PDA

View Full Version : След операцията...


mimish
12th November 2007, 10:41
Момичета, днес ми свалиха конците...въпросите ми към Вас са...колко дълго носихте специалния сутиен на мен ми казаха 2 месеца днес и аз се втрещих...кога започнахте да се мажете със лекарството срещу белези, на мен ми препоръчаха дерматикс...и правят ли се някакви масажи и от кога........нищо не ми обясниха в подробности, но вярвам, че вие ще сте ми от полза....Благодаря предварително...

Babri
12th November 2007, 11:24
Привет Mimish :) Аз носих ластичен сутиен 3 дена,след което в клиниката ми го махнаха и ми сложиха този на Триумф.По принцип докторката ми каза да го нося около 1 месец и след това си купих сутиени с банели,обаче в началото ми стискаха.А белезите започнах да ги мажа на 3-я ден сутрин и вечер пак 1 месец.След това спрях и сега те са като тънки ивички,почти невидими.

А,забравих да кажа,че се мазах с крем на Avene за белези.Много е ефикасен.

mimish
12th November 2007, 11:28
Благодаря ти, аз съм веднага след операцията със сутиена на триумф, притеснява ме и факта, че се хващам вече да спя и настрани.......дали е проблем това....днес свалиха конците както споменах, да почвам ли веднага да мажа или........да изчакам няколко дни......

Babri
12th November 2007, 11:33
Да,почвай да се мажеш,не е проблем.Аз няколко дни спях само по гръб и чак след това започнах да се обръщам настрани,но е трудно в началото.

joliy
12th November 2007, 11:53
Аз почнах да си мажа белезите веднага като ми свакиха конците.
Иначе носих сутиена на Триумф два месеца и после почнах с банелите.

mimish
12th November 2007, 11:58
добре момичета почвам, но и още един въпрос от стягането с този сутиен на триумф, нямахте ли проблем със зърната.........ужасно боли вече, а съм едва 7ми ден след операцията, ами 2 месеца, забравих да кажа, че разреза ми е под гърдата.......

Babri
12th November 2007, 12:00
И мен ме боляха зърната в началото и като цяло дясната гърда повече от другата.Но това отшумя. И сега преди цикъл пак е така.

joliy
12th November 2007, 12:06
Мен зърната ме боляха няколко седмици, беше направо ужасно, но после и това отшумя. Предполагам, че като поспаднат отоците и сутиена толкова не притиска.

mimish
12th November 2007, 12:07
имах в предвид, че боли от самия сутиен, от притискането, зърното се пречупва и като е прилепнал така сутиена и стои с часове.......после ....... и това е по 24 часа......2 месеца....незнам, едно време докато кърмех беше подобно.....а масажи момичета.....какво ви казаха за тях....

joliy
12th November 2007, 12:14
Ами да, точно от това се получаваше и при мен болката в зърната. Но имах два сутиена и ги сменях през няколко дена (не че това много помогна). Масажите аз ги почнах след първия месец, но всеки хирург си има някаква практика...някои дори не препоръчват масажи, така че най-добре си питай твоя доктор.

Babri
12th November 2007, 12:23
Мен и сега ме болят,като сложа по-тесен и изрязан сутиен и съм с него цял ден.И за това вечерта,като се прибера,го махам,за да ми починат гърдите.Пък и докторката това ми препоръча.

mimish
12th November 2007, 12:37
благодаря момичета, значи всичко е нормално........чудесно......е сега остава да чакам време да мине и да отшумят съвсем болките почвам с мазането от утре и така....сменям ги сутиените, но.....никак не помага, просто е още много рано явно, а аз бях с дренащи и отоци няма чак толкова много, да напрегнати са, но вярвам, че и това ще мине........

gwendoline
12th November 2007, 12:50
Разбира се, ще мине :) Скоро ще си забравила даже... Сега са ти още прясно оперирани, но с всеки изминал ден ще чувстваш болката все по-"отшумяваща". Хубав знак е, че можеш да спиш настрани (аз почнах да спя настрани две седмици след операцията, дотогава ме болеше и не ми бе комфортно)...

adinka
16th November 2007, 16:05
Като стана от леглото усещам пареща болка в едната гърда за минути,а след това като седна и я подържа малко ми минава.И изобщо като си сменя положението на тялото ме заболява...нормално е нали?

Babri
16th November 2007, 16:13
Спокойно,Ади,нормално е.Все пак си оперирана преди няколко дни и в началото се усеща такава пареща болка.И аз като ставах,чувствах и в двете гърди такава болка и после поутихваше.

adinka
16th November 2007, 16:17
Оле не е лесно...наистина не ме боли много ама искам по-бързо да ми мине...не искам да плаша следващите,които ще се оперират,но аз след ринопластиката(където ме болеше само малко главата) и сега след силикона (където ме боли цялото тяло все едно някой ме е ритал) повече нищо няма да си правя.Може би сега мисля така,защото все още ми е прясно след операцията,но ако не е наложително повече под ножа не лягам.

Най-вероятно ще продължа за задавам всякакви въпроси,но като ви прочета след това мненията и доста се успокоявам :2024:

Divinemouse
16th November 2007, 17:07
Ади,извинявай ти кога се оперира? На мен ми е 5 ден и съм като инвалид ,по добре съм но незнам кога ще стана пълноценен човек :(
Много ме опъва от пред и едвам ставам и ходя__

adinka
16th November 2007, 17:46
Днес ми е втори ден след операцията.Аз поне ставам сама,малко ме заболява и бързо ми минава.Днес изпих само 1 аулин и то ей така,за да не ме заболи.Но ходя подгърбена,страх ме е да се изправя...дано бързо да ни мине

simba JJ
18th November 2007, 12:19
Здравейте момичета,вече и аз съм със нови цици. Засега съм добре, като ми махнаха стягащата лента е по-добре. Иначе си заслужава, дано само мине по-бързо и да спаднат отоците. Успех на всички,на които им предстои. Ади и Томи, как сте момичета? :D

adinka
18th November 2007, 16:03
Аз не съм особено добре...боли ме гърба и гърдите така де особено едната и като ставам и лягам.Като не се мърдам съм добре.Не мога да спя нормално и ох,надявам се скоро да ми мине все пак ми е само 4-ти ден

milena127
18th November 2007, 20:10
Спокойно, ще мине:) И после идва удоволствието от новите цици :naked:

Divinemouse
18th November 2007, 22:21
Адика,и аз бях така но от вчера (5)ден вече спя и на двете страни и не пия никакви аналгитици.Аз те съветвам колкото можеш повече да се движиш,аз почти не лежах защото посештавам и зъболекар и няма как .Даже на 3 ден карах кола защото така се случи.

simba JJ
19th November 2007, 09:41
Томи ти беше подмускулно нали? Аз не мога да спя само по гръб, много ме боли гърба и все още не мога да се изправям сама. Ти с ластичната лента ли си още, кога ще ти махат конците?А доктора каза ли ти че трябва да носиш сутиен и колко време?

Divinemouse
19th November 2007, 10:39
Здравей Симба,да аз съм под мускулно и носия лента,която мога да кажа че ме стиска много.
Мен също все още ме боли гърба, но не е това което беше.

Divinemouse
19th November 2007, 10:43
Конците ми ги махат утре ,а сутиена сте трябва да го нося поне 1 месец а лентат 3 седмици,но лекаря ми каза че съм със много здрави и развити мускули и при мен всичко ще трае повече време :(

stilna_mlada
19th November 2007, 11:06
Добре де, защо трябва да се носи цял месец тая лента. Нали имплантите си слизат така или иначе?

joliy
19th November 2007, 11:45
Ами би трябвало лентата да подпомогне това слизане. Затова не е задължителна, но е препоръчителна.

simba JJ
19th November 2007, 11:49
Дано само по бързи слязат надолу, щото имам чуството че са ми на врата и едвам дишам :shock:

adinka
19th November 2007, 11:51
Днес вече съм много щастлива!!!! :1203: Аз всеки ден сама си ставам от леглото,но днес изобщо не ме заболя.И даже стоя почти изправена,май напълно изправена даже.Не се залежавам много-само през нощта.Сега ми се налага да изляза с колата :300: пазете се :lachen: май ще се окаже,че болката бързо се забравя :1259:

simba JJ
19th November 2007, 11:53
Радвам се за теб Ади, наистина болката бързо се забравя! Успех! :D

Divinemouse
19th November 2007, 12:04
Лекаря на мен ми каза за лентата ,че тя притиска имплантите да не ги отхвърли мускула от горе ,защото имаш чуждо тяло в организма.

Успех Ади ,ще се справиш :D

gwendoline
19th November 2007, 12:37
Ади, Томи, радвам се за вас, момичета!
Ади, болката наистина е няколко дни и с аулини или друго обезболяващо - се трае; съвсем скоро ще си спомняш слабо за нея... :cool:
Томи, лентата се носи щом док е казал; целта й е да избута надолу имплантите и да не отидат настрани под мишниците. Аз не съм носила и ден нито сутиен, нито лента, но при мен не се налагаше, тъй като гръдния ми мускул е слаб и имплантите си застанаха на място (все едно че бях от един месец с тях). Но когато трябва да се слага - не е шега работа; виждала съм ужасни гледки от неспазване на тази "препоръка", както Джоли се изрази... :wink: :roll:

Divinemouse
19th November 2007, 12:40
Благодаря ти Гвендолинче ,и аз мисля така и приятно,неприятно ще я нося защото моите са много високо все още :( :(

simba JJ
19th November 2007, 17:22
Аз я махам само за по 3-4 мин по 2 пъти на ден, много ме стяга и немога да дишам.Ще го изтърпя някак си но е трудно, уф нали е за хубаво да му се не види. Това не би трябвало да е проблем нали, момичета! :?

stilna_mlada
20th November 2007, 09:47
Искам да ви кажа, че щом я сваля тази пуста лента, веднага циците ми се качват на врата. Явно ще трябва да я нося по-дълго.

simba JJ
20th November 2007, 12:43
И на мен така, а трябва да я нося още 10 дена :shock: Ще търпя накак си , голям зор е. Не искам да плаша тези които тепърва ще се оперират, може би при всеки е различно.

joliy
20th November 2007, 13:38
Както са казали старите хора: "Търпи бабо за гиздост" :)
Добрата новина е, че всички болежки минават и накрая не остава нищо друго освен мнооооооого да се радвате прекрасните си нови гърди!

П.П. А каква радост е като започнете да ходите по магазините за бельо! :lol:

stilna_mlada
20th November 2007, 18:55
Симба,
Колко дена ти казаха да я носиш тази лента?

simba JJ
20th November 2007, 20:59
Още 10 дена ,а днес ми е 3 ден след операцията. После ако са слезли надолу ми казаха че може и да не се наложи да нося сутиена. А на теб? Ти кога каза се оперира?

mimossa
21st November 2007, 09:36
Момичета аз носих бинт само в болницата.Изписаха ме със сътиен.Девети ден ми е след операцията и нощем имам чувството ,че гърдите ми ще избухнат,голямо напрежение.... Дано по-скоро отшуми :D

stilna_mlada
21st November 2007, 10:19
Аз съм на 6 дена и мисля, че вчера улучих правилния начин на поставяне на тази лента. Значи, дебела е 4см и съм я сложила, така че да обхваща гърдите от края на ареолата до горната част на гърдата. Така ми е удобна, средно стегната, избутва импланта надолу, и така зърната ми са леко щръкнали нагоре. Извинявайте за подробностите, но е важно да се налучка начина за да се постигне желания ефект. Преди я слагах под мишниците тя се навиваше и ми беше изключително неудобна!

Divinemouse
21st November 2007, 10:57
Мила,начина не се налучква а ти го казва лекаря.На мен ми направиха забележка за таково поставяне както твоето ,че лентата се носи горе и избутва а там до зърната сплесква.Аз я нося върху блуза за да не ме прежулва.

stilna_mlada
21st November 2007, 17:21
Ами на мен док май ми я беше сложил точно така, както го описвам по-горе! То по твоя начин пак ти ги сплесква или има друга дума за това?
Всъщност по-важното е, че виждам ефекта от лентата сложена по този начин, защото така поставена успява да ги задържи долу.

simba JJ
21st November 2007, 18:55
А на мен доктора ми каза , че важното е да е отгоре и да е стегната възможно повече ( ако можеш да изтърпиш) за да избутва имплантите надолу, но да бъде колкото се може по нагоре. Кофти е при всички положения , ама няма начин. :?

Divinemouse
21st November 2007, 19:17
Аз не знам при вас как и ми се иска да знам защото моите ,поне на мен ми се струва че малко омекнаха и са слязли малко.

simba JJ
21st November 2007, 19:22
Моите са много твърди още и ме боли ту едната, ту другата, особенно нощем и като ставам. А дори едната ми стои по нагоре от другата. Това сигурно е нормално?

Divinemouse
21st November 2007, 22:18
Simba,на мен доктора ми каза да не ги гледам много ,защото окончателната форме се придобива по късно.Аз сега като ги гледам и виждам че има малка разлика от това което беше.

simba JJ
21st November 2007, 22:29
Да знам , че окончателната форма е след 3 месеца, а може и повече , само споделям какво е положението в момента. Поне с всеки ден болката намалява ,но мисълта ми беше че едната ми гърда е по подута и стои по високо от другата и предполагам е нормално да има някаква разлика, докато се "наместят"

stilna_mlada
22nd November 2007, 09:36
Днес ми е 7-ми ден и вече нищо не ме боли. Усещам леко напрежение и нямам търпение да ми омекнат. Иначе от 4-тия ден си влязох в ежедневието без особени усилия. Е, тормози ме лентата, но ще го преживея.

monti
22nd November 2007, 14:02
Браво stilna_mlada ти си герой :1211: :1211: :1211: като пишеш така и ми вдъхваш кураж.Браво мацка само така

simba JJ
22nd November 2007, 19:38
И мен тази лента ме дразни много, като я махна чуствам такова облекчение. Добре че остават още няколко дни с нея, ако не се наложи да я нося още де :?

moonlit
17th December 2007, 18:15
На мен ми казаха да нося лентата 3 седмици и да я слагам възможно най-високо.

blanco y negro
17th December 2007, 19:43
Moonlit, ти при кой се оперира? Разкажи нещо повече, каква марка, колко кубика, как? :D

Valenta
18th December 2007, 06:56
Намирисва ми,че е при Стоянов..........

aniK
18th December 2007, 07:07
И ние при Георгиев си носим лентите :)

Valenta
18th December 2007, 07:46
А ние при Тонев ямаме ленти...чудна работа......... :roll:

stilna_mlada
18th December 2007, 08:45
Как да нямаме бе Секси? Аз я носих 1 месец!

junglegirl
18th December 2007, 08:49
А ние при Тонев нямаме ленти...чудна работа......... :roll:Ако искаш гърдите ти да се смъкнат по-бързо носи лента.

Valenta
18th December 2007, 08:58
Ами ок,ама как да я слагам и къде точно?

moonlit
18th December 2007, 09:05
Много прозорливо отгатна sexy007 :D .Оперирах се при д-р Стоянов,335сс,подмускулно,с разрез под мишницата.Снимки все още нямам,но като се снимам ще кача

aniK
18th December 2007, 09:48
И на мен ми е гадна тази лента, защото нямам подходящи дрехи и сутрин е голямо чудене с какво да я скрия, но я нося, защото усещам как с нея се оформят добре. Освен това ми е удобно, особено в първите дни имах чувството, че ще ми изскочат без нея.
Нося я денонощно със сваляне за пране и бързо сушене :) Моята е на PIP и ми я дадоха в клиниката. Слага се през кръста и отгоре върху гърдите (така че да натиска подутината надолу).
Съдейки по тялото си и размера, сигурно ще съм от тези, дато най-дълго ще я носят :( В края на тази седмица ще ходя на преглед, но от сга си знам, че не ми мърда мин.още 1 седмица с лентата (казват 3-4, аз ще съм от тези с 4 :( )

Valenta
18th December 2007, 10:06
Ха сега де....ами ие които нямаме ленти,кво правим тогава............... :roll:

junglegirl
18th December 2007, 10:25
Моята "лента" беше обикновен ластичен бинт от първата аптека. :D
Единствената цел е да помогне на тъканите да се отпуснат,както и да предотврати мускула да избута импланта нагоре,особено с достъп в подмишничната ямка и при силен пекторалис,силен гръден мускул,какъвто ти имаш.Но опасността да е около 2 седмици и при теб май е минала.

Valenta
18th December 2007, 10:45
Ами моите са още леко под мишниците. :roll: Какво да правя сега?

Aset
18th December 2007, 12:23
Ха сега де....ами ие които нямаме ленти,кво правим тогава............... :roll:
Нищо. Доверяваме се на лекаря. Всичко си зависи от вид импланти и поставяне. Някои лекари не процедират с поставяне на ленти.

gwendoline
18th December 2007, 13:17
Всичко си зависи от вид импланти и поставяне. Някои лекари не процедират с поставяне на ленти.
И не само от това - зависи и как ще застанат имплантите след операцията. При мен например застанаха така, както при други биха застанали след месец и не се наложи носене нито на ласт. лента, нито на ласт. сутиен... :? Те, повечето момичета знаят, де... С някои дори бяхме изпаднали в лек "спор"... доколко е задължително носенето на такива неща... :wink: :)

Valenta
20th December 2007, 07:33
Гуени,ти къде се слагаш бе мила?Ти си уникална с тея цицки.Пример!Нито сутиен,нито лента и си перфект.
Сега си мисля дали не е късо да нося вече лента?Още ми са високо високо,а и този сутиен така ми ги сплесква,че остава и лета да сложа...

klara2001
24th December 2007, 18:39
Здравейте момичета..:) Весели празници ви пожелавам от сърце..
Днес ми е 5 ден и мисля че малко по малко болката си отминава..Макар и да усещам все още опъване и лек сърбеж,но смятам,че това вече е по приятната част..На 26.12 ще ми махат конците и предполагам всичко ще е наред тогава..иначе още съм в оттоци,и вече нямам търпение да видя долу горе крайния резултат..

aniK
24th December 2007, 22:43
Добре дошла, klara 2001! Скоро ще забравиш блката и отоците и ще изпиташ истинска радост от новите придобивки :D

TORNADO
31st December 2007, 12:55
здравейте,милички!
преди 2 дни махнах лентата,която едвам изтрайвах Стоянов ми каза да я нося 3 седмици,но нещо не се чувствах много комфортно без нея и вечер си я слагам като легна.болят ме зърната,едната гърда на места ми е безчувствена маи и званнах на стоянопв,каза че е нормално едната да се вазстановява по-бавно.вчера махнах и сутиена и си купих нов 85С......немога да повярвам,че това е моята пазва :)
весели празници да сте живи и здрави.

aniK
31st December 2007, 16:47
Честито, ТОРНАДО, аз още я нося моята лента и ще чакам да ида на преглед след пранзиците. Надявам се да кажат да я махна. Е, свалям я, когато дрехата изисква, но повече съм с нея. И на мен ми е по-удобно с нея, а усещанията ми са същите - леко изтръпнала и по безчувствена ми е лявата. Добре, че си споделяме, да съм спокойна, че всичко е нормално :)

МНОГО ВЕСЕЛО ПОСРЕЩАНЕ НА ПРАЗНИКА!!!!

susi
14th January 2008, 11:26
И аз си мечтая за спокойно спане настрани и без сложни стойки при ставане, сядане, лягане и т.н.......Днес е седми ден-чувствам се все по-добре, почти няма болки, но трябва да съм в покой. Въобще не си представям да отида на работа! Трябва да ходя с възглавницата да си подпирам гърба :)
Я да питам тук-аз след операцията бях само с ластична лента два дни и преди да ме изпишат ми сложиха ластичен сутиен-Papillon. Ще нося и лентата-не знам още колко. От време на време ми се появява остра болка под дясната гърда-все едно нещо ми се забива-много е гадно и много бавно отшумява. Дали е нормално? Утре ще кажа и на доктора...И тази лента-колко трябва да я стягам?

aniK
14th January 2008, 20:07
Малко off topic - някой знае ли от къде може да се купи ластична лента. Моя позната ще се оперира при Тонев и е казал да си намери лента. Моята беше на PIP, но Ники Георгиев демонстративно я захвърли в кошчето за боклук, когато реши, че вече нямам нужда от нея. Нямаше как да си я извадя и изпера, з'то може да ми послужи за нещо :P

Danielka
14th January 2008, 20:33
Може да си купи обикновен ластичен бинт от аптеката, върши същата работа...аз бях с такъв. :D

aniK
15th January 2008, 06:49
Може да си купи обикновен ластичен бинт от аптеката, върши същата работа...аз бях с такъв. :D
Е, и аз това и отговорих на въпросната позната, з'то вече го бях чела във форума, но тя все пак ме помоли да попитам за "оригинална" лента :?

mimossa
15th January 2008, 11:36
Аник, ластичната лента твоята позната може да си я поръча от доктора ,но струва 70 лева,защото е на ПИП и не си струва да се дават толкова пари за седмица или две,та аз въобще не съм носила лента,не ми е било необходимо..така,че по добре бинт-ластичен от аптеката...

hera
19th February 2008, 12:23
Здравейте момичета.Изчетах целия форум и никаде не видях някои да споменава като са му свалили конците разреза да се е отворил.При мен се получи точно това и много се тревожа,а д-ра каза че се получавало от 10 оперирани на 3.

Lady Blue
19th February 2008, 14:57
това е неприятно :(
не знам до каква степен се е отворил,предполагам ако е било опасно,щяха да ти сложат една упойчица и да те зашият пак.понякога когато разрезът леко се отваря го оставят така,сам да зарастне.
на мен ми се беше отворил разрез,но след друга операция преди години.докторите се двоумяха дали пак да ме шият,то оставиха раната така.са съжаление там белегът си остана горям точно поради тази причина/добре че не се вижда/
надямам се това "отваряне" да не ти създаде проблем за вбъдеще.
спазвай добра хигиена на това място защото рискът от инфекция е по-голям!
успех

Bibs
20th February 2008, 04:41
Момичета а да ви питам-нераждало момиче добре ли е да си направи такава операция?Какви са вашите съвети и препоръки по този въпрс? :roll:

:2015:

Valenta
20th February 2008, 07:12
Има тема по този въпрос.Можеш да си сложиш,стига по време на бъдеща бременност не качиш много килограми.

Valenta
21st February 2008, 06:39
Bibs
питай каквото те интересува и не се притеснявай!Момичетата тук са много готини и ще ти отговорим на всичко каквото те интересува!

sexy mama
7th April 2008, 08:08
Тъй като неможах да намеря такава тема ще питам тук.Ако съм я пропуснала,моля дайте линк.

:?: Какъв сутиен трябва да нося след махането на ластичния потник?Една позната ми каза ''никакви банели'' :?

Divinemouse
7th April 2008, 09:04
Аз тръгнах със банели точно месец след операцията.
Но доктора ми каза че мога да нося каквото поискам.Най-добре попитай доктора,той е човека който ще ти даде най точно и правилно мнение,защото тук едни ще ти кажат никавки банели,други никакви сутиени,други друго. :)

Babri
7th April 2008, 09:12
И аз едим месец след операцията си носех сутиен с банели.

sexy mama
7th April 2008, 09:44
Благодаря ви момичета.Ами той нищо специално не ми каза,но ще го питам.Едва ли щеше да ми го спести,ако наистина нетрябваше да нося сутиени с банели.

doll
7th April 2008, 13:48
Първият месец е много препоръчително да не носиш сутиен с банели-само спортният! След това може всякакъв вид
:dirty_dance:

sexy mama
7th April 2008, 13:51
Благодаря ти doll,аз все още нося спортния,на 20 април ще станат 2 месеца.

Марулка
7th April 2008, 13:55
Хей sexy mama точно тази снимка ти подхожда.

doll
7th April 2008, 13:56
сигурно нямаш търпение да сложиш различни сутиени...при мен беше точно така!!!
:2035:

doll
7th April 2008, 13:57
Хей sexy mama точно тази снимка ти подхожда.

Абсолютно!!!

:2043: