PDA

View Full Version : Мерки против грипа


dganyushkina
17th December 2007, 20:36
Препоръчайте нещо, което да замести ваксината против грип - нещо подсилващо имунната система (понеже изпуснах да се ваксинирам с ВаксиГрип), а и как е по-добре да пия профилактично витамин С - на ампули, на таблетки? знам че като усетя че ме хваща грипа трябва да взема ударна доза витамин С - колко точно е ударната доза?

Beautiful_
17th December 2007, 20:48
Препоръчайте нещо, което да замести ваксината против грип - нещо подсилващо имунната система (понеже изпуснах да се ваксинирам с ВаксиГрип), а и как е по-добре да пия профилактично витамин С - на ампули, на таблетки? знам че като усетя че ме хваща грипа трябва да взема ударна доза витамин С - колко точно е ударната доза?
мерките против грипа се започват от октомври месец. тогава се правят ваксините или се почват имуностимулиращи таблетки.
относно витамин С според мен е по-добре да се набавя чрез храната, а не да се пият синтетични таблетки...а ако се пият ми звучи много логично да се вземат от тези с удължено освобождаване, защото е факт, че наистина витамин С много бързо се изхвърля от организма.
незнам дали не е прекалено късно за имуностимолатори, но мога да ти препоръвам да пиеш Респивакс. пия се три месеца по 20 дни и почивка от 10 дни. аз го пия от октомври и не съм боледувала до сега :wink:

secretk
17th December 2007, 20:50
Препоръчайте нещо, което да замести ваксината против грип - нещо подсилващо имунната система (понеже изпуснах да се ваксинирам с ВаксиГрип), а и как е по-добре да пия профилактично витамин С - на ампули, на таблетки? знам че като усетя че ме хваща грипа трябва да взема ударна доза витамин С - колко точно е ударната доза?

взимаш си или ампули или неразтворимите таблетки.
ампули не съм пила, но ако пиеш таблетки- 3 на ден по 5 е ударната доза.
спокойно витамин С не е вредно, организма ти си използва това , което му е нужно, останалото се отделя.
яж повече плодове-лимони, киви, грейпфрут, те съдържат витамин С.
ако усетиш, че те свива гърлото, си взимаш ментови бонбони и започваш с тях.
идеята е да го спреш в зародиш.

Beautiful_
17th December 2007, 20:54
спокойно витамин С не е вредно, организма ти си използва това , което му е нужно, останалото се отделя.

ще ти излезе буквално през носа, ако прекалиш. на мене много ми беше текла кръв заради доста повече от нормата....ама какво да се прави беше много сладък :lol:

secretk
17th December 2007, 20:55
спокойно витамин С не е вредно, организма ти си използва това , което му е нужно, останалото се отделя.

ще ти излезе буквално през носа, ако прекалиш. на мене много ми беше текла кръв заради доста повече от нормата....ама какво да се прави беше много сладък :lol:

може , не знам, на мен не ми се е случвало слава богу.
м да определено е вкусен :D

duska20
3rd January 2008, 19:55
Може да пробваш с тинктура от ехинацея - по 2-3 пъти на ден.Тази на Д-р Тайс е по силна - Ехинацея Форте. Тя и като цяло укрепва имунната защита. Хубавото е за нея да се взима от рано обаче, някъде от октомври, но и сега не е късно според мен.
За вит..С съм съгласна, само, че съм чувала, че не трябва да се взима на таблетки дълго време, защото вреди на бъбреците. Не знам до колко е истина.
Можеш да правиш следното, кипваш вода, слагаш 1 л.истински мед и изстискваш лимон в 1ч.ч. вода и заливаш. Пие се през 1-2 часа по 2-3 глътки през целия ден.
Против грипа чесънът е мн.ефективен.За жалост аз не мога да го ям, и непрекъснато страдам от простуди. Значи може да счукаш 2-3 скилидки чесън и заливаш с лимонов сок,свежо изстискан. Престоява една нощ и го вземаш сутрин на гладно. По възможност цялото количество. Ако имаш проблеми със стомаха не го препоръчвам. Но иначе е "динамит" за имунната система.:-)

Sunflowera
4th January 2008, 11:08
Чесън и яко чесън!
Ако усетиш признаци, изяш 2-3 скилидки, 2 чаши вино и в кревата. На другия ден ще си ок :D . Е, смърди, ама е супер ефикасно. Витамин С аз пия по 1 грам на ден ако всички около мен са болни и не ме хваща :lol: .

duska20
8th January 2008, 11:18
Сетих се за още една рецепта, която подсилва имунната система, а ако тя е достатъчно борбена шансовете да ни хване грип са по малки.
Сутрин не гладно се яде кофичка кис.мляко смесено с 1с.л.мед,1с.л.пектин и 1ч.л.канела.
Друго, което подсилва имунната система са китайските женшен с пчелно млечице, Окололо 4-5лв.са 10 ампули.