PDA

View Full Version : Закъснява ми,а пия противозачатъчни!!!!!


Arielle
6th August 2007, 15:59
Здравейте! Дано да ми се изсмеете! Дано да ми се скарате,че не чета старите теми..Но съм в паника, закъснява ми с 1 ден,а вече от близо 2 години пия противозачатъчни. Не би следвало да имам дисбаланс,не съм сменяла хапчетата,бях на море-смяна на климата може би? Не знам..Стах ме е да си купя тест, но ако до утре не ми дойде ще търча до аптеката.
Дотогава пишете,моля ви,ако имате опит и мнение

apoklistika
6th August 2007, 17:42
един ден е нищо. не си втълпявай глупости, дори и при прием на противозачатъчни, варирането от един, два дни е нормално

Babri
6th August 2007, 18:01
Здрасти Ариел,миналата година пих противозачатъчни и цикълът ми изчезна за 5 месеца :shock: Докторката каза,че при 2% от жените,пиещи такива хапчета,се получавал такъв ефект.Така че споко,ще ти дойде :D

Arielle
6th August 2007, 21:49
Ох успокоихте ме :) Още няма,но ми е по-леко на душичката :) Мерси :girl_dance:
А Барби,това за 5те месеца звучи супер зловещо..Как се обяснява?!?!

Babri
7th August 2007, 10:00
Ами,не ми обясни нищо,прегледа ме и каза,че всичко е точно и да не се притеснявам излишно :D Е,дойде ми... като спрях хапчетата :D Не че бях нещастна без цикъл,ама...

Arielle
7th August 2007, 10:31
Сигурно си била в потрес,започна ли да кукуваш памперси..ужас.
аз обаче още чакам :girl_hysteric:

Babri
7th August 2007, 11:21
А,не,никакви памперси повече :D Имам две хлапета и те ми стигат :D Е,на третия месец си направих тест,ама знаех,че ще е отрицателен.Щото нямах признаци да съм бременна.Явно тези хапчвта не са за мен.А ти какво пиеш :?:

Puppito
7th August 2007, 14:01
Arielle, не се безпокой 1-2 дни не са протеснителни. ако ти закъснее със седмица мисля че е по - обезпокоително. аз не съм много добър пример, понеже хормонално съм много объркана :) но пиейки противозачатъчни ми закъснява винаги с до 5-6 дни. а сега като съм ги спряла, първоначално всичко вървеше добре, но ето че вече 3-ти месец не ми идва :) съдба

bibi_82
7th August 2007, 14:11
според мен също е нормално.аз като пиех противозачатъчни обикновено ми идваше 1-2 дни преди да почна новата опаковка.

Ани
7th August 2007, 15:09
според мен също е нормално.аз като пиех противозачатъчни обикновено ми идваше 1-2 дни преди да почна новата опаковка.и при мен е така последното хапче го пия в неделя и ми идва чак четвъртък вечер или петък сутрин

Arielle
7th August 2007, 22:52
ей, момичета,най-сетне :) Барби, пия регулон.много съм доволна от тях като цяло..

Puppito
8th August 2007, 08:30
ей, момичета,най-сетне :) Барби, пия регулон.много съм доволна от тях като цяло..

значи че те посетиха гости от червен бряг? :wink: :cool:

регулон? какви са тези противозачатъчни?

Babri
8th August 2007, 09:22
Видя ли,Ариел,че няма от какво да се притесняваш :D А пък тия хапчета Регулон за пръв път ги чувам,ама щом са хубави.То вече има какви ли не противозачатъчни.

Puppito
8th August 2007, 10:02
ето ги (http://www.geocities.com/cht_co/no5/gedeonrichternovynette.htm)

Arielle
9th August 2007, 10:27
С малко закъснение * Регулон са на геоден рихтер.изписаха ми ги от Център за сексуалноздраве преди 2 години пробно- тогава те имаха договор с производителя.пих ги 1 месец, цикълът ми влезе в норма,никакви странични ефекти И ДО ДНЕС. По- високо дозирани са, и са подходяши за момичета с по- обилен цикъл, защото регулират драстично хормоналния баланс. Аз примерно от ниско дозирани кървя по 3 седмици :?

Puppito
9th August 2007, 10:51
какво значи по-високо и по-ниско дозирани?

alica
9th August 2007, 11:45
Пупи, различните марки противозачатъчни имат различна хорманална дозировка на естрогена. Затова и се предписват от лекар и са индивидуално съобразени с всеки случай. :cool:

Puppito
9th August 2007, 12:16
аха. Благодаря Алиска! :girl_kiss2:

margarita_ilieva
12th July 2008, 14:42
Момичета, много ще се радвам, ако споделите опит с Регулон-а. Днес ми ги изписаха и имам панически страх от противозачатъчните. Виждам, че Arielle е доволна, но при всеки, предполагам, е различно. Най-много се притеснявам да не кача килограми... :roll:

alica
12th July 2008, 16:30
Марги, какъв лекар ти ги назначи- ендокринолог или гинеколог? защото моя гинеколог ми назначи ясмин за лечение и изобщо не ми понесоха. сега съм на мерсилон, но ми ги назначи ендокринолког и съм много доволна. не се притеснявай от напълняване- при всеки е индивидуално. ако имаш някакви оплаквания ще ти ги сменят. :wink:

margarita_ilieva
12th July 2008, 17:43
alica, благодаря за окуражението! :2020: Като ги почна, ще видим как ще ми понесе... Ако забележа дори и 1-2кг. в повече, ще ги спра :2045: и ще се обадя на доктора. А иначе - гинеколог ми ги предписа.. Ясмин пих миналата година, обаче само 3 месеца, защото много ми се гадеше от тях. :sick:

hatred
13th July 2008, 17:29
Гинекологът ми ми е казвал, че от самите противозачатъчни можеш да напълнееш само ако си твърде слаба поради хормонален дисбаланс.

Иначе - евентуално можеш да усетиш увеличен апетит, на който ако се поддадеш става лошо :) Казват, че е като при бременност ...

Можеш да качиш малко килограми и от задържане на вода. Поне на мен не ми се е случило, а и от гадните храни( чипсове, снаксове, вафлички, бисквитки, шоколадчета, колбаси), които са пълни с консерванти и водозадържащи агенти, със сигурност се задържа повече вода...

Vessi61
5th August 2008, 19:00
Момичета,вместо да се притеснявате непрекъснато със закъснение на цикъла,напълняване от противозачатъчните опитайте с Фарматекс.Това е лекарство с контрацептивен ефект,но действа само във влагалището,не вреди (дори бременни го ползват),мойе да се ползва при всеки полов акт.Има го в различни варианти - крем,овули ,таблетки,капсули(за всяко предпочитание).Бъдете съвременни в грижата за себе си. :P

konsuella23
21st October 2010, 14:59
Момичета имам проблем.Пия противозачатъчни от 3 години,направих пауза 1месец и пак ги почнах,обаче като ми свърши блистера се оачаква да ми дойде,но вече 10ти ден не ми идва,не съм бременна,правих си тестове,трябва ли пак да почна да ги пия и ако започна а още не ми е дошло има ли вероятност да забременея?Моля ви помагайте

snoopyyy
13th June 2014, 15:10
Здравейте имам нужда от съвет ? На лечение съм с противозачатъчни 6 месеца първия месец го пих от първия ден на цикъла трябваше да почина 7 дни и на 8-я да започна пак,но поради финансови проблеми неможах да ги купя.Сега като ги взех трябвали пак да чакам да ми дойде за да почна да ги пия.

ina.ina
14th June 2014, 11:57
Здравейте имам нужда от съвет ? На лечение съм с противозачатъчни 6 месеца първия месец го пих от първия ден на цикъла трябваше да почина 7 дни и на 8-я да започна пак,но поради финансови проблеми неможах да ги купя.Сега като ги взех трябвали пак да чакам да ми дойде за да почна да ги пия.

Най-добре изчакай да ти дойде и ги пий (започни) от първия ден на цикъла. А междувременно, ако трябва, се пази от забременяване по някакъв друг метод.

Шоки
19th June 2014, 15:46
Ако имаш финансови затруднения и не можеш да си ги купуваш всеки месец по-добре не ги започвай, защото само ще си насметеш организма. Щом са ти казали 6 месеца просто трябва да ги пиеш редовно точно толкова време, за да има ефект, иначе, ако правиш пропуски поради някакви причини ще си усложниш положението и ще направиш хормонален "таратор".