PDA

View Full Version : Въртене на въглехидрати


marsia
10th August 2007, 07:58
Моля някой да каже пробвал ли е този начин за отслабване :?:

alica
10th August 2007, 08:33
За първи път чувам за такова нещо :cool: Дай повече инфо :cool:

marsia
10th August 2007, 08:53
вВъртене на въглехидрати (carb cycling) е малко по-различен метод..
Прави се3 дни с малко въглехидрати (60-80) 1 ден с средно (120гр) 1 ден високо (200гр) и след това пак 3 дни с малко…
обаче трябва и дните да сменяш за да не свикне тялото
примерно
-1 седмица
1 ден малко
2 малко
3 средно
4 малко
5 много
6 малко
7 малко
2ра седмица
1 малко
2 средно
3 малко
4 малко
5 много
6 малко
7 малко
и т.н…
Някой казват че дори е по-ефективно от нвд ако го направиш като хората
Това нучих междувременно,но исках да попитам дали някой е пробвал

liophy
10th August 2007, 15:02
Под различни вариации подобно нещо се прилага в много диети. Има своята логика и тя е да не се забавя метаболизма (което е отрицателния ефект на диетите).

Няма да коментирам точните количества въглехидрати, които си посочила, но принципът е правилен.

По-ефективно от изцяло нисковъглехидратна диета не знам дали е, тъй като в краткосрочен план по-добри резултати ще има при пълното ограничаване на въглехидратите.

Но ако не бързаш за никъде, в дългосрочен план тази диета ще е по-успешна. Предимствата и ще се изразяват в по-добър тонус, една идея по-добър метаболизъм.

А и не е за подценяване психологическият аспект на нещата - когато имаш дни с по-високи количества въглехидрати, някак си по-лесно устискваш в останалите. Гладът не е толкова подтискаш и обсебващ.

alica
10th August 2007, 15:12
А и не е за подценяване психологическият аспект на нещата - когато имаш дни с по-високи количества въглехидрати, някак си по-лесно устискваш в останалите. Гладът не е толкова подтискаш и обсебващ.
хапна ли нещо сладко, дори и сладък плод после се опитвам да изям света. и се получава точно обратното- гладът е непоносим :(
от друга страна при липса на въглехидрати имам канско главоболие. :(

apoklistika
10th August 2007, 15:43
И при мен е същото положението с въглехидратите- абсурдно е да ги ям контролирано, това е истинско мъчение за мен. Затова по- добре без.
А с главоболието се справям, като ям телешко или дроб- пилешки или свински. За последните 4 месеца съм имала главоболие може би два- три пъти (имайки предвид и факта, че съм с много ниско кръвно).

milena127
10th August 2007, 16:00
от друга страна при липса на въглехидрати имам канско главоболие. :(

Хм..стана ми любопитно- как се обяснява това главоболие?

apoklistika
10th August 2007, 16:03
Преобладаването на белтъците в храната и бедната на въглехидрати храна благоприятстват възникването на главоболие. При храна, богата на белтъци, количеството на серотонина в мозъка намалява. При намаляване на серотонина в мозъка се повишава чувствителността към болка. успеем ли да повишим количеството на серотонина в мозъка, то и главоболието намалява. Това може да се постигне чрез добавяне към рациона на храни, богати на триптофан.

Enerdji
10th August 2007, 17:35
Въртенето на въглехидрати е голяма грижа. Всеки ден да мислиш какво и колко.... Културистите го правят но на тях това им е смисъла на живота.
Опитвала съм, адски ангажиращо ми е...
Пък и за жена 0 въглехидрати на ден не и отиват :wink:

Тео
10th August 2007, 23:24
о да,има смисъл и то доста по-голям от стандартно НВД,тук няма застой в горенето на мзнини много е удобно и не е особенно сложно свкиква се :wink:

Ivan_iyi
11th August 2007, 07:12
Логика има, ако обаче съумееш да налучкаш точните пропорции за себе си - явно е строго индивидуално.
Според мен НВД е доста по-лесна. Просто знаеш за какъв период какво точно да ядеш и какво не.