PDA

View Full Version : Диета от която отслабнах с 4кг за 6 дни


Lady`Death
31st August 2007, 23:04
Висока съм 175 и тежах 73кг,килограмите са ми в нормата,но не се чувствах добре и исках да отслабна,пробвах хиляди вида диети,но без резултат,правих си един тест и се оказа че сам с по-ленив метаболизам.Моя приятелка ми даде една протеинова диета от която за 6 дни отслабнах с 4 кг,съчетах я с лек спорт-карах колело.Незнам колко е полезна затова всеки сам преценява дали би я спазил,тя е строга и се спазват стриктно написаните продукти,не се приемат други вещества,хубаво е да се пие и повече вода.

1ден
закуска-чаша кафе (за кафето не се ползва захар и сметана, ако не го обичате така купете си захарин колкото да подсладите малко вкуса)
обяд-2 варени яйца
вечеря-варено месо и салата с лимон (аз през цялата диета ядях само пилешко)

2ден
закуска-ч.кафе и парче сухар
обяд-2 варени яйца
вечеря-шунка,салата с лимон и чаша кисело мляко

3ден
закуска-ч.кафе
обяд-2 зеленчуци и плодове
вечеря-2 варени яйца,салата с лимон и шунка

4ден
закуска-ч.кафе
обяд-2 варени яйца и сок от моркови
вечеря-варено месо и салата с лимон

5ден
закуска-настурган морков с лимон
обяд-печена риба с домат
вечеря-не се яде

6ден
закуска-ч.кафе
обяд-варено месо + плод
вечеря-печено месо + салата с лимон

Искам да се извиня ако някъде е написана дадената от мен диета,току що се регистрирах и не можах да прегледам всичко. :)

Lubaka17
1st September 2007, 09:58
Да ,естествено че ще свалиш бързо първите дни ,но след една седмица няма да има този ефект (това си е направо гладуване).Съветвам те да потърсиш из форума има доста диети които са супер за отслабване :wink:

Ceko
1st September 2007, 10:21
Това не е никаква протеинова диета е жива простотия. Ако си направиш правилно НВД ще ядеш по 4-5 пъти стабилно на ден, ще забързаш метаболизма си и ще изчистиш колкото искаш за към 1 месец с постоянни резултати.

Lady`Death
2nd September 2007, 18:08
Днес имах време да поразгледам повече и попаднах на диетата която сам спазвала под името "Японското чудо" или нещо такова,спазвах я преди около месец и не сам възвърнала старите си килограми.ако може ми обяснете какво точно представлява НВД :) Мерси предварително

Mena
2nd September 2007, 18:52
ако може ми обяснете какво точно представлява НВД :) Мерси предварително
НВД е абревиатура на ниско въглехидратна диета. Изписани са десетки страници във форума за нея, просто използвай търсачката за повече информация.

Ceko
3rd September 2007, 18:05
Днеска сигурно за 4 път се цитирам сам :lol:
При нормални условия тялото набавя енергия от разграждането на въглехидратите. Излишната енергия се складира под формата на бяла мастна тъкан. Само когато се спрат или намалят драстично въглехидратите тялото започва да черпи от мазнините, понеже те са по-трудни за разграждане. Тогава тялото изпада в състояние, наречено кетоза, при което черния дроб разгражда мазнините до мастни киселини и кетони, които могат да се използват за енергия. Тогава е задължително да се увеличи приемът на пълноценни(животински) белтъчини. С други думи ти е нужна Ниско Въглехидратна Дета (НВД) нещо подобна на тази:

07:00 170 гр месо + 100гр овесени ядки
10:30 170 гр месо + 100гр ориз
12:30 170 гр месо + салата
16:00 170 гр + зелена салата (марула и лук примерно)
19:00 170 гр месо + зелена салата
22:00 170 гр месо преди лягане

Часовете са примерни и може да си ги направиш както ти е удобно, стига да гледаш да имаш около 2 часа между храненията. Също така на всеки четвърти ден добавяш 200гр ориз или картофи на храненето в 12:30. Това е цялата философия.
Самоче след като си жена намали грамажите наполовина.

Lady`Death
3rd September 2007, 21:33
Мерси за отделеното време от ваша страна,работата е там че нямам как да спазя часовете,през деня имам време да хапна най-мн. 2-3 пъти,гледам да избягвам всякакви тестени изделия и сладко,забелязала съм ,че дори да хапна една троха от хляб и на следващия ден сам с килограм отгоре :cry: Мерси отново :wink:

valhalla
3rd September 2007, 21:40
забелязала съм ,че дори да хапна една троха от хляб и на следващия ден сам с килограм отгоре

е, това вече е внушение! :)

Lady`Death
3rd September 2007, 21:48
за съжаление не е точно така,пълнея от най-малкото нещо,страшно трудно ми е да задържа някакви смешни за усилията,които полагам килограми

valhalla
3rd September 2007, 22:01
знаеш ли, разбирам те... като казах, че това е внушение, наистина го мислех, но най-добронамерено... аз също се чувствам така напоследък... не ям почти нищо, спортувам, а не отслабвам... почти съм сигурна, че си внушаваме и това ни е като психологическа пречка да отслабваме... :?

Lady`Death
4th September 2007, 10:39
Може и така да е,толкова мъчения и никакъв резултат,а как ми се ще да съм от този тип хора,които си ядат каквото искат и не дебелеят.Преди няколко години бях бая закръглена сега пак успях да постигна нещо но искам още,за да постигна перфектните килограми за височината ми.Дано успеем всички да постигнем желаното :cool:

Danielka
4th September 2007, 10:44
Да, това е Японско чудо. Бих казала, че това е най-успешната диета, ако искаш да свалиш спешно някой-друг килограм. А ако след това продължиш на НВД, ще запазиш ефекта :lol: Аз като се отпусна, особено по празниците и после си правя едно Японско чудо и така.... :lol:

Ceko
5th September 2007, 19:54
Мерси за отделеното време от ваша страна,работата е там че нямам как да спазя часовете,през деня имам време да хапна най-мн. 2-3 пъти,гледам да избягвам всякакви тестени изделия и сладко,забелязала съм ,че дори да хапна една троха от хляб и на следващия ден сам с килограм отгоре :cry: Мерси отново :wink:

Ако нямаш по 5 минути 2-3 пъти на ден значи по-добре си търси друга работа :lol:

Svetulkata
19th March 2008, 12:18
Здравейте!Искам да се включа и аз със своето мнение и опит.За мен трайното отслабване се състои в разделното хранене на често по малко! :D

djack
11th April 2008, 21:35
Като ви чета постовете направо ви завиждам вече се чудя с какви храни и добавки да кача килограми :oops:

bobi_33_F
19th May 2008, 20:22
Аз сам от 10 дни на НВД и имам резултат само 2 килограма надолу.Малко се обезкуражих,дори слабо е да се каже,че малко се обезкуражих.Непрекъснато и стриктно следвам грамажите на месото,салатите и резултата е много бавен а искам да сам мацка до месец и да си нося късите полички.Защо метаболизма ми не се ускорява по-бързо?Защо?

ikar
19th May 2008, 20:29
Трябват ти поне 3 месеца за да усетиш ефекта. А сигурна ли си че спазваш принципите на НВД??

Believer
19th May 2008, 20:36
Аз сам от 10 дни на НВД и имам резултат само 2 килограма надолу.Малко се обезкуражих,дори слабо е да се каже,че малко се обезкуражих.Непрекъснато и стриктно следвам грамажите на месото,салатите и резултата е много бавен а искам да сам мацка до месец и да си нося късите полички.Защо метаболизма ми не се ускорява по-бързо?Защо?

За 10 дни 2кг е напълно нормално. Идеята не е да свалиш набързо много килограми и после да си ги върнеш двойно. НВД не е "ударна диета", а режим на хранене. Има огромна разлика.

bobi_33_F
19th May 2008, 21:02
Навярно трябва да се съглася с вас,ще си настроя психиката ,че нещата стават бавно,просто ми липсва търпение.

bobi_33_F
19th May 2008, 21:06
Колегите само ме закачат,че сам станала хищтно животно /дето поглъщам много месо/и в началото ми беше гадно,но този момент го преудолях и вече не ми пука,гледам си програмата.