PDA

View Full Version : Какво може да е това ?


fitbg
21st November 2007, 10:42
Здравейте, от няколко дена забелязах, че от вътрешната страна на гърдите или по точно на дясната при леко натискане .. напипвам нещо като топче съвсем малко е (грахово зърно). Идея си нямам от какво може да е. Някой да е имал нещо подобно и да ме посъветва какво мога да направя .. дано да не е нещо сериозно. Иначе не ме боли нито пък се вижда .. даже не знам и от кога може да случайно го забелязах. Тренирам фитнес редовно от 3 години. Но съм леко омазнен при гърдите (не знам дали може да е от това).

adyonas
21st November 2007, 10:52
Според мен тряя да идеш на лекар. Не знам точно на какъв обаче. :?

Lottus
21st November 2007, 11:19
Точно преди менструация млечните жлези леко се уголемяват и понякога се получават такива топченца. Ако е това - няма за какво да се притесняваш, не е страшно. Трябва обаче да отидеш на мамолог, който да те прегледа и да ти каже със сигурност. Освен това трябва да проверяваш гърдите си при мамолог на всеки 6 месеца профилактично.
Успех!

ana-maria-magdalena
21st November 2007, 11:26
Точно преди менструация млечните жлези леко се уголемяват и понякога се получават такива топченца. Ако е това - няма за какво да се притесняваш, не е страшно. Трябва обаче да отидеш на мамолог, който да те прегледа и да ти каже със сигурност. Освен това трябва да проверяваш гърдите си при мамолог на всеки 6 месеца профилактично.
Успех!

Аз останах с впечатлението,че fitbg е мъж...?

Lottus
21st November 2007, 12:15
Упс, май да :) Извинявам се тогава, някой друг да помогне ако може :lol:

чичо
21st November 2007, 15:05
Взимал ли си стероиди ?Откога забеляза това и подвижно ли е ,или е закрепено за кожата?На колко години си?

fitbg
21st November 2007, 18:21
Не съм. На 20 год. съм. При леко натискане се усеща като топче. Не мога да знам и от кога е даже. Възможно е от доста време да го имам. Сега правя по леки тренировки за гърди с по-малко килограми повече повторения. Дано да се оправи само :?

чичо
21st November 2007, 18:37
Следи го и ако пораства отиди на лекар..Ако си стои така ,мойе да е фибром,това е доброкачествено образувание....ако почне обаче да расте или да боли,потърси лекар...
Повторенията и леките тежести няма да помогнат..Ако си се силил много е възможно да си скъсал някое мускулно влакно,не мога да ти кажа със сигурност обаче...;)
успех;)

fitbg
21st November 2007, 18:55
Бях доста притеснен! Благодаря ти!