PDA

View Full Version : Какво са стиите и имат ли те почва у нас?


Don'T LoOk At Me
7th June 2005, 16:58
След диетата и упражненията най-накрая постигнах що годе добър резултат,но разбира се по законите на всеобщата гадост сега ми се появи нов подарък от природата "стрии",по дупето,краката и даже по гърдите.Прочетох някъде,че срещу тях лек няма и няма как да ги махна ама поне можете ли да ми кажете как да попрача да ми се появят още?И наистина ли няма как да махна тези дето си ги имам?
мерси предварително

D3BEP
7th June 2005, 18:01
Оперативно.
Вариант е и да ги избледниш. С мазила и тен.
Появяват се от опъна на кожата.
Превантивно се взима магнезии, калции, витамини Е,А,Д, Омега-3 мастни киселини.

Delphia
7th June 2005, 19:53
Това с тена не е вярно в повечето случаи! Когато хванеш тен, стриите не изгарят и се виждат още повече, защото се открояват!!! Ти ставаш воколадово-кафява, а стриите си остават бели! Повярвай ми, от Варна съм и съм се нагледала на този ефект лятото на плажа. Но ако има нещо, което помага (като изключим оперативната намеса), това е да спортуваш и да си стегнеш мускулите. Колкото по-добре оформени са те, толкова по-незабележими стават стриите, защото се опъват.
Иначе кремчето на AVON е добро. Няма да ги скрие напълно, но поне ги прави по-незабележими.

Don'T LoOk At Me
7th June 2005, 20:09
значи преди време имах стрии на гърдите обаче сега изчезнаха,жийдат се мн мн малко обаче тези на кратата и дупето са ми проблем дали няма и те дда изчезнат сами има ли такава надежда?

D3BEP
7th June 2005, 22:10
Не съм казал че изгарят, а че се тушират

mariapilates
8th June 2005, 10:22
Пробвай, има един крем на Vichy против стрии, около 30 лв. е. Една приятелка го използва и е много доволна. :wink:

8th June 2005, 13:47
Моля пишете на кирилица.Пробвай, има един крем на Vichy против стрии, около 30 лв. е. Една приятелка го използва и е много доволна. :wink:
Tozi krem na Vichy oshte na sum go polzvala.Sega polzvam na Vishi protiv celulit.Problemut mi e tam,che veche ne znam koe po-napred da polzvam :( Za celulita li...za striite li...?Omruzna mi da polzvam edin krem za dupeto,drug za ostanalite chasti,treti za liceto,chetvurti za okolo ochite...krai niamat!Da ne govorim za epilaciata.Tva da si jena hich ne e lesno!Mi to poloviniat mi den minava v baniata.A kato pribavim i vremeto za fitnes,za kozmetik,za frizior,domakinstvo,deca...Vuobshte ne mi e iasno edna jena,koiato naistina durji da izglejda dobre,koga da hodi i na rabota??? :roll:

Marry
8th June 2005, 15:06
Моля пишете на кирилица.
ГОСПОДИ,КОЛКО СИ ПРАВА!!!!!!!:(((((((((((

liophy
8th June 2005, 17:06
Всичко зависи от това какво удоволствие ти доставя да се занимаваш с тялото си. Според това ти ще отделяш от личното си време точно за тези цели. Някои хора гледат телевизия, други пият ракийка цяла вечер, трети обсъждат латиносериалите седнали на пейка пред блока... въпрос на личен избор.

Определено обаче мисля че огромна част от дейностите, които ти изреди горе са излишни или преувеличени. Да вземем фризьора. Ами просто ще си избереш хубава прическа, която да ти отива, но да не отнема много време за поддържане. Например голяма част от късите прически са такива, пък и стои доста спортно. А относно мазането на кремовете- ако ще и с 5 различни крема да се мажеш няма как да ти отнеме повече от 10-15 мин общо.

Obi4livka
8th June 2005, 19:51
Моля пишете на кирилица.Това само един мъж може да го каже.Еми ако искаш на знаеш късата спортна коса на отива на всеки,моята коса е дулга и доста къдрава ако я подстрижа,ще се накъдри още повече,сутрин определено не съм това,което искате да видите в огледалото трябват ми поне 10 минути да се приведа в що годе нормален вид за пред хората. Как 10 минути за кремовете,нали трябва да чакаш да попият съответните мазила,да не говорим за маски и други глупоси с който имам цял шкаф!Защото мъжете колкото и да твърдят,че харесват естествените момичета,няма да тръгнат с някоя с пъпки,целулит,бричове,пърх т,мазна коса!!!

А хубавия външен вид се постига с грижи!

8th June 2005, 21:30
Моля пишете на кирилица.
Ama kakvo mu obiasniavash:)))Mujete prosto si niamat idea kolko griji polagame,za da izglejdame "estestveno" krasivi! Mujka im rabota:)))

mariapilates
9th June 2005, 10:35
Аз все пак си мисля, че една жена трябва да се поддържа без да се замисля особено много колко е досадно и колко време и отнема, просто като 2+2, правиш го и не се замисляш, иначе ако започнеш да пресмяташ естествено че ще се откажеш. Правиш го част от живота си и това е,на мен лично ми доставя удоволствие, може би и Вие трябва да го приемете така. Колкото до козметиката - качеството е много важно, никакъв компромис там. Естествено че не можеш да намажеш лицето си с антицелулитния крем и обратно, не напразно са го измислили хората. А за фризьора liophy е прав - избирате си свежа и лесна за поддържане прическа, в зависимост от типа на косата..не съм привърженичка на тежките фризури, естествената красота+малко подръжка :wink:

9th June 2005, 14:24
Моля пишете на кирилица.Аз все пак си мисля, че една жена трябва да се поддържа без да се замисля особено много колко е досадно и колко време и отнема, просто като 2+2, правиш го и не се замисляш, иначе ако започнеш да пресмяташ естествено че ще се откажеш. Правиш го част от живота си и това е,на мен лично ми доставя удоволствие, може би и Вие трябва да го приемете така. Колкото до козметиката - качеството е много важно, никакъв компромис там. Естествено че не можеш да намажеш лицето си с антицелулитния крем и обратно, не напразно са го измислили хората. А за фризьора liophy е прав - избирате си свежа и лесна за поддържане прическа, в зависимост от типа на косата..не съм привърженичка на тежките фризури, естествената красота+малко подръжка :wink:
ako si semeina i imash deca,moje bi niama da si suvsem na sushtoto mnenie.Grijite za vunshnia mi vid ne gi priemam kato dosadno neshto,i na men mi e kef da se poglezia sled dusha v baniata,ama naistina otnema dosta vreme.Anticelul. krem ne triabva prosto da se namaje,a purvo triabva da masajiram bedrata,posle se nanasia,posle se praviat edni pluzgashti dvijenia nagore po 10 taka,po 10 inache...Kosata si dori ne ia susha,tia e dulga i chupliva i si ia ostaviam taka.Obache ia boiadisvam i tova e okolo 2 chasa v salona.Kozmetika mi otnema 2-3 chasa.3 puti sedmichno fitnes po 2 chasa zaedno s otivane i vrushtane.A kolko drugi neshta imam da pravia..... :roll: :wink:

obi4livka
9th June 2005, 20:12
И на мен ми е приявтно обаче наистина си отнбема време и наистина мъжете не го оценяват!Обаче честно казано не всичко мога да го приемам за удовоствие,кола маскаката на триъгълника със сигурност е нещо доста времеемко и определено не мога да го приема за удоволствие,пък и половината кремове щипят.... :? Още повече,че аз съм на 16 и не ми стигат другите грижи ами и тъпите пъпки,е има и такива създания които не полагат кой знае колко усилия ама изглейдат супер,е природа какво да се направи.....