PDA

View Full Version : Газове преди менструация :(


Elize
12th December 2007, 14:31
Здравейте, имам проблем, който всеки месец ме тормози - няколко дена преди да ми дойде ВИНАГИ имам газове и вече ми писна. Това задължително става преди да ми дойде и после се оправям. Първоначално си мислех, че е от неправилното съчетаване на храните, но при положение че става само преди менструация явно е от друго, свързано с нея. Има ли някой друг с подобен проблем и знаете ли някакво решение?

ZANDALEE
12th December 2007, 16:57
Направи си изследване за ендометриоза.

Elize
12th December 2007, 22:00
ZANDALEE "Ендометриоза е заболяване, при което тъкан от вътрешната обвивка на матката (ендометриумът, от endo — вътре, и metra — матка) се установява извън матката, обикновено в други органи в областта на таза. Чести симптоми на ендометриозата са силна болка преди менструацията, безплодие, нарушения в менструалния цикъл (променя се дължината му). Болката по принцип настъпва няколко дни преди самата менструация и продължава до 2-3 дни по време на самата менструация. Наподобява симтомите на болезнената менструация." (източник bg.wikipedia.org) Какво общо има това с газовете, ZANDALEE :?: :?: :?:

neli4ka
13th December 2007, 05:37
:roll: И аз за пръв път чувам за такъв проблем. :roll: Ще следя темата.

ZANDALEE
13th December 2007, 06:20
Всеки организъм е различен и различно го "удрят" дадени сипмтоми.Самия факт ,че ти се появява проблема само по време на цикъла е сходен със симтомите на даденото заболяване.Четох някъде ,че такава тъкан е открита дори в мозъка и причинява там някои проблеми.Но все пак не твърдя ,че това е твоят проблем.

Liana
13th December 2007, 10:23
Аз съм чувала затова, че матката става по-твърда през този период и притиска другите органи.

Elize
13th December 2007, 17:03
Liana, на мен ми се въртеше нещо подобно в главата, защото заедно с всички други симптоми, че ще ми идва, ми се подува и коремът. И си мислех, че това подуване е заради пълненето на матката с кръв и вследствие на това тя може би избутва някой друг орган... нещо такова... сигурно ще е нещо такова...

aniK
13th December 2007, 17:38
Мисля, че може да е на хормонална основа. Аз така бях до третия месец на бремеността - освен, че повръщах и не ядях нищо, коремът ми беше подут и имах нетърпими газове.
При менструация хормналните нива се променят.

Liana
13th December 2007, 17:58
Liana, на мен ми се въртеше нещо подобно в главата, защото заедно с всички други симптоми, че ще ми идва, ми се подува и коремът. И си мислех, че това подуване е заради пълненето на матката с кръв и вследствие на това тя може би избутва някой друг орган... нещо такова... сигурно ще е нещо такова...

Точно това е.

mo_mo
13th December 2007, 20:57
Liana, на мен ми се въртеше нещо подобно в главата, защото заедно с всички други симптоми, че ще ми идва, ми се подува и коремът. И си мислех, че това подуване е заради пълненето на матката с кръв и вследствие на това тя може би избутва някой друг орган... нещо такова... сигурно ще е нещо такова...

Точно това е.
:shock: бе вие луди ли сте?!!! матката е с размер на голям орех!!! колко точно трябва да се напълни с кръв, че да почне чак да избутва други органи?!?!?!?!

milena127
13th December 2007, 23:16
Не знам каква е причината, но защо не облекчиш положението с хапчетата против газове?
Има едни малки жълтички хапчета, забравих им името, нещо с Е беше, знам че помагат.

Между другото аз получавам почти разстройство точно преди да ми дойде. Според мен и при теб е някаква хормонална основата.

ZANDALEE
13th December 2007, 23:38
Има едни малки жълтички хапчета, забравих им името, нещо с Е беше, знам че помагат.

Между другото аз получавам почти разстройство точно преди да ми дойде. Хапчетата се казват еспумизан.
Иначе с разтройството и аз съм го преживявала и то съчетано с повръщане и то на всичкото отгоре по едно и също време.Направо се чудех коя дупка на къде да обърна :lachen: :lol:

neli4ka
14th December 2007, 03:45
Иначе с разтройството и аз съм го преживявала и то съчетано с повръщане и то на всичкото отгоре по едно и също време.Направо се чудех коя дупка на къде да обърна :lachen: :lol:
:2023: :2023: :2023:

Liana
14th December 2007, 11:22
quote]
:shock: бе вие луди ли сте?!!! матката е с размер на голям орех!!! колко точно трябва да се напълни с кръв, че да почне чак да избутва други органи?!?!?!?![/quote]

Абе не знам дали сме луди, ама поне не сме спали в часовете по биология и за твоя информация: "Матката е кух мускулест орган, дълъг 8-9 см. Отвътре е покрита с богато кръвоснабдена лигавица. Формата и е крушовидна със стеснен долен край – шийка, която навлиза във влагалището" и т.н.

Ти ще кажеш какъв е тоя орех с тия размери ................

mo_mo
14th December 2007, 14:15
:shock: бе вие луди ли сте?!!! матката е с размер на голям орех!!! колко точно трябва да се напълни с кръв, че да почне чак да избутва други органи?!?!?!?!

Абе не знам дали сме луди, ама поне не сме спали в часовете по биология и за твоя информация: "Матката е кух мускулест орган, дълъг 8-9 см. Отвътре е покрита с богато кръвоснабдена лигавица. Формата и е крушовидна със стеснен долен край – шийка, която навлиза във влагалището" и т.н.

Ти ще кажеш какъв е тоя орех с тия размери ................
имам чувството, че тая информация ти е от интернет, а не от часовете по биология..... :lol: :lol: :lol:
я сега с палеца и показалеца направи една елипса, вземи линийка и премери 8-9 см.... май не си виждала наистина голям орех....а и ти не си внимавала в часовете по математика или някой те лъже кое колко сантиметра е :lol: щото 8-9 см не са чак толкова много, колкото ти се струват...
и айде, да не е орех, нека да е колкото яйце... пак думите ви звучат глупаво! както каза, матката е кух орган. по време на месечния цикъл ендометриума(потърси в гугъл, ако не знаеш какво е това) се удебелява и се пълни с кръв, а самата матка не си променя размерите!!!!!!!

bimbi
14th December 2007, 14:34
айде на праскова си стиснете ръцете

chick
14th December 2007, 15:26
:lachen: :lachen: :lachen: аххаха, бимби, ще ме умориш... Ако не щете праскова, може и на едра слива :girl_haha:

mo_mo
14th December 2007, 16:30
:lachen: :lachen: :lachen: аххаха, бимби, ще ме умориш... Ако не щете праскова, може и на едра слива :girl_haha:
ух, ама си ми умницаааа....

Elize
14th December 2007, 18:00
Много се отклонихте от темата, аз когато умирам от болки при менструация въобще не ми пука колко е голяма матката... интересуваше ме ако някоя от вас има подобен проблем като моя как го решава. Защото при мен така или иначе всеки месец изживяването е отвратително и направо си ме е страх като наближи да ми идва. Какво ли не съм преживявала в първия ден минути след като ми е дошло - причернява ми, имам адски болки, избива ми студена пот, почвам да треперя, вие ми се свят, почти не пропускам и разтройството и повръщането и т.н. При мен всичко това е наследствено и каквото и да съм опитвала досега като лечение не е подействало. Така че всеки месец се зареждам с аолин на прах или течен аналгин и чакам да дойде "краят на света". И за съжаление винаги ми се налага да съобразявам ежедневитето си с тази болезнена менструация. В момента например ми закъснява със 7 дена (това е от стрес), а утре съм на 2 изпита и после нощна смяна на работа. Само си представете какво ще стане ако ми дойде сутринта - няма да мога да мръдна от вкъщи и целия ми ден се проваля... Въпреки че до последно се надявам, че няма да мине много болезнено... Май и аз се отклоних от темата, но имах нужда да го споделя всичко това... знам, че има още много жени, които имат същия проблем...

Liana
15th December 2007, 15:41
Mo-mo, инфото ми е от интернет, но съм чувала подобно нещо от моята гинеколожка, тя наистина казва, че матката "набъбва", нека тя да знае повече от нас, нали нямаш нищо против? Сигурно ми го е обяснила по-тривиално, аз все пак не съм нейна колежка.

И да не издребняваме, може би се дължи на общото подуване на организма, а това го знам от личен опит.


айде на праскова си стиснете ръцете

Ако черпиш праскова или от твоите големи орехи, ще си стиснем ръцете. :1219:

bimbi
15th December 2007, 19:08
Ако черпиш праскова или от твоите големи орехи, ще си стиснем ръцете. :1219:ако си ти на аватара - с удоволствие :girl_haha:

aniK
15th December 2007, 22:41
Elize, консултирай се с гинеколог! Звучи ми като хормонална причина и съм сигурна,че може да се овлаее. Защо да се мъчиш, не може това да пречи на нормалното ти ежедневие !

glimpse
17th December 2007, 11:35
Много се отклонихте от темата, аз когато умирам от болки при менструация въобще не ми пука колко е голяма матката... интересуваше ме ако някоя от вас има подобен проблем като моя как го решава. Защото при мен така или иначе всеки месец изживяването е отвратително и направо си ме е страх като наближи да ми идва. Какво ли не съм преживявала в първия ден минути след като ми е дошло - причернява ми, имам адски болки, избива ми студена пот, почвам да треперя, вие ми се свят, почти не пропускам и разтройството и повръщането и т.н. При мен всичко това е наследствено и каквото и да съм опитвала досега като лечение не е подействало. Така че всеки месец се зареждам с аолин на прах или течен аналгин и чакам да дойде "краят на света". И за съжаление винаги ми се налага да съобразявам ежедневитето си с тази болезнена менструация. В момента например ми закъснява със 7 дена (това е от стрес), а утре съм на 2 изпита и после нощна смяна на работа. Само си представете какво ще стане ако ми дойде сутринта - няма да мога да мръдна от вкъщи и целия ми ден се проваля... Въпреки че до последно се надявам, че няма да мине много болезнено... Май и аз се отклоних от темата, но имах нужда да го споделя всичко това... знам, че има още много жени, които имат същия проблем...

Аз съм с абсолютно същите проблеми преди мензис. Разбирам те напълно и като те чета това все едно аз съм го писала. :x
Това което правя напоследък е като усетя първите симптоми на ПМС да пия по едно но-шпа на ден, лекар ми е обяснил, че е с продължително освобождаване, май така беше термина. Явно действа и на самата мускулатура и успокоява перисталтиката, дори самия първи безумен ден става малко по-търпим :oops:
Моята гинеколожка е лекар на който имам пълно и 100% доверие, тя ми каза, че това не е нещо което се лекува - изписа ми някакви свещички които се слагат в дупето, и аулин, но не съм ползвала нито едното от 2-те неща....за аулина съм чула ужасни неща и ме е страх от него, свещичките не са ми вариант и така.....
Еспумизан също пия, защото в този период и водата ми подува корема :evil:

Друго което съм забелязала и е идеалния вариант, но аз съм несериозна е спорта. Когато спортувам всичко минава доста по-гладко! При нас проблема е в пукането на жълтото тяло до колкото разбрах от обясненията по интернет и от лекари. Ми....това е :roll:

Elize
17th December 2007, 15:37
glimpse, аз съм на аолин всеки път (на прах) и също лекарката ми ми препоръча едни свещички ("Profenid 100mg"), но доколкото разбрах, не се слагат в дупето, а във влагалището. Не съм ползвала досега, но все пак къде е правилно да се слагат? И какви неща си чувала за аолина, че се попритесних - аз всеки път на него разчитам. Преди пиех и течен аналгин, но от него като че ли ми ставаше още по-зле и повръщах. На мен преди три дена ми дойде и слава богу този път 1-ят ден не мина толкова зле. Пак пих аолин де, дори и на следвашия ден, но като цяло ми беше по-леко този път. И за това със спорта съм супер съгласна, аз също съм се убедила, че минава по-леко като спортувам. Дори съм решила да се захвана сериозно съм упражнения ей сега като ми поотмине. Тъкмо ще се повталя малко за Нова година :D Но ми е интересно за свещичките какво мислиш и за аолина какво си чувала.

glimpse
17th December 2007, 15:56
glimpse, аз съм на аолин всеки път (на прах) и също лекарката ми ми препоръча едни свещички ("Profenid 100mg"), но доколкото разбрах, не се слагат в дупето, а във влагалището. Не съм ползвала досега, но все пак къде е правилно да се слагат? И какви неща си чувала за аолина, че се попритесних - аз всеки път на него разчитам. Преди пиех и течен аналгин, но от него като че ли ми ставаше още по-зле и повръщах. На мен преди три дена ми дойде и слава богу този път 1-ят ден не мина толкова зле. Пак пих аолин де, дори и на следвашия ден, но като цяло ми беше по-леко този път. И за това със спорта съм супер съгласна, аз също съм се убедила, че минава по-леко като спортувам. Дори съм решила да се захвана сериозно съм упражнения ей сега като ми поотмине. Тъкмо ще се повталя малко за Нова година :D Но ми е интересно за свещичките какво мислиш и за аолина какво си чувала.

Ами за свещичките аз разбрах, че са за дупето, може и аз да не съм нещо в час, но не са ми вариант ако не съм вкъщи, така че изобщо не съм ги купувала. Това да ми дойде докато съм в нас ми е направо празник - да мога да полегна поне.....но се случва веднъж годиншно най-много :?

За аулина знам, че е много силен, от групата на аналгина бил, и е възможно да причини някаква голяма вреда на бъбреците. Аз и аналгин не употребявам, така че не знам.....може да са само градски легенди, но и една приятелка аптекарка ми каза да внимавам с аулина...и така...Щом до сега нищо ти няма явно имаш добра поносимост, не се притеснявай....

pipilota5
17th December 2007, 19:25
Az polzvam Midol, koyto e combinacia ot acetaminophen (konska doza: 500mg) i 1-2 diuretica sreshtu poduvane. Pomaga bezotkazno- goreshto preporuchvam.

http://www.midol.com/index.cfm

aniko
12th March 2008, 22:04
А как се справяте с пробема, ако във въпросния първи ден сте на работа? Лекарите имат ли право да дават болнични и колко дни?

Karlson
13th March 2008, 13:46
Нищо не естествено не виждам в газовете преди цикъл. Аз също един два дни преди да ми дойде отделям повечко, пък и съм коментирала с приятелки при които също е така.

еМ ДжИ
13th March 2008, 15:22
Момичета за болките 100% винаги ми помага (дори и 1ви ден да е) Диклофенак Дуо 75 мг. Внимавайте. Това е лекарство за артрит, но може да се използва също и за менструални болки (един гинеколог ми го препоръча - и в листовката си го пише), но не го пийте, преди да сте се посъветвали с лекар! Като взема 1 капсула и не ме боли повече, дори и следващите дни. А иначе поне 3 дена - адски болки ..