PDA

View Full Version : От мюслите отслабва ли се?


bisa83
10th August 2007, 13:03
От мюслите отслабва ли се и ако да препоръчаите ми от коя марка и какви да си взема с какво прясно мляко мога да ги ям колко процентаи от коя марка.Ще се радвам много ама много ако ми отговорите :oops:

bimbi
10th August 2007, 17:26
е ако ядеш по кило на ден, едва ли :cool:

cristiano7
10th August 2007, 17:32
преди седмица бях си взел мюсли на Нестле...е, няма такава гадост, хора

...връщам си се на корнфлейкса Келогс, много е вкусен...с прясно мляко Meggle го ям за закуска

Enerdji
10th August 2007, 17:41
Отслабва се когато имаш балансирано хранене :!:
В него можеш да включиш мюсли за закуска примерно. Но не очаквай да ядеш едно мюсли на ден, през останалото време да не спираш да хапваш и да слабееш. За съжаление такъв филм няма... :wink:

Мария Василева
10th August 2007, 18:36
имаше едно стра-хотно на д-р Йоткер - с екзотични плодове, в големи пакети, за съжаление няма зареждане у нас. Вели-колепно беше!

malkoto
11th August 2007, 13:31
Аз ям на Нестле и ми харесва,а сега реших да пробвам това,което го рекламират "фитнес" пак на нестле,не е лошо.С прясно мляко е страхотно!

CuHeo4ka
12th August 2007, 17:44
Дали ще отслабна ако ям само овесени ядки или мюсли сутрен обед и вечер овесени ядки фино смелине само че не с мялко (защото имам непоносимс) а с вода или сок ?Надявам се да ми отг и помогнeте!!

Enerdji
13th August 2007, 19:53
Дали ще отслабна ако ям само овесени ядки или мюсли сутрен обед и вечер овесени ядки фино смелине само че не с мялко (защото имам непоносимс) а с вода или сок ?Надявам се да ми отг и помогнeте!!
НЕ!
Яж ги само сутрин, за втора закуска яж плод, на обяд и за вечеря яж пиле на скара, варено или печено със салата.
И между храненията не яж сладко, всъщност не яж нищо, пий само повече вода.

jkklouna
13th August 2007, 22:08
Аз ям на Нестле и ми харесва,а сега реших да пробвам това,което го рекламират "фитнес" пак на нестле,не е лошо.С прясно мляко е страхотно!
Фитнес като корнфлейкс е много хубаво на вкус ;) нз обаче колко ще помогне да отслабнеш :)

CuHeo4ka
14th August 2007, 08:24
мерси бенджи

mibuu
18th August 2007, 17:52
Аз не мисля че сами по себе си мюслите ще ти свалят килцата както казват и по-нагоре балансирано хранене а мюслите дават полезни хранителни съставки

sillver
19th August 2007, 15:59
Много обичам мюсли, от тези обикновените с повече плодове - с кисело мляко са разкошни :girl_dance: :) ама хич не слабея от тях, даже обратното :1246:

Феята
20th August 2007, 16:29
По-добре овесени ядки, отколкото мюсли.

Monique
11th September 2007, 15:56
Дали се отслабва? Не.
Само ако ядеш по малко,или не ядеш нищо друго освен мусли...
Доколкото знам има доста мазнини в него.
НО,да, добро е за диети, просто не прекаляваи.

silvetoBG
11th September 2007, 17:35
От мюсли НЕ се отслабва. Попитах диетолог и затова го пиша. Подходящо е ако се балансира с друга храна.

Ceko
12th September 2007, 17:37
Дали се отслабва? Не.
Само ако ядеш по малко,или не ядеш нищо друго освен мусли...
Доколкото знам има доста мазнини в него.
НО,да, добро е за диети, просто не прекаляваи.

Ето пак... Мазнините не пречат, пречат въглехидратите.

the_detonator
5th October 2007, 20:15
Аз се придържам към овесените ядки. Комбинирам сутрин 100 гр овесени ядки със 300 гр кисело мляко и малко грозде.

impossible is 0
8th October 2007, 10:46
Аз съм по-голяма привърженичка на финните овесени ядки,смесвам ги с малко стафиди и кисело мляко от най-ниския процент.Наистина са пълноценна храна,но трябва да се внимава с количеството и както казват другите да се ядат само за закуска!

{*faith*}
8th October 2007, 17:10
И според мен по-добрия вариант са овесените ядки :)

i LovE nAthAn
10th October 2007, 22:57
Ами мисля с мюсли не се отслабва поне аз незнам имат някакъв ефект но малък незнам де.Същност аз обожавам мюсли и доста често закусвам с него на Nestle ми харесва или овесени ядки или овесена каша всички тях много ги обичам но ги ям сутрин и умерено полвин паничка има случей в който ги заменям

ThE1OnE
11th October 2007, 10:31
Здравей, от мюслите не се отслабва много много :) , но пък заради овесените ядки в тях кожата на лицето се стяга и изглажда. Намери си някоя малко по-стабилна фирма, която произвежда мюсли, а не от ония в големите пакети, където семките са с люспите и съм намирал пирон и гайка!

VikEnCi
23rd October 2007, 15:25
Здравей, от мюслите не се отслабва много много :) , но пък заради овесените ядки в тях кожата на лицето се стяга и изглажда. Намери си някоя малко по-стабилна фирма, която произвежда мюсли, а не от ония в големите пакети, където семките са с люспите и съм намирал пирон и гайка!
В следващия пакет може да ти се падне чук и дъска и да си построиш къщичка ...Абе фълшива история :roll:

liliata
2nd December 2007, 22:02
Аз лично от тях напълнявам, логично е хранят със зърно прасетата , за да трупат килограми.

sisinka
5th June 2008, 23:28
от мюслите се отслабва. те съдържат фибри и други вещества , които засилват основната обмяна на веществата и карат организма да работи на пълни обороти , балансирани са и създават усещане за ситост , така че по- рядко ще прибягвате към хладилника или шкафа с вкусотии. така че горещо ги препоръчвам за консумация по време на диета.

The black pearl
6th June 2008, 00:46
Не, не се отслабва от него, даже може да напълнееш ако прекаляваш. 50гр., или половин супена купичка с половин кофичка обезмаслено мляко си е екстра закуска.
Богато е на мазнини и въглехидрати, в 100гр., продукт се съдържат (грубо) мазнини - 10,5г., и въглехидрати 73,0г., Храни се балансирано, както вече ти написаха, спортувай или поне се движи по възможност повече и не възлагай надежди на рекламирани продукти, примерно рекламата на Нестле фитнес, цитирам по памет "Забравете строгите диети, яжте нестле фитнес и не само, че ще отслабнете, но ще задържите желаните килограми.." Всеки здравомислещ човек, ще се съгласи, че това звучи прекалено добре, за да е истина, даже звучи нелепо.

rogi
6th June 2008, 11:02
Овесените ядки сами по себе са доста калорични.Най добре да се хапват сутрин с мляко или сварени,но по 50 грама максимум което ще ре4е 3 супени лъжици.Това че имат фибри е вярно,но след като сме ги хапнали трябва да пием доста вода иначе може да се получи обратния ефект. :D

lubov32
12th June 2008, 09:53
Здравей bisa83!За мюслито има много спорове от диетолозите,някой го препоръчват,други го отхвърлят.Когато го приемаш с мляко,процеса на разграждане на въглехидрата се забавя,затова след като си го хапнеш е желателно,да направиш пауза от 3-4ч. :)

6anel
12th June 2008, 10:17
от мюсли не се отслабва,но трябва да ги яде6.изклю4ително полезни са.аз ям на виола с пресно мляко и като ми омръзне ям финни овесени ядки с кисело мляко и стафиди. няма да напълнее6 от тях всеки слу4аи.е зависи по колко яде6

sisinka
18th June 2008, 12:02
мюслито , особено с фибри , само по себе си не води до драстично отслабване , но ускорява метаболизма и по този начин влияе на процеса на усвояване на калориите. с него няма да усетите витаминен дефицит , особено ако го редувате - имам пред вид като свърши един пакет да се взима друг с друго съдържание. ако го консумирате на закуска , обмяната на в-вата ще се усили , по- бързо ще се разградят излишните мазнини и ще се почувствате по- добре. разбира се всичко в границите на разумното , но задължително мюсли за закуска - поне два - три пъти седмично .

mari_and
15th July 2008, 18:09
Здравейте и от мен!
За мюслито - страхотно е...аз например сутрин не закусвам /навик/, но когато обядвам с мюсли, дълго време не усещам глад...много ме засища, ама не мислете, че изяждам по килограм :lol: Правя си го с кисело мляко - вечер в половин бурканче кисело мляко слагам няколко лъжици мюсли, подслаждам го с малко суитли и в хладилника, готов обяд за другия ден :lol: Овесените ядки пък си сварявам с вода, малко суитли плюс парченце сирене - страхотия :lol:
Дори да не отслабнете от мюслито, поне му се насладете и помнете МНОГО Е ПОЛЕЗНО!!!

maroon
15th July 2008, 21:03
:1202: НЕ се отслабва от мюсли, както и не се отслабва от никой друг въглехидрат :candy: :apple:

rokoko
15th July 2008, 23:31
аз в прясно мляко не харесвам да ям овесени с мюсли,
а овесени ядки с кисело мляко не съм пробвала
и не мисля да пробвам
въобще
това е засищаща субстанция
но определено не се отслабва
според мен

Scarlett
19th August 2008, 13:39
Отслабва се, защото не се тъпещ с буклуци сутрин като кафе със мнооого захар и бисквити

trigers
21st August 2008, 10:33
да въпросът е спорен и няма еднозначен отговор ..принципно от храна няма как да се отслабва, но определено е по- добре да закусваш мюсли вместо палачинки с шоколад ...на мен лично сутрин ми действа много очистващо организма :shock:

Hot_Lady
11th October 2008, 11:59
Според мен е по-добре ако се ядат овесени ядки и се увеличи приема на фибри. Ето нещо малко и полезно по темата за фирбрите: http://www.figurata.com/2008/09/5_24.html

kras4ence
11th October 2008, 18:20
суитли- изинете невежеството ми, но какво е това?

Mena
11th October 2008, 20:10
Суитли е синтетичен подсладител съдържащ цикламат.

kras4ence
12th October 2008, 07:05
Mena каза Суитли е синтетичен подсладител съдържащ цикламат.
Блаодаря ти, но меда не е ли за предпочитане, суитлито все пак е синтетика

Solver
12th October 2008, 09:09
Медът е за предпочитане пред всичко.

Mena
12th October 2008, 18:59
kras4ence, разбира се че медът е за предпочитане, особено ако е истински мед, а не глюкоза с етикет на мед.

kras4ence
12th October 2008, 19:52
Ако се притеснявяш от възможността да попаднеш на глюкоза, предполагам че все ще намериш начин за домашен (извинявяй ако бъркам, но оставам с впечатление, е това е причина да използваш суитли)

Mena
12th October 2008, 20:10
Аз НЕ използвам суитли!!!
НЕ използвам абсолютно никакви синтетични подсладители!!!
Не зная как въобще ти е хрумнало!?!
Просто отговорих на въпроса ти какво е суитли.
Имам сигурни производители на качествен мед, от които единствено си купувам истински мед!

alica
12th October 2008, 20:14
Аз НЕ използвам суитли!!!
НЕ използвам абсолютно никакви синтетични подсладители!!!Не зная как въобще ти е хрумнало!?!

:lol: :lol: :lol:
тва и да го видя, няма да го повярвам :wink:

Mena
12th October 2008, 22:44
Алиска, е хайде сега :lol:
Стевията не е изкуствен подсладител, а си е преработена билка. :lol:

ratamahatta
12th October 2008, 22:49
Стевията не е изкуствен подсладител, а си е преработена билка. :lol:а по тоя повод...... намира ли се вече стевия на пазара........ нали я бяха спрали от производство (незнампо какви причини ) :roll:

Mena
12th October 2008, 23:17
Не съм проверявала, но миналата зима на едно изложение в НДК имаше производител на българска стевия, ще се опитам да открия някакви негови координати.
На мен ми я носят от Щатите, на Optimin nutrition.

kras4ence
12th October 2008, 23:48
Аз НЕ използвам суитли!!!
НЕ използвам абсолютно никакви синтетични подсладители!!!
Не зная как въобще ти е хрумнало!?!
Просто отговорих на въпроса ти какво е суитли.
Имам сигурни производители на качествен мед, от които единствено си купувам истински мед!
Извинявай, но прочетох някъде по-нагоре, че някой от потребителите използва, а понеже се оказа синтетика предложих мед (май съм се объркала от това, че ти ми отговори, сори)

Monique
15th October 2008, 01:26
аз пък ползвам суитли :cool:

brumbrum
15th October 2008, 10:01
аз пък ползвам суитли :cool:

и аз :)

alma
16th October 2008, 10:19
Аз много обичам да хапвам мюсли и незнем дали се отслабва, но не се пълнее определено, а и ако си ги подсладя с мед на закуска ме засищат за дълго и са ми заместител на вафличките,баничките и другите доста по-вредни неща. :)