PDA

View Full Version : Въпросче за дренажите??


mimish
1st November 2007, 10:09
Кажете момичета, тези от вас които са били с дренажи, колко време стояхте с тях и колко време прекарахте в болницата, какво е чувството след излизане от упойка и пихте ли някакви антибиотици след това??? Благодаря Ви!!!

Danielka
1st November 2007, 10:21
Ами аз бях едно денонощие с дренажи, махнаха ми ги на другия ден след операцията и си тръгнах.
Излизането от упойка си е наистина гадничко. И двата пъти ми беше адски студено и ме тресеше, това най-добре си спомням.
След като повърнах обаче се оправих.
Но при всеки е различно, някои не повръщат и по-бързо излизат от упойка.
Антибиотик пих една седмица, но не си спомням какъв, Док ми го даде.
:D :D :D

mimish
1st November 2007, 10:31
Да и мен не предупредиха да си нося аулин, от упойка съм излизала след друга операция, но въпреки това исках да знам.......ще се преживее, но както при раждането явно при всеки си е различно....

sweet_dreams
1st November 2007, 13:06
mimish, аз бях с дренажи цели 4 дена :( - тоест цялото време, което прекарах в болницата (Александровска - при Тепавичарова). Излизаха ми от подмишниците, там бяха залепени с някакви лепенки, виждах как кръвта ми се стича по тръбичките и се събира в едни кутийки, които се влачат по пода. Трябваше да си ги нося в ръка, като отивах до тоалетна :lol: Няколко пъти ми се случи да си настъпя едната тръбичка и усещах как ми опъва на подмишницата, където беше залепена. Самото махане на дренажите също беше ужасно :( Усещаш как нещо се развива вътре в гърдата ти, чуваш цвърчене на кръв... :sick: А иначе излизането от упойка също не ми е приятен спомен. Два пъти съм била под пълна упойка, и двата пъти повръщах после цял ден. В началото ми беше много студено и се тресях цялата... Не исках никой да виждам, с никой да говоря и т.н. :)
Ама как го описах само :girl_haha: Дано да не съм те отказала

Ava-ava
1st November 2007, 13:16
mimish, аз бях с дренажи цели 4 дена :( - тоест цялото време, което прекарах в болницата (Александровска - при Тепавичарова). Излизаха ми от подмишниците, там бяха залепени с някакви лепенки, виждах как кръвта ми се стича по тръбичките и се събира в едни кутийки, които се влачат по пода. Трябваше да си ги нося в ръка, като отивах до тоалетна :lol: Няколко пъти ми се случи да си настъпя едната тръбичка и усещах как ми опъва на подмишницата, където беше залепена. Самото махане на дренажите също беше ужасно :( Усещаш как нещо се развива вътре в гърдата ти, чуваш цвърчене на кръв... :sick: А иначе излизането от упойка също не ми е приятен спомен. Два пъти съм била под пълна упойка, и двата пъти повръщах после цял ден. В началото ми беше много студено и се тресях цялата... Не исках никой да виждам, с никой да говоря и т.н. :)
Ама как го описах само :girl_haha: Дано да не съм те отказала

Идеално си го описала. Добре е хората да знаят как е възможно да се чувстват :D

joliy
1st November 2007, 14:27
Аз бях с дренажи два дена, махнаха ми ги на третия сутринта, преди да ме изпишат. Усещането при махането не е особено приятно, усеща се движението на тръбичката, но пък бързо минава. Иначе преди да ми ги махнат, като ставах до тоалетна, си ги носих в торбичка...приличах на извънземно с две висящи пипала :girl_haha:
За упойката, при мен усещането беше все едно си се събуждам, нищо особено, но пък такава режеща болка усещах, че едва успях да промълвя..."Болиии" и веднага ми инжектираха някакво обезболяващо. От него пък ми се догади, раздразни ми стомаха и след няколко часа като пинах сок и...го повърнах. Втория път като ми слагаха обезболчващо пак повърнах :( И няколко дена след това стомаха ми не беше наред, дразнеше ме и нямах много апетит.

mimish
1st November 2007, 14:57
Моята операция е в понеделник, не е много подходящ момента за нея, но е насрочена отдавна и реших да не я отлагам. Ще ме оперира доц.Евстатиев в Медицинска академия 300куб. надмускулно с разрез под гърдата на това съм се спряла. Това с дренажите ме стряска доста, защото имам познати на които не са слагали и са с разрез през ареола.....интересно ми е.....подготвила съм се за доста неприятни изживявания, срахувам се, но зная, че лошото и болезненото е след това, а не преди това нали така........

Danielka
1st November 2007, 15:05
Споко, всичко се забравя бързо. А и като си доволна след това, ще разбереш, че си е заслужавало. :D :D :D
Успех!

ENIRA
1st November 2007, 16:52
ако разреза е около ареола няма ли да останат по големи белези
Ходих на консултация при Динев от болница Вита и той ми предлага едни кръгли имплантанти надмускулно, е сега след като изчетох толкова ми се струва, че е по добре подмускулно. Чакам Тепавичарова да се завърне и дано ме приеме и да съм доволна.
Кога се свалят конците и кога пак може малко да се тренира, поне лекичко

Stefiela
1st November 2007, 17:13
Кажете момичета, тези от вас които са били с дренажи, колко време стояхте с тях и колко време прекарахте в болницата, какво е чувството след излизане от упойка и пихте ли някакви антибиотици след това??? Благодаря Ви!!!
В болницата прекарах около 24 часа - преди да си тръгна ми извадиха дренажите , не беше болезнено (усещах как се движи тръбичката) и стана за секунди. От упойката се събудих без проблеми , не ми се е гадело и не съм повръщала. Антибиотик ми вливаха след операцията до изписването , а после (като се прибрах) пиех само обезболяващи.

Valenta
3rd November 2007, 05:16
ЕЕЕ,браво Стефиела :1203: една мацка да каже,че не е имала проблем!Така съм шашната,че като прочета,че няма страшно,и едно хубаво и спокойно ми става...Тия дренажи и мен ме притесняват,а и упойката...Каква е тази упойка,какви са тези обезболяващи които те карат да повръщаш-не знам.Аз раждах секцио,и нито съм повръщала от упойка,нито от обезболяващи.А сега като чета какво става и съм в шаш...........

joliy
4th November 2007, 19:58
sexy007, както бях писала по-горе всичко си е до организъм, моят явно е по-чувствителен. Щом досега не си повръщала от обезболяващи има огромна вероятност и сега да нямаш проблеми :)

huanita
4th November 2007, 20:52
Абе няма страшно бе мацка, махането на дренажите при мен беше едновременно неприятно и болезнено, но мнооого за кратко. :wink: Все пак е хубаво да има дренове като превантивна мяра.

kukli4ka
7th November 2007, 19:35
Подмускулното поставяне на имплантанти се препоръчва,за да се наблюдават гърдите за ракови образувания.При надмускулното поставяне,това е проблем.Увеличава се броя на жените с рак на гърдата и причината е късната диагностика.Мисля,че преди операция е добре да се направи консултация с мамолог,но не този който ти препоръчва пластичния хирург,а независим.Да се чуе неговото мнение - подмускулно или надмускулно.А дренажите стоят,докато течността намалее достатъчно,организма да я резорбира без проблем.Когато е имало дренаж,риска от капсулна контрактура е доста по-малък.

mimish
12th November 2007, 10:35
Здравейте момичета....вече съм с новите придобивки и директно си кзвам дренажите и свалянето име е нещото, което би ме отказало от операция......болката е ужасна, но.........това е........длъжна съм след като пуснах темата да споделя преживяното.....но може би резултата си заслужава.....още е рано.....все пак съм 7ми ден след операцията.......

monti
12th November 2007, 14:06
Честито мимиш с кеф да си ги носиш и да им са радваш :1203: а болката сигурно се забравя :1246: важното е че вече си с нови придобивки :bravo:

Stefiela
12th November 2007, 16:35
Честито и от мен :2020: много хубави емоции да имаш с новия бюст.
Надявам се резултата да оправдае очакванията ти и болките да са си заслужавали.

Divinemouse
14th November 2007, 14:49
Относно дренажите ,мен ме боля жестоко на за кратко време :oops:

Divinemouse
14th November 2007, 15:31
Моето мнение е както на mimish :oops: Подкрепям я за болката и отказването :oops:

Ava-ava
14th November 2007, 15:46
И аз имах дренове при липото. Махането не беше изобщо болезнено, обаче :roll: Да не говорим, че става за секунди...

Kerasia
16th November 2007, 12:27
честити нови придобивки mimish, бързо и безпроблемно възстановяване

s.s
16th November 2007, 20:48
4 пъти съм била под пълна упойка, като последните два пъти за около 6 часа всеки. Много трудно и тежко се освествах всеки път. Не знам дали има и други като мен, на които им са се засегнали очите. До колкото разбрах, става един вид "изсушаване" и от там - подуване, парене, по няколко дни не можех да прогледна нормално. За да се избегне се слагат някакви специални капки преди самата операция. Но трябва да си ги поискате. Пускам го ако някой по принцип има проблеми с очите си (въпреки че аз нямах) - да си знае. Между другото след години ми се възстановяваха, като от последния път все още не са ми съвсем наред.