PDA

View Full Version : Хормонален дисбаланс


krisi_pat
3rd July 2007, 22:16
Може ли да ми кажете какво представлява?при колко годишни и какви са симптомите? някой ако е имал да каже и как се е излекувал и т.н. :(

dododod
3rd July 2007, 23:23
ето в тази статия е разбираемо написана за хормоните ЦЪК (http://bg-science.info/view_bio.php?id=6)

Ти какъв проблем имаш по-точно,понеже примери за хормонален дисбаланс има много...Различните видове хормони влияят по различен начин на растежа на тялото,на мозъчните функции,на сърдечната с-ма,на нервната с-ма и оттам превишаване или недостатъчно прозивеждане на даден хормон,води до изменения в тялото ни.

sweet_dreams
5th July 2007, 20:22
Ще взема да използвам темата на момичето, че да си питам и аз :) На 20 години съм, не знам в пубертет ли съм още, не съм ли, но имам следния проблем: кожата и косата ми се омазняват ужасно бързо и като казвам бързо, наистина е така :( Изчиствам си лицето и след 1 час като се погледна в огледалото, кожата ми пак лъщи. Ужасно е :evil: Ходих при личната ми лекарка да й искам евентуално направление за ендокринолог (даже не знам така ли се казва и при такъв ли трябва да отида?!), а тя едва ли не ми се изсмя и ми каза нищо да не правя. Много ми било рано и ако съм си направила нещо с хормоните можело цял живот да съжалявам. Така ли е? Може ли да ме посъветвате нещо?

Някаква_Такава
5th July 2007, 20:39
Ще взема да използвам темата на момичето, че да си питам и аз :) На 20 години съм, не знам в пубертет ли съм още, не съм ли, но имам следния проблем: кожата и косата ми се омазняват ужасно бързо и като казвам бързо, наистина е така :( Изчиствам си лицето и след 1 час като се погледна в огледалото, кожата ми пак лъщи. Ужасно е :evil: Ходих при личната ми лекарка да й искам евентуално направление за ендокринолог (даже не знам така ли се казва и при такъв ли трябва да отида?!), а тя едва ли не ми се изсмя и ми каза нищо да не правя. Много ми било рано и ако съм си направила нещо с хормоните можело цял живот да съжалявам. Така ли е? Може ли да ме посъветвате нещо?
А акне имаш ли ?

krisi_pat
5th July 2007, 20:53
а аз питам понеже не ми идва редовно..някаде през 1,2,3 месеца...ама ми казаха че хормонален дисбалан ссе получава при 30годишните някъде,а съм на 17

milena127
5th July 2007, 20:58
Според мен не е нормално да не ти идва редовно на 17. Предполагам, че поне от 2-3 години имаш мензис. Консултация с гинеколог е задължителна според мен. Само ще те посъветвам ако ти изпишат хормонални хапчета да е на база изследвания. Ако лекар просто ти предпише хапчета понеже ти е нередовен мензиса без да ти изследва хормоните е добре да потърсиш и второ мнение.

sweet_dreams
5th July 2007, 21:08
Някаква_Такава, имам си, въпреки че лицето ми доста се поизчисти в сравнение с това, което беше преди 3-4-5 години. Ама като ми се омазнява толкова кожата и се запушват порите, няма как да не се появява тук там някоя пъпчица.. :?

krisi_pat
5th July 2007, 21:23
Според мен не е нормално да не ти идва редовно на 17. Предполагам, че поне от 2-3 години имаш мензис. Консултация с гинеколог е задължителна според мен. Само ще те посъветвам ако ти изпишат хормонални хапчета да е на база изследвания. Ако лекар просто ти предпише хапчета понеже ти е нередовен мензиса без да ти изследва хормоните е добре да потърсиш и второ мнение.
оф не знам :( мерси все пак...мен личната лекарка ми каза да пия витамини и че тва сиг е понеже ми е слаба имунната система...според мен тва са глупости и ми каза че хормонален дисбаланс има при над 30годишните... :? нз

diastemma
5th July 2007, 22:33
Хормонален дисбаланс е възможен на всяка възраст, и на всички видове хормони:)

Някаква_Такава
6th July 2007, 09:32
Хормонален дисбаланс е възможен на всяка възраст, и на всички видове хормони:)
Точно така ,отиди при друг гинеколог ,за да реши проблема с цикъла ,а иначе права си ,че при мазна кожа няма как да не се появява тук таме някоя пъпка ,обаче специално за кожата ....това ,че се омазнява не значи непременно хормонален дисбаланс :)

sweet_dreams
6th July 2007, 13:12
Ама ние сме различни хора :lol: krisi_pat при гинеколог, ами аз при кого да ходя

apoklistika
6th July 2007, 14:12
Аз не разбирам смисъла на това, което ти е казала личната- да не си направиш отсега нещо на хормоните :shock: ми ако не са отсега наред, кво можеш да им направиш, освен да ги оправиш :?
Иначе наистина, мазната кожа и коса са един от симптомите за нарушени хормони, но не е задължително ако имаш мазна кожа да са ти нарушени.
Според мен отиди на козметик, ама такъв с мрдицинско образование, не някоя, дето е карала само курс за козметици. Тя ако реши, че може да е от хормони, мисля, че също може да те прати на изследвания.

verita
6th July 2007, 14:19
А можеш и да отидеш при ендокринолог или кожен лекар и без направление, но ще ти излезе по-скъпо. Моята лекарка всеки път ми се изсмива на оплакванията, ама ако я слушах до сега да ме е затрила. Аз бях получила хормонален дисбаланс на 24 години, така че възрастта общо взето няма значение :?

sweet_dreams
6th July 2007, 15:06
Наистина ще отида при ендокринолог или дерматолог.. Дано ми се реши проблема, че е много неприятно :( Благодаря ви за отговорите :girl_kiss2:

krisi_pat
6th July 2007, 17:39
А можеш и да отидеш при ендокринолог или кожен лекар и без направление, но ще ти излезе по-скъпо. Моята лекарка всеки път ми се изсмива на оплакванията, ама ако я слушах до сега да ме е затрила. Аз бях получила хормонален дисбаланс на 24 години, така че възрастта общо взето няма значение :?

и си се оправила нали? как- хормони ли си пила или?

Tsvetik
7th July 2007, 13:30
Пиенето на хормони не оправя проблема в съответната жлеза/и с вътрешна секреция, а замества функцията й цялостно или частично :roll: и в момента, в който спреш да подаваш съответния хормон положението се връща (не дай си боже по-зле или да повлече и други жлези, защото те са взаимосвързани). Въпроса е по някакъв начин да накараш жлезата да функционира в нормалните референтни стойности.

Това с омазняването и нередовния цикъл и аз го имам, след сумати изследвания в ендокринологията по различно време от цикъла и тн и тн се установи, че само прогестерона ми е в много ниски стойности, но нито един от лекарите не ми назначи хормон за заместване и си карам ей така, заради горните причини. Препоръчаха ми само хомеопат.

Най-добре отиди в ендокринологията (зад Министерство на Земеделието) и се консултирай с лекар там. Като ти направят изследванията си запиши час при добър хомеопат, това може би е най-безопасният начин, но недей да пиеш хормони ей така, консултирай се с поне трима специалиста. Всичко е моного индивидуално. Това не е шега работа, можеш така де си объркаш ендокринната система, че да няма оправия.

Някаква_Такава
7th July 2007, 13:48
Цветик ,а имаш ли наблюдения хомеопатичните препарати как точно действат ...тоест как успяват ти излекуват хормоналния дисбаланс без хормони
Това не ми е ясно :roll: :1246:

Tsvetik
7th July 2007, 14:10
Цветик ,а имаш ли наблюдения хомеопатичните препарати как точно действат ...тоест как успяват ти излекуват хормоналния дисбаланс без хормони
Това не ми е ясно :roll: :1246:

Хомеопатичните препарати могат да провокират работата на жлезата, това е идеята - да не заместваш функцията на жлезата, а да я накараш да произвежда съответния хормон ако той е под нормата. Вече за увеличена функция не знам как стоят нещата.

Мисълта ми е, че на тези ранни години съответната жлеза не е необратимо увредена и има шансове да се вкара в ред с алтернативни методи. Но ако се стигне до крайности (като примерно отстраняване на щитовидната жлеза), тогава вече си на хормони без избор.

tonita_uzu
16th May 2010, 10:20
Здравейте,наскоро и на мен ми поставиха тази диагноза,а съм на 20,само че симптомите са ми други-между 11 и 14 ден на цикъла имам кафеникаво течение.Предписаха ми противозачатъчни и този месец ги пия,а течението се засили,каза ми лекарката ,че е от хапчетата и ми предписа Дуфастон ,така течението намаля ,но не спира съвсем.Сряда ще ходя пак,доста съм притеснена,надявам се да не е нещо сериозно .Ако сте чували нещо по този въпрос или имате опит ще ми е от полза! :? :( :?:

doria
9th June 2010, 16:52
Хомеопатичните препарати могат да възстановят баланса в хормоните. Посетете опитен хомеопат, за да определи точно подобието.

joi
13th June 2010, 18:46
Здравейте момичета. Само един съвет- мн внимавайте с лекарските заключения , защото става адски неприятно, когато някой - уж специалист ви обърка дозата хормонални таблетки. Аз имах такъв проблем с щитовидната жлеза. и да бятаме от стреса е най- важното :wink:

Сахара
15th June 2010, 11:06
Здравейте,наскоро и на мен ми поставиха тази диагноза,а съм на 20,само че симптомите са ми други-между 11 и 14 ден на цикъла имам кафеникаво течение.Предписаха ми противозачатъчни и този месец ги пия,а течението се засили,каза ми лекарката ,че е от хапчетата и ми предписа Дуфастон ,така течението намаля ,но не спира съвсем.Сряда ще ходя пак,доста съм притеснена,надявам се да не е нещо сериозно .Ако сте чували нещо по този въпрос или имате опит ще ми е от полза! :? :( :?:

Първо, сигурна ли си, че правилно са ти поставили диагнозата (мен лекари са ме обърквали)? За да се провери наистина е най-добре да си направиш хормонални изследвания. Възможно е самите противозачатъчни, които ти е предписала да не ти понасят добре.

joi
15th June 2010, 12:29
Аз не съм спирала за си правя хормонални изследвания. Първото беше, за да разбера от къде идваха проблемите ми, след това по време на изписаните хапчета, след приема им, след 6 месеца и т.н! Моите бяха за щитовидната жлиза, както написах и че ми бях объркали дозата и част от диагнозата си е факт, който не можеше да се обърка, поради последствията и състоянието ми, в които ме докараха. С мъка и търпение- сега имено тези хормони са в най- добрите си норми. Пожелаавам на всички ви да са така :wink: и да се радваме на хубавите неща :girl_dance:

Мариса
15th June 2010, 12:38
Нон-стоп ли се взимат хормони,за да подържате баланс или от време на време?

eli_eli_eli_to
21st July 2010, 16:56
Здравейте,
На 22 години съм. Имам нередовна менструация от малка. Преди 3 години имаше период от 3 месеца, в който не ми дойде. Лекарят ми изписа Ясмин, пих ги 8 месеца, но от тях ми се появи фиброаденом в гърдата. Оперираха ме ( преди година ми бяха оперирали и другата гърда, защото и там ми се беше появило). Иначе докато си пиех Ясмин, всичко беше наред с менструацията ми, но като ги спрях си продължи да ми е нередовна. Идва ми на около 38 дни. Последният път ми дойде на 10 юни, а на 28 юни започна да ми тече кафеникаво даже има и малки съсиреци и така е досега вече 2 седмици. Имам поликистозни яйчници и се чудя дали е възможно кистичките да се пукат и затова да ми тече? или може би не е от това. Много се притеснявам. И също искам да попитам дали ще имам проблеми със забременяването, защото до 1-2 години мисля да ми се случи. Ходих на гинеколог. Не ми е правил хормонални изследвания, но ми предписа да пия дуфастон и каза веднага да го почвам, а не да изчакам след овулацията. Проблем ли е това? А дали се напълнява от Дуфастона, много се притеснявам за това, защото в последната една година свалих 10кг и не искам отново да си ги върна. Чудя се и дали че ми спре кафявото течение ако не го пия......
Благодаря предварително
:1246:

Мариса
21st July 2010, 17:09
ТОВА Е ПЪЛНА ЛУДОСТ БЕЗ ХОРМОНАЛНИ ИЗСЛЕДВАНИЯ ДА ПИЕШ КАКВОТО И ДА БИЛО :!:
Противозачатъчните са адски вредни и не лекуват хормоналните нарушения!!!!!!!

Babri
21st July 2010, 20:17
Ходих на гинеколог. Не ми е правил хормонални изследвания, но ми предписа да пия дуфастон и каза веднага да го почвам, а не да изчакам след овулацията.

Ооо,на мен два пъти вече ми предписват Дуфастин без въобще да ми правят хормонални изследвания.Проблема ми е една киста точно до единия яйчник.Лекарката реши че с този препарат тя може да се спука,но не би.Пих го точно 5 дни и го спрях.

Хормоните са опасни и не бива да се приемат току-така,особено без предварителни изледвания.

lovebird
21st July 2010, 20:24
Оф на мен ми омръзна вече от всякакви хормони и противозачатъчни.. :?

Мариса
22nd July 2010, 07:41
Оф на мен ми омръзна вече от всякакви хормони и противозачатъчни.. :?

лелелел,момиче спирай се.....ще си докараш/ако вече не си/доста сериозни проблеми :!:

sisi7u
28th July 2010, 18:34
Като деца си мислехме ''Утре на какво ще си играем ?!'' ,

а сега си мислим ''Утре живота каква игра ще ни изиграе ?!''