PDA

View Full Version : температура


bina_r
28th June 2007, 08:26
Вдигам температура около 14,00ч. до към 20,00.Стойностите са от 37,2 да 37,4.Някой имал ли е подобен проблем?

verita
28th June 2007, 08:30
Всеки ден ли :shock:

bina_r
28th June 2007, 08:36
От месец насам-всеки ден.Може и от по-рано да е.Аз не я усещам.Просто един ден майка ми ме пипна и каза,че съм топла.От тогава до днес е така.

verita
28th June 2007, 08:41
Мисля, че този вид постоянно поддържана температуре се нарича фибрилна и съвсем не е безобидна - обикновено говори за възпалителен процес в организма. Най-добре ще е да се консултираш с лекар, мисля, че ще ти назначи изследване на утайка. Аз когато поддържах такава температура имах възпаление на яйчника. Може да се дължи на всичко, включително на стрес, лошо настроение или обезводняване след тренировки.

Виж (http://www.segabg.com/online/article.asp?issueid=2145&sectionid=21&id=0001601) какво намерих по въпроса.

Някаква_Такава
28th June 2007, 13:12
Дам и аз така месец наред поддържах 37.2,37.3 -правиха ми изследвания и нищо ! Насочвах ги ,че често боледувам от възпаление на яйчниците -правят изследване и нищо ,накрая откриха пневмония :shock:
Опасна е температурата -взимай мерки :idea:

bina_r
28th June 2007, 13:18
Преди малко се върнах от личната.Утре ще давам стерилна урина-резултатите ще са готови след три дни.Каза,че не може от кистата да вдигам температура,на гинеколог било рано да ходя,защото можело да е фоликулна киста и да се пукне.Това е.Нищо друго.Дори не си поразрови мозъка малко да предположи какво друго може да е.

Неспокойната моторетка
28th June 2007, 16:55
Може от 1ООО неща да е, но не означава непременно опастност. Как ти е кръвната картина ?

bina_r
28th June 2007, 19:33
Ами уж е добре.Лекарката ми нищо нередно не видя в нея.

Styfi
17th September 2008, 09:23
аз също поддържам такава температура - 37,2 /37,4 вече пета година.Отначало като се появи много се шашнах,правих всякакви изследвания и всички бяха хубави,не ми откриха нищо,дори съм се изследвала за спин и за туберкулоза,но всичко си бише наред.Една рекарка ми каза,че това състояние се дължи на нервна почва-имало един център в главата- хипоталамус,който при силни нерви се разстройвал и затова се получавало така, а на мен като ми стана така наистина имах страшни проблеми.Но след година две нещата се успокоиха,сега пак поддържам такава температура,но вече свикнах с нея и въобще не и обръщам внимание,така че не се притеснявайте,не е нищо страшно.Просто не мислете за нея...

llullu
17th September 2008, 22:09
и аз мисля че не е страшна,и не почва за никва болест,просто нерви много хора напоследък чувам да се оплакват от такава темп,спокоино направи изседвания да се успокоиш все пак,аз имах киста но не съм имала темп.или не съм се усетила да имам.успех

4inthemorning
18th September 2008, 09:16
bina_r, не се отказвай да търсиш причината, наистина може да е нещо, което трябва да бъде лекувано, но пък може и да не е. По принцип следобед температурата се повишава. А и стандартът "нормална температура 36.7" не е чак толкова окончателен. Четох за някакъв човек, който цял живот бил с телесна температура 35 градуса и се чувства отлично, без да има каквито и да е оплаквания.

Mycka
4th August 2009, 08:15
олее...чета и се ровя из нета и доста хора се оплакват от такава температура :?
може ли от постоянна температура 37 гр. вече 10 дни чак сега да се чувствам замаена? :sick_and_cold:

Street
4th August 2009, 11:40
не може ли да е от жегите? :roll:

Mycka
4th August 2009, 15:20
не... :roll:
ще видим какво ще кажи лекаря тази вечер...

еМ ДжИ
4th August 2009, 15:23
Да пишеш после, какво е казал!

dimi4
6th August 2009, 12:52
Поддържах такава температура около година и половина.Повярвайте ми изследвах се от "малкото пръстче на краката до връхчето на главата" :roll: , никой не можа да каже от какво е,възп. процес нямаше.Имаше предположение за гинекологичен проблем, зъби или алергия. Нито едно от трите. После отшумя сама.Така и не мога да си отговоря какво беше. Поговорих с доста хора,които са минали през същото,оказа се че може да е и от възрастта,тогава бях на 22 и имало такъв момент в организма на промени в температурата.Не казвам да не се търси причина,повярвайте ми не излизах от лекарските кабинети и само се "шашках" всеки път като очаквах диагноза и нищо.Направете необходимите рутинни изследвания,но ако няма резултат не се вманиячавайте,просто изчакайте да отшуми.Това е моя съвет,пожелавам да сте здрави и скоро да нормализирате t си.

SweetShark
7th August 2009, 21:15
Аз имам алергичен ринит (поленоза) и ако не пия антихистамини, също с месеци поддържам подобна температура. Честни казано, като свикнеш и не ти пречи...

Mycka
8th August 2009, 17:25
незнам,за сега лекувам с антибиотик вирусна инфекция на дихателните пътища
ако след антибиотика не ми се промени температурата ще се подлагам на други изследвания,за да се търси причината

diadora
13th August 2009, 21:45
Сина ми вдигаше такава темп около 2 седмици , и се притесних като забелязах , че се събужда изпотен . Оказа се -атипична пневмония , нито е кашлял , нито други симптоми...Ти какво пиеш за белодробна инфекция :?: