PDA

View Full Version : увеличение на диоптри по време на бременност


evaeva
7th September 2007, 13:43
Четох някъде,че по време на бременност диоптрите се увеличават.Все още не съм бременна ,но и това ще стане живот и здраве, вече съм с -6 диопъра и не ми се ще да се качват още.И в такива случай се препоръчва цезерово сечение.Дали някой знае нещо по въпроса?

Babri
7th September 2007, 13:55
Здрасти EvaEva,аз съм с 5 диоптъра и имам 2 деца и през бременноста диоптъра въобще не ми се качи.Само че се препоръчва раждането да е със секцио,защото има опасност от отлепване на ретината.

apoklistika
7th September 2007, 16:57
Не е задължително да се качи диоптъра по време на бременността. А това, че имаш голям диоптър не означава непременно, че трябва да раждаш секцио- това се определя от очното налягане, а не от диоптъра и за него се прави специално изследване. Но ако има и най- малкото отклонение в изследването, обикновено се презастраховат със секцио.

mallvina
7th September 2007, 17:15
малко инфо http://koog-vma.com/vaprosi-42.htm

valhalla
7th September 2007, 17:58
очната ми лекарка ми каза, че при диоптър над -6, задължително секцио и се покрива от здравната каса... :?

apoklistika
7th September 2007, 21:08
Мисля, че съм го писала, но ми се е случвало лекари в чужбина да ме гледат като полезно изкопаемо като спомена за връзка между диоптри и начин на раждане. Което естествено не значи, че няма такава, ама все пак... както и за всичко друго, явно колкото лекари, толкова мнения...

evaeva
8th September 2007, 10:27
благодаря много за информацията :D