PDA

View Full Version : Дитата на Пиер Дюкан


glupa4e
24th August 2007, 20:48
Въпроса мие кратък и конкретен:Искам да започна диетата,но ме притеснява,че се яде много белтъчини-протеини.Според тези,които са запознати с този режим,а и според дргите,това вреди ли?Един вид кажете според вас здравословен ли е този режим?Моля пишетееееее ;)

Феята
26th August 2007, 19:30
Аз бах на тази диета 14 дни. Много съм доволна. Според мен е здравословна, защото с храната приемаш всички важни елементи и отслабваш за сметка на мазнините в тялото, а не за сметка на плътта. И аз се притеснявах да не би да са много белтъчините и да стане пренасищане, но не съм забелязала сстранични ефекти.
Успех!

Ordy
26th August 2007, 23:23
Спазвала съм този режим и имам добри впечатления.Наистина трябва да внимаваш например с яйцата, не е хубаво да прекаляваш с тях, позволявала съм си най-много 1 на ден, което пак не е най-доброто, защото по принцип се препоръчват 3-4 жълтъка максимум на седмица..Както и да е, според мен важното е да не се спазва ударния режим повече от 5 дена, защото 10 само на месо и яйца идва наистина в повече.После когато си на смесен - зеленчуци и месо няма проблем, тази комбинация е точно ключа към бавното но сигурно отслабване.
Имай предвид, че не се смъкват особено много килограми, аз лично мръднах с грамове, разликата идва в сантиметрите..
Но го има и момента че аз бях за кратко на режима и правих всеки ден упражнения за корем и смъкнах за около седмица 5 сантиметра от ханша и паласките.Но това е разбираемо, защото заради многото протеини не се губи мускулна маса, а само тлъстинки, но то това е важното.
Пий много вода, това е важно !
Успех в слабеенето =)))

Дидичка
29th August 2007, 08:48
За мен това си е жива нисковъглехидратна диета :wink:
Хубаво е,че има период на захранване след това!
Не виждам нищо нездравословно в тази диета,но да не се продължава повече две седмици,защото все пак организма се нуждае и от въглехидрати и други неща,които не влизат в състава на позволените храни!
За мен най-добрата диета е разумно и балансирано хранене!Свалянето е бавно,но сигурно!

vali46
29th August 2007, 12:09
В момента съм на тази диета-днес ми е 75-я ден.Вече съм свалила 14 кг и се чувствам отлично

margarita_ilieva
29th August 2007, 12:13
Е на това му се казва воля.. :2020:

vali46
29th August 2007, 12:24
Напротив,при тази диета не е нужна голяма воля.Ям непрлекъснато,но точно това ,което трябва,гладна никога не съм останала.

margarita_ilieva
29th August 2007, 12:46
На мен ще ми е необходима огромна воля, ако трябва да ям едно и също, при това без подправки и сол.

vali46
29th August 2007, 12:54
Не се яде едно и също.Варианти има много,ако ви интересуват ще ви пиша,солто също не е изключена ,нито пък подправките.Аз без сладко не мога,но го компенсирам с подсладители-правя парфе от безмаслена извара и кисело мпяко,кола-лайт,степ,фрути и др.Варианти има наистина много.

margarita_ilieva
29th August 2007, 13:03
ЯВно си мисля за друга диета... Както и да е, мойта не я сменям. Но да не пълня темата със спам... :)

rakeL
29th August 2007, 21:14
Някой може ли да я напише ? :)

rakeL
29th August 2007, 21:16
Да сега разбрах,че е цяла книга... извинявам се мнението :oops:

neli gocheva
21st February 2008, 17:40
здравеите аз тепарва започвам с диетата затова ще ми трябва помощ и подкрепа затова се надявам да ми помогнете предварително благодаря

samsara_k
21st February 2008, 19:21
има цяла тема за тази диета . защо първо не я изчетете нея :?: а и е важно книгата да си вземете

neli gocheva
23rd February 2008, 16:32
съжалявам, че ме мога да пиша редовно но пък имам жече книгата и съм я пресполовила.от 3 дена съм на месо и варени яйца несмея да се претегля

БЛАГОДАРЯ ЗА САВЕТА!!!!!!!!!!!!