PDA

View Full Version : Диета с основен принцип - РАЗДЕЛНО ХРАНЕНЕ


Engel
21st December 2007, 00:28
Какво ще кажете за този вид диета ? Разделното хранене най-добре ми действа и реших да пусна тема за момичета, който са с мойто положение. Може да обсъдим менюта и да почнем една такава диета, да обменяме информация, съвети и резултати надявам се
:bubblegum:

shrink
21st December 2007, 02:05
Няма научни доказателства, че разделното хранене води до намаляване на телесното тегло. Все пак от всички диети, тази може би е най-безопасна за здравето.

kukli4ka
21st December 2007, 09:53
Давай!Попаднала си на подходящото място.Ние сме твоите хора с диетите.

loony
21st December 2007, 12:01
Здравей Engel,

темичката е прекрасна и с удоволствие се присъединявам :)

Liana
21st December 2007, 12:11
Много се чудя защо у нас е популярно толкова разделното хранене. Някой хора отслабват малко, защото не смесват примерно месо с картофи на едно хранене (давам най-прост пример). Вместо на обяд и на вечеря да ядат пиле с картофи, на обяд ядат картофи, на вечеря пиле. Така намаляват въглехидратите на половина и постепенно могат да намалят малко тегло. Но с това не се постигат резултати, към които много хора от този форум се стремят- релеф, върхова форма на тялото, достатъчен мускулен тонус. С този режим никога не бих си изкарала плочките на корема. И нормално, блъскай хляб и краставици и какво като е разделно. Доста пълнички хора, споделят, че са отслабнали доста, въпреки че аз не намирам задоволителни резултати във техния външен вид.

Liana
21st December 2007, 12:12
Няма научни доказателства, че разделното хранене води до намаляване на телесното тегло. Все пак от всички диети, тази може би е най-безопасна за здравето.

:bravo:

Това е така.

Engel
21st December 2007, 12:12
Няма научни доказателства, че разделното хранене води до намаляване на телесното тегло. Все пак от всички диети, тази може би е най-безопасна за здравето.
shrink, научно незнам дали е доказано , но е факт при мен , че макар и бавно намалявам теглото си и със сигурност ми лични :1224: Когато се храня разделно, чувствам , че се храня здравословно!

loony, kukli4ka винаги готови! ЕВАЛА! :1203:
Давайте да я почваме тогава :) Аз спирам алкохола до Нова Година и натуралните сокчета. Ще си позволявам само вода, кафе, чай и чисто прясно мляко. Днес съм стартирала с едно дълго кафенце с мъничко мляко без захар и други подсладители. След малко ще си измия 2 жълтички ябълки. За Обяд имам пилешко бяло месо с някоя друга маслинка и за вечерта не съм го измислила. Кажете и вашите менюта и да направим равносметка на храните :) Успех на всички

Engel
21st December 2007, 12:25
Много се чудя защо у нас е популярно толкова разделното хранене. Някой хора отслабват малко, защото не смесват примерно месо с картофи на едно хранене (давам най-прост пример). Вместо на обяд и на вечеря да ядат пиле с картофи, на обяд ядат картофи, на вечеря пиле. Така намаляват въглехидратите на половина и постепенно могат да намалят малко тегло. Но с това не се постигат резултати, към които много хора от този форум се стремят- релеф, върхова форма на тялото, достатъчен мускулен тонус. С този режим никога не бих си изкарала плочките на корема. И нормално, блъскай хляб и краставици и какво като е разделно. Доста пълнички хора, споделят, че са отслабнали доста, въпреки че аз не намирам задоволителни резултати във техния външен вид.
Liana, за другите незнам ама аз мога да се престраша да се снимам и да покажа снимки от сега и от лятото преди да спра хляба и тестените и поне малко да се старая да се храня разделно. Ако имаш желание. Значи аз не тренирам. Тренирах миналата година и спрях. Сега залагам на многото движение по конкурси и състезания по моята професия и на самата ми работа и чат пат като почувствам, че имам много енергия.. я изгарям на велоаргометър, който имам в къщи :)

loony
21st December 2007, 12:53
Знчи аз съм на разделно хранене от средата на лятото някъде.

Горе долу спазвам заръките в книгата "Сила за живот", понеже имам алергия към разни там белтъци: съм по скоро на "лакто вегетарианско" хранене- т.е не ям месо и яйца.

Принципно всеки петък си правя "млечен ден" и карам основно на прясно мляко през деня (че ми е най лесно за работата) а вечер си правя печено сирене в гювече :) (обожавам го)

Кафето гледам да го избягвам, спряла съм всякакви продукти в които се съдържат всякакви там Е-та и разни думички дето не мога да ги произнеса :)

Чуствам се перфектно за момента :)

П.С единственото което не знам дали е добев или зле, е че от вегетарианка по принуда, почвам да ставам вегетарианка по убеждение...

Engel
21st December 2007, 12:58
Някакви мерки да дадеш и цел ;)) Все пак всички си имаме цел ! Аз искам още 5-6 кг. да стана близо 57-58кг./ 168см

loony
21st December 2007, 13:20
Сегашно положение 170/62 кг
Основана цел: да си променя цялостния начин на хранене, да се храня редовно и здравословно
Вторична Цел: Ако зема да сваля до 56кг, докато се храня здравословно ще е супер ;), ако не здраве да е и така не съм за изхвърляне :)

Engel
21st December 2007, 13:31
При мен малко са обратно целите :)) Първо сваленето на излишните килограми после дай боже цял живот здравословно хранене и задържане на килограмите :wink:

ratamahatta
21st December 2007, 15:25
Engel ти на тва може да му викаш разделно хранене (лошо няма), ама сама казваш, че си спряла хляба и тестените неща, като ти гледах менюто...... месо със салатка....... еми нормално да смъкваш, то тва си е НВД :D

shrink
21st December 2007, 17:56
Ако се свалят килограми това не е нито от разделното хранене, нито от НВД, причината е, че се е получил енергиен дефицит, което е единственият начин да се отслабва, известен на човечеството до този момент. Не само че това е доказано научно, но и върху себе си съм го пробвала вече. 80 % от вечерите ми са месо с картофи и пак отслабвам. Но няма лошо да се яде разделно - единственото ми е опасение е как действате с пълнозърнестите храни и варивата - те са смесени храни, но в същото време са супер полезни и трябва да присъстват често в менюто, защото иначе може да се стигне до здравословни проблеми.

loony
21st December 2007, 18:58
Аз мога да кажа за себе си :)

Пълнозърнести храни ям със зеленчуци.

Варива не ям (никога не съм обичала пък и винаги ме боли коремчето от тях :( )

Иначе в природата няма нищо което да е "чисто" всичко има някакъв процент мазнини/въглехидрати/белтъчини при разделното хранене се гледа това което преобладава и то се взима впредвид

Engel
22nd December 2007, 13:37
Engel ти на тва може да му викаш разделно хранене (лошо няма), ама сама казваш, че си спряла хляба и тестените неща, като ти гледах менюто...... месо със салатка....... еми нормално да смъкваш, то тва си е НВД :D
Чела съм, че по принцип когато почваш разделното първите 2 седмици не се яде хляб. За мен разбира се е по-добре, защото изобщо не ям ама това си е мой избор.

Продължавам с менюто: Вечерята ми от вчера беше зеленчукова салата с майонеза и 1/2 парче лионска наденица с топено сирене. След това малко алкохол :roll:
Тази сутрин стартирам с омлет с кашкавал и сирене. Естествено с кафенце :wink:
loony ти как се справяш ? Менюто ти как е ? :)

loony
22nd December 2007, 19:31
Днеска съм на "полеви" режим :) цял ден се опитвам да се правя на дядо Коледа :), но иначе до вечерта 17:00 1,5кг плодове.

За вечеря : два сандвича: пълнозърнест хляб, домати, маслини, магданоз, и праз лук

Иначе аз вече минах през първата фаза когато, се чудех какво да си сготвя и как да си наредя режима, сега горе долу са ми ясни нещата вече и минава доста по гладко :)

Утре понеже деня ми пак ще е около 100% от него на вън, пак ще съм сигурно на същия режим: през деня плодове, вечерта нещо с картофки, ще хапна :)

Engel
22nd December 2007, 22:04
Браво радвам се за теб, че си усетила нещата и се справяш добре с режима. В последствие става така, че започваш да си нареждаш протеини/неутрални и въглехидрати/неутрални без да се замисляш :1231: Аз завърших вечерта с пилешка пържолка и зеленчуци с майонеза. Между другото кога ще се теглим ? :1246: Предлагам дата 23 Януари 2008. Поздрави ! :1231:

loony
23rd December 2007, 10:50
:) 23.01 е добра дата за отчитане на резултати :)

Довечера ще пиша за пълното си меню през деня, иначе за сега:

Закуска: 2 ябълки
10:00: 50гр сушени плодове

:)

Engel
23rd December 2007, 10:58
Супер!!! Значи датата е решена, надявам се да не се изложим. Аз стартирам пак с кафенце с мляко и довечера ще пиша и аз, защото още нищо не съм хапвала. Приготвила съм си 1 банан, 1 ябълка и 2 мандаринки до вечерята :1231:

loony
24th December 2007, 10:33
Здравей Engel :) не знам как си се справила вчера, но само: " 1 банан, 1 ябълка и 2 мандаринки" ми се струват доста малко за цял ден.

Аз когато съм на плодове до вечерята горе долу така ми изглежда храненето" 5-6 ябълки, 4-6 мандарини, 1-2 портокала или грейпфрут" :) недей да намаляваш драстично количествата храна, не се отслабва много здравословно така :)

Иначе, за днеска и утре искам да кажа най - отговорно, че съм си приспала съвеста и смятам да изкарам празниците без броене, на калории и прекалено съчетаване на хран :cool: на 26.12 ще видим резултата :wink:

Весело изкарване на първата полвина от празниците :)

Engel
24th December 2007, 11:47
Ох loony, с банана и 2те мандаринки издържах само до обяд. В 2ч обядвах: половин домат с половин краставица и половин чиния печени картофи :1252: За следобедна закуска хапнах 1 шепа пържени фастъци :oops: После бях на заведение и вечерята ми се състоеше от овчарска салата + таратор в халба + няколко пържени пилешки сърчица. След това се прибрах в нас към 1ч и прегреших с няколко сладки :2040: Общо взето бая си похапвам :2022: Незнам довечера как ще издържа, да не си правя много планове, но ако изкарам до голямата вечеря на мандаринки... ще съм много горда със себе си :1231: Приятно изкарване и на теб и на всички във форума по празниците и да не си слагаме хапването много на сърце, важното е да е весело и да не се чувстваме виновни за нещо , ами да си прекараме добре със семейството днес и с приятелите си! Успех на всички :1231:

ледено_sЪrце
24th December 2007, 11:56
Е, то днес и да си похапне малко повече човек няма проблем... поне изборът е по-ограничен, ами да му мислим утре! :lol: Чак сега прочетох тази тема и мисля да се присъединя към вашата диетка. :P Сега съм 169/54, а целта ми е да стана 50 и отново да запазя този режим на хранене. Аз преди години с минимални лишения свалих доста килограми и ги запазих, но в един момент отново почнах да си ям безразборно и почти бях върнала старите кг-миналата зима бях станала 60кг., а преди започването на първата диета бях 62кг. От нея бях станала 45кг. в един период и бях чак прекалено грозно слаба, но сега нямам намерение да ставам толкова вманиачена-50кг. са ми мечтаните... :P

Engel
24th December 2007, 12:01
Е, то днес и да си похапне малко повече човек няма проблем... поне изборът е по-ограничен, ами да му мислим утре! :lol: Чак сега прочетох тази тема и мисля да се присъединя към вашата диетка. :P Сега съм 169/54, а целта ми е да стана 50 и отново да запазя този режим на хранене. Аз преди години с минимални лишения свалих доста килограми и ги запазих, но в един момент отново почнах да си ям безразборно и почти бях върнала старите кг-миналата зима бях станала 60кг., а преди започването на първата диета бях 62кг. От нея бях станала 45кг. в един период и бях чак прекалено грозно слаба, но сега нямам намерение да ставам толкова вманиачена-50кг. са ми мечтаните... :P
Добре дошла ! Радвам се, че се присъединяваш към скромната ни групичка :1231: На теб ти остават малко , ама и най-трудните! Успех !

ледено_sЪrце
24th December 2007, 12:24
Точно са си най-коварните тея килограми-малко, но не се смъкват никак лесно. :lol: Ако бях някоя едра дама за няколко дни да ги няма, но сега... Я, споделете какво ще ви е менюто за празничната трапеза? Аз съм нещо болна и не знам дали е за добро или лошо, но нямам никакъв апетит и ми се гади чак. :roll: Но с нетърпение чакам топлата питка! :twisted:

Engel
24th December 2007, 14:50
Аз изобщо незнам каква ще е трапезата, майка се занимава с това. Довечера ще съм пред дилема въглехидрати или белтъчини :1231: за сега си хапнах 2 мандаринки след това млечна салата с няколко маслинки. Питката ще трябва да я пропусна в името на хубавото тяло :2035: Да не забравям , че тази година съм и абитурентка :1203: Довечера ще пиша повече за вечерята и за трапезата :1231:

ледено_sЪrце
24th December 2007, 15:00
И аз съм абитуриентка тази година. :lol: Ехе, събрахме се! Аз сега май ще направя малко нарушение, защото майка донесе бонбони... :lol:

Engel
24th December 2007, 23:55
ледено_sЪrце , горда съм със СЕБЕ СИ :1231: Вечерята ми мина само с 2 парченца питка и 3 сърмички, а преди това бях хапнала 1 омлет. Общо взето съм много доволна от днешното си меню и че успях да устоя на сладките и фъстъчките (макар, че още не е късно) :1231: Чакам да се похвалите утре с вашите менюта!

ледено_sЪrце
25th December 2007, 14:09
Engel, и аз съм горда с теб, но точно мойто меню не е за хвалба... :oops:

Engel
25th December 2007, 15:06
Каквото и да си хапвала го изгори във фитнеса и почвай на чисто, да ти е спокойна душичката ! Продължавай само напред :1231: Аз днес хапнах за закуска банан и ябълка, за обяд малко сърмички, салата боб и 1 шепа фъстъци. За вечеря предвиждам пържолиииииии :1224: Поздрави на всички !

loony
26th December 2007, 10:59
Здравейте и от мене :)

Тази година удържах на думата си и хапвах само 1/3 от порцията си и никакви сладки работи :D Така че издънки нямаше. Само снощи ме изкушиха с една баклава... :(, ама както и да е поне не прекалих (обикновенно не спирам с първото пърче :cool: )

Днеска смятам, да карам малко по-полека все пак, чай и плодове

Engel
26th December 2007, 11:51
Бравооо loony :1231: Спокойно! Едно парче нищо не е.. щом не са 5-6-7 :1224: И аз се издъних.. изпих 3 малки джина и 1 редбул (+ едно парче баница с тиква ) :1252: Кофтито е , че празниците минаха ама баниците, баклавите и тортите остават :2005:

ледено_sЪrце
26th December 2007, 20:22
За мен Бъдни вечер и Коледа бяха големи издънки, но за сметка на това сега съм отвратена от храна и не мисля, че по Нова година и именните дни мога да се изкуша толкова. :lol: Днес съм хапнала малко ориз със зеленчуци, 3 мандаринки и 1 круша, а сладките работи и другите неща не ми правят впечатление, даже ме отвращават, което е добре... засега. :lol:

Engel
26th December 2007, 20:52
Мен само тази проклета баница с тиква ме изкушава незнам защо така :2016: Ще я преживея спокойно за 3 дена съм изяла само 3 парчета :1231: Ще се оправим няма да се плашите !!! Целувкиииии :1231:

Engel
27th December 2007, 12:34
Дали има някакъв проблем за разделното хранене , ако пия кафето си с прясно мляко или със суха сметана и ям в същото време плод (мандаринка) ? :2016:
Храни:
Масло, сметана

Съвместими храни: Хляб, тестени, скорбялни зеленчуци, картофи, кисели плодове, оцет, горчица, туршии, домати, кисело мляко, безскорбялни зеленчуци, гъби

Частично съвместими храни: Сладки плодове, прясно мляко
(извадка от сайт.. май не съм от най-разделните днес :1231: )

ледено_sЪrце
27th December 2007, 12:57
Е то мандаринката си е кисел плод... :lol: Не се притеснявай толкова. :P

*Малко off topic* Да те питам никът ти от песента ли идва? :roll:

Engel
27th December 2007, 13:15
Оффф олекна ми .. аз малко бъркам някой плодове за сладки :1231:
Иначе ника ми е от песента на RAMMSTEIN :1258:

ледено_sЪrце
27th December 2007, 13:22
Да, за нея питах. :P
Еми аз си мисля, че са си от киселите, но ти мен не ме слушай, защото не съм много в час с разделното хранене и по собствена преценка си ги разделям в повечето случаи. :lol:
При мен двата дни след празниците са добре, спазвам поведение и хапвам много малко и то главно плодове. Дано да задържа това темпо, че като си спомня какво ядене беше на 24 и 25 чак лошо ми става... :lol:

Engel
27th December 2007, 13:33
Аз пък точно на 24 се въздържах и 25ти почти и вчера се омазах доволно с едни фастъци (~ 100гр.) + парче баница с тиква. То добре , че само това беше , защото миналата година ядях по 3 вафли, 1 шоколад и едни като десертчета големички и много мазнички. Просто вече немога да поема това количество и се радвам :1231:

loony
29th December 2007, 10:20
Здравейте пак и от мен :)

нещо тези дни само се размотавах насам натам и нямам време да седна пред компютъра :)

Та резултата за тези дни е без много издънки, основно през деня си хапвах плодове а вечер нещо готвено със зеленчуци

Снощи яко се издъних :( 2 шоколада :(((((( Lindt, уф не мога да му устоя значи :( сега много ме е яд :(

На всичкото отгоре се и разболях и се влача като працал на сам натам, ама не се тревожете за мен апетита ми така се е засилил, че просто нямам думи :lol:

Успокоявам се с факта, че по празниците без издънки не може :) и съм се зарекла от 1-ви януари (щастливо стечение на събитията че не познавам именници :lol: ) да се стегна поне за една седмица да изкарам малко на плодове и зеленчуци само, малко като пречистване след празниците :roll: ама ще видим дали ще успея :D

Engel
29th December 2007, 12:15
Здравей loony, не се притеснявай изобщо за тези издънки. 4-5 издънки немогат да ни провалят цяла диета. Важното е след като се издъниш да не ти тежи толкова и да продължиш право на пред към целта, която вече сме определили.Тези 2 шоколада просто ги изгори с 1 кардио тренировка и ги забравяй направо :2019: :1231: Празници са все пак... трябва да сме весели , а не в кофти настроение заради някой шоколад, баница и фъстък , който сме хапнали :2035: Да ти кажа и аз от 2 вечери се прибирам в 12ч вечерта хващам едно парче баница, едно парче баклава и си хапвам докато гледам някой филм. Няма да се притесняваш! Ще се стегним пак.. просто малко сме се разхлабили :1231: Аз довечера заминавам на една вила и ще се върна на 1ви вечерта да ви направя проверкааа :1351: Пожелавам успех на всички и да не си го слагате много на сърце това ядене. Весело прекарване на Новата година и успешна 2008 :1231: :good_luck:

П.П. Аз си имам там кой да ме контролира! Не забравяйте , че скоро идва деня на страшния съд в който ще се теглим и ще постваме резултати :2035:

ледено_sЪrце
29th December 2007, 13:04
Да, дано да сме успяли всички да постигнем желаните резултати.
Весело прекарване и на теб!
Ще те чакаме да се отчетеш след празниците. :lol:
На мен към 6,7 януари май ми се очертават малко издънки, че чинка ми и баща ми са именници. :oops:

Engel
1st January 2008, 18:26
Здравейте и Честита Нова Година на всички във форума :girl_kiss2: Пожелавам ви всичко най-хубаво и това, което сте си пожелали и си мечтаете да се сбъдне през тази година, много здраве и щастие най-вече :girl_kiss2:
Аз няма да почвам да се оплаквам.. не съжалявам нито за алкохола , който изпих нито за храната, която изядох. Няма да казвам, че съм се ограничавала в нещо , защото не е така :1231: Днес не ми е до мислене и до диети искам просто да си почина от мойта 3 дневна нова година :dizzy: , НО утре съм отново на линия и ще поствам менютата си поне до 6-ти Януари за да мога да се вкарам малко в ред и защото държа на вашето мнение! Ще отвръщам със същото внимание на мойте съмишленици! Благодаря ви предварително! Поздрави :1207:
Забравих да кажа, че ще се пробвам да се храня по 1но месечното меню от една книга за разделното хранене по системата на Уилям Хауърд, която си купих на скоро. В нея просто и кратко са обяснени принципите на разделното хранене и останалото са само менюта, примерни закуски, обяди, вечери и рецептите за тях.

borislavka
1st January 2008, 23:38
Честита Нова 2008 година и от мен!

Аз също от време на време откачам и започвам да спазвам диети, но не прекалено строго, защото си имах проблеми преди известно време и сега се грижа повече за здравето си. Понякога си хапвам като прасенце, но общо взето съм доволна от себе си. Обаче много мазнинки ми се трупат на коремчето и незнам как да ги сваля. Пробвах с упражнения, дадоха резултат, обаче ги правех усилено и доста често. Нещо не ми се иска пак да си запълвам почти цялото време с упражнения. Става въпрос за пилатес. Иска ми се да ходя на фитнес, обаче ме е страх да не стана някоя мускулеста кака. Хехе! Общо взето знам какво не трябва да ям, но понякога като съм ядосана за нещо и само с храна се успокоявам. Особено с нещо сладичко. Пък ако е шоколад -уау, на минутата съм вече ок. Иначе гледам да не ям хляб и тестени изделия. Избягвам мазната храна. Наблягам на зеленчуците, млечните произведения. Много обичам и често похапвам мюсли с кисело мляко. За закуска са супер. Много обичам и моркови. Ям ги сурови, в големи количества. ;р Чувствам се супер при сегашния си хранителен режим, но винаги има по-добър начин да се храним. Е, може скоро да се откажа и от шоколада /нещо май и аз не си вярвам :)

loony
2nd January 2008, 10:45
Здравейте момичета :)

Честита Нова Година и от мен :), дано донесе много усмивки и сбъднати мечти на всички :lol:

loony
2nd January 2008, 15:17
:)
Да докладвам за менюто си днеска:
сутринта: портокал, фреш от портокал
преди обед: един чай с мед
за обяд: задушени зеленчуци, с прясно изпечена питка (много е лошо, че нямам никакви угризения от факта, че похапвам на воля хлябче :) )
след обед: 2 банана (след малко това ще хапвам всъщност)
за вечеря: за сега планирам да са направя някоя огромна плодова салата , че нещо много ми се е прияло :)

Как върви при вас :)

Drea```
9th January 2008, 00:39
Дайте по-подробно инфо за съвместимите и несъвместимите храни pls

ratamahatta
9th January 2008, 00:49
в общи линии меса, млечни продукти, яйца, катрофи, ориз и варива можеш да смесваш само със зелени салати, семена, маслини........ между храненията трябва да има около 3 часа......плодовете не се смесват с нищо.....тях е желателно да хапваш половин-един час преди основно хранене :wink:

loony
9th January 2008, 10:13
Това което е казала ratamahatta е точно :) основния принцип е да не се смесват белтъчини със сложни въглехидрати.
Ето няколко линка по въпроса:
http://forum.bgkulinar.net/viewtopic.997.html
http://gotvarstvo.georgievi.net/a/article_21

Аз случайно попаднах на "Сила за Живот" книгата и от там се запалих, доста добре е събрана цялата информация за този тип хранене като цяло :)

Engel
9th January 2008, 10:50
Готвите ли се за претеглянето на 23ти ? :1231:

loony
11th January 2008, 10:32
Ох момичета аз съм на принудителен 3- дневен глад :( трябва да изкарам от днеска до понеделник :(

Мога да пия само чайчета без подсладител ако зема че приритам от глад може малко мед :(

Не знам как ще издържа


Само не ме нападайте, не го правя на своя глава

Sun_Shine
11th January 2008, 11:40
Защо е тоя глад?! Ти ще издържиш ли 3 дни без храна...? Нещо не ми се струва нормално... каквато и да е причината. Само ще си вредиш на организма. :2016: :2009:

loony
11th January 2008, 12:35
Ех искрено се надявам доктора да не ме е излъгал :(

От друга страна аз самата знам че това е начина (диагнозата е хроничен гастрит вмомента обострен :( )

Много ми е зле и ме боли коремчето и направо въобще не ми е до храна да си призная, той май организма най-добре си знае....

secretk
11th January 2008, 12:47
Ех искрено се надявам доктора да не ме е излъгал :(

От друга страна аз самата знам че това е начина (диагнозата е хроничен гастрит вмомента обострен :( )

Много ми е зле и ме боли коремчето и направо въобще не ми е до храна да си призная, той май организма най-добре си знае....

о милa щом имaш хроничен гaстрит, то не си се хрaнилa много здрaвословно.
нищо, ще трябвa мaлко прочиствaне дa си нaпрaвиш.
нищо пържено, плодове в моментa не яж, защото от тях ще те заболи повече коремa.
някaкви хaпчетa пиеш ли за болкaтa?
трябвa дa си почивaш, особено aко не ядеш.

loony
11th January 2008, 13:07
Гастрита ми се появи от нерви на мене :(. И сега пак от нерви се обостри.... Ама какво да се прави живота не винаги е песен :)

Не пия хапчета... много съм против, приема на лекарства по принцип.... (поредната ми лудост сигурно :) ) Предпочитам да търпя болката...

Плодове, никакъв шанс да ям следващите няколко дни (а много ги обичам :) )

ледено_sЪrце
24th January 2008, 12:05
Обърках темата. :oops: Затова сега тук се отчитам:
Сега съм 169/54, а целта ми е да стана 50
Преди малко се претеглих и кантара показа 52. Напълно съм доволна, дано така да продължи и занапред отслабването.

new_lady
24th January 2008, 12:09
Аз също имам гастрит, но никога не са ми казвали да мина на пълен глад. По-скоро без пържено, люто, солено и т.н. Не че много разбирам ама ми се струва че тоя глад не че няма да помогне ами направо ще навреди. Точно на хората с гастрит се препоръчва редовно и здравословно хранене.

ледено_sЪrце
24th January 2008, 12:11
Мен ако питаш, за всички е препоръчително, но винаги се сещаме за здравословното хранене, когато вече няма накъде и искаме да отслабнем. :?

Engel
24th January 2008, 12:26
Обърках темата. :oops: Затова сега тук се отчитам:
Сега съм 169/54, а целта ми е да стана 50
Преди малко се претеглих и кантара показа 52. Напълно съм доволна, дано така да продължи и занапред отслабването.
Браво ! Поздравления :1231: Според мен 50 е само цифра ако не ти тежат тези 2кг. спокойно можеш да минеш на поддържащ режим.
Ти си реши :1231:

П.С. Много се надявам да съм свалила и аз 2 кг. и да съм станала 62

Nelina_02
24th January 2008, 13:30
:offtopic:
Engel, от Пловдив ли си, да не се окаже, че и ти /като нас с ледено_sЪrце/ ходим в един и същи фитнес :lol:

Engel
24th January 2008, 13:42
Да от Пловдив съм. Ходих в Reflex, но спрях да хода март месец. Пак ми се ходи ! Вземете ме :1231:

Nelina_02
24th January 2008, 13:58
и ние там ходим
хихихих :lol:

djidjito_
24th January 2008, 15:49
ей и аз съм от пловдив,само че ходя във фитнес център перла.ако те ще от пловдив някои знаели някакво хубаво място където има аеробика само че без total спорт
:lol:

secretk
24th January 2008, 15:57
Аз също имам гастрит, но никога не са ми казвали да мина на пълен глад. По-скоро без пържено, люто, солено и т.н. Не че много разбирам ама ми се струва че тоя глад не че няма да помогне ами направо ще навреди. Точно на хората с гастрит се препоръчва редовно и здравословно хранене.

еми зависи от гледнaтa точкa и от идеологиятa, в която вярвaш.
аз имaм хроничен запек , спaстичен колит и гaстрит и се опрaвих след кaто се подложих нa глaдолечение, просто си изпих хaпчетaтa, проведох си лечението и после бях сaмо нa плодове и зеленчуци първия месец, след което включих постепенно остaнaлите хрaни.
в моментa стомaхa не ме боли, запекът е в по-добро състояние, колитa-също.
но всеки оргaнизъм е рaзличен и му действaт рaзлични нещa :)

Nelina_02
24th January 2008, 17:34
ей и аз съм от пловдив,
:wellcome:

някои знаели някакво хубаво място където има аеробика само че без total спорт
:lol:
аз лично незнам, другите момичета да кажат

ледено_sЪrце
24th January 2008, 19:24
Аз преди време ходех в едно студио до кино Фламинго и бях доволна, но не знам дали още съществува. Трябва да се поинтересувам.

Engel
25th January 2008, 10:36
Аз ще ходя на йога момичета, два пъти в седмицата от другия месец като мина първа смяна :1231:

ледено_sЪrце
25th January 2008, 10:37
О, да си търсиш компания? :roll: :lol:

Engel
25th January 2008, 10:51
Може да измислим нещо по въпроса. Ще пиша повече подробности :1231:

djidjito_
25th January 2008, 15:44
Аз преди време ходех в едно студио до кино Фламинго и бях доволна, но не знам дали още съществува. Трябва да се поинтересувам.
тъкмо там мисла да ходя в понеделник.и сега като ми каза че си доволна значи 100 % сам там

ледено_sЪrце
25th January 2008, 21:09
Ок, после да кажеш как ти се струва. :)

Nelina_02
28th January 2008, 16:13
Разделно хранене - какво трябва да знаем за него? (http://www.bb-team.org/articles/999/)

ilski
21st May 2008, 12:13
Момичета, здравейте и от мен! След здравословни проблеми вследствие на режима Дюкан реших да продължа с разделното хранене.
Дотук свалих 3кг, а ми остават още 5-7кг. Ако не друго, поне ще се храня здравословно (изкарах няколко сериозни стомашни кризи наскоро, което в комплект с натрупаните излишни кг последно време, ме накара да се обърна към хранителен режим) и няма да наддавам повече. :lol:

Желая ви весел ден! :lol:

mimika
21st May 2008, 12:16
:shock: Какво ти се е случило вследствие на режима на Дюкан :shock: :roll: Как разбра, че е от него ?

Izabo
21st May 2008, 12:17
ilski, какво стана...? В какво се изразява проблемът? Надявам се сега да си добре :D !

ilski
21st May 2008, 12:26
mimika, Izabo, ами спазвах режима близо 10 дни като през това време ми се появи на няколко пъти зверско главоболие.

Миналата година имах инцидент - падане от мотор (без каска) => леко мозъчно сътресение. В продължение на седмица бях на легло, не можех да стана без да ми се завие свят.... От тогава не беше ме боляло така главата.... До преди няколко дни. Не съм сигурна дали е Дюкан, но при него също има като страничен ефект главоболие (макар и уж само в началото). Но болките бяха неописуеми. Не можех да спя дори. Седнала съм ок, лягам вечер да спя и хоп - пак световъртеж. Ужасийка си беше... Сякаш кошмара от преди една година се беше завърнал.
А другото, преди 3-4 дни се появи остра болка в кръста, реших че е от стара болежка (преди 3г имах възпален нерв), разминах се от дископатия. Та реших че подобна болка и сега, щом едвам вървях. Оказа се бъбреци....

Причините разбира се може и да са други, а тези тук да са "просто" съвпадение с режима, но честно казано не ми се рискува повече. Сега пак ще си хапвам здравословно, но поне ще мога да си позволявам повечко нещичка (в различни дни и часове разбира се).

Izabo, да мила, определено съм по-добре, а и някакси по-спокойна....

Усмивкиии :lol:

mimika
21st May 2008, 12:28
ilski, оправяй се бързо :wink:
И се надяваме да разказваш как върви диетата с разделното хранене :D :wink:

ilski
21st May 2008, 12:31
mimika, мерси миличка!

Наясно съм, че по принцип това е по-скоро начин на хранене, отколкото диета. Но особено в комбинация със спорт, резултатите може да са задоволителни, макар и по-бавно. :wink: Та.... продължавам напред, с повечко търпение и воля, разбира се. :lol:

Engel
22nd May 2008, 11:07
ilski мога да ти помогна с всякакви рецепти за разделно хранене, ако ти трябват :1231: Протенови и въглехидратни обяди и вечери имам в една книжка за разделното хранене по системата на Хауърд Хей, но тъй като аз не съм никаква готвачка (предпочитам да си поръчвам в ресторанти :1252: ) и тя си събира прах горката :2005: Успех ти пожелавам със 5-7те ти кг. Между другото аз като спазвах разделно хранене 2 месеца без сладко и хляб бях свалила към 3-4 мазно. Поздрави и :good_luck:

Jonito
24th May 2008, 22:21
И аз се храня разделно,но сега ми прдстои почивка на морето и съм притеснена,че по тия ресторанти няма нищо здравословно.Миналата година си поръчах "морска салата" и ми донесоха една шепа мидички,рачешки ролца гарнирани с една марулка в смешно малка чиния,нестига че си останах гладна ами и дадох немалко пари,колкото до ястията,повечето ги предлагат в паниран вид,което не е разделно.Та да питам някой да ми препоръча нещо,защото имам усещането,че и тази почивка ще ми излезе през носа.

rogi
26th May 2008, 09:38
Ами jonito като искаш съвет,веднага мога да ти кажа,или си стой вкъщи или като отидеш на море си поръчай шопска салата (цената и е между 3 и 5 лв) и избора от пилешка пържола,риба на скара или ако ти идва скъпо винаги можеш да допълниш със зеленчуци на туч или квото там се предлага в заведението.Избора е огромен,извиненията също.Пожелавам ти весела почивка и умната :D

lubov32
12th June 2008, 10:51
Здравей!Аз от доста време съм на разделно хранене,то е най-ефикасно за сваляне и за задържане на кг.Как съчетаваш храните,на сутрин,обед и вечер,или на дни :?: В смисъл...един ден си на въглехидрати,друг на белтъчини,или???

vesity_9
12th June 2008, 12:17
същност какъв е принципа а разделното хранене....аз Много много не го разбирам честно казано :P :? :P

lubov32
12th June 2008, 13:03
Принзипа на разделното хранене е да не се смесват белтъчините с въглехидратите.Организма ни е страхотна химия!!! :wink:

vesity_9
12th June 2008, 13:04
аха...ок мс

dEs be ~666
15th June 2008, 20:33
Аз също спазвам това хранене. И се чувствам много по добре. Обаче не винаги се издържа най вече ако си на гости.

cvety
15th June 2008, 20:55
аз сега за първи път прочетох кои храни с кои трябва и не трябва да се смесват и се оказа, че аз попринцип си се храня както трябва :D ....е освен може би мюслито с мляко,но... :oops:

PeCinCe
19th December 2008, 12:33
Може ли някой да ми каже яде ли черен шоколад по време на такъв режим?

Virtue
26th May 2009, 10:34
Мацкииииииии, здравейте!
аз съм голям любител на Разделното хранене! Бих искала да попитам дали има хора, които го практикуват, та ако ДА - да съживим тази темичка :)

Engel
26th May 2009, 10:44
90 дневната диета е на такъв принцип, ако искаш пробвай нея с леките подобрения, който ледено сърце и биби са направили в другата тема :)

Engel
1st June 2009, 11:06
Някой знае ли дали е добре да се смесват храни от една група? :roll:

Disaster
1st June 2009, 14:08
Мисля, че храни от една група също не се смесват.Прочетох го някъде.Трябва да минат 4 часа за белтъчините,иначе 2-3 за другите храни преди да ядеш отново същата група.

Engel
4th November 2009, 11:17
Връщам темата към живот :D
Има ли някой разделно хранещ се във форума?
Много ми се иска да си възвърна разделните навици с който всъщност свалих от 73кг. до 65кг. преди години.

toni_bonboni
4th November 2009, 13:10
Да, аз се храня разделно ... или се опитвам (почитателка съм на Доктор Хей!) :cool: