PDA

View Full Version : ЗА или ПРОТИВ силикона


_VIP_
4th September 2004, 12:55
Кажете мнението си за силикона в женските гърди. И бихте ли си сложили
Аз лично сам ЗА /аз съм мъж и нямам нищо против ако половинката ми е с изкуствени цици/

Булка
4th September 2004, 13:49
Аз също съм за,но след като жената е раждала,или ако няма намерение да ражда!

Станимира
4th September 2004, 16:57
Ако самочувствието ни зависи от бюста ни само,много има да си патим.Утре ще искаме малко дупе,после големи устни,после JLo дупе,след това Marlene Dietrich устни...няма край.Vip ако обичаш половинката си,така безгрижно ли я пращаш под ножа?Може да умре(операция е), да се осакати,да я боли..важното е ти да имаш топки за игра.Огромният проблем на българката са комплексите и,все гледа да се хареса на другите вместо на себе си.Нашето самочувствие е такъв фалш колкото силиконът е бюст.Който смята,че това е ключа към рая,нека го направи.Радвам се,че това е възможно заради жените с заболявания на гърдите.

_VIP_
5th September 2004, 11:40
хаха ок ваше мнение. Е добре като не ви интересува как изглеждаде и не се вляете от другите какво мислят за вашето тяло какво правите в този форум мммм???
Пак и друго е сега да видиш някоя мадама по плажа с стегнат голям бюст и хубаво тяло. И друго е да видиш една разплута и гадна девойка с увиснали (*)(*) или по лошо плоска като дъска.

Topolata
5th September 2004, 21:16
аве не е най-важното бюста определено, но когато една жена сама иска по-голям бюст защо не, но всичко трябва да е в разумни граници, защото много от жените така се увличaт че още по-зле става. А _VIP_ да ти кажа аз съм чувал че и Арнолд като млад е имал силикон в гърдите, естествено не като при жените но е имал щото са му били изоставаща група:)

bunnygirl
17th September 2004, 20:07
Аз съм за!
Защо не след като това те кара да се чувстваш по-добре.
Нова прическа, кола - маска, пазаруване, силикон - каква е разликата.
Важното е да го правиш за себе си и като се погледнеш в огледалото да се харесаш.
Между другото, ако имах парите, още утре щях да си направя, а колкото до риска - такъв има и докато пресичаш улицата например:))

_VIP_
22nd September 2004, 15:05
bunnygirl ЕВАЛА една жена да ме подкрепи :)))
А за колата маска е препоръчително поне за жените аз лично си махам космите макар че не съм жена :lol:

Joya_
24th September 2004, 10:13
Здравейте, проблема е че жените сами решават да сложат силикон или не, говорейки че го правиш за да се харесаш на мъжете ти всъщност го правиш за себе си, всеки иска да изглежда перфектно, няма спор че силикона е опасен, но каквото сам си направиш...нали знаете. За съжаление не всеки се ражда идеален да не кажа почти никой а познавам много жени който твърдят че харесват гърдите си, но малко от тях наистина го мислят. Надявам се някои ден да измислят нещо което да не е опасно, аз лично бих пробвала!
А колкото до мъжете....лесно е да кажеш на гаджето си сложи си силикон ама да не забравяме че те също не са идеални но процента мъже който се подлагат на козметични операции е много по малък от процента на жените. Не само мъжете искат да имат идеална половинка:)))

Станимира
10th October 2004, 08:41
Мене лично не ме радва факта, че дойде ред и мъжете да бъдат под натиск да си къпъват грим, козметика в промишлени количества, да си слагат силикон и т.н. и "те ще видят какво ни е на нас". Слабо утешение е това. Както "видяха" децата ни-от детската градина още са с червила, сенки всеки ден като фолкпевици, а момченцата не остават по-назад - то са гелове, то вакси, то обици... Представете си ефекта върху възпитанието им. Излиза, че всички сме в "купа". Така добре ни манипълират тези, които тръпат милиони от продажба на козметика и пласт. хирургия, взимат ни и парите и здравето срещу толкова малко! Като пластелин сме им в ръцете, вярваме всичко, което ни кажат. Човек, който уважава себе си, естествено се грижи за външния си вид, той е много важен, но смятам, че играта стигна твърде далече. С цялото изобилие на козметика по магазините по-хубави ли сме от нашите майки, дето ползваха "Ален Мак"и маска с мед и жълтък в неделя? Друг път! Като минеш под ножа за нови гърди, какво печелиш? Подсвирквания на плажа от местните сельовци. Това по-щастливи ли ни прави? (имам предвид обикновени жени като себе си). По-здрави? Да бе. А сега и един друг се нараняваме: "Не харесваш гърдите ми,а? Нещастник! Къде си тръгнал с тази малка.." :oops: Представяте ли си за какво мечтае нашата нация - по улицата само Памели Андерсън, обърнеш се и нечии "дини" те удрят, тъй като са твърде обемисти, а около нас - мачо мен с огромни пениси, гордо надиплени отпред... като си помисля, май е доста забавно! :)

kleopatra
10th December 2004, 23:58
да,да и да.... родих две деца .... от скоро съм с нов бюст :D ...повярвайте,прекрасно е... гледката,усещането,сексапи ла... нещо което не е за изпускане ... при повечето жени желанието за тази придобивка го има,но нещата опират до финансовия въпрос...а тези които имат тази възможност-да се възползват...няма нито за миг да съжаляват... :D

Диди
16th December 2004, 13:14
Клео,щто не си сложи две и на гърба?Тъкмо и там ще привличаш внимание.Още по-голямо удовлетворение... :wink:

liophy
20th December 2004, 14:19
Диди, предложението ти RULZZZZ :D :D :D

Ако можеше и ние мъжете да си присадим по един допълнителен инструмент....

Zvezda
22nd December 2004, 21:14
Аз съм против силикона до толкова, че не знам какво ще се случи с него/ и с мен, съответно/ след 20 години!

2nd March 2005, 15:07
хаха ок ваше мнение. Е добре като не ви интересува как изглеждаде и не се вляете от другите какво мислят за вашето тяло какво правите в този форум мммм???
Пак и друго е сега да видиш някоя мадама по плажа с стегнат голям бюст и хубаво тяло. И друго е да видиш една разплута и гадна девойка с увиснали (*)(*) или по лошо плоска като дъска.
НЕ БИ БИЛО ЗЛЕ И ТВОЙТЕ ГАЩИ ДА СА ПЪЛНИ, БИ ЛИ ДОБАВИЛ МАЛКО СИЛИКОНЧЕ :))))

_VIP_
2nd March 2005, 17:00
ахаха, не щот на които не му харесва да пали с 200

Eni4ka
5th March 2005, 05:07
да,да и да.... родих две деца .... от скоро съм с нов бюст :D ...повярвайте,прекрасно е... гледката,усещането,сексапи ла... нещо което не е за изпускане ... при повечето жени желанието за тази придобивка го има,но нещата опират до финансовия въпрос...а тези които имат тази възможност-да се възползват...няма нито за миг да съжаляват... :D
Здр мила, и аз мисля да си слагам силикон, но още не съм намерила похдодящия хирург, ти към кого се обърна?
P.С. Някои би ли ми препоръчал добър хирург?

CrazyBlackBitch
31st March 2005, 11:21
Аз ще ви препоръчам бееее, елате в Пазарджик! Тъкмо по едно кафе ще пием, ще си видим сланинките и на кой са ми по-увиснали циците :lol:
Не, без майтап в Пазарджик клиника "Хигия" е много популярна. Глория е тук на всеки 14 дни. Най редовната клиентка, не само за силикона. Почти всичко по нея са правили пазарджишките пластични хирурзи. И някои други фолк певици са идвали, ама на тях не им се забелязват толкова циците, колкото на Глория :lol: Пък и тя си слага 4 пъти силикон вече...тва нейното е болестно състояние си мисля.
А иначе и аз ако имах пари достатъчно щях да си сложа. Въпреки, че ако си надуя циците самочувствието ми ще удари тавана :wink: макар да не съм убииствената мадама и да има още какво да се желае (то винаги има! :evil: ) отдавна си избих болезнените комплекси и спря да ми пука за много неща.
Все пак бих рискувала....
Между другото често се шегувам, че ако можеше подплънките от задника да си ги преместя на циците щеше да съм Ееекстра! :lol:

Венчето
10th June 2005, 11:30
Каква Хигия, какви фолк певици, к'ви пет лева ...

... толкоз народ измря в ръцете на тия самозвани "пластични" хирурзи в Пазарджик, че не е истина !!!

Я потърсете в малко в интернета да видите за к'во става дума - разследвания, прокурори ... кошмар

CrazyBlackBitch
10th June 2005, 14:14
И това е истина, ама донякъде. Умря един мъж след операция за носа май, а другия случай не е смъртен. Аз не съм им рекламен агент, наитина има негодни лекари там, но за силикона, който слагат никой не се е оплакал. Пък ако не искате, никой не ви насилва. Аз само казвам какво знам по въпроса :D

Aset
10th June 2005, 14:34
"Тридесет и три годишната Евелина Георгиева, която получи усложнения след пластична операция в пазарджишката болница “Хигия”, почина в дихателния център на Александровска болница вчера.
Тя беше приета в КАРИТ в Пазарджик на 27 март с тежък сепсис след интервенция на бюста в частната клиника. По-късно Евелина беше транспортирана в столицата с реанимобил в “Пирогов”, с диагноза полиорганна недостатъчност и оттогава медиците се бориха за живота є. Преди седмица тя е била преместена в Александровска. От същата диагноза почина и бизнесменът Севдалин Стратиев, опериран отново в “Хигия”. Заради случая със Стратиев прокуратурата разпореди проверка на частната болница" в-к Марица
А принципно съм твърдо "за" пластичните изобщо,не само за силикона.

Ан
10th June 2005, 17:35
"Тридесет и три годишната Евелина Георгиева, която получи усложнения след пластична операция в пазарджишката болница “Хигия”, почина в дихателния център на Александровска болница вчера.
Тя беше приета в КАРИТ в Пазарджик на 27 март с тежък сепсис след интервенция на бюста в частната клиника. По-късно Евелина беше транспортирана в столицата с реанимобил в “Пирогов”, с диагноза полиорганна недостатъчност и оттогава медиците се бориха за живота є. Преди седмица тя е била преместена в Александровска. От същата диагноза почина и бизнесменът Севдалин Стратиев, опериран отново в “Хигия”. Заради случая със Стратиев прокуратурата разпореди проверка на частната болница" в-к Марица
А принципно съм твърдо "за" пластичните изобщо,не само за силикона.След извадката,която си цитирал,по-скоро бих допуснала обратното.
Аз съм "за" някои пластични.Ако е премахната гърдата,добре е да се протезира.Ако имаш някакъв уродлив дефект,малформация някаква-също.Ако един възрастен човек се депресира при вида на бръчките си (не всеки го приема така трагично)и поглед в огледалото го кара да мисли единствено за болести и смърт,също би могло да се мисли за лифтинг.Но да си сложа две топки отпред за да се люлеят като духне вятърът,няма начин.Да си рискувам здравето за да ме гледат или пипат..абсурд..първо трябва да ми направят липосукция на мозъка. :wink:

Aset
10th June 2005, 18:15
Жена съм,със силикон.Да,съгласна съм с това-да се правят корекции когато наистина е наложително.При мен,например,нещата бяха много тежки в психологически аспект.Просто ставаше опасно ако не си позволя да си направя операцията.Не одобрявам като гледам чужденките как се помпат с над 400 кубика силикон и то при положение,че си имат хубави гърди.Но когато това ще те накара да живееш по пълноценно-смело напред!И в никакъв случай ако го правиш заради някого.

Гост
11th June 2005, 08:36
И в никакъв случай ако го правиш заради някого.
Значи го правиш заради себе си,така ли да разбирам?А щеше ли да го направиш,ако отиваше да живееш в село с 5 къщи,4 от които съборени,или някъде из горите?Друг път.Не,ти отиваш на море,където да ти гледат гърдите и мъжете да се редят на опашка под "балкона".Не ме разбирай погрешно-за мене е ок хората да "живеят пълноценно"собствения си живот и колко по-лесен би бил животът,ако само си окачваш 2 топки и готово-вече си "пълноценен"...Но ако публикуваш,нека това бъде истината-наречи го комплекси,ексхибиционизъм, болест,не дай,боже,или какъвто там е твоя случай...не очаквам да се замислиш за всички читателки-пубертетки на по 13,14,в чиито незрели глави трайно ще заседне мисълта,че раят е само на две цици от по 400 кубика разстояние.Лично аз съм против топките и очаквам да ме подкрепиш,защото ако всички са "за" и си надянат силиконите,къде отива вниманието,което се надяваш да привлечеш?

Aset
11th June 2005, 09:19
О,да,абсолютно те подкрепям,Госте.И това твърдя в постинга си - само ако наистина е наложително.И съм обяснила за моя случай-психически не можех да живея повече така.И в малко село да отивах,пак бих го направила.А на море ще ми е кеф да отида не защото ще ме зяпат,а защото ще се чувствам добре в кожата си и аз няма да се зазяпвам по чуждите цици и да се чудя какъв бански да си избера,за да ми стои добре горнището.Разбираш ли,там е разликата.Мнението на другите не ме интересува.На мен ми беше зле сутрин да се събуждам и да галя само една кожа със зарна,на мен ми беше зле ако звънне някой на вратата вкъщи да тичам да си сложа сутиен с подплънки преди да отворя,на мен ми беше зле когато правя секс да се чудя как да застана така,че гърдите ми да изглеждат по-пълни.И още много "на мен ми беше зле".Сигурна съм,че и ти си имаш нещо такова и ще ме разбереш.
Мога да го нарека комплекс,при мен беше това.Мисля,че е редно когато имаш такъв да поработиш за отстраняването му-чрес психотерапия,чрез фитнес или хирургия-ти решаваш.
Истината е,че ме е яд,защото медийното пространство наложи тези едрогърди мадами масово и жените се комплексираха.Можеше да не се стига до тук.
Истината е и че от време на време се плаша.Вече имам в себе си две чужди тела и последствията от тях са неясни.Може да ми се наложи операция във всеки момент.И т.н.

Гост
11th June 2005, 17:07
Желая ти да си здрава и спокойна.Макар че за второто не съм сигурна-фалшивите неща никога не решават проблемите,а само ги префасонират.Фактът,че си избрала за nick "asset"-предимство,ценно качество,плюс,придобивка(о евидно новата такава)и заявената от теб омраза към собствения ти пол,даже към женските кучета :lol: свидетелства за това.А медиите винаги ще налагат някакви образи,те от това печелят,въпросът е да знаеш къде да спреш.През 80те на мода са били изцяло плоските мадами,представи си само какво пристягане и прегърбване е падало...
Сигурна съм,че и ти си имаш нещо такова и ще ме разбереш.
Не комплекс,но бюстът ми не е най-красивото у мен.Чашка C,понякога дори В-далече от фамозните,пълни с месо"палатки"на ДД+.Проблемът при мене се реши в родилното.Бях единствена"ненадарена"сред дойни крави "мунтафонки" :lol: Огромни гърдища,а без капка кърма,бебетата не наддаваха и накрая преминаха към изкуствено хранене.Сега една седица да изкарат без антибиотик и черпят.Кърмих сина си 1 година и той е здраво дете.Как да не се гордея с гърдите си?Всъщност дали се сещаме за какво ни ги е дала природата?И втория случай-когато при мамография гърдите ми се оказаха здрави,а на моя приятелка-не...тогава ти става до болка ясно кое всъщност е важното и спираш да се самоизтезаваш.Струва си да бъдеш най-добър приятел на самия себе си...

Aset
11th June 2005, 19:52
:D Асет съвсем не идва от там,от където ти предполагаш,а и ползвам този ник далеч преди да прибегна до тази "придобивка",но ще ми бъде наистина интересно да узная от какъв език идва думата,която ти употребяваш.
:D За кучките и другите същества от този пол - не,не ги мразя,просто с този цитат изризявам възхищението си пред остроумието на един гений на нашето време.Сигурна съм,че и той не ги мрази.
:D За чашката...Нямах предвид,че си имаш дефект в гърдите,по-скоро,че вепоятно и ти имаш някой комплекс,който би се радвала да имаш възможност да решиш.
:D Аз бях малко В,сега съм голямо В,напълно нормално като размер.При мен проблемът възникна в родилното.Кърмих,кърмих,къ мих и след това не харесвах особено това,което виждах в огледалото.Кърмата си има предимства,но не са чак толкова при днешните хумнизирани млека.
:D На мамолог минах преди да сложа силикон,няма проблем,а и отдавна е доказано,че между него и рака на гърдата няма връзка,все пак силикон се имплантира от 60те години.Дори ракът се открива по-често при жени с импланти,тъй като се преглеждат редовно.Което води до по-навреманно и ефективно лечение.
:D Поздрави!Желая ти щастие! :D

П.П.Открих "асет" в английския,но там на първо място е значението "ценно качество",защо пък да има общо със силиконът ми?

fibi
27th June 2005, 10:51
абе хора...осъзнайте се...най-важното е да сме здрави...като не си здрав, и пари, и силикон да имаш....полза няма..... :roll:
....каквото и да правите...правете го заради себе си, а не заради другите...така винаги ще се чувствате добре...така е, според мен...но всеки има право на мнение в крайна сметка...

Bionxx
2nd July 2005, 14:41
:D На мамолог минах преди да сложа силикон, няма проблем, а и отдавна е доказано, че между него и рака на гърдата няма връзка, все пак силикон се имплантира от 60-те години. Дори ракът се открива по-често при жени с импланти, тъй като се преглеждат редовно. Което води до по-навреманно и ефективно лечение.

Донякъде си права! За съжаление обаче, основният проблем с имплантите при профилактичен мамологичен преглед е, че закриват ренгенологичния контур и структури на млечната жлеза! Така диагнозата "карцином на гърдата" става ужасно трудна за установяване, било то с ехо- или мамограф! Престави си - това е все едно да гледаш в гъста мъгла и да се опитваш да разпознаеш кой идва към теб! Изисква се много квалитетен специалист и пак не е сигурно!
"Доказано" - много силно звучи! Силоконовите импланти нямат такава дълга история, ти говориш за първия тип силикон, който сложиха през 60-те инжекционно! От тогава полимерите много се измениха и все още се изследват! Непрекъснато излизат много публикации в световните журнали по пластична хирургия и мамология и се спори дали биха могли да провокират злокачествени болести и кой точно тип силикон е най-безвреден! Имаше преди 6 месеца статия, за % новопоявил се рак на гърдата, при пациентки с установена преди поставяневто на силикона Mastopathia cystica . Да спомена на всички читателки, че това е кистично състояние на гърдата, преканцероза, което около 35 % от българките имат! Тоест - много често се среща! Та това състояние например + импланти = изпълнен с риск живот за вас! И не само това, примери , колкото искате ...

SweetShark
26th July 2005, 14:34
[Донякъде си права! За съжаление обаче, основният проблем с имплантите при профилактичен мамологичен преглед е, че закриват ренгенологичния контур и структури на млечната жлеза! Така диагнозата "карцином на гърдата" става ужасно трудна за установяване, било то с ехо- или мамограф! Престави си - това е все едно да гледаш в гъста мъгла и да се опитваш да разпознаеш кой идва към теб! Изисква се много квалитетен специалист и пак не е сигурно!

Твърдиш, че си лекар, а не знаеш, че при инфрамамарни имплантанти дори се вижда по-добре при мамографски преглед...

"Доказано" - много силно звучи! Силоконовите импланти нямат такава дълга история, ти говориш за първия тип силикон, който сложиха през 60-те инжекционно! От тогава полимерите много се измениха и все още се изследват! Непрекъснато излизат много публикации в световните журнали по пластична хирургия и мамология и се спори дали биха могли да провокират злокачествени болести и кой точно тип силикон е най-безвреден! Имаше преди 6 месеца статия, за % новопоявил се рак на гърдата, при пациентки с установена преди поставяневто на силикона Mastopathia cystica . Да спомена на всички читателки, че това е кистично състояние на гърдата, преканцероза, което около 35 % от българките имат! Тоест - много често се среща! Та това състояние например + импланти = изпълнен с риск живот за вас! И не само това, примери , колкото искате ...[/quote]

Значи, всички българки, дето сме кърмили и имаме кистозна мастопатия, ще имаме рак...Тези 35% дето ги цитираш, опровергават твърдението ти, че за рака после е виновен силикона....

marianapd
26th July 2005, 22:04
Относно "съвременните хуманизирани млека"-де се заблуждавайте-на всяка кутия на чист български език е написано, че те не заместват майчината кърма, и че кърменето е най-доброто за едно бебе. Лично аз нямах избор-синът ми страдаше от алергия към кравият белтък в хуманизираните млека и дори разгадените до аминокиселини млека бяха опасни за здравето му. Благодарение на това, че отолжихме за по-късно дохранването-след 7-8-мия месец, и на това, че успях да го кърмя почти до годинката, вече преодоляхме алергията. Не мога да кажа, че гърдите ми се отпуснаха значително. Е разлика има, най - вече, защото допуснах да ми се появят стрии... Според мен проблема с отпускането на бюста се дължи донякъде на рязкото прекратяване на кърменето-много момичета се мъчат няколко дни или седмици и като не наддава бебешора, веднага решават да му бутнат шишето с млякото на прах. Така гърдите "нямат време" да се възстановят и постепенно да се върнат в предишната си големина и кожата увисва. :oops:

Aset
29th July 2005, 10:11
Да,постоянно се тестват силиконовите импланти и нормално е така да е с всяко нещо,което се развива.Но не хирурзите оспорват сигурността им,а по-скоро разни организации и сбироток от пострадали.
Не твърдя,че е безвредно,но вредата е по-скоро от това,че това си е оперативна интервеция.А силиконовият полимер,който се имплантира е доказано най-индиферентния материал към човешкото тяло,т.е. материалът,който то не разпознава като чужд и не реагира на него като на чуждо тяло.Ползва се още за гласни струни,за импланти в кръвоносни съдове,хранопроводи и какво ли не.
А диагностиката се прави в специална проекция с аксиларна томография и не представлява проблем.Мамологът ми каза,че и преглед с обикновен ехограф е достатъчно надежден.Да не говорим колко специалисти не разчитат правилно диагнози и на жени без импланти...

Ами спорна е цялата работа.като всяка в която са намесени много пари,това си е крупен бизнес,и много спекулации.
Лично аз се чувствам много добре,да чукна на дърво,но все пак са минали едва два месеца.
Най-притеснено ми е за друго-че на една оперирана във всеки момент може да се наложи реоперация...
Поздрави!

SweetShark
29th July 2005, 10:18
Да,постоянно се тестват силиконовите импланти и нормално е така да е с всяко нещо,което се развива.Но не хирурзите оспорват сигурността им,а по-скоро разни организации и сбироток от пострадали.
Не твърдя,че е безвредно,но вредата е по-скоро от това,че това си е оперативна интервеция.А силиконовият полимер,който се имплантира е доказано най-индиферентния материал към човешкото тяло,т.е. материалът,който то не разпознава като чужд и не реагира на него като на чуждо тяло.Ползва се още за гласни струни,за импланти в кръвоносни съдове,хранопроводи и какво ли не.
А диагностиката се прави в специална проекция с аксиларна томография и не представлява проблем.Мамологът ми каза,че и преглед с обикновен ехограф е достатъчно надежден.Да не говорим колко специалисти не разчитат правилно диагнози и на жени без импланти...

Ами спорна е цялата работа.като всяка в която са намесени много пари,това си е крупен бизнес,и много спекулации.
Лично аз се чувствам много добре,да чукна на дърво,но все пак са минали едва два месеца.
Най-притеснено ми е за друго-че на една оперирана във всеки момент може да се наложи реоперация...
Поздрави!

Hi Aset. Аз съм на 1 месец, и се чуствам много добре (имплантантите са ми същите като твоите, но са 255, ама и аз съм 60 кг, не 48 :-))) и 178 см. За разлика от теб, се оперирах в България, София, при доц. Тепавичарова в Клиниката по пластична хирургия към Медицинска академия (а нея ми я препоръча мамолог....). Ти писа, че си се оперирала в чужбина. Би ли уточнила къде, и защо на "една оперирана" й се налага ре-операция?

Aset
29th July 2005, 11:32
Акулке,
много добре си се ориентирала!Но това ти си го знаеш,доц.Тепавичарова е едно от светилата в тази област.Кажи ми,моля,имаше ли болка при теб,защото аз изобщо не усетих такава,а очаквах да се гърча в ужасни болки.При всички ли минава така безболезнено.
Иначе мен ме оперира румънски хирург,специализирал в Ирландия.
Колкото до реоперацията-сигурно знаеш за капсулната контрактура,която може да се образува около импланта във всеки един момент от живота.Това може да стане този месец,може и след години.Но си е потенциално възможно.
И други неща могат да се случат,но сигурно ги знаеш,говоря за размествания,завъртания и т.н.Случва се.
Така ми казаха преди да се оперирам-Нали знаеш,че през живота си ще имаш поне още една операция?
Зная.Може би ще се наложи и да ги подменя след години,може би ще излезе нещо по-модерно или безопасно.
Такива неща визирам.Поздравявам те!

SweetShark
29th July 2005, 12:06
Акулке,
много добре си се ориентирала!Но това ти си го знаеш,доц.Тепавичарова е едно от светилата в тази област.Кажи ми,моля,имаше ли болка при теб,защото аз изобщо не усетих такава,а очаквах да се гърча в ужасни болки.При всички ли минава така безболезнено.
Иначе мен ме оперира румънски хирург,специализирал в Ирландия.
Колкото до реоперацията-сигурно знаеш за капсулната контрактура,която може да се образува около импланта във всеки един момент от живота.Това може да стане този месец,може и след години.Но си е потенциално възможно.
И други неща могат да се случат,но сигурно ги знаеш,говоря за размествания,завъртания и т.н.Случва се.
Така ми казаха преди да се оперирам-Нали знаеш,че през живота си ще имаш поне още една операция?
Зная.Може би ще се наложи и да ги подменя след години,може би ще излезе нещо по-модерно или безопасно.
Такива неща визирам.Поздравявам те!

1. :D Ами боля ме веднага след операцията, ама не съм пила Аулин повече от 2 дена, просто силната болка отзвуча много бързо.

2. От 2 седмици не ги усещам като тежест, нито вече ми изтръпват когато сваля специалния спортен сутиен.

3. Дясната си я чувствам вече като моя (ама аз съм десничарка), с лявата не е съвсем така - като се уморя в края на работния ден, ме проболява вляво долу, ама не много, не се налага да пия болкоуспокоителни. Но при мен лявата гърда като цяло си беше по-сложна като операция - преди операцията тя беше с 3-4 см по-нагоре от дясната, беше и още по-малка на размер (нали се сещаш, че иначе си бях размер "празно" А), а като капак в последния момент реших, че ще си махна 2 огромни брадавици под лявата мишница по време на операцията. Питах доцентката за различните усещания, и тя потвърди, че лявата изостава в свикването поради по-сложната операция при нея (т.е. най-вече заради корекцията във височината).

4. Смятам от другата седмица - утре става точно месец от операцията - пак да започна фитнес, като наблягам на натоварвания на лявата ръка.

Nela
29th July 2005, 14:16
абе хора...осъзнайте се...най-важното е да сме здрави...като не си здрав, и пари, и силикон да имаш....полза няма..... :roll:
....каквото и да правите...правете го заради себе си, а не заради другите...така винаги ще се чувствате добре...така е, според мен...но всеки има право на мнение в крайна сметка...

Абсолютно напълно и безапелативно съм съгласна!!!!Две цици не могат да те направят :!: ЖЕНА :!: с главни букви - трябват ти мноооого други неща за да се почустваш първо ти :!: ЖЕНА :!: и след това и другите да те възприемат така. Аз лично смятам силикона за поредния повей на модата. Същата работа както с едни очилца едно време преди около 10-ина години-от онези тъмните малките и :shock: кръгли стъкла ако някой се сеща. Всички си ги купиха без изключение щото "стоят добре" а хората "държат на външния си вид" и по-скоро подсъзнателно на това да не се отличават от "стадото". Аз лично не бих си сложила силикон-всяка част от тялото ми е уникална сама по себе си и искам да си остане такава.

Aset
29th July 2005, 14:30
абе хора...осъзнайте се...най-важното е да сме здрави...като не си здрав, и пари, и силикон да имаш....полза няма..... :roll:
....каквото и да правите...правете го заради себе си, а не заради другите...така винаги ще се чувствате добре...така е, според мен...но всеки има право на мнение в крайна сметка...

Абсолютно напълно и безапелативно съм съгласна!!!!Две цици не могат да те направят :!: ЖЕНА :!: с главни букви - трябват ти мноооого други неща за да се почустваш първо ти :!: ЖЕНА :!: и след това и другите да те възприемат така. Аз лично смятам силикона за поредния повей на модата. Същата работа както с едни очилца едно време преди около 10-ина години-от онези тъмните малките и :shock: кръгли стъкла ако някой се сеща. Всички си ги купиха без изключение щото "стоят добре" а хората "държат на външния си вид" и по-скоро подсъзнателно на това да не се отличават от "стадото". Аз лично не бих си сложила силикон-всяка част от тялото ми е уникална сама по себе си и искам да си остане такава.

Поздравявам те за избора и мнението ти,Нела!
Но все пак всеки решава сам за себе си и ако някой няма да се почувства жена с хубав бюст,то на друг съвсем малко му трябва,за да стане друг човек.
Някои обичат да са на гребена на модната вълна и го правят от прищеви,а за други е жизнено необходимо.
Майка ми ходи на работа издокарана като фотомодел,нейни колежки още ходят с кръгли очила и пуловери на топчета отпреди 10 години.Така че-въпрос на избор.

Ако изглеждайки по-добре ще се чувствате по-добре - защо,за Бога,не?

Шарк,
благодаря за отговора!

SweetShark
29th July 2005, 16:15
Нела вероятно е размер С и не е кърмила 3 деца (аз толкова съм родила и кърмила). Досега нито една жена с размер А не ми се е учудила, винаги е било или госпожица с големи цици или мъж (и в двата случая идея си нямат какво е 15 години да нямаш....защото си искала да кръмиш или защото не си се оставила 90 кила след ражданията....)

Та така. Аз за моите 15 години набирах смелост.

Здравето си го имам. И след операцията...

Nicole
30th July 2005, 16:19
ако някой няма да се почувства жена с хубав бюст...
Някои обичат да са на гребена на модната вълна и го правят от прищеви,а за други е жизнено необходимо.

А защо смятате,че жена със силикони=жена с хубав бюст?Две каменни полусфери с болезнено щръкнали зърна,които нямат естественото,леко "пружиниране"при движение,а стоят като залепена отпред каменна раница?Много често "раницата'се монтира на слаба и поддържана жена-тънки ръчички,крачета,което прави изкуственото да изглежда уродливо.

Nela
30th July 2005, 20:38
А защо смятате,че жена със силикони=жена с хубав бюст?Две каменни полусфери с болезнено щръкнали зърна,които нямат естественото,леко "пружиниране"при движение,а стоят като залепена отпред каменна раница?Много често "раницата'се монтира на слаба и поддържана жена-тънки ръчички,крачета,което прави изкуственото да изглежда уродливо.
В този случай става въпрос за :!: НЕОБХОДИМА намеса на пластичната хирургия а не просто защото "са ми малки". А като стана въпрос за
"слаба и поддържана жена" искам да спомена едно уникално (ПОНЕ ЗА МЕН МОЖЕ МНОГО ХОРА ДА НЕ СА СЪГЛАСНИ) явление в шоубизнеса - Гуен Стефани - няма ГРАМ пълнеж-нито естествен нито изкуствен и въпреки всичко изглежда много женствена. Направи изключително успешна кариера на музикалната сцена-10 години може би и повече с групата Ноу даут а в момента продължава пак много успешно солова кариера. Преди известно време дори се ожени за един известен музикант. Как ще обясните това мили дами и господа? :lol:

Aset
1st August 2005, 07:35
"като залепена отпред каменна раница?"

Всичко е според разбиранията,а и явно не си гледала работата на добри хирурзи.
Виж,аз не призовавам никого да си слага силикон,ваша си работа.Но на мен ми харесва,имах нужда,а и е доста по съвършено от природните дадености.
А с това "много често" изглеждало еди как си избиваш рибата...Ами това си е проблем на самите момичета,които не съобразяват пропорциите на тялото си или копнеят за огромни обеми.Много е важен и хирургът.
Но едни добре направени гърди са красиви.Да,красиви.На пипане са като стегнат момичешки бюст.Моите определено дори леко пружинират вече.И ако не видиш белезите ми едва ли ще познаеш,че не са истински.А са само на два месеца!Има да се оформят и отпускат още поне 4!
Поздрави!

SweetShark
1st August 2005, 09:37
Aset е права :-))) Като четях постингите по-горе, осъзнах, че Нела първо, не е виждала на живо силиконов бюст от кохесивен гел, каквито са нашите, и второ, е убедена, че нашите са някакви огромни плондери размер DD, каквито основно са на порнозвездите :shock:
Е, първо, аз сега съм 80В (от 80А), така че изобщо не съм с "каменни балконища". Aset, ти навярно си сега 70В?
Ако ме видите на улицата, по никакъв начин няма да разберете, че бюстът е силиконов...просто нормален, но неувиснал бюст. Тъй като съм висока и относително слаба, изглеждам като всяка друга жена на улицата... Едва сега изглеждам като всяка друга жена на улицата (а не преди, когата бях плоска....)

И второ, пак на Нела - не се чувствам по-жена от това, че имам силикон. Чувствам се по-жествена. Има разлика. Надявам се някога да я осъзнаеш....тази разлика.

Nela
1st August 2005, 12:37
Aset е права :-))) Като четях постингите по-горе, осъзнах, че Нела първо, не е виждала на живо силиконов бюст от кохесивен гел, каквито са нашите, и второ, е убедена, че нашите са някакви огромни плондери размер DD, каквито основно са на порнозвездите :shock:
Е, първо, аз сега съм 80В (от 80А), така че изобщо не съм с "каменни балконища". Aset, ти навярно си сега 70В?
Ако ме видите на улицата, по никакъв начин няма да разберете, че бюстът е силиконов...просто нормален, но неувиснал бюст. Тъй като съм висока и относително слаба, изглеждам като всяка друга жена на улицата... Едва сега изглеждам като всяка друга жена на улицата (а не преди, когата бях плоска....)

И второ, пак на Нела - не се чувствам по-жена от това, че имам силикон. Чувствам се по-жествена. Има разлика. Надявам се някога да я осъзнаеш....тази разлика.
Нела първо знае как изглежда силиконов бюст на живо и аз съм ЗА необходимата намеса на медицината и особено пластичната хирургия когато е НЕОБХОДИМО. Идеята ми е че съм против всичко което противоречи на природните дадености освен когато е НЕОБХОДИМО. Другата ми идея беше (но явно съм останала неразбрана) е че да се чувстваш женствена по принцип не зависи от големината на гърдите ти и затова споменах Гуен Стефани. Като гледам обаче процентите "За" силикона май "битката е обречена" така че - have fun, бъдете здрави и щастливи! Явно е че не сме на едно мнение така че предлагам да спрем дотук.

SweetShark
1st August 2005, 13:51
За Нела - дето знае .... :D Ето линк към снимка на Gwen Stefani http://www.art.com/asp/sp-asp/_/PD--10221713/Rolling_Stone_Gwen_Stefani.htm?sOrig=CAT&sOrigID=20182&ui=0CE10B81457948A28E7C59376A92CC98, http://www.allposters.com/-sp/Gwen-Stefani_i312187_.htm,

която обаче не е А размер, първо, и второ, няма онзи бюст, за който говорим аз и Асет, който се получава след кърмене и отслабване....

В интерес на истината не очаквах Нела да направи разлика между женственост и да се усещаш жена. И за това и аз поставям точка на спора.

Хайде сега, фитнес-инструктори, Ваш ред е :lol: Имам питане - какви упражнения ще ми препоръчате за ръце и гръдни мускули, и изобщо като натоварвания. Изходни данни:
1) един месец от операцията (т.е. вече е позволено да се ходи на фитнес, и през този един месец не е имало никакви физически натоварвания. Но не съм и качила килограми, държа си 59-60 кг)
2) ръцете вече мога да дигам до около 100-110 градуса спрямо тялото.
3) преди операцията ходех 3 пъти седмично на фитнес.
4) от 1 седмица имаме фитнес в офиса, така че мога да ходя и по-често, нямаме "лимит" на посещенията, но нямаме и инструктор, особено с опит с *пациентки* с пресен силикон :oops: Имаме всички класически за един фитнес уреди без крос-тренажор.
5) веднъж седмично ходя на масаж, ама то не се брои за фитнес :)

Благодаря предварително.

Nicole
2nd August 2005, 07:16
Да,спорът е безпредметен.Точно на тези жени ,които са рискували живота,здравето и парите си за два млекодайни израстъка ли ще обясняваш,че да направиш най-доброто от природата си в рамките на естественото,ще те направи по-здрав,по-самоуверен и уникален?Едната чакала 15 години "да й се учуди госпожица с големи цици",а за другата"да е на гребена на модната вълна е жизнено необходимо".А ще се отнася до синоними като женственост и усещане за жена,то ако тя идваше от гърдите,травеститите ще са най-женствени.Майка ми ходи на работа издокарана като фотомоделОх,Боже!Стой и чакай някой,дето се пудри 5 часа пред огледалото да ти свърши някаква работа!Особено ако са му "поникнали"гърди!То е за показване,а да ги пъхаш под носа на колегата,дето му е пламнала главата от сметки или на колежката с "10 годишния пуловер"(как не я е срам!),не е много продуктивно.Всички сме виждали папарашки снимки на звезди и топмодели-комфортно-"изсулени",негримирани,семпли.Връщат си фаталния имидж само за снимки.Ние и до магазина не отиваме без сценичен грим и деколте до пъпа,като в долнопробен латино сериал.От какво се страхуваме-от себе си,от "съседите,дето ще разберат,че без грим и цица не съм това,за което се представям"? Как да се оправите с комплексите е по-добре е да ви отговори психоаналитик,преди да се запознаете с пластичната търговия.А ако не сте съгласни-скоро четох,че на гребена на модата сега са 2 топки и отзад,т.е.имплантанти в задника.Давайте,момичета! :wink:

SweetShark
2nd August 2005, 11:13
e, Nicole, не мога да не ти се възхитя на реакцията (и на изводите за начина на живот, който водим аз и Асет).

1. На 38 години съм и имам 3 деца. Циците съм си ги използвала по предназначение (кърмене) повече, отколкото на теб някога ще ти се случи. Сега искам с вида им да радвам и мъжа си, и себе си. А половинката ми има се радва (но не съм ги сложила под негов натиск).

2. Работя повече от средното за страната, имам семейство, три деца, но намирам време и за фитнес и за поддържане на тялото и лицето си. Не смятам, че възрастта, броя на децата или природните "не"-дадености са оправдание да се отпуснеш или да изглеждаш зле.

3. По демографски критерии се водя основен (а и единствен) приносител на доход в домакинството ми (общ брой членове на домакинството - 6). Ако не си разбрала какво значи това, отвори учебник по социология. Позамисли се и защо ти го казвам....(тук мъжете от форума може и де ми се обидят, че очаквам някой да чете между редовете, а те не обичат да четат между редовете). Като си направиш някои смислени заключения, чакам да пишеш пак в този форум.

BTW, защо не вземете ти и Нела да си кажете кой размер сутиени носите? Така поне ще сме с равностойни изходни позиции в дискусията.

Nela
2nd August 2005, 11:25
e, Nicole, не мога да не ти се възхитя на реакцията (и на изводите за начина на живот, който водим аз и Асет).

1. На 38 години съм и имам 3 деца. Циците съм си ги използвала по предназначение (кърмене) повече, отколкото на теб някога ще ти се случи. Сега искам с вида им да радвам и мъжа си, и себе си. А половинката ми има се радва (но не съм ги сложила под негов натиск).

2. Работя повече от средното за страната, имам семейство, три деца, но намирам време и за фитнес и за поддържане на тялото и лицето си. Не смятам, че възрастта, броя на децата или природните "не"-дадености са оправдание да се отпуснеш или да изглеждаш зле.

3. По демографски критерии се водя основен (а и единствен) приносител на доход в домакинството ми (общ брой членове на домакинството - 6). Ако не си разбрала какво значи това, отвори учебник по социология. Позамисли се и защо ти го казвам....(тук мъжете от форума може и де ми се обидят, че очаквам някой да чете между редовете, а те не обичат да четат между редовете). Като си направиш някои смислени заключения, чакам да пишеш пак в този форум.

BTW, защо не вземете ти и Нела да си кажете кой размер сутиени носите? Така поне ще сме с равностойни изходни позиции в дискусията.

Честно да ти кажа наистина не знам кой номер сутиен нося - не че съм против да си призная пък и не съм се интересувала - когато си избирам преценявам на "око" :wink: така да се каже. А това с кърменето btw е похвално ама не е нужно да го изтъкваш толкова - всеки сам си решава нали? :roll: Ако търсиш похвала за нещата които си постигнала в живота и одобрение за "силиконовата" си постъпка това вече е далеч от темата за и против силикона...а това че гърдите са ми малки по никакъв начин не ме прави непривлекателна или грозна или там каквото се сетиш като антоним на антижена... :wink:

SweetShark
2nd August 2005, 12:37
Честно да ти кажа наистина не знам кой номер сутиен нося - не че съм против да си призная пък и не съм се интересувала - когато си избирам преценявам на "око" :wink: така да се каже. А това с кърменето btw е похвално ама не е нужно да го изтъкваш толкова - всеки сам си решава нали? :roll: Ако търсиш похвала за нещата които си постигнала в живота и одобрение за "силиконовата" си постъпка това вече е далеч от темата за и против силикона...а това че гърдите са ми малки по никакъв начин не ме прави непривлекателна или грозна или там каквото се сетиш като антоним на антижена... :wink:[/quote]

*Е, то на сутиените пише кой номер са, ама както писах по-рано за чукчата...."малки" е относително понятие, C е малко в сравнение с DD :)

*Липсата на гърди при една жена е нещо непривлекателно. Ако си ни чела по-внимателно какво сме писали с Асет, става дума за напълно липсващи гърди и само зърна отгоре (големите зърна са единия от ефектите от кърменето, затова ви го цитирам толкова упорито). А това не е равносилно на малки (математически казано 0 не е равно на 1)....Така че при нас става дума за корекция, а не за глезотия, ама вие така ни интерпретирате....

*Одобрение за силиконовата си постъпка не търся във форума - имам си го от този, който ги гледа "голи", от одобрението на другите нямам нужда... Реагитам на темата - за или против силикона, с доводи...Ама имам чуството, че не ни разбирате доводите.

*Одобрение за какво съм постигнала в живота пък още по-малко имам нужда. Не мога да твърдя, че не се гордея, но един форум не е мястото да се търси признание. Изброих "какво съм", за да не ни упреквате, че по цял ден стоим пред огледалото, защото това не е така.

Have a nice day!

Aset
4th August 2005, 20:16
Много ме забавлява разговора ни,но изобщо не ме засяга.Защото вече съм направила избора си.Защото както SweetShark кърмих шест месеца,за сведение днешните жени кърмят десетина дни,при което наистина имах просто едни зърна.Е,не се чувствах женствена.Не се чувствах спокойна в секса,търсейки непрекъснато позиция на тялото,при която мъжът ми все пак да има какво да хване в шепите си.Не се чувствах добре в междуприятелски закачки винаги когато по един или друг повод станеше дума за цици.Не можех да отида на плаж просто защото такъв размер горнища няма,а не е много естетично да се опънеш по едни зърна и с перфектно иначе тяло...За мен е даже отблъскващо.Та след като изброих част от причините,смазващи ме психически /другите вече,слава Богу,започвам да забравям/,се подложих на корекция.Необходима ми за да живея живота си с удоволствие,а не винаги с едно наум-при всеки разговор,всяко излизане,всеки сек,всяко заставане пред огледалото.

Това не ме прави повече или по-малко жена.Не се чувствам по-различен човек от преди.Просто сега съм 75Б,това много ли е?Американците казват:Всяка жена има право на своите 300гр. силикон.

А пък това кой каква работа ще ти свърши изобщо не зависи от това колко се е погрижил за себе си.

Поздрави!

Aset
4th August 2005, 20:19
Пропуснах да кажа,че Гуен Стефани дължи успеха си на гласови данни и успешна реклама,като едва в последно време залага на по-женствен имидж.
Така че едно от последните неща,което я продава е "женственото" й тяло.
Отдавана се питам защо още не е сложила силикон.Вероятно я е страх.

skromnata_miss
7th August 2005, 23:09
ами против съм!!! Жените които не харесват гърдите си са съгласни за силикона...ама според мен по-добре да се примириш с големината на гърдите си отколкото да си изкустжена..ПОЗДРАВИ!

skromnata_miss
7th August 2005, 23:17
ако на някой му харесва да стиска силиконови цици....за кво му е жена в секс магазините има надужаеми кукли....

charmy
7th August 2005, 23:46
Ами всеки решава за себе си дали да има или не имплантанти. Не бих искала да съдя никого.

Nicole
9th August 2005, 09:20
BTW, защо не вземете ти и Нела да си кажете кой размер сутиени носите? Така поне ще сме с равностойни изходни позиции в дискусията.
Такава дискусия няма да има.Да си мерим гениталиите,да обсъждаме оргазмите на мъжете вследствие пълни със силикон шепи или пък да изчислявам за две години кърмене колко мляко съм отделила и каква ми беше оценката по социология в университета е нещо,в което аз не участвам.Имам само една причина да съм тук.Майка съм на две дъщери-едната в пубертета,другата натам е тръгнала.Като всяка майка,искам да ги видя здрави,спортуващи,уравнове сени,щастливи в собствената си кожа и обичащи живота си.Нещо като"здрав дух в здраво тяло",а не комплексирани пациентки на пластичните хирурзи,бягащи от себе си.Като майки,знаете колко е трудно това да стане в едно все още мутренско-манекенско общество,доминирано от чалгата.Коя майка иска да види детето си под ножа?Представете си:връща се пубертетката от училище,светът току-що е рухнал,защото Иванчо от А клас избрал Гергана,а не нея.Влиза тя тука и чете"Ах,с новите гърди съм истински щастлива,аз съм секси,мъжът ми не може да ми се насити..и т.н."И в незрялата и глава трайно се насажда идеята,че с"правото си на 300 гр.силикон"всички Иванчовци са нейни.Колко лесно!Затова се опитвам да дам и друга гледна точка-че една операция НИКОГА не е лесна и безобидна,че има лоши последствия да живееш с чуждо тяло и смъртни случаи.Че не гърдите,а начинът,по който ти самата се възприемаш и харесваш,те правят секси и привлекателна.Че можеш много да постигнеш със спорт,както и да научиш хората да те възприемат и обичат заради тебе самата,а не заради гърдите ти.Че трябва да имаш собствено мнение и че различното не е грозно.Че не може фолкпевиците да ти дават тон в естетиката и да си секси е част от живота,но не и целия живот.Не знам дали американците са казали това за "300 гр.силикон",както тук някой каза,но лично съм гледала ТВ предавания в САЩ,където негримирани манекенки обясняваха на момичетата,че всичко е фотошоп и грим и не си струва да откачат по тази илюзия,която води до депресии,анорексии,пристра стяване към платични операции,а спортисти,пострадали от хапчетата,обясняваха на момчетата какво се е случило с живота им.Едно дете да си мени мисленето,пак е добре.Само заради това-а не защото ме интересува живота ви или имам нещо против вас,мили дами-написах тези постове.

VeRiffY
12th August 2005, 16:17
вижте сладурки , и аз имах идеи да слагам силикон , но като се поразровиш и лошо да ти стане http://www.docguide.com/news/content.nsf/news/502F61BCBE71595E85256A390052D40F

ако не ви мързи да четете на английски , разбира се

VeRiffY
12th August 2005, 16:28
и обърнете внимание - Deaths from suicide also were found to be four times higher among women with implants

HoNeY
17th August 2005, 19:18
Аз също съм за,но след като жената е раждала,или ако няма намерение да ражда!
И аз мисля така! :D

HoNeY
17th August 2005, 19:22
Много странно и неразбираемо е зададен въпроса:
За или против изкуствените цици и възможните отговори са: да и не. Ако отговориш да какво означава: да за тях съм и да против съм?! :evil:

Aset
24th August 2005, 12:48
[quote=".Коя майка иска да види детето си под ножа?Представете си:връща се пубертетката от училище,светът току-що е рухнал,защото Иванчо от А клас избрал Гергана,а не нея.Влиза тя тука и чете"Ах,с новите гърди съм истински щастлива,аз съм секси,мъжът ми не може да ми се насити..и т.н."И в незрялата и глава трайно се насажда идеята,че с"правото си на 300 гр.силикон"всички Иванчовци са нейни. [/quote]

Споко!Мами изгледа цялата ми операция по телевизията и нямаше нищо против да го направя след като имам нужда от това.
Колкото доводите ти за Иванчо,герганка и т.н.Ами...Много са незрели!Никой себеуважаващ се хирург няма да се навие да оперира пубертетка,една средностатистическа пубертетка няма от къде да вземе пари за това,а когато достигне подходяща възраст отдавна ще е разбрала,че това не е всичко.Ти как го разбираш?Не подценявай дъщерите си.
Няма жена със силикон,която да съжалява,че го е сложила.Да си видяла някой да си го маха?

SweetShark
24th August 2005, 14:29
И аз да не остана по-назад ....:-) да отговоря на Никол - за меренето:

1. Ние не си мерим като мъжете гениталиите...и ако можем да правим някакъв паралел между силикона в мъжките гениталии и силикона в женските цици, то..и на нас, жените, ако ни се увеличаваше 3-кратно размера на циците при секс, нямаше да ми идва на ум да им коригираме формата и размерите операционно...

2. За да питам Нела за нейните "размери", идеята ми беше в "изходните позиции". А те далеч не са еднакви при бюст 80В или 80С, и 80АА (какъвто беше моя, който сега стана 80В). Прави ми впечатление, и в този форум, и като коментирам с приятелки и познати, че негативно реагират, т.е. се учудват, само тези с В и С размер на сутениените, т.е. които поради факта, че природата е била щедра към тях, няма как да се поставят in our shoes....

3. Не слушам и не гледам попфолк, така че изобщо не съм се водила при решението си да се оперирам от насаждания от фолкдивите имидж. В интерес на истината доста ми е жал за тях, защото си мисля, че те нямат избор. Ако аз имам правото сама да реша - да си сложа силикон или не, и сама да си платя 10 бона за имплантатите и операцията - те нямат това право на избор. Във попфолка певиците са задължени да си сложат силикон, при това с огромен размер - иначе кой ще ги гледа и слуша и да ходи по кръчмите да ги гледа (понеже пълните им пазви са 90% от атракцията...)

Chujdata
7th September 2005, 15:11
Абе вие сте голям майтап в този форум. Не разбирам защо всички тези момичета, които са против имплантантите са толкова злобни.Може да се опита да им се направи психологически портрет.А и съм сигурна, че въпреки призивите си за естественост, поне си боядисват косите и си епилират краката.Защо го правят- да се оставят естествени.Стремежът към естетичен външен вид е нещо много хубаво и всеки има право да коригира дефектите си според възможностите си.Вярно е, че процедурата е малко по-скъпа, но всеки си прави сметката.Що се отнася до вредата, не е доказано боите за коси да са безвредни - примерно. Също така досега не съм видяла мъж, който не бъка от комплекси да е против силиконовите имплантанти, но познавам доста мъже (всъщност почти всички), които не харесват жени "роднини на калкана" или с гърди като "печени чушки".Повечето харесват неголеми, но ДОБРЕ оформени гърди.Аз имам до мен вече 22 г. прекрасен мъж, който нито за миг не се поколеба да ме подкрепи в начинанието ми.Така, че момичета, никой не ви кара да харесвате силиконови гърди, нито да си слагате такива. Просто приемете, че най-трудното нещо на този свят е да приемеш "другостта" при другите и да бъдеш толерантен.Само хора, преодолели своите комплекси могат да бъдат толерантни.
Хубав ден :lol:

44DE8
7th September 2005, 15:42
всеки има право да коригира дефектите си
имаш проблем с главата, не с гърдите. знаеш ли какво е дефект ? роден инвалид - дете неспособно да чува, да вижда, да ходи и т.н. А ти си готова да нарежеш собвственото си тяло за да се харесваш на другите и после им говориш за комплекси :!: :?: толерантност и харевсане на 'собвственото си тяло' :!: :?: И се учудвам как може аз да съм доста по-малък от теб и да познавам мъже, които не си падат по изкуствено надути кравешки вимета.

Chujdata
7th September 2005, 15:55
Благодаря ти за учтивия коментар.Сигурна съм, че е по-добре гърдите да са естествени, но и с хубава форма.Жалкото е, че много малко жени имат тази привилегия.Сигурна съм, че и ти не харесваш изброените от мен типове гърди.И не съм се нарязала за да ме харесват другите - те даже и не подозират за моята трансформация.Аз не съм се направила ала Памела, а чисто и просто възстанових големината на гърдите си от преди ражданията.

44DE8
7th September 2005, 16:18
Моля за учтивия коментар, радвам се че пак заповяда. И не можеш да си сигурна какви гърди харесвам.
И не съм се нарязала за да ме харесват другите...
О да, ти си се нарязала за духовно извисяване. Е голям съм прУстак!

SweetShark
8th September 2005, 09:40
Е, дойдохме си на думата...ние, дето имаме силикон, си говорим за нормален размер хубави гърди, а ни се връща - "кравешки вимета"...

Извод: всички вие, дето така лесно ни сравнявате бюстовете с вимета, явно сте виждали силиконов бюст само в порно или на фолкпевиците. Хайде сега се разходете по малко американски уебсайтове на пластични хирурзи със снимки "преди" и "след", и едва тогава кометирайте вида на циците (малко знания не вредят).

http://www.breastaugmentation.com/galleryresults.php?1=1&Content=Silicone&Shape=Anatomical&Texture=Textured&Size=between%20250%20and%20300&Submit3=Go&xpage=2


това не съм аз ;-) ама резултатът е подобен.

44DE8
8th September 2005, 11:32
...ние, дето имаме силикон, си говорим за нормален размер хубави гърди
в твоите гърди няма нищо нормално. това е нещото, което трябва да осъзнаеш. и в момента в който си вкараш импналтанти трябва да започнеш да се сравняваш с балоните по детските паркове, не с нормалните момичета. и какво очакваш да пише в сайта? че е лошо, вредно, скъпо и да ти дават смотани картинки ?

абсолютно съм съгласен, че Всеки има право да прави ама каквото му сърце иска с тялото си. но след като се накълцате недейте да се правите на нормални. иначе живи и здрави

SweetShark
8th September 2005, 11:54
в твоите гърди няма нищо нормално.

:P ти май не погледна снимките :D Кое е по-нормално - това от ляво, или това от дясно...Ако гласуваме, без да казваме кои какви са, 99% ще отговорят, че на снимката отдясно са нормални....

Кърмила съм 3 деца - така че ако си говорим за нормалност, съм 3 пъти по-нормална от всички момиченца тук с естествените гърди :-))))) Иначе съм съгласна с мнението ти, след 3 деца да се стремя да изглеждам добре физически не е нормално. Не е нормално да съм стройна, не е нормално да се занимавам с фитнес 3 пъти седмично, не е нормално да работя по това да съм здравословно добре и да изглеждам добре. На мама на 3 деца (че и на мама на 1) подобно не и се полага. Полага й са да стои вързана за печката и да се оплаква от живота.

Твоята гледна точка в социологията се дефинира като male chauvinism. А на говорен български му викаме "турчилък". Нищо ново под небето.....

44DE8
8th September 2005, 16:51
Да, ако човек ти хвърли един бърз поглед ще каже че си съвсем нормален, а в същото време може никак да не си такъв (просто пример). Затова хората са казали да не си вадиш мнение от първо впечатление. Кажи им какви гръди гледат и после искай менение. Иии, как ги изчисли тия 99%, цък цък цък...
А това каква домакиня си няма абсолютно нищо общо с темата. Иначе Брао, че гледаш 3 деца, браво че се поддържаш, фитнес и т.н.
Относно нормалното, според мен в това да се нарежеш и да вкараш под кожата си импантанти няма нищо нормално от биологична гледна точка. А това, как ти ще го обясниш да децата си и как ще кажеш на дъщеря ти колко е хубаво, е твоя работа.

SweetShark
11th September 2005, 18:21
1. Двете ми големи деца го приеха.

2. Също толкова неестествена е боядисаната коса (че и перманентния грим или ноктопластиката), ама интересно защо никой не протестира срещу тях - даже се смята за неугледно да си ходиш с белите косми....

44DE8
11th September 2005, 18:56
няя коментирам
тва вече е под сякфа

Aset
16th September 2005, 14:14
Как мислите?
http://modelbg.com/profile/s-m-profile/id-551

SweetShark
16th September 2005, 14:28
Как мислите?
http://modelbg.com/profile/s-m-profile/id-551

Ами моите бяха такива в първите два месеца след операцията. Сега се отпуснаха надолу, отгоре оттока спадна и са много по-хубави и изглеждат съвсем естествени (като на 17 годишната ми дъщеря). :) Тази госпожица явно е нямала търпение да се снима - да си върне парите може би?

Aset
16th September 2005, 15:45
Това съм си аз.На около три месеца.Имат още да се дооформят,но като цяло много си ги харесвам.
Еее,благодаря все пак за това "госпожица".

puhito
16th September 2005, 15:47
Аз съм против силикона. :x

SweetShark
16th September 2005, 15:56
Хей, Асет, ти масаж на гърдите срещу капсула и упражнения за гръден мускул правиш ли всеки ден? Сори че те питам, ама това май при мен помогна за "отпускането".

Aset
16th September 2005, 16:54
Хей, Асет, ти масаж на гърдите срещу капсула и упражнения за гръден мускул правиш ли всеки ден? Сори че те питам, ама това май при мен помогна за "отпускането".
Не,лекарят ми отрича масажите срещу контрактура при поставяне на импланта под гръдния мускул.
Иначе си правя всякакви упражнения.
И намирам гърдите си перфектни,правил ги е един от най-добрите световни специалисти.Сега дори са още по-красиви от на снимките :D

SweetShark
16th September 2005, 21:44
Права бях значи, че някой е бързал да се снима...снимките са ти отпреди повече от месец, нали? При мен колкото повече време минава от операцията, толкова по-хубави стават и по-естествени изглеждат....аз затова ги сравних с на дъщеря ми....ходих на контролен преглед на мамолог преди една седмица и тя каза, че след една година ще станат още по-хубави....така че си ъпгрейдвай "бука" на оня сайт по-често :-)))

Тайна
17th September 2005, 00:08
Аз съм против силикона(а и против всякакви операции за разкрасяване, освен ако не е крайно наложително), не ми се обяснява защо, но тази година на плажа видях едно момиче без горнище, от километри си личеше, че е със силиконови гърди.Не и бяха много големи и като се движеше те си стояха неподвижни и изглеждаха много изкуствено.Направо беше грозно, на приятелят ми също не му харесаха.
Явно не се е оперирала при професионалист...

Aset
17th September 2005, 06:24
Права бях значи, че някой е бързал да се снима...снимките са ти отпреди повече от месец, нали? При мен колкото повече време минава от операцията, толкова по-хубави стават и по-естествени изглеждат....аз затова ги сравних с на дъщеря ми....ходих на контролен преглед на мамолог преди една седмица и тя каза, че след една година ще станат още по-хубави....така че си ъпгрейдвай "бука" на оня сайт по-често :-)))
Даа,снимах се доста скоро след операцията,повече от месец от тогава.Но не за пари,а просто отдавна го правя и ми харесва. :)
Иначе си абсолютно права-стават все по-хубави,даже вече имат онова пружиниращо движение на естествената гръд.
Твоите под или над мускула са?

Aset
17th September 2005, 06:28
Аз съм против силикона(а и против всякакви операции за разкрасяване, освен ако не е крайно наложително), не ми се обяснява защо, но тази година на плажа видях едно момиче без горнище, от километри си личеше, че е със силиконови гърди.Не и бяха много големи и като се движеше те си стояха неподвижни и изглеждаха много изкуствено.Направо беше грозно, на приятелят ми също не му харесаха.
Явно не се е оперирала при професионалист...
Това ли е доводът ти?Едно момиче от плажа?
Може да не е оперирана при добър лекар.Но може и просто да е оперирана твърде скоро и какво,да не ходи на плаж ли?Другото лято,ако я срещнете пак,тогава питай приятеля си дали не му харесват :DПък и можеш ли да си сигурна,че ти казва истината?
Искам да кажа,че ако резултатът от пласт.операции те настройва против тях-то много бъркаш.Мога да ти постна много добри резултати-Анджелина Джоли,например.

SweetShark
17th September 2005, 11:07
Твоите под или над мускула са?

Да, под мускула са..и моите вече пружинират :D

Освен това установих, че мога като културистите да си контролирам гръдния мускул - което много е смешно предвид факта, че съм само "рагу и зъби" от кръста нагоре....

Аз следващите 5 дена съм "off" - пътувам nавън в командировка, така че ще съм slow on response....

See you :)

LolaBunny
17th September 2005, 20:37
Искам да кажа,че ако резултатът от пласт.операции те настройва против тях-то много бъркаш.Мога да ти постна много добри резултати-Анджелина Джоли,например.

Аз съм 100% ЗА силикона,но само за Анджелина мисля,че тя няма силикон в бюста... :roll: Може би след няколко години и аз ще опитам все още тая надеждата да си пораснат сами :oops:

valeto
17th September 2005, 21:02
за Анджелина мисля,че тя няма силикон в бюста... :roll:
И аз така си мислех за много известни жени, докато не видях снимки на Елизабет Хърли преди операциите - ужассссссс!!!!!!!!!
А коя жена не би искала да промени нещо в себе си, та дори и бюста. Да живее силикона и пластичната хирургия изобщо!!!!! Който отрича е с егати и самочувствието :wink: :wink: :wink:

Тайна
17th September 2005, 22:55
Да живее силикона и пластичната хирургия изобщо!!!!! Който отрича е с егати и самочувствието :wink: :wink: :wink:[/quote]

Не съм с огромно самочувствие, просто мисля че пластичната хирургия не е шега работа и трябва да се прибягва до услугите и само в много краен случай.Убедих съм се в това докато гледах едно предаване по VH1 и MTV "I want a famous face".Няма да обяснявам колко са луди американците и как си правят по 5-6 пластични операции наведнъж за да приличат на техните идоли, но ми направиха впечатление няколко красиви момичета, които казаха, че заради тези операции са загубили здравето си, поддали са се на моментна прищявка, а сега съжаляват и никога не биха се подложили на такова нещо отново.Знам, че пластичната хирургия е измислена за да разкрасява хората, но дали може да сме сигурни, че винаги върши чудеса :?: Според мен риска е огромен.Но всеки решава сам за себе си.Аз лично не бих се подложила на такава операция...

SweetShark
22nd September 2005, 18:53
Аз пък понеже се интересувам и от "отрицателните" последици на силикона, си питах в прав текст опериралата ме доцентка как да позная капсулната контрактура, и се оказа, че всички тези каменни, стърчащи неподвижно нагоре силиконови цици (които всеки може да види във всеки порно филм....) са всъщност жени с капсулна контрактура....Моите нито са каменни, нито неподвижни, нито грозни, нито огромни, нито си личи че са силиконови ако не кажа.....Така че явно както каза Асет, всичко опира до това при кого отидеш да те оперира, какви протези си поръчаш, с една дума - как си "си написал домашното" преди операцията.

invisible
24th February 2006, 15:31
От известно време чета форума и оставам с впечтлението че жените изказали се против оперативните намеси с цел подобряването на собственото самочуствие явно четат между редовете, защото дамите сложили си силикон се опитват отчаяно да обяснят че не са си сложили силикон за да ижглеждат като фолк или порно звезди а за се почустват по-добре в собствената си кожа. Всеки решава сам какво да прави с тялото си и никой не натрапва мнението си на който и да било, хубаво е че го има този форум с всичките мнения за и против, така че всеки имащ,нямащ смелост или изобщо нежелаещ да се подложи на такава интервенция да може да сподели, не виждам защо са някой от злобните и според мен крайни коментари!

Ако някой се е почуствал обиден или засегнат, моля да ме извини нищо лично към никой просто мнение по темата!!!

elle
16th April 2006, 22:30
Дано тази тема не е приключила, защото определено е нещо, което вълнуна и мен. От доста време се колебая за корекция на бюста. Когато чета доводите на двете жени, които са раждали и т.н. сякаш все повече се разколебавам. Аз също съм майса и за разлика от тях тялото ми се деформира трайно. Наддадох 50 кг, заради тежките емоционолни условия, при които премина бременността ми, а също и заради необяснимо драстично увеличение на околоплодните течности. Кожата на корема ми е трайно отпусната и имам стрии. Гърдите ми, които по рождение не са с перфектна форма сега са ....Бих се радвала да имам малки гърди, защото те не увисват толкова драматично! Наистина това е операция и наистина “нарязваш” себе си, от месеци наред се чудя “защо”. Тъй като спадам към графата “самотна майка” си позволявам срещи с мъже и за две години съм имала няколко интересни връзки, при всички положения не съм страдала от липса на внимание, въпреки детето, белезите (макар и от свалените килограми) и увисналите цици, защото мисля, че аз съм малко повече от плът....но защо тогава мисълта за силикона ме преследва? Живяла съм в чужбина и трябва да ви кажа, че нито за миг не съм усетила потребност от някакви корекции на външността, но откакто съм си тук се колебая и за силиконов бюст и за перманентен грим и за липосукция, ходя редовно на солариум и си поставих ноктоплостика, въпреки че мразя дълги нокти. Какво възпитава у българката това патологично желание за съвършенство, което кара жени с перфектни тела (дори след 3 деца!!!) да се чувстват недъгави заради белезите на тяхното майчинство?! Не знам как е в Америка, на в Европа увисналите цици принадлежат на удовлетворени и стабилни жени, а до тях стоят влюбени мъже пълни с възхищение към тези увиснали цици и към този Човек! Тъжно...Толкова ли е страшно да си несъвършен в тази България?!

Natasha
17th April 2006, 08:19
[quote="elle"} Не знам как е в Америка, на в Европа увисналите цици принадлежат на удовлетворени и стабилни жени, а до тях стоят влюбени мъже пълни с възхищение към тези увиснали цици и към този Човек! [/quote]
И в Америка е така,гарантирам ти.Само там луничките,3то кг.в повече и лееко увисналото дупенце след зимия застой не ми тежат :) Досега не съм си отговорила обаче защо е така.

Emi1
17th April 2006, 08:21
Дано тази тема не е приключила, защото определено е нещо, което вълнуна и мен. От доста време се колебая за корекция на бюста. Когато чета доводите на двете жени, които са раждали и т.н. сякаш все повече се разколебавам. Аз също съм майса и за разлика от тях тялото ми се деформира трайно. Наддадох 50 кг, заради тежките емоционолни условия, при които премина бременността ми, а също и заради необяснимо драстично увеличение на околоплодните течности. Кожата на корема ми е трайно отпусната и имам стрии. Гърдите ми, които по рождение не са с перфектна форма сега са ....Бих се радвала да имам малки гърди, защото те не увисват толкова драматично! Наистина това е операция и наистина “нарязваш” себе си, от месеци наред се чудя “защо”. Тъй като спадам към графата “самотна майка” си позволявам срещи с мъже и за две години съм имала няколко интересни връзки, при всички положения не съм страдала от липса на внимание, въпреки детето, белезите (макар и от свалените килограми) и увисналите цици, защото мисля, че аз съм малко повече от плът....но защо тогава мисълта за силикона ме преследва? Живяла съм в чужбина и трябва да ви кажа, че нито за миг не съм усетила потребност от някакви корекции на външността, но откакто съм си тук се колебая и за силиконов бюст и за перманентен грим и за липосукция, ходя редовно на солариум и си поставих ноктоплостика, въпреки че мразя дълги нокти. Какво възпитава у българката това патологично желание за съвършенство, което кара жени с перфектни тела (дори след 3 деца!!!) да се чувстват недъгави заради белезите на тяхното майчинство?! Не знам как е в Америка, на в Европа увисналите цици принадлежат на удовлетворени и стабилни жени, а до тях стоят влюбени мъже пълни с възхищение към тези увиснали цици и към този Човек! Тъжно...Толкова ли е страшно да си несъвършен в тази България?!

Безкрайно си права..... Напълно подържам мнението ти - но когато живота ти се преобръща нагоре с главата и колкото и да не желаеш осъзнаваш, че несъвършенствата на тялото ти провалят връзката ти е страшно. Да казваш си така е по добре "Той не ме заслужава" - но колко дълго трябвада изпадаш в такива ситуации , а заслужава ли си...За Европа не знам но в Америка пластичната хирургия има свойто място.

Natasha
17th April 2006, 08:37
Аз не смятам,че перфектния (силиконов)бюст ще ти оправи личния живот и връзка,то ако било така,Памела Андерсън щеше да е най-щастливо омъжената :) Мисля обаче,че подобрената външност ти подобрява самочувствието и ти помага да вземеш най-доброто за тебе решение,както и нов,по-оптимистичен поглед върху нещата.За един това е отслабналата фигура,за мене е подходящата прическа,а ако за някой е силиконов имплантант,защо не?Стига да не прекалява и да рискува здравето си,но човек може да си увреди здравето много успешно и без да си е слагал силикон,не е ли така.

SweetShark
17th April 2006, 08:51
Здравей, Ел. Ще се опитам да обясня мотивите си, и се надявам да разбереш поне част от тях (за модератора на наостоящия форум не храня надежда, че ще ме разбере...не е жена).

1. Аз и преди първото раждане нямах почти никакъв бюст ( в гимназията, на бригадите особено, всички се майтапеха с "размера ми", "захранваха" ме с ябълки, дай боже да ми пораснел поне още малко ....Да твърдя, че тогава това ме е травмирало, значи да излъжа, винаги съм го обръщала на майтап....ама гадничкото усещане, че не си като другите, си стои....).

2. След първото раждане и кърмене (5 месеца), и съответното следродилно отлабване, не остана нищо....само зърна. Ребра и зърна. И никой не може да ме убеди, че: а) това е красиво; и б) че има дрехи на тоя свят дето стоят ако не добре, то поне приемливо, при такава липса....

3. След второ раждане - пак същата картина. И почнах да си изобретявам сутиени с подплънки (тогава още не продаваха готови такива) ...Само че естествената реакция на бившия ми съпруг на улицата или на плажа, като види жена, дето си "има", не можех да не я виждам. И почнах да си мечтая и аз един ден да си имам - след като това вече може да се купи...Ще си изработя парите за цици и ще си сложа....И така си мечтах, или по-скоро събирах смелост цели 10 години....И 3 години след третото раждане се престраших. И не съжалявам. Ама никак. Липсата на цици не ме прави по-малко човек (защото аз съм това, което съм, не заради циците, а заради това кето правя за хората около себе си и което постигам професионално), но определено ме лишаваше от увереност в себе си като жена. Сега се чувствам много по-спокойна, ако щеш равноправна, с останалите.

4. Българката като цяло е жена, която държи на себе си и държи да изглежда добре (аз доста пътувам по служебна линия и по-голям брой хубави и добре облечени жени, отколкото в София могат да се видят по улиците, съм видяла само в Ню-Йорк ...в Лондон видях една единствена...). Не смятам, че желанието на българката да е модерна, добре облечена, добре гримирирана е неин недостатък. Напротив, мисля, че това е признак на уважение както към себе си, така и към мъжа до теб. Ако сам не се уважаваш, и другите нама да те уважават...

sladkatony
17th April 2006, 09:01
...

Natasha
17th April 2006, 09:20
Аз съм фен на всяко нещо,което може да те направи по-щастлив(не ме разбирайте погрешно за наркотици и т.н.),включително силикона и се радвам да чуя,че ви е помогнал да се чувствате добре!Само така!
Хм,за дрехите...не знам.Тъжно гледам моделите по Fashion TV,на чиито слаби,с малки бюстчета всичко стои толкова елегантно и ефирно,ахх :cry:
Съгласна съм с Акулката,за" по-голям брой хубави и добре облечени жени, отколкото в София могат да се видят по улиците, съм видяла само в Ню-Йорк ...в Лондон видях една единствена".Но мога да добавя,леко offtopic,че и повече депресирани,мрачни хора отколкото в София,също не съм видяла.Връзката-перфектен външен вид-самоуважение-щастие-още не съм я изяснила за себе си,така че не мога да споря или анализирам въпроса... :)

MaDaLeNa
17th April 2006, 09:39
Elle, принципно си права. От всякъде ни гледат перфектни образи обработени на фото шоп и минали през скалпела. И макар да знаем, че са нереални се стремим да приличаме на тях. Живеем в свят, в който упорито ни се налага идеята, че външният вид е от огромно значение за успеха на човека. И наистина е така. Аз самата го осъзнах преди 2години, когато след раждането на детето ми се оказах с 27 кг. над нормалното си тегло. Никога преди това не съм се замисляла за това колко е важен външния вид. И естествено, защото не съм страдала от липса на внимание от страна на противоположния пол, даже напротив повдигаше ми се от мазни погледи по улиците. С диета и фитнес свалих килограмите, но за спомен ми останаха стрии и увиснали цици. Едва тогава осъзнах, колко приятно гъделичкаща е тръпката отново околните да те гледат с възхищение и мъжът ти да върви горд до теб. Когато външния вид на човек е на нужнато ниво това се отразява и на работата му. Естествено всичко е въпрос на себеусещане. Аз самата винаги съм се стараела да са съм перфектна във всичко, естествено доколкото възможностите ми го позволяват.
Но да се върнем на въпроса за силикона. С подходящ сутиен пак си изглеждах добре, но аз си знаех, че гърдите ми не са като преди. Преди да забременея носех 75 В. Бюстът ми беше малък, но много стегнат. По време на бременността едва се побирах в 80 D. След като отслабнах станах 75 С, но сещаш се в каква форма :?
Проучих внимателно вариантите за операция. Убедих се, че рисковете не са чак толкова големи, както навсякъде се тръби, намерих добър хирург и го направих. Беше преди 11 дни. Не мога да кажа, че самочувствието ми се е увеличило- аз никога не съм страдала от липса на такова. Нито пък, че мъжът ми ме обича повече. Аз просто задоволих една своя потребност.
Не се съмнявам, че има жени за които увисналият бюст или повечето килограми не са трагедия, може би така трябва да бъде, но аз си признавам, че спадам към категорията на суетните.
Всеки сам прави своя избор, най- важното е всички да сме щастливи :wink:

v3n0m
17th April 2006, 09:53
Твърдо ЗА

Natasha
17th April 2006, 10:17
Всеки сам прави своя избор, най- важното е всички да сме щастливи :wink:
Да,напълно съм съгласна!С други думи да бъдеш себе си.Аз също съм суетна,но относно размера на бюста си съм казала на мъжа ми,че ако иска по-малък или по-голям(бюст),той да си сложи :) Шегичка.Като тийн ми пукаше дали ме гледат по улицата,и особено ако не ми обърнат внимание-мале,трагедия;обаче сега каквото и да правят,не ме интересува чуждата оценка.Но относно"заплесването"по други жени,не правя компромиси.Аз съм излязла с този мъж,дала съм му вниманието и времето си,и ако той не го оценя,по-добре да се разделяме навреме.Аз не го правя и го намирам за много невъзпитано.

Truth
17th April 2006, 10:19
Българката бих казала, по мое впечатление дори полага твърде много усилия, твърде много й личи желанието да се хареса, да угоди; изглежда зависима. Европейката и с външността си показва своята независимост.

Подигравките с външността или опулването по гърдите на някоя жена не са едно прието поведение и според мен хората, които си го позволяват, изобщо не заслужават да бъдат взимани под внимание.

Аз приемам пластичните операции за добро решение само в наистина крайни, редки случаи. Притесняват ме единствено рисковете, които могат да бъдат свързани с тези операции, а не някакви "морални" или други съображения. От опит зная, че рисковете от усложнения са съвсем реални и че в такъв случай пациентът би имал много малко права.

Освен това, не мисля, че имплантите са съвсем безопасни. Но можем да се надяваме, че не са прекалено вредни.

elle
17th April 2006, 12:09
Да, българката изглежда зависима, но защо? От какво? Не доказахме ли вече, че сме додстатъчно умни, смели и добри професионалисти? Аз съм преживявала вече една операция (не на бюст) и със сигурност знам, че не е шега работа и че ужасът на след оператгивния период е сериозно изпитание. Това не е да се подстрижеш или да се гримираш. От една проста ноктопластика ноктите ми се възстановяват вече 4 месеца (въпреки че бях при специалист и приятел), ами ако нещо с бюста “не работи” каква ли ще бъде цената? И защо е тази жертва? За да се освободим? От какво? За да спечелим? Какво? Човек, длъжност, самочувствие...? Защо мъжете в БГ не са такива ревностни клиенти на хирурзите както жените? Те не искат ли “да радват човека до себе си”? Или те са просто идеални, или красотата не трябва да е качество на мъжа?Уважението не би ли трябвало да е двустранен процес? Не ме разбирайте погрешно аз все още не съм решила “за” или “против” да гласувам, нито дали да си поставя имплантанти или не, но знам, че ако сега изпитвам желание да коригирам бюста си, утре ще изпитвам желание да изкореня или засадя друга част от тялото си, но...докога? Рано или късно ще трябва да приема себе си, защото няма хирургия, която да те капсулира млад и красив до последния миг.
Когато живеех извън БГ в началото се чудех как е възможно жени с толкова гадни (ама гадни) тела да се движат с вдигнати глави и завидно самочувствие, облечени в прилепнали дрехи. Чудех се и на мъжете до тях как могат да търпят тази “разврат” на плътта, а сега се чудя защо и ние не можем като тях....
Извенете ме за дългото писание, ще гледам да не се повтаря.

Chujdata
17th April 2006, 12:29
Напротив Ел, тази дискусия е много интересна и няма начин накратко да се опишат всички чувства и мисли, които имаме прибягвайки до такава сравнително опасна интервенция. Може би наистина българските жени сме с доза повече максималистки и перфекционистки спрямо външния си вид, но това е въпрос на възпитание, народопсихология и т.н. Аз лично за себе си мога да кажа, че като плод на върлия социализъм съм учена винаги да се старая да съм най-добрата във всичко. Имайки късмета да притежавам ген за слабо тяло без особени усилия, драматичната промяна в гърдите ми след двете раждания беше равносилна на провала ми като жена. И това безусловно се отрази на самочувствието ми, на сексуалния ми живот, който никак не е маловажен. И аз като останалите момичета съм професионално реализирана, с хубав брак и семейство, но като усещане за жена не бях. Това в никакъв случай не се подозираше даже от околните, нито съм имала проблеми с харесването от страна на партньора ми, но то е много лично и надявам се го разбираш. Сега се наслаждавам на новата си ерогенна зона - гърдите :oops: , представяш ли си , на 40 г. да го разбереш за пръв път! Наслаждавам се на начина, по който ми стоят дрехите - различно на по-пропорционалното ми тяло. Аз съм от хората, за които добре изглеждащия човек показва уважение към себе си и околните, което разбира се ме е довеждало до ситуации, в които съм изтървала като познати и приятели хора, с недотам добър външен вид, но с чудесни характери. Но това си е мой дефект, който не мога да преодолея.
Та, аз съм за всяка интервенция, която не е каприз и вманячване.

eva_sexy
26th June 2007, 12:54
Аз съм ЗА силикона :wink:

Angieee
28th June 2007, 01:30
Мога да ти постна много добри резултати-Анджелина Джоли,например.
Anjelina Jolie няма силикон!

Мария Василева
28th June 2007, 08:28
да не е само един силикон в пластичната хирургия!?
Има други поправки.

Aset
28th June 2007, 09:57
Мога да ти постна много добри резултати-Анджелина Джоли,например.
Anjelina Jolie няма силикон!
Има, от Томб Райдър насам.

roxy
27th September 2007, 11:42
Чета ,чета и не мога да разбера как може някои хора да бъдат толкова крайни?Прилича ми на завист и злоба!Защо човек трябва да живее в дискомфорт,и без самочувствие при положение че това е поправимо?Да живее пластичната хирургия,която е помогнала на много хора да се чувстват пълноценни!!! Рискове има навсякъде и във всичко!!!И от цигарите се хваща рак ама повечето пушим,нали?А не ми се иска никак да изглеждам както онези европейки от Западна Европа дето колкото по-назапад отиваш, толкова кравите стават по-красиви от жените! БЛАГОДАРЯ

Babri
27th September 2007, 12:11
Чета ,чета и не мога да разбера как може някои хора да бъдат толкова крайни?Прилича ми на завист и злоба!Защо човек трябва да живее в дискомфорт,и без самочувствие при положение че това е поправимо?Да живее пластичната хирургия,която е помогнала на много хора да се чувстват пълноценни!!! Рискове има навсякъде и във всичко!!!И от цигарите се хваща рак ама повечето пушим,нали?А не ми се иска никак да изглеждам както онези европейки от Западна Европа дето колкото по-назапад отиваш, толкова кравите стават по-красиви от жените! БЛАГОДАРЯ
Подкрепям Roxy отвсякъде :D И аз съм за пластичната хирургия и смятам,че тя помага на много хора да възвърнат самочувствието си и да се почувстват по- красиви. Разбира се,че има риск-като вървим по улиците,може да ни блъсне някоя кола.Това значи ли,че не трябва да излизаме?

Lady_Di
29th September 2007, 10:54
Нямам нищо против, даже много ми харесва :girl_in_love:
Имам леки притеснения и все още проучвам въпроса. :roll: Надявам се скоро да мога да се похваля :girl_dance:

sue*
4th October 2007, 12:17
Анджелина Джоли със силикон? Виждала съм я гола в Gia, гърдите й хич не бяха малки, защо пък да си слага?
Aset сигурна ли си че си е сложила?

Жените си слагат силикон, поради наложения на обществото образец за КРАСИВА ЖЕНА - мерки, силует, грим и прически, мода. Робини сме на днешното време, ако искаме да сме в класацията.
Гримирам се, спортувам и променям тялото си, ако искам, заради себе си и заради никой друг! Така се чувствам добре и уважавам себе си. Това е най-важно.
Всяка жена е различна. Важно е да уважава сама себе си на пръво място и да прави с тялото си това, което иска. Дали е в нормите или не - за всеки влак си има пътници ;) и затова светът е шарен!

Babri
4th October 2007, 12:44
Мисля,че Анджелина няма силикон нито в гърдите,нито в устните.Естествена си е. Но пък и да има,няма лошо.Всяка жена се стреми към съвършен външен вид и ако пластичната хирургия й помага да го постигне,няма проблем.

Barbie_GurL
20th September 2009, 14:20
Нося размер 85 С. Понякога ми е трудно да си намеря, защото нося по - голяма чашка, а тези с по - голяма чашка са ми широки на обиколка. Да не говорим, че долнището на комплекта шупти. Не бих барнала нищо в себе си, ама нищичко. Но все пак съм ЗА пластичната хирургия, и то само ако човека, който си я прави наистина има нужда да изглади някой недостатък. В противен случай не толерирам подобни ентервенции. :3000:

apoklistika
20th September 2009, 14:43
Хм... сигурна ли си са размера.... 85С си Е голяма обиколка....

Barbie_GurL
20th September 2009, 14:46
Ами мерките ми са 88?60?88 и 85 С са ми всички сутиени. Малко ми шуптят на обиколка, но пък чашките ми са супер. Имам по - особен кръкъл бюст, който изисква по - голяма чашка

apoklistika
20th September 2009, 14:54
А защо просто не си купуваш сутиени с по- малка подгръдна обиколка :lol:
Все пак започват от 70 и аз лично много рядко случвам на модели, които нямат размер 70С. Виж, в момента вече като и чашка С позва да ми отеснява, малко зор виждам с намирането на правилния размер :?

xxxxx
20th September 2009, 15:00
Ами мерките ми са 88?60?88 и 85 С са ми всички сутиени. Малко ми шуптят на обиколка, но пък чашките ми са супер. Имам по - особен кръкъл бюст, който изисква по - голяма чашка

ако носиш 85С значи, че подгръдната ти обиколка е 85 сантиметра. От друга страна, гръдната ти е 88 сантиметра, тоест разлика подгръдна гръдна от 3 сантиметра, което май е за размер АА. От друга страна, гръдната обиколка, която изпълва размер 85С е много много над 88 сантиметра, тоест дори да приемем, че сутиенът ти се държи само на циците, в случая пак излиза, че ще ти лопа! ...

Честно, ама нищо не схванах, извинете ме за невежеството!

apoklistika
20th September 2009, 15:03
Не си само ти, и аз не схванах :lol:

Barbie_GurL
20th September 2009, 15:04
Незнам момичета , по - малките на обиколка са ми малки на чашки и всичко ми излиза, дори зърната ми не закриват... Съдба... поне се намират в някои магазини по сносни .

apoklistika
20th September 2009, 15:07
Ми купувай си с по- големи чашки и с по- малка подгръдна обиколка :)

te_dda
20th September 2009, 15:08
Ами мерките ми са 88?60?88 и 85 С са ми всички сутиени. Малко ми шуптят на обиколка, но пък чашките ми са супер. Имам по - особен кръкъл бюст, който изисква по - голяма чашка


ако мерките ти са верни, сутиен с обиколка 85 ще ти падат до талията...т.е или не са ти такива мерките , или сутиените...

Barbie_GurL
20th September 2009, 15:13
Мммм, не, и мерките са ми такива и сутиените ми са такива... Не е кой знае какъв проблем, нали имат презрамки... :candy:

apoklistika
20th September 2009, 15:20
Сигурно не е проблем, ама още по- сигурно е, че си купуваш грешния размер :lol:

xxxxx
20th September 2009, 15:21
Мммм, не, и мерките са ми такива и сутиените ми са такива... Не е кой знае какъв проблем, нали имат презрамки... :candy:


определено! :2043: :lachen: :lachen: :lachen: аз също съм така ... от време на време си слагам 90D, друг път 100Е. Бе, квот ми е кеф, то с тези презрамки, никви проблеми значи! :lachen: :lachen: :lachen: :2055: :2055:

Barbie_GurL
20th September 2009, 15:23
Важното е като се съблека моя приятел да ахне--.-- Абе, на чашка ми е перфе, не ми обгръща зялата гърда да стои грозно, но хубаво си я хваща, и на обиколко държи, но не е стегнато нито широко :girl_dance:

te_dda
20th September 2009, 15:27
Мммм, не, и мерките са ми такива и сутиените ми са такива... Не е кой знае какъв проблем, нали имат презрамки... :candy:


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

и какво общо имат презрамките с обиколката???? че аз имам само един сутиен с обиколка 80 , при все,че моята е 75, и не мога да го нося, щото ми е широк.. :?: :?:

Barbie_GurL
20th September 2009, 15:31
Незнам мацки... ШАНС :1211: :pinkglasses:

te_dda
20th September 2009, 16:02
ти нещо май бъркаш понятието обиколка..... :roll: :roll: :roll:

Barbie_GurL
20th September 2009, 16:17
Напълно НЕМ :tooth: :connie:

Divinemouse
20th September 2009, 18:49
Ами мерките ми са 88?60?88 и 85 С са ми всички сутиени. Малко ми шуптят на обиколка, но пък чашките ми са супер. Имам по - особен кръкъл бюст, който изисква по - голяма чашка

Нещо не разбирам тук.. :roll: или бъркаш чашките или обиколката...
Това Шуптят не го разбрах.... Аз със чашка Е колко трябва да ми е обиколката :lol: към 1,20май :lol:

patrisha
20th September 2009, 20:08
Всичките тия обяснения ме навяват на една мисъл - цитираните обиколки, сутиени и снимката на аватара нямат нищо общо. Едно време като нямах грам цица, си купувах сутиен с каквато обиколка ми падне от 75 до 85, важното е да ми хване окото и да има в какво да натикам подплънките. Като ми е малко широк на обиколка, това нямаше значение, защото нямаше какво да подпира. Пък и при цитираната гръдна 88, подгръдна 85, т.е. разлика от около 3 см за какво да говорим. Изводите всеки може да си направи сам. Просто си мисля, че много хора влизат във форумите с намеренито само да се джафкат с някого, ама дори не си правят труда да говорят смислени неща, плямпат си каквото им дойде и се мислят за много оригинални и велики. :gamer:

jolifille
20th September 2009, 20:14
Всичките тия обяснения ме навяват на една мисъл - цитираните обиколки, сутиени и снимката на аватара нямат нищо общо
:2043: Определено като гледам аватара ми навява мисълта,че няма нищо общо с посочените от нея мерки,определено ханша не е 88см :cool: :?

xxxxx
20th September 2009, 20:23
А според мен изобщо не става въпрос за жена, а за мъж. Който е чувал, че 90-60-90 са перфектните мерки и че чашка С е един доста добър размер. Иначе може и да не лъже, че носи сутиени 85С, ако му става на подгръдна и сутиенът има презрамки :1242: :1242: :1242:

Между другото, снимки като неговата могат да се вземат от хиляди места в нета.

Divinemouse
20th September 2009, 22:19
[quote="te_dda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

и какво общо имат презрамките с обиколката???? че аз имам само един сутиен с обиколка 80 , при все,че моята е 75, и не мога да го нося, щото ми е широк.. :?: :?:[/quote]

И на мен ми подари приятеля ми 80Е и въобще не мога да го нося.... направо ми се изхлузва надолу....Теда ние нещо не сме наред с теб май :lol:

neli4ka
21st September 2009, 04:36
Добре,де.След,като толкова се хвалиш(цици,задник,лице,кос а и т.н) дай да те видим как си във фейс-а. :wink:

te_dda
21st September 2009, 11:20
[quote="te_dda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

и какво общо имат презрамките с обиколката???? че аз имам само един сутиен с обиколка 80 , при все,че моята е 75, и не мога да го нося, щото ми е широк.. :?: :?:

И на мен ми подари приятеля ми 80Е и въобще не мога да го нося.... направо ми се изхлузва надолу....Теда ние нещо не сме наред с теб май :lol:[/quote]

бе май други не са наред, ама карай :lol: :wink:

ледено_sЪrце
21st September 2009, 21:49
определено! :2043: :lachen: :lachen: :lachen: аз също съм така ... от време на време си слагам 90D, друг път 100Е. Бе, квот ми е кеф, то с тези презрамки, никви проблеми значи! :lachen: :lachen: :lachen: :2055: :2055:

Да, аз понякога също слагам на баба сутиена, малко ми шупти и виси, но няма проблем -нали има презрамки :lol: :lol: :lol:

BarbieGirl
30th September 2009, 16:11
Определено съм ЗА силикона. Аз самата планирам скоро уголемяване на бюста, само трябва да изчакам няколко месеца още (искам да приключа с Дюканската си диета). Само като чета разните коментари след операциите и как се радват момичетата и .... не знам, направо ми се насълзяват очите. Щом тази интервенция би ни помогнала да се чувставаме по-добре, по-красиви и по-желани , не виждам реална причина да се отказваме от това. И сега не съм с малък бюст, но искам големи цици просто..хихихихих... пък и проблема при мен идва по скоро от разликата в размерите на гърдите ми (дясната е доста по-голяма май)... отвратително е и ужасно комплексиращо.. предполагам има много дами , които ме разбират. Така че не само с двете ръце съм За силикона, ами и с двата крака :D

Lilith
30th September 2009, 16:32
:roll:

BarbieGirl
30th September 2009, 16:35
:roll:

Това за мен ли е? :(

aniK
30th September 2009, 16:59
Barbie_GurL
BarbieGirl

Lilith, има разлика все пак.... ;)

Lilith
30th September 2009, 21:03
права си, как се подведох.... :roll:

Divinemouse
1st October 2009, 07:22
Определено съм ЗА силикона. Аз самата планирам скоро уголемяване на бюста, само трябва да изчакам няколко месеца още (искам да приключа с Дюканската си диета). Само като чета разните коментари след операциите и как се радват момичетата и .... не знам, направо ми се насълзяват очите. Щом тази интервенция би ни помогнала да се чувставаме по-добре, по-красиви и по-желани , не виждам реална причина да се отказваме от това. И сега не съм с малък бюст, но искам големи цици просто..хихихихих... пък и проблема при мен идва по скоро от разликата в размерите на гърдите ми (дясната е доста по-голяма май)... отвратително е и ужасно комплексиращо.. предполагам има много дами , които ме разбират. Така че не само с двете ръце съм За силикона, ами и с двата крака :D

Не беше ли ти момичето което беше против силикона и приятелят и я харесваше така :lol: със размери от рода на 90В или греша :roll:

princesavm
1st October 2009, 09:59
И изведнъж пуска тема,в която иска снимки на големи кубици ... :roll:

BarbieGirl
1st October 2009, 10:27
Barbie_GurL
BarbieGirl

Lilith, има разлика все пак.... ;)

Аз за пръв път пиша тук, нова съм :) Явно името подвежда. Аз съм определено За големите гърди :wink:

asdgxv
23rd October 2009, 10:13
ТВЪРДО ЗА!!!

bilian4o
24th October 2009, 23:15
ЗА.....и за една година събирани мнения:) разбрах ,че и мъжете са за силикона....СИЛИКОООООООООО ОН :naked: