PDA

View Full Version : Въпрос?


oceanangel
17th November 2007, 16:55
Здравейте! Аз съм на 18 години и
искам да попитам нормално ли е бяло течение, без особен мирис, не много като количество (по-малко от лъжичка на ден), мокри бельото, засъхва на него. Консистенцията е като крем. Правила съм микробиологични изследвания - показват нормална влаг. среда. Въпросът ми е дали е в рамките на допустимото това и дали е някакъв проблем.
А колко време продължава овулацията? Нормално ли е по-силно течение тогава, бяло или полупрозрачно, като сопол. понякога е различно от сополивото - като лепило.
И не зная дали на някоя се е случвало, но страдам от някаква мания за хигиена в тази област, постоянно се притеснявам за това и дали всичко е наред, понякога изпадам в депресивни състояния и си внушавам, че нещо не е както трябва и не зная как да се отърва. Има моменти, когато излизам от тези мисли, трябват ми доста усилия и подкрепа за да го постигна. не знам как да изкореня това. Знам, че си внушавам, преувеличавам и е някаква параноя, но не мога да се преборя изцяло.
Благодаря предварително за вниманието, исках да споделя проблема Rolling Eyes

duska20
17th November 2007, 20:00
Здравей.
Според мен може и да е нормален този секрет.При мен понякога се получава при цистит или преди цикъл.Но ако го имаш непрекъснато, не е лошо да те види гинеколог. Може и да има друг проблем. Но не се шашкай. На всяко момиче се случва, не е нещо сериозно. Поправимо е.

Slyn4islava
17th November 2007, 20:07
постоянно се притеснявам за това и дали всичко е наред, понякога изпадам в депресивни състояния и си внушавам, че нещо не е както трябва и не зная как да се отърва.
Ще се отървеш от тези мисли като ги избягваш целенасочено! Всеки път, когато някаква такава мисъл, че ти има нещо се опитва да те "нападне", ти веднага започни да мислиш нещо друго, веднага отвличи вниманието си и скоро мозъка ти ще научи нови неврални пътища и ти ще забравиш, какво те е притеснявало преди. Пробвай, работи безотказно, от начало може да е трудно, но постепенно се научаваш.

MILI
18th November 2007, 11:29
Искам да ви кажа, че бялото течение не нормално.Повечето генеколози не могат да се справят с него и за това ни казват, че е нормално било. Бяло течение се лекува много трудно,това емного опорита работа тъкмо го излекуваш и то пак се връща. Намери си добър генеколог,който да се отнесе сериозно към проблема ти, а ви шарлатани дето не им се занимава и да те успокояват само и само да им се махнеш от главата.

oceanangel
18th November 2007, 19:09
Ами то не е постоянно, понякога го има, понякога не. Гледали са ме на видеозон, всякакви други изследвания, и казват, че съм си здрава и че само от естетическа гледна точка трябва да ме притеснява. А докторът си е много надежден, самата аз съм родена при него :mrgreen: Казва ми, че всички понякога го имат, че си е нормално да секретира по една лъжичка дори на ден, защото се пречиства, било Божа работа. не зная какво да мисля...

Beautiful_
18th November 2007, 19:24
Ами то не е постоянно, понякога го има, понякога не. Гледали са ме на видеозон, всякакви други изследвания, и казват, че съм си здрава и че само от естетическа гледна точка трябва да ме притеснява. А докторът си е много надежден, самата аз съм родена при него :mrgreen: Казва ми, че всички понякога го имат, че си е нормално да секретира по една лъжичка дори на ден, защото се пречиства, било Божа работа. не зная какво да мисля...
аз съм чела във много медицинска литература, че е нормално.

oceanangel
18th November 2007, 20:11
Ами от доста източници стигам до заключението, че е нормално, май и жените са различни, някой повече, някои по-малко. А може би и възрастта си има значение и че още цикълът ми не е съвсем нормализиран. Но просто ми е гадно като усетя че ме е изцапало малко. какво да се прави, женски кахъри. :roll:

ZANDALEE
19th November 2007, 09:09
Ами то не е постоянно, понякога го има, понякога не. Гледали са ме на видеозон, всякакви други изследвания, А докторът си е много надежден, Я го дай тоя доктор насам. :1246:

ZANDALEE
19th November 2007, 09:39
Щом микробиологичните изследвания са ти чисти,няма от какво да се притесняваш.Може да поискаш от твоя доктор изследване за процент съдържимост на млечните лактобацили,които се намират във влагалището.Ако са завишени,(което от една страна е добре,защото имаш добра защита срещу вредни микроорганизми и бактерии)може това да е причината за бялото течение.Не прекалявай с хигиената,защото това може да ти докара някоя инфекция или алергия. Овулацията продължава около една седмица в средата на цикъла.Може сама да си я "измериш",като в продължение на около месец след като ти свърши мензиса,всяка сутрин преди да станеш от леглото си мериш температурата под езика.Когато е под 38 градуса,тогава няма овулация.Стане ли 38 градуса и нагоре,тогава вече е настъпила овулацията.Успех :wink:

oceanangel
19th November 2007, 10:02
Ами значи тая овулация си е доста, е при мен така беше - седмица. Обаче тая сутрин се събудих - червените гости са ми дошли :oops: С една 5 дни по-рано!!! Е, вярно, че не е регулиран още, ама не очаквах въобще.
А докторът по принцип работи в Лом и Козлодуй, съмнявам се, че някоя е от тук.

duska20
19th November 2007, 13:51
Ами от доста източници стигам до заключението, че е нормално, май и жените са различни, някой повече, някои по-малко. А може би и възрастта си има значение и че още цикълът ми не е съвсем нормализиран. Но просто ми е гадно като усетя че ме е изцапало малко. какво да се прави, женски кахъри. :roll:

Ако бялото течение те притеснява от хигиенна гледна точка, можеш да ползваш ежедневни превръзки, те са мн.тънички и въобще не се усещат. Има и за прашка. Така бельото ти няма да се цапа, а ти няма да се чувстваш некомфортно. Аз от години ги ползвам и се чувствам чиста през целия ден.

Magikka
19th November 2007, 14:14
Специално за ежедневните дамски превръзки някъде четох, че можели да доведат до прекомерно изсушаване ако се използват непрекъснато.
Що се отнася до течението... И аз имах подобни притеснения, но гинеколожката ми (която също е много внимателна и мисля, че си върши добре работата) след като ми направи цитонамазка и микробиология и установи, че всичко е наред ми обясни, че е нормално. Тъй че не го мисли толкова

apoklistika
19th November 2007, 14:41
Е как ще доведат до изсушаване, все едно гащите да водят до изсушаване :roll:

Magikka
19th November 2007, 14:58
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=33&id=5357

където пише...цитирам :

"Ежедневните превръзки също изсушават, защото поемат не само излишната влага (да не казваме думичката „течение“, че не звучи много приятно), но и влагата, която е нормална за интимното място."

apoklistika
19th November 2007, 15:11
Ами на мен честно казано статиите в тялото не са ми критерий за достоверност, още повече, че пред името не авторката не стои титлата "д-р" и продължавам да твърдя, че няма как превръзка от естествен материал да доведе до изсушаване. Напротив, много превръзки от изкуствени материали причиняват неприятно "спарване"

Magikka
19th November 2007, 15:55
Ок де :) Аз само споменавам, че съм чела някъде подобно нещо като информация, а не че съм убедена в това :)
Ааа сега ще се обидя и ще си изтрия всички мнения ;) :girl_hysteric:

apoklistika
19th November 2007, 16:06
Сакън, недей :lol:
Но да се върнем на темата- ако ще ти помогне да се чувстваш по- добре, носи си винаги интимни кърпички, за да се чувстваш чиста и когато няма как да се миеш по няколко пъти на ден :)

Gia
19th November 2007, 18:26
И също носи бельо от естествени материали, едно, че няма да имаш усещане за 'мокро' и второ, че не предизвикват алергични реакции.
Може да пробваш и с не толкова прилепнали по теб панталони-да не се спарваш излишно и з-то при притискане в тази област жлезите се стимулират да отделят секреция.

oceanangel
19th November 2007, 21:44
И още нещо - препоръчително е да спим без бельо, запарвало. Вярно е - доста ми е комфортно без - с широка пижама. А за бельото - без дантели, впити прашки и т.н - само памук.

ratamahatta
19th November 2007, 23:07
утрепай ме, аз без бельо не мога да заспя

duska20
19th November 2007, 23:10
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=33&id=5357

където пише...цитирам :

"Ежедневните превръзки също изсушават, защото поемат не само излишната влага (да не казваме думичката „течение“, че не звучи много приятно), но и влагата, която е нормална за интимното място."

Ако мога да кажа още нещо по темата за превръзките, макар, че се отклонявам от темата на форума... Питала съм гинеколога си за тези ежедневни превръзки и той ми каза, че запаряват ,а е хубаво кожата да диша...според мен ако се носят с подходящо бельо, не е голям проблем. Факт е, че така се чувствам по чиста. А между другото с две ръце съм "за" интимните кърпички...много са удобни и функционални...

oceanangel
19th November 2007, 23:51
А каква марка кърпички? :roll:

duska20
20th November 2007, 00:14
няма значение, стига да са специално за интимна хигиена. аз ползвам едни, мисля,че се казват ALL DAYS, лилавите най ми допадат като аромат. Но ти като започнеш да ги ползваш сама ще разбереш кои на теб най-много ти допадат.

ZANDALEE
20th November 2007, 01:45
А каква марка кърпички? :roll:Аз от такива кърпички развивам алергия и непоносимост.По добре влез в някоя аптека и питай кои са подходящи.Мисля ,че имаше едни Лактацид фемина се казваха май,обогатени с млечна киселина.Сигурно не са лоши. :?

vancheto2318
20th November 2007, 19:44
Специално питах моята гинеколожка за интимните гелове и кърпички-тя ми каза,че единствено Лактацид са ефективни.На останалите просто пишело, че са интимни-било все едно ползвам обикновени. Гелчето за измиване Лактацид е супер. Аз лично го ползвам от 2 години/а и е доста икономично