PDA

View Full Version : Отказване от цигарите


Страници : [1] 2

_sladuranka_
5th November 2007, 18:35
Искам да ви попитам има ли някакво ефикасно средство за отказване от цигарите,но без съответния човек да знае? :2054:

fadito
5th November 2007, 18:40
преди имаше някакви глупости от сорта на:слага се конски косъм в цигарата и се оставя на пълнолуние луната да огрее цигарите и проблема е решен.Аз лично ги отказах преди 6 месеца,ама не с косми,а с малко желание и воля

_sladuranka_
5th November 2007, 19:07
е да ама този човек като няма воля... :1246:

cristiano7
5th November 2007, 19:34
като няма воля, да си пуши...то ако цигарите се спираха лесно и с някакво магическо хапче, сигурен съм че 90% от пушачите ще спрат на мига....
....много инат, нерви, упоритост, себеотрицание, граничещи с нахалство, егоизъм, идиотизъм, псувни и т.н. - ето това се иска понякога за да ги спреш...поне при мен стана така....не е хич лесно

а, забравих, ....ако пък иска човек да ги спре по-лесно - трябва да си намери някакъв стимул или цел, мотив или както там искаш го наричай...за мен това беше СПОРТА и постигането на хубаво тяло....защото самото пушене те вкарва в един омагьосан кръг - пушиш, нямаш въздух и сили за спорт, следователно не се движиш достатъчно, напълняваш и се депресираш :)
да, вярно с глад или почти никакво хранене някои си поддържат фигурата и пак си пушат, но помислете недостатъчното хранене и прекомерното пушене едновременно до какво ще ви докарат след време....

айде успех и мноооооого воля.....нечовешка воля :!:

auraa
6th November 2007, 15:56
Искам да ви попитам има ли някакво ефикасно средство за отказване от цигарите,но без съответния човек да знае? :2054:

Ето ти малко полезна информация за отказване на цигарите http://cigarite.atspace.com/otkazvaneto.htm Успех!!! :D

Мария Василева
3rd December 2007, 00:02
Спри цигарите (http://spricigarite.com/)

apolonia2006
29th December 2007, 12:12
купи си книгата НЕ ПУША ВЕЧЕ на АЛЪН КАР-аз вече я чета,прочетох за нея тук и веднга си я купих,помогнала е на много хора,не се намира във всички книжарници,но можеш да си я поръчах онлайн,тя е като диалог със самия себе си.също и аз съм в процес на отказване,не пуша по много,но почна ли да излизам с приятели и да седнем на чаша аперитив ,и веднага си мисля да запаля,с кафето също......ох,лош навик е пушенето,трябва взаимно да се подкрепяме и да споделяме ,мисля че форумите тук са мн полезни,срещаш много приятели с еднакви проблеми!!!

kukli4ka
29th December 2007, 23:28
Пушенето не е само навик,то е зависимост на организма.И затова отказването от цигарите трябва да е комплексно.В тази ситуация е много важно да не си сам,да имаш подкрепа.Това за създаването на група за взаимопомощ при отказване много ми хареса.Умна идея!

westside85
16th January 2008, 14:51
Пушенето не е само навик,то е зависимост на организма.И затова отказването от цигарите трябва да е комплексно.В тази ситуация е много важно да не си сам,да имаш подкрепа.Това за създаването на група за взаимопомощ при отказване много ми хареса.Умна идея!
Освен това зависимоста от зигарите е по силна от тази на наркотиците , ако някои се сеща филма "Вътрешен човек" там се разказва как тютюневите компании обработват тютюна , със специални вещества които деистват пряко на мозъка . плюс това се отделя голямо количество
хормон на удоволствието .

Dimitroff
16th January 2008, 14:57
е да ама този човек като няма воля... :1246:
За тебе или за гаджето става въпрос?

еМ ДжИ
16th January 2008, 18:08
Аз спрях цигарите преди 1 година - имах голям стимул - щяха да ми правят една пластична операция, при която имаше голям риск да не се получи,ако съм пушач ... та така - слагах си лепенки 3 дена, после като видях,че не ми се пуши вече спрях да ги слагам, въпреки , че те трябва да се слагат поне 3 месеца! Запазих си няколко за когато ходя по дискотеки - мен тогава ми беше най-трудно да не пуша) и така, напълнях като че ли, но съм много доволна - вече не смърдя на цигари ...
Но наистина трябва да знаеш защо го правиш - иначе няма начин!

bibi_82
16th January 2008, 20:54
аз вече втори ден не пуша...вчера свърших кутията си цигари и просто изведнъж реших че повече няма да пуша. не съм го обмисляла предварително. откакто сам пропушила преди 6 години не съм правила никакви опити досега да ги спирам но вече ми писна да ги пафкам честно казано. не е лесно изобщо но се надявам да издържа.не ми се пуши в интерес на истината, не се дразня и някой като запали пред мен, но навика е кофти работа - това е най-трудното за преодоляване според мен. стискайте палци да успея!

apolonia2006
17th January 2008, 13:49
браво!ще стискаме палци!!!!а по колко пушеше?

elincee
17th January 2008, 14:23
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

bibi_82
17th January 2008, 14:29
браво!ще стискаме палци!!!!а по колко пушеше?

средно по кутия на ден, понякога и по-малко, зависи. но кутия отиваше в повечето случаи

Dimitroff
17th January 2008, 14:34
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

Кажи на 200 човека, че ги спираш!Не си губи времето с лепенки и дъвки!От РАЗ се спират само! Същия бях - 2 кутии гарантирано-ако излизам вечер още 10-тина цигари ;)

Аз ги спрях на инат + факта, че съм адски горделив и не мога да си позволя да кажа "спирам цигарите" и да не го направя.Думата ми значи много! :cool: :wink:

Gavr1
17th January 2008, 20:30
е да ама този човек като няма воля... :1246:

Ами и аз това казвам всеки път, когато реша да направя нещо и не става - нямам воля! Да ама мен ако питаш не е от волята, трябва да си много амбициран. Да речем набележи си нещо хубаво в някой магазин и кажи, че ще си го купиш със спестените от цигари пари, не пуши 1 месец и то ще е твое. И съм сигурна, че ако един месец не пушиш ще видиш, че без цигари ти е по-добре и няма да запалиш повече! :wink:

Gia
18th January 2008, 06:22
Пушенето не е само навик,то е зависимост на организма.И затова отказването от цигарите трябва да е комплексно.В тази ситуация е много важно да не си сам,да имаш подкрепа.Това за създаването на група за взаимопомощ при отказване много ми хареса.Умна идея!
Освен това зависимоста от зигарите е по силна от тази на наркотиците , ако някои се сеща филма "Вътрешен човек" там се разказва как тютюневите компании обработват тютюна , със специални вещества които деистват пряко на мозъка . плюс това се отделя голямо количество
хормон на удоволствието .
Добро утро, за съжаление не само в него, Гришам си изкара цял роман, а се сещам за един добър филм-Thank you for smoking, който иска, може да го гледа.
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят. Тук пък е обратното, сега даже забраниха и на бара да се пуши, а при -4 по Фаренхайт не е гот да излезеш навън. Поне аз бях т.нар. социален пушач и като си бях вкъщи сама, не съм имала нужда, но на кафета, барове и клубове как само вървяха кутиите...

hubavelka
19th January 2008, 02:06
Че и като правиш секс се отделят ендорфини..... лошо няма, ще се намери начин да ги замести някак.

niki_igra4a
19th January 2008, 20:05
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

Никога не съм пушил,но познавам доста момичета,които пушат повече от 2 кутии на ден тежки цигари.Много ми е чудно как тези момичета успяват да поемат толкова огромно количество отрова и не им ли се отразява пагубно!Така че ще ми е любопитно да разбера как се чувства едно такова момиче като теб,пушейки толкова много и какво точно те кара да не спираш да ги палиш една след друга.

ледено_sЪrце
19th January 2008, 20:11
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят.
Да ти кажа доскоро беше така, но напоследък все по-голям е % на непушачите. В моя курс сега се оказа, че няма нито един пушач (освен учителя), а си мислех, че повечето ми набори са пушачи, защото нали преди се смяташе за готин порок. :sick: :2055:

snowy
19th January 2008, 21:19
Аз днес си купих една чанта с дъвки за отказване на цигарите и м исля от утре да ги спирам, но пуша по две кутии на ден и незнам дали сте успея, А МНОГО ИСКАМ!!! Някой знае ли колко време е продължава желанието за пушене? Помогнете ми............ :sos:

Пробвай с Tabex. Физиологичната зависимост е няколко дни само (имам предвид пристъпите на зависимост). После е въпрос на преборване с навика. Аз ги спрях от раз. С постепенно намялаване не става просто. Винаги ще се изкушиш да ги увеличиш. Успех!

Gia
20th January 2008, 00:51
И според мен, за да се откажеш от пушенето (аз съм непушач от 10 месеца), трябва да няма около теб пушачи, а в Бг всички като че ли го правят.
Да ти кажа доскоро беше така, но напоследък все по-голям е % на непушачите. В моя курс сега се оказа, че няма нито един пушач (освен учителя), а си мислех, че повечето ми набори са пушачи, защото нали преди се смяташе за готин порок. :sick: :2055:
Това е супер, само като си помисля как преди се прибирах от заведения направо дрехите ми и косата-всичко с накисване трябваше да бъде.

Disaster92
20th March 2008, 22:23
Всичко е до психиката и волята.Аз лично никога не съм пушил.Ако много го искаш ,ще намериш сили да спреш.Всички дъвки и простотии нямат никакъв ефект само си даваш парите напразно.Също така трябва и спрот ,защото напоследък като се заглежам по хората докато варвя по улицата повечето са затлъстели ,водят застоял живот и са с цигара в рака.Само едно не мога да разбера какво е това което ви привлича в цигарите,нямат нито един плюс.Пък и повечето ми съученици си мислят ,че е голяма газария да пушиш и съответно се тровят и дават пари заради еднот нищо.Народа е станал така алчен ,че се чуди какви простотии да измисля само и само да печели пари ,дори не му пука ,че заради неговата алчност и да си направи кефа от пари умират хиляди хора. :(

sibi
20th March 2008, 22:34
Чудя се като никога не си пушил, как толкова убедено заявяваш, че всичко е до психика и воля. От цигарите има физиологична зависимост и ако разчиташ само на психиката и волята (както направих веднъж) ще се тресеш като наркоман, който не може да си набави дрогата. Аз използвах "Табекс" и ми беше доста по-лесно от предишния път.
Но както казва Марк Твен - "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал поне 200 пъти".

Lollipop
21st March 2008, 10:38
Според мен, нито дъвки, нито глупости помагат. Единственото е волята - решаваш и ги спираш. А пък за момичетата, могат освен това да си представят какви вреди нанасят цигарите на външния им вид и така да се мотивират... :lol:
Чудя се като никога не си пушил, как толкова убедено заявяваш, че всичко е до психика и воля. От цигарите има физиологична зависимост и ако разчиташ само на психиката и волята (както направих веднъж) ще се тресеш като наркоман, който не може да си набави дрогата. Аз използвах "Табекс" и ми беше доста по-лесно от предишния път.
Но както казва Марк Твен - "Няма нищо по-лесно от това да спреш цигарите. Аз съм ги спирал поне 200 пъти".
Да, обаче някои все пак успяват, т.е тези, които достатъчно си ценят здравето. Явно е въпрос на воля - просто при едни е в повече, при други в по - малко.

sibi
21st March 2008, 10:39
Основното е волята, да.

Babri
21st March 2008, 11:09
Табекса помага ли?

sibi
21st March 2008, 14:36
Табекса помага ли?

На мен ми помогна. Правя сравнение с предишно спиране на цигарите без помощни средства и определено с Табекс е далеч по-лесно и поносимо. Е, решимостта и волята пак са необходими :)

Dia_t
21st March 2008, 14:55
Всичко си е до волята на човек.Съпруга ми на няколко пъти се опитваше да ги спре и табекс е пиел и с дъвки е пробвал,но нищо не му помогна и продължава да си пуши.Докато при мен просто реших и ги спрях,въпреки,че преди това пушех много и все още понякога ми се припалва,но се въздържам. :)

ZANDALEE
22nd March 2008, 09:07
С какво действие е табекса?Утолява никотиновия глад или просто като запалиш ти става лошо ли? :?

Nelina_02
22nd March 2008, 09:42
Всичко е до психиката и волята...Ако много го искаш ,ще намериш сили да спреш...

Индивидуално е и зависи от характера на човека.Когато си решил да се пребориш, ще намериш начина за себе си.При мен беше така:
след 11 години просто ги спрях, една сутрин се събудих и си направих кафе,
запалих цигара и ме "удари" главата, "- о така ли?" си викам, ще ме боли глава, ще ми миришат дрехите, устата и всякакви гадости,
скъсах кутията с цигарите и вече 8-ма година не пуша, без нужда от лепенки, терапии и хапчета.
Важното е да се вземе решение за отказване-начина?Кой както го усеща.

sibi
22nd March 2008, 10:05
С какво действие е табекса?Утолява никотиновия глад или просто като запалиш ти става лошо ли? :?

Утолява никотиновия глад.

Dia_t
22nd March 2008, 15:18
С какво действие е табекса?Утолява никотиновия глад или просто като запалиш ти става лошо ли? :?

При съпруга ми просто като запалеше цигара,дръпваше два пъти и я хвърляше.Казваше,че вкуса е друг и просто му е неприятна.Това беше докато пиеше Табекс,после като спря да го пие пак му се усладиха цигарките. :(

seduce
22nd March 2008, 18:52
Nelina е абсолютно права.Баща ми пушеше по три кутии на ден.Един ден преди седем години каза просто "стига" и от тогава не е запалил.Аз също съм ги спирала така за година и половина,но настъпи доста тежък период за мен и от нерви и притеснение пак ги почнах :evil:

brumbrum
22nd March 2008, 18:59
А каква е точно причината за качването на кг след спирането на цигарите?Увеличава се апетита?

seduce
22nd March 2008, 19:14
това си е изцяло на психична основа и навик.Когато ги спрях,качих един-два килограма първия месец,защото бях свикнала като нямам работа да припалвам и понеже вече не исках,прибягвах до хладилника.После се усетих,пък и не изпитвах вече нужда от цигара и си свалих натрупаното.Човешкия мозък е устроен да замества една потребност с друга,докато свикне с липсата.

brumbrum
22nd March 2008, 19:18
значи, ако спреш цигарите и си запазиш досегашното количество храна няма да качиш?

seduce
22nd March 2008, 19:21
не би трябвало да качиш,но ще ти е доста трудно да се сдържаш първите дни.Същото е като да си на някоя върла диета-постоянно мислиш за някакви високо калорични мазнотийки :?

sibi
22nd March 2008, 19:35
Аз замествах цигарите с плодове :)

deriel
27th November 2008, 14:56
Аз не пуша вече 1 месец - РЕЗУЛТАТ - 2 кг. качих, червата ми станаха лениви, избухвам много лесно и без причина, не мога да стоя на едно място повече от 5 мин. АБЕ СТРАШНА РАБОТА - поне го осъзнавам.
А иначе спрях цигарите постепенно Не знам защо повечето във форума са против. След като си взел това решение веднъж не мисля че има значение кога точно ще сперш да пушиш - днес, утре или в другиден.

lightpainter
27th November 2008, 15:02
Има значение. Защото има един период на абстиненция и той започва в момента, в който загасиш последната цигара, не когато ги намалиш от 10 на 5 цигари примерно.

Kameran
27th November 2008, 15:03
Един мой съсед ги спря с Табекс.Аз лично като разбрах,че съм бременна хвърлих цигарите в коша и КРАЙ!!!От тогава(вече 2 години)не съм запалвала. :D

deriel
27th November 2008, 16:31
Има значение. Защото има един период на абстиненция и той започва в момента, в който загасиш последната цигара, не когато ги намалиш от 10 на 5 цигари примерно.


Под НАМАЛЯВАНЕ имах в предвид следната схема, която приложих върху себе си:
ден 1 - 5 цигари
ден 2 - 3 цигари
ден 3 - 3 цигари
ден 4 - 1 цигара
ден 5 - 0 цигари и така до днес ден 25ти

помогнах си и с табекс.

lightpainter
27th November 2008, 18:58
Няма значение схемата. Непушач си от деня, в който си имала нула цигари и нула табекс :) Заради никотина, който съдържа. Както и да е, важното е, че вече си на нулата :)

Divinemouse
27th November 2008, 22:47
Има значение. Защото има един период на абстиненция и той започва в момента, в който загасиш последната цигара, не когато ги намалиш от 10 на 5 цигари примерно.


Под НАМАЛЯВАНЕ имах в предвид следната схема, която приложих върху себе си:
ден 1 - 5 цигари
ден 2 - 3 цигари
ден 3 - 3 цигари
ден 4 - 1 цигара
ден 5 - 0 цигари и така до днес ден 25ти

помогнах си и с табекс.


Може ли да кажеш как се пият тези хапчета...искам да спра и аз но нямам воля..Трябва да забременея за да ги спра а това не ми се нрави още...Въпреки че със първата си бременност ги спрях и в момента който спрях да кърмя бебето си купих цигари ...

deriel
28th November 2008, 09:19
Може ли да кажеш как се пият тези хапчета...искам да спра и аз но нямам воля..Трябва да забременея за да ги спра а това не ми се нрави още...Въпреки че със първата си бременност ги спрях и в момента който спрях да кърмя бебето си купих цигари ...[/quote]



В самото упътване на ТАБЕКСА е посочен начина на приемане. Иначе в първите дни пиеш по 5-6 таблетки, след няколко дена намаляваш приема и така около 1 месец, но задължително трябва да прочетеш указанията и да спазваш времето през което да приемаш таблетките. Но със сигурност табекса не ти дава повече ВОЛЯ, главното му действие е да не изпадаш в абстинентен период, защото в него се съдържа никотин и други вещества, който задоволява нуждата ти.

Но волята според мен не е най-важното, трябва ти някакъв стимул, например: НИКОГА ПОВЕЧЕ НЯМА ДА СИ КУПЯ ЦИГАРИ или нещо подобно. Не че съм забогатяла, но определено в семейният бюджет се усещат повече приходи отколкото разходи.
[u]Дано съм ти помогнала.

tirra
28th November 2008, 10:42
Ако не си мотивиран Табекс не помага.
Аз ги спрях без хапче за две години - пушех поне по две кутии на ден.
После пак пропуших, по леки но горе долу по кутия на ден... и сега вече не пуша от три години. Не съм палвала никаква цигара през целия период. Чувствам се страхотно, не ми се пуши дори често ме дразни някой като пуши около мен. Докато първият път съм припалвала по някоя др цигара.
Мъжът ми пуши по две кутии някъде. Пи табекс, но понеже още преди да го започне реши че неможе да ги спре, по силно било от него.... и естествено, въобще не му подейства Табекс-а.

Не си намирайте причина да НЕ ги спирате само щото ще напълнеете! Глупаво е. По-добре понапълнял, отколкото САМОотровен.

Успех на всички, които са решили да се отърват от този неприятен навик.

Divinemouse
28th November 2008, 11:52
Благодаря ви за изчерпателните отговори :2020:
Явно си е че трябва воля и стимул :lol:

jolifille
28th November 2008, 13:02
Аз не пуша от август месец вече :P Но за сметка на това взех няколко килограма,но ще ги приживея :cool: :lol: Не съм пила никакви хапчета,ното сам използвала лепенки,просто една вечер се почуствах много зле от този никотин,легнах си да спя, и на сутринта просто нямах желение да пуша даже с кафето ми!От тогава не съм си купувала сигари и не смятам да го правя :wink: :P

tirra
28th November 2008, 13:10
един мой съсед отказа цигарите по много гаден начин щото беше изпробвал вякви илачи и не се получаваше.
събираше си фасовете в един буркан. като му се препуши отваря капачката навира си носа вътре и вдишва мноооого дълбоко.
аз тва не бих го преживяла!
но ги отказа. сега обаче само като му кажат цигара и му се повдига.

Kameran
28th November 2008, 14:00
един мой съсед отказа цигарите по много гаден начин щото беше изпробвал вякви илачи и не се получаваше.
събираше си фасовете в един буркан. като му се препуши отваря капачката навира си носа вътре и вдишва мноооого дълбоко.
аз тва не бих го преживяла!
но ги отказа. сега обаче само като му кажат цигара и му се повдига.

Това вече си е отврат :shock:

еМ ДжИ
28th November 2008, 18:16
И аз ги отказах преди 2 години някъде... Наложи ми се по здравословни причини... Като разбрах, че не трябва да пуша, си казах - край.. но на другата сутрин с кафето не въздържах и си запалих една цигара.. Изпуших си я сладка-сладко и някакси усещах, че това ще ми е последната цигара.. Но без драми, без отвращаване от себе си - зашо я запалих тая цигара. Просто не запалих друга.. Пазих си кутията с цигарите към половин година - докъдето съм я стигнала... и после я изхвърлих май, не помня. :)
Първите няколко месеца качих някоко кила, но при мен имаше и други химийки намесени, затова не съм сигурна, че е точно от цигарите. А за запека - много лошо се получи - една година бях супер зле в това отношение... Сега, благодарение на редовния спорт съм ОК, но нищо друго не ми помамга :)
Успех на всички и ... според мен, просто трябва да решиш, да не го мислиш за нещо крайно. Във всеки един момент аз мога да запаля цигара... ако искам. Има ги в близкия магазин, всеки втори на улицата ги има. Та така ако мислите, ще успеете, а не като се мисли за цигарите като за нещо забранено.

lightpainter
28th November 2008, 18:32
За запека най- ефективното и най- безопасното средство известно ми досега е Oxypowder http://www.oxypowder.com/

misheto7
28th November 2008, 18:42
Ако не си мотивиран Табекс не помага.

Помага и то доста,както и лепенките.За Табекса говоря от личен опит ,а за лепенките от наблюдения върху колежката ми.От четири човека единствено аз която пиех Табекс преживях най-леко спирането на цигарите .Първия ден по навик исках да запаля ,втория се сетих ,чак вечерта ,а на третия вече бях все едно не съм пушила никога.За съжеление след няколко месеца ми се струпаха много нерви и проблеми на главата и първата ми работа беше да поискам цигара.И така се почна наново.Не съм се замисляла да ги спирам отново,но ако реша знам какво би ми помогнало.Моя колежка вече 2 седмица не пуши /с лепенки е /.Нито съм я видяла да се тъпче нито да й е чак толкова нервно без цигарите.Знам само едно за хора които пушат по-много е по-вредно да спрат цигарите от веднъж без никакви помощни средства защото това е страхотен стрес за организма.А за яденето не ми се пише чак.За първите два месеца бях качила 6 килограма :?

lightpainter
28th November 2008, 18:54
Мише, какъв стрес за организма :? Аз съм от тия, дето са пушили не по много, ами ако имаше начин и докато спях щях да пуша. Да се твърди, че е вредно, е смешно. Може да е по- стресиращо за някои хора, но вредно не е в никакъв случай. И за стресирането съм на друго мнение, ама както и да е, мога да премълча там.
На мен лично ми помогна книгата на Алън Кар, в ей тази тема е обсъждана доста и в самата книга доста добре е изложено защо е по- хубаво да се спрат цигарите отведнъж и без прием на помощни никотиносъдържащи средства http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3928

baba Gicka
29th November 2008, 22:05
Винаги ми е било чудно, ако спра цигарите какво ще си правя ръцета ако седна в заведение например. Ами аз с едно кафе можех да изпуша кутия цигари. И също така съм се чудила как колегите ми може да се дразнят от цигарения дим, на мен ми беше много готино като пушех и не осъзнавах колко дразнещо е това за непушачите. Един ден казах, че точно след седмица спирам цигарите и повярвайте ми имах достатъчно време да се подготвя психически, че примерно от въпросния ден повече няма да пуша. При мен подейства. Просто като дойде денят - аз вече нямах никакво желание да пуша. Дори цяла година от кафето ми се гадеше. Да не говорим колко забележки правех на пушачите, които влизаха с цигара в офиса. А и само заклетите пушачи знаят какво е усещането в устата сутрин като станеш - ужас :2044: Сега съм доволна от живота. Пийвам си кафенце и през ум не ми минава да запаля цигара - ами то можело и без този вреден навик .Всичко е до психическата нагласа, повярвайте ми....и малко инат трябва. После вече е лесно.

misheto7
29th November 2008, 22:30
Мише, какъв стрес за организма :? Аз съм от тия, дето са пушили не по много, ами ако имаше начин и докато спях щях да пуша. Да се твърди, че е вредно, е смешно. Може да е по- стресиращо за някои хора, но вредно не е в никакъв случай. И за стресирането съм на друго мнение, ама както и да е, мога да премълча там.

Не съм му чела книгите защото не ме е интересувало ,а и към момента нямам намерение да спирам цигарите :wink:

Това не можах да го разбера как хем не пушиш много ,хем ако можеш и докато спиш искаш да пушиш ама карай ти си знаеш :lol:

Не знам ти как възприемаш нещата но стреса оказва отрицателно влияние върху човешкото здраве и поради тази причина сума народ се занимават да дават съвети как да се избавим от стреса .Другото което е ако беше така ,нямаше да с произвеждат никотинови заместители /както и на наркоманите нямаше да се дава метадон / ама карй.Това си е мое мнение и не задължавам никого нито да го чете ,нито да го приема камо ли да се съгласява с него.Всеки си преценява как ,дали и защо да спира цигарите :cool:

lightpainter
29th November 2008, 22:47
Това не можах да го разбера как хем не пушиш много ,хем ако можеш и докато спиш искаш да пушиш ама карай ти си знаеш :lol:
Демек "много" е слабо казано.

Ами може би е хубаво да се прочете книгата, просто ей тъй за информация- тя помага именно с това- да се спре без стрес и без разни заместители. Аз стрес не съм имала. Както на единия ден дъних 3 кутии, така на другия, та до ден днешен, не пуша. Ни кила качих от това, ни нервна станах, дори и кафето си не спрях да пия, както правят някои, за да не ги подсещало на цигари.
Кое е така и кое не... аз също не съм много сигурна- факт е, че табекса е никотин, както е факт, че никотинът е вреден. А мое мнение е, че всички никотинозаместители са излишно даване на пари и продължаване още малко на тровенето, в никакъв случай необходимост. Казвам го от позицията си на човек, който не се е нуждаел и секунда от заместители. Та тъй, не е невъзможно да се спре без стрес. А щом има начин, аз лично не виждам що бих тръгнала да се тъпча с никотин на хапчета :)

misheto7
29th November 2008, 23:12
Та тъй, не е невъзможно да се спре без стрес. А щом има начин, аз лично не виждам що бих тръгнала да се тъпча с никотин на хапчета :)

Както каза Ivanin в една друга тема /вече те цитирам като класик/ :lol: :lol: :lol: има и негри с малки пишки и китайци с големи и т.н изключения ,но това не значи ,че важи за всички.Това ,че ти не виждаш смисъл да го правиш и си си намерила друг начин не значи ,че за друг няма да има по-добър и по -полезен начин.Изключения ще има винаги и от всичко :wink:

hubavelka
17th December 2008, 16:18
Аз от Нова Година съм на линия :roll:
Някой друг...?

sibi
17th December 2008, 23:41
Аз от Нова Година съм на линия :roll:
Някой друг...?
Аз :) За пореден път :wink:

Jackie
18th December 2008, 10:43
а защо трябва да е от нова година. ако наистина имаш желание би опитала колкото е възможно по рано не от нова година каква разлика прави една нова година. колкото по рано ги спреш толкова по добре за теб и по лесно. аз веднъж ги спирах за 15 дни после за 3 god после пак пропуших и сега пак ги отказах но смея да кажа че сега ми е мн по лесно защото не пуших толкова мн

tirra
18th December 2008, 11:33
пожелавам на всички които искат да се откажат от този неприятен навик Успех!
като една бивша пушачка - вече успешно три години искам само да ви кажа .... храната има съвсем друг вкус. Ще преоткриете ново измерение на насладата.
Кожата също става по-красива, а да не говорим че е страхотно да не се събуждаш с .... неприятен дъх.
Стискам ви палци!

еМ ДжИ
18th December 2008, 15:14
Винаги ми е било чудно, ако спра цигарите какво ще си правя ръцета ако седна в заведение например.
Имам страшен проблем, откакто не пуша и непрекъснато си чопля кожичките по ръцете, такива рани ми стават понякога... много лошо.. Чудя се какво да направя, за да спраааа... Залепям си ги понякога с лепенки, но това е само временно, минават ми и после пак се почва... :roll:

UrbanWitch
19th December 2008, 12:00
Нямаше ли някакви кремчета или специален лак за тази цел? Или те бяха против гризане на нокти....

Аз съм малко странен пушач - мога да не пуша дни наред. Преди години изкарах една много тежка ангина и един месец не бях пушила. Цигарите не са ми фикс идея, сутрин на гладно ми става кофти да пуша, дори вечер понякога ако прекаля ми прилошава. Да не говорим, че ако съм в заведение с лоша вентилация (за съжаление долния етаж на Алба е така) се побърквам.... Една кутия цигари ми отива за седмица, понякога 2, зависи дали ще има купони и излизания. Не ми е кеф да пуша сама и на сухо, без питие, може би затова съм така.

Иначе след пушене на наргиле вкуса на цигарите е отврат, буквално на лайна. Незнам обаче дали наргилето не е по-вредно, ако някой има представа да каже.

hubavelka
19th December 2008, 16:50
Аз от Нова Година съм на линия :roll:
Някой друг...?
Аз :) За пореден път :wink:

Еми хайде тогава :wink:
Аз от Н.Г. съм замислила 1 милион щтуротии, които смятам да осъществя.
Цигарите са една от тях :lol:

deriel
21st December 2008, 11:27
И аз ще пробвам пак от нова година /ще ми бъде втори път само за около три месеца :oops: /

black_coffee
21st December 2008, 11:54
Аз от Нова Година съм на линия :roll:
Някой друг...?
Аз :) За пореден път :wink:

и аз...за пореден път :lol:

hubavelka
21st December 2008, 16:55
Охо :lol: :lol: :lol:
Събрахме се тайфата, хайде тука е The place !!!
Тъкмо взаимно ще си даваме кураж :wink:

aniK
21st December 2008, 22:55
Аз съмз аклет непушач и съм отказала доста познати. Стискам ви палци силно, момичета!!! Последно една моя приятелка, която пушеше по много от години един ден каза и просто спря. Преди това много и говорих как има воля да пости всичките църковни пости от години насам, пък няма воля да откаже цигарите. абе и други неща и говорих :D

sibi
21st December 2008, 23:14
Аз съм от най-пушещите и два пъти спирах за по няколко месеца. Лошото е, че пак започвах. При мен проблемът е, че цигарата ми е нещо като награда или време за мен - като свърша някаква работа и сядам с кеф да изпуша една цигара :) Ей това не намерих с какво да го заместя, иначе нито ми пречеше, че някой пуши около мен, нито съм се чудила какво да си правя с ръцете, както някои се оплакват.

deriel
22nd December 2008, 13:11
Аз съм от най-пушещите и два пъти спирах за по няколко месеца. Лошото е, че пак започвах. При мен проблемът е, че цигарата ми е нещо като награда или време за мен - като свърша някаква работа и сядам с кеф да изпуша една цигара :) Ей това не намерих с какво да го заместя, иначе нито ми пречеше, че някой пуши около мен, нито съм се чудила какво да си правя с ръцете, както някои се оплакват.

Олелеле, това все едно аз съм го писала, и при мен е така, даже понякога си правя почивки заради цигарата. :good_luck:

hubavelka
19th January 2009, 10:57
Никой не пише в темичката.... :roll:
Докъде го докарахте момичета?
Аз - до под кривата круша :oops:

sibi
19th January 2009, 11:37
Докъде го докарахте момичета?

Аз вече 18-ти ден не пуша :D

hubavelka
19th January 2009, 12:30
Браво!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dani84
20th January 2009, 14:42
Преди 4 месеца се разболях от хепатит,бях в боницата 17 дни.От тогава не съм пушила,с изключение на 1-2 дръпвания от които ми стана лошо и дори вкуса ми се стори ужасен,все едно не бях пушила 6-7 години преди това.
Всичко е въпрос на воля.Няма лекарство което да помогне по добре от волята,или ако сериозно озъзнаеш че тютюнопушенето вреди на здравето ти и ако продължаваш си съкращаваш живота.

Руми_
21st January 2009, 08:39
Включвам се в отбора на отказващите.Много е трудно и все още припалвам по една-две,но силно се надявам да се заинатя и да ги махна тотално.

мауз
24th January 2009, 18:47
Здравейте дами!
И аз не съм от голямите пушачи 5-6 на ден, но искам да ви разкажа какво ми каза един лекар онзи ден.
1 изпушена кутия, дори да не е за един ден, се равнявала на стоене 1 час зад работещ автобус и дишане на изгорелите газове от ауспуха.
Кофти навик :cry:

via_42
19th February 2009, 14:02
Започнах да спирам от снощи-т.е. от тогава не съм пушила....По Нова година не пуших няколко дни и пак не удържах....Надявам се сега да стане, имам волята и желанието да се справя!

Mycka
19th February 2009, 15:19
пускай смс-и за отказване на цигари!
така хем ще си мислиш,че не си си дала парите за тютюнева глупост,хем и ще си мислиш,че слушаш нещо мноог важно!

на мен смс-а за циците не ми помогна особено,но аз продължавам да се приспивам с него :roll:


всичко е до воля.
почни д апуши гадни и тежки цигари и лека полека ще се отвратиш от тях

via_42
19th February 2009, 15:29
от тежки цигари ефект при мен няма....
Просто искам да издържа да не паля

hubavelka
20th February 2009, 09:06
Аз удържам фронта упорито от 15 януари насам :lol: :lol: :lol:

via_42
20th February 2009, 09:17
Аз удържам фронта упорито от 15 януари насам :lol: :lol: :lol:
Браво, герой :1203: А как се справяш с тоалетната? Или това не ти е създавало проблеми?
Как ти е теглото?
Спазваш ли някакъв режим на хранене?

hubavelka
20th February 2009, 09:43
Герой ми, миналия път удържах цяла година.
С WC-то нямам никакви проблеми, но и аз никога не съм имала.
Иначе качих едно, две килца, но това е по-скоро от режима ми и от джънк фууда, който набивам в последно време.

via_42
20th February 2009, 09:49
аз предния път удържах само няколко месеца и пак се захванах с мисията да се тровя
сега съм твърдо решена да не се откажа
И аз преди не съм имала проблеми с тоалетната,м но сега се чувствам издута...хм, може и просто да си въобразявам, дет се вика един ден няма да умра нали :)
иначе гледам да внимавам в храната....даже възнамерявам да си направя прочистващи дни-само на сокчета някакви, че се усещам задръстена....

fruitty
20th February 2009, 16:54
хей пожелавам ви успех.възхищавам се на волята ви аз нямам такава но поне не се и самозалъгвам че разни лепенки хапчета и така нататък ще ми помогнат ако нямаш воля за сметка на огромно желание.лошото е че хората около мен масово са пушачи.единственото което постигнах е че една кутия ми стига за повече от един ден.знам че е нищо но...мен ме притесняват килограмите и запека/заради който главно пуша сутрин иначе няма минаване през 00/ иначе не чувствам необходимост от пушене след ядене или като пия кафе,просто обикновено ми е скучно и няма какво да си правя ръцете и вместо да блея тъпо в пространството -пуша :?

via_42
20th February 2009, 17:06
ами хапвай повече зеленчуци...и супи, и мен запек ме притесняваше, ама за сега май не е зле ... Пък и да ти кажа сега спокойно мога да си позволя толкова много козметични процедури

fruitty
23rd February 2009, 08:58
ами аз основно ям плодове и зеленчуци покрай дюканската диета започнах да ям месо при което свалих килограми но после ги върнах съответно сега съм напълняла и ако кача и от спирането на цигарите ще умра от яд .или от затлъстяване :D

via_42
23rd February 2009, 10:49
Според мен е някакъв мит, че се дебелее от отказването от цигарите....при непромяна на хранителните навици няма как да се дебелее...а пък ако се включат и малко физически натоварвания съвсем...

Solver
23rd February 2009, 10:59
Може би трябва да се напише горе след името на форума :lol:

За пореден път - забележете, че аз не казвам "според мен" . От факта, че спирате цигарите, НЕ се дебелее - това е друг факт. Дебелее се от увеличения апетит и несъзнателното увеличение на приетата храна. При наличието на такъв факт, който няма нужда даже от медицинска обосновка, не виждам смисъл 5000 потребителя да кажат "според мен не се дебелее" - просто прочетете темата, преди да пишете.

bibi_82
23rd February 2009, 11:38
От личен опит - като спрях цигарите (макар че в момента пак пуша) ми се увеличи апетита за сладко. Да ми се е ядяло повече като цяло не съм забелязала(ако говорим за глад) но навика да поднасяш цигарата към устата си те кара да посягаш към храната като към заместител - трябва си огромна воля и да не пушиш и да не ядеш :D

еМ ДжИ
23rd February 2009, 13:24
Според мен е някакъв мит, че се дебелее от отказването от цигарите....при непромяна на хранителните навици няма как да се дебелее...а пък ако се включат и малко физически натоварвания съвсем...
Метаболизма при пушачите доста се променя и след като откажат цигарите става по-бавен. Ти спирал/а ли си ги, че твърдиш това? Аз не познавам човек, който е спрял цигарите и да не е качил поне 5 кила. Включително и аз, но при мен се дължеше на комплексни фактори - лекарства най-вече. Така, че, ако си под 20 е лесно да говориш много - но метаболизма е страшна работа. След 25 особено се променя, да не говорим по-нататък. Трябва истинско желание и знание, за да запазиш килограмите си.
Точно при НЕПРОМЯНА на хранителните навици на 30 вече си тлъст. ЗАщото, за да си запазиш кг, трябва да намалиш количеството приемана храна!
Особено в критическата, тогава вече е съвсем забавен и затова почти няма човек, който да няма някакви здравословни проблеми, да е със същие кг както като на 20...! КАЗВАМ ГО ОТ СОБСВЕН ОПИТ, защото СЪМ в критическата и просто е адски трудно да отслабнеш! Почти нищо не трябва да ядеш, спорт до дупка и кво ли още не. Сега за 3 години успях да сваля 10 кг, при условие, при неуморен труд и ограничено хранене, но не прекалено ограничено, все пак начин на хранене, а не временна диета. Както и да е, дразня се , когато си на -наисе и ти е лесно - не ядеш 1 ден и вече си закопчаваш дънките от 4ти клас.

via_42
24th February 2009, 11:17
Според мен е някакъв мит, че се дебелее от отказването от цигарите....при непромяна на хранителните навици няма как да се дебелее...а пък ако се включат и малко физически натоварвания съвсем...
Метаболизма при пушачите доста се променя и след като откажат цигарите става по-бавен. Ти спирал/а ли си ги, че твърдиш това?
Да, няколко пъти, дори в момента отново съм ги псряла с идеята да не започвам пак
Аз не познавам човек, който е спрял цигарите и да не е качил поне 5 кила. Включително и аз, но при мен се дължеше на комплексни фактори - лекарства най-вече. Така, че, ако си под 20 е лесно да говориш много - но метаболизма е страшна работа. След 25 особено се променя, да не говорим по-нататък. Трябва истинско желание и знание, за да запазиш килограмите си. Всъщност съм на 27, за съжаление в момента също съм подложена на прием на лекарства, налага се, но за засилване на метаболизма трябва да се работи комплексно, струва ми се, че това ти е ясно
Точно при НЕПРОМЯНА на хранителните навици на 30 вече си тлъст. ЗАщото, за да си запазиш кг, трябва да намалиш количеството приемана храна!
Позволи ми да не се съглася с това твърдение-при добри хранителни навици и увеличена физическа активност не е необходимо да ставаш тлъст на 30

Особено в критическата, тогава вече е съвсем забавен и затова почти няма човек, който да няма някакви здравословни проблеми, да е със същие кг както като на 20...! КАЗВАМ ГО ОТ СОБСВЕН ОПИТ, защото СЪМ в критическата и просто е адски трудно да отслабнеш! Почти нищо не трябва да ядеш, спорт до дупка и кво ли още не. Сега за 3 години успях да сваля 10 кг, при условие, при неуморен труд и ограничено хранене, но не прекалено ограничено, все пак начин на хранене, а не временна диета.
С това няма да се несъглася, само ще добавя, че на майка ми - много след критическа с много кила в плюс й беше нужно само време и изключване на лоши навици, и свали 10 кила...и задържа, сега сваля някъде около половин килограм за месец, но без да качва
Както и да е, дразня се , когато си на -наисе и ти е лесно - не ядеш 1 ден и вече си закопчаваш дънките от 4ти клас.
Не съм в тийн възрастта, макар да ми се иска...просто моите хранителни навици са такива, каквито са - ям поне три пъти на ден, ям супи, салати, постя, пия минимум два литра вода, не пия газирано и от сладкото ям само шоколад

еМ ДжИ
24th February 2009, 12:45
Браво! Ако имаше повече хора като вас, света щеше да е едно по-красиво място ;)

мауз
24th February 2009, 18:30
Муска какви са тези смс-си за отказване? Абе трудничко е, а и ако качиш килограми?
Иванине, от какво по-бързо се умира: от цигарите или от тлъстините?

via_42
25th February 2009, 09:59
При всички случаи ще умреш! Това е сигурно, освен това ти дебели пушачи не си ли виждала?
Аз имам няколко примери ей така на прима виста
Не че съм някакъв агитатор - спри цигарите, ама ....като нямаш мотивация, няма защо да търсиш оправдания

mama_nasi
25th February 2009, 21:21
чЕТА, ЧЕТА, ВЕЧЕ МЕСЕЦ ЧЕТА. ЧЕ ТО АЗ СИ ИМАМ ВСИЧКО НЕОБХОДИМО! НАДНОРМЕНО ТЕГЛО, ЗАБАВЕН МЕТАБОЛИЗЪМ, ПУШАЧ НАД 30 ГОДИНИ, И ОБЕЩАНА КОЛА АКО ОТКАЖА ЦИГАРИТЕ. ДА АМА ТО НЕ Е НИКАК ЛЕСНО. ПРИ ТРИ ДНИ НЕПУШЕНЕ СТИГНАХ ПОЧТИ ДО ПРИПАДЪК.ОТ ГАДНИТЕ СИЛНИ ЦИГАРИ ЗАПОЧНАХ ДА КАШЛЯМ, АКО НАМАЛЯ ЛЮБИМИТЕ - ЯДЕ МИ СЕ СЛАДКО. КАЖЕТЕ КАКВО ОЩЕ МОГА ДА НАПРАВЯ? ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ СПОРТНА НАТУРА!

via_42
26th February 2009, 09:21
като за начало да пишеш с изключен капс :wink:
А после-никой не може да помогне, ако ти не сиакш-някой се опитва да те "подкупи" с кола...а на теб не ти действа-за друг това би бил невероятен стимул
помисли си-всичко ти е в главата!
Пушила си 30 години и тежки цигари кво?! А леки кво?
Аз пуших около хм....малко повече от 10, всъщност малко повече е 12 години(ама това е защото аз нямам 30 :oops: :oops: :oops: ) Аз пуших (сякаш разбираш ли вече мога да се нарека непшач :lol: ) всякакви лайна-ама всякакви-тежки, леки и сега реших да спра, не защото не обичам да пуша, а защото не мога повече да се гледам къв съм наркоман - будила ли си се през нощта, защото не можеш да спиш....А запалвала ли си цигара, за да заспиш...и се оказва, че си изпушила половин кутия, гледайки някое филмче, за има-няма два часа? И на другия ден не стига, че не можеш да гледаш, щото ти се спи, ами и глас нямаш....много яко...
никой не може да ти каже "недей", ти сама трябва да го искаш

Solver
27th February 2009, 09:16
мауз, от каквото ти е писано, аз не съм видял някой да умре от тлъстини, нито от цигари :lol: Хората умират от болестите, причинени от тези фактори, сега кой какво на какво ще попадне няма как да знаеш.

Solver
27th February 2009, 09:22
Ем Джи, как ще се забави метаболизма няколко пъти бе, ти чуваш ли се :lol: По тая логика един 120 килограмов, който пуши 1 кутия на ден, след като ги спре... Трябва да стане около 260 кг. Никотинът влияе на апетита, той не влиза в стомаха и не влияе на храносмилателната ти система. Никотинът влияе на белия дроб, не на стомаха. Повечето пушачи започват да ядат междинно разни сладки работи, вафли, кроасани, как няма да качат 5 кг ? И ако с цигарите имаш бърз метаболизъм, защо много от пушачите и над 50% от тях имат и големи шкембенца и големи задници, не е логично, нали? Или не знаеш какво значи метаболизъм? Ебати интерпретациите може да срещне човек в тоя форум :lol: Ще се повторя - не си правете извод върху грешни причини.

Sorry за 2-те пореди мнения.

мауз
27th February 2009, 11:32
Иванин е прав, но ако дадеш някакъв номер? за спиране на цигарите имаш голяма награда от мен.
Тука изключвам волята защото мъжа ми дори и не иска да слуша да ги намали поне малко, та дай някакъв съвет - да му сипвам нещо в кафето или в яденето. :lol: :lol: И не се спирай на цианкалий - искам си го жив по-дълго време :idea:

via_42
27th February 2009, 12:02
Искаш мъжа ти да ги спре? Няма начин, ако той не иска....аз не че съм Иванин, ама да си кажа болката :oops: Моя също пуши, на мен това не ми пречи...пък и кво ли да му кажа "Ама дарлинг, недей, че много лошо..." Той глава няма ли си, че аз да му казвам?! Та такива ми ти мисли ми се въртяха из главата....и исках да ги споделя

мауз
27th February 2009, 16:44
Да, но моят е с два инфаркта и два стенда. Като му заговоря само да намали поне цитарите ми отговаря "...остави ме да си умра на спокойствие, бе жена..." :evil:
Тогава няма да мислиш има ли глава на раменете или не. Те техните глави са все по-надолу... :wink:

Solver
27th February 2009, 17:15
Той на колко години е?
Не мога да ти дам номер, всеки сам си решава :) Мен примерно не ми доставя удоволствие да стоя сам и да пуша, не че ми доставя и иначе, не виждам смисъл, не виждам и лично удовлетворение. Сега нямам време, но и да имах, едва ли щях да ти дам някакъв действащ съвет - няма начин ; ) Цигарите са голяма напаст и за жалост скоро ще си проличи още повече.

Все пак сегашните възрастни хора са започвали да пушат на 20-25-30 години, а поколенията с мен и след мен започват на 10-15, аз лично очаквам големи аномалии, особено при раждаемостта. Да не говорим, че България е на дъното в средната продължителност на живота, един 65 годишен човек живее още 13, докато в страни като Швейцария цифрата е 18+, а там децата не започват да пушат на 10 години. И цигарите са поредния фактор, който ще свали границата още повече, но какво да се прави, ела им обясни :)

мауз
27th February 2009, 22:06
Дай рецепта, съвет, пример - другото всички го знаем :cry:

Solver
27th February 2009, 22:08
Ей сега в метрото видях рекламата на някакъв, който чрез хипноза те кара да откажеш цигарите :lol: Също има и чрез хипноза да отслабнеш и да станеш богат :lol:

buba-77
28th February 2009, 01:09
Браво да беше метнал координати тука ,че да се възползваме :2016: :2016:

Някой има ли информация за отказване на цигарите посредством апарат.Става въпрос за някаква електростимулация :roll: Слагали се някакви нещица по пръстите ,които действат на нервните окончания .

Струвало 150 лв. След процедурата просто не ти се пушело въобще.

Моя позната си го е правила това ,но неможа да ми обясни .
Тя в момента не пуши /минаха 8 м . от процедурата/

Мария Василева
13th April 2009, 14:24
Моя позната си го е правила това ,но неможа да ми обясни .
Тя в момента не пуши /минаха 8 м . от процедурата/
Бубе, питай твоята позната за повече инфо, моля те! Дали е ТОВА (http://www.iqsbulgaria.com/how-quit-03.html)?

July_777
17th April 2009, 22:27
Здравейте, искам да ви споделя за ефекта на електронната цигара, която имам от 4 дни. Тя се зарежда с пълнители, които са с различно съдържание на никотин, като има и такива без никотин(те не съдържат катран и всички отрови които има в нормалните цигари). В инструкцията пише, че за да се откажат цигарите трябва да се започне с пълнителите с най-високо съдържание и постепенно да се сменят докато накрая поставиш пълнител Никотин 0. Но аз реших да започна направо с последния. Значи ел.цигарата е направена много сполучливо- особено дима които изкарва(без мириз), отпред свети като огънче, само че е доста по-тежка от нормалната цигара. Дори че пълнителя ми е без никотин, дърпайки пак се усеща в устата мириз на тютюн. За мен това е много добра идея за отказване от цигарите....защото пак държиш цигара, пак дърпаш, пак усещаш някакъв аромат на цигара. Другото хубаво нещо е, че тази цигара вече може да се пуши в самолети, автобуси, заведения...изобщо навсякъде където е забранено и ще бъде забранено пушенето.
Като пари...не е по-евтино или по-скъпо. Излиза същото, но поне не се тровиш. Пробвайте, зслужава си!!!

Jane30
28th April 2009, 14:54
Не знам дали има нещо конкретно, което да откаже пушачите от цигарите, но знам, че в повечето случаи всичко е въпрос на воля. Познавам един възрастен човек, който е пушил през целия си съзнателен живот и то по две кутии на ден и ги спря от раз, без никакви помощни средства. Вече повече от 4 години не пуши и се чувства отлично.

stelchi
3rd May 2009, 14:49
Аз пуших от 17 годишна, сега съм на 25г. Единственото, което ми помогна да откажа цигарите, бе страхът. Един ден просто се зарових из сайтовете тип “Как да откажем цигарите“ и “ Какво ни причинява тютюнопушенето“ и толкова се уплаших от видяното, че така и не отворих кутията.Гледката на болни от рак, множеството снимки на различни органи на тялото, разядени от рака беше потресаваща. :2044: Около 2 години не помирисвах и цигара, сега да си призная, последните месеци припалвам 1-2 ако съм навън с питие, но само това. Мисля че малки удоволствия, макар и вредни, трябва да си позволяваме от време на време :wink: Успех на всички и много усмивки от мен!

Babri
10th May 2009, 16:35
Аз смятам вече да отказвам цигарите.А междувременно ако ми се допуши много,ще се залъгвам с плодове :P

apoklistika
10th May 2009, 16:39
Успех, издържиш ли първите 3 седмици, после е лесно :)

Babri
10th May 2009, 16:45
Апо, :2015: Смятам да издържа,защото съм инато магаре :lol:

dazzling_girl
10th May 2009, 17:51
Апо, :2015: Смятам да издържа,защото съм инато магаре :lol:
Цигари се отказват само с ЯКО инат!Успех :)

Мария Василева
10th May 2009, 23:48
Много се радвам на всеки, отказал цигарите! :D Фърли едно очо и на тази тема (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3928&postdays=0&postorder=asc&start=0) :2043: :2043:

Babri
11th May 2009, 20:15
Мария, :2015:

aniK
11th May 2009, 20:27
Аз смятам вече да отказвам цигарите.А междувременно ако ми се допуши много,ще се залъгвам с плодове :P

Ей, мацка, може ли така - супер мадама, тренираща и изглеждаща страхотно, пък да пуши :buttslap: МНОГО СИЛНО ТЕ ПОДКРЕПЯМ в това твое решение!!! :good_luck: Ще се справиш :girl_kiss2:

Babri
11th May 2009, 20:56
Аник ,благодаря ти златна:girl_kiss2:

Разчитам на твоята подкрепа както и на останалите мацки спрели цигарите.

Приемам всякакви съвети и критики :P

Stefi B
11th May 2009, 20:57
Аз от време на време пуша и много се дразня.Отида ли с приятелка,която пуши на кафе и паля. Може 2 месеца да не пуша и после се изкушавам :(

Babri
11th May 2009, 21:04
Стефи,повече никакви изкушения :buttslap:

Мария Василева
11th May 2009, 23:05
Има нЕкои епизодични пушачи. За тях не знам, макар че и те бяха описани в прослувутата книга "Не пуша вече" на Алън Кар. От нея едно запомних - че казваше "пушете си докато четете книгата, не ги спирайте сега". :lol: Много успокояващо действа на един пушач, не се чувства лишен от нещо. :wink:

Наскоро дръпнах от една цигара - уж да изпуша само 1, то едва две дръпвания направих и така лошо ми завоня устата, че направо си викам "Няма да се цапам я!" и я остайх. (тук виркам носа до небето) :1252: :)

apoklistika
11th May 2009, 23:11
Аз в България попушвах :lol: може да се каже, че бях за един момент епизодичен пушач :lol: първата цигара оставя такова чувство, втората вече си я пушиш с кеф, тъй че трябва да се внимава с такива дръпвания, много бързо връщат пак към старите навици. Но при мен вече съществуваше твърдото убеждение, че мога да ги спра и няма да умра, ако ги спра :lol: заради гадната воня започнах да си купувам цигарилоси и долу горе малко преди да разбера, че съм бременна, почна и от тях д ами се гади и тъй дори не спрях по мое желание. Въпреки всичко моя злобил не пропусна да ме натовари, че видиш ли, колко време не съм пушила, ся баш първите седмици от бременността съм пушила :lol:

Beautiful_
12th May 2009, 08:15
И аз мислех да ги спирам по повод увеличението на цените, ама от тогава повече ми се пуши :roll:

Мария Василева
13th May 2009, 18:04
... една красноречива картинка (http://slackpack.net/files/funny_ads/gview6.png), и още една статийка (http://www.zdrave.bg/?c=n&id=928) (специално последния абзац) за мотивация. :2003:

Solver
13th May 2009, 18:15
Ябълките удължават живота с 3 години

Даа, броколите с 2, бананите с 0.8, смехът с 4, корените от цвекло с 5, увеличението на заплатата с... То май го намалява, щото увеличава греховете... Абе като цяло без проблем бихме доживели 150 години, ако просто ядем храните от тези изследвания :2045:

Мария Василева
13th May 2009, 19:28
.. Абе като цяло без проблем бихме доживели 150 години, ако просто ядем храните от тези изследвания :2045:
И най-вече ако НЕ пушим! :wink: :lol:

Solver
13th May 2009, 19:48
Вече отивам към 200... :roll:

monita_g
15th May 2009, 21:07
:2055: Иванине, не стига, че си умен, ами си и забавен, не мога... :)

igtigt
16th May 2009, 13:43
аз не пуша вече от 45 дни и много се кефя ... според мен не е до воля, а до интерес ... светът на непушачите май е по-интересен, а и един ангажимент по-малко ... сега вече не трябва да излизам, за да си купувам цигари, както и да внимавам да не ги забравя и т.н. ;-)

Stefi B
16th May 2009, 17:51
Изпуших 3 цигари днес :cry: Сега ще се самонаказвам някак си :?

Babri
16th May 2009, 18:33
Вече 6-ти ден не пуша:1203: Горда съм със себе си.

Bebs
16th May 2009, 19:19
Аз пуша от много малка, но последната 1 година пуша супер рядко, Примерно 2 3 месеца мога да не пия, отивам на дискотека и пуша, после след 1 седмица и изобщо само когато се сетя...
Но тъй като не съм редовен пушач (ве4е) никога не пуша сутрин или на гладно, защото мога да припадна.
Спрях ги като постоянно се самонавивах колко е тъпо и излишно да се пуши и 4е мога да опитам, 4е не ми е непосилно и т.н.
Успех

jolifille
16th May 2009, 19:25
Вече 6-ти ден не пуша:1203: Горда съм със себе си. Супер завиждам ти имаш голяма воля :P

Babri
16th May 2009, 19:32
Мацка,по-скоро се заинатих :P А стимул за мен се оказа един приятел-страстен пушач,който вече не пуши.Ей тъй,отказал ги от раз.И аз реших,че след като той може-мога и аз.

Днес с голямо удоволствие си изпих кафето навън-разбира се без цигари :wink:

jolifille
16th May 2009, 19:36
Мацка,по-скоро се заинатих :P А стимул за мен се оказа един приятел-страстен пушач,който вече не пуши.Ей тъй,отказал ги от раз.И аз реших,че след като той може-мога и аз.

Днес с голямо удоволствие си изпих кафето навън-разбира се без цигари :wink: уффф кафе без цигарка :lol:
Може ли да те попитам,отраз ли ги спря или леко по леко намали броя им докато ги спря окончателно :?: мерси :2020:

apoklistika
16th May 2009, 19:44
Бабри, почакай да видиш зимата с какъв кеф ще си иеш кафето в заведения :lol: чувам, че май се е приел закона за забрана на пушенето и в Бг, тъй че добро време си ибрала... като ги гледам пушачите колко са нервни по заведенията и как мине се не мине половин час и притърчват навън.... хем ги съжалявам, хем благодаря, че аз се оттървах от точи порок :) и най- хубавата част- колкото и да стоиш по заведенията, не се вмирисваш на фасове :1259:

Babri
16th May 2009, 19:44
Отраз ги спрях.В понеделник изпуших последните 3 цигари и реших че нова кутия няма да купувам. :P

Онзи ден влизаме в един магазин с детето да му купя нещо за хапване и си мисля че трябва да си купя цигари.После сетих че вече не пуша :lol:

Ще се опитам да не позволявам повече да бъда зависима :wink:

Babri
16th May 2009, 19:49
Бабри, почакай да видиш зимата с какъв кеф ще си иеш кафето в заведения :lol: чувам, че май се е приел закона за забрана на пушенето и в Бг, тъй че добро време си ибрала... като ги гледам пушачите колко са нервни по заведенията и как мине се не мине половин час и притърчват навън.... хем ги съжалявам, хем благодаря, че аз се оттървах от точи порок :) и най- хубавата част- колкото и да стоиш по заведенията, не се вмирисваш на фасове :1259:

Даа Апо,май се е приел този закон вече :P И добре че аз няма да бъда от тези притичващи пушачи :lol: Предпочитам кротко да си пия кафенцето без цигари с мисълта,че имам един порок по-малко :)

apoklistika
16th May 2009, 19:57
Много голя кеф е да осъзнаеш колко неща не трябва вече да правиш заради цигарите :)
Аз с такава наслада съм си мислела посред нощите- ето, сега ако пушех още, щях да стана, да се облека и да подкарам към бензиностанцията за цигари, а сега не трябва да го правя :lol: Не трябва да пера пердета на всеки две седмици, не трябва посред зима вкъщи винаги да има отворен прозорец, бе много работи не трябва :)

jolifille
16th May 2009, 20:01
Babri благодаря ти за отговора :2020:

Babri
16th May 2009, 20:17
Апо,досега не ми е пречело толкова че пера често пердетата или дрехите ми се вмирисват.Беше ми тягостно от факта че тровех децата си :roll: Всеки път като запалех цигара,те ми казваха:"Мамо,няма ли да спреш да пушиш"?

Както и да е,надявам се нищо повече да не ме провокира да димя :wink:

Мария Василева
16th May 2009, 22:10
Онзи ден влизаме в един магазин с детето да му купя нещо за хапване и си мисля че трябва да си купя цигари.После сетих че вече не пуша :lol:
И аз съм имала такива моменти. :lol: Babri, много се радвам за тебе! :2020: igtigt, :1223: :2004:
Стефи, не се наказвай, стимулирай се, когато успееш! :2043: :1257:

Ще се опитам да не позволявам повече да бъда зависима :wink:
Много е хубаво. :)
п.с. Моите деца станаха по-здравички откакто спрях да пуша. :oops:

i_ani
17th May 2009, 07:16
Вече 6-ти ден не пуша:1203: Горда съм със себе си.

Браво , мацка , кефиш ! :2020:

...Ако някой ден реша и аз да се откажа от този вреден навик......, ти щи си ми стимул ! :D :2046:

P.S. Много ме е яд на мъжа ми...... :evil: Беше отказал цигарите и три години не запали нито една ...., а от известно време пак започна... :o :? :2001:

Марулка
17th May 2009, 07:20
i_ani и при мен проблема е този.......... :roll:
Ако мъжо не пафкаше като комин....... :2002: сигурно и на мен щеше да ми е дооооооста по-лесничко............. :1246:

i_ani
17th May 2009, 07:45
Моят пуши не повече от 5 цигари на ден ...., а аз по 10 :? ...., но в къщи по принцип не пушим :P ...... Зимата под ширма , а лятото на балкона ....., че и на гостите не давам да ми павкат в къщи :lol: :lol: :lol:

Babri
17th May 2009, 09:17
Мария,благодаря ти за подкрепата и полезните линкчета които пусна :2020:

Ани-за теб винаги :2046:

ZORO-007
17th May 2009, 21:02
Никога не съм пушил,няма да запаля,и ми е много добре така!! :1203:

Stefi B
18th May 2009, 09:28
Сега преди фитнеса ,приятелката ми ще пуши сладко ,сладко пред мен :twisted: но ще издържа! :lol:

Мария Василева
18th May 2009, 10:08
Всъщност, Стефи, приятелката ти само ще изцапа устата си с лош мирис..

п.с. Марулке, Ани, разбирам ви, наистина. Така е по-трудно някой, като дими край тебе, сакън и ти да не изпуснеш нещо. :) Но винаги ще се намери кой - било колега, приятели, роднини.. ако не един, друг ще пуши.
Това не би поблазнило един не-пушач. :idea: :2043: :2043:

еМ ДжИ
18th May 2009, 12:06
Моят пуши не повече от 5 цигари на ден ...., а аз по 10 :? ...., но в къщи по принцип не пушим :P ...... Зимата под ширма , а лятото на балкона ....., че и на гостите не давам да ми павкат в къщи :lol: :lol: :lol:
Това пушачи да не си пушат в къщата не го разбирам.. :roll: Е, къв ти е кефа от цигарката, ако ще се гърчиш на студа или прав до ширма? ммм, не се заяждам, а се чудя.
Аз вече 2 години и 1/2 не пуша ;) иииииииииихиихииииии, кеф! Да ви дразня малко ;)

i_ani
18th May 2009, 13:39
Това пушачи да не си пушат в къщата не го разбирам.. :roll: Е, къв ти е кефа от цигарката, ако ще се гърчиш на студа или прав до ширма?

Кеф е ....... щото в къщи ми мирише на хубаво :girl_in_love: , а не на пепелник :wink:
P.S. Никой не мръзне на студено , а до ширма си имаме стол....., а лятото на балкона .... :coffee: :2002: ... :D :D :D

Solver
18th May 2009, 14:49
Това пушачи да не си пушат в къщата не го разбирам.. :roll: Е, къв ти е кефа от цигарката, ако ще се гърчиш на студа или прав до ширма? ммм, не се заяждам, а се чудя.


Може просто да са от малкото хора, които ги еня за децата им и не мислят само за собственото си удоволствие например.

i_ani
18th May 2009, 15:03
Радвам се , че поне веднъж си ме разбрал правилно :2003:

Марулка
18th May 2009, 15:06
Радвам се , че поне веднъж си ме разбрал правилно :2003:

И за последно......... :girl_haha:

i_ani
18th May 2009, 15:15
Салатке , не създавай интриги :lol:

gwendoline
18th May 2009, 16:24
Това пушачи да не си пушат в къщата не го разбирам.. :roll: Е, къв ти е кефа от цигарката, ако ще се гърчиш на студа или прав до ширма? ммм, не се заяждам, а се чудя.
;)
И аз вкъщи не пуша...не обичам да ми мирише на цигари принципно, в този ред на мисли не посещавам и пушалнята в работата :cool: Но сутрин на отворен прозорец с кафето изпушвам две цигари (тва си ми е традиция) и ако дойде някой на гости (което се случва веднъж на две години горе долу) - също правя изключение за деня... :cool:

jolifille
18th May 2009, 16:30
И аз си пуша на терасата :cool: Макар,че не съм единстения пушач в къщи :? От както родителите ми започнаха да боядисват всяка година стените в бяло се стараем да ни е чистичко,а с цигарения дим много бързо пожълтяват стените :roll:

igtigt
18th May 2009, 18:51
аз понякога се чудя как съм пушил толкова години ... много ми е странно, че сега не ми се пуши и че не ми пречи да пушат около мен ... а имаше времена когато може би човек бих убил за една цигарка ...

Babri
18th May 2009, 19:27
И на мен въобще не ми се пуши.В къщи съм прибрала всички запалки и пепелници-да не ми пречат.

Darini
18th May 2009, 19:37
Пуша си,но си се дразня-НЕ МИ СЕ СПИРАТ!с кеф ги дърпам!(лошо).Бях ги спряла от миналата зима за 6-7 масеца.За норматив качих 8-9 кг ,но не затова ги почнах пак,ей-така,от простотия! :lol:

igtigt
18th May 2009, 19:54
И аз качих 5 килограма, но сега съм диета и съм смъкнал 1 от тях за седмица ... до месец ще съм в перфектна форма ... точно за морето ;-)

Darini
18th May 2009, 20:26
Абе,като ги спрях и ми липсвах само до 1-та седмица,после-ИЧ!Но след като пак пропуших свлих тия килограми за 0 време,е имаше и странични фактори...

Babri
18th May 2009, 20:31
Мисля си,че ако се спазва определен хранителен режим и се спортува,не би трябвало да се наддадат килограми в периода след отказване на цигарите :wink:

Пък и това да се случи,при всички случаи е по-добре отколкото да се тровим.

igtigt
18th May 2009, 20:53
е имаше и странични фактори...
неколкократно повече секс .... може би ;-)

igtigt
18th May 2009, 20:54
... нека се обиичаме без да се събличаме ...

Babri
18th May 2009, 21:03
Няма такъв вариант :wink:

И да не изместваме темата :2001:

apoklistika
18th May 2009, 21:04
Мисля си,че ако се спазва определен хранителен режим и се спортува,не би трябвало да се наддадат килограми в периода след отказване на цигарите :wink:

Пък и това да се случи,при всички случаи е по-добре отколкото да се тровим.
Не само мислиш, точно така е :) Яко се яде и спортува точно по същия начин, както и преди това, не се качват кила.

Мария Василева
19th May 2009, 17:28
аз понякога се чудя как съм пушил толкова години ... много ми е странно, че сега не ми се пуши и че не ми пречи да пушат около мен ... а имаше времена когато може би човек бих убил за една цигарка ...
Ей тва е много странно.. и аз без хляб бих останала, без цигари не преди. Сега през повечето време въобще не ме вълнуват. Не мога да го обясня този преход.

Иначе и аз винаги съм мразела задимените пространства, даже когато пушех. И децата съм ги пазила да са в другата стая повечето пъти.


Мисля си,че ако се спазва определен хранителен режим и се спортува,не би трябвало да се наддадат килограми в периода след отказване на цигарите :wink:

Пък и това да се случи,при всички случаи е по-добре отколкото да се тровим.
Аз не наддадох като ги спрях. Просто ми беше готино, може би това е ключът. :)

apoklistika
19th May 2009, 17:52
Хахаха, това за хляба и цигарите е много хубаво сравнение :lol: Съвсем съзнателно съм си събирала всичките налични пари през студентските години и съм ги инвестирала в цигари, с ясното съзнание, че хляб и въобще каквото и да е ядене следващите няколко дни няма да има :lol: И през ум не ми е минавало дори да избера хляба :lol:

igtigt
19th May 2009, 17:59
и с мен беше така, но да си призная ... хляб все се намираше отнякъде ...

apoklistika
19th May 2009, 18:18
е да де, то с тая идея се даваха всичките пари за цигари :lol: че хляб все от някъде ще се намери :girl_haha:
Ама като си спомня... жалка картинка съм била сигурно... да си легна и по някое време към 3 през нощта да стана, да се облека и да хукна по бензиностанциите за цигари, щото самата мисъл, че нямам, не ми дава да заспя :2005: :2014:

igtigt
19th May 2009, 19:02
Ама като си спомня... жалка картинка съм била сигурно... да си легна и по някое време към 3 през нощта да стана, да се облека и да хукна по бензиностанциите за цигари, щото самата мисъл, че нямам, не ми дава да заспя :2005: :2014:
сега в един дълъг пост ще ти опиша това състояние :):):)
та значи, минаха първото денонощие без да пуша и втората вечер без цигари, накъде около 1-2 часа посреднощ ставам от леглото, обличам се и тръгвам за цигари към близката бензиностанция ... с идеята да изпуша една, само една едничка цигара, за да видя какво ще стане ... вървя натам и си мисля: купувам една кутия цигари, изпушвам е дна и толкова ... след това си казвам: хм, защо да давам 5 лева за кутия, след като искам само една цигарка, по-добре да поискам от някой ... да бе, ще се излагам сега ... все едно нямам пари, купувам кутията и толкова ... вечерно време ще пафкам по една цигарка ... ха да бе и как ще чакам с нетърпение да мине деня, да стане тъмно и да пуша УЖАС ... е мога след ядене да пафкам по цигарка ... да, но хората обикновено ядът по три пъти на ден, а аз щях по 15 пъти да се храня ... само и само да пуша ... ще стана 100 кила ... и с тези мисли стигнах до бензиностанцията, влязох вътр, купих си една малка бира, коато изпих докато се прибера вкъщи, заспах и ... това беше с цигарите ... не съм си помислял вече да дам пари или да пуша ...

apoklistika
19th May 2009, 19:05
:lol: :lol: :lol: оххх, колко са ми познати тия размисли :lol:
пушенето си е чиста дрога, радвам се, че се оттървах :)

Babri
19th May 2009, 19:15
Мисля си,че ако се спазва определен хранителен режим и се спортува,не би трябвало да се наддадат килограми в периода след отказване на цигарите :wink:

Пък и това да се случи,при всички случаи е по-добре отколкото да се тровим.
Аз не наддадох като ги спрях. Просто ми беше готино, може би това е ключът. :)

Мария,като отказа цигарите продължи ли да се храниш по същия начин или намали храната? :P

Аз сега съм луднала на тема здравословно хранене и фитнес и се надявам да не кача кг :P

apoklistika
19th May 2009, 19:22
Бабри, аз продължих да се храня по абсолютно същия начин, дадох си труд да го следя, и не качих нищо :)

Babri
19th May 2009, 19:28
Браво Апо :2043:

apoklistika
19th May 2009, 19:40
Спокойно, всичко е в главата :) Храниш ли се по същия начин, няма да качиш, просто няма от какво :)

Babri
19th May 2009, 20:01
Аз в момента хапвам почти само здравословни храни/какво ми стана,не знам :2005:/,тренирам здраво и съм казала на кантара да не надвишава едни кг определени от мен :lol:

Апо,иначе си права че всичко е в главите ни и опира до нашата нагласа! И човек сам трябва да стигне до определен извод-тогава целта на занятието е по-лесно достижима :P

Darini
19th May 2009, 20:47
Наистина съм убедена,че не съм започнала да се тъпча повече,след като ги спрях.Просто съм чучвала,че цигарите пречат на храната да се усвоява,вследствие на което,може и затова тогава да бях качила.

apoklistika
19th May 2009, 20:55
Цигарите подтискат апетита. От друга страна чувството, от липсата на никотин след спирането е толкова подобно на чувството на глад, че мозъкът не прави разлика и изпраща сигнали на тялото, че е време за манджа :lol: Никой от пресните бивши пушачи не се усеща, че яде повече, защото на практика пак ядеш, когато си гладен, само дето не си наистина гладен. Истината лъсва, когато от началото на деня си направиш план какво и колко ще ядеш и се придържаш. Имаш чувството, че са ти намалили храната наполовина, поне с мен беше така :lol:

bibi_82
19th May 2009, 21:24
Мисля си,че ако се спазва определен хранителен режим и се спортува,не би трябвало да се наддадат килограми в периода след отказване на цигарите :wink:


На теория е така, но на практика не винаги - отказването от цигарите забавя метаболизма и напълняването идва от там. Разбира се тук става въпрос за качване на 4-5 кг при непроменени хранителни навици. Ако се понамали леко храната или се включи физическа актовност това едва ли ще се случи. Когато организма се регулира всичко идва на мястото си но могат да минат 1-2 години докато това стане.

apoklistika
19th May 2009, 21:41
Съжалявам, че ще го кажа точно по този назин, но това са абсолютни глупости :lol:
Ето как точно влияят цигарите на метаболизма, съответно оставям на вас да си направите изводите как влияе спирането им :) Обяснено е много добре.
Въглероден оксид (СО)

Това вещество се среща под формата на токсичен газ. Образува се при изгарянето на тютюна и навлиза в кръвта на пушачите през белодробните алвеоли. Веднага след това бива прихващан от червените кръвни клетки, където се свързва с хемоглобина 240 пъти по-здраво от връзката въглероден диоксид - хемоглобин. Това означава, че въглеродният оксид конкурира и доминира, а с това затруднява дишането, като блокира нормалните дихателни вериги. Това, съпътствано с ниско ниво на червените кръвни клетки, води до хронична умора, световъртеж и главоболие. Нещо доста познато за дамите пушачи.

Някои молекули въглероден оксид достигат до различни органи и тъкани, където имат редица негативни ефекти. Най-общо казано забавят клетъчния метаболизъм. Достатъчно е да забавят метаболизма и действието на еритроцитите (червените кръвни клетки) за дълго време, за да говорим за забавено възстановяване, забавено хранене и забавен растеж на всички кислород зависими клетки. Мускулната тъкан е богата на миоглобин, подобно на хемоглобина в червените клетки, той се свързва и пренася кислород в мускулите за успешна реализация на цикъла на Кребс (цикъл на трикарбоновите киселини). Сърцето обаче също е мускул и то такъв, който не спира да работи. Понякога се случва въглероден оксид да разкъса връзката с хемоглобина и да се свърже със сърдечен хемоглобин. В резултат понякога настъпва заболяването церебрална изхемия на сърцето (изхемична болест).

В ендотелни клетки подтиква освобождаването на свободни радикали, включителни пероксинитрит. В мозъка води до капилярно кървене, митохондриални малфункции, отчуждаване на левкоцити, а не рядко и до стимулиране на програмирана клетъчна смърт. Буквално казано, размеква Ви мозъка.
Цялата статия тук http://www.bb-team.org/articles/1658/

Solver
19th May 2009, 21:52
:2043:

И мен ми писна от свободни интерпретации на знайни и незнайни пушачи, затова ще го кажа като теб - абсолютни глупости :) И извинения, без никакво покритие. Като не искат да спират цигарите, да не ги спират, но и да не лъжат хората, като не разбират за какво става въпрос. Нищо общо няма цигарения глад, желанието да заместиш цигарата и апетита със забавянето на метаболизма, всичко останало е напълно свободна интерпретация.

bibi_82
19th May 2009, 22:59
Аз като един незнаен пушач говореш явно глупости ще кажа че явно имаме различен опит както и източници на информация и значението да се спори на тема метаболизъм и цигари има смисъл толкова колкото и това да обсъждаме кой е по-добрия пол - мъжете или жените(примерно). И само да допълня - метаболизма никога не ми е бил оправдание да пуша :wink: Изказах мнението си формирано на базата на това което съм чела по въпроса а съм го чела защото съм спирала цигари и при непроменени хранителни навици качих кг - не беше болка за умиране но все пак ми стана интересно защо така се получава.
Познавам хора които качват и такива които не качват кг след спиране на цигари - със сигурност не познавам обаче такива които да отслабват от това :D

една интересна статия и от мен - http://www.blitz.bg/article/10615

igtigt
19th May 2009, 23:57
при всеки е различно, аз нямам тютюнев, никотинов или какъвто и да било глад. Само дето бях свикнал цигарите перманентно да променят вкуса в устата ми ... и отвреме на време да вдишвам и издишвам по определен начин /да пуша/

еМ ДжИ
20th May 2009, 09:09
Тъй като явно не всеки качва килограми след спиране на цигарите, няма смисъл да се обобщават нещата като пълни глупости, защото, това, че не се е случило на някой, не значи, че е невъзможно. А някой, който не е бил нито от едните, нито от другите, да ми обяснява, кое са пълни глупости.. еми тва вече е доста тъпо (да не кажа идиотско)
Факт е, че ПОНЕ 1 година се нормализира организма. Все пак това е генерална промяна. Сега, който иска да си вярва, на каквото му е кеф, но не смятам за ненужно да се информират хората за промените, които евентуално могат да настъпят в тялото.. (Нещо като страничния ефект при лекарствата - всички случаи са описани, което не означава, че точно при вас ще се случи)

apoklistika
20th May 2009, 09:58
Биби, това, което пуснах, не се основава на опит, макар моя личен опит да съвпада с написаното- това са фактите за въглеродния оксид и начина, по който протича въпросната химична реакция, тя винаги протича така, няма начин при едни да протича тъй, при други по обратния начин :)
Аз казах според наблюденията ми защо 90% казват кила и те нямат общо с метаболизма, него въобще го изключвам, поради по- горния текст, който всеки, разбиращ поне малко от химия, може да потвърди. Разбирам, че си качила, но повярвай ми, няма начин метаболизма да е причината :)

igtigt
20th May 2009, 10:02
НЕ разбирам от химияя :P

bibi_82
20th May 2009, 10:14
Апо признавам си че не разбирам много от химия, но от това което си пуснала като цитат(доколкото разбирам) би следвало извода да е ,че при спиране на цигарите метаболизма се засилва, следователно би трябвало кг да намаляват, което обаче не се случва при всички случаи. Всъщност си мисля че целия процес на отказване от цигари далеч няма връзка само с един процес в организма - в случая усвояването въглеродния оксид, за да могат нещата да се поставят в някви граници. Процеса явно е достатъчно сложен за да има вариант едни да пълнеят малко, а други -не. Затова казах че спора е малко излишен.

sibi
20th May 2009, 10:21
Може би след спирането на цигарите храната се усвоява по-добре и затова някои бивши пушачи качват килограми, дори без да са променили храненето си, други не качват, защото са намалили храната или са увеличили спорта.

apoklistika
20th May 2009, 10:35
Биби, по- надолу в статията беше обяснено и това- тютюнопушенето влияе на отделянето на хормона лептин, откъдето идва вълчия глад. Аз обаче продължавам да не вярвам (простете, личен опит) на тези, които казват "ядях точно по същия начин и качвах". Това го вярвам само, ако сутринта си си приготвил храната за целия ден, на порции, разпределена и изчислена- точно толкова, колкото и преди спиране на цигарите. И ще кажа защо не вярвам. Моят експеримент показа, че ако не съм си направила такова разпределение, действително поглъщам и много други неща, за които после просто не помня :shock: Явно мозъка започва да лъже нарочно. Но съм карала мъжа ми да ме наблюдава и да записва черно на бяло един уикенд какво ям, ако нямам предварителен план в такъв период на отказване. Бях готова след това да се закълна, че ме лъже- просто някои неща мозъка ми сякаш си ги беше изтрил нарочно.
По логиката на всички природни и химични и физични закони, приемаш ли х количество енергия и изразходваш ли у количество всеки ден, поддържаш константно z кила. Няма човек, който да е спазвал тази формула от познатите ми и който да е качил след спиране :1246:

Babri
20th May 2009, 10:44
По логиката на всички природни и химични и физични закони, приемаш ли х количество енергия и изразходваш ли у количество всеки ден, поддържаш константно z кила.

Апо, и аз мисля като теб :2043:

Снощи се рових в нета и открих формулата за изчисляване на калориите,които трябва да усвоява човек всеки ден според възрастта,теглото, годините си и пола .За мен те са 1588.

И тъй като тренирам усилено 5 дни в седмицата и се храня здравословно,мисля че няма да кача кг или ако кача,те ща са не повече от 2-3,което не ме притеснява :wink:

еМ ДжИ
20th May 2009, 10:55
Какво можем да добавим, освен, браво, момичета! :2034:

bibi_82
20th May 2009, 11:42
Апо, в никакъв случай не отричам твоята теория най-малкото не се чувствам достатъчно компетентна за да го направя, а и да призная звучи логично. Това което казвам е, че процеса на спиране на цигари явно има доста по сложно и обхватно влияние върху организма и ако една химична реакция предизвиква забързване на метаболизма със спирането на цигарите то е напълно възможно в същия момент да протича друга която да действа по обратния начин...и така например 20 процеса протичащи едновременно - и ако при едни реакцията на забързване на метаболизма действа по силно от другата реакция на забавяне едва ли тези хора ще напълнеят от едното спиране на цигарите, при други пък обратно...съжалявам че го обяснявам толкова елементарно но моята логика води натам :D
Когато аз спрях цигарите бях на диета и бях на работа всеки ден, което означава че количеството храна което съм приемала беше точно толкова колкото и преди това - все пак си го взимам на работа и го виждам.А там не съм си позволявала да тичам до магазина за нещо друго...по принцип има и друго -точно в този момент бях подложена и на голям стрес което е напълно възможно да е дало влиянието си за качването на кг-те но по отношение на храната съм абсолютно убедена че приемах същите количества. И ето пак стигам до извода че процеса на спиране на цигарите е твърде сложен и зависим и от други фактори за да бъде рамкиран :D :D
Иначе браво и от мен че сте успели да се справите с този гаден порок :D

igtigt
20th May 2009, 12:34
НИЕ сме НАЙ-ДОБРИТЕ!!! А колкото до храната и т.н. ... изхождайки от ограничените ми знания по химия си правя следното заключение: всяка клетка от организъм и храна има в различно отношение химични съставки и от там следва да протичат различни химични реакции ...

Puppito
20th May 2009, 13:19
оо, искам и аз да се включа по темата :)
края на ноември с моята приятелка решихме да спираме цигарите. спряхме го от раз. резултатът:
тя - не пуши
аз - 1 месец без цигари, 3 месеца с по 1-2 на седмица, от около месец - редовен пушач.
винаги съм си казвала, че когато усетя че цигарите са ми станали повече навик отколкото източник на удоволствие ще ги спра.
мда.
сега знам че са ми много повече навик и много по-малко удоволствие. но... :)
сутринта като станах усетих отвратителен вкус в устата си - мия си зъбите редовно ахха
та се замислих пак да ги спра и този път наистина.
спомних си и една серия на "Приятели" - Рейчъл беше постъпила на работа в нова фирма, работа, която страшно много й харесваше и се справяше доста добре, но разбра, че почти всики решения се взимат от шефката й и колежката й на "по цигара" в пушалнята.
аз работя със своите колеги в различни стаи, в момента в моята съм сама, тъй като колежката ми е в майчинство.
така комуникацията ми с тях е на обяд и на "по цигара". във времето, в което не пушех мога съвсем сериозно да кажа, че информацията, кяото стигаше до мен доста беше намаляла като поток, сега откакто си пушим всяка сутрин и по цял ден заедно съм доста добре информирана. :) звучи малко налудничаво, но - факт.
таа...ще ми е интересно да чуя мнения по въпроса.

поздравявам всички, които са се справили с този порок! имате моето възхищение!

igtigt
20th May 2009, 13:24
можеш да присъстваш в цигарения картел и без да пафкаш, и моите приятели пъшат, обаче аз се чувствам малко над тях с това, че вече не пуша, много е приятно усещането да си малко над другите ... всичко е до психика, няма воля, няма сметки, има само психологическа нагласа и мотивация

еМ ДжИ
20th May 2009, 13:45
Аз в гимназията не съм пушела, ходех обаче всяко междучасие "на пушкома" с моите приятели, понеже те всички си пушеха, това не ме направи 1/2 човек в компанията ;) Даже бях известна с тази малка странност (и не само - хахаххаха), всички учители бяха 100% сигурни, че пуша, но майка ми знаеше, че не пуша и това, че тя ми вярва беше най-важното за мен. Така, че какво ти пука, какво мислят другите, правиш си, каквото искаш и другите те уважават за това, че имаш мнение.

Puppito
20th May 2009, 13:51
e, решението ми не зависи от това дали ще пуша или няма с тях хахах
интерсно ми стана защото открих някакъв аналог на ситуацията с рейчъл

Мария Василева
22nd May 2009, 07:32
Мария,като отказа цигарите продължи ли да се храниш по същия начин или намали храната? :P
При мен отказването стана с кратко "гладолечение", защото иначе апетита ми ставаше като фъртуна и не можех да издържам.. "Кратко" - 7 дена под лекарски контрол на запозната лекарка. После ... минаха години от тогава :) 8 ли, 9 ли, вече не помня, но после храната ми е била "нормална" за мене и доре малко по-малко, щото ми се беше свил стомаха.

Апо,иначе си права че всичко е в главите ни и опира до нашата нагласа! И човек сам трябва да стигне до определен извод-тогава целта на занятието е по-лесно достижима :P
Точно така е. Всеки си има своя рецепта и сам си я пише. :)

спомних си и една серия на "Приятели" - Рейчъл беше постъпила на работа в нова фирма, работа, която страшно много й харесваше и се справяше доста добре, но разбра, че почти всики решения се взимат от шефката й и колежката й на "по цигара" в пушалнята.
Гледах я тази серия :lol: Много нечестно ми се стори де. :? Аз по подобна причина всъщност започнах да пуша - в една компания с "пушачите" в училище.. Мога само да кажа Браво на образи като еМ ДжИ - оригинални и отстояват себе си! :1223: :2004: :2020:

п.с. и аз на скоро го бях чула това за забавяне на метаболизма и ако не се лъжа така пишало в книгата на Алън Кар. Понеже отдавна не е в мене не мога да проверя, но както и да е, до колкото знам на метаболизма влиаят 1000 неща и в този смисъл предполагам, че всеки случай си е индивидуален. И да се забързва и да се забавя, достатъчно е да е в различна степен, а може и в едни моменти да е по-бър, в други обратно - знам ли. Това ми се види много сложно. :)

aniK
22nd May 2009, 09:35
Аз съм заклет непушач, никога през живота си не съм пушила и много се впрягам, когато близък до сърцето ми човек пуши. Тогава ставам такова зло :buttslap: Отказала съм няколко човека :bowdowl:

Обаче за друго се включвам, провокирана от разказа на Puppito: имах една служителка - много добро момиче - умна, бърза усърдна, точна... ОБАЧЕ, през 10тина минути излизаше да пуши (з'то аз не позволявам в офисите) :twisted: Аууу, полудявах :evil: Особено, когато ми потрябваше за нещо и тя ОТНОВО отишла да пуши :shooting: Признавам си, че това ме е карало да си мисля да я отстраня от работа - ами то от 8часов работен ден (примерно), тя поне 3 от тях прекарваше в пушене :twisted:

Иначе и аз съм ходила с някой да пуши (в определеното за това място), за да си довършим разговора :sick:

Puppito
22nd May 2009, 14:16
хахахах Ани яко я е хващала агресията :lol: сладурана

jolifille
10th June 2009, 15:22
Хайде да се разпиша-от 3 седмици на сам пушила нито една цигара,всъщност от както дойдох тук в Люксембург,ги спрях 20 дена,много съм хепи :P
Не съм мислила,че мога да ги откажа,но явно това че не ми се дават по 6 евро на кутия си оказа влияние :lol:

mari_and
10th June 2009, 17:13
Хайде да се разпиша и аз :wink: Не пуших повече от две години...много усилия ми струваше отказването...но после беше готино...мислих, че никога повече няма да запаля...винаги съм се чудила на хората, които са ги отказали и после... :roll: Да, ама се оказа, че и аз съм от тях :oops: Вече повече от два месеца си наваксвам пропуснатото през двете години... :oops:

igtigt
10th June 2009, 17:39
и какво те накара пак да запалиш ... аз не ги отказах трудно ... но сега, 70 дни след спирането им, имам усещането, че никога не съм пушил и не ми прави никакво впечатление наличието на цигари или цигарен дим около мен ...

Babri
10th June 2009, 18:25
Аз не пуша вече 1 месец и се чувствам много добре :1203: Дано нищо не ме провокира да започна пак.

jolifille
10th June 2009, 18:43
Babri ние от теб вземаме пример :1242:

igtigt
10th June 2009, 18:45
Babri ние от теб вземаме пример :1242: а тя от мен :P

Babri
10th June 2009, 18:45
Джоли,ти пушиш ли :1242: Бързо признавай.

Babri
10th June 2009, 18:46
Babri ние от теб вземаме пример :1242: а тя от мен :P

Така беше :P

Мария Василева
12th June 2009, 18:18
Радвам се за тези, които са успяли до момента да не запалят! :2020: За останалите - "следващия тираж"! :2003: :2043:

igtigt
12th June 2009, 18:19
За останалите - "следващия тираж"! :2003: :2043: кога е тегленето? ;-)

Babri
12th June 2009, 20:23
Радвам се за тези, които са успяли до момента да не запалят! :2020: За останалите - "следващия тираж"! :2003: :2043:

И аз се радвам :2003:

lady 85
12th June 2009, 20:27
Аз не пуша вече 1 месец и се чувствам много добре :1203: Дано нищо не ме провокира да започна пак.

Няма бе муци ..ти си железна :wink: :girl_kiss2:

Babri
12th June 2009, 22:19
Аз не пуша вече 1 месец и се чувствам много добре :1203: Дано нищо не ме провокира да започна пак.

Няма бе муци ..ти си железна :wink: :girl_kiss2:

:2039:

Мария Василева
13th June 2009, 20:10
За останалите - "следващия тираж"! :2003: :2043: кога е тегленето? ;-)
Индивидуално е. :wink: Кайто когато иска да спечели. :2003:

Начин за отказване на цигари (http://www.vbox7.com/play:43261fa4) :lol: :lachen:

igtigt
13th June 2009, 20:22
За останалите - "следващия тираж"! :2003: :2043: кога е тегленето? ;-)
Индивидуално е. :wink: Кайто когато иска да спечели. :2003:

Начин за отказване на цигари (http://www.vbox7.com/play:43261fa4) :lol: :lachen:аз искам винаги да печеля ...

Babri
13th June 2009, 20:25
Начин за отказване на цигари (http://www.vbox7.com/play:43261fa4) :lol: :lachen:

Това ми хареса :lachen: :lachen: :lachen:

STIGAA
21st June 2009, 03:30
Аз спрях ..цигарите.Спрях ги но след година и половина ги започнах пак И защо....от скука.Такава ми беше работата.Хайде сега цигарка ....с кафето хайде привечер втора иииииииии започна същият омагьосан кръг.
Казвам "Искам" но само го казвам.Ето докато пиша дори съм запалила без да го осъзнавам :( :( Гадно е.Уплашена съм,на помпи и ликарства за дишането..и пак същото.Вчера бях на пулмолог.Консултирах се.Каза ми ,че Табекса е абсолютен боклук.За лепенки обаче нямам средства.А помагат и то много.С тях нямам желание да пуша..Ноо...
Сега ще пробвам с психиатър.Имам консуртация тези дни.
Че съм зависима това е ясно.Но ще ги спра, по един или друг начин.
Само да имах някакъв стимул. :(
Е пожелайте ми успех...все нечия подкрепа ако имам, мисля,че ще се справя.А пуша от почти 30 години..ВРЕМЕ Е.

STIGAA
21st June 2009, 03:31
Аз спрях ..цигарите.Спрях ги но след година и половина ги започнах пак И защо....от скука.Такава ми беше работата.Хайде сега цигарка ....с кафето хайде привечер втора иииииииии започна същият омагьосан кръг.
Казвам "Искам" но само го казвам.Ето докато пиша дори съм запалила без да го осъзнавам :( :( Гадно е.Уплашена съм,на помпи и ликарства за дишането..и пак същото.Вчера бях на пулмолог.Консултирах се.Каза ми ,че Табекса е абсолютен боклук.За лепенки обаче нямам средства.А помагат и то много.С тях нямам желание да пуша..Ноо...
Сега ще пробвам с психиатър.Имам консултация тези дни.
Че съм зависима това е ясно.Но ще ги спра, по един или друг начин.
Само да имах някакъв стимул. :(
Е пожелайте ми успех...все нечия подкрепа ако имам, мисля,че ще се справя.А пуша от почти 30 години..ВРЕМЕ Е.

Мария Василева
21st June 2009, 11:02
Е пожелайте ми успех...все нечия подкрепа ако имам, мисля,че ще се справя.А пуша от почти 30 години..ВРЕМЕ Е.
Пожелавам ти! :2003: Знам, колко е гадно и сега в момента ми иде да запаля... :girl_cry: че и цигарите на мъжа ми са пред мене, ама знам, че ще съжалявам... и няма да мога да се откача така лесно после :!: Един мъж познавам, който 35 години е пушил и ги е отказал!! Даже не мога да си го представя това, какво промяна на навиците е!!!
А дядото на мъжа ми ги е спрял, когато разбрал, че сина му пуши и е рекъл и отсекъл: "Двама пушачи в една къща са много!" и до там било пушенето му.. После споделяше, че и 30 години по-късно още ги сънувал понякога..

:arrow: Сайтче, дато го рекламират по телевизията и специално за пасивните пушачи тук (http://bg-bg.help-eu.com/pages/%D0%A1%D0%B1%D0%BB%D1%8A%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0%B0%D 0%BC-%D1%81%D0%B5-%D1%81-%D0%BF%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE-%D0%BF%D1%83%D1%88%D0%B5%D0%BD%D0%B5-jesubis-21.html). :1246:

Babri
21st June 2009, 11:11
STIGAA,аз ти пожелавам успех в борбата с цигарите :2020:

И помни,че можеш да ги откажеш ако поне малко се заинатиш.

И когато ти се пропуши,само влез в темичката да си припомниш колко моничета вече не са зависими.Това би трябвало да е голям стимул за теб :P

igtigt
22nd June 2009, 09:42
аз нищо не сънувам, гледам като пушат, дишам пушек, но нито ми се припушва нито нищо ... а 25 гудини съм пушил нонстоп ... не е имало ден без поне половин кутия цигари, а най-често по около кутия и половина ... та в редки изключения до три на ден ... баща ми е на 62 от 11 години не пуши от страх да не умре ... той е пушил около 33-34 години ... сега казва, че му е хубаво като пушат около него, но той да запали - не смее :):):)

еМ ДжИ
22nd June 2009, 14:09
Баба ми пушеше до преди 10 години.. пушела е от 18 годишна, спря ги на 75 някъде, значи около 50-60 години е пушела (по кутия на ден някъде.. може и по-малко), та преди 10 години се беше разболяла от няква настинка, кашляше много и каза, че спира да пуши. И спря. Без нищо. Ей така. Една година кутията с цигарите й стоя до нея на шкафчето, както я е оставила - с 15тина цигарки вътре и запалката отгоре. Казваше, за всеки случай, ако й се допуши да знае, че са й подръка. Дядо ми в същото време си седи на дивана срещу нея и изпафква по кутия и половина на ден.. до ден днешен са така. Незнам, как е успяла, незнам, как се въздържа като гледа дядо да си пуши с/у нея... знам само, че е най-големият инат, когото познавам :)
Мацка, няма да стане някой да ти каже нещо и то да ти е стимул, трябва сама да намериш такъв .. Когато разбрах, че една от операциите ми ще е с повишен риск, ако съм пушач.. веднага ги спрях, не съм се замисляла. Преди само си мрънках - искам да ги спра, искам,ама не искам, мога, ама не искам и такива неща.. Успех!

Мария Василева
22nd June 2009, 14:49
.. значи около 50-60 години е пушела (по кутия на ден някъде.. може и по-малко),
Дядо ми в същото време си седи на дивана срещу нея и изпафква по кутия и половина на ден.. до ден днешен са така.
Паднах си на дупето като прочетох! :shock: :lol: Шапка и свалям на баба ти. Те такова чудо не бях чувала!
поздравче за баба ти :girl_dance: :1259: (http://www.youtube.com/watch?v=5tD7SSf8_hE&feature=related)

еМ ДжИ
22nd June 2009, 15:28
Мерси, непременно ще й предам :)

Babri
22nd June 2009, 15:39
Не знам дали трябва стимул,но определено е нужен магарешки инат за отказване на цигарите.

Преди месец,най-тържествено решихме с мъжа ми да не пушим.Той каза че аз съм неговия стимул.И сега какво стана-оня ден нещо се изнерви и пак си купи цигари.Сега ги дърпа все едно никога не ги е отказвал.Тъй че човек сам трябва да поиска нещо и да е убеден че трябва да се случи,а не да си търси оправдания и стимули :P

Мария Василева
22nd June 2009, 15:59
Тъй че човек сам трябва да поиска нещо и да е убеден че трябва да се случи,а не да си търси оправдания и стимули :P
Именно. И мъжа ми ги спря (за пореден път) точно за месец и ..... толкова. По една, по две ... и отиде коня у ряката. :?

igtigt
22nd June 2009, 16:50
като ви чета постовете носът ми се повдига над челото от кеф, че вече три месеца не съм подвластен по какъвто и да било начин на никотина ...

mari_and
22nd June 2009, 17:46
igtigtq и аз като теб - две години никакви цигари...и сега какво - елате ме вижте :wink: Веднъж се живее на тази земя... :twisted:

mari_and
22nd June 2009, 17:55
igtigt, и аз като теб - две години никакви цигари...и сега какво - елате ме вижте :wink: Веднъж се живее на тази земя... :twisted:

igtigt
22nd June 2009, 18:04
igtigtq и аз като теб - две години никакви цигари...и сега какво - елате ме вижте :wink: Веднъж се живее на тази земя... :twisted: да бе, не вярвам, че нещо може да ме предизвика да запуша отново и да ми се ароматизира мозъка от този свръхестествен аромат на фас ... ;-)

Babri
22nd June 2009, 18:52
като ви чета постовете носът ми се повдига над челото от кеф, че вече три месеца не съм подвластен по какъвто и да било начин на никотина ...

Всички пишещи в тази тема сме непушачи и неподвластни на никотина-вече, така че не си вири носа много :wink:

jolifille
22nd June 2009, 20:02
вече почти 4 седмици,не съм пушила,чуствам се страхотно,заредена,като мина покрай задимено кафе чак ми се повдига,сега разбирам защо има отделни региони в заведението за непошачи :idea: :idea: :idea:

Solver
22nd June 2009, 20:19
.. за непошачи :idea: :idea: :idea:

Ми за да не се поши, разбира се :)

apoklistika
22nd June 2009, 20:20
като ви чета постовете носът ми се повдига над челото от кеф, че вече три месеца не съм подвластен по какъвто и да било начин на никотина ...

Всички пишещи в тази тема сме непушачи и неподвластни на никотина-вече, така че не си вири носа много :wink:
Мхм... те хората са казали- бивша ку..ва и бивш пушач няма.... и аз си мислех, че след 3 години не бих огла никога да пропуша, ама от ходене по клюкарски кафета цял ден един месец с българските ми мили приятелки, взех ей тъй на майтап да запаля една, в името на доброто старо време... припалвах уж все по една, по няколко пъти на ден... ако не бз забременяла, сигурно нямаше да спра да припалвам и щях да си пропуша пак както преди. И след 50 години ако щеш непушене, винаги си застрашен.

jolifille
22nd June 2009, 20:25
.. за непошачи :idea: :idea: :idea:

Ми за да не се поши, разбира се :)

:lol: сори,понякога допускам доста грешки,пиша бързо,друго мисля,пък и не сам толкова добра в българския език,та сори,...............непушачи :biggrin:

Ivanin
ти къде се губиш,почти няма кой да ми поправя правописните грешки :lol:

Мария Василева
22nd June 2009, 20:29
И след 50 години ако щеш непушене, винаги си застрашен.
Подкрепям мнението. :) Изобщо, както "бивш наркоман" и наркоман, който не се друса и пр.

Аз чак тази година припалих 2-3 дръпвания (след 8г. пауза) и се спрях. А общо взето през повечето време ти е готино, че са ти чисти дробовете, но от време на време те заобикаля дяволчето и ти вика "пушии, пушиии" :2002:
:wink:

Celine
23rd June 2009, 16:48
Мхм... те хората са казали- бивша ку..ва и бивш пушач няма.... и аз си мислех, че след 3 години не бих огла никога да пропуша, ама от ходене по клюкарски кафета цял ден един месец с българските ми мили приятелки, взех ей тъй на майтап да запаля една, в името на доброто старо време... припалвах уж все по една, по няколко пъти на ден... ако не бз забременяла, сигурно нямаше да спра да припалвам и щях да си пропуша пак както преди.
За пушенето разбрахме а за другото ? :2035: :girl_kiss2:

igtigt
23rd June 2009, 16:56
И след 50 години ако щеш непушене, винаги си застрашен.
Подкрепям мнението. :) Изобщо, както "бивш наркоман" и наркоман, който не се друса и пр.

Аз чак тази година припалих 2-3 дръпвания (след 8г. пауза) и се спрях. А общо взето през повечето време ти е готино, че са ти чисти дробовете, но от време на време те заобикаля дяволчето и ти вика "пушии, пушиии" :2002:
:wink: то си е до човека, аз помня точно поради какви причини пропуших и какви интереси имах ... нямах идея дали мога да не пуша ... оказа се, че мога и вече не го правя, даже не ме кефи и не ми е проблем да не пуша ... дори около мен да има сто жени които пушат, няма такава да ме изкуши да го направя ... както се случи с братовчед ми ...

Babri
23rd June 2009, 23:01
То е ясно че гаранция няма дали ще пропушим пак или не :wink: Но пък и аз тези дни съм с приятелки димящи като комин,но не си и помислих за цигара. И се радвам че издържах да не запаля.

melory
23rd June 2009, 23:09
Здравейте хора!
Аз съм пушач. Закоравял - 3 кутии на ден, 15 години стаж...
Много оби4ам да пуша! Не ми пре4и - не кашлям, не се задъхвам (много
:wink: ), снимките на дроб4етата ми са идеално праведни...
Но изобщо нямам отношение към никотина. Както казва една приятелка - става дума за мануално-орална фиксация :lol:
И така, от няколко дни си имам електронна цигара и много, МНОГО ми харесва! Но това, заради което пиша е, 4е още след първия ден, ве4е не ми харесваха "аналоговите" цигари, ама никак. Оставят един кофти вкус и са... абе не ме кефят ве4е. То аз електронната цигара си я взех, защото исках нахално да мога да си пуша навсякъде... нямах никакво намерение да се отказвам от удоволствието да се тровя с катран, но...
И така, разлях се доста, но това, което се опитвам да кажа всъщност е, 4е може да пробвате хем да ги откажете, хем не :wink:

apoklistika
23rd June 2009, 23:52
:lol: :lol: :lol: говорили сме неведнъж за електронните цигари. Всъщност единствено тровенето с катран си спестяваш. А другото страшно- зависимостта към никотина, си остава. Можеш да кажеш, че е мануално- орална фиксация едва тогава, когато изкараш поне месец без електронни цигари, лепенки, хапове, дъвки и всякаквите му там различни форми на никотин :)

melory
24th June 2009, 01:05
Изкарвала съм без никотин. Около 2 месеца.... Освен това си поръ4ах безникотинови пълнители.

А ина4е аз просто подхвърлих идеята. За мен това, 4е не ми се пушат други цигари се яви някак като страни4ен ефект...

Съжалявам, ако съм размила темата :)

igtigt
24th June 2009, 07:29
То е ясно че гаранция няма дали ще пропушим пак или не :wink: Но пък и аз тези дни съм с приятелки димящи като комин,но не си и помислих за цигара. И се радвам че издържах да не запаля.издържала ... значи нещо си била под напрежение ;-)

аз гледам как пушат хората без да ми прави впечатление, че го правят ... някак си цигарите които държат в ръце са невидими ... извън фокуса ... :)

Babri
24th June 2009, 07:48
Не съм била под напрежение,просто ми се допуши за един много кратък миг :wink:

igtigt
24th June 2009, 07:49
Не съм била под напрежение,просто ми се допуши за един много кратък миг :wink:знаех си аз ;-)

Мария Василева
24th June 2009, 08:27
аз гледам как пушат хората без да ми прави впечатление, че го правят ... някак си цигарите които държат в ръце са невидими ... извън фокуса ... :)
Това ми прилича на фукня. Едва ли някой има полз-а от нея... Ако можеш подскажи поне как става при теб (мисъл, емоция) - ето това може да донесе полза някому, което е и целта на темата.
(ако те вълнува.Иначе .... фук-фук на боклук.) :?