PDA

View Full Version : какво следева след анорексията?


Barbie
28th July 2007, 20:20
Здравейте, аз съм на 16 години и преди няколко месеца бях стигнала почти до неизлечимата степен на анорексията-висока съм 175 и тежах 45 кг, нямах мензис почти полувин година и психиката ми беше болна до такава стапен че можех да издържа с дни без обсолютно никаква храна да сложа в устата си. За щастие се осъзнах на време и вече имам мензис и не изглеждам се едно след малко ще се счупя, но имам друг проблем-ям страшно много като не видяла. Според мен е заради почти годината лишение не съм дебела тежа 52 кг, но доста често прекалявам и тогава си бъркам в гърлото и повращам. Незнам какво да правя вече от почти 1 седмица всеки ден повращам и знам колко е лошо и опасно, но немога да спра да ям. Моля помогнете ми с някакви съвети!

milena127
28th July 2007, 20:47
Привет!

Мисля, че е най-добре да прочетеш тази (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=1762) тема.

TangerineDream
28th July 2007, 21:25
Не мога да ти помогна, но ти съчувствам и ти желая успех в излекуването!

Tsvetik
29th July 2007, 00:18
Здравейте, аз съм на 16 години и преди няколко месеца бях стигнала почти до неизлечимата степен на анорексията-висока съм 175 и тежах 45 кг, нямах мензис почти полувин година и психиката ми беше болна до такава стапен че можех да издържа с дни без обсолютно никаква храна да сложа в устата си. За щастие се осъзнах на време и вече имам мензис и не изглеждам се едно след малко ще се счупя, но имам друг проблем-ям страшно много като не видяла. Според мен е заради почти годината лишение не съм дебела тежа 52 кг, но доста често прекалявам и тогава си бъркам в гърлото и повращам. Незнам какво да правя вече от почти 1 седмица всеки ден повращам и знам колко е лошо и опасно, но немога да спра да ям. Моля помогнете ми с някакви съвети!

Хубаво е, че си го осъзнала сама и си качила килограми! И аз като теб бях стигнала до онази степен, в която могат да те хранят само на системи, но нямах тази сила и воля да си наложа като теб хранене сама.

Първо защо повръщаш? От вина предполагам... сигурно не ти казвам нищо ново, но го приемам лично тъй като минах през този ад и слава богу вече съм добре. Щом ти се яде - няма по-хубаво от това - яж! Не се насилвай да повръщаш защото организма привиква към това и после и да не искаш, стомаха ти няма да зъдържа храна и ще я връща обратно, дори и с лекарства няма оправия. Самото изречение "не съм дебела" може би е оправдание срещу точно обратното, може би подсъзнателно се чувстваш дебела или те е страх да не станеш "дебела" от много ядене :arrow: затова предизвикваш повръщане. Най-добрия начин да не мислиш за ядене е да си запълниш времето, ръцете и устата. Сега си във ваканция с много свободно време и нищо което да те държи заета. Намери си занимание и действай или пък излизай от вас с малка сума пари, недостатъчна за хапване из път.

Успех!

Мария Василева
29th July 2007, 00:47
Barbie, ти си си детенце на тази възраст, а такъв сериозен проблем ти се е струпал на главата.
Ето виж тук (http://together-ed.org) има и други момичета като тебе, излезли от това блато и тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=183230&highlight=#183230) също.

предполагам, че си ползвала до сега специализирана помощ? :roll:

Barbie
29th July 2007, 09:27
Благодаря ви много за съветите! Отдавна тарся някакъв такав сайт за тези болести и за как да се излекуваш защото не искам да казвам на близките си защото когато дори намекна нещо за храна започват да ме разпитват дали не сам спряла пак да ям защото аз не започнах да ям изведнъж а просто ядох овече от обикновеното нищо и си мислех че съм се оправила и после постепенно пак отивах кам нищото. Пак ви благодаря много ми помогнахте

desitta
29th July 2007, 20:01
висока съм 175 и тежах 45 кг

аз съм на почти на 22г. вече и съм на същите килограми и височина, а не съм болна от анорексия :lol:

apoklistika
29th July 2007, 21:32
Съотношението килограми/ височина не винаги е показателно.
Костите ви едва ли тежат еднакво, също при еднакви килограми е напълно възможно да имате различен процент подкожна мазнина.

Barbie
30th July 2007, 09:43
е не вярвам че изглеждаш както аз изглеждах - рацете и краката ми бяха само кокали с кожа отгоре а корема ми беше непрекъснато лепнат за гърба и кокалите дето ми бяха изпакнали там и отзад при опашката все още едвам ги скривам. Аз си се харесвах така дори се стремях да стана още по-слаба, но като се видях на едни снимки се изплаших

emisof
30th July 2007, 13:36
Съотношението килограми/ височина не винаги е показателно.
Костите ви едва ли тежат еднакво, също при еднакви килограми е напълно възможно да имате различен процент подкожна мазнина.
Е, ИТМ е много важно. Надали при тази височина и тези кг има жена, която да е секси. Мое си мнение.

geroina
4th August 2007, 22:06
Момиче, високо 175 см. изглежда КЛЬОЩАВО на 45 килограма, дори да е с много тънък кокал. Имаше една тема тук - колко сте високи и колко тежите - отгледах се на анорексии... аз съм 172 и тежа 57, и са ми малко, та си представям 175 и 45!!! Снаха ми (жената на брат ми) е слабичко момиче, няма 160 , и дори тя тежеше 44 кг. преди да забременее!!! Айде стига сте писали щуротии. Ако някой не осъзнава, не означава, че няма проблем, и няма нужда да говорите "успокоения" на момичето. А на Барби мога да кажа, даже искам, следното - АНОРЕКСИЯТА е проблем на психична основа, думата в превод означава "отказ от храна", но всъщност терапевтите го характеризират като "отказ от Живот". В Италия годишно умират около 18000 анорексички!!! цитат от книгата на проф.Бернаскони, по чиято система лекуват вече и у нас психотерапевти. Това, от което страдаш в момента, Барби, е булимия, която се явява декомпенсация на анорексията, но не означава, че си се оправила. Погледни какво в битието те тормози, най-вероятно корена е в дома ти, и по-точно в семейството и връзката с него. И ти пиша това от много личен опит - аз страдах от анорексия с декомпенсация булимия в продължение на години... Помогна ми редовна среща с психотерапевт, но дори и до ден днешен си следя теглото. Е, разбира се, ям, но минах много дълъг път на "себеосъзнаване". И най-вече - започнах да се ОБИЧАМ! Ако те интересува нещо повече - питай, или ми прати бележка, мога да ти дам координати на терапевтката си, но трябва да те предупредя, че пътя е дълъг и труден - на мен ми отне три години :cool: Но - повярвай ми, Живота е съвсем прекрасен, когато не пречупваш всичко през храната! Стискам ти палци, и дано да намериш сили и начин да излезнеш от капана на тези коварни болести. Успехи!

Мария Василева
4th August 2007, 22:50
напълно си права, geroina :2038:

Beautiful_
5th August 2007, 09:40
не трябва съзнателно да подтикваш организма си към повръщане, защото след време няма да можеш да го контролираш и ще повръщаш искаш не искаш след всяко хранене. и накрая ще можеш да ядеш само плодове...имам една такава позната, която беше много пълничко момиче и заради подигравките на всички отслабна ужасно много и е анорексичка вече. и сега пак и се подиграват :? така че няма файда от тези глупости.

tsvety
5th August 2007, 10:12
не трябва съзнателно да подтикваш организма си към повръщане, защото след време няма да можеш да го контролираш и ще повръщаш искаш не искаш след всяко хранене. и накрая ще можеш да ядеш само плодове...имам една такава позната, която беше много пълничко момиче и заради подигравките на всички отслабна ужасно много и е анорексичка вече. и сега пак и се подиграват :? така че няма файда от тези глупости.
Кой ти каза, че ще може да яде само плодове - тъкмо те най-лесно се повръщат

desitta
5th August 2007, 12:49
всеки си има мнение по вапроса...при фина костна структура не знам колко трябва да ядеш, за да не изглежда6 слаб, още пове4е, когато си и висок :!: :!: аз ли4но си се харесвам така. Освен това не казвам, 4е за вси4ки е нормално да са с такова тегло и ръст - това е строго индивидуално за всеки и факторите са прекалено много, за да бъдат поставяни вси4ки под общ знаменател :roll:

Beautiful_
5th August 2007, 15:36
не трябва съзнателно да подтикваш организма си към повръщане, защото след време няма да можеш да го контролираш и ще повръщаш искаш не искаш след всяко хранене. и накрая ще можеш да ядеш само плодове...имам една такава позната, която беше много пълничко момиче и заради подигравките на всички отслабна ужасно много и е анорексичка вече. и сега пак и се подиграват :? така че няма файда от тези глупости.
Кой ти каза, че ще може да яде само плодове - тъкмо те най-лесно се повръщат
каза ми момиче болно от анорексия :!:

Barbie
8th August 2007, 18:47
знам че живота е много по-хубав, когато не мислиш колко си изял, колко калории има в това и т.н. сега разбирам колко важни моменти от живота си съм пропуснала, който никога няма да върна :cry:

Мария Василева
18th April 2008, 01:18
Скоро: Затвор и солени глоби за подтикване към анорексия (http://www.dnes.bg/article.php?id=50440)