PDA

View Full Version : Настинка, кашлица, бронхит и т.н.


darimai
9th November 2007, 14:48
Аз се съсипах от кашлица тая есен, имам и хроничен бронхит. Препоръчвам на всички инхалации с липов цвят или с маточина или с каквото и да е (някакъв сух треволяк от аптеката). На мен много добре ми се отразиха.
Правих си също и лапа на гърдите. Смелено с кафемелачка и ли мелничка за черен пипер ленено семе се разбърква с гореща вода до получаване на гъста каша. Прибавя се и мед и това се слага върху някаква марля (при мен - стари детски гащички) и се налага на гърдите, още докато е горещо и се спи с него. Това е страшно ефикасно за бронхиални и всякакви белодробни проблеми!
Дано да помогна на някой в подобно положение.

duska20
17th November 2007, 20:04
Здравей.Благодаря за съвета. Аз тази година вече карах един бронхит,а в момента се опитвам да се предпазя от 2ри. Ще кажа и аз това което правя като лапа на гърдите. Сварявам няколко небелени картофа. Като са готови се прецеждат от водата и се диша над парата им малко. А след това се намачкват и се слагат върху парцал или марля и докато са топли се налагат върху гърдите.
Аз мисля тази вечер да пробвам с твоята рецепта.Дано да помогне и на мен,че иначе антибиотика пак ще ме зове :(