PDA

View Full Version : въпрос относно гърдите


play_girl
21st August 2007, 09:52
Искам да попитам на някого от вас появяват ли се бучки в гърдите преди цикъл,защото на мен от доста време,от няколко години,а сега ми се е вдигнала една малко по-голяма и съм се уплашила.Искам някой да каже ако знае дали е нормално това?

Lottus
21st August 2007, 10:00
Преди цикъл млечните жлези се разширяват. Може да усещаш нещо такова, което до известна степен е нормално. Но все пак трябва да те прегледа мамолог за да ти каже със сигурност. На мен мамологът ми каза, че е хубаво да се прави профилактичен преглед на всеки 6 месеца, така че хем ще си направиш профилактичен преглед, хем ще се успокоиш :wink:

bimbi
21st August 2007, 10:05
и на мен ми се появи преди година и нещо, ходих на мамолог, каза че е фиброаденом или нещо подобно. нямало да ми пречи, не можело да се превърне в злокачествен тумор, тъй че нямало нужда и да ме режат. март месец ходих пак, беше си същия размер, и каза че няма смисъл да ходя на всеки 6 месеца, ами по-рядко, веднъж на година. от 2-3 месеца обаче не го напипвам, може и да е изчезнало.
и наистина преди цикъл се увеличаваше

valhalla
21st August 2007, 12:19
да, нормално е по принцип. Затова и прегледите на гърдите, които всяка жена трябва да си прави сама веднъж в месеца, се извършват след цикъл.

play_girl
21st August 2007, 16:15
А боляха ли ви въпросните образувания?

valhalla
21st August 2007, 16:42
аз не съм имала, но от приятелка знам, че преди цикъл и се появявали и целите гърди я боляли...

Night Love
21st August 2007, 22:31
Майка ми имаше подобно образование, напипваше буца и отиде на мамолог..оказа се,че е киста..доброкачествена... и й я махнаха с инжекция.

estrella
21st August 2007, 22:32
Преди цикъл е нормално да се усещат гърдите "на възелчета". Наистина, както някой по-горе каза, прегледите се правят след цикъл.

bodil4e
22nd August 2007, 12:07
play_girl, напълно разбирам страховете ти. Преди години на мен ми се случи същото-подутина на едната гърда, болеше ме, беше зачервено, ту се появявяшу, ту изчезваше... Бях полудяла от страх, още повече, че скоро преди това баба ми почина от рак на гърдата. Когато най-сетне събрах смелост да отида на лекар се оказа, че е киста и не е опасна, и я махнаха. Сега си имам един мъничък белег, който да ми напомня, че начинът да се справиш с един проблем е като се обърнеш към специалист. Иди на лекар!
Успех! :)

bimbi
22nd August 2007, 16:25
Мен не.

Nelina_02
22nd August 2007, 17:00
върви на лекар, най-вероятно е нещо безобидно, но все пак, и сподели какво е станало

play_girl
24th August 2007, 10:31
Проблемът е ,че заминавам за 10 дни на очни занятия и няма кога да ида на лекар,защото това с направленията става бавно,после да търся специалист и нали разбирате,че отнема време.Как мислите мога ли да отида на специалист като се прибера или е късно?

valhalla
24th August 2007, 13:08
предполагам че 2 седмици не са преблем да се забави прегледа ти... пък и се надявам всичко да е наред :)

Celine
24th August 2007, 15:31
Преглед на гърдите с ехограф се прави до 6 - 8 ден на цикъла. Поне така ми каза моето ДЖиПи - поне при мен стана много бързо даде ми направление веднага и на другия вече бях на преглед.