PDA

View Full Version : Трябва ми диета :)


SuB_ZeRo
12th September 2007, 11:42
Трябва ми диета може да е НВД :) Но да е по простичка на 12 години съм и ще започвам да тренирам в домашни условия защото нямам възможност за фитнес зала така че драснете някоя диета !!!!! Мерси Предварително :) :) :1228: Само да ви кажа момче съм , тежа 60-62 кила висок съм около 155 :) Искам да се стегна :)

cocolino
12th September 2007, 12:45
Диета на 12 години??? :shock:
На тази възраст не трябва да се лишава организма и да се подлага на строг хранителен режим :?
Яж си нормално, но не се тъпчи и не прекалявай със сладките неща, избягвай да се тъпчеш с всякакви junk food като чипсове, хамбургери, пици, дюнери...не се отказвай от тях, но не и да ги ядеш всеки ден.
Спорт, спорт и спорт!!! Добрите резултати стават бавно, но са по-дълготраини :wink:

SuB_ZeRo
12th September 2007, 13:04
ОК мерси мн мерси :)

Rusalka
12th September 2007, 13:21
cocolino ти е казала всичко, което трябва да правиш. Нямаш нужда от диети само ограничи сладките неща и ако ти допада идеята смени белия хляб с черен, пълнозърнест.
А, и разбира се спорт, спорт и пак спорт :D
Успех!!!

Liana
12th September 2007, 14:14
Аха отговорите по-горе са точни, ако сега почнеш с диетите............ то къде ще му излезе краят. Ограничи сладките и тестените, направо всички неща в пакетчетата, блъскани с химия. И после като свалиш малко килца внимавай с "по-неполезните храни".

SuB_ZeRo
12th September 2007, 18:24
Много ви благодаря !!!! :2015: :2015: :2015: :2015: :2015: :2015: :2015: :2015: :2015: :2015: :2015:

ice heart
12th September 2007, 18:52
сега растеш и се оформяш.в тялото ти настъпва истински катаклизъм.не го измъчвай допълнително.храни се разумно.често прекаляваме.тялото крещи спри а мозъкът още.яж сладки когато има наистина повод а не просто от скука.така ще оцениш вкуса по-добре.успех!!!

cristiano7
12th September 2007, 20:29
абе какви диети бе момчо??? яж си каквото ти душа иска....аз на твоите години метлосвах из града, правехме щуротии, играхме мачове и прочие...диети ще ми пази :cool:

nepi
14th September 2007, 08:02
Не препоръчвате да се налага строг хранителен режим на 12 г.... ок. Същото ли важи и за 15г? :?: Забравих да спомена че става въпрос за момиче:)

Rusalka
14th September 2007, 09:05
Да, абсолютно същите неща, споменати по-горе важат и за теб!!!

ice heart
14th September 2007, 09:09
същото!много спорт и движение под всякаква форма и здравословен режим-в никакъв случай глад!

nepi
14th September 2007, 09:09
Мерси. :D Значи няма какво да отлагам повече - почвам да ходя на плуване и тук там фитнес ако имам време.. все пак учебната година започва.

ice heart
14th September 2007, 19:25
успех!дано да успееш да ги съчетаеш нещата.аз също ще трябва да съчетавам успешно даскало уроци спорт.

cocolino
14th September 2007, 21:41
Ако има желание всичко е възможно :D Желая ви успех и на двамата!!! :wink: :D

Ceko
14th September 2007, 23:55
На 15 години няма проблем по принцип всичко да си правиш. Аз още на 11 почнах :lol: Обаче може да съм извадил късмет, леко го раздавайте.
Под НВД се разбира нещо от тоя род и в никакъв случай глад:

07:00 170 гр месо + 100гр овесени ядки
10:30 170 гр месо + 100гр ориз
12:30 170 гр месо + салата
16:00 170 гр + зелена салата (марула и лук примерно)
19:00 170 гр месо + зелена салата
22:00 170 гр месо преди лягане

nepi
16th September 2007, 20:34
Аз съм запозната със същността на НВД. Два пъти съм се опитвала да си наложа този режим на хранене и в началото все ми е гот. В смисъл че ми става по леко на стомаха още през първите 2-3 дни и т.н. Но пък от друга страна не мога да си разнообразя менюто и след време ми омръзва да ям почти едно и също всеки ден. За това и в двата си опита аз се провалих. Желанието за сладко също си каза думата /очудващо, че то се прояви чак след седмица/. И в крайна сметка след няколко дни на НВД се връщам отново в изходно положение, че даже и крачка назад.

Голям проблем ми е и да издържам на изкушенията. Най-много да издържа до 4 дни.. после нападам "забранения плод" както гепард газела. Е, как да се стърпи човек като само му пъхат под носа разни шоколади и торти! Или пък някой приятел като разбере, че съм на диета се подсмихва или казва нещо от рода на: "За какво ти е?" Отвсякъде сякаш се опитваха да ме саботират /или така си внушавах/.

@ice heart & cocolino
Благодаря за искрените пожелания! Чувството, че някой те подкрепя в начинанието ти е незаменимо.

@Ceko
Никой не говори за глад. :wink: Знам че при НВД се консумира доста месо, но това, което си дал като пример ми се вижда малко прекалено. Излиза че трябва да се яде по 1кг месо на ден. :shock: Вярно... аз съм на 15, момиче съм и ям доста по-малко от теб. И все пак... А тези овесени ядки все се чудя как се вписват в НВД нали съдържат много въглехидрати? За ориза важи същото.

Поздрави! :wink: :D

cocolino
16th September 2007, 21:12
Ceko е дал доста ...хм...интересна НВД диета :wink:
То по цял ден е месо като гледам :lol:
НВД е нисковъглехидратна диета, но не и безвъглехидратна диета :cool: , така че овесените ядки според мен са добър избор и то точно сутринта, но в това количество от 100гр :shock: .Мисля, че нормално е около 40-50гр. Мюсли също става, но овесените са още по-добре.Оризът също ми е малко страннен в тази диета, той е възможно най-въглехидратен :P
Nepi, по-добре пусни търсачката на форума и потърси за НВД режим, ще излязат повече резултати :wink:
Нищо лично, Ceko, просто не смятам, че това е подходящото меню за 15годишно момиче :P

cocolino
16th September 2007, 21:50
А ето едно много добро нещо, някъде в сайта беше публикувано преди време, но аз сега попаднах на него :D

Списък с храни подходящи при НВД

Всички видове месо, риба, субпродукти (черен дроб, бъбреци, сърца и пр.), бекон, колбаси (само много сухи). Ако използвате мляно месо, смилайте го на място в магазина, за да знете какво съдържа.
При приготвяне на месо избягвайте пърженето. Задушавайте месото със масло, сметана, зехтин, вино, подправки, като избягвате готовите подправки и тези с много сол (като Вегета и подобните на нея).
Яйца, приготвени по всякакъв начин.
Всички млечни (сирена, кисело мляко), без топените и вносни такива (гледайте опаковките за съставките, често имат маргарин или други хидрогенизирани мазнини). Хубави варианти са: по-сухо, плътно и достатъчно мазно сирене; кашкавал, фета, моцарела, чедар и гауда.
Мазнини: масло, сметана и зехтин. Органичете или напълно изключете олиото, маргарина и други преработени мазнини. Придържайте се към студено пресовани и качествени растителни масла, ако ги употребявате. Задължителна добавка към храната е рибено масло.
Зеленчуци: всички, особено зелените на цвят като броколи и спанак; карфиол, зеле, краставици, домати, тиквички, гъби. Избягвайте картофи и други корени с много нишесте. Рядко употребявайте боб, леща, царевица и пр., като винаги предварително ги накисвате поне за 1 нощ преди да ги сготвите. Не употребявайте соя и производните и продукти.
Плодове: максимум до 2, по възможност по-кисели плода. За предпочитане е да се консумират около физическо натоварване. Избягвайте банани, грозде, диня и др. сладки плодове. Добре дошли са боровинки, малини, къпини и други дребни горски плодове.

Rusalka
17th September 2007, 08:34
cocolino, браво много добре казано!

liophy
17th September 2007, 10:30
Всъщност не е толкова добре казано.

Това е описанието на нвд-ВМ - ВисокоМазнинната глупост, която не води до нищо добро.

Правете разлика между нисковъглехидратна диета и Високомазнинна такава.

Писали сме много по тази тема, спорили сме много с "академик" Милко Георгиев.

Призовавам всеки преди да започне да се налива със сланина и сметана да се допита до хора, чието мнение има по-голяма стойност (например спортни лекари).

nepi
17th September 2007, 11:50
Забравих да спомена, че точно това се опитах и аз да спазвам - НВД-ВМ. Не знам защо за теб liophy това е глупост... И ако отричаш тази разновидност на НВД, то смяташ че основно трябва да се приемат белтъци ли? Честно казано ако трябва да се храня по този начин не знам как ще си докарвам необходимия брой калории. И все пак интересно ми е да чуя мнението ти кои продукти според теб се вписват в този режим на хранене.

liophy
17th September 2007, 12:31
Когато си на диета е необходимо "необходимият" брой калории да е занижен. Аз си го набавям от бавноусвоими въглехидрати - черен хляб, овесени ядки и т.н.

ice heart
17th September 2007, 13:01
nepi знам колко е гадно когато се опитваш да спазваш режим и останалите те гледат иронично че даже и семейството-тогава става непоносимо!може би нвд не е за теб.опитай с балансиран режим-избирай добрите въгл.(ов.ядки са добри)добрите мазнини-ядки и зехтин и белт.сега учиш и имаш нужда от въгл.за сладките-ако искаш си избери ден в който да хапнеш нещо любимо.жестокото ограничение само отлага голямото плюскане.

nepi
17th September 2007, 15:02
Мерси много ice heart! :D Може би си права и НВД не е за мен, за това ще пробвам това което казваш. Само имам едно питане: белтъчини от кои храни мога да си набавя?

ice heart
17th September 2007, 15:40
белт. са необходими за мускулите ти и за костите.аз лично си ги набавям от обезм.кисело мляко извара пиле риба.ядките също са добър източник но съдържат бая калории и мазнини но мисля че по 20-30гр. 4-5пъти седм. е много добре-полезни са за сърцето .орехите са много подходящи при умствена умора.бобовите храни също-фасул леща грах-имат и много фибри.не знам дали си споменала по-горе но колко си висока и колко тежиш?

nepi
17th September 2007, 19:30
По последни данни съм 160 см (може и 161 да съм вече :)) и 56 кг

Ех, съжалявам да чуя за орехите, че не са подходящи за ежедневно ядене.. Както и пълномасленото мляко. Такъв хубав бъркоч си бях измислила с тези и някои други продукти. :cool:

ice heart
17th September 2007, 19:41
попитах те за кил. за да видя дали не си някоя 1.80 висока и 50 кила.относно орехите и пълн.мляко-всичко е до количество.а спортуваш ли?

nepi
17th September 2007, 20:23
Хаха :lol: Че аз ако бях с толкова килограми и то при такъв ръст по-скоро бих се чудила как да кача :wink:
Обещала съм си да започна тренировки по плуване или да почна да ходя на фитнес. Струва ми се че първото е по-добрият избор, но въпреки това реших да го оставя за пролетта. За това днес реших да отида на фитнес и така и направих. Също в последно време всяка седмица се събираме по 2-3 пъти с приятели да играем баскетбол. Искам да питам дали волейболът е удачен избор за спорт, защото е възможно да се сформира отбор от нашия випуск в училище и се чудя дали си струва времето и услията? :roll:

ice heart
18th September 2007, 05:14
всеки спорт е добре дошъл!а плуването...невероятен-оформя всяка част от тялото!