PDA

View Full Version : Помогнете


bloody_____
10th November 2007, 22:25
от лечебния глад горе долу колко ще отслабна като се има предвид че съм 165 висока и тежа 62 килограма става дума за 20 дневно гладуване. :?: :roll:

cocolino
10th November 2007, 22:58
Не знам, предполагам доста, ако ти е добър метаболизма :wink: Но нищо не мога да кажа по темата, просто не съм привърженичка не лечебния глад :cool:

bloody_____
10th November 2007, 23:38
Не знам, предполагам доста, ако ти е добър метаболизма :wink: Но нищо не мога да кажа по темата, просто не съм привърженичка не лечебния глад :cool:
какво разбираш под "доста" ???

djidjito_
11th November 2007, 08:30
не мисля че е добре да правиш 20 дена лечебен глад.първо-няма да имаш никаква енергия,второ като го свържиш ще си върнеш много бързо кг

scorpion_f
11th November 2007, 11:59
А вие каво разбирате под лечебен глад.Понеже аз думата ''глад'' с ''лечебен'' не мога да я свържа.......А пък bloody явно си решила да си тормозиш организма,та тогава ти препоръчвам по-добре тази ''диета със солетите'' май е по-добре...яж си по-добре солети с повече течности за да може организма ти поне малко или много да изхвърля храната(солетките де)...Все пак по-добре солети от тоя''лечебен'' глад...

samsara_k
11th November 2007, 12:17
лечебен глад :arrow: йо-йо ефект . изказвам лично мое мнение разбира се
няма да го издържиш много и само ще изтормозиш организма който после ще търси начини да си навакса изгубеното

cocolino
11th November 2007, 14:28
А вие каво разбирате под лечебен глад.Понеже аз думата ''глад'' с ''лечебен'' не мога да я свържа.......

:wink: Наистина и аз не знам как може един глад да е лечебен :cool: (Освен тези, които се правят при определени болести и супер турбо затлъстяване :wink: )

Абсолютно подкрепям и samsara_k - йо-йо ефект-а е сигурен. Това е жестоко издевателство над организма ти и не мога да разбера защо искаш да си го причиниш. Можеш да отслабнеш толкова кг (бай дъ уей, не знам колко е това "доста", никога не съм правила такава "диета", но предполагам, че много, защото нямаш НИКАКВА храна!), колкото ще отслабнеш за 20 дни, за няколко месеца, но ще бъде сто пъти по-здравословно и ще ги задържиш повече от седмица :wink: Но все пак ти си решаваш. Ако толкова много ти допада идеята за гладуване прави Лунната диета (където по 24 часа не се яде, от точен час до точен и се прави в определени дни, някои ги беше публикувал във форума като тема), а през останалото време диета, в която все пак да хапваш нещо повече от нищо :) :wink:

kukli4ka
13th November 2007, 22:59
Правила съм го 14 дена и свалих 7 кг.На края ми се гадеше дори от водата.Чувствах се добре само ако нищо не съм яла.Но това "лечебен глад" е нещо ужасно.Повече никога не бих си го причинила.Килограмите се връщат със скорост,която не можеш да контролираш,че и отгоре.Моя съвет е не го прави,после ще съжаляваш.

mallvina
14th November 2007, 02:13
от лечебния глад горе долу колко ще отслабна като се има предвид че съм 165 висока и тежа 62 килограма става дума за 20 дневно гладуване. :?: :roll:
според мен НИКОЛКО,защото още на 2рия ден ще ти се прияде :girl_eat:
kukli4ka :shock: как 14 дена нищо ли не си хапвала :? ,това си е било не "лечебен" глад ,а :sick: болен глад,АЗ ако съм на диета-глад дори само един ден ,трябва да спя цял ден на легло,за нищо няма да ме бива :(

kukli4ka
14th November 2007, 11:44
Ами само чай и плодове през тези дни.Имаше един,два дни в които не можех да стана от леглото и страшно ме болеше глава.Когато започнах да гладувам бях 63 кг.Може да се гладува,защото е въпрос на инат/ поне при мен всичко се постига на инат/,но е най-тъпото нещо което съм правила в живота си.

Bambalina
14th November 2007, 12:30
Според мен смисъла на "лечебния глад"
не е колко килограма да свалим, а лечебността...
Според мен сте объркали понятията...
Тук не става въпрос да отслабваме... а да се лекуваме (исках да доуточня) :D

kukli4ka
14th November 2007, 12:38
Аз не мисля,че по този начин нещо се лекува.Според мен това е такъв стрес за организма!

scorpion_f
14th November 2007, 13:04
Аз не мисля,че по този начин нещо се лекува.Според мен това е такъв стрес за организма!
Някои хора правят ''лечебен глад'' но както казаха по горе не с цел отслабване,а целта е прочистване на организма преди да се започня някаква диета или нов режим за даения организъм.Прочистващата диета или ''лечебния глад'' трае 3 дни най-много,като се приемат чайчета,вода и малко плодове!!!

seka
14th November 2007, 13:08
оффффффффффффффф, абе здравословно хранене и спорт. тва му е майката

katie
14th November 2007, 13:14
Лечебния глад наистина се прави за прочистване на организма, и няма нищо общо с диетите. Лечебен глад не значи че 14 дена нищо не се яде, това само Йогите го могат. Прави се по строго определена схема - какво се яде всеки ден, във всеки час. Ядат се предимно течности - супи, сокове (доколкото си спомням), правят се леки физически упражнения, клизми, такива ми ти работи. После се прави специално захранване.

Хората специално си взимат отпуска докато го правят, защото естественно през това време, не си много витален и способен да работиш.

Защо не четете малко литература по въпроса преди да се захванете с поредната лудост? :roll:

Bambalina
14th November 2007, 13:33
Аз не мисля,че по този начин нещо се лекува.Според мен това е такъв стрес за организма!
Аз пък мисля, че човек трябва да дава мнение за неща, които познава...


Кatie точно това имах предвид, ама ти си намерила по-правилните думи от мен... И аз се присъединявам към Сека, здравословно хранене и спорт :D

kukli4ka
14th November 2007, 14:27
Забравих да кажа,че този "лечебен глад " беше назначен от небезизвестната д-р Емилова.

Bambalina
14th November 2007, 14:44
Забравих да кажа,че този "лечебен глад " беше назначен от небезизвестната д-р Емилова.
За да е "назначен" сигурно имате някакъв здравословен проблем (аз не съм я посещавала ) или греша... аз тази жена не я познавам, чела съм само че е лекар и че помага на болни хора....

kukli4ka
14th November 2007, 16:04
Не просто исках да сваля няколко килограма.