PDA

View Full Version : Без хляб и тестени изделия - начин на живот.


Engel
8th December 2007, 17:10
Здравейте, интересувам се дали някой е пробвал този вид диета? Става ли за начин на живот, а не просто диета за определен брой дни ? За или Против сте спирането на хляба и тестените изделия и набавяне на необходимите въглехидрати от други продукти ? :roll: Благодаря предварително за отговорите и отделеното време. :)

cocolino
8th December 2007, 19:58
Ще бъда възможно най-кратка :wink:
Не съм пробвала.
Нямам намерение да пробвам. Против съм, да.
Смятам, че е доста откачено (извинявам се за израза), против съм всякакви такива драстични ограничения, и то като идея да продължат вечно :lol: Най-добрите и ефикасни диети са с намаление 200-400 кал. от дневния прием, като не изключват нищо, няма така наречените забранени храни, просто намалени :wink: + спорт :)

krisi_pat
8th December 2007, 20:01
според мен такъв режим нз дали човек може да издържи..примерно без хляб ок ще можеш известно време ама и без никви тестени изделия..нз..не си го представям

ледено_sЪrце
8th December 2007, 20:05
За мен е безсмислено... Аз не мога без хляб, разбира се, в умерени количества и черен или ръжен. Не виждам смисъл от спирането на хляба, а ако толкова държиш можеш просто да ядеш хляб "Бонус" нали е без брашно...

Engel
8th December 2007, 23:28
Благодаря за мненията ви. Ще ви разочаровам като ви кажа, че от 20 Юли 2007 не съм хапвала нито хляб, нито тестени изделия и ми е много добре. Аз съм на мнението, че всички си имаме "цака" на диетата... просто трябва да я намерим :) 3 години пробвах много различни и странни диети. В поредния ден в който отивах на бутката за вестници и си купувах поредното списание "Диета" или книга "Как да отслабнем", "Най-добрата диета за мен".. продавачката ми каза: "Спри хляба и тестените изделия, това е ключа". В първия момент ми стана смешно.. как ще се лиша от въглехидратите? Те са важни вещества за организма, но след още няколко отчаяни опита с още няколко диети реших да пробвам. Ето ме 6кг по-малко за 4 месеца и 18 дена и се чувствам много добре :) Понякога си позволявам някоя друга вафличка или сладкишче, но не си го слагам толкова на сърце както преди. Фигурата ми тотално се промени и вярвам, че свалените килограми са мазнини, а не вода. Позволявам си да хапвам от всичко без ограничения нито в избора, нито в количеството. Жалкото е , че трябва да минеш през целия път от разочарования с диетите, който ще свалиш "10кг. за 10 дена". Беше ми интересно какво мислят и другите хора по въпроса и всъщност исках да се изфукам малко с успеха си. Пожелавам на всички ви успех и търпение. :P

krisi_pat
9th December 2007, 12:40
Благодаря за мненията ви. Ще ви разочаровам като ви кажа, че от 20 Юли 2007 не съм хапвала нито хляб, нито тестени изделия и ми е много добре. Аз съм на мнението, че всички си имаме "цака" на диетата... просто трябва да я намерим :) 3 години пробвах много различни и странни диети. В поредния ден в който отивах на бутката за вестници и си купувах поредното списание "Диета" или книга "Как да отслабнем", "Най-добрата диета за мен".. продавачката ми каза: "Спри хляба и тестените изделия, това е ключа". В първия момент ми стана смешно.. как ще се лиша от въглехидратите? Те са важни вещества за организма, но след още няколко отчаяни опита с още няколко диети реших да пробвам. Ето ме 6кг по-малко за 4 месеца и 18 дена и се чувствам много добре :) Понякога си позволявам някоя друга вафличка или сладкишче, но не си го слагам толкова на сърце както преди. Фигурата ми тотално се промени и вярвам, че свалените килограми са мазнини, а не вода. Позволявам си да хапвам от всичко без ограничения нито в избора, нито в количеството. Жалкото е , че трябва да минеш през целия път от разочарования с диетите, който ще свалиш "10кг. за 10 дена". Беше ми интересно какво мислят и другите хора по въпроса и всъщност исках да се изфукам малко с успеха си. Пожелавам на всички ви успех и търпение. :P
еми браво на теб :wink: наистина се иска воля да спреш напълно тестените изделия и да ограничиш сладкото до минимум :)
а значи иначе си си яла от всичко друго по колкото искаш? и картофи, ориз и т.н. ли? а плодове?

aniK
9th December 2007, 12:50
Аз пък от години не ям хляб и тестени и още съм жива :D Изобщо не ми липсват. Не ям картофи и ориз също. Просто следвам НВД.

Engel
9th December 2007, 14:15
еми браво на теб :wink: наистина се иска воля да спреш напълно тестените изделия и да ограничиш сладкото до минимум :)
а значи иначе си си яла от всичко друго по колкото искаш? и картофи, ориз и т.н. ли? а плодове?

В началото се иска воля, трудно е да свикнеш, това е нещо ново все пак :) Важното е да го възприемаш като начин на живот и да ти стане навик и като хапваш, да ти е вкусно. Трябва малко фантазия също :) Аз замених хляба с марули. Вместо филия с лютеница и филе си правих маруля с лютеница и филе.. или дюнер с маруля вместо хляб с всичко останало вътре. Доста е забавно :wink: . От картофите и ориза никога не съм се отказвала. Картофи си ям 2 пъти седмично поне и даже пържени :twisted: , а ориз по принцип не обичам и си ям 1 път на 2-3 месеца. Плодовете задължително за закуска ям само това или банан или портокал , мандаринка или нещо друго с кафето, но от нищо не съм се отказала :)
Аз пък от години не ям хляб и тестени и още съм жива Very Happy Изобщо не ми липсват. Не ям картофи и ориз също. Просто следвам НВД.
ЕВАЛА :wink:

alica
9th December 2007, 14:56
Хляб от малка не обичам, ориз въобще, картофи не ям от поне 3 години, не съм на НВД :cool:
Въглехидратите не са само в хляба и вафлите.....

MILI
9th December 2007, 15:11
Въглехидратите не са само в хляба и вафлите.....
Прави си!!!!
Имаш късмет че не ги обичаш аз обожавам тези неща и като прибавим и липсата на волялллллл и работите си оплескват....

Engel
9th December 2007, 15:35
И аз прилагам принципа, че въглехидратите се набавят и от други храни, не само от хляб и вафли както каза alica :2043:

krisi_pat
9th December 2007, 15:47
Аз пък от години не ям хляб и тестени и още съм жива :D Изобщо не ми липсват. Не ям картофи и ориз също. Просто следвам НВД.уау..ти трябва значи да имаш супер тяло..водиш много добър начин на живот от страна на яденето въпреки,че съм малко против лишаването на организма от въглехидрати при НВД..ама така менюто ти не е ли много еднообразно..в смисъл няма много неща за ядене така..щото сичко е или сладки или тестено или хляб картофи ориз и нз..само пържоли месо и млечни продукти..не омръзва ли

Прави си!!!!
Имаш късмет че не ги обичаш аз обожавам тези неща и като прибавим и липсата на волялллллл и работите си оплескват...и аз много ги обичам :( евала на тия дето могат без сладки неща

Хляб от малка не обичам, ориз въобще, картофи не ям от поне 3 години, не съм на НВД Cool
ее ти така като не ги обичаш ти е много по-лесно..а картофите си ги спряла умишлено така ли?

alica
9th December 2007, 15:51
не. просто повече не ми се ядяха. и нямам супер тяло. всичко е въпрос на гени и природа. има поддържане и добро прекарване в зала. добрата фигура не прави човека личност, помага му да се котира по-добре в обществото. лично мнение

ледено_sЪrце
9th December 2007, 17:16
добрата фигура не прави човека личност, помага му да се котира по-добре в обществото. лично мнение
Това беше най-смисленият пост, който съм чела напоследък във форума! Браво, много добре казано. :wink:

apoklistika
9th December 2007, 19:18
[уау..ти трябва значи да имаш супер тяло..водиш много добър начин на живот от страна на яденето въпреки,че съм малко против лишаването на организма от въглехидрати при НВД..

НВД само по себе нито гарантира страхотно тяло, нито пък означава, че се лишава организма от въглехидрати- това е ниско въглехидратна диета, приемат се въглехидрати, но строго контролирано количество и качество.
Аз обожавам и топъл хляб, и ориз, и картофи, но ги ям много много рядко.

krisi_pat
10th December 2007, 20:19
НВД само по себе нито гарантира страхотно тяло, нито пък означава, че се лишава организма от въглехидрати- това е ниско въглехидратна диета, приемат се въглехидрати, но строго контролирано количество и качество.
Аз обожавам и топъл хляб, и ориз, и картофи, но ги ям много много рядко.
e как успяваш да се лишаваш от неща дето обичаш много..нз за това трябва да имаш мн силна воля

Allure_
10th December 2007, 22:03
Не мога без.Аз даже и салатите в повечето случаи си ги ям с хляб.И тестени работи обичам,напоследък даже прекалявам с тях.Много крайна ми се вижда такава диета.

mallvina
10th December 2007, 23:36
добрата фигура не прави човека личност, помага му да се котира по-добре в обществото. лично мнение
Това беше най-смисленият пост, който съм чела напоследък във форума! Браво, много добре казано. :wink:

за тестените ,категорично човек неможе съвсем да се лишава от тях.Особенно и зимата когато организма има най много необходимост от въглехидрати.Това си е голямо мъчение за мен.
Човек има нужда абсолютно от всякъква храна да яде нормално ,и сладко и солено,кисело и тестено.

alica
11th December 2007, 07:38
През зимата организма има нужда от витамини и минерали, заради намаления имунитет и предразположението към боледуване. Въпрос на избор е как ще стимулираш имунитета си- с хляб и вафли, или със сезонни плодове и зеленчуци :lol: :lol: :lol: като не изключвам от тях и раслите на кокал :))))

Rusalka
11th December 2007, 10:01
alica, добре казано :bravo:

cocolino
11th December 2007, 21:02
аз смятам, че по-добрето казано е от mallvina :wink: :cool:

cristiano7
11th December 2007, 21:24
зима, лято - няма значение ....плодове и зеленчуци има винаги...стига да ти се ядат...а бял хляб не съм ял от 100 години....ако ми се прияде хляб, си хапвам Бонус

Gavr1
11th December 2007, 21:27
Значи, една приятелка на майка ми ми е разказвала за една друга нена приятелка. Понеже аз постоянно съм на някаква диета и все викам няма да ям това, няма да ям онова, та женицата ми разказа за една нейна приятелка, която спряла хляба за 6 месеца. Не ядяла абсолютно нищо тестено, солети такива неща иии косата и започнала да пада! :2005: :2014: Направо си е самоубийство това за мен, както си обичам косата, незнам на кой как влияе, но на тази женица не и се е отразило никак добре. Така, че от всичко по-малко, тва е правилната формула! :2045:

valhalla
11th December 2007, 21:31
зима, лято - няма значение ....плодове и зеленчуци има винаги...стига да ти се ядат...а бял хляб не съм ял от 100 години....ако ми се прияде хляб, си хапвам Бонус
ами то и аз не съм яла бял хляб от айде не 100 ама много години и нямам проблеми, но тук става въпрос за изключване на всякакви тестени изделия... :roll:

Gavr1, едва ли само от това е почнала да и пада косата... :wink:

Gavr1
11th December 2007, 21:40
Gavr1, едва ли само от това е почнала да и пада косата... :wink:

Е, да сигурно тя женицата се е лишавала и от други работи, но хляб не е слагала в устата си 6 месеца. И това си е оказало влияние според мен! :2016:

Ordy
11th December 2007, 21:45
Не мисля, че косопада е причинен от липсата на хляб в менюто.Хляб и аз не съм яла от не знам колко време остави диети и режими, просто не съм кой знае какъв фен, а косата си ми е перфектна, супер гъста, въпреки че я тормозя с всякакви препарати и я боядисвам често-често.Според мен се дължи на друго. :wink:

Gavr1
11th December 2007, 21:48
Ми може това са ми казали това предавам. То явно се е получило така, че спирането на хляба е било връхната точка и така! :roll:

Engel
11th December 2007, 22:54
Може жената да е била подложена на голям стрес. Имаше един такъв случай преди време с братовчедка ми, та се маза с чесън и някакво лекарство. Беше и паднало едно малко кръгче коса на тила и беше полудяла. Тя беше подложена на стрес от новата работа и така се получи. Кофти е , ама ШАНС :roll:

kukli4ka
12th December 2007, 11:50
Преди години мой познат спря хляба с цел отслабване.Вярно, свали доста човека,година и нещо не беше вкусвал трохичка,но като почнаха едни здравословни проблеми.Накрая се оказа,че хляба съдържал някакви особено ценни за организма в-ва и той си ги набави с лекарства.Но докато разбере за какво иде реч-беше ужасно.Така,че съвсем без хляб и тестени - струва ми се малко неразумно.

Liana
12th December 2007, 13:46
Хлябът съдържа витамини от групата B, като най-голямо количество има в обвивката на зърната, затова белият хляб съдържа в пъти по-малко витамини от тази група, в сравнение с пълнозърнестите. И всеки прави своя избор, дали ще изяде 10 филии бял хляб, 2 филийки ръжен или 1 и половина филлйки от хляб с цели зърна, за да покрие дневните си нужди. Но тъй-като хлебчетата съдържат много примеси и подобрители, по-добрият вариант е да се хапват овесени, ечемичени и т.н. ядки или да се пият витамини, може и комбинирани. Аз не ям хляб и нямам такива проблеми, защото си набавям необходимите вещества от други храни.

Liana
12th December 2007, 13:49
А ако говорим за тестени: кифли, козунаци и мазни баници, не виждам нужда от тях, по-добре половин кофичка кисело мляко с 2 лъжици овесени ядки сутрин, отколкото тлъст бюрек.

Gavr1
12th December 2007, 16:09
Ми аз напоследък не хапвам никакви закуски, иначе ми беше навик 9:00 часа в голямото междучасие за закуска и си хапвах една баничка или поничка с шоколад (мммммм), но сега ям половин кофичка кисело мляко с мюсли! :2005: :1231:

krisi_pat
12th December 2007, 17:10
Ми аз напоследък не хапвам никакви закуски, иначе ми беше навик 9:00 часа в голямото междучасие за закуска и си хапвах една баничка или поничка с шоколад (мммммм), но сега ям половин кофичка кисело мляко с мюсли! :2005: :1231: и това си го носиш на учще ли?

Gavr1
12th December 2007, 17:13
и това си го носиш на учще ли?

Еее стига де! :2014: Закусвам преди да ида на даскало! :1228:

krisi_pat
12th December 2007, 20:07
и това си го носиш на учще ли?

Еее стига де! :2014: Закусвам преди да ида на даскало! :1228: ee аз като закусвам в нас после пак не мога да издържа цялото време на даскало без ядене :?

alica
12th December 2007, 20:16
плод, ядки .... :cool:

ледено_sЪrце
12th December 2007, 20:21
и това си го носиш на учще ли?

Еее стига де! :2014: Закусвам преди да ида на даскало! :1228: ee аз като закусвам в нас после пак не мога да издържа цялото време на даскало без ядене :?
Е, затова са ги измислили тея Активии. :P

krisi_pat
12th December 2007, 20:27
амии ще объркаме темата ако почнеме да говориме..аз на много места съм се оплаквала затова,че на училище няма какво да ям..сега точно има ям си принцески вафлички банички солетки..такива..ама така съм решила.. отпуснала съм се уж до след нова година..а после вече ще почна пак да се чудяя :? ии нз мляко ми е кофти да ям там ядките сурови няма как...и за корнито сме говорили..само плода остана ама да не сменяме темата :lol:

Gavr1
12th December 2007, 20:40
Хаха да я сменяме, ама я отворихме, малко флуудченце се получи, но да се надяваме да ни простят. Колкото до активията, ми излиза ми по-скъпо, или така си мисля. Не я харесвам аз Активиата.
А сега по темата. :girl_haha: Ми незнам, но аз по принцип без хляб не мога, а и си мисля, че на закуска по 2 филиики хляб Бонус намазан със сирене и отгоре саламче, не мисля, че е много опсано да надебелеете! :2016:

ледено_sЪrце
12th December 2007, 23:20
Саламче? Ако имаш предвид шунка - и аз съм на същото мнение, но ако за някакъв колбас говориш съм напълно против тея боклуци...

neli4ka
13th December 2007, 05:42
По темата..аз отвикнах много бързо от тестените изделия.Но,от както свалих 26 кг.само с това се тъпча по принуда-пици,сандвичи и дюнери.Сладко не обичам.Намразих всичко сладко преди около 10-ина години.Е да ме пребиеш мога да хапна един бонбон на година максимум,за,което се радвам.

kukli4ka
13th December 2007, 09:30
...се тъпча по принуда-пици,сандвичи и дюнери..
Боже как ми се иска и аз да можех да се тъпча по принуда!Толкова обичам да ям...сладко,солено,тестено...

Engel
13th December 2007, 09:34
Ох Неличка, кажи как го намрази така това сладко и аз да го направя!!! Най-големия ми проблем е то :( Поне свикнах да ям само чист шоколад не вафли, кроасани и т.н.

Liana
13th December 2007, 10:12
Активия не става, говоря за обикновено кисело мляко и овесени, ечемичени или др. такива ядки, не готови мюслита с шоколад, мед и други. Активията е пълна със захар, консерванти и нишестета.

kukli4ka
13th December 2007, 11:32
То на пазара има ли нещо,което да не е с консерванти.От лични наблюдения - всички кисели млека са с консерванти,могат да стоят със седмици в хладилника и да не се развалят.Ами ако си го квасим сами?Боже,съсипаха ни храната с това печалбарство!

Mena
13th December 2007, 12:28
Мисля, че кисело мляко Био (http://www.bio.bg/) е едно от истинските останали на пазара.

MILI
13th December 2007, 12:59
Мисля, че кисело мляко Био е едно от истинските останали на пазара.
Никога не съм го хапвала!!!!
:!: Продава ли се свободно по магазинчетата? :P

Mena
13th December 2007, 13:05
Аз си го купувам от Пикадили, не зная дали го има по другите магазини. Малко по-скъпо е от останалите, но е вкусно и наистина вкисва :cool:

alica
13th December 2007, 13:35
и във Фантастико го има :cool: а и в 345

MILI
14th December 2007, 11:37
Значи почти на всякаде, аз попринцип ям Култура с 0.1% масленост.....не е от най- големите боклуци, а за диета определено е възможво най- нискокалоричното :P

Mena
14th December 2007, 12:03
MILI, мен лично тези нискомаслени продукти малко ме притесняват, не мога да си представя как от прясно мляко с 0.1% масленост (т.е. почти водичка) ще направиш кисело мляко без да добавяш някакви нишестета и други подобни :?
И въглехидратите на нискомаслените са в пъти повече отколкота на пълномаслените- около 4.9 гр. на 100гр. нисломаслен продукт при около 1.9 гр. до 3.9 гр. при пълномаслените.

MILI
14th December 2007, 12:44
Ооо то според мен в БГ няма мляко което да е без каквито се сетиш добавки......аз вече незнам май съм забравила какво беше на вкус истинското млеке....
Но аз съм на този принцип: С най- малко калорий е, еднакво наблъскано с хиляда глупости, и ми по- вкусно от повечето млекца :)

Liana
14th December 2007, 13:19
Значи почти на всякаде, аз попринцип ям Култура с 0.1% масленост.....не е от най- големите боклуци, а за диета определено е възможво най- нискокалоричното :P

Ама за съжаление, тия стойности на опаковките си ги изсмукват от пръстите, не трябва много да им се вярва.

И аз ядях Култура, ама ме светнаха във форума, за което съм много благодарна, че маслеността въобще не е 0.1, защото има още 3.5 % масленост, добавена. Написано е с много малки букви. А тази масленост добавената, все си мисля, че е някаква транс-мазнинка. Защото 0.1 е животнската.

Сега хапвам нискокалорични продукти, само ако съм супер гладна и съм надвишила доста калориите за деня. Вече съм на вълна Вм-НВД, може би затова.

MILI
14th December 2007, 15:11
Уххх ще стана някой производител на кис. млекце, със собствена фабрика!!! Ще си правя сама млекце и ще си похапвам..... :1228:
:1207:

kukli4ka
15th December 2007, 09:07
Е, и ни е ще ти правим оборот :girl_eat:

MILI
15th December 2007, 09:58
Е, и ни е ще ти правим оборот :girl_eat:
Не не не аз имам по- дълбока конспирация!!!!!
Само аз ще ям такова млекце за да съм най- слабата и най- красивата........
:2055:
:girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:

alica
15th December 2007, 10:52
Само аз ще ям такова млекце за да съм най- слабата и най- красивата........ :2055:
:girl_haha: :girl_haha: :girl_haha:
малка егоистка :lol: :lol: :lol:

kukli4ka
15th December 2007, 13:49
[quote]
Само аз ще ям такова млекце за да съм най- слабата и най- красивата........

:lachen: :lachen: :lachen:

kukli4ka
15th December 2007, 13:50
Винаги намираш точния отговор. :bravo:

Drea```
9th January 2008, 00:45
аз не ям тестени храни от ..... малка Никак не ги обичам Имам и друго проблемче - не обичам и сладко Нищо сладко -даже и сладки плодове не мога да ям

ледено_sЪrце
9th January 2008, 00:49
То това никак не е проблем за сладкото, ами ти е от полза, поне не те съблазняват тортички, пастички, баклавички... то и аз преди не ги обичах, но ги ям сега, като се настървя много. :lol:

ratamahatta
9th January 2008, 00:50
Drea``` да ти имам и проблемите, дай боже всеки му :D

Drea```
9th January 2008, 00:51
Тъй тъй не ме съблазняват никак ама Но ...

Drea```
9th January 2008, 00:52
:-))

Drea```
9th January 2008, 00:54
Едно бонбонче не мога да изям даже И ми е неудобно понякога ...

ratamahatta
9th January 2008, 00:55
мен ми е по неудобно като си гледам Д-то :oops:

Drea```
9th January 2008, 00:59
и при мен е тъй, въпреки че не го поддържам със сладко и тестени

ratamahatta
9th January 2008, 01:06
ееее аз си мисля, че хората които не обичат сладко и тестено, с много по-малки усилия могат да поддържат желаните килограми :wink:

Sun_Shine
9th January 2008, 23:10
Така е, сладкото е голям враг на човека. Колкото повече хапваш, толкова по-сладко ти става, и искаш още. В момента съм на такъв режим - без хляб и сладко. Преди няколко дни хапнах едни сандвичи, защото ни подариха такъв тостер... Но иначе отвикнах да ям хляб, дори и със супи. Вече сладките неща... тях по-трудно ги спирам... на няколко пъти :) Понякога не издържам и на домашните баници... но просто не мога.

Gavr1
10th January 2008, 07:49
Бях решила да не ям хляб и сладко, е сладко само в четвъртък (а защо четвъртък, просто ей така го реших) и издържах един ден, даже същият този ден трима съученика имаха рожденни дни...и бонбончетата си подарих, но на следващия...у нас имаше адски много сладки неща, защото полагахме и аз не издържах! :2016: От днеска пак спирам сладкото, а да видим колко ще издържа! :2054:

Sun_Shine
10th January 2008, 11:10
Уф, когато има сладко вкъщи трудно се овладявам. Преди време наще бяха купили цяла кутия вафли, от тея Франка, и аз не ядях сладко и тогава, обаче се изкуших с 1, 2 вафли... Попринцип у нас не се задържат дълго сладки неща... всичко се изяжда на момента, още повече, че баща ми яде мн сладко... аз съм се метнала на него. Обаче забелязвам, че вече не ми се ядат вафли... отвиквам по малко... :1242:

krisi_pat
10th January 2008, 18:38
Eвала на тия, дето не ядат сладко и тестено :wink:
аз не мога да се радвам на живота, ако си забраня напр да ям сладко завинаги :cry: :cry: мн съм зле :cry:

ледено_sЪrце
10th January 2008, 18:45
krisi_pat, да, но ти не можеш истински да се насладиш на сладкото като гледам... Чувстваш се виновна, че го ядеш, а не спираш. :roll: Според мен трябва да си изясниш кое е най-добре и с какъв режим на хранене се чувстваш най-добре. Аз не пазя диети само за сваляне на килограми, а просто съм по-свежа като водя по-здравословен начин на живот.

krisi_pat
10th January 2008, 19:49
krisi_pat, да, но ти не можеш истински да се насладиш на сладкото като гледам... Чувстваш се виновна, че го ядеш, а не спираш. :roll: Според мен трябва да си изясниш кое е най-добре и с какъв режим на хранене се чувстваш най-добре. Аз не пазя диети само за сваляне на килограми, а просто съм по-свежа като водя по-здравословен начин на живот.
мда...така е...вече така е станало, че и като ям и като не ям сладко ми е гадно...обаче не чога без него :cry: :cry:

dadano
11th January 2008, 00:43
Вече си мисля, че нещо не ми е наред.. Не мога да спра да ям сладки неща и това си е:( Отново издържах 3 дена и се отказах. Най-странното е, че като спра да ям сладко и не ми се яде абсолютно нищо друго... опитвам се насила да ям, но не става и пак започвам с шоколадчетата :?

krisi_pat
11th January 2008, 09:46
Вече си мисля, че нещо не ми е наред.. Не мога да спра да ям сладки неща и това си е:( Отново издържах 3 дена и се отказах. Най-странното е, че като спра да ям сладко и не ми се яде абсолютно нищо друго... опитвам се насила да ям, но не става и пак започвам с шоколадчетата :?
деде ти си добре..3 дена без сладко...аз успявам най-много 1 :(

Sun_Shine
11th January 2008, 11:49
Когато аз спрях да ям сладко постоянно мислех за него. Покрай мен много хора ядат вафли, бонбони, вкъщи се купуваха кексове... как да устоиш. Обаче сега вече въобще не мисля за сладко. Не знам как става... :) просто си намираш работа, за да забравиш за изкушението. Или пък заменяш сладкото с нещо друго - плод или зеленчук. Аз съм чувала, че когато ти се дояде сладко, значи започваш да огладняваш, т.е. трябва да хапнеш нещо истинско, но ти се сещаш за най-вкусното ти - шоколада примерно. Просто трябва да го заместиш с нещо друго... в началото насила... :apple:

ледено_sЪrце
11th January 2008, 15:37
Аз мога с месеци да не ям сладко, но за сметка на това като видя нещо соленичко и най-честно тестено и направо лудвам. Въпреки, че много защитат тея храни аз като ми е вкусно си се тъпча обилно. :cry:

ледено_sЪrце
24th January 2008, 11:25
Хей, ама вие май забравихте за претеглянето на 23? :shock: :roll:

new_lady
24th January 2008, 11:46
Искам само да ви кажа нещо, което може и да ви е известно-в тази тема прочетох сигурно 10 мнения в които пише "ама аз ям черен хляб или само бонус" ако знаете черния хляб в България какъв боклук е и тия бонуси-монуси са толкова изкуствени и на всичкото отгоре гадни на вкус, че ако си мислите че така се храните здравословно жестоко сте се излъгали.

ледено_sЪrце
24th January 2008, 12:01
То е ясно, че е боклук. Даже, доколкото си спомням, го оцветяват с утайка от кафе, но все пак е по-добре от белия.

new_lady
24th January 2008, 12:05
Да по-добре е, но на мен лично ми е толкова гаден на вкус, че предпочитам да не ям никакъв хляб и така и правя.

Nelina_02
24th January 2008, 12:15
от години не ям хляб, понякога когато много ми се хапва си правя домашен, поне знам какво си слагам вътре, режа си маслинки, червена чушка, друг път сусам, слънчоглед,а понякога си слагам стафиди.

Engel
24th January 2008, 12:22
Найстина забравихме за претеглянето :oops: Днес ще си потърся кантар и ще се претегля. Sorry момичета.
Аз само от 6 месеца не ям хляб, но промяната е на друго ниво просто :1231:

mallvina
26th January 2008, 08:23
През зимата организма има нужда от витамини и минерали, заради намаления имунитет и предразположението към боледуване. Въпрос на избор е как ще стимулираш имунитета си- с хляб и вафли, или със сезонни плодове и зеленчуци :lol: :lol: :lol: като не изключвам от тях и раслите на кокал :))))
алиса,добре казано :bravo:
аз мисля че по-добрето казано е от mallvina :wink: :cool:

През зимата се нуждаем от храна богата на въглехидрати-мазнини и белтъчини която се преработва дълго време и продължително и дава на тялото достатъчно количество енергия за затопляне!
Въпрос на избор е дали ще хрупаш 5 ябълки :girl_eat: или ще си хапнеш солидно едно парче торта или палачинка.
Хора които пазят диети тоест нормален режим на хранене и тренират активно какво ядете -преди спорт бързи въглехидрати :arrow: след спорт ябълки за сила и издръжливост.Въпрос на избор е:2043:
Въглехидратите са 2 вида бързи и бавни .Първите се преработват веднага ,вторите се задържат в червата зареждайки на "порций"
бързи въглехидрати -сладка,торти ,бонбони
бавните въглехидрати-овесени ядки ,ориз,картофи ,именно те са подходящи при тренировки защото потдържат нивото на глюкоза в кръвта ,а бързите след спорт!
Ако се спрат напълно приема на сладко и въглехидрати-най много в плодовете и зеленчуците ,е доказано че човек става раздразнителен и трудно мисли .Ефекта е налице ,поради това че мозъка ти се храни само с глюкоза ,а тя може да се добави само от въглехидратите.