PDA

View Full Version : как да спра да ям сладко?


_sladuranka_
25th November 2007, 14:53
Хора кажете ми как да спра да ям сладко. Все за сладко мисля...постоянно ми се яде нещо сладко казвам си няма да ям но пак ям.. :( направо ще откача...

The_Dark
25th November 2007, 15:52
Ами има различни начини да не мислиш за сладкото или да не ядеш сладко.Но може би трябва да кажеш,дали имаш нужда да не ядеш сладко,или само да го ограничиш.Все пак като начало можеш да пробваш да заместваш сладкишите с мед,например.Или плодове,стафиди - неща,които също имат сладък вкус,но са здравословни.Това се сещам в момента. :wink:

Мария Василева
25th November 2007, 17:24
препоръчва се хром пиколинат. той убивал или намалявал апетита за сладко. скоро време ще пробвам, доколко е така. продава се и отделно, има го и като съставка в някои продукти за отслабване.
Ето тук (http://search.gbg.bg/google/search.php?q=+%F5%F0%EE%EC+%EF%E8%EA%EE%EB%E8%ED%E 0%F2&start=0&lr=lang_bg) инфо по въпроса.

djidjito_
25th November 2007, 18:19
а колко струва,много ли е скъп

valhalla
25th November 2007, 20:27
MariaVassileva, моля те незабравяй да споделиш с нас след като го пробваш...защото тази мания по сладкото е голям проблем! :oops:

dadano
25th November 2007, 21:02
:( И аз съм така, не мога да спра да ям сладко.. Не съм гладна, но ако не хапна сладко (по-точно шоколад) ще се побъркам :P Май съм пристрастена :(

Мария Василева
25th November 2007, 22:54
да, задължително ще споделя, още повече, че и аз го имам този проблем. понеже, сега не могат да се поправят мненията ето едно малко по-различно търсене (http://www.google.bg/search?hl=bg&q=%22%D1%85%D1%80%D0%BE%D0%BC+%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D 0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%22&btnG=Google+%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D0%B5%D0%BD%D 0%B5&meta=lr%3Dlang_bg) за този вид хром. :1246:

ratamahatta
25th November 2007, 23:11
ееее майчето донесе сега едно биоактив хром (то и по тв-то го рекламираха по едно вр) май и аз ще го пробвам.......че и цигарите се мъча да спирам и е мъка голяма :(

cristiano7
25th November 2007, 23:35
ако ви се прияде сладко, по-добре изяжте една ябълка или круша

ако все пак не можете да устоите на шоколад, то моят съвет е да прочетете следното:

{copy-paste}:
Основно умение по пътя ви към здравословното хранене е да определяте каква преимуществена стойност има за вас всяка една храна - хранителна или вкусова.

От храни, които ви дават само приятни вкусови усещания и нямат хранителна стойност, използвайте вкуса - хапвайте по малко и мислете как да получите повече от него. Например смучете парчето шоколад вместо да го глътнете бързо и да посегнете към следващото. Така ще задоволите нуждата си от вкус без да се нахраните с неподходяща храна.

Правилна проява на воля е да изядете няколко парченца шоколад и да спрете, а не да се въздържате изобщо. С абсолютно въздържание нуждата от вкус няма да изчезне, напротив - ще се сещате за шоколад все по-често. Така потребността ще расте все повече и повече, докато накрая изгубите контрол и изядете голямо количество.

ratamahatta
25th November 2007, 23:55
swim_fan знаеш ли колко пъти сме го водили с майка ми тоя разговор, че ябълката не е шоколад :D

cristiano7
26th November 2007, 00:05
относно подписа ти :beavis_and_butthead: :longhair:

аз си лягам а пък ви е си помислете добре относно смученето на шоколада и хрупането на ябълката :cool: лека!

Мария Василева
26th November 2007, 00:21
иначе това си е добър съвет също, за шоколада и е правино според мене. :|

krisi_pat
26th November 2007, 00:24
Леле и аз не мога без сладко..даже по някой път си се учудвам..не мога да издържа един цял ден без да съм яла нещо сладко..а ден без нещо сладко и без плод не помня да съм имала близките месеци...не мога без сладко винаги ми се яде..а има хора, които е така казват ми, че просто не им се яде нищо сладко..нз как може

kukli4ka
26th November 2007, 11:29
Подлудяващото желание да хапнеш нещо сладко говори,че има недостиг на някой микроелементи в организма.Може да се опита с прием на комбинирани таблети,съдържащи витамини и минерали.

_sladuranka_
26th November 2007, 13:24
Охххх благодаря на всички за съветите..може да пробвам този хром пиколинат ето преди малко пак ядох сладко (течен шоколад със 2 вафлички) мммммммм :1242: опитвала съм като ми се прияде сладко да ям ябълка, мед или др. ама не е съ6тото като да си хапенш един голям шоколад със стафидки с лешници офф замечтах се :lol: :1246:

scorpion_f
26th November 2007, 16:42
Хмм...лошо е май-тва нещо със сладкото.Незнам как се чувствате,защото аз не обичам сладко ям веднъж на 2 седмици и то само шоколад.Но за тези които обичат сладкото е най-добре да хапват само натурален шоколад,а не пастички,тортички и вафли.Щом не можете без сладко натуралният шоколад е най-доброто решение :wink:

Celine
26th November 2007, 16:50
Щом не можете без сладко натуралният шоколад е най-доброто решение :wink:
:roll: чудя се - натуралният шоколад е бих казала ГОРЧИВ - защо все го препоръчвате на хора които се оплакват че обичат СЛАДКО

katie
26th November 2007, 16:52
Може идеята да ви се стори тъпа - ама аз за да не ям сладко просто не си го купувам.

Иначе ако лежи вкъщи, ми ще го изям, къде ще ида! А в магазина за да не ме изкушава просто не ходя в този раздел.

djidjito_
26th November 2007, 17:00
този хром имали го в аптеки?и кажете ако знаете колкоооо струва

Celine
26th November 2007, 17:11
Обикновенно и аз така си решавам проблема като katie , защото има ли нещо купено не му прощавам.

djidjito_ има го хрома във аптеките в най различни грамажи , и на различни фирми

scorpion_f
26th November 2007, 19:15
Щом не можете без сладко натуралният шоколад е най-доброто решение :wink:
:roll: чудя се - натуралният шоколад е бих казала ГОРЧИВ - защо все го препоръчвате на хора които се оплакват че обичат СЛАДКО
Хахаха права си,но той е натурален и е уж естествен с малко въглехидрати и калории....и за тва го препоръчваме,пък не е чак толкова горчив... :wink:

alica
26th November 2007, 19:49
да, но и се препоръчва при липса на апетит ......... заради някой си алкалоид на какото... и е така- личен опит. :cool:

scorpion_f
26th November 2007, 20:08
да, но и се препоръчва при липса на апетит ......... заради някой си алкалоид на какото... и е така- личен опит. :cool:
Еее така ли било?Аз тва не го знаех.Явно друг начин за спиране на сладкото освен горепосочения лекарствен продукт няма(или поне няма не лекарствен продукт)Да но аз пък мисля,че ако всеки ден изяждаш примерно само 1 вафла или др нещо сладко но горе долу до 50 гр + тренировки 3 пъти в седмицата и по разумно хранене няма да навреди.Според мен човек не може да го промени това--изведнъж да спре да яде сладко,може да го сведе до минимум(с повечко усилия)И примерно докато го пиеш това лекарство няма да ти се яде сладко,но цял живот ли ще го пиеш,цял живот ли ще си тровиш организма???
Според мен с повечко усилия,силна воля просто трябва да научи дадения човек своя организъм да поема толкова колкото му е нужно,а не просто да слушаш главата си ''колко е приятен вкуса на даденото нещо''До голяма степен зависи от това как ще си програмираш сам мисленето(собствен опит,но не със сладкото) :wink:

The_Dark
26th November 2007, 21:19
Съгласна съм със scorpion_f. Аз също не мога без сладко,макар че е имало дни,в които не съм яла нищо сладко,никакъв шоколад,пасти,бисквити и т.н. Но така само се самоизмъчваш и потискаш.В момента съм свикнала да ям най-много една вафла на ден и то сутрин,за да мога да я изразходя през остатъка на деня.И задължително треиировка.А относно натуралния шоколад - ами аз лично го предпочитам пред млечния,по-вкусен ми е и ако трябва да избирам между натурален и какъвто и да е друг вид шоколад,предпочитам натуралния :wink:

apoklistika
26th November 2007, 21:32
Обсъждали сме доста пъти хубавите подсладители от рода на спленда, стевия и др. Който не е чел, да потърси с търсачката- С малко въображение можете сами да си направите доста сладки десерти с тях, които са нисковъглехидратни и се вписват идеално във всяка диета. Няма нужда да се отказвате изцяло от сладкото, просто човек трябва да подбира това, което яде.

Мария Василева
27th November 2007, 00:01
този хром имали го в аптеки?и кажете ако знаете колкоооо струваима го. като отделен продукт, май беше около 7-8-9 лв., но отдавно съм проучвала и не помня точно, а може и да се е променило.

Иначе го има като съставка в отслабващи продукти заедно с Л-карнитин и вече зависи- разновидности разни. по фитнеси и магазини за добавки.

Miss_Murderer
16th March 2008, 21:01
съветвам те да не го спираш изведнъж- опитвай се малко по малко да го намаляваш, винаги когато можеш замествай с плодове или плодови сокове, може в началото да пробваш и с ядки с мед(ако обичаш), мляко с какао, такива неща...успех! но според мен нищо не пречи от време на време да си угаждаш- все пак сме хора и имаме нужда от всичко!

mariane
17th April 2008, 07:31
а дали някой от вас не се е замислял, че може да има някаква вътрешна причина /евентуално заболяване/ за да имате такъв неустоим глад за сладко?

rogi
17th April 2008, 16:17
Има такова,нарича се захарен диабет но е свързан със загуба(необяснима)на килограми.Не си търси извинения,просто ядеш ли сладко се получава затворен кръг от който трудно се излиза.Аз също трудно му устоявам. :D

TedyK
17th April 2008, 17:17
Може идеята да ви се стори тъпа - ама аз за да не ям сладко просто не си го купувам.

Иначе ако лежи вкъщи, ми ще го изям, къде ще ида! А в магазина за да не ме изкушава просто не ходя в този раздел.

ahahah, това с не купуването съм го пробвала. преяде ли ми се шоколад ставам, паля колата и отивам в магазина.
при мен върви точно обратното, когато има шоколад и сладко в хладилникът моят мозък е спокоен. знае как във всеки един момент като ми се прияде сладко мога да сляза долу в кухнята и да го взема. в доста случаи работи.

daliq
15th May 2008, 17:29
Пробвайте , с Биотикс , аз не можех без сладко , ставах нервна и раздразнитела , криех се и ядях , а сега при вида на вафла ми става гадно , блудкаво в устата, а шоколад не говоря въобще ! Само форсек мога да ям и то една две бисквитки , но насила ! За 15 дни съм 7 килограма на минус, а не пазя никаква диета , ям кюфтета , пържени картофи , дюнери всичко , до колкото това лекарство ти позволява да изядеш ! Страхотно е! Личната лекарка ми го изписа и каза , че резултата е видим , не го е очаквала , това са бактерии за стомаха в която и аптека да попитате , ще чуете само хубави неща

daliq
15th May 2008, 17:32
а дали някой от вас не се е замислял, че може да има някаква вътрешна причина /евентуално заболяване/ за да имате такъв неустоим глад за сладко?
А пък тая болест сериозно си мислех , че е моя и сам първата заболяла! Изяждала съм 20 пасти балкан с 3 кисели млека за един ден и познай после - в кожното с обривче!

Celine
16th May 2008, 08:58
Далийка дай нещо линк или снимчица на това нещо.
От инфото което намерих, ми напомня на този продукт (http://kendy.com/index.php?option=com_alphacontent&section=20&Itemid=21&cat=22)

severinna
16th May 2008, 10:02
:P _sladuranka_ след твоето замечтаване и аз се отнесох! :wink: Невероятно е как с парченце шоколад, което небрежно докосва небцето ти, можеш да се разтопиш от удоволствие. За това на мнение съм, че нетрябва да се лишаваме от малките изкушения, а да им се отдадем, но с мярка! Според мен проблема е в гледната точка-ако не си забраняваш се получава, а ако се "стискаш" за всяка хапка-на финала ще пристигнеш последна и депресирана.

Izabo
16th May 2008, 10:12
Пробвайте , с Биотикс ,....

Или е това (http://www.nutra.bg/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=284&category_id=175&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=32)...
Ама няма снимка... :?

daliq
17th May 2008, 10:38
Ами и аз нищо не намирам в нета, но ще дам подробно описание , не е това което и вие сте намерили ! Биотикс на Ozone 20 capsuli по време на всяко хранене по една не повече от 3 на ден! мисля че открих нещо -http://www.pcfarm.ro/produs/1757/Biotics---Ozone това е! На българси не отривам нищичко! попитайте и в аптеката ако ги взимате , ще ви кажат само хубави неща ! Цената на която аз съм ги купила е 5,40

Street
17th May 2008, 12:33
има протеинови блокчета, които са идеален заместител между храненията когато поогладнееш,10-12 г. протеин и са подходящиза контрол на теглото и за хора с активен спортен живот. 14 броя в опаковка са и имат 4 вида вкусове:шоколад-кокос,ванилия-бадем;шоколад с фъстък,лимонов крем. Минуса е цената, по 3,33 на бройка .

beb4o
5th June 2008, 15:54
Здравейте,каня се да започна диета и естествено тя ще изключва всякакъв вид сладко,но аз имам ниска кръвна захар и не мога без сладко,като ми падне захарта,започва да ме боли ужасно главата и не знам с какво да заместя сладкото,докато съм на диета?Някакви предложения?
п.с. Става дума за антицелулитна диета,която забранява кафявата захар,меда и всякакви плодове,нещо като месно-зеленчукова диета.

dadano
5th June 2008, 18:36
А някой да има съвет как да не ми се разваля настроението като не ям шоколад :( При мен се получава така, че като не хапна сладко и въобще не мога да си сдържам нервите... и настроението просто ми се скапва, докато пак не хапна пак... Много се драня на себе си. Най-вече защото не съм гладна, а просто имам желание за нещо шоколадово... и не мога да се спра, нито да хапна друго преди да съм си го изяла :oops:

darimai
5th June 2008, 20:41
Аз по принцип не обичам много сладко, но наскоро разбрах - не знам колко е вярно - че едни много хубави бонбони "Трюфели" всъщност съдържат най-малко калории от всички вкусни шоколадени неща.

Mena
5th June 2008, 21:00
darimai, можеш ли да пуснеш как изглеждат тези "Трюфели", звучи интересно :lol: :lol:

darimai
6th June 2008, 19:22
http://www.latartinegourmande.com/2007/12/05/cardamom-chocolate-truffles/

Мисля, че се продават в магазините за марков алохол и шоколадови изделия.

lubov32
12th June 2008, 10:38
Здравей _sladuranka_!Сладкото е проблем на много жени.Съвета ми е да не го спираш,а да го ограничиш до минимум."Сладко"е мащабно казано,ти какво ядеш :?:

daliq
14th June 2008, 14:31
ако някой е пробвал вече с биотикс да напише отзиви!

лъвица
14th June 2008, 18:17
Отказването от сладкото става само по един начин - като не се яде сладко. Всичко свързано с него е на психологическа основа. Ако си повтряте и втълпявате, че не можете без сладко, така и ще бъде. Смяна на текста + осъзнаване.
Както казват американците: Get a little perspective.

cvety
14th June 2008, 18:36
аз отказах сладкото много лесно-с дъвки ( нямам в предвид дъвките за отслабване )...просто сутрин си лапах една дъвка и си я дъвчех по цял ден,така че хем устата ми беше заета,хем бе много-по добре от тъпченето ми със шоколад...и за около 2-3 седмици апетита ми към сладко и тестено се изпари :D

Златна
15th June 2008, 17:35
Трябва да имаш воля и голямо желание иначе не става.Казваш край на сладкото,при мен беше така.Хромът не ми помогна.И аз като
cvety, като ми се прияде сладко лапам дъвка и готово.

SweetShark
17th June 2008, 09:05
http://www.ozonelaboratories.bg/ro/product_details/44/11041-1048-1054-1058-1048-1050-1057.html

Това е за Далия. Между другото, това е просто пробиотик, за отслабване не се споменава изобщо...Далия, ти да не беше запечена, когато ти го предписаха?

daliq
20th June 2008, 21:04
не , имах проблем със стомаха - подуване , но не и запек ,в смисъл един път да отидеш на ден е нормално за мен! Когато започнах да ги пия спря да ми се яде сладко , а бях обсебена от тая идея, неизменно започна и свалянето на килограми ! Да от Биотикса се ходи 2 - 3 пъти на ден до WC! Но няма странични ефекти , поне и на приятелките ми така им действа

Velizarkaaa
28th June 2008, 18:43
а искам да ви питам какво ви е мнението за тия шоколади дето са за диабетици? може ли от тях да си хапвам като не съм на диета...
понеже и аз не мога без да си хапна сладичко било то вафличка било то шоколад, сега съм на диета и не ям грам сладко :( но за после да питам какво ще кажете

kalin4eto
28th June 2008, 19:13
и аз преди много ядях сладко ама преди около година развих чувствителност на зъбите(най-вече към сладко) и за добро или за лошо сега не ям почти нищо сладко( горе-доло само сладолед) и да ви кажа в началото ми беше много мъчно ама се свиква така че воля :)

орхидея
29th June 2008, 16:44
:roll: Готини, а не мислите ли понякога, че зад това непреодолимо желание за сладко може да има някакъв здравословен проблем?Тогава каквото и да правиш-мислиш, не мислиш, купуваш-не купуваш-няма спасение.Мяй съм права,нали?

Solver
29th June 2008, 18:27
Може и седнала да си.
Като не искаш да ядеш сладко, не яж сладко, всичко е до воля. Ако ти кажат, че заради сладкото ще умреш до 1 месец - ще го спреш нали ? Ами представи си, че е така. Не всичко е глад на организма - към сладко, към никотин, към наркотици. Трябва да имате воля и да си кажете, че ще спрете, ако нямате воля, колкото и да ми е неприятно да го кажа - ще си ядете сладко до края на живота или докато не ви спре диабетът. Спирате, край, не ядете, ако искате да постигнете нещо различно. Ако не искате - ядете. Понякога нещата са простички и не е нужно да ги правим толкова сложни, възвишени и невъзможни.

cvety
29th June 2008, 18:37
Може и седнала да си.
Като не искаш да ядеш сладко, не яж сладко, всичко е до воля. Ако ти кажат, че заради сладкото ще умреш до 1 месец - ще го спреш нали ? Ами представи си, че е така. Не всичко е глад на организма - към сладко, към никотин, към наркотици. Трябва да имате воля и да си кажете, че ще спрете, ако нямате воля, колкото и да ми е неприятно да го кажа - ще си ядете сладко до края на живота или докато не ви спре диабетът. Спирате, край, не ядете, ако искате да постигнете нещо различно. Ако не искате - ядете. Понякога нещата са простички и не е нужно да ги правим толкова сложни, възвишени и невъзможни.
Ivanin
напълно съм съгласна с теб...просто казваш край и толкоз...ако толкова искаш сладко има плодове-аз лично от тях си набавям захарта и си ми е много добре :D

Velizarkaaa
29th June 2008, 18:39
да трябва да се ограничава сладкото ама все пак може по мъничко да си кусваме шоколадче де :candy:
не ми отговорихте , шоколадите за диабетици стават ли да ядем вместо обикновените шоколади? не е ли по добре?

Solver
29th June 2008, 19:09
Е щом са за диабетици се предполага, че нямат захар или нещо такова :) Много ясно, че е по-добре, но това не значи да се тъпчеш с шоколади за диабетици на вечеря :) То и нормален шоколад може да си хапвате - веднъж седмично, рано през деня или след тренировка едно малко шоколадче от 50 грама, но не всеки ден и не големи шоколади. И не само шоколади - всички вафли, кроасани, бонбони, сладки, ако имате проблем със сладкото/килограмите, просто премахнете тези неща от менюто си. Не е невъзможно, всичко е възможно на тоя свят, камоли това. Яжте зеленчуци, плодове, пълнозърнести храни (даже има пълнозърнести бисквити за диабетици, които също трябва да заместват нормалните бисквити във вашата диета).

dadano
30th June 2008, 10:34
Този съвет, просто да не ядеш сладко, ми се струва неприложим за мен :lol: Може би си е до организъм, не знам... Бях спряла сладкото за 2 седмици, защото не се препоръчваше заедно с едно лекарство, което пиех.. и резултатът беше, че не ядях почти нищо. Ако не хапна сутрин сладко, просто не мога да ям! А само с пиене на кисело мляко, както се получи, не се чувствам много добре :( Да не говорим за ужасното настроение, в което човек изпада, като не може да си хапне от любимата храна...

hatred
30th June 2008, 11:47
Повечето сладки неща съдържат съставки, които още повече усилват глада ти за сладко ( както и чипсовете, колата и всякакви други такива боклуци ).

Аз лично изобщо не ям нищо сладко , освен мед, плодове и стевия от три - четири години. Никакви шоколади, вафлички, тортички, сладкишчета и тн. И вече съм напълно безразлична към тях, възприемам ги като нещо, което просто не става за ядене.

Ако не можете с малко, по - добре изключете сладкишите напълно !

Що се отнася до диабетичните заместители на шоколада - те често са подсладени с аспартам, а и са мазни не по - малко от обикновен шоколад ...

zozeto
30th June 2008, 12:30
ВСИЧКО Е ВОЛЯ!!!

Аз бях готова на престъпление, за да набутам в устата си нещо сладко, особено около месечния цикъл. То не бяха шоколади, бонбони, кроасанчета, кексове, тортички и все такива мазнички и тлъстички нещица, дето така яко ми се лепнаха на задника, че сега като се гледам в огледалото ми иде да се гръмна. И понеже не ми се ще да умирам толкова млада, се взех в ръце и си казах, че е време да се замисля и за външния си вид и за здравето си. Е, вече почти 2 седмици не съм слагала нищо сладко в устата си, започнах да спазвам и диетата на Дюкан (вече 7 дни) и до момента съм свалила 4 кг.
Та мисълта ми беше, че всичко опира до нагласа и най-вече до воля. Просто трябва да намериш причина, която яко да те мотивира и всичко си идва на мястото.
Успех на всички в борбата срещу сладките изкушения :lol:

dadano
30th June 2008, 13:08
Браво на теб :) Аз знам, че не е много здравословно, но не мога да се откажа... И аз за две седмици бях смъкнала доста(не съм се мерила колко точно), но вие някак успявате да ядете нещо насила явно... аз само като погледнех месо и започваше да ми се гади.. и по никакъв начин не можех да се накарам да го ям, а по-принцип си хапвам по малко месце.. Хляб и салати не ям, защото са ми отвратителни на вкус, и то остана да ям само по едно кисело мляко и по някой и друг бадем да кажем и то насила и от тях ми се гадеше. Но от толкова малко ядене се чувствах доста зле.. Така че не мисля да правя пак такива опити :D Като си погледна менюто сега, ми то повече от половината калории ми идват от шоколад и плодове.. другите от месо(не мога да изям повече от 100гр) с картофи(200) и едно кисело мляко.
Като спра да ям сладко и вече не ми се яде и месото от какво да си набавям калориите за деня? Както каза zozeto за всички храни гадни на вкус смятам, че не стават за ядене (тя за друго говореше де.. :oops: ). На мъчения не искам да се подлагам :? така че предпочитам да потанцувам или поподскачам вместо да се тормозя да ям някакви гадости.. (поне докато не измислят полезна храна с вкус на шоколад :D очаквам го с нетърпение)

zozeto
30th June 2008, 13:31
Мила dadano, ако ти се занимава да си правиш разни зладички неща в къщи можеш да си направиш домашен течен шоколад. За целта трябва да се снабдиш с нискомаслено какао, обезмаслено сухо мляко и течен подсладител. Кофтито е, че трябва да използваш масло, но при все, че всички останали работи са с ниска масленост, а и няма да има захар, тогава маслото става. Та значи в общи линии леко загряваш маслото да стане мекичко, ама не разтопено, слагаш няколко капки подсладител (на опаковката му пише какво количество от него на колко захар се равнява, а по рецепта са около 4 супени лъжици захар); разбъркваш го с миксер да се смеси, после добавяш 4 с.л. сухо мляко, 2 с.л какао и бъркаш на бавна скорост. Започваш постепенно да наливаш хладка водица и бъркаш докато не стане хомогенна смес. Е, така баща ми ми правеше домашен течен шоколад. Ако не те мързи - пробвай, а ако те мързи по диетичните щандове из магазините продават шоколади и има едни десертчета "Синеморец" направо са супер. :lol:

Solver
30th June 2008, 14:01
Дай на 100% от населението в африка по 1 кг месо да видим дали 101% няма да го изядат. Защо не ти се яде месо - защото си сита и ядеш куп други боклуци. Ето тук намирам приложение на иначе глупавата за мен общонародна фраза "не яж сега, ще си развалиш вечерята". Когато човек умира от глад, едва ли ще откаже една пилешка пържола, пък ако ще да е вегетарианец. Вие се тъпчете с куп боклуци, шоколадчета, бонбончета, нормално е после да не ви се яде вечерята.
Както се повтори вече - всичко е до воля. За човек, който иска да постигне нещо, изказвания от рода "не мога да го спра" за мен са лигави с извинение :) Това значи, че просто не иска. И всичко, което искате да направите се започва веднага, а не "от другата седмица спирам сладкото/цигарите/кафето", защото това отлагане става вечно. Естествено само който иска да постигне нещо :) Иначе според мен като цяло да питате тук за диети и хранителни режими, но е така между другото да си хапвате 1 шоколад и 5 вафли на ден, то е напълно безсмислено.

hatred
30th June 2008, 14:17
Както се повтори вече - всичко е до воля. За човек, който иска да постигне нещо, изказвания от рода "не мога да го спра" за мен са лигави с извинение Smile Това значи, че просто не иска. И всичко, което искате да направите се започва веднага, а не "от другата седмица спирам сладкото/цигарите/кафето", защото това отлагане става вечно. Естествено само който иска да постигне нещо Smile Иначе според мен като цяло да питате тук за диети и хранителни режими, но е така между другото да си хапвате 1 шоколад и 5 вафли на ден, то е напълно безсмислено.

Абсолютно съм съгласна :bravo:

Не е трудно човек да спре вредните храни, стига да реши. А и проблемът във вафличките и шиколадчетата не е само, че се пълнее от тях, пълни са с консерванти, подобрители, оцветители и тн и тн, които натоварват бъбреците и черния дроб.

dadano
30th June 2008, 14:18
zozeto мерси много, че ме подсети за тази рецепта и на мен майка ми ми я е правила като бях малка :) Наистина май е по добре от тези готови шоколади.. другото с което съм се сещала да се опитвам да замествам е мляко с какао и мед. Взимам някакво какао без захар и се получава страхотно като съм си вкъщи :)
А на Ivanin мога да кажа да чете по-внимателно като отговаря :wink: Написах, че не мога да ям месо само когато не ям и шоколад.. когато си се тъпча с боклуци си имам апетит. И след две седмици без месо и шоколад не можех да ям месо, но умирах за един шоколад :wink: Така че за какво тъпчене говорим?

Allegra
30th June 2008, 14:21
На мен като ми се яде сладко и си правя бъркоч от кисело мляко с канела, подсладител (или не), ядки и изварка и малко какао :lol: :lol: :lol: Вкусно е...колкото и НЕ вкусно да звучи :P

орхидея
30th June 2008, 18:36
:!: Все пак да кажа на Ivanin, че съм седнала, за да е спокоен.И по-натам-в сладките неща има наистина мното боклуци.Същото важи и в тези за диабетици-има мн. мазнини и подсладители, които също са вредни.Дори на диабетиците не се препоръчват за консумация.А аз продължавам да твърдя, че зад такова силно желание за сладко има някакъв здравословен проблем или човек е просто подтикнат.Тогава наистина да иде на психолог

Solver
30th June 2008, 18:41
Е, тук не говорим за психични проблеми, това е тялото.бг :lol: Сега ние няма как да знаем какво става в живота на някой. Но едва ли сладкото ще го отърве от проблема му в живота, така че отново смисълът се губи. "Нервен съм, ала бала" - ами ако има желание ще намери друг начин да си изкарва нервите, не да се тъпче със сладко и да повтаря, че трябва да отслабне :)

ледено_sЪrце
30th June 2008, 18:50
Типично женска постъпка. :lol: То верно зависимостите са си на психическа основа... Аз преди изобщо не обичах сладко, но в последствие започнах да ям, само и само да съм се "издънила" поне напълно качествено. Сега просто си казвам, че нямам нужда от сладко и изобщо не се и сещам да ям. Иначе естествено е на всеки човек да му се дояждат вкусни неща, особено като го удари вълчия апетит, ама то нали затова си е лишаване. Едва ли има някой, който с раждането си се е научил да яде само здравословни храни и не нарушава режима си никога. Според мен тая работа със заместителите е загубена кауза. Или се отказваш от нещо напълно ( с леки залитания де, все пак сме хора ) , или признаваш слабостта си да се откажеш... Поне при мен винаги така се е получавало. :roll:

dadano
30th June 2008, 23:34
Ами да, признавам си пристрастена съм към вкусни храни и ставам нервна, когато ми се хапва някоя от тях и тя не е налична :wink: Пък и диетите са хранителни режими.. аз не искам да отслабвам. Идеята е, че не ми харесва да ям нездравословна храна и затова ми е интересно с какво може да бъде заместена...