PDA

View Full Version : ХБН,киста на яйчник


bina_r
27th June 2007, 13:39
Не зная от къде да започна.Може би от началото,съвсем накратко.От 19 год.майка ми е на хемодиализа с диагноза "хроничен пиелонефрит".От около половин година сестра ми не се чувства добре и личната лекарка и установи анемия.И половин година лекува това,докато на края не я приеха в болницата и не установиха ХБН.Направиха няколко диализи и креатинина падна до 740.Изписаха я.В момента креатинина е 620-падна малко.Поставиха и диагноза бъбречна поликистоза.Това заболяване е наследствено,а нито майка ми го има ,нито баща ми го имат.Правиха ми изследвания и на мене.Нищо не установиха.На ехографа видяха киста на левия яйчник с големина един см.Лекарката каза,че може да се пукне и след два месеца да отида пак да ме видят.В момента се чувствам така-уринирам доста често,нямам парене при уриниране.Около 14,00 часа вдигам температура 37,2-37,3 и усещам тъпа болка в областта на таза,която преминава и към корема.Ако за нещо можете да ми кажете нещо-кажете!За сестричката ми,за мене...Умирам от страх.

Mia_rBd
27th June 2007, 13:51
това за наследственото заболяване на сестра ти може да е наследство от леля ви, както пи мене става и лелята на леля ми също имала проблема който аз може би имам още не е сигурно но щом майка ти ибащати го нямат значи някоя лелч или чичо разпитай и дано всичко се оправи аз съм с тебе ако не тялом то духом и пиши какво става :)

bina_r
27th June 2007, 13:56
Разпитали сме.Баби,лели,дядавци...няма т такова заболяване.Просто и лекарите не могат да кажат със сигурност дали е това.Кистичките,ако въобще са кистички са толкова малки,че не могат да причинят на този етап бъбречна недостатъчност.И сега само чакаме,за да видим как ще се движат стойностите на уреята и креатинина и да търсим лекари в София или чужбина.Но ...и аз не зная вече.Благодаря за отговора.Желая ти много здраве.

Mia_rBd
27th June 2007, 14:48
За сега здравето ви трябва на вас и да ме държиш в течение не си сама :)