PDA

View Full Version : тъмни петна по лицето


vali46
1st September 2007, 14:11
От няколко години ми се появиха тъмни петна по кожата на лицето.Можете ли да ми дадете някакви съвети как да ги премахна

cary
1st September 2007, 15:02
химически пилинг... :!: но след 30г.
и задължително ползване на кремове с фактор,дори през зимата.

darimai
1st September 2007, 16:24
Аз съм увала, че ако редовно си обтриваш лицето с лимонов сок , също много помага.

estrella
1st September 2007, 22:53
Зависи от какво са ти се появили. Може да е от слънцето или от възрастта. Да не си сменила града, в който живееш? Това също може да се отразява зле.
Лимоновият сок избелва наистина. Защо не попиташ и някой козметик?

vali46
3rd September 2007, 09:11
бпагодаря за съветите,ще пробвам нещата ,които не съм правила досега

:)
3rd September 2007, 14:24
Аз съм увала, че ако редовно си обтриваш лицето с лимонов сок , също много помага.Какво ще рече това :? :oops: Взимам приемрно един лимон и какво го правя :? :oops:

darimai
4th September 2007, 11:32
Кавото си искаш, може да го разбъркаш с някой крем за лице, може да го изцедиш в някаква домашна маска за лице, може от чист сок да си напоиш помуче и да го използваш вместо тоник или лосион.
Такива ми ти работи...

sibi
8th May 2008, 20:14
Някой ползвал ли е серията CLAIRIAL за депигментация. Бях на дерматолог и ми я препоръча, но трите продукта излизат над 150 лв и ми се иска да чуя мнения, преди да ги купя. Вече съм пробвала какво ли не . . .

zhenya chavdarova
9th May 2008, 09:45
Някой ползвал ли е серията CLAIRIAL за депигментация. Бях на дерматолог и ми я препоръча, но трите продукта излизат над 150 лв и ми се иска да чуя мнения, преди да ги купя. Вече съм пробвала какво ли не . . .

Аз ползвам в момента един тестер на CLAIRIAL за депигментация, но нищо не мога да ти кажа (все още :( ).Какво ли не съм пробвала (имам петна от солариума по челото)кремове, пилинг, IPL.Имам около 4-5 процедури с IPL но може би още толкова трябва да си направя.Абе, неприятна работа :wink: .

sibi
9th May 2008, 10:01
Аз от две седмици използвам MELA CLEAR и забелязвам някаква разлика - от кафяви петната станаха червеникави. Не знам дали това е нормалният път за изчезването им. Мисля да го използвам, докато свърши, пък ще видим тогава.

galqnatoni
9th May 2008, 11:15
Значи от 4г. съм с пигментация,бях на хим.пилинг и то дъблок 6 процедури,цялата серия на Клиреал ползвах и Мелабел и какво ли не,накрая едно момиче ми предложи да опитам с новата френска козметика на Иклен...Намерих само крема,но ефекта е нулев :( Мисля дя пробвам и с лимон,но вече така съм се отчаяла,че не е истина...за една година даох повече от 2000лв.за кремове и козметици-нищо :twisted:

zhenya chavdarova
9th May 2008, 15:37
Значи от 4г. съм с пигментация,бях на хим.пилинг и то дъблок 6 процедури,цялата серия на Клиреал ползвах и Мелабел и какво ли не,накрая едно момиче ми предложи да опитам с новата френска козметика на Иклен...Намерих само крема,но ефекта е нулев :( Мисля дя пробвам и с лимон,но вече така съм се отчаяла,че не е истина...за една година даох повече от 2000лв.за кремове и козметици-нищо :twisted:

Почти същото е и при мен ползвах Иклен, GUINOT, Клиреал, MD Formulation, пилинги, IPL и нищо.Вече и аз не знам какво да правя, всеки ти обещава.....докато ти вземе парите и нищо, а що пари съм дала и резултат почти никакъв :roll:

Celine
9th May 2008, 18:05
Тъкмо днес си взех една брошура на серум на Clinique (http://www.boscovs.com/wcsstore/boscovs/images/store/product/images/3678892666ly9.jpg)
Но е нов и е рано да се говоери за ефективността му, а струва 80 лева.
Някакви отзиви за тези продукти (http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4) ?

galqnatoni
10th May 2008, 08:57
Да,много ме дразнят като кажат-ново ефикасно :roll: Е,имали пробвали че ми говори така :twisted: Аптекарката ме гледа като изкопаемо и ми казва,обадете се ако има резултат :?: А,ние които сме на зор-купуваме :!:

sibi
10th May 2008, 13:53
Аз преди време си изчистих петната от бременността с UNITONE и йонофореза, но за съжаление сега този продукт е "усъвършенстван", с нова формула и супер неефикасен :( Пигментацията ми е от излагане на слънце и далеч не може да се сравни с петната от бременността, но досега не съм открила продукт, който да има особен ефект :( MELA CLEAR дава някакви надежди, но е рано още. Ако подейства, ще пиша.

galqnatoni
10th May 2008, 16:58
Аз почнах да се мажа с лимон,ами писна ми вече да давам пари а резултати да няма :evil:

sibi
11th May 2008, 08:47
Аз почнах да се мажа с лимон,ами писна ми вече да давам пари а резултати да няма :evil:

Пиши, моля те, ако има резултат от лимона.

mays
11th May 2008, 09:50
Аз вчера веднага след душ си мацнах чист лимонов сок и ми пламна лицето . Цял ден съм така и днес още . Дано се оправя утре. Избиха ми червенини и петна навсякъде като че ли изгорях.. Явно е мн силен чист .А мислили ли сте дали не е от вътрешното състояние на организма. Опитайте да бягате сутрин лицето много бързо почва да се храни с кислород. Подобрява бързо кръвообръщението и може да почне да се лекува от вътре кожата. Защо не . Глава не боли . Напротив.И вода много.

galqnatoni
11th May 2008, 19:19
Ами днес изстисках в едно шишенце лимон и с памуче мажа лицето,верно е че става червено и леко щипе :roll: но не е болка за умиране :wink: Дано се заличат поне малко,макар лицето ми леко да лепи :cry:

sibi
11th May 2008, 22:16
Дерматоложката ми предписа освен мазилата за пигментацията и L-карнитин :? Купих си го, но не мога да намеря никаква връзка с фоточувствителността на кожата. Някой има ли някаква идея по въпроса ?

sibi
12th May 2008, 08:08
Сега си погледнах рецептата, тя ми е предписала β-каротин - не знам тия в аптеката какво са гледали :?

Dorothy
12th May 2008, 13:47
след бременността си изчистих лицето със соевата серия на RoC. Тогава ми подейства много добре, но оттогава не съм я ползвала (преди 2 г.). Вероятно още има такъв ефект, мисля, че не са сменяли формулата. :cool:

galqnatoni
13th May 2008, 06:53
При всеки кожата е различна,моята особенно над горната устна толкова е изстъняла от х.пилинги и кремове че чак "прозира" и петната си стоят :(

Dani_4ka
13th May 2008, 08:54
Петната над горната устна са в резултат на повишено производство на естроген или от противозачатъчни. Има решения, изчистват се, но по-бавно. С масовата медицинска козметика няма големи резултати. Много по-добре се повлияват с професионални продукти, които са домашна грижа към терапиите. Който иска мога да предоставя тестери за да провери върху себе си. Смея да твърдя, че дори от тестерите се вижда резултат. Бърз резултат се наблюдава и с микродермабразиото.

Много важно целогодишно, не само през летните месеци, да се защитавате добре от слънцето иначе ще ви се увеличат отново и попадате в един омагьосан кръг от избелване и пигментиране.

Valinda
13th May 2008, 13:18
От няколко години ми се появиха тъмни петна по кожата на лицето.Можете ли да ми дадете някакви съвети как да ги премахна
Ето http://valinda.editboard.com/forum-f2/topic-t3.htm има доста избелващи маски за лице. Аз имам лунички и се опитвам да ги премахна, но е много трудно. Дано с тези петна да е по-лесна задачката.
А имаше един крема на Кокона, от който при мен имаше видим ефект.

mays
13th May 2008, 13:19
Кокона е спрян понеже са открити вредни съставки за тялото

Valinda
13th May 2008, 13:21
Кокона е спрян понеже са открити вредни съставки за тялото
мерси за инфото. Аз отдавна не съм го ползвала, понеже не живея в БГ. :)

galqnatoni
19th May 2008, 07:01
Все се чудя дали от морето или напремир от солариум няма да се слеят с кожата и да стане равномерно :roll: Аз наистина ще ходя на море но чак юли а дотогава дали не мога да опитам 2,3 солариумчета :(

KEIS
19th May 2008, 07:40
На мен ми се появиха петна по време на бременноста ,купих си крем Мелабел и се изчистиха много бързо но сега чета тук ,че на някой не им действа :roll: Сега обаче не знам защо от тази пролет ми се появиха нови и особено си личи едното покрай носа ми ..надявам се и аз като потъмнея много да не си личи но знам ли .. искам да се мажа с нещо и да ги махна но пък после иска пазене и трябва да си стоя бяла лятото :sick: ..

Celine
19th May 2008, 08:03
от морето или напремир от солариум няма да се слеят с кожата и да стане равномерно
По вероятно ми се вижда да станат още по тъмни.

sibi
19th May 2008, 08:15
от морето или напремир от солариум няма да се слеят с кожата и да стане равномерно
По вероятно ми се вижда да станат още по тъмни.

И аз така мисля.

snowwhite
19th May 2008, 12:14
Аз имам лунички и се опитвам да ги премахна, но е много трудно.

Луничките доколкото знам не се махат, те са заложени в гените... пък и са толкова чаровни! :girl_haha:

KEIS
28th May 2008, 21:27
Момичета днес си купих отново тоя крем Мелабел но е някаква нова версия този е по скъп и е с фактор 50 казва се melabel sun s spf 50+ uvb,uva,ir .... може да се ползва и сега следователно .. тази вечер се намазах ще ви кажа когато има резултат ..

Ladybird_2005
29th May 2008, 14:19
Ами аз също четох още един добър отзив за този Мелабел. :) Искам да попитам дали наистина е толкова ефикасен. Момичето, което го беше използвало, беше споделило, че й се лющела кожата, а преди това имало и зачервявания. Наистина ли така изглеждат нещата? Че то как да излизаш така и навън, като ще се люспиш като крокодил :roll: А ти колко време го използваше преди, та постигна ефект с премахването на петната.. Щото аз отскоро съм на един серум, но.. май очебиен ефект не виждам.. за съжаление.. :(

KEIS
29th May 2008, 20:54
Ами аз преди четири години когато родих дъщеря си си го купих за първи път намазах се и то обилно само там където имах петна и започна да ме щипе яко и след 15мин мина на другата сутрин ми се избели кожата се зачерви и петната се махнаха от раз ..но бях червена два дни и се мажех със слънцезащитен висок фактор задължително .. после се опитвах лунички да махам но там е по трудно аз имам малко на носа но явно са по надълбоко и само избледняха .. Сега новия "Мелабел " в оранжева кутия с син капак е със фактор 50+ и се маже обилно 15 мин преди слънце ,не щипе не зачервява кожата но дали е ефикасен не знам намазала сам се само два пъти купих го снощи но май е по слаб от другия но може да е пак за по добро ..ще видя какво ще се случи до 15 дни и ще ви казвам ако има промяна ..

dedektiv_p
29th May 2008, 21:52
Пиши мила наистина какъв е резултата от новия че аз съм с едни гадни петна като мустаци са ми и нито пилинги нито микродермо ги заличи и с азот пробвахме ама на скрито място и като падна коричката пак си беше там! Дано да помага....така се надявам....

Stefiela
30th May 2008, 09:01
Мойта козметичка ми обясни че от този крем трябва да се слага по-малко , защото е с киселини и може да се получи изгаряне на кожата (става груба , зачервена , бели се , може и ранички и корички да станат).

Ladybird_2005
30th May 2008, 21:19
Оф, то ако и този крем остава ранички... :( На какво ще заприличаме.. :( Мен лично ме е страх от зачервяванията, че ще вземат да предизвикат още по-тъмни петна, ще ми разранят кожата, че после отиди се оправяй.... И наистина ли е толкова бърз ефекта с Мелабел... Намазваш и на следващата сутрин се обелва кожата и толкоз! :) Направо ми звучи като магия.. :) А дали е така?! Кой, кой ще ми каже..... ;))) Като рефрена от онази песен... :)

KEIS
31st May 2008, 07:07
Ами да от първия " Мелабел " ставаха зачервявания ако сложиш много разбира се на мен са ми ставали излющваше ми се кожата и петното се махаше (петна от бременност) сега този новия в ОРАНЖЕВА кутия със син капак няма нищо общо със стария първо не щипе,не зачервява кожата ,не се белиш,и е със слънцезащитен фактор 50+ и крема сега се казва "Melabel sun" аз започвам да виждам резултати петното избледнява по бавно от предния крем но няма пък да има всички тези неща като щипане,зачервяване и лющене.. и този крем става за лято а другия не това също е добре .. не знам обаче дали маха всички видове петна за сега съм доволна ще ви казвам пак какво става ..

sibi
31st May 2008, 10:59
KEIS, непременно сподели, ако действа, че вече не знам какво не опитах и нищо . . . :( Не са ми кой знае какви петната, ама ме дразнят много.

galqnatoni
31st May 2008, 16:24
Моите от седмица много потъмняха,бяха се пооправили но сега наново :( И кремове и какво ли не,писна ми :girl_cry2:

KEIS
2nd June 2008, 07:36
Да избледняват но става бавно предния "Мелабел" веднага ми ги махна но ми зачерви кожата и се лющех гадно на местата който мажех този си е като обикновен крем дано изчезнат или поне избледнеят само не знам ако го спра дали пак няма да се появят май зависи на каква дълбочина са..

KEIS
4th June 2008, 21:35
Момичета ,много съм доволна от крема всеки ден петното избледнява все повече а кожата ми не е мръднала нито се зачерви нито се лющи нищо нормално е всичко ..вече е много избледняло дано се махне но после пък ще трябва да се пазя много от слънце явно сега имам тен все още от солариума но вече смятам да спускам лицевия панел като се пека и разликата да оправям с грим .. :roll:

Celine
5th June 2008, 08:18
Кейс този Melabel SUN (http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=11)ли имаш в предвид ?
Това е само крем със фотозащита, никъде не пише, че е за избелване,
Мелабел сън
Мек и хидратиращ фотозащитен крем за лице, богат на антиоксиданти. Той е препоръчан за ежедневна употреба или след използването на избелващи средства, химически пилинг, лазер терапия. Гарантираните широкоспектърни UVA, UVB, IR филтри осигуряват постепенно и равномерно потъмняване на кожата, без риск от изгаряне. Редовната употреба на фотозащитен крем с висок фактор и качествени филтри предотвратява преждевременното остаряване, причинено от вредното влияние на слънчевите лъчи. МЕЛАБЕЛ СЪН е хипоалергичен и некомедоногенен продукт. Той попива бързо и лесно и не оставя усещане за мазна кожа. SPF 60, PPD 26

СЪВЕТ: МЕЛАБЕЛ СЪН съдържа фотоустойчиви филтри, които не се разпадат под въздействието на слънчевата радиация.
Нанасяйте крема повторно през няколко часа през лятото, когато слънцето е най- силно. Не забравяйте обаче, че и през зимата кожата е изложена на ултравиолетовите лъчи и затова трябва да използвате слънцезащитен крем.
Най-добрата защита на кожата от стареене е предпазването й от вредното влияние на слънчевата радиация.

За другия Мелабел крем (http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=10) вече пише :

Мелабел крем
MELABEL е избелващ крем, който бързо отстранява тъмни петна по кожата на лицето и тялото като лунички, старчески петна, петна след бременност и др. Оптималният ефект се постига чрез двете активни съставки: Коджиковата киселина блокира свръхпроизводството на пигмента меланин и спомага за равномерното му разпределяне по повърхността на кожата, а Гликоловата киселина нежно излющва вече съществуващите тъмни петна. Задължителна е употребата на фотозащитен крем с фактор не по-малко от SPF 30, за да се предпазите от повторна пигментация и от усложнения.

СЪВЕТ: МЕЛАБЕЛ се използва като обикновен крем, но на чисто и измито с вода лице. Това изискване е задължително тъй като всички гелове за измиване и тонизиращи лосиони имат различно РН, което може да засили или намали действието на Коджиковата киселина. Също така е добре между нанасянето на различни козметични продукти да има интервал от поне 20 мин., за да избегнете неприятно взаимодействие между активните им съставки!

ВАЖНО е да знаете, че по време на употребата на избелващи продукти не трябва да използвате кремове, съдържащи Ретин А / както и всякакви продукти съдържащи производни на витамин А/. Също така, избелващите средства правят кожата фоточувствителна, което засилва възможността от повторна хиперпигментация. Затова е задължителна употребата на слънцезащитен крем с висок фактор!

Според мен двата продукта трябва да се ползват успоредно - Мелабел за борба с петната, а Мелабел сън заради фоточувствителността.

румид
5th June 2008, 16:23
Здравейте ! И аз имам този проблем с петната по лицето-под очите.Консултирах се с дерматолог за произхода им -наистина са от слънцето.Изписа ми някакъв крем за 40 лв ,но не си го взех,щото ми идва малко множко сумата и реших да се "самолекувам"-правя си маска с настъргана краставица,нанасям плътно на лицето по 30-40 минути вс вечер.Досега съм слагала 10ина пъти и мисля,че става номера с нея! През деня ползвам "Melabel sun" spf 50 и така...Мисля,че природната козметика е добра при продължит употреба.Сега се сещам ,че съм пробвала и плод киви-пасирам го малко,но само с вилица и пак така-нанасям на лицето-щипе в началото,но после минава-това е и своеобр пилинг на лицето-бъка от плодови киселини кивито...

Ladybird_2005
5th June 2008, 17:02
Здравей, румид

А би ли написала кой крем, който струва 40 лв, ти е предписал дерматологът?

milena127
5th June 2008, 17:04
Кокона е спрян понеже са открити вредни съставки за тялото

:shock: :shock:

Какви са тия съставки? Аз си го купих миналата седмица, понеже имам едни петънца по лицето. Струваше някакви си 3 лева и реших да пробвам. На опаковката пише, че става дори за бременни и кърмачки (т.е напълно е безвреден) така че направо се изненадвам от мнението ти. Моля те сподели по-подробно.

lqlqlqlq
5th June 2008, 18:45
Колко струва Мелабел-а?

румид
5th June 2008, 19:53
[quote="Ladybird_2005"]Здравей, румид

А би ли написала кой крем, който струва 40 лв, ти е предписал дерматологът?


:cry: много съжалявам,но не запазих рецептата-помня само че беше някакъв крем на Vichy от ново поколение с SPF 60/дерматолозите ползват тази козметика,но си имат техни каталози и по тях избират.Другия каталог беше на Euserin/

Ladybird_2005
5th June 2008, 20:59
Да, обикновено дерматолозите предписват кремове на известни марки и козметика.. Не знам обаче дали са толкава ефикасни.. Попитах те, защото в момента използвам един крем, който също струва толкова, но... вече дотолкова неща съм опитала в борбата си с тези тъмни и неприятни петна, че стига да има ефект, бих рискувала да дам и повече пари, но веднъж завинаги да се свърши с този проблем. Аз лично в момента отскоро използвам един крем на ROC със соя, който беше доста похвален от много жени в борбата им с тези петна и който струва пак около 40 лв. Не знам дали ще има ефект, пише, че трябва да се прилага продължително време. Ако наистина има някаква промяна, ще пиша, защото знам, че всеки желае да се отърве от този неприятен дерматологичен проблем. Така че.. стискайте ми палци, за да мога след време да се похваля с хубави новини и да дам най-точния и прецизен съвет :)

sibi
5th June 2008, 21:00
Колко струва Мелабел-а?

Към 7 лв :D
Да кажа и аз - няколко пъти се мажа с избелващия "Мелабел" и няколкото петънца, които са ми спомен от бременността, видимо избледняха. Другите, които са от излагане на слънце, явно са по-упорити, но ще постоянствам, пък да видим. Това е единственият крем, от който виждам някакъв резултат, а не знам вече колко най-различни скъпи и прескъпи използвах без ефект :?

KEIS
5th June 2008, 21:06
Кейс този Melabel SUN (http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=11)ли имаш в предвид ?
Това е само крем със фотозащита, никъде не пише, че е за избелване,
Мелабел сън
Мек и хидратиращ фотозащитен крем за лице, богат на антиоксиданти. Той е препоръчан за ежедневна употреба или след използването на избелващи средства, химически пилинг, лазер терапия. Гарантираните широкоспектърни UVA, UVB, IR филтри осигуряват постепенно и равномерно потъмняване на кожата, без риск от изгаряне. Редовната употреба на фотозащитен крем с висок фактор и качествени филтри предотвратява преждевременното остаряване, причинено от вредното влияние на слънчевите лъчи. МЕЛАБЕЛ СЪН е хипоалергичен и некомедоногенен продукт. Той попива бързо и лесно и не оставя усещане за мазна кожа. SPF 60, PPD 26

СЪВЕТ: МЕЛАБЕЛ СЪН съдържа фотоустойчиви филтри, които не се разпадат под въздействието на слънчевата радиация.
Нанасяйте крема повторно през няколко часа през лятото, когато слънцето е най- силно. Не забравяйте обаче, че и през зимата кожата е изложена на ултравиолетовите лъчи и затова трябва да използвате слънцезащитен крем.
Най-добрата защита на кожата от стареене е предпазването й от вредното влияние на слънчевата радиация.

За другия Мелабел крем (http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=10) вече пише :

Мелабел крем
MELABEL е избелващ крем, който бързо отстранява тъмни петна по кожата на лицето и тялото като лунички, старчески петна, петна след бременност и др. Оптималният ефект се постига чрез двете активни съставки: Коджиковата киселина блокира свръхпроизводството на пигмента меланин и спомага за равномерното му разпределяне по повърхността на кожата, а Гликоловата киселина нежно излющва вече съществуващите тъмни петна. Задължителна е употребата на фотозащитен крем с фактор не по-малко от SPF 30, за да се предпазите от повторна пигментация и от усложнения.

СЪВЕТ: МЕЛАБЕЛ се използва като обикновен крем, но на чисто и измито с вода лице. Това изискване е задължително тъй като всички гелове за измиване и тонизиращи лосиони имат различно РН, което може да засили или намали действието на Коджиковата киселина. Също така е добре между нанасянето на различни козметични продукти да има интервал от поне 20 мин., за да избегнете неприятно взаимодействие между активните им съставки!

ВАЖНО е да знаете, че по време на употребата на избелващи продукти не трябва да използвате кремове, съдържащи Ретин А / както и всякакви продукти съдържащи производни на витамин А/. Също така, избелващите средства правят кожата фоточувствителна, което засилва възможността от повторна хиперпигментация. Затова е задължителна употребата на слънцезащитен крем с висок фактор!

Според мен двата продукта трябва да се ползват успоредно - Мелабел за борба с петната, а Мелабел сън заради фоточувствителността. Да именно него дадоха ми го за избелващ и не знам аз ли си внушавам но петното ми избледнява :roll:

dedektiv_p
5th June 2008, 23:14
Лелее от купуване на всичко чакам да кажете нещо за Мелабел а се оказа че съм го ползвала (днес намерих един изостанал с малко в кутииката) :( И отново се разочаровах :cry: ползвах го доста време той е един от първите дето ми дадоха в аптеката, но стария без фактори за слънце. Мажех го нощем цялото лице не ми изгоря нищо а не го пестях и щипеше само. Като цяло лицето цялото просветля но петната не, като на тях слагах дебел слой да си стои плътен поне докато заспя и не усетя как го размазва. Пак се точаях!
Относно солариумите и плажа....петната стават по видими и по-тъмни и съответно след това още по трудно може да намерим начин да избледнеят. Още при появата на първото слънце като не се намажа с нещо и веднага пигментират повече, а да не говорим и за плаж където пък фактор 50 е малък и също не ми помага особенно. на солариум мажа петната които ме дразнят най-много с крем с фактор 50, като правя плътен слой да си соти бял и така се пека. Честно казано не помага много дори някак стават и по сиви а не толкова кафяви :(

Celine
6th June 2008, 08:36
Колко струва Мелабел-а?

цък - МЕЛАБЕЛ (http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=4&id=10)

sibi
6th June 2008, 08:42
Вчера продавачката в аптеката ми каза, че за да има някакъв ефект върху тъмните петна трябвало да ги третираш поне две години :shock: Като се замисли човек, сигурно е така, защото те не са само на повърхността на кожата, а и дълбоко навътре.
Дедективче, има на SVR с фактор 100 щом фактор 50 не ти помага.

dedektiv_p
6th June 2008, 08:48
Благодаря ти мила. Ти някъде беше пуснала линк за техните продукти ще го пробвам. А това за двете години би било добре и така да е, но да не се излагаме на слънце, което няма как да стане. Аз вече се чудя дали не се вманиачавам с тия тъмни петна. Като се загледам в хората по улиците масово всички имат петна и повечето ми познати също и не се оплакват изобщо. Понякога си мисля че само аз се притеснявам от това и мисля че всеки ме гледа в петното над устата. Други умело си ги прикриват с грим ама аз не мога да си запечатам кожата с пудра или фондютен а и това няма да ме откъсне от мисълта за този ми проблем. Дано някой открие нещо по ефикасно скоро!

Dorothy
6th June 2008, 12:04
Само да кажа че сега не е време за третиране на петната. Само силен слънцезащитен крем-50+.

румид
6th June 2008, 15:08
[quote="Ladybird_2005"] един крем на ROC със соя, който беше доста похвален от много жени в борбата им с тези петна и който



И аз съм го чувала този крем,но наистина не съм убедена в по-добрите качества на тази "световна "козметика.Не мога да разбера защо повечето от нас се хвърлят на по-скъпоструващите кремове и после като се обринат се чудят какво да ги правят!Някой има ли идея за слънцезащитните "ELEA"?

natalei
6th June 2008, 16:40
тези кремове действат ли за петна наследство от пъпки?

румид
6th June 2008, 16:59
тези кремове действат ли за петна наследство от пъпки?


най-вероятно не,щото причината за появата на петната от пъпки е друга-няма наслагване на меланин,както при другите "тъмни " петна.....мисля аЗ ! :2005:

Ladybird_2005
6th June 2008, 17:08
До румид

Ами какво да кажа... :) Всеки избира сам как да третира тези петна. :) При положение, че съм ползвала доста неща, които бяха много евтини и уж с УМОПОМРАЧИТЕЛЕН резултат според това, което пишеше в листовките... :) Но.. на практика нещата не стояха така... :) Във всички случаи мога да кажа, че понякога от стойностното и скъпото има ефект, понякога изобщо няма. В други случаи, когато много се съмняваш в нещо, че ще има порядъчен резултат, то така се случва, че нещата имат изключително позитивен завършек :) Така че, миличка.. все пак говорим за различни типове кожа и различно влияние на козметиката върху нея. Всъщност аз, както и всички други тук, сме в тази тема с една обща цел. Не да се нападаме и да не си вярваме, а напротив. Затова и пиша с какво и как третирам петната, а след това задължително давам някакво мнение.. Което в никакъв случай не е меродавно, но горе-долу дава някаква, макар и малка, ориентация по проблема. И ако имам успех или неуспех, мога и да не го споделя. Но ще го направя заради всички други жени тук. А ти като не искаш да ползваш толкова скъпа козметика, недей. Никой никого не кара насила тук :) Просто това са само мнения.. кое ще решиш да използваш или ще отхвърлиш, си е само твое лично решение. :) А що се отнася до крема, за който питаш,... ами не съм чувала добри отзиви за него. Но нищо повече няма да кажа, за да не повлияя на решението ти.. :))

secretk
6th June 2008, 17:28
А в тaкъв случaй , при петнa от пъпки, освен пилинг, друго решение имa ли според вaс?

natalei
6th June 2008, 17:37
secretk, ще ходя на дерматолог скоро (пак) понеже проблема с пъпките го преборих (поне на 95%), сега трябва да разкараме и петната. Когато имам резултат ще пиша. Много искам да се махнат, гледам да не се комплексирам, но са ужасни и трябва да се направи нещо!

Ladybird_2005
6th June 2008, 17:38
За петната от пъпки не помагаше ли крем "Здраве"? :?:

natalei
6th June 2008, 17:39
За петната от пъпки не помагаше ли крем "Здраве"? :?:
Би било страхотно! Още сега отивам да си купя един.

dedektiv_p
6th June 2008, 20:20
За появата на пъпки помага почиствате със салицилов спирт и после крем Здраве, но за белезите едва ли. Май трябва да се ориентираш към препарат за заличаване на белези.

KEIS
6th June 2008, 20:22
Не знам момичета но на мен продължава да ми се струва ,че ми избледняват значително от тоя крем на "Мелабел " с 50+ фактор .. беше доста по тъмно петното и понеже мъжа ми го купи тая сутрин го питах дали са му дали тоя крем за избелващ и той потвърди ,че да .. но пак трябва аз да питам другаде то в тая аптека дето го взе са малко залюхани :lol:

Ladybird_2005
6th June 2008, 21:43
Здрасти, KEIS

Дано наистина това, което споделяш да е така. :) Ще се радвам да чуя, че някой е успял да намали до минимум петната или да се саморазправи с тях :D Но от това, което по-горе беше цитирала, разбрах, че този Мелабел за слънце е само със защитен фактор срещу вредните слънчеви влияния, но никъде не пише, че е ИЗБЕЛВАЩО СРЕДСТВО. По-скоро забелязах според указанията, че той може да се използва след третиране с избелващи козметични препарати. Явно двата крема са различни - единият е избелващо средство, другият - е със слънцезащитен фактор и като крем се полага преди излагане на слънчева светлина. Дано съм разбрала правилно ,де :) Но пък е страхотно, че виждаш такъв ефект след ползването му. Вероятно той просто не позволява на петната да потъмняват повече под въздействие на слънчевите лъчи, което е задължително да се постига като ефект през лятото. Ти вече втора кутийка от този крем ли използваш и колко досега трае третирането на петната?

Excel
7th June 2008, 06:02
Пигментиране на кожата от крем с ретинол може ли да се оправи ?

The Shadow
7th June 2008, 16:23
Пигментиране на кожата от крем с ретинол може ли да се оправи ?
По принцип пигментацията се оправя независимо от какво е причинена но зависи в каква дълбочина е и колко процедури ще се наложат за максималното й депигментиране.А за ретинола ...по-скоро от тъй наречената ретинолова киселина от колкото от самия ретинол.Може би крема е съдържал киселината. Тя се препоръчва по принцип при лечението на акне но и не бива да се прекалява с нея защото наистина води до пигментации. Особено при генетично поддатливите кожи.Но това се оправя.Споко не се шашкай :D :wink:

The Shadow
7th June 2008, 16:27
Момичета, внимавайте с избелващите кремове през летния сезон. Лятото не предприемайте такива процедури и не ползвайте такива кремове, защото на есен ще блеснете с пълна сила с пигментни петна а може и да се получат хиперпигментации с кератизация и после цяла зима да ходите на пилинги. Нищо че ви дразнят не ги третирайте с избелване.Слагайте UVB иUVA защита по - висок фактор по възможност да са флудни кремовете и на минерална основа но задължително флуид за смесените и мазни кожи и на есен се хващайте с петната. :wink:

lqlqlqlq
7th June 2008, 16:48
Купих си вчера Мелабел и се намазах вечерта и днес съм се обринала леко :2009: Не гнойни пъпки, но ми се е зачервила кожата и има малки червени точици. Някой да е имал такъв ефект от него? Или имам "късмета" да не ми понася.. :|

Ladybird_2005
7th June 2008, 17:06
Ами всички, които са го ползвали, се оплакват от такъв ефект... Че леко разранява и зачервява кожата.. Едно момиче каза, че го ползва през вечер, а през почивката маже с крем Здраве, за да заздравее малко раздразнената кожа. Явно такава е целта на красотата.. :(

lqlqlqlq
7th June 2008, 17:12
Значи е нормална реакция и да не го спирам ли? :2045: защото имам няколко петънца и ме влудяват...искам да ги махна и вече какво ли не съм опитвала....в Мелабел ми остана надеждата :(

Ladybird_2005
7th June 2008, 18:15
Ами не знам, скъпа.. Твоя собствена преценка е дали да спреш или не. Явно и ти като мен си се намъчила с разни прехвалени мазила.. :( И човек в такъв момент вече е готов на всичко. Лично аз този Мелабел все още не съм го ползвала. Смятам това да бъде крайна мярка при мен, след като съм опитала доста повече неща. Казах ти само мнения на други хора тук, аз лично нищо не мога да те посъветвам. Ако трябва да кажа нещо за себе си... в момента се опитвам да премахна петната с един крем на РОС, за който вече съм споменавала. Препоръката е да се ползва два месеца, за да има ефект, а аз съм още на втората седмица. Но искрено се радвам, че не ми се възпалява и разранява кожата по начин, по който действа Мелабел. Защото си мисля, че ще си докарам още по-голяма беля и рани, ако кожата ми е постоянно възпалена. Поне засега това е моят избор. И ако не стане и с този крем... може би и аз ще се реша да ползвам Мелабел, стига обаче да съм малко обнадеждена, че има ефект. Дано не стигна до него и петната да се заличат с крема, който ползвам в момента. Толкова ще бъда щастлива :P А ти сама си прецени дали можеш да продължиш да го ползваш или не. Това зависи от вида и състоянието на кожата ти, което само ти единствено може да прецениш в момента..

румид
7th June 2008, 20:33
[quote="Ladybird_2005"]
Не да се нападаме и да не си вярваме, а напротив. Затова и пиша с какво и как третирам петната, а след това



:cry: Много съжалявам,че е прозвучало така-не това ми беше целта.Наистина всяка кожа реагира по различен начин на един и същ продукт,така ,че вс е строго индивидуално и мисля,че избора на подходящия крем е въпрос на късмет :lol:

KEIS
7th June 2008, 21:59
Здрасти, KEIS

Дано наистина това, което споделяш да е така. :) Ще се радвам да чуя, че някой е успял да намали до минимум петната или да се саморазправи с тях :D Но от това, което по-горе беше цитирала, разбрах, че този Мелабел за слънце е само със защитен фактор срещу вредните слънчеви влияния, но никъде не пише, че е ИЗБЕЛВАЩО СРЕДСТВО. По-скоро забелязах според указанията, че той може да се използва след третиране с избелващи козметични препарати. Явно двата крема са различни - единият е избелващо средство, другият - е със слънцезащитен фактор и като крем се полага преди излагане на слънчева светлина. Дано съм разбрала правилно ,де :) Но пък е страхотно, че виждаш такъв ефект след ползването му. Вероятно той просто не позволява на петната да потъмняват повече под въздействие на слънчевите лъчи, което е задължително да се постига като ефект през лятото. Ти вече втора кутийка от този крем ли използваш и колко досега трае третирането на петната? Така ,ще обясня пак ,че явно стана доста объркващо .. Аз за първи път ползвах "Малабел" след като родих тъй като ми се появиха петна по лицето и то доста тъмни .. още на другия ден кожата ми се избели и петната се махнаха но ми се зачерви доста и стана малко все едно съм изгоряла на плажа .. след това се намазах с крем здраве и когато излизах на слънце бях с слънце защитен задължително 15фактор най малко .. тези петна ми се махнаха тогава .. след това ми се появи едно малко и него го третирах с този крем но беше по упорито и също така ми се зачервява кожата даже пъпчици ми излезнаха но избледня .. сега ми се появи тази пролет едно отстрани на носа и пратих мъжа ми да ми купи този крем(мелабел) и той се връща и ми носи мелабел само ,че в оранжева кутия и пише "Melabel sun" и каза ,че нямали от другия само от този и му го дали за избелващ и аз без да прочета (колко съм тъпа) ама се доверих викам сигурно този е същия само ,че с фактор и така започнах да го ползвам и сега се мажа вече втора седмица когато прочетох ,че е само слънцезащитен явно :roll: но е ,факт и ,че петното ми избледня и не вярвам да е защото сега е защитено тъй като аз си ползвам пудрата на "GALENIC" която е с 40spf .. не знам не съм отишла но ще ида тия дни да питам пак в аптеката какъв е точно тоя крем ..иначе е нормално с него кожата се зачервява (със стария крем де в бялата кутия) стават малки пъпчици и се лющи .. но аз слагах по много а,тогава май доста си изгаря кожата мисля трябва да се използва внимателно и да не се напластява ..

hydrowoman
9th June 2008, 12:43
Аз лично в момента отскоро използвам един крем на ROC със соя, който беше доста похвален от много жени в борбата им с тези петна и който струва пак около 40 лв.

И аз съм чела добри отзиви за него из форумите, доста жени са писали,че са доволни. Сподели после какъв е ефекта при теб! Успех!

sibi
9th June 2008, 13:12
От няколко дни използвам серията "Биле-Ва" - нощен, дневен и лосион. Трябва да кажа, че забелязвам разлика - петната определено избледняват. Серията е българска и трите неща струват към 12 лв :D Освен това кожата на лицето като цяло става по-хубава.

Ladybird_2005
9th June 2008, 13:59
Аз лично в момента отскоро използвам един крем на ROC със соя, който беше доста похвален от много жени в борбата им с тези петна и който струва пак около 40 лв.

И аз съм чела добри отзиви за него из форумите, доста жени са писали,че са доволни. Сподели после какъв е ефекта при теб! Успех!

Ами както по-нагоре писах, още е рано да се каже какъв точно е резултатът от третирането с ROC. Между другото има дневен и нощен крем със соя на тази фирма. Поради липса в аптеката на дневния, аз си купих нощния, за да проверя какъв по принцип е ефектът и дали въобще има такъв. Мога да кажа, че нощният крем се нанася безупречно върху лицето, не само върху потъмнелите части. И въпреки, че той принципно се слага през нощта, аз си позволявам да се мацам с него и през деня, в моментите, когато не се излагам на пряка слънчева светлина. По-обилно го нанасям точно върху потъмнелите петна. Откакто го ползвам са минали само две седмици и половина. В листовката обаче пише, че за да има някакъв ефект трябва да се постоянства, като видим резултат се получава след осмата седмица. Т.е. кремът трябва да се ползва два месеца. Както и всички други избелващи средства, смятам. За тях това е постоянно условие - по-дълго третиране на петната, за да се постигне някакъв резултат. В листовката към крема прочетох, че този продукт притежава някакви частици в себе си, които отразяват слънчевата светлина и не позволяват тя да се концентрира върху кожата. И наистина има нещо такова. До този момент, радостното е, че кожата ми не се е зачервила /да е глух дяволът :twisted: /, както много от жените тук се оплакват от редовната употреба на Мелабел. Знам със сигурност, че всеки такъв проблем изисква постоянство и затова ще гледам да съм наистина упорита докрай. До момента има избледняване на петната, без други негативни реакции върху кожата и раздразнения. Даже си мисля, че когато поставя крем върху мястото и го оставя така да постои, се получава един филм отгоре, които прикрива напълно тези петна. В смисъл, че хем би трябвало да лекува, хем действа и като лек филм отгоре, който уравновесява тена. Това е за нощния крем, вероятно ефектът от дневния крем може би ще е по-голям. Поне така си мисля. Задължително обаче условие е ползването на слънцезащитен крем, както вече се спомена десетки пъти тук, когато се излиза навън. Ами това е, момичета, засега. Не знам дали докрая ще остана толкова доволна от действието на този продукт и дали той ще успее да премахне петната, но... каквото и да стане, ще пиша непременно! :) Лек ден на всички и късмет! :) И повече усмивки! :lol:

KEIS
9th June 2008, 21:13
Момичета питах в аптеката за "Melabel sun" и ми казаха ,че е избелващ с фактор и бил за през деня а другия бил нощен имало и лосион .. петното ми избледня значително и съм доволна !

nordina
20th June 2008, 03:23
А в тaкъв случaй , при петнa от пъпки, освен пилинг, друго решение имa ли според вaс?
Mоже да пробвате маска с мая .
http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=254446.0

Rusalka
20th June 2008, 14:03
Аз съм чувала, че се премахват освен с лимонов сок, но и с прясно мляко. Незнам дали помага, но със сигурност няма и да попречи.
Забравих да добавя, че млякото трябва да не е сварено т.е натурално, не купешко!

Златна
29th June 2008, 21:41
Петната ми се появиха по време на бременността.Тогава бяха по-малки и всяко лято се уголемяват.През зимата почти изчезват.Използвала съм всякакви кремове,дълго време се мазах с лимонов сок,нищо не помогна :(
http://charli.blog.bg/viewpost.php?id=37346
Миналата година отидох на лекар май месец и докторката каза,че не е подходящо лятото да се провежда такова лечение и да отида есента.Аз така и не отидох.Не са ми много тъмни,забелязват се само от близо ,но аз като си ги знам и много ме дразнят :cry: А имах такова хубаво и чисто лице,а сега сякаш е мръсничко :cry:

KEIS
1st July 2008, 08:21
Взех си и другия нощния крем на "Мелабел" ползвам го само вечер а през деня с "Мелабел sun" почти нямам петно вече до няколко дни смятам няма да има нищо .. :girl_dance:

Ladybird_2005
1st July 2008, 11:13
Бих искала да те попитам къде точно по лицето ти са разположени петната и не се ли зачервява мястото, където мажеш. Защото изчетох доста мнения във форума, където повечето от жените се оплакват от зачервяване и получаване на коричка на намазаното място. Дори една позната от форумите сподели, че се разранява кожата й и стои зачервена, поради което се налага да ползва крема Мелабел през ден или два.

KEIS
3rd July 2008, 06:54
Петната са ми отстрани на носа едното не е забележимо толкова но другото даааа... момичетата са прави да зачервява се образува се коричка и после пада или се бели и така петното избледнява ..Аз се мажа само вечер ,а през деня съм със слънцезащитен 50фактор ..този който е нощния крем се маже по тънък слой за да не се зачервява много кожата ..ако ми се зачерви аз го спирам за ден два до три през това време се мажа с дневния крем и крем здраве ..и като се успокой горния слой се излющва и пада и ако има още следи от петната пак мажа ..петната са ми избледнели много с постоянство смятам ще се махнат поне тия от бременност така ги махнах ..но не забравяйте за се мажете с висок фактор задължително е просто и не нанасяйте голямо количество от нощния просто тънък слой ..

seduce
3rd July 2008, 11:37
и аз използвах преди време серията на биле и бях много доволна,въпреки,че в началото не ми вдъхваше много доверие....

milena1781
3rd July 2008, 20:32
Момичета питах в аптеката за "Melabel sun" и ми казаха ,че е избелващ с фактор и бил за през деня а другия бил нощен имало и лосион .. петното ми избледня значително и съм доволна !

МИЛА КЕИС НАПРАВИХ ЗАПИТВАНЕ ДО БИОТРЕЙД ОТНОСНО КРЕМА МЕЛАБЕЛ СЪН И ТЕ МЕ УВЕРИХА ЧЕ КРЕМА НЯМА ИЗБЕЛВАЩ ЕФЕКТ А Е САМО ФОТО-ЗАЩИТЕН.АКО МОЖЕ ДА МИ ПИШЕШ ОТ КОЯ АПТЕКА ТИ ГО ПРЕПОРЪЧАХА КАТО ИЗБЕЛВАЩ ЩЕ СЪМ ТИ МНОГО БЛАГОДАРНА

galqnatoni
5th July 2008, 09:32
Значи да уточня,пигментацията от слънце и петната от бременноста са съвсем различни.Пигментацията е сложен и труден процес на премахване,може да отнеме и години,а петната при родилките минават и от само себе си...а,че слагаме кремчета и то минава...внушения :D

sibi
5th July 2008, 10:23
Значи да уточня,пигментацията от слънце и петната от бременноста са съвсем различни.Пигментацията е сложен и труден процес на премахване,може да отнеме и години,а петната при родилките минават и от само себе си...а,че слагаме кремчета и то минава...внушения :D

Да, изглежда е така. С петната от бременността се преборих много лесно, но с тези от слънцето нещо не се получава. :(

mimika
5th July 2008, 10:43
sibi, а би ли казала как се пребори с петната от бременността ? Аз всеки момент чакам да родя второто си дете - с първото нямах никакви петна, но сега имам по двете бузи и малко на носа :(
Интересува ме как после ще успея да ги премахна. Благодаря ти предварително, ако решиш да споделиш. Поздрави :D :2020:

sibi
5th July 2008, 13:03
sibi, а би ли казала как се пребори с петната от бременността ? Аз всеки момент чакам да родя второто си дете - с първото нямах никакви петна, но сега имам по двете бузи и малко на носа :(
Интересува ме как после ще успея да ги премахна. Благодаря ти предварително, ако решиш да споделиш. Поздрави :D :2020:

С едно кремче Unitone на Isispharma + йонофореза. А предполагам, че щом хормоните се нормализират, петната сами ще започнат да избледняват.

KEIS
6th July 2008, 06:35
Момичета питах в аптеката за "Melabel sun" и ми казаха ,че е избелващ с фактор и бил за през деня а другия бил нощен имало и лосион .. петното ми избледня значително и съм доволна !

МИЛА КЕИС НАПРАВИХ ЗАПИТВАНЕ ДО БИОТРЕЙД ОТНОСНО КРЕМА МЕЛАБЕЛ СЪН И ТЕ МЕ УВЕРИХА ЧЕ КРЕМА НЯМА ИЗБЕЛВАЩ ЕФЕКТ А Е САМО ФОТО-ЗАЩИТЕН.АКО МОЖЕ ДА МИ ПИШЕШ ОТ КОЯ АПТЕКА ТИ ГО ПРЕПОРЪЧАХА КАТО ИЗБЕЛВАЩ ЩЕ СЪМ ТИ МНОГО БЛАГОДАРНА Ами аз съм от Бургас и тук в к-с "Славейков" има една денонощна аптека "Поморина" и от там си го закупих и специално се върнах за да питам дали има избелващ ефект точно този "Melabel sun" и едно от момичетата което аз смятам ,че е по компетентно (защото там има много заспали аптекарки) ме увери ,че е така и аз и се доверих :roll:

ivanka_dimitrova
6th July 2008, 19:48
има един избелващ депигментиращ крем на Др Шпилер петната ше ти избелеят за 20 дни аз се мазах защото имах пигментни петна вследствие слънчево изгаряне бях притеснена много ,една приятелка ми го препоръча беше си изчистила лицето с :P :P него от пигментни петна след тежко акне :P

Beautiful_
6th July 2008, 19:52
и тях ли си ги купуваш от салона в лозенец? като си тръгнала, защо не пуснеш една тема и да ни презентираш всички продуките на тази марка? :2045:

ivanka_dimitrova
7th July 2008, 20:49
купих си го от спа хотел прин в сандански бях там на почивка

Excel
9th July 2008, 22:30
Melabel sun направи много интересно покритие върху петната още при първото нанасяне - станаха леко лилави и после стават " прозрачни " . Така че поне за прикритие служи , от което съм доволна . Май Биотрейд правят добри продукти . Силен им е и Pure skin tonic .

galqnatoni
12th July 2008, 18:16
има един избелващ депигментиращ крем на Др Шпилер петната ше ти избелеят за 20 дни аз се мазах защото имах пигментни петна вследствие слънчево изгаряне бях притеснена много ,една приятелка ми го препоръча беше си изчистила лицето с :P :P него от пигментни петна след тежко акне :P



Днес проверих за въпросния крем,оказа се че има козметика на д-р Шелер и няма за пигментация :roll: Някой знае ли за тази козметика?

sibi
27th July 2008, 13:48
Четох, че при избелващи процедури е абсолютно забранено да се използва козметика с ретинол и всякакви производни на витамин А. Някой знае ли защо? Струва ми се, че почти всички кремове за лице съдържат витамин А в някаква форма. :roll:

Excel
27th July 2008, 15:15
Да , така е , с тяхната употреба кожата става податлива към пигментиране .

Златна
1st August 2008, 13:44
Днес си купих CLAIRIAL-депигментиращ крем.Приятелката ми работи в аптека и ми каза,че до една седмица ще има ефект.Също ми препоръча и крем на Eveline.Дано да се отърва от тези ужасни петна,че сега след морето се виждат много.

sibi
1st August 2008, 14:22
Днес си купих CLAIRIAL-депигментиращ крем.Приятелката ми работи в аптека и ми каза,че до една седмица ще има ефект.Също ми препоръча и крем на Eveline.Дано да се отърва от тези ужасни петна,че сега след морето се виждат много.

Пиши за резултата. Аз го ползвах известно време и се отказах. Може би трябваше повече упоритост, ама . . .

galqnatoni
2nd August 2008, 07:09
Изглежда няма крем за пигментация който наистина да има резултат :( Използвам на Иклен вече 3 месеца(може да се ползва и през лятото,има слънчевзащитен фактор)........но няма никакъв ефект :evil: А е скъп и много трудно намерим :evil:

Merri
29th August 2008, 16:29
Здравейте!
В началото на лятото ми се появиха тъмни петна над горната устна.От една аптека ми препоръчаха един немски крем,не е скъп-казва се Асам крем с ший-пише, че е за тяли ,но аптекарката ми каза ,че става за лице.После си купих и Мелабел.Мазах се вечер с Мелабел, а през деня с другия крем около 1 месец и петната ми осезаемо намаляха. С това мога да помогна на тези,които имат моя проблем! Успех на всички!!!

Златна
29th August 2008, 20:21
Днес си купих CLAIRIAL-депигментиращ крем.Приятелката ми работи в аптека и ми каза,че до една седмица ще има ефект.Също ми препоръча и крем на Eveline.Дано да се отърва от тези ужасни петна,че сега след морето се виждат много.

Пиши за резултата. Аз го ползвах известно време и се отказах. Може би трябваше повече упоритост, ама . . .
вече цял месец го ползвам и няма ефект :(

KEIS
1st September 2008, 10:43
Аз се мажа вече цяло лято с Мелабел има ефект но чак пък да изчезнат не знам не мисля ..ще продължавам така и зимата да видим ..но е интересно ,че като се излющи почти изчезва и като чели след няколко дни пак става малко по тъмно ,а се пазя с слънцезащитна пудра на авент с 50фактор и отделно отдоло мажа друг крем с 15 фактор ..А нали някъде предлагат по козметичните салони процедури за избелване ,някой не е ли пробвал и това ?

peach
2nd September 2008, 12:00
И аз имам две петънца на челото и ще ходя на химичен пилинг че не ги понасям.

kokona_cosmetics
8th September 2008, 23:59
Мили момичета,
Прочетох Вашите отзиви и питания и реших,че имам право на отговор.
Серията Кокона и Майка е пусната на пазара от 2001 година и вече седем години се радва на успех.Продуктите от серията са защитени в Патентното ведомство ,преминали са клинични изпитания с над 50 пробанта с отлични резултати и редица престижни награди,оценили я по достойнство-Златен медал на Пловдивския международен панаир 2008 година за серията КОКОНА И МАЙКА,Сребърен лъв от Произведено в България 2006г.
Оставайки с уважение към всички присъстващи марки на пазара и с уважение към Вашият избор за марка, Ви моля да не умаловажавате труда ни и да не въвеждате в заблуждение останалите потребители.
За тези ,които искат бързо и лесно да се снабдят с продуктите ни сме създали интернет магазин.
Серията Кокона и майка се произвежда и до днес и никога не е била спирана и е единствената Българска козметика преди ,по време и след бременността.
С благодарност за дадената ми възможност за отговор
- управител-
инж.Таня Калакунова

madeline
22nd September 2008, 09:46
Момичета на мен над горната устна ми се получава пигментация(особенно лятото),особено лятото.Получавами се нещо като "мустак"и е много неприятно.Случвало ми се е да ме питат дали съм си махала на деня мустака или няма ли да го махам,УЖАС.Ползвам крем с 50 фактор но не помага.Моля ви дайте ми някакъв съвет.

dedektiv_p
22nd September 2008, 23:37
А от какво се е появил знаеш ли? Аз установих че ако са от стрес или по време на някакво заболяване или медикаменти няма оправия. Пробвах и с пилинги дори и пак нищо?
Чакам с нетърпение някой да сподели нещо ново!

madeline
23rd September 2008, 09:26
Появиха ми се след като преи 7 год си сложих силикон в устните.Като ходя на солариум или лятото се пека лицето.Тогава много си личи,макар че вече в солариума ползвам специален стик,а лятото на плайа с 50фактор лицето и върху него пак стик.Но искам да ги махна.Неприятно е (мога д ти пратя снимка да видиш)

dedektiv_p
23rd September 2008, 10:28
Прати ми ако не ти е проблем. Аз ще потърся мои снимки където се вижда и също ще ти изпратя. При мен се появиха петната през зимата между две операции без да съм излизала от нас. Познати фармацефти смятат че ако ми се е появило петното от стрес или под влияние на медикаменти няма да се оттърва от него :( Затова и те питах при теб как се е появило. През лятото с каквото и да се мажа и при мен избива повече. Иначе ползвам на виши фактор 50+ и на Авен също. И пак никакъв ефект. През зимата ходя на химически пилинг и микро-дермо абразио и малко от малко поизбледнява, но само това като резултат до сега.
Моят е-маil: dedektiv_p@abv.bg

dedektiv_p
23rd September 2008, 10:29
какъв е стика който използваш, че другите кремове трудно се разнасят особенно когато искам само на петното да ги мажа.

Златна
7th March 2009, 23:50
Ехо!Как сте с петънцата?Отървахте ли се от тях или сега са избледнели и не се забелязват?При мен зимата избледняват и лицето ми става чистичко.Но като грейне слъночо,пак ще се петносам :(

want
8th March 2009, 02:47
Избелващи процедури се правят само късна есен до ранна пролет когато няма слънце!Ина4е един много лесен и евтин вариант за избелване на петна е лимона:)След по4истване на лицето просто намажете петната с резен лимон :)И целогодишно с слънцезащитен крем!!!!!

Т-Е-Д-И
8th March 2009, 15:39
За петна съм ползвала Депигментиращ хидратиращ крем за ръце и тяло SPF 10 на Elea /Derma Light /. На мен много ми помогна, но трябва поне 1год да се ползва.

Lilith
8th March 2009, 16:05
този го използваше и мама след като роди и имаше ефект :girl_dance:

lqlqlqlq
8th March 2009, 16:49
Козметичката ми беше препоръчала за петната да си взема избелващо кремче Пали (Pally). Имало много доволни момичета. Взех си го и наистина ми помогна много, но бях несериозна и го спрях. Малко е сухичък, но иначе действа супер. Освен това е задължително да не се маже през деня, защото лятото особено лицето ще се пигментира. Трябва само вечер преди лягане. От няколко дни се присетих за него и вечер се мажа с него и виждам резултат. Най-важното е да се използва редовно, докато се махнат петната естествено (така ми беше казала и козметичката, ама кой да слуша :oops: ). Майка ми също го е ползвала преди и тя е доволна.

Златна
8th March 2009, 19:49
Това ли е кремчето от което сте доволниhttp://www.framar.bg/img_tools.php?img=product/20081121184854rem.jpg&h=230&w=230

Т-Е-Д-И
8th March 2009, 21:44
Това ли е кремчето от което сте доволниhttp://www.framar.bg/img_tools.php?img=product/20081121184854rem.jpg&h=230&w=230
Не, ето това е
http://prikachi.com/images.php?users/goldi/31J.png

want
8th March 2009, 21:53
Това ли е кремчето от което сте доволниhttp://www.framar.bg/img_tools.php?img=product/20081121184854rem.jpg&h=230&w=230
Не, ето това е
http://prikachi.com/images.php?users/goldi/31J.png

По добре давайте линкове към самите продукти където може да се про4ете за тях а не само картинката :)

Т-Е-Д-И
8th March 2009, 22:08
Това ли е кремчето от което сте доволниhttp://www.framar.bg/img_tools.php?img=product/20081121184854rem.jpg&h=230&w=230
Не, ето това е
http://prikachi.com/images.php?users/goldi/31J.png

По добре давайте линкове към самите продукти където може да се про4ете за тях а не само картинката :)
Не съм пуснала линк, понеже беше доста дълъг, но ето поправям се веднага :)
http://www.solvexcp.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_scp&product_id=145&category_id=282&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&lang=bg

want
8th March 2009, 22:44
Това ли е кремчето от което сте доволниhttp://www.framar.bg/img_tools.php?img=product/20081121184854rem.jpg&h=230&w=230
Не, ето това е
http://prikachi.com/images.php?users/goldi/31J.png

По добре давайте линкове към самите продукти където може да се про4ете за тях а не само картинката :)
Не съм пуснала линк, понеже беше доста дълъг, но ето поправям се веднага :)
http://www.solvexcp.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage_scp&product_id=145&category_id=282&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=26&lang=bg

Мерси:)

Izabo
9th March 2009, 09:46
Ще пробвам този за тяло + интензивния лосион. На рамената имам гадни лунички от слънцето и се надявам да ми помогне.

Temida
9th March 2009, 11:24
И аз преминах през доста опити да премахна упоритите си петна по лицето,които се появиха след едно сериозно изгаряне на плажа.Приателка ме посьветва да отида в клиника ДермаВита.Скептично настроена,все пак реших да опитам.Намазаха ме с избелваща маска,която измих след 8 часа.Дадоха ми да се мажа поне 1 месец и в кьщи.И наистина петната изчезнаха.И не само,всички ме питат какво сам направила с лицето си,че изглежда така свежо.

Vanya_1969
8th April 2009, 11:19
Temida,искам да попитам през кой сезон си направи тази процедура защото мисля че такова нещо се прави само есен,зима.А и каква е цената? :wink:

KEIS
8th April 2009, 19:01
А някой да знае къде в Бургас мога да си намеря козметика на д-р Рено ..една позната мин година и излязоха мн тамни петна по лицето и се мазала три месеца сега като я видях няма нищо ама и го дала някаква козметичка и сега и при нея няма :roll: ..а не се предлагал по аптеките

sibi
8th April 2009, 19:11
Кейс, ето информация за тези продукти тук:
http://www.vitalityclub.bg/index.php?page=about
За Бургас излиза това: гр. Бургас, бул. Булаир №9
тел. 056 / 840 101, 842 322, GSM: 0888 459 571

KEIS
9th April 2009, 06:37
Кейс, ето информация за тези продукти тук:
http://www.vitalityclub.bg/index.php?page=about
За Бургас излиза това: гр. Бургас, бул. Булаир №9
тел. 056 / 840 101, 842 322, GSM: 0888 459 571 Благодаря ти Сиби :girl_kiss2:

Т-Е-Д-И
2nd June 2009, 20:39
А някой да знае къде в Бургас мога да си намеря козметика на д-р Рено ..една позната мин година и излязоха мн тамни петна по лицето и се мазала три месеца сега като я видях няма нищо ама и го дала някаква козметичка и сега и при нея няма :roll: ..а не се предлагал по аптеките
И аз чух за този крем към 50лв е по аптеките трябва да има.

want
2nd June 2009, 21:07
Сега не е момента да си лекуваш тъмните петна, из4акай късна есен и тогава:)Бтв същата работа като скъпите кремове върши и лимона, просто натривай местото с резен лимон и си готова :) няма смисъл да пръскаш пари:)

neha
4th June 2009, 11:19
Сега не е момента да си лекуваш тъмните петна, из4акай късна есен и тогава:)Бтв същата работа като скъпите кремове върши и лимона, просто натривай местото с резен лимон и си готова :) няма смисъл да пръскаш пари:) Здравейте :) Искам да питам нещо много важно! Както казва момичето по-горе, а и не само тя - сега, през лятото не е момента да се правят избелващи процедури, заради силното слънце и опасността от повече пигментации. Но какво да правят хората, които живеят постоянно в топли страни, където целогодишно си е силно слънцето и няма зима, пролет...??!! Знам, че от пигментни петна на различна почва страдат и много жени с по-матов или с по-тъмен цвят на кожата - латино американки, азиятки, жени от средиземноморския регион... Какво да правят тези жени, които живеят на места с постоянно топъл климат и СИЛНО СЛЪНЦЕ!!! Кога правят те избелващи процедури като химичен пилинг, лазерен, други видове пилинги, избелващи мазила и т.н., след като там времето е все топло??? Много моля за отговор, много ми е важно :)

Т-Е-Д-И
4th June 2009, 11:27
това е много интересен въпрос :roll:

tonita
4th June 2009, 11:27
neha аз ти отговорих в темата за химичен пилинг!

Защитата за лице фактор +50 е задължителна! И то не само през лятото, а и през зимните месеци!
Много жени подценяват слънцето и се отнасят безотговорно към кожата си- в стремежа си да получим шоколадов тен сме готови да се изпружим 5 часа на плажа, без защита или с някакво мижаво кремче +20 и после: "а имам петна", а те петната всъщност са най-малкия проблем, не ми се говори за други по сериозни последици :idea:

darina_s77
9th June 2009, 16:43
Здравейте аэ същто имах нарушена пегментация на кожата и ходих на един фелшер и той ми изписа лекарства и сега се оправих.Вечер си почиствате лицето с силицилов спирт след това се мажете с Баонецин върху него межете с Благ мелем и след това Цинкова мас и така спите цяла нощ на сутринта се иэмивате и мажете с дневен крем това се повтаря в продалжение на 10 дни след това Баонецина се сменя с Клоттримазол и пак 10 дни.Желая ви успех

sndim
9th June 2009, 18:33
Forever Epiblanc -Крем за изсветляване на кожата

Много добри отзиви има за този крем, лично аз не съм го ползвала, но мои клиентки са доволни

i_ani
13th June 2009, 22:52
Някой ползвал ли е EVEN BETTER на "CLINIQUE" ?

Dani_4ka
2nd July 2009, 08:23
Сега не е момента да си лекуваш тъмните петна, из4акай късна есен и тогава:)Бтв същата работа като скъпите кремове върши и лимона, просто натривай местото с резен лимон и си готова :) няма смисъл да пръскаш пари:) Здравейте :) Искам да питам нещо много важно! Както казва момичето по-горе, а и не само тя - сега, през лятото не е момента да се правят избелващи процедури, заради силното слънце и опасността от повече пигментации. Но какво да правят хората, които живеят постоянно в топли страни, където целогодишно си е силно слънцето и няма зима, пролет...??!! Знам, че от пигментни петна на различна почва страдат и много жени с по-матов или с по-тъмен цвят на кожата - латино американки, азиятки, жени от средиземноморския регион... Какво да правят тези жени, които живеят на места с постоянно топъл климат и СИЛНО СЛЪНЦЕ!!! Кога правят те избелващи процедури като химичен пилинг, лазерен, други видове пилинги, избелващи мазила и т.н., след като там времето е все топло??? Много моля за отговор, много ми е важно :)

Запитването ти е много интересно. Голяма част от процедурите се работят и лятно време, НО при изключителна слънцезащита и постоянна ДЪЛБОКА хидратация. Проблема в България е ниската култура на слънцезащита на хората. Повечето искат да си вземат слънцезащитен крем за максимум 10 лв., да го сложат рано сутрин и до вечерта да не се занимават повече, така не става. Тези процедури се работят, като се ползва максимална защита, маже се през 3 часа, не се излага на интензивно слънцегреене и солариуми в определен период. Другото, което - лятото е много важно да се запази доброто ниво на хидратация на кожата. Както знаете, всички кожни процеси протичат във водна среда, 80% от клетките и организма е вода, когато се "изпусне" влагата се забавят всички процеси, включително и регенерацията на кожа, която естествено я подновява. Ако тя е на ниво и слънцезащитата също, кожата ви ще има възможност да се избелва сама (в слаба степен, но все пак..) Не знам дали знаете, но меланоцитите (клетките, които произвеждат тези петна) са част от защитната функция на кожата. Те са тясно свързани с количеството и качеството на кератиновите клетки (останалите, които изграждат най-горния слой на кожата) Така, когато е нарушена структурата или по-общо - състоянието на кожата и водно-липидния слой(най-горния невидим слой) се сигнализира на меланоцитите и те започват да произвеждат пигмент с цел да компенсират намалената защита и да предпазят.
ЛИМОНА, който ще си намажете директно сваля водно-липидния слой, както и изсушава, може и да избели за момент, но в следващия кожата ще си го върне.
Цялостното състояние на кожата е от огромно значение при премахването на пигментацията, затова много други мерки могат да се предприемат в летния период. Може би сте чували, че всичко в нашия организъм е свързано. За да се избелите ТРАЙНО и да повишите функциите на организма и кожата е желателно да се прочистите, да си прегледате жлезите с вътрешна секреция и много други (да не ви отегчавам) общо взето лошите навици или липса да добри такива водят до пигментация, ако не се променят ще ви е трудно с колкото скъпа, евтина или каквато и да било там програма за избелване.

Извинявам се за дългия пост опитах се да го обясня по-достъпен начин. УСПЕХ :D

ioannna
4th July 2009, 16:40
dani_4ka го е обяснила страхотно
аз съм изследвала няколко хормона на жлези с вътр. секреция, но всичко беше ок..може би не съм изследвала достатъчно хормони
дани_4ка ти знае6 ли кои са основните хормони на такива жлези, причина за появата на пигм. петна?

AiRen
10th July 2009, 09:45
Здравейте аэ същто имах нарушена пегментация на кожата и ходих на един фелшер и той ми изписа лекарства и сега се оправих.Вечер си почиствате лицето с силицилов спирт след това се мажете с Баонецин върху него межете с Благ мелем и след това Цинкова мас и така спите цяла нощ на сутринта се иэмивате и мажете с дневен крем това се повтаря в продалжение на 10 дни след това Баонецина се сменя с Клоттримазол и пак 10 дни.Желая ви успех

Какво представлява този Благ мелем? Не го намирам никъде.

Dani_4ka
11th July 2009, 08:16
dani_4ka го е обяснила страхотно
аз съм изследвала няколко хормона на жлези с вътр. секреция, но всичко беше ок..може би не съм изследвала достатъчно хормони
дани_4ка ти знае6 ли кои са основните хормони на такива жлези, причина за появата на пигм. петна?

Не винаги е нужно хормоните да са извън нормите в организма. Голяма част от хормоналния обмен се извършва чрез меридианите, които са връзката между отделните органи и по този начин са свързани с кожата. Яйчниците на пример са свързани с триъгълника около устата. Когато организмът е задръстен от шлаки, токсини и т.н. част от употребеният вече естроген (собствен или от противозачат.) се чисти чрез кожата, а той е силно фотосенсибилен. Тирозиназата също е свързана с производството на меланин и др.
Ако искаш още информация пиши ми на ЛС да не занимавам с подробности всички.

:D

ioannna
13th July 2009, 07:32
дани_4ка писах ти на ЛС :)

mariaN
4th August 2009, 09:09
Здревейте, при мен също от известно време се появи тъмно петно на челото. Личната ми лекарка ме посъветва да използвам противозащитен крем SVR 100 Ultra Max. Проблемът ми е, че кожата ми е много мазна и досега единственият крем с филтър, който сравнително понасям е Triple acive Jour на L'oreal. Някой има ли опит как се съчетава мазна кожа с противозащитни кремове? За петното ме посъветваха да го мажа с кисело мляко, но започнах да го правя отскоро, ако има резултат, ще пиша. :cool:

want
4th August 2009, 13:56
Здревейте, при мен също от известно време се появи тъмно петно на челото. Личната ми лекарка ме посъветва да използвам противозащитен крем SVR 100 Ultra Max. Проблемът ми е, че кожата ми е много мазна и досега единственият крем с филтър, който сравнително понасям е Triple acive Jour на L'oreal. Някой има ли опит как се съчетава мазна кожа с противозащитни кремове? За петното ме посъветваха да го мажа с кисело мляко, но започнах да го правя отскоро, ако има резултат, ще пиша. :cool:

Ползвай Сити Блок на Клиник , те са ойл фрее!

diadora
5th August 2009, 18:09
Понякога , през зимата ползвам фондьотен , оил фрее и с фактор.Ако слагаш -вземи си с фактор.

sibi
5th August 2009, 18:36
Личната ми лекарка ме посъветва да използвам противозащитен крем SVR 100 Ultra Max.
Ужасен крем. Стои като бял слой върху кожата. :? А и серията против петна не струва.

mariaN
14th August 2009, 07:33
Някой има ли опит с Bioderma Photoderm AKN 40? Започнах с вода Sebium на същата марка и тя определено ми действа добре. Но се
чудя по отношение на този слънцезащитен крем :?:

jito7
14th August 2009, 08:58
Ако не се лъжа Dior или ISL имат и една мн добра пудра с фактор, не го казвам от опит - моя приятелка, която се бори с петната, беше много доволна (след като и е останало само едно полузабелевимо, а според мен НЕзабележимо петънце благодарение на грижите на Дини_4ка ) - не й се появяват нови и явно пудрата я предпазва добре...разбира се, едва ли е само пудрата, само давам идеи :)

eovin85
12th November 2009, 19:55
Здравейте, разгледах доста от мненията и реших да напиша нещо по въпроса. Първо искам да кажа, че при подобен проблем - пигментация е абсолютно задължително да се посети дерматолог, защото от петна до петна има голяма разлика. Имат различна дълбочина и възраст. Ако едно петно е доста на дълбоко в епидермиса стигасйки до дерма то какъвто и крем да си слагате ефекта ще е нулев. Що се отнася до тези народни лечения като лимон и кисело мляко до някъде има смисъл, защото в лимона има Витамин С киселина а в млякото млечна киселина, които имат избелващ ефект. Но медицината и козметиката са се усъвършенствали достатъчно за да направят продукти, които да включват тези съставки в достатъчно висока концентрация.
Като съвет мога да кажа - Търсете кремове които съдържат:
Гликолова киселина, Коджикова киселина, Аскорбинова/ Витамин С киселина/, Фитинова киселина, ретинол, и или Хидрохинон.

tani83
11th December 2009, 09:20
здравейте,появиха ми се пигментни петна,преди около 9 месеца,след ринопластика,онзи ден си взех крема" Мелабел".Мазах се 3 пъти и днес кожата ми е трагедия,зачервена и има като малки корички като от ранички,а като я мажа с друг крем е като изгоряла от слънце.Нормално ли е?

elegantna
11th December 2009, 11:17
В края на това лято ми се появиха тъмни петна по лицето от излагане на слънце, а и луничките ми се увеличиха :( От месец ползвам SD White на Skin Doctors - препоръча ми го козметичката и вече виждам резултат - тена на лицето ми се изравни, луничките намаляха, а петната започнаха да изсветляват :D Повече информация за кремчето: http://skindoctors.bg/bg/kozmetika.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=7&category_id=5

cvetelina_67
20th July 2013, 15:59
znam edin krem protiv petna no nqma edno lekarstvvo.krem zdrave,vitamin d2i progisteron.no tova ve4e go nqmalo nikade.izcqlo premahva petnata.ne znam dali samo s krem i vitamin d2 6te stane

ElenaMileva
25th September 2013, 13:27
Чувала съм добри отзиви за тази терапия.
http://www.enzo.bg/lierac/anti-taches-procedura-protiv-pigmentovi-petna/

sugar_free
13th November 2013, 19:26
Някой правил ли си е избелваща маска с лимон? Ако да и има ефект, моля споделете рецептата. :) Имам много малки петънца в зоната под очите, които се появиха през лятото. Дайте съвет, как да ги третирам.