PDA

View Full Version : Високо Въглехидратна Диета


loony
26th November 2007, 12:24
Здравейте,

четох из интернет за ВВД и използването и за изчистване от мазнини.
Там пишеше, че е добре да се съчетае с кардио тренировки (до тук ОК така или иначе ги правя) Но също така прочетох че помага за "орелефяването" (ох не знам дали го написах правилно :) ).

Аз релеф не искам искам само да се стегна да си пооформя малко д..-то и да сваля някой друг кг (като начало целя 4 :) (172см/62кг съм за момента))

Та въпроса ми е може ли тази диета да ми помогне или не....

scorpion_f
26th November 2007, 12:56
Ами попринцип момчетата я използват за чистене на мазнини и орелефяване.При нея се качва мускулна маса и свалянето на мазнини е наистина много бавно.Ако не изразходиш приетите въглехидрати те се превръщат в мазнини....и всъщност за сваляне на килограми не е най-подходящаспоред мен( от личен опит ),няма да има ефекта който ти търсиш.Няма нужда да ти казвам,че НВД-то е най подходяща,но понеже ти имаш малко за сваляне така че според мен е по-добре да правиш балансиран хранителен режим или както го наричат ''въглехидратно редуване''Ето ти линк:
http://www.fitnes-bg.com/%D4%E8%F2%ED%E5%F1/%D5%F0%E0%ED%E5%ED%E5/%C8%F1%EA%E0%F2%E5_%E4%E0_%F1%E2%E0%EB%E8%F2%E5_%E A%E8%EB%EE%E3%F0%E0%EC%E8?_20070105118/

loony
26th November 2007, 13:02
благодаря за отговора :)

определено нямам нужда от релеф и точно затова се чудих дали ВВД е добър избор :)

наистина РБД или въглехидратното редуване изглежда по логичен избор :)

Сега само остава да се стегна и да започна да го спазвам този режим щото нещо напоследък много се излагам с диетките не мога хич да се мотивирам. :)

scorpion_f
26th November 2007, 16:34
Ами диетките за мен са губене на време и средства,за да се постигне желания ефект и най-важното да се запази,се спазват различни режими според които се храниш с това което организма иска съобразно нормите на режима.За това добре си решила да спазваш някакъв хранителен режим,а не точно строго фиксирана диета. :wink:
Успех!!! :wink: