PDA

View Full Version : Мога ли да изпълнявам диета ...


tialobg
26th July 2007, 21:05
Значи на 15 навърших скоро, и искам да попитам може ли да изпълнявам диета, защото съм в корема малко дебел ( имам мазнини при корема малко ) и съм 58 кг, искам да сваля малко и да стегна корема, като повечето от форума, като гледам темите. Та да почвам ли нещо или това ще ми се отрази на растежа и още ми е рано ?

а искам много да си стегна корема и имам воля, но кажете ми ??? ....

Пишете ...мерси. :)

Fiore
26th July 2007, 21:13
Разбира се,че можеш стига наистина д аимаш желание.С силна воля всичко се постига.Ако наистина си сериозен :) Иначе няма да ти се отрази по никакъв начин на развитието,даже напротив ти ще започнеш да се храниш по-здравословно от преди :)

tialobg
26th July 2007, 21:14
Разбира се,че можеш стига наистина д аимаш желание.С силна воля всичко се постига.Ако наистина си сериозен :) Иначе няма да ти се отрази по никакъв начин на развитието,даже напротив ти ще започнеш да се храниш по-здравословно от преди :)

Сега нещо да ме насочите ? Какво да правя ? Нямам си понятие от нищо. :cry: :oops:
Аз да се храня по здравословно ами като не знам какво що? да не объркам нещо ? кажете какво да правя ?

Izabo
26th July 2007, 22:26
Привет и от мен!
Не съм от най-големите специалисти във форума :D , но основното според мен е:
1. Храни се често, на по-малки порции
2. Наблягай на:
- нетлъсти меса (пилешко без кожа, риба, в краен случай телешко без мазнина), но да не са пържени
- зеленчуци всякакви
- плодове - по-кисели....., грейпфрут, ананас и дребни червени съм чувала, че е най-добре също...
3. От млечните продукти най-добре според мен е киселото мляко и не се хвърляй на тези с 0,0001% масленост, няма голям смисъл май...
4. От яйцето белтъкът е полезният, само че е доста безвкусен :D
5. Ограничи солта
6. Пий много вода
7. Без газирано и алкохол :D .., и захар
8. Без сладки неща, пържено, салами, тестени изделия - пици, хамбургери, чипсове, вафли, шоколад и т.н.....
9. Хляб "Бонус"
10. Според мен може и варени картофи или ориз, ама не прекалявай
11. И много СПОРТ.....даже основно това....

Ето тук има всякакви упражнения, включително и за корем :D :
http://www.bb-team.org/fitness/exercises

А с този калкулатор можеш да сметнеш колко калории на ден са ти неоходими, както и колко калории поглъщаш с храната...така ще се ориентираш и за количествата храна, които да поемаш :D :
http://zdravoslovno.com/Calculators.html

Сигурно забравям или не знам някои неща :D! За по-подробна и задълбочена информация можеш да се поровиш из темите. Ще ти отнеме време, но има много полезни неща :D !

Успех! Хубаво е, че отрано обръщаш внимание на тялото си :D !

tialobg
26th July 2007, 23:01
Супер много благодаря за отговорите, искам да попитам да си определям ли диетата или просто като ми се дояде да гледам кфо ще ям ?

П.П. А как ще я определя един бог знае :roll: :cry:

Izabo
27th July 2007, 00:05
Ами както ти е по-лесно и по-интересно...ако искаш, можеш да си изготвиш програма и да я спазваш, но мен лично това ме изнервя....предпочитам да ям, каквото (позволено) ми се прииска на момента...

С калкулатора виж ориентировъчно колко калории на ден са ти необходими и се ограничавай в тях...малко досадна работа, ама не е толкова трудно......ето ти таблица с калории:
http://spidersport.com/calories.php

tialobg
27th July 2007, 09:27
Ами както ти е по-лесно и по-интересно...ако искаш, можеш да си изготвиш програма и да я спазваш, но мен лично това ме изнервя....предпочитам да ям, каквото (позволено) ми се прииска на момента...

С калкулатора виж ориентировъчно колко калории на ден са ти необходими и се ограничавай в тях...малко досадна работа, ама не е толкова трудно......ето ти таблица с калории:
http://spidersport.com/calories.php

еми няма ли някви диети готови за мен ? а и тука с калкулатора да си избера кфо ще ям ? - и до колко kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g да се вмествам ?

secretk
27th July 2007, 09:36
[/quote]еми няма ли някви диети готови за мен ? а и тука с калкулатора да си избера кфо ще ям ? - и до колко kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g да се вмествам ?[/quote]

е естествено, че ще намериш готови , но те няма да ти помогнат.
искаш да отслабнеш и да запазиш ефекта?-тогава не се прави определена диета за определен период от време, а се променя начина на хранене.
важно е да следваш съветите, които са ти дадени по-горе.
като прибавиш и спорта ще имаш резултати.
и все пак моя съвет е да не правиш диета без знанието на родителите, някой възрастен трябва да знае какво консумираш и как.
определено е възможно от неправилно хранене да си навлечеш проблеми със стомаха.
успех и моя съвет е да прочетеш малко за здравословното хранене и как храните може да ни вредят, да си обясниш от какво дебелееш и т.н.
после ще имаш повече успех с промяната на хранителния си режим.

tialobg
27th July 2007, 09:42
Точно от това се боя, но прочетох някой неща и мисля, че няма да ми е толкова трудно. Просто да се храня често, винаги да имам закуска, да пия вода много, и да ям неща, който не са пържени или със олио. Мисля, че това е общо взето ???

Мисля, че ако спазвам тези 15 неща от тук http://spidersport.com/15-nutrition-tips.php ще се храня здравословно нали ?


П.П. Ще ми е по-добре да си изготвя няква диета, но това как ще стане ?

secretk
27th July 2007, 09:45
еми да в началото е може би по-лесно да си направиш примерно меню.
първо си направи списък с нещата, които най-много обичаш от позволените и после следвай принципите, които си прочела.
след като мислиш, че си готова го напиши тук и ще можем да го обсъдим :wink:

tialobg
27th July 2007, 09:51
От тук всичко ли е позволено ?

http://spidersport.com/calories.php

secretk
27th July 2007, 10:02
еми не съвсем, има храни като царевица и фурми, които не са подходящи.
ще ти напиша един списък със забранени храни
захар, хляб, тестени храни и продукти, картофи, ориз, царевица, моркови, цвекло, сладкиши, бисквити, банани и сушени плодове, алкохол, кафе, газирани напитки,
ограничен прием на плодовете-съдържат много въглехидрати, като ги ядеш то само самостоятелно, на гладно(30-60 мин след това не пиеш и не ядеш нищо), плодови сокове-само ако си ги направила в домашни условия(без захар)
мляко и сирене-ниско маслено, сиренето е добре да бъде изкиснато
ограничаваш приема на сол
олито или го изключваш(примерно салатите ги ям без олио и сол, и ако е възможно и без оцет) или го подменяш със зехтин
оцетът може да смениш с лимонов сок(но не купен, приготвен от теб , пресен)
месо-гледай да е пилешко, заешко или риба
месото не смесвай с картофи, а само със салата
ориз може да ядеш, но неолющен-кафяв
хляб може, но пълнозърнест-по 1 филия на ден на обяд или на закуска(никога на вечеря!)
също не приемай и колбаси , кренвирши и такива,
кашкавала е тежка храна, подходящ е само за обяд(и то в не много количества)

tialobg
27th July 2007, 10:13
еми не съвсем, има храни като царевица и фурми, които не са подходящи.
ще ти напиша един списък със забранени храни
захар, хляб, тестени храни и продукти, картофи, ориз, царевица, моркови, цвекло, сладкиши, бисквити, банани и сушени плодове, алкохол, кафе, газирани напитки,
ограничен прием на плодовете-съдържат много въглехидрати, като ги ядеш то само самостоятелно, на гладно(30-60 мин след това не пиеш и не ядеш нищо), плодови сокове-само ако си ги направила в домашни условия(без захар)
мляко и сирене-ниско маслено, сиренето е добре да бъде изкиснато
ограничаваш приема на сол
олито или го изключваш(примерно салатите ги ям без олио и сол, и ако е възможно и без оцет) или го подменяш със зехтин
оцетът може да смениш с лимонов сок(но не купен, приготвен от теб , пресен)
месо-гледай да е пилешко, заешко или риба
месото не смесвай с картофи, а само със салата
ориз може да ядеш, но неолющен-кафяв
хляб може, но пълнозърнест-по 1 филия на ден на обяд или на закуска(никога на вечеря!)
също не приемай и колбаси , кренвирши и такива,
кашкавала е тежка храна, подходящ е само за обяд(и то в не много количества)

Много благодаря, ами значи мога ли да пия прясно мляко 1,5 % ?

И ще се опитам да си изготвя нещо и ще пиша да го обсъдим става ли ?

secretk
27th July 2007, 10:17
става, но има едно прясно мляко 0.1% по-добре е в твоя случай, освен това не прекалявай с него, не е много полезно при диети.
по-добре да пиеш вода или чайове(не черен-равносилен е на кафе) или доматен сок(но без сол и не повече от 1 чаша на ден и не всеки ден)

tialobg
27th July 2007, 10:27
Сега за диетата: Нито знам кфо пиша нито нищо, не знам колко kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g трябва на ден, но просто ще напиша нещо и ако може да го оправите както би трябвало да е.

Значи:

8:00 - Две яйца сварени + тука не мога да се сетя какво още ?
10:00 - Салата + месо ( защото тук ще ми е тренировката след това ядене )
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + месо пак
16:00 - Плодове
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)

curka94
27th July 2007, 10:28
Аз мисля,че е най-добре да си съставиш едно НВД,като потърсиш тук някъде имаше теми...
Ще ти дам няколко съвета или може би едно примерно меню...Ам като нз кога тренираш...Нз и дали става за теб...Май тва дето пиша за пример не е точно НВД,но мисля е е правилно :roll:
Например:
8ч:1 варен белтък и 30-40гр овесени ядки,може и някакъв плод
12ч:1 кис млекце-2-3%
14 30ч:250гр пилешки гърди,салатка и малко орехи
16 30ч:1 кисело млекце-2-3%
19ч:салатка,1 варен белтък
На 2 сеедмици има по един ден,в който ще зареждаш...Попринцип правилното зареждане е със сложен въглехидрат(ориз,картофи),н о ако много ти се яде нещо вредно(така да се каже) можеш да си похапваш 1 на две седмици

ПП:За кисалите млека е малко кофти,защото в повеето на които пише,че са 3% има в тях нишесте :evil:

tialobg
27th July 2007, 10:30
@curka94 - мерси много, само ако може да погледнеш преди твоя пост написах нещо да видиш дали също може да я използвам ? а и тренирам в 11:00

secretk
27th July 2007, 10:32
Сега за диетата: Нито знам кфо пиша нито нищо, не знам колко kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g трябва на ден, но просто ще напиша нещо и ако може да го оправите както би трябвало да е.

Значи:

8:00 - Две яйца сварени + тука не мога да се сетя какво още ?
10:00 - Салата + месо ( защото тук ще ми е тренировката след това ядене )
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + месо пак
16:00 - Плодове
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)
нещо закуската според мен не трябва да е примерно 1 филия пълнозърнест и парче сирене, но без мазнини.
или както ти предлагат кисело мляско с овесени ядки или
парче шунка без мазнини, варени яйца.
а не мислиш ли, че между 8 и 10 ядената са на гъсто?
не може ли в 10 да е плод или само половин кофичка кисело мляко?

tialobg
27th July 2007, 10:36
Ами там за консервата риба тон може ли и със салатка зелена да я омешам ?

curka94
27th July 2007, 10:36
Сега за диетата: Нито знам кфо пиша нито нищо, не знам колко kcal/100g Мазн, g Белт, g Въгл, g трябва на ден, но просто ще напиша нещо и ако може да го оправите както би трябвало да е.

Значи:

8:00 - Две яйца сварени + тука не мога да се сетя какво още ?
10:00 - Салата + месо ( защото тук ще ми е тренировката след това ядене )
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + месо пак
16:00 - Плодове
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)

Ми Нз много много...Не разбирам особено,но каква ти е салатаката...мисля че на вечеря е най-добре или месце,а не разни забъркани кайми(и подобни) а за консервата нямам спомнен дали беше добре или не :roll: По добре обаче в 16ч да не ядеш плодове,защото имат прости(бързи) въглехидрати,които се усвояват мн бързо,ако не ги изгориш,а няма смисъл да гориш тях вместо мазнинки...Та общо взето в 16ч по добре хапни зеленчук или някакви ядки ама да не са много защото са калорични :wink:

secretk
27th July 2007, 10:38
само да добавя по възможност сурови ядки

tialobg
27th July 2007, 10:41
Значи така да стане:

8:00 - Две яйца сварени + зелена салата
10:00 - след това ще ми е тренировка и кажете кфо да пиша ???( защото тук ще ми е тренировката след това ядене в 11 )
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + месо
16:00 - зеленчук или стафиди ??? става ли така ?
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)

???

curka94
27th July 2007, 10:42
само да добавя по възможност сурови ядки
Сурови или печеи също не е зле,но в никакъв случай пържени
Мерси,че каза,защото нямаше да се сетя да поясня :wink:

secretk
27th July 2007, 10:45
:) , определено пържени няма да са подходящи :wink: , честно казано , аз съм на мнение, че колкото една храна е повече терминчно обработена , толкова е по-вредна.
за това гледам , ако мога :) , да ям ядките суорви, в краен случай печени.
а да те питам според теб маринованите гъби, които се продават по магазините вредни ли са? понеже аз ги обичам и понякога ги ям вместо домати или краставици или друг вид салати.

tialobg
27th July 2007, 10:46
Значи така да стане:

8:00 - Две яйца сварени + зелена салата
10:00 - след това ще ми е тренировка и кажете кфо да пиша ???( защото тук ще ми е тренировката след това ядене в 11 )
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + месо
16:00 - зеленчук или стафиди ??? става ли така ?
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)

???


Сега какво да правя ?

secretk
27th July 2007, 10:47
Значи така да стане:

8:00 - Две яйца сварени + зелена салата
10:00 - след това ще ми е тренировка и кажете кфо да пиша ???( защото тук ще ми е тренировката след това ядене в 11 )
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + месо
16:00 - зеленчук или стафиди ??? става ли така ?
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)

???
стафидите не ги препоръчвам-много въглехидрати, преди тренировката хапни плод.
в 16:00 часа зеленчук.

tialobg
27th July 2007, 10:49
8:00 - Две яйца сварени + зелена салата
10:00 - плод нещо 2 ябълки или само една трябва ?
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + 200 гр. месо
16:00 - зеленчук ( краставица ...)
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)
22:00 - Ако ми се дояде кфо да ям ?

???

Сега така е зобре нали ? и остава само в 19:00 нещо и в 22:00 ако ми се дояде ...

curka94
27th July 2007, 10:49
Преди тренка можеш да гепиш нещо за пиене енерийно,например на фирмата "СТЕП" които правят едно степчета има едни енергийни разтворими едно такова преди тренировлка е много добро :wink:

tialobg
27th July 2007, 10:51
Преди тренка можеш да гепиш нещо за пиене енерийно,например на фирмата "СТЕП" които правят едно степчета има едни енергийни разтворими едно такова преди тренировлка е много добро :wink:

хмм, може и нещо по-добро нали ?

П.П. А за това сега ?

8:00 - Две яйца сварени + зелена салата
10:00 - плод нещо 2 ябълки или само една трябва ?
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + 200 гр. месо
16:00 - зеленчук ( краставица ...)
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)
22:00 - Ако ми се дояде кфо да ям ?

???

Сега така е зобре нали ? и остава само в 19:00 нещо и в 22:00 ако ми се дояде ...

secretk
27th July 2007, 10:55
8:00 - Две яйца сварени + зелена салата
10:00 - плод нещо 2 ябълки или само една трябва ?
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ...
12:00 - Салата + 200 гр. месо
16:00 - зеленчук ( краставица ...)
19:00 - нещо на скара или салата зелена + риба тон от консерва ( или не може нищо от консерва ???)
22:00 - Ако ми се дояде кфо да ям ?

???

Сега така е зобре нали ? и остава само в 19:00 нещо и в 22:00 ако ми се дояде ...

ти кога си лягаш? не е хубаво да ядеш късно, няма да можеш да спиш и на другия ден ще си изморена и няма да можеш да си направиш тренировката.
ако си много гладна-нещо малко или само айрях, гледай да не са въглехидрати.
може да е парче сирене примерно или шунка или нещо такова.
в 19-печена риба или пилешка пържола, може и голяма зелена салата.
може и заешко.

tialobg
27th July 2007, 10:56
а в 10:00 примерно 2-3 ябълки ?

П.П. Ако мога, може и да ставам в 6:30 или в 6:00 тичане до 7:00 после един час да не ям и почвам с диетата става нали ? тичането няма да навреди ?

secretk
27th July 2007, 10:59
а в 10:00 примерно 2-3 ябълки ?

айде да е една, най-много 2.
плодовете имат много въглехидрати и не е хубаво да консумираш много от тях.
и ги яж с кората, спомагат за чревната флора и доброто състояние на стомаха :)
тичането няма да навреди, ще помогне :wink: , ако ставаш в 6 е хубаво в 22:00 да си лягаш. нуждаеш се от 8 часа сън, за да може да тренираш качествено :)

tialobg
27th July 2007, 11:01
а в 10:00 примерно 2-3 ябълки ?

айде да е една, най-много 2.
плодовете имат много въглехидрати и не е хубаво да консумираш много от тях.
и ги яж с кората, спомагат за чревната флора и доброто състояние на стомаха :)

Ясно ако е някъф друг плод пак до 2 максимум?

А за тичането ако не ставам да ти чам, мога максимум в 12 да си легна нали ?

secretk
27th July 2007, 11:04
[quote="secretk"][quote=tialobg]

Ясно ако е някъф друг плод пак до 2 максимум?

А за тичането ако не ставам да ти чам, мога максимум в 12 да си легна нали ?
ако не ставаш да тичаш да , но никога по-късно от 12, даже е по-добре в 11:30, иначе цяла нощ спиш в бързо-вълнови сън, не достигаш до дълбок сън, съответно не си починала и няма да направиш пълноценна тренировка.
да-гледай да не са повече от 2 плода, ако можеш 1 още по-добре :wink:

tialobg
27th July 2007, 11:06
Ясно ще лягам в 11:30 за да мога да спя вече до 12:00 нали? :D

Много мерси за отговорите, ще пиша пак ако има проблем нали ? :roll:

secretk
27th July 2007, 11:07
да няма проблем, ние пишем тук , за да си помагаме :)

stivn
27th July 2007, 11:07
[quote=secretk][quote=tialobg]

Ясно ако е някъф друг плод пак до 2 максимум?

А за тичането ако не ставам да ти чам, мога максимум в 12 да си легна нали ?
ако не ставаш да тичаш да , но никога по-късно от 12, даже е по-добре в 11:30, иначе цяла нощ спиш в бързо-вълнови сън, не достигаш до дълбок сън, съответно не си починала и няма да направиш пълноценна тренировка.
да-гледай да не са повече от 2 плода, ако можеш 1 още по-добре :wink:
един въпрос . Аз като си лягам в 4 сутринта в какъв вълнови процес съм :lol: и защо обикновено на тренировката съм даже по свеж и ми е по лесно с тежестите :?

curka94
27th July 2007, 11:09
ДА питай НП :)
А аз да ти кажа можеш да си земеш от някъде Л-карнитин много ще ти помогне повярвай ми ще го пиеш сутрин на гладно и после излизаш да тичаш и вечер се пие преди лягане,но нз дали можеш да си променяш тренировъчният режим нямам представа :roll:

secretk
27th July 2007, 11:10
е виж сега , ако спориш за спането, ще те пратя при психиятъра дето ми го е казал :) , а кога ставаш, ако е в 14-15 , много ясно ти си мислеш, че си се наспал, но що не пробваш да легнеш в 11 и да станеш в 7, пробвала съм го , много по-свеж се чувстваш :)

curka94
27th July 2007, 11:12
НЯмама предства само знам,че трябва да имаш режим и като трениращ човек трябва да спиш не по-млако от 9 часа :wink:

secretk
27th July 2007, 11:14
да и да си лягаш и ставаш горе долу по едно и също време

stivn
27th July 2007, 11:15
ми точно това е че съм пробвал в 6 да си легна и в 9h да стана и тогава се чувствам най-свеж .... а пък това са 3 часа сън ... а съм имал спане 10 часа но като ми е неспокоен съня и се събуждам недоспан... според мен е по важно като си ляга човек да изключва за всички проблеми ... даже съм забелязал че малко нежна музика ( балади ) успокояват и спиш по-спокойно независимо дали си си легнал в 3 , 5 ,7 или 11 вечерта ....

tialobg
27th July 2007, 11:16
ДА питай НП :)
А аз да ти кажа можеш да си земеш от някъде Л-карнитин много ще ти помогне повярвай ми ще го пиеш сутрин на гладно и после излизаш да тичаш и вечер се пие преди лягане,но нз дали можеш да си променяш тренировъчният режим нямам представа :roll:

Е аз на 15 мога ли да взимам Л-карнитин ?

П.П. И преди тренировка 1 плод не ли малко и тренировката ми е чак след 1 час след плода ? не е ли супер малко?

10:00 - 1 плод
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ... :shock:

curka94
27th July 2007, 11:17
Почти винаги заспивам на музика...Стига брат ми да ми пусне или да го няма :) Но наистина има значение качеството а не количеството на съня :roll:
ЛЕК ден на всички

secretk
27th July 2007, 11:18
еми то не е хубаво да се яде много преди тренировка, така ще ти е по-натоварен организма и ще трябва хем да преработва храна, хем да спортува. ще се стресира повече.
относно Л-карнитина не пия и не могадати помогна в това отношение

tialobg
27th July 2007, 11:19
@curka94 - Приятен ден. :)

Ами за това, че ще е стресирам да, ама сеедно ще тренирам на гладно ? щото за тоя 1 час яълката ще се изпарила? :roll:

curka94
27th July 2007, 11:21
@curka94 - Приятен ден. :)


Е аз на 15 мога ли да взимам Л-карнитин ?

П.П. И преди тренировка 1 плод не ли малко и тренировката ми е чак след 1 час след плода ? не е ли супер малко?

10:00 - 1 плод
11:00 - тренировка, тичане, коремни, вдигане на тежести ... :shock:[/quote]
Можеш...То не е вредно,аз съм на 13 и август го почвам...Щом брат ми ми препоръча ясно е че не е,защото не вярвам да има желаниеето да и даде нещо вредно :)
Ае че съм още по хавлиям,а след 5 мин трябва да излизам :girl_haha:

secretk
27th July 2007, 11:21
@curka94 - Приятен ден. :)

Ами за това, че ще е стресирам да, ама сеедно ще тренирам на гладно ? щото за тоя 1 час яълката ще се изпарила? :roll:

тука някой по-компетентен да се включи.
лично на мен ми става лошо, ако тренирам след като съм яла много.
по-леко ми е , ако не съм яла и не ми е подут стомаха

tialobg
27th July 2007, 11:22
@curka94 - приятен и успешен ден. :)

Но ако 1 плод ми е малко, кфо още да взема с плода?

П.П. Може и по-малко диня, ама по-малко за да не се подуя нали ?

secretk
27th July 2007, 11:24
@curka94 - приятен и успешен ден. :)

Но ако 1 плод ми е малко, кфо още да взема с плода?

е 2 , нали плодовете не се смесват с другата храна.
одеве забравих да кажа , че трябва да са от един и същи вид

tialobg
27th July 2007, 11:28
@curka94 - приятен и успешен ден. :)

Но ако 1 плод ми е малко, кфо още да взема с плода?

е 2 , нали плодовете не се смесват с другата храна.
одеве забравих да кажа , че трябва да са от един и същи вид

Аха ,ясно.

Имам още нещо да попитам:

Мога ли да ям домати? примерно 16:00 да хапна домат и краставичка или направо да си направя салата шопска?

П.П. И мога ли да ям овчарска салата с зехтин ?

secretk
27th July 2007, 11:37
да :)

tialobg
27th July 2007, 11:38
То доматите колкото и да изям не се пълнее, и са полезни както и краставиците така ли е ?

secretk
27th July 2007, 11:39
абе виж сега доматите са плод-зеленчук, така че съдържат повече въглехидрати, тоест не прекалявай много с тях и не ги яж вечер :)

tialobg
27th July 2007, 11:41
абе виж сега доматите са плод-зеленчук, така че съдържат повече въглехидрати, тоест не прекалявай много с тях и не ги яж вечер :)

ОК, мерси много. Ако има проблем ще пиша.
Пак супер много мерси. :)
Приятен ден.

secretk
27th July 2007, 11:44
абе виж сега доматите са плод-зеленчук, така че съдържат повече въглехидрати, тоест не прекалявай много с тях и не ги яж вечер :)

ОК, мерси много. Ако има проблем ще пиша.
Пак супер много мерси. :)
Приятен ден.

мерси и на теб :) и спокойно , имай търпение , на думи е лесно, но всъщност е много трудно, така че всеки ден, в който издържиш е постижение за теб :) , радвай се на успехите си и дори да има прегрешения не изпадай в паника, никой не е безгрешен, човек се учи от грешките си, така че и ти ще изминеш твоя път до заветната ти цел :)

tialobg
27th July 2007, 13:27
мога ли да ям една-две праскови ? примерно към 14:30 или изобщо ако ми се приядат през деня мога ли да ям ?

secretk
27th July 2007, 13:28
да, стига да са сутрин, а не след 16:00

tialobg
27th July 2007, 14:00
да, стига да са сутрин, а не след 16:00

ясно, аз сега хапнах две прасковки, ама ще знам вече. Само сутрин, а всъщност защо не може примерно към 13,14 или 15 ? :)

secretk
27th July 2007, 14:03
еми въглехидратите се разграждат по-трудно, съответно ако ги приемеш по-късно, няма да може да се усвоят добре от организма и съответно ще останат не докрай обработени.
поне аз така си го обяснявам , но не съм 100 % сигурна :(

tialobg
27th July 2007, 14:21
еми въглехидратите се разграждат по-трудно, съответно ако ги приемеш по-късно, няма да може да се усвоят добре от организма и съответно ще останат не докрай обработени.
поне аз така си го обяснявам , но не съм 100 % сигурна :(

Мерси много, а за да си слагам сирене на салата трябва да е накиснато във вода, за да може да не е толкове солено, и по-малко така ли ?

liophy
27th July 2007, 14:30
Момичета, прощавайте, но ви препоръчвам да не се изказвате преди да сте прочели достатъчно информация.

Интернета е голямо нещо - отваряйте гугъл и почвайте да търсите статии - въглехидрати, мазнини, белтъчини и т.н. Сайтове има много.

tialobg
27th July 2007, 14:43
Салата домати 3 + 1 краставица + малко зехтин колко пъти на ден мога да ям ? или ако ми се прияде, просто мога да си хапна ? - няма да навреди ? може де са яде когато си поискам ? или как е ? :roll:

Мога ли да хапна също след салата в 19:00 да хапна и малко сиренце от вода за да не е солено толкова?

П.П. Има ли някфа рецепта да си направя някъф шейк, който ще е полезен и ще върви с рецептата ?

tialobg
27th July 2007, 18:45
Салата домати 3 + 1 краставица + малко зехтин колко пъти на ден мога да ям ? или ако ми се прияде, просто мога да си хапна ? - няма да навреди ? може де са яде когато си поискам ? или как е ? :cool:

Мога ли да хапна също след салата в 19:00 да хапна и малко сиренце от вода за да не е солено толкова?

П.П. Има ли някфа рецепта да си направя някъф шейк, който ще е полезен и ще върви с рецептата ?

jova
27th July 2007, 18:56
П.П. Има ли някфа рецепта да си направя някъф шейк, който ще е полезен и ще върви с рецептата ?

Пий вода, вода и пак вода!

stivn
30th July 2007, 00:10
единствено админа може да каже дали тези 3 ника са с еднакво ИП тоест един и същ човек ... пък за тялобг ... ако слушаш хора дето ти говорят че въглехидратите най-трудно се изгарят то до никъде няма да стигнеш ... има си статии , упражнения - дори и разни теми в нета , които са пуснати от по-запознати хора. Не използвай някои незнаещи като мен или тези момичета за персонални инструктори ,защото можем да ти дадем някои верни съвети , но и доста невярни ! Ако искаш толкова да си направиш диета и упражнения отиваш в някоя зала по-известна цъкаш 50-100 лева и фитнес инструктура ще ти направи програмата и диетата .... а не да слушаш някви пишлимета като нас дет си нямат умут от т'ва или ако имат то дори няма и процент от знанията ... :wink:

retete
31st July 2007, 10:21
хора, мисля, че много се вманиачавате и много се доверявате на хората от форума, всеки си е изградил собствена престава за "здравословното хранене" и начин на живот. Най-добре е всеки според нуждите си, ежедневието си и активността си през деня да си прецени кога как и какво да яде.

Ако не се тъпчете с вафли, тестени храни и др боклуци - няма проблем.

Според мен организма на човек има нужда от всичко, за да си набавя необходимите вещества.
Трябват и въглехидрати, и протеини, и мазнини.

За да отслабнеш трябва да намалиш приема на въглехидрати от началото на деня към края. Тоест вечер да са по-малко.

Повече спорт и повече усмивки :)

krisi_pat
31st July 2007, 11:55
хора, мисля, че много се вманиачавате и много се доверявате на хората от форума, всеки си е изградил собствена престава за "здравословното хранене" и начин на живот. Най-добре е всеки според нуждите си, ежедневието си и активността си през деня да си прецени кога как и какво да яде.

Ако не се тъпчете с вафли, тестени храни и др боклуци - няма проблем.

Според мен организма на човек има нужда от всичко, за да си набавя необходимите вещества.
Трябват и въглехидрати, и протеини, и мазнини.

За да отслабнеш трябва да намалиш приема на въглехидрати от началото на деня към края. Тоест вечер да са по-малко.

Повече спорт и повече усмивки :)

ми да правилно :wink: даже според мен малко сладко не вреди стига да е в границите на нормалното :D