PDA

View Full Version : високо кръвно


vali46
8th October 2007, 10:52
Реших да пусна тази тема,защото от няколко години страдам от много високо кръвно-стигала съм до 230-130 .Много съм изплашена.Подлагах се на какви ли не изследвания,обиколила съм ендокринолози,уролози,кард иолози,невролози,но кризите продължават.Надявам се много вие да ми помогнете

apoklistika
8th October 2007, 11:55
Чеснови таблетки- натурален продукт, но при продължителен и редовен прием правят чудеса. Както и всекидневното пиене на чай от копър.
Нищо не казчаш за хранителния си режим- какво ядеш, спортуваш ли, имаш ли наднормени килограми?

the_detonator
8th October 2007, 19:41
На колко години си.

vali46
9th October 2007, 14:54
На 46 години съм.Не спортувам,опитвам се да ям безсолно-и изобщо спазвам необходим режим на хранене при хипертония.А и теглото ми за възрастта ми е нормално-68кг.А колкото до спорта зная ,че е добре да се спортува при високо кръвно,но при най-малкото натоварване,бягане го вдигам.Най-лошото е,че ме обхваща страхова невроза-страхувам се че ще получа хипертонична криза на улицата.Възможно е да навлизам в критическа възраст,въпреки че други симптоми нямам.А колкото до чесновите хапчета-не миришат ли,макар че това не е от кой знае какво значение при условие че помагат?

apoklistika
9th October 2007, 20:30
Ами миришат да. Не така, както да ядеш чесън, но се усеща леко. МОя мъж затова ги пие вечер преди да си легне и проблема с миризмите е решен. :)

kalito_malito
20th April 2008, 00:05
на мен също не могат да разберат каква е причината за високото ми кръвно. В семейството ми няма човек с високо кръвно, на 26 години съм/имам високо кръвно от 22 годишна/, с нормално телосложение съм 1,64 см висока и тежа 40-43 кг, пуша рядко и по малко. Така и не се знае защо вдигам кръвно. Дори в понеделник си правих ринопластка и съм вдигнала кръвно 250. Кажете добър лекар

diastemma
20th April 2008, 09:22
Опитай с НЕФРОЛОГ - може причината да е в бъбреците. Никакво самолечение!

Gia
17th August 2009, 00:09
Преди малко моят мъж ми се обади с ''новината'', че кръвното му е 210 на 110 :shock: Отиде за два дни при майка си и в момента направо изперках сама. Казах му да си легне, а аз ще откъртя щуромера до сутринта... :2021:
Апо, хукнах до денонощната и веднага купих трипл чесън на GNC, казаха, че бил с най-концентрирано съдържание на чесън и пише уж, че е без мирис.
Дайте, плс, някакви съвети за здравословно хранене, начин на живот...Че ще се отиде още утре на лекар, смятам, че е ясно ;)
Той, мойчкият е от типа мъже, които живеят на макс, carpe diem, та сега се филмирах яко. Пуши си, а как си пийва (не пада и не прави нищо), ама му се услажда глътката. И се чудя как ще се справя с това. Няма наднормено тегло, но е като канара- просто структура и малко спорт.

apoklistika
17th August 2009, 00:43
Гиа, на колко години е, това поне на мен ми звучи като страшно кръвно :shock: Да не би да е моментно заради консумация на повече кола, кафе, разни такива работи... нека да си направи най- напред изследвания да се установи постоянно ли са му завишени стойностите или е единичен случай. Гледам, че съм писала амен преди две години- при моя мъж се оказа моментно състояние. Сега му се налага заради други неща да ходи по доктори ама покрай това установихме, че има желязно кръвно и сърце, дано и с твоя да е нещо инцидентно само. Иначе наистина би трябвало да си промени начина на живот, ама по този въпрос ще си спестя изказването, защото мнението ми се различава от общоприетото и не ми се запозват спорове :)

hubavelka
17th August 2009, 08:26
110 долна граница, си е направо страшно кръвно....

Gia
17th August 2009, 11:54
Страшно си е и още как... :( Каза, че си го е мерил 2 пъти, з-то първия път не повярвал. Че има проблеми в сделките, си допринася за това...Но че обича да си ''живее'' по нашенски, смятам, че е пак толкова опасно...Лошото е, че няма кой да ме чуе- иначе си ми е душичка. И сега ще дойде и ще пътуваме, з-то отново имаме работа на 350 км оттук (дам, знам...но пак няма да го спре)

Незнам как да го кротна, но доката пътуваме, ще му дръпна една лекцийка за евентуалните изходи, та се надявам да успея... :roll:

stelkogos
6th November 2013, 20:00
Аз пия омега 3 руска разработка за лечение а не за сваляне и за сега има ефект вижте клипчето http://delfin13.eu/polinenasiteni-mastni-kiselini.html руските учени изобщо не са за подценяване

Murder
7th November 2013, 15:14
Друг изпит лек за високото кръвно налягане е глогът (hawthorn). Към него може да се добави валериан, омега 3 рибено масло и витамин Ц от ацерола.

DaKing
9th November 2013, 16:09
Сида кордифолия също е добър вариант за справяне с високото кръвно

godjurata
12th November 2013, 09:41
Намалете месото и повече движение
______________
блиндирани врати (http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D 0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8), врати (http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D 0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8)

Murder
12th November 2013, 10:35
Намалете месото и повече движение
______________
блиндирани врати (http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D 0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8), врати (http://www.xn----7sbbediizdzip6bvi.com/%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B4%D0%B8%D1%80%D0%B0%D 0%BD%D0%B8-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D1%82%D0%B8)
И откъде накъде ще намалява месото ? Стига сте си измисляли глупости, така не помагате на хората. Повече движение, по-малко стрес и повече чист въздух, ако това не помогне може да добави нещата, които изброих. Ако и това не помогне да се обърне към лекар.

mehmed.yusuf.14
6th December 2013, 18:36
страдам от високо кръвно и се лекувам със стрезам перестариум 5 мг и тинтарос за малко хотестерол ,искам да си поговоря с някой коъто има тези проблеми

mehmed.yusuf.14
11th December 2013, 17:22
а бе ако има някой като мойте проблеми да ми пише

alebi
8th January 2014, 13:17
Здравейте, искам и аз да се включа по темата.
Майка ми от години страда от високо кръвно и пие какви ли не хапчета за сваляне, включително и чесън, но според мен, който си има предразположение към вдигане на кръвно, то си остава за цял живот. Начина на хранене и спорта разбира се регулират до някъде нещата. Килограмите също са много важни-казват, че всеки свален килограм сваля една единица от кръвното.. напоследък се запалихме по био продукти.По-конкретно био сокве.Не знам дали сте чували за Нони-плод познат като един от най-силните антиоксиданти. Има мощен болкоуспокояващ ефект. Подобрява клетъчната обмяна и регенерацията. Нормализира кръвното налягане. Който се интересува може да намери инфо в нета.Та ние си взимаме сок от Нони(концентрат) и определено влияе и на кръвното. Вкуса е малко неприятен, но пък се компенсира от ползите, които дава за организма.

Жельомир
30th October 2015, 06:14
Медицински Пиявици – цена 7лв на пиявица. Ексресна куриерска доставка на следващият ден до дома ви. Инструкции за ползването им в домашни условия и необходимите грижи за тях, са включени с първата ви поръчка. Тел: 0988979306 / Email: jeliomir@abv.bg
Ние сме официалните вносители на Медицински Пиявици тип “Хирудо-Медисиналис” за България, директно от био-фермата производител. Поръчки над 50, 100, 200, 300, и повече броя се таксуват по цени на едро, с безплатна доставка. Цените ни са най-добрите в цяла Европа! 7лв - до 20 пиявици ; 6лв - от 20 – 50 бр ; 5лв - от 50-100 ; 4лв - от 100-200 ; 3лв - от 200-500 ; 1лв - от 500-1000
При нужда, пиявиците могат да бъдат полагани на специални рефлескорни точки по тялото, както и на болните места и органи от наш практикуващ пътуващ-хирудотерапевт, за което лечение се заплаща допълнително, в зависимост от положената бройка.
Терапията с хирудо-пиявици се ползва успешно от векове наред и напоследък се радва на възроден интерес у нас, благодарение на хомеопатичните и традиционни методики на лечение на болести. Кръвопускането е ефективен метод за лечение на редица здравословни проблеми и дори са известни не един случай на “съживяване” и “връщане към живот” на редица тежко-болни благодарение на тази методика.
Пиявиците са небезизвестни и за целите на подмладяването, разкрасяването, прочистването на токсини от тялото (детоксификация), подсилване на организма, стягане на кожата и тъканите и подобряване еластичността й, опъване и изглаждане на бръчките, отслабване, подобряване на тонуса и настроението, получаване на блясък в очите и придобиване на супер-сексапилно излъчване.
Терапията с пиявици също: прочиства лимфата, подобрява производството на колаген в тъканите и възстановява био-полето на тялото, правейки го по-устойчино на външни вредители и атаки, увеличава имунитета на организма, както и силата и издържливостта му, пречиства кръвта и премахва застоя, подобрява и нормализира кръвообръщението и обмяната на веществата. След терапия, човек се чувства като новороден; подмладен, гъвкав, подвижен и пълен с енергия и живот.
Хирудотерапията лекува и редица сериозни заболявания, като повишен хемоглобин, високо кръвно налягане, ниско кървно налягане, световъртеж, анемия, тромбофлебити, тромбози-слепване на еритроцитите, тромбоза на артериите и вените – гъста кръв, нарушено кръвоснабдяване, студени крайници, запушване на кръвоносните съдове, отоци, лимфен застой- натрупване на лимфен оток, глаукома, възпаление на зъб, зъбобол, парадонтоза, псориазис, невродермит, екзема, варикозно разширени вени, хемороиди, ревматизъм, артрит, хипертония, сърдечна недостатъчност, бронхит, цироза на черния дроб, възпаление на кожата, доброкачествени тумори и бучки, менструални проблеми, смущения в цикъла, кисти на яйчника, безплодие, ендометриоза и запушване на маточните тръби, миоми, стерилност, заболявания на простатата, простатит, вътре-черепно налягане, мигрена, невроза, безсъние, невралгия, атеросклероза, подагра, костни и ставни заболявания, панкреатит, артроза, артрит, псориазис, екзема, циреи, херпес, ревматизъм, акне, аденомиома, инфаркт на миокарда, подагра, склеродермия, колагеноза, пиорея, кървене от носа, радикулити, неврити, аднексит, гангрена, шум в ушите, инсулт, главоболие, мигрена, стенокардия, диабет, бъбречна недостатъчност, косопад, целулит, наднормено тегло. Изтръпване на краийниците или студени ръце и крака бързо се оправят след само един лечебен сеанс. Изключително добри резултати се постигат с пиявичната терапия при болки в гърба, коленете, врата, раменете, ръцете и ставите.
Лечението с пиявици е голямо предимство, медицинската пиявица е цяла фармацевтична фабрика, без странични ефекти, така че ако чувствате, че това е вашия метод на лекуване, опитайте го, бъдете близо до природата. Не се бавете и не чакайте най-лошото да ви се случи, поръчайте си пиявици и разрешете проблемите си преди да са настъпили сериозни последствия. Инструкции за ползването им в домашни условия и необходимите за тях и за вас грижи, са включени с първата ви поръчка. Тел: 0988979306 / Email: jeliomir@abv.bg / Цена: 7лв на пиявица.