PDA

View Full Version : ИМАМ ОГРОМЕН АПЕТИТ, МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ


МЕРИ
2nd November 2007, 22:16
Момичета, имам невероятно огромен апетит. Моля, дайте съвети как да се справя. Непрекъснато и постоянно ми се яде. Умирам за шоколади, тестени, пържени и солени храни. Въобще обожавам всичко, което е забранено, защото ми е ужасно вкусно. Тъпча се с огромни количества храна и вес ми се яде. Отчаяна съм. Не виждам спасение.

ratamahatta
2nd November 2007, 23:58
оооооо зима иде и глад мори народа.......това ми е "любимия" сезон.....през малкото време, през което не ми се спи.....ми се яде.......чудесно се отразява на фигурата :oops:

djidjito_
3rd November 2007, 08:21
Момичета, имам невероятно огромен апетит. Моля, дайте съвети как да се справя. Непрекъснато и постоянно ми се яде. Умирам за шоколади, тестени, пържени и солени храни. Въобще обожавам всичко, което е забранено, защото ми е ужасно вкусно. Тъпча се с огромни количества храна и вес ми се яде. Отчаяна съм. Не виждам спасение.
е дай някакви кординати-колко кг си,колко си висока

ледено_sЪrце
3rd November 2007, 10:34
МЕРИ, ако не се бъркам ти беше писала в една друга тема, че страдаш от булимия? Според мен всичко е на психическа основа... Разбира се, че всеки обича "забранените храни", но трябва да си прецениш дали хубавото и здраво тяло е по-важно за теб или изкушенията. А то спирането няма да стане отведнъж по принуда ами според мен е по-добре просто постепенно да намаляш и умишлено да се лишаваш от нещо, за да си изпиташ волята. Успех! ;)

djidjito_
3rd November 2007, 11:03
ледено сърце е права.аз имах същия проблем,нахвърлях се на храната като невидяла,естествено напълнях,но понеже сам голям инат постепенно намалих храната,започнах да пия много вода.трябва да си намериш някакво занимание,да си запалваш времето и да не мислиш за храната.аз започнах да излизам повече с приятелки,повече започнах да спортувам и постепенно всичко започна да се оправя

МЕРИ
3rd November 2007, 13:43
Да, всички сте ужасно прави. Благодаря за съветите, но всичко това го знам. Питам дали знаете нещо сигурно и ефективно за убиване на апетита.

samsara_k
3rd November 2007, 14:02
аз искам да попитам дали приемаш някакви медикаменти :?: каквито и да са . защото аз исках да си вземам нещо за оросяване на мозъка и за по-добра памет но четох в упътванията че и повишават апетита. та за това ми беше въпроса
може да имаш и някакъв хормонален дисбаланс :roll: знам ли и аз
все пак може да си пуснеш някакви изследвания ако те притеснява много този проблем :?

ледено_sЪrце
3rd November 2007, 14:05
При мен беше така като пиех противозачатъчни. Апетита се беше увеличил много... Ако толкова те притеснява попитай за някакви чайове, които потискат апетита, но недей да повръщаш или да взимаш хапчета. Аз също съм правила тези грешки и няма ефект, само се натоварваш психически с глупости. Успех ти желая :)

МЕРИ
3rd November 2007, 16:55
В момента взимам гинко билоба и много други витамини. Скоро спрях Редуктил - а, не ми подейства. Иначе от време на време прибягвам до булимистични методи-знаете какви де, ама иначе направо ще се гръмна. Help !!! Кажете някой диетолог, психолог или лекарства

djidjito_
3rd November 2007, 18:21
от кой град си.и аз съм стигала като сам се наяждала много съм искала да повърна ама никога не можех.според мен това е на психическа основа,просто си по изнервена заради нещо или някои.гледай да отстраниш това от което се изнервяш и аз исках да ходя на психолог и все още искам,но незнам кой да е това

ледено_sЪrце
3rd November 2007, 18:22
А при теб толкова голям проблем ли са килограмите? Колко си висока и колко кг. си, ако не е тайна де. :roll: Иначе мисля, че ще помогне ако намериш приятелка със сходен проблем, но която има много силна воля и заедно да пазите диети и да тренирате нещо. Все пак е накякъв стимул-поне за мен. :P

МЕРИ
4th November 2007, 09:46
От Пловдив съм. Не съм дебела. Висока съм 167 и тежа 57. Но напоследък нпрекъснато качвам. Никога не съм имала такъв апетит. Дали защото оставих цигарите преди две месеца. Дали е от годинките, които бая напреднаха. Дали защото нямам емоции и тъпея у нас. Ако има поне някоя дружка, с която да си спортуваме заедно в Пловдив....Но, честно казано, борбата с апетита е ужасно тежка. Не мога да се справя. Ако знаете ефикасни лекарства, кажете, готова съм на всичко

Мария Василева
4th November 2007, 14:05
:sos: Иначе от време на време прибягвам до булимистични методи-знаете какви де, ама иначе направо ще се гръмна. Help !!! Мери, трябва да потърсиш и сама, ако никой не може да ти отговори тук. има една такава особеност, че човек все пак трябва да яде за да живее.. и зависи на кое количество ти казваш много. мисля, че ме разбираш- просто случва се понякога преценката ни да е променена :|
:girl_kiss2: :girl_kiss2: успех, мила!

A_n_i
15th December 2007, 14:09
Аз също имам проблем с апетита.Но забелязвам, че се влияе от психическото ми състояние.При мен помагаше редовно приемане на една билкова комбинация-мента, глог и валериан, а също така-Фемимодел(производителите твърдят , че са на билкова основа).Но сега си мисля, че по-добрият вариант е да се потърси източника на стреса (а мисля, че всеки има такъв) или да се направи консултация със специалист.По-добре да решиш проблема кардинално, отколкото да се бориш с последствията:))

MILI
15th December 2007, 20:25
A_n_i много си права!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:

secretk
15th December 2007, 22:11
От Пловдив съм. Не съм дебела. Висока съм 167 и тежа 57. Но напоследък нпрекъснато качвам. Никога не съм имала такъв апетит. Дали защото оставих цигарите преди две месеца. Дали е от годинките, които бая напреднаха. Дали защото нямам емоции и тъпея у нас. Ако има поне някоя дружка, с която да си спортуваме заедно в Пловдив....Но, честно казано, борбата с апетита е ужасно тежка. Не мога да се справя. Ако знаете ефикасни лекарства, кажете, готова съм на всичко

щом си от Пловдив могa дa ти дaм координaти нa един психолог (тя е и психолог и психиятър, но дa не те стряскa).
aко те интересувa ми пиши нa съобщение и ще ти дaм телефонa и.

secretk
15th December 2007, 22:15
относно проблемa, според мен трябвa дa потърсите специaлист.
кaзвам го от личен опит, без дa прaвя огромни промени в нaчинa си нa хрaнене( a трябвa!) свaлих 10 кг откaкто си ходя редовно нa психолог.
при положение, че пия aнтидепресaнти(от които се кaчвaт килогрaми), не сaмо, че не кaчвaм, a свaлям.
тaкa, че момичетa, aко мислите , че имaте нуждa от специaлист, консултирaйте се, не позволявайте предрaзсъдъците нa хорaтa дa ви спирaт.
точно специaлистите ще ви помогнaт дa нaмерите причините и дрaзнителите, сaмо тaкa може дa си помогнете/

Nelina_02
16th December 2007, 17:26
От Пловдив съм... Ако има поне някоя дружка, с която да си спортуваме заедно в Пловдив....Но, честно казано, борбата с апетита е ужасно тежка. Не мога да се справя. Ако знаете ефикасни лекарства, кажете, готова съм на всичко
Здравей Мери, аз също съм от Пловдив и ходя на фитнес 4 пъти седмично, ако имаш желание, заповядай да тренираме заедно, пиши на лични да уточним детайлите.

alkiona
19th December 2007, 19:05
пнтн

Milva
4th January 2008, 13:33
Здравейте,

къде в Пловдив има хубава фитнес зала, без да е пълна с човекоподобни тъпоъгълници?

В Тотал спорт тотално се отказах да ходя, защото ме гледаха като стока, а и колабирах от натоварването, на което ме подложи "компетентния" инструктор!

Благодаря предварително:)

От Пловдив съм... Ако има поне някоя дружка, с която да си спортуваме заедно в Пловдив....Но, честно казано, борбата с апетита е ужасно тежка. Не мога да се справя. Ако знаете ефикасни лекарства, кажете, готова съм на всичко
Здравей Мери, аз също съм от Пловдив и ходя на фитнес 4 пъти седмично, ако имаш желание, заповядай да тренираме заедно, пиши на лични да уточним детайлите.

ледено_sЪrце
5th January 2008, 00:11
Milva, аз бих ти препоръчала "Reflex" в Кичука. Много е приятен, а и няма много хора. Входът е 2лв. през деня и 2,50лв. вечерта - освен, че няма превзети хора като в "Тотал" и цените са по-ниски.

Milva
6th January 2008, 13:59
Здрасти, ледено_sЪrце, благодаря за инфото, ще я пробвам:)

Всичко най-успешно и щастливо през 2008-ма:)

Milva, аз бих ти препоръчала "Reflex" в Кичука. Много е приятен, а и няма много хора. Входът е 2лв. през деня и 2,50лв. вечерта - освен, че няма превзети хора като в "Тотал" и цените са по-ниски.

ледено_sЪrце
6th January 2008, 19:21
За нищо! Даже ако ти хареса и имаш желание можем да ходим заедно, че аз като съм сама нямам стимул нещо... :lol:

Nelina_02
7th January 2008, 11:26
Ха-ха-ха, ако и Мери се реши да го посещава ставаме 4-ри,
за сега :wink:

bgtrener
16th January 2008, 18:24
Проблема с апетита не е от вчера. Има доста хитрини , които не позволяват да се прекалява с яденето. Най-старото е 30 мин. преди хранене и по всяко време когато започнеш да мислиш за храна - чаша топла вода около 40 градуса. Краставици или зеле, ако водата не помогне това е добра залъгалка за устата, а има страшно малко калории. Вече по съвременните - фибри. Има продукти съдържащи фибри, които се раздуват в стомаха от 7 до 40 пъти. Напълно безвредни са , а са и на сравнително ниска цена. Хром пиколинат - това "притъпява" глада, особено към сладко, като нормализира кръвната захар. Но най-важното е да си помогнеш със волята!

ледено_sЪrце
16th January 2008, 19:48
Nelina_02, чак сега виждам отговора ти. Ти от Пловдив ли си?

svinski_slon
18th January 2008, 00:34
Здравейте!

Нова съм във форума и се извинявам, ако повтарям някоя предишна тема или постинг, но ми се иска да синтезирам моя проблем с апетита, храненето и килограмтие.
И аз съм от хората с огромен, неконтрулируем апетит. Знам, че всичко е на психическа основа, но въпреки това не мога да се справя с проблема вече няколко години. Спрях цихарите преди повече от 2 години и в добавка различни лични драми, храната стана единствения ми "отдушник" и едничката радост в живота ми. Истината е, че винаги съм имала апетит и поначало съм си чревоугодник, но преди това сякаш не ми пречеше.
Не съм дебела (58-60кг, 160-162см, 30г.), много съм стегната и мускулеста, но имам 5-7кг, които не мога да преборя от 2 години (на 53кг изглеждам идеално) и това ме докарва до нервна криза и автоагресия. Всичко ми е ясно кое от къде идва и защо, но не знам как да се справя.
Опитвала съм всякакви диети, говорила съм с други момичета с подобни проблеми, изселдвала съм, мислила съм , анализирала и какво ли още не.
Стиганх до извода, че всяко ограничение на храната, ме кара да се чувствам нещастна и после се тъпча като прасе (съвсем съзнателно и нарочно), а като реша да не се ограничавам, започвам да качвам няколкото свалени килца и се намразвам на секундата, потискам се и се депресирам. Стигнах до там, че започвам да се виждам надебеляла още на следващия ден. Мисля си, че всеки , който ме погледне си казва, наум, че съм слон.
Ям, преяждам, понякога повръщам , но пак качвам килограми.
Намразих кантара и изпитвам неистова неприязън към себе си. Само като чуя вече думата спорт или диета и се побърквам от ужас. Сънувам кошамри.
Единствено не съм ходила на диетолог или психолог, защото не знам дали може да ми се помогне. Останала ми е само едничаката вечна надежда, че чудо ще стане и ще отслабна.
Хората около мен ми кзват, че не съм дебела и никой не може да повярва като кажа как се чувствам, но фактът си е факт.
Пила съм преди години Редуктил, който не ми помогна, а сега от един месец пия Ксеникал. Понеже по принцип не съм от най-редовните в тоалетната, нямам кой знае какви драми и неудобства с Ксеникала, но засега не съм отслабнала. Мисля да продължа да го пия и да започна отново да въртя колелото вкъщи. Друго не знам.
Съжалявам за объркания постинг, но изпитах нужда да споделя с вас.
Надеждата умирала последна...

Nelina_02
18th January 2008, 14:15
Nelina_02, чак сега виждам отговора ти. Ти от Пловдив ли си?
да :)

Nelina_02
18th January 2008, 14:45
Svinski_slon,
Много хора са в твоята ситуация, но при теб е хубаво, че не си се примирила, а искаш да промениш нещата,
:bravo:
Това като начало е добре.

Ето едно предложение от мен, дано да помогне.

1. Постави цел
напиши на един лист какво искаш да постигнеш и в какви срокове,
2. Постави листа на видно място да го виждаш всеки ден.След като го направиш започни ден след ден да
3. Следваш плана си.
До лятото ще си в чудесна форма и ще бъдеш щастлива като видиш постигнатите резултати.Направи си снимка сега и после и се сравни, за постигнатото
4. Направи си награда - подарък, дреха, нов приятел ;) ,екскурзия каквото и да е, според начина ти на живот.
Относно храната, хапвай като си гладна по малко и по често, на 3,4 часа, за да си оправиш метаболизма и да не трупаш и да отслабваш, а иначе предполагам знаеш основни принципи в избягването на: газирано, сладко, хляб, тестени и т.н., имай впредвид, че колкото по-малко кг остават /2,3 кг/ трябва да си все по -стриктна.Всичко е воля и желание.
Просто си намери мотивация и започни веднага.
Успех!!!

svinski_slon
18th January 2008, 21:07
Nelina_02, благодаря ти за отговора!
Ще напиша каква ми е целта, но честно казано не съм наистина сигурна, че ще я постигна.
Отсно храните, които не трябва да ям, аз знам, както и всички останали, но проблемът не е в знанието им... издържам известно време и после се нахвърлям върху тестото, че и сладкото, което преди не ми е било страст.
В понеделник започвам да "спортувам" у дома, да видим дали ще има смисъл. Въпреки, че от Ксеникала няма видим резултат, смятам да не го спирам. Надеждата ми е, че може да има ефект след няколко месеца. Не знам защо не мога да сваля тези килограми. Преди все съм напълнявала и сваляла просто с много малко ограничение, а сега ... знам, че всичко е в мозъка, но въпреки това не се справям. Засега :evil:
Едно знам със сигурност - няма да пропуша пак, ако ще това да е едиствения начин за отслабване. По-голям бич от цигарите няма.
Наиситна лакомията и чревоугодничеството ми са измуително настоичиви.

secretk
18th January 2008, 21:13
Наиситна лакомията и чревоугодничеството ми са измуително настоичиви.
обмисли и кaкво ти пречи в психологически плaн.
товa също е много вaжно.

rogi
23rd January 2008, 11:57
Пробвай с отвара от царевична коса.Определено подтиска апетита,но все пак не можеш да очакваш че като видиш храната ще ти се доповръща.Мисля че ако я съчетаеш с хрома наистина резултат ще има.

svinski_slon
23rd January 2008, 23:43
Извинявам се за тъпите въпрсои, но как мога да се сдобия с царевична коса и какво е това за хрома? :oops:

new_lady
23rd January 2008, 23:47
Извинявам се за тъпите въпрсои, но как мога да се сдобия с царевична коса и какво е това за хрома? :oops:
Ако имаш баба на село-питай я :lol:

mimika
24th January 2008, 11:17
Всичко това можеш да намериш в аптеките или дрогериите :wink:

Panda
24th January 2008, 14:35
При мен действа снимка на хладилника и чай Инхуа подтиска апетита, стига да издържиш поне 30 минути след чая да не ядеш :)

zozeto
30th January 2008, 09:09
При мен действа снимка на хладилника и чай Инхуа подтиска апетита, стига да издържиш поне 30 минути след чая да не ядеш :)

и аз гълтам чай Инхуа, ама само от месец се наливам с него и май няма много голям резултат, но ще продължа да си го пия :)
Пре теб как е има ли ефект? От колко време го пиеш?

lqlqlqlq
30th January 2008, 11:06
При мен действа снимка на хладилника ..
И аз съм сложила на хладилника 2 снимки дет съм 200 кила с целулит....и съм по бански :shock: :shock: Само като идват гости ги махам да не започнат да ме разпитват защо съм сложила кит на хладилника...та дано помогне тоя метод :biggrin: :mrgreen:

rogi
30th January 2008, 11:52
Царевична коса продават във всяка аптека,на кутийката пише как се вари и как се пие.Хрома го приемаш един път на ден по една таблетка,той поддържа нивото на инсулина на постоянно ниво и организма успява да се предпази от резкия спад на същия,което предизвиква вълчия глад.

zozeto
30th January 2008, 12:51
И аз си бях налепила няколко снимки, но когато бях в добрите си години - тренирах активно, спортувах всяка седмица - 16 часа танци, 5 часа плуване, 4 часа фитнес. Тогава изглеждах супер и много си се харесвах. Затова си бях сложила такива снимки, за да когато посегна към хладилника да се замисля каква съм била и каква съм сега. :)

svinski_slon
30th January 2008, 23:19
Момичета, супер сте! Благодаря ви за съветите и подкрепата.
Ще потърся и ще купя поне едно от тези неща. Лошото при мен е, че въпреки, че не съм гладна ми се яде и ям. Те това е гадна лакомия :(
Иначе, започнах да спортувам. От десет дни имам кростренажор и по 20 мин въртя интервално. Ходя пеша, качвам стълби.
От 2 дни ня пия ксеникал, защото свърши и сега се чудя дали да го купя пак или не? Какво ще кажете? За месец и половина , мисля че нямам резултат, освен ако не се брои за резултат това, че хапвам не съм на диета, но не съм напълняла чак толкова. Е, разбира се идеята е да отслабна, а аз засега не отслабвам. Решила съм да наблегна на спорта и колкото се може да внимавам какво ям.
От както не съм на диета се чувствам по-добре, не се тъпча чак толкова, но все пак.
Проклетите няколко килограма нямат преборване :girl_cry2:
не се отказвам обаче!

krisi_pat
30th January 2008, 23:33
Лошото при мен е, че въпреки, че не съм гладна ми се яде и ям. Те това е гадна лакомия Sad
оф и аз съм същата :(