PDA

View Full Version : 12 кг за 2 месеца


vali46
17th August 2007, 11:36
свалих 12 кг за 2 месеца с така наречената френска диета и продължавам да свалям.Ако някой се интересува да ми пише

woly
17th August 2007, 12:04
Защо на лични,давай тук диетката, че да обсъдим плюсове и минуси

mibuu
18th August 2007, 17:50
Това звучи много примамливо ама не е ли вредно толкова много килца само за 2 месеца

marsia
19th August 2007, 14:49
Разчетена за 14 дни, тя със сигурност отразява някои характерни черти за кухнята на тази страна.

Ден 1
Закуска: черно кафе.
Обяд: 2 яйца, зелена салата, 1 домат.
Вечеря: парче варено месо, зелена салата.

Ден 2
Закуска: черно кафе, сухар.
Обяд: парче варено месо.
Вечеря: шунка или варен колбас без мазнини, зелена салата.

Ден 3
Закуска: черно кафе, сухар.
Обяд: задушен в растителна мазнина морков, 1 домат, мандарина или портокал.
Вечеря: 2 яйца, колбас, зелена салата.

Ден 4
Закуска: черно кафе, сухар.
Обяд: 1 яйце, 1 пресен морков, кашкавал.
Вечеря: плодова салата, айрян.

Ден 5
Закуска: настърган морков, подправен с лимонов сок.
Обяд: варена риба, 1 домат.
Вечеря: парче варено месо.

Ден 6
Закуска: черно кафе.
Обяд: варено пиле, плодове.
Вечеря: шунка или колбас.

Ден 7
Закуска: чай.
Обяд: варено месо, плодове.
Вечеря: шунка или колбас.

Ден 8
Закуска: черно кафе.
Обяд: 2 яйца, зелена салата, 1 домат.
Вечеря: парче варено месо, зелена салата.

Ден 9
Закуска: черно кафе, сухар.
Обяд: парче варено месо.
Вечеря: шунка или колбас, зелена салата.

Ден 10
Закуска: черно кафе, сухар.
Обяд: морков, задушен в растителна мазнина, 1 домат, мандарина или портокал. Вечеря: 2 яйца, колбас, зелена салата.

Ден 11
Закуска: черно кафе, сухар.
Обяд: 1 яйце, пресен морков, кашкавал.
Вечеря: плодова салата, айрян.

Ден 12
Закуска: настърган морков с лимонов сок.
Обяд: варена риба, 1 домат.
Вечеря: парче варено месо.

Ден 13
Закуска: черно кафе.
Обяд: варено пиле, зелена салата.
Вечеря: парче варено месо.

Ден 14
Закуска: чай.
Обяд: варено месо, плодове.
Вечеря: шунка или колбас.

По време на диетата трябва де се пие само преварена или трапезна минерална вода. Месото и колбасите трябва да са с малко мазнини. Диетата може да се повтаря два пъти годишно през приблизително равни периоди. Тя е строга, но точното й спазване ще намали теглото ви с 6-8 килограма.

allstars
21st August 2007, 12:01
Като цяло звучи добре, набляга се на месото и зелен4уците...ама не знам дали след тожа няма да се възвърнат изгубените кг? Ти правила ли си я и преди??

valhalla
21st August 2007, 12:13
Една приятелка направи подобна диета и твърдеше, че свалила въпросните килограми... и аз не спрях да и се възхищавам на волята... на първият ден след края на диетата тя "се почерпи за успеха" с торта гараш и спрайт!

Е това сега какво е? Тъпо, като всички такива драстични диети, от които озверяваш от глад... и разбира се си скапваш огранизма.

Затова диетолози съветват да не се започва нищо, което не можеш да продължиш да правиш цял живот...

electra_em
21st August 2007, 12:35
Това е т.нар. "Японско чудо". Аз не съм я прилагала, но не съм срещала недоволни от нея

Street
21st August 2007, 12:51
без спорт всяка диета е вредна за мен... не разбирам как може да се подлагаш на глад... едно е да се ограничава човек, но има диети които буквално гладуваш... има хора нямат какво да ядат и измират от глад, а вие вместо да потичате на сила се похабявате ;)

лично мнение

stivn
21st August 2007, 15:04
ъф... диети . това е тъпня . само с диети не можеш да сваляш килограми нали тялото ти трябва да се стегне , а без спорт не става това... и според мен който си мисли че с диети .. чисто гладуване ще свали здравословно жестоко се лъже .
както бях писал някъде за седмица и половина свалих 10 килограма и то без да се отказвам от тостери , вафли, пържени картофки , мазно месо ... каквото ти дойде на ум :) + 1 сладолед фамилия среден на ден :) , но за сметка на това се бласках в залата 40 минути колело , 20-30 минути веднага след това бягане на пътечката и като прибавиш преди това изтощителна тренировка за релеф и това ти ибава м...та , но пък се стегнах и след тия 2 седмици след като свалих спрях фитнеса за месец като пак си ядях всичко и по колкото си искам и не ги варнах килограмите . чак сега като почнах за обем да дигам качих 2 кг за 2 седмици....
Така че СПОРТЪТ МУ Е МАЙКАТА :)

katie
21st August 2007, 15:26
както бях писал някъде за седмица и половина свалих 10 килограма и то без да се отказвам от тостери , вафли, пържени картофки , мазно месо ... каквото ти дойде на ум :)
Душице, не че особенно подкрепям диетите... Aма ти нали на 18 беше, ще те чуем и теб след 20-30 годинки дали така безнаказанно ще ти се разминават тортите и сладоледа.

Което разбира се ти пожелавам. Но за жалост не са всички такива късметлии. :1246:

valhalla
21st August 2007, 16:40
без спорт всяка диета е вредна за мен... не разбирам как може да се подлагаш на глад... едно е да се ограничава човек, но има диети които буквално гладуваш... има хора нямат какво да ядат и измират от глад, а вие вместо да потичате на сила се похабявате ;)
лично мнение

Street, иска ми се да вярвам, че повечето хора във форума споделят твоето "лично" мнение, щото това си е самата истина!

За съжаление, съм забелязала, че темата за диети най-често се рефрешва, и тук не липсват тъпизми от типа, "на обяд ям четвърт жълтък" ... :shock: Понякога избягвам тази тема с дни, защото не мога да проумея кой нормален човек ще си причинява доброволно такива идиотщини... :roll:

mibuu
21st August 2007, 21:48
ами ако примерно не мога да пия кафе и черен чай с какво се заместват

stivn
24th August 2007, 16:23
ами ако примерно не мога да пия кафе и черен чай с какво се заместват
със сок от плодове ... а пък тая шитня дето са писали напрао да пропуснеш закуската пак да се твариш на другите ядения не знам ама т'ва си е ваша раота