PDA

View Full Version : Въпрос за протеиновата диета


laska
14th July 2007, 12:03
Решила съм да започна протеинова диета 5 дена по пет пъти протеин .Даже вече се снабдих с кутия протеин.На нея обаче пише че дневната доза е 60 гр и да не се превишава.Какво да правя?Диетата беше 5 по 30гр на ден.Дали да не вземам сутрин и обед протеин по 30гр ,а вечер да ям месо и зеленчуци на корем?Какво мислите?

alfa
14th July 2007, 12:06
Може би пише да се взема до 60гр. на ден защото все пак организма трябва да приеме протеина максимално ефективно. Говоря за този от кутията, нали знаеш, че като вземаш прахове :D трябва и много вода да пиеш. Според мен както си написала е добре.

laska
14th July 2007, 12:15
Пише че яко трениращ човек 75-80кг се нуждае от 60гр протеин и с по тъмни букви дане се превишава дозата.Аз съм 64кг и единствено карам кростренажор .Сега се обърках какво точно да правя.Има ли някой който е спазвал протеиновата диета?

alica
14th July 2007, 12:18
Ако ядеш и нещо друго вече няма да си на протеиновата диета.

laska
14th July 2007, 12:51
Ако ядеш и нещо друго вече няма да си на протеиновата диета.
Не знам обаче дали е безопасно за здравето толкова протеин.Затова се чудех за комбинации

alica
14th July 2007, 12:55
Диетата е за 5 дни. Нищо няма да ти стане, освен да отслабнеш де. :cool:

laska
14th July 2007, 12:57
Ти пробвала ли си?Кафе и диетична кола може ли да пия ?

alica
14th July 2007, 12:58
Виж в темата за 10 дни. По-подробно не знам къде може да в. Да пробвала съм я. Не не може кола. :cool:

apoklistika
14th July 2007, 12:59
Ами тя по принцип затова е протеинова диета, защото освен протеин и вода, нищо друго не се приема. Аз кафе пих сутрин по едно, но без мляко и захар, а колата я забрави, ако ще правиш нещо, прави го както трябва :)

laska
14th July 2007, 13:04
Ами стискайте ми палци да устискам тогава.От понеделник я почвам.Само дето ще има голям глад.Аз преди 2 часа изпих 30гр за проба дали засища и се оказа че не.Преди малко омахах 2 пържоли .Абе глад :? ще си е

apoklistika
14th July 2007, 13:14
един съвет от мен- пий много, ама наистина много вода, докато ти се издуе корема :lol:
Аз така процедирах и не ми и идваше наум да ям след толкова вода :lol:

alica
14th July 2007, 13:22
Апо, как до издуване на корема бе жена!?!?!? нали целта на диетата е прибиране на корема. Че трябва да се пие много вода е факт, ама трябва да става по малко и на често. :cool:

apoklistika
14th July 2007, 13:30
Остави тва по малко и начесто :girl_haha:
Втория ден щях да умра от глад :biggrin: затова с протеина си изпивах поне половин литър, щото иначе бяса ме хващаше :girl_haha:

laska
14th July 2007, 13:49
Мерси за съветите :D Сигурно и по двата начина ще пробвам.Дано издържа :x

bimbi
14th July 2007, 14:02
айде от понеделник и аз съм с теб :cool:

laska
14th July 2007, 14:09
Отивам на село от понеделник и няма да имам нет за да се подкрепяме.Желая ти 5 успешни протеинови дни, Бимби.Аз ще пиша каква съм я скопосала като се върна след седмица :2043:

bimbi
14th July 2007, 14:36
оки мацко. успех и на теб. аз обаче ще я направя по схемата на Янси, 2 протеин, 2 плюскане :lol: после ще дам отчет и аз :D

Петко К
14th July 2007, 15:24
Ако вместо протеин ядеш пържоли, ефекта ще е по - добър (или минимум същия), без опасност да се прецакаш и без да умираш от глад. А протеина на прах ако не го знаеш какъв е (например е български), изобщо забрави.
И от къв зор искате само за 5 дена да направите нещо?!

laska
14th July 2007, 15:38
Е ,да ,ама в пържолките има и сланинка.Пък протеина го видях -български е.Аз такова нещо за 1ви път купувам и нямам идея каква е разликата .Взех го само за диетата.И как мога да се прецакам?В смисъл опасно ли е?

alica
14th July 2007, 15:41
Остави тва по малко и начесто :girl_haha:
Втория ден щях да умра от глад :biggrin: затова с протеина си изпивах поне половин литър, щото иначе бяса ме хващаше :girl_haha:

пробвай с топла вода. като за чай, ама без чая и ще се научиш да пиеш бавно и по малко :D

riddick
14th July 2007, 15:47
Е ,да ,ама в пържолките има и сланинка.Пък протеина го видях -български е.Аз такова нещо за 1ви път купувам и нямам идея каква е разликата .Взех го само за диетата.И как мога да се прецакам?В смисъл опасно ли е?
Не е опасен, просто не е качествен и няма да ти свърши работа. Виж ако искаш в другата тема, има няколко добри варианта описани.

Петко К
14th July 2007, 16:21
Ако се окаже, че съдържанието не е чист протеин (примерно 90% или колкото там пише на опаковката), а има и примеси на въглехидрати (както се оказа преди време в една популярна българска марка), ясно е, че няма да си на протеинова диета.
Чисти протеини може да приемаш и само от храната - в пилешките пържоли и изварата например, мазнини почти няма. Пак ще си на протеинова диета. Макар че аз лично не виждам смисъл от подобно изтезание, дори да е за 5 дена. За толкова време чудеса не стават.

alica
14th July 2007, 16:23
Целта е да се свие стомаха и после да не можеш да ядеш много, въпреки че човек, ако реши и света може да изяде :D

riddick
14th July 2007, 16:36
Ако се окаже, че съдържанието не е чист протеин (примерно 90% или колкото там пише на опаковката), а има и примеси на въглехидрати (както се оказа преди време в една популярна българска марка), ясно е, че няма да си на протеинова диета.

Такива мизерии правят само българските фирми - при вносните добавки няма такава опасност.

alica
14th July 2007, 18:12
Пиши на кирилица. Вземи да прочетеш какво е протеин и после се изказвай. Няма нищо общо с глада и плодолечението. :cool:

ratamahatta
14th July 2007, 18:32
а да препоръчате някакъв що годе свестен протеин до към 40 кинта....... :?

riddick
14th July 2007, 19:41
Ето този (http://sncway.com/bg/index.php?module=shop&action=product_detail&product_id=287&categ=68&navop=68) мисля, че ще ти свърши работа.

Едит: Виж и този (http://sncway.com/bg/index.php?module=shop&action=product_detail&product_id=21&categ=68&navop=68)

ratamahatta
14th July 2007, 22:03
мерси Ридик, слънце си :) от 2 месеца съм на НВД и съм мн доволна, но ми остават още 5кг до идеалното тегло, а съм в застой.....мисля и аз да изкарам 5 дни и после да си продължа НВД-то и дано пак потръгне :)

ratamahatta
14th July 2007, 22:04
В магазина на Пиротска би трябвало да го има нали? :)

riddick
14th July 2007, 22:06
Там, да :2043:

alfa
15th July 2007, 07:42
Без опасност да се прецакаш и без да умираш от глад.

Точно така!
Една диета трябва да се понася добре чисто психологически инак тя не е добра!

laska
29th July 2007, 17:28
Зравейте.Аз направих протеиновото изтезание миналата седмица .Не беше чак толкова трудно,а ефекта е около2,5кг по малко.Щеше ми се да беше повечко но и това е нещо за човек който сваля изключително трудно.Иска ми се да повторя за да сваля още толкова , но ще видим кога.Пих български протеин млечно яйчен 90%.На петия ден щях да повърна каго видях чашата пълна с протеиновата каша и последния път изпих полвин кисело мляко.През следващата седмица ядох пилешко риба и зеленчуци и не качих.Сега продължавам в същия дух.Пожелавам успех на всички!

cristiano7
29th July 2007, 17:41
Ето този (http://sncway.com/bg/index.php?module=shop&action=product_detail&product_id=287&categ=68&navop=68) мисля, че ще ти свърши работа.

Едит: Виж и този (http://sncway.com/bg/index.php?module=shop&action=product_detail&product_id=21&categ=68&navop=68)
кви са тия сайтове с вируси бе човек??? malicious program ми влезе в компа :evil:

riddick
29th July 2007, 18:00
Това е официалния сайт на вносителя на Universal за България и когато говоря за техни продукти мисля, че е най-добре да давам линк точно към него. Досега не съм имал никакъв проблем със сайта, нямам и в момента, така че изобщо незнам откъде може да се е пръкнал тоя malicious software. Ще те помоля само да не обвиняваш мен за това, ти си първия от който чувам за такъв проблем!

cristiano7
30th July 2007, 19:40
Kaspersky го хвана, не знам :2016: нищо лично

riddick
30th July 2007, 19:42
Ами ти кво, свали ли някакъв файл от там?

cristiano7
30th July 2007, 20:27
при самото зареждане на сайта...ама остави ..няма страшно...касперски хваща всичко и ги трепе наред :cool:

riddick
30th July 2007, 20:40
Незнам, моя firewall си мълчи :)

Celine
31st July 2007, 07:30
И при мен се появи някакво предупреждение.

riddick
31st July 2007, 08:29
Значи аз по тая логика трябва да съм се изпозаразил със сто вида "malicious programs" до сега, щото напоследък влизам през ден - всеки момент очаквам да ми се бъгне компа :)

Едит: И Norton Antivirus не откри нищо :roll:

Ceko
1st August 2007, 18:44
Не се занимавайте с глупости. Хващам бас на колкото пари искате, че след година всички ще се убедите, че по-бърз и ефективен начин за чистене от НВД няма. Аз между кило пържоли и 250гр гаден прах предпочитам пържолите. Ама нали винаги трябва да има съмнение и контра. :roll: Тая простотия 5х5 я бях чул преди и се смях много. И все пак който не вярва нека пробва и сам се убеди.

merito
27th August 2007, 17:46
А колко време наи-много може да се изпалнява протеиновата диета шот аз съм вече 10 дни на нея и мога да издаржа поне ощте толкова обаче се чудех дали е полезно ???

alica
27th August 2007, 19:07
караш 10 ден само на протеин?!?!?!?!?!? ти черния си дроб на улицата ли си го намерила?!?!?! не е полезно, дори е вредно.

Ceko
27th August 2007, 20:17
Добре, явно трябва да обясня набързо и с по-прости думи защо това което правите е пълна глупост.
При нормални условия тялото набавя енергия от разграждането на въглехидратите. Излишната енергия се складира под формата на бяла мастна тъкан. Само когато се спрат или намалят драстично въглехидратите тялото започва да черпи от мазнините, понеже те са по-трудни за разграждане. Тогава тялото изпада в състояние, наречено кетоза, при което черния дроб разгражда мазнините до мастни киселини и кетони, които могат да се използват за енергия. Тогава е задължително да се увеличи приемът на пълноценни(животински) белтъчини. Тези белтъчини дали ще се приемат под формата на добавка или под формата на храна без въглехидрат(месо, яйца) НЯМА ЗНАЧЕНИЕ. Само че не знам дали ще драйфате сутрин от пилешкото. Да не говорим за проблемите със стомаха и бъбреците. Пълното спиране на въглехидратите, което правите вие се нарича кетонна диета и е най-"тежката" форма на НВД. Имайте предвид, че ефекта е временен, а страничните ефекти са липса на енергия, безсъние, намалени умствени възможности и раздразнителност.