко по-обемна
или с пяна

Beautiful_
5th December 2007, 21:39
не. според мен пяната помага за обем само когато си смачкваш косата или я сушиш с дифузера. кога се изправя с преса и сложиш пяна ми се струва, че ще се сплеска! а защо не пробваш?

Babri
6th December 2007, 13:10
искам да питам дали ако си сложа пяна преди да си изправя косата с преса ше стате ли по-плътна така чалко по-обемна

Когато се изправя косата,не се слага пяна,а друг препарат за да стане лъскава и е специално за права коса.

krisi_pat
7th December 2007, 00:59
ами да знам мисля,че с течни кристали беше..ама не съм сигурна

last night
10th December 2007, 21:10
здр. имам един въпрос, знам че сте го дискутирали но сега нямам време да търся. искам да попитам дали може да спя с маската за коса-мед+зехтин. в смисъл може ли нещо да навреди ако седя толкова време с нея. мерси предварително, и дано се намери някой да ми отговори тази вечер :)

Celine
10th December 2007, 21:32
Няма да навреди споко , увий си косата и си спи.
Даже ми се струва че правените маски , колкото повече се стои с тях толкова по добре.

last night
10th December 2007, 22:10
о, мерси мн. след малко отивам да бъркам каши :)

mallvina
11th December 2007, 03:13
само че после как ще го измиеш този мед от косата ти,Аз пробвах един път и колкото и зехтин да слагам медът така се втвърдява и попива в косата,че после леле мале ,едвам го махнах.Сигурно има значение и какъв е медът ,ако е някое менте -няма страшно ,този беше оригинал от магарешки бодил ,захаросан . :connie:

Beautiful_
11th December 2007, 09:16
само че после как ще го измиеш този мед от косата ти,Аз пробвах един път и колкото и зехтин да слагам медът така се втвърдява и попива в косата,че после леле мале ,едвам го махнах.Сигурно има значение и какъв е медът ,ако е някое менте -няма страшно ,този беше оригинал от магарешки бодил ,захаросан . :connie:
затова се слага и 1ч.л. оцет. после се измива по-лесно, но ако косата е боядисана в никакъв случай :idea:

apoklistika
11th December 2007, 16:48
С топла вода всичко се измива. Все пак всеки мед е водоразтворим :lol:

valhalla
15th December 2007, 11:18
можете ли да ми посочите някаква вакса за коса, с която да се постига златист/рус ефект? :)

Gia
16th December 2007, 02:08
Аз се сещам само за едни спрейове, които като се напръскаш, и косата ти става златна, сребърна, зелена и т.н. Много са ефикасни, м-у другото.

valhalla
16th December 2007, 15:44
Благодаря ти, Gia! Но на мен ми трябва и фиксация... ако не открия такава вакса просто ще си взема някаква вакса за да си оформям кичури... имам нови филирани кичури... :D

а някой ползвал ли е ваксата Wellaflex Shine Accents? Интересува ме доколко са Shiny тези Accents? :lol:

ren4e
20th December 2007, 11:10
някой чувал ли е за крем La Mer?? четох в millionaire.bg ч3 това е най-добрият крем на света

Gia
22nd December 2007, 06:01
Ren4e, че е една от най-скъпите то е видно, но чак пък най-добрата. Тук познавам жена, която я използва и е доволна, но това е индивидуално. То на въпросния сайт пише и за Бугатти Вейрон, че е супер, но аз нямам излишни $4 млн. и Бентли ме устройва :cool:
Иначе ето им официалния сайт, който намерих: http://www.cremedelamer.com/home.tmpl

Happy_aBc
22nd January 2008, 19:09
Здравейте на всички!

ледено_sЪrце
22nd January 2008, 21:45
Не знам как точно ще го постигнеш, но ми се струва, че след това ще имаш доста проблеми с кожата, а и не само. :cool:

Gia
23rd January 2008, 06:25
Аз си мисля, че ако сложиш от най-светлия фон дьо тен и се нарисуваш с очна линия (моливът за очи не е толкова силен като тониране) в наситено черно по същия начин, ще постигнеш ефекта безпроблемно- поради контрастта на черния цвят, кожата ти пак ще изглежда мъртвешки бледа. Снимката между другото, е черно- бяла, а само цвета на очите са оцветени допълнително. Виждала съм и на мимовете и клоуните от цирка да ползват бяла боя за лицето си, но според мен, няма да постигнеш този ефект от снимката с нея. Иначе, ей сега ще се обадя на KISS и ще ги питам. :lol:

milena1781
23rd January 2008, 13:05
Имай предвид, че всяка кожа е различна и кремовете, които при мен са добре може на теб да не ти действат. Моята кожа вече не се омазнява толкова.

Прегледай и тази (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2388) тема. Тук също сме обсъдили подробно матиращите кремове.

Аз лично съм останала най-доволна от 2 серии медицинска козметика - Себиум на Биодерма и Авене матиращите кремове. След доста проби се убедих, че медицинската козметика е доста по-добра от козметичните кремове на Лореал или Гарние (поне при мен).

Важно е дали искаш серия, която хем матира, хем лекува или си имаш лекуващ крем и ти трябва само дневен.

Както съм писала в другата тема аз съм най-доволна от лечебния ефект на Проактив серията, но дневния крем не е много добър и лъщи леко. Затова не го препоръчвам за матиране.

Между другото в момента ползвам матиращ фон дьо тен пак от лечебна серия. Той е нещо като комбинация на матиращ крем и фон дьо тен. Казва се Actipur Creme Teintee на LED. Засега съм много доволна.

При мен съм забелязала, че кожата привиква след няколко месеца, затова редувам сериите за по-добър ефект. Миленка този ли е крема на LED за който си писала http://krasotaizdrave.com/bg/view_product.php?id=373

Karlson
25th January 2008, 10:11
Здравейте, въпроса ми е към тези които потъмняват косите си. Боядисвам си косата кестенява, може би с 2 тона по тъмна от естествената ми, обаче косата ми е много дълга и от боята се изсушава, за това и права маски с мас, бадемово масло или зехтин - без да добавям други продукти, действат ми страхотно. Но имам чувството че тези мазни субстанци разтварят боята. Косата започва да придобива едни по-меки червеникаво-златисти отенъци, каквито има естествения ми цвят и които се засилват от слънцето. Дали е закономерност, че мазнините разтварят боята или просто моята коса не държи боя?

ледено_sЪrце
25th January 2008, 10:17
Karlson, чак сега, когато прочетох поста ти, се замислих, че и моята коса отначало си беше тъмно кестеняво, което изглеждаше направо черно, но след много третиране и подхранване с маски, цветът стана червеникавокестеняво и затова я направих с такъв нюанс последния път. Дано да се намери някой компетентен и да ни отвори очичките. :roll:

Karlson
25th January 2008, 10:21
Дано щото ако е така да сменям маските, че то боя-подхранване, боя-подхранване ..... да не наделея ефекта на изтощение от боята.

Izabo
25th January 2008, 10:44
А жълтък слагате ли....Май съм чела нещо подобно за него.., че сваля боята по малко....(за обезцветяване чак едва ли може да се ползва :lol: )

ледено_sЪrце
25th January 2008, 10:46
:offtopic:
Izabo, до къде я докара с Дюкан? Преди доста често те засичах из раздел Диети, но се губиш напоследък. :roll:

Karlson
25th January 2008, 10:52
А жълтък слагате ли....Май съм чела нещо подобно за него.., че сваля боята по малко....(за обезцветяване чак едва ли може да се ползва :lol: )

Аз не, само чиста мазнинка.

Izabo
25th January 2008, 11:35
Karlson, не знам тогава :( .....

:offtopic:
Izabo, до къде я докара с Дюкан? Преди доста често те засичах из раздел Диети, но се губиш напоследък. :roll:

Привет, привет :D !

Относно губенето...започнах работа и се изнесох при възлюбения...т.е. и двете ми ограничават свободния и за удоволствие достъп до PC-то :lol: (уж поработвам през деня, а вечер се играе на Хановете :lol: (не аз, разбира се) и се релаксира... :lol: )...

Относно диетуването...можеш да ми прочетеш поста и в темата за Дюкан... :oops: ...

От доста време не бях зачитала форума, но смятам да поправя тази груба грешка.... :D! Определено ми липсваше :D !

_anelenesa_
28th January 2008, 01:26
Здравейте!Надявам се,че ще ми помогнете или дадете съвет. :sos: На 18 години съм,но не знам дали трябва да използвам крем за лице,понеже съм чувала много противоречиви мнения.Казват,че когато нямаш нужда е по-добре да не започваш или пък,че колкото по-рано започнеш да използваш,толкова по-зле...Може би,някой от вас ще аргументира една от тезите :2037:

Rusalka
28th January 2008, 09:54
За какъв крем за лице става въпрос? Ако е хидратантен-няма проблем, ако е противобръчков - още ти е рано. :D

XriS@
30th January 2008, 00:08
Имам въпрос относно изрусяването... Някой може ли да ми препоръча някакво кремче (или нещо такова, не разбирам) което да ми върши работа в домашни условия? Става дума за ръце и корем, просто не искам да почвам да се скубя там, а космите са доста тъмни. Благодаря ви :girl_in_love:

lqlqlqlq
30th January 2008, 09:38
Имам въпрос относно изрусяването... Някой може ли да ми препоръча някакво кремче (или нещо такова, не разбирам) което да ми върши работа в домашни условия? Става дума за ръце и корем, просто не искам да почвам да се скубя там, а космите са доста тъмни. Благодаря ви :girl_in_love:
В козметичните магазини продават прахчета и към тях върви разтвор. Аз преди ползвах за веждите. Но все си мисля,че за ръце и корем не е препоръчително...все пак това е доста агресивно и да си го клепаш на кожата..освен това съм виждала изрусени ръце и изобщо не седи добре,но зависи. Ти си решаваш.

Karlson
30th January 2008, 12:04
[quote="Beautiful_затова се слага и 1ч.л. оцет. после се измива по-лесно, но ако косата е боядисана в никакъв случай :idea:[/quote]

Защо?

nellita
30th January 2008, 15:21
Имам въпрос относно изрусяването... Някой може ли да ми препоръча някакво кремче (или нещо такова, не разбирам) което да ми върши работа в домашни условия? Става дума за ръце и корем, просто не искам да почвам да се скубя там, а космите са доста тъмни. Благодаря ви :girl_in_love:

Моля не прави тази грешка да си изрусяваш корема и особено ръцете, гледката е ужасна и без да те обиждам ще си позволя да кажа, че ще приличаш на цигане. кола маската е най-добрия вариант и за двете места. Аз лично си правя на ръцете и резултата след 7 години е значително по-малко, по-руси и по-тънки косъмчета. :P

Beautiful_
30th January 2008, 17:40
[quote="Beautiful_затова се слага и 1ч.л. оцет. после се измива по-лесно, но ако косата е боядисана в никакъв случай :idea:

Защо?[/quote]
ми от оцета боята пада, не мога да кажа защо :lol: сигурно е някой химичен процес, знам ли :lol:

момичета, някоя от вас да е ползвала пудрата на L'oreal, която рекламират в момента?

zuzka85
1st February 2008, 07:07
Имам въпрос относно изрусяването... Някой може ли да ми препоръча някакво кремче (или нещо такова, не разбирам) което да ми върши работа в домашни условия? Става дума за ръце и корем, просто не искам да почвам да се скубя там, а космите са доста тъмни. Благодаря ви
Мила, по-добре хващай епилатора и дерзай :D Няма смисъл просто да ги изрусяваш,по-добре да ги няма изобщо.Малко боли,но ефекта е гладка кожа без косми. :girl_dance: А и е малко смешно косата ти тъмна,а ръцете светли :roll:

XriS@
2nd February 2008, 18:11
Работата е там, че космите са навсякъде и ако започна да ги махам, това означава да оскубя абсолютно цялото място от гърдите до триъгълника... иначе ще се получи някаква граница - тук косми, там - не :? Ръцете не са чак такъв проблем, но просто не знам какво да правя. Предполагам, че за всеки е ужасно едно момиче да има косми по корема... :(

misheto7
2nd February 2008, 18:17
Не е приятно,но не е и болка за умиране.Това не са косми, а е мъхче и го има при почти всички.Имаш варианти с депилатоар,кола маска епилатор.За ръцете кола маската и епилатора са удачен вариант,но за корема имаи предвид ,че ще махнеш и по светлия мъх.А за изрусяването ,ако си много тъмна недей.Седи ужасно грозно :wink:

sweedy709
14th February 2008, 10:26
знае ли някои каде се продава боя на KEUNE .Вие мили дами каква боя за коса ползвате искам някакво русо важно да не жълтее.Благодаря предварително.

Пипилота
14th February 2008, 10:47
Аз ползвам на Гарние №111, сиво русо е, не се обезцветявам (вече). Жълтее, но не е гадно, зависи от ефекта, който търсиш. Ако искаш изобщо да не жълтее трябва да я обезцветиш, няма как.

Един трик са ми казвали - слагате малко водичка в сместа на боята за да не жълтее ама грам ;) По моя опит върши работа.

Melania
26th February 2008, 22:19
Здравейте момичета! Абе гледам (по-скоро чета), че тук-там се споменава оцета като потенциялно средство за отмижане на боя за коса и тъй като аз моята си я направих черна, но вече нямам търпение малко поне да изсветлее, ще ме информирате ли по-подробно по този въпрос? Някакви опасности? И въобще това с оцета вярно ли е? Айде, от мен приятна вечер :girl_flirt: