PDA

View Full Version : Мастни образувания


ana-maria-magdalena
10th October 2007, 10:23
Момичета,преди известно време си напипах буци и в двете гърди.Вчера ходих на преглед и ми казаха,че са мастни образувания и няма страшно,но лекарката се притеснява да не би под тях да има нещо и ме праща да ми направят снимки,за да се увери,че всичко е наред.Каза ми да не се притеснявам,НО аз умирам от страх да не би да има нещо под тези мастни образувания.Не мога да си намеря място, защото незнам какво ще покажат снимките. :cry:
Моля ви стискайте ми палци всичко да е наред!

п.п.снимките ще ги правя в петък.

NatalyTake
10th October 2007, 13:53
Стискам ти палци! Не се страхувай, доколкото съм чула мастните образувания нямат нищо общо, нито пък някаква връзка с това, за което се притесняваш. Бъди спокойна и не се самонавивай и самонастройвай на неприятна вълна.
И като разбереш за резултатите в петък - пиши!

vali46
10th October 2007, 14:26
Не разчитай само на предположения,дори и на снимката.Само преди 2 месеца на майка ми също като на теб и казаха,че са сигурни че става дума за мастни образувания на гърдата,след снимката бяха още по-убедени ,че е така и затова отлагаха операцията.Преди 2 седмици я оперираха,за да махнат "мастните"образувания и се оказа,че са злокачествени.Не искам да те плаша с това,в много голяма част от случаите наистина всичко се оказва безобидно ,но трябва да си сигурна,че е така.Пиши в петък след снимката!

CREAMpie
10th October 2007, 14:35
Стискам палци всичко да е наред, не се притеснявай излишно, не се води от чужди случаи, винаги стават грешки! ТУК (http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=1) можеш да прочетеш повече по въпроса

Beautiful_
10th October 2007, 18:07
Момичета,преди известно време си напипах буци и в двете гърди.Вчера ходих на преглед и ми казаха,че са мастни образувания и няма страшно,но лекарката се притеснява да не би под тях да има нещо и ме праща да ми направят снимки,за да се увери,че всичко е наред.Каза ми да не се притеснявам,НО аз умирам от страх да не би да има нещо под тези мастни образувания.Не мога да си намеря място, защото незнам какво ще покажат снимките. :cry:
Моля ви стискайте ми палци всичко да е наред!

п.п.снимките ще ги правя в петък.
според мен лекарката ти е решила да ти направят снимки само за да се увери че всичко е наред, а не защото има някакви съмнения. не се паникьосвай така :) успокой се, всичко ще е наред. и недей да търсиш из нета какво може да има освен мастните образувания, защото на мен винаги когато ми има нещо, почвам да чета медицинска литература и започвам да се плаша, че съм болна от какво ли не. пък и не съм само аз :)

ana-maria-magdalena
10th October 2007, 22:59
Много ви благодаря за подкрепата момичета,определено имах нужда да чуя и вашите мнения,които доста ме успокоиха.
А иначе като имам някакъв здравословен проблем и аз започвам да чета медицинска литература и започвам да съпоставям симптомите на дадена болест с моите и винаги си поставям най-лошата диагноза.
Вероятно в петък следобед ще са готови снимките и след като ги види лекарката ще ви пиша.
п.п. стана ми много приятно,че сте с мен и ме подкрепяте в този момент.
:2015:

Izabo
11th October 2007, 00:45
Нормално е да се притесняваш, все пак става дума за здравето ти, но въпреки това се опитай да не се терзаеш предварително. Само хабиш нерви...И да :D , четенето в интернет не води до нищо добро, когато си под напрежение...(иначе си е полезен източник на информация...). Аз лятото така почти ендометриоза си самодиагностицирах :D, естествено нямаше такова нещо..
Прави са момичетата, че лекарите предполагат често "по-страшното" и предпочитат да се застраховат, пускайки всякакви изследвания. Това е добре, когато е обосновано все пак, а не само да ни събират парите и късат нервите (отново спомени от лятото :D ), но в крайна сметка поне ще се успокоиш и ще си сигурна какво е положението.
А майка ми е имала мастни възелчета в гърдите и само някакви капки пи известно време..., не беше нещо страшно май..

Бъди спокойна само! Пожелавам ти всичко да бъде наред! :D

Limoni-Johni
11th October 2007, 08:28
"Спокойствие и само спокойствие." (Карлсон, който живее на покрива)
Сериозно, не се поддавай на само/внушение. Сигурно е зверски трудно да не го мислиш, но се успокой...
Надявам се, че всичко ще е наред! Стискам ти палци! Знаея, че тук винаги има кой да те подкрепи.

Rusalka
11th October 2007, 09:57
Не се притеснявай, ще видиш, че всичко ще мине ОК.
Стискам ти палци! :D

П.С Само да не забравиш да пишеш в петък!

ana-maria-magdalena
13th October 2007, 08:06
Момичета нямах възможност да седна на компа снощи и затова ви пиша днес.Снимките показаха,че всичко е наред. Много се радвам на добрите резултати и много съм ви благодарна,че ме подкрепихте.

:2015: :2015: :2015:

Beautiful_
13th October 2007, 09:45
:bravo:

Rusalka
15th October 2007, 08:26
Видя ли, няма нищо страшно, всичко си е ОК. :D

CREAMpie
15th October 2007, 12:49
Радвам се, че всичко е наред :1223: :2035: