PDA

View Full Version : ДИЕТОЛОГ ОГНЯН СИМЕОНОВ


silvetoBG
31st December 2007, 14:30
Искам да ви пожелая много здраве,късмет и нека всички ваши мечти се сбъднат през новата 2008 година. :2024:
Отварям нова тема за да можем да споделим с какво ни е полезен диетолога Д-р Огнян Симеонов.
Първото нещо с което започнах да се променям, освен бързото сваляне на килограмите бяха ФИЛМИТЕ: http://img80.imageshack.us/img80/9223/98496129zi2.jpg Това са една малка част от тях. Никъде не прочетох да сте споделяли за тях. Аз ги смятам за много важни и ми се ще да споделим по нещо за тях. С какво е по различен от всички останали диетолози? Първото нещо е, че всеки може да го посети през скайпа независимо в коя част на земното кълбо е. Не е нужно да се идва до клиниката в София. Повярвайте ми обаче, че личният контакт с него за мен лично ми въздейства невероятно. Най вече, че променя мисленето ти и си зареден винаги с някаква енергия и душевен покой. Аз писах доста в голямата тема: Как да отслабнем 30кг. за 3 месеца. http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3017&postdays=0&postorder=asc&start=0
Наистина видях, че е огромна вече и за да прочетеш всички хубави работи писани за него си е нужно 2 часа поне. Искам да изкажа хилядите си благодарности на клиниката в която работят всички и се погрижиха да оправя дисковата ми херния която беше за операция. :cry: Вече доста време мина от процедурите и се чувствам невероятно добре и скенера показа същото. Вярвате ли ми, че мой близък хирург не можа да повярва на очите си като сравни двата резултата. Преди това ми беше предложил да ме оперира той. Вече разбрах,че единствено алтернативният начин може да лекува. Билки, класическа хомеопатия и така полезните и евтини билкови АЮРВЕДИЧНИ продукти които Д-р Симеонов горещо препоръчва на хора с проблеми и различни заболявания.
Ще помоля всеки който го е посетил да сподели някоя новост с която му е помогнал. Забелязах в голямата тема, че на едно момиче и е спрял инсулина и се надявам да сподели как се чувства. Също аз лично мога да споделя за едно момиче на което препоръчах да заведе баща и при Симеонов, защото има РАК и не дават никакъв шанс за живот. Разбрах при контролните прегледи, че се занимава и с раково болни. В една голяма тема видях, че Д-р Симеонов е описал много подробно за РАКОВИТЕ ЗАБОЛЯВАНИЯ: http://www.save-darina.org/component/option,com_joomlaboard/Itemid,29/func,view/id,2743/catid,23/ Разпространете тази важна за мен тема на нуждаещите да я прочетат. До колкото ми сподели след като е завела баща си и са се консултирали с него за заболяването му и е записал час при Ели Логинова -класически хомеопат на която е клиниката. www.eloginova.net Т.нар. “Жената Скенер”, защото прави скенер без апаратура и е била винаги точна в диагнозите си. Скоро се видяхме с приятелката ми и я попитах как се чувства баща и.. Сподели ми, че не и се говори защото още не може да повярва, че туморите са спрели процеса и за сега е бил добре. След време ще споделя за него, че ми е важно да знам защо след като има такива добри резултати толкова много хора се лекуват по така неефективният начин в който е споделил в темата си за РАКА д-р Симеонов. Мисля, че трябва да се дава гласност на тези работи. Трябва всеки според мен да си избере класически хомеопат и да се лекува за всичко при него. Не хомеопат, а КЛАСИЧЕСКИ ХОМЕОПАТ това ми го подчерта няколко пъти. . Толкова много хора се нуждаят от такива специалисти и остават полезни за много малко хора. На мен лично Д-р Симеонов ми помогна да сваля 24кг. за по малко от 4 месеца без да спортувам и да пия нищо. Една седмица преди прегледа 10.12.2007г. приключих с точното спазване на режима написан от Симеонов. В друг сайт видях, че са я кръстили Симеоновската диета за секси дупета :-) Сега по празниците не мога да се насладя на хубавите гозби и се храних много. За три седмици не съм качила нищо. Дори го питаха може ли да си хапвам и различни неща. Каза ми се спира да ме мисли, защото съм стигнала доста напред в знанията си и съм една от малкото завършили с отличен, поради факта, че всеки го интересуват само диетите му и никой не обръща внимание колко е важно човек да чете и да има най ценното нещо”ИНФОРМАЦИЯТА”
Мислих, че най ценната информация може да се намери в интернет и в книгите. Оказа се, че най ценната информация е в пространството около нас. Това са торсионните полета на физическия вакуум. Може за луда да ме мислите, но това което ми сподели Симеонов го разбрах вече, че Световното поле на съзнанието, а именно абсолютния физически вакуум и свързаното с него пространство време. А вторичните торсионни полета представляват връзката между Световното поле на съзнанието и физическия вакуум където се съдържат 5-те елемента или всички състояния на материалния свят - полета, елементарни частици(плазма), газове, течности, твърди тела. Торсионното поле не пренася сила и енергия, то има свойството да пренася информация. Всякаква – от структурата на вселената до биологичните видове. Така големите лечители стигали до тези полета. Горещо препоръчвам филма за Лечителят Петър Димков. На скоро Симеонов ми каза за него и е много впечатлен, че може българи да направят толкова хубав филм. Моля ви се да ми кажете от къде мога да си го сваля. Дори си купих едни 4 бр. дискове с лекцията на Академик Акимов и ги има само в клиниката. Правени са от техен оператор. http://www.bgfactor.org/news.php?cm=13&nid=26660 тук пише малко за лекцията. Съвместният проект по разработването на апарат от ново поколение за ранна диагностика на рака и автоимунните заболявания. Проектът е иницииран от Център за алтернативна медицина – Ели Логинова където работи нашият диетолог Огнян Симеонов. Най голямата изненада за мен е, че този академик Акимов, малко след това е починал. Как преди да излезе първият в света апарат за ранна диагностика за РАКА стана това и се спира всичко. Оставям Ви да разсъждавате Вие.
Тук искам да отворим голямо информационно споделяне на мнения и интересна литература препоръчана от него и за споделяне на така важната за мен тема: ЗА СЕДЕМТЕ ДУХОВНИ ЗАКОНА НА УСПЕХА -Закон за намерението и желанието, прочетете този линк : http://www.secretsbg.com/ocult/ocult.php?num=n8
Аз си го пожелах и го постигнах. В много препоръчвания от него филм “Тайната” и книгата: Силата на твоето подсъзнание или Подсъзнанието може всичко на Джон Кехоу. Прочетох и много други книги препоръчани от него. Скоро прочетох една книга пак препоръчана ми от него на Акад. Божидар Палюшев който живее и работи в София и Англия. Познавали се с нашият диетолог. Той е написал много книги и една от тях е http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=4072
Аз прочетох толкова много книги и имах разговори с него, че сега може да ме сметнете за луда, но няколко пъти се опитвам с неговите насоки да стимулирам едно от сетивата си за подсъзнателно мислене. Сега успявам на няколко пъти да виждам АУРАТА на цветята. Не съм луда. Това е нещо което не може да се обясни. Има някакъв живот в тях и излъчват светлина. Много добре е показано във филма най горе в първият линк, трети филм “The celestine prophecy” Има много хубав филм за една Българка която използва силата на мисълта за научни цели. Тази жена от над 40 години вече може да вижда по добре от най сложният и модерен микроскоп създаден до момента. Филма се казва Загадките на човешката психика - Слава Севрюкова. Изтеглете и вижте от http://kolibka.com/2.html и след това името на филма. Зарадва ме, че ако продължавам така близките няколко месеца ще може да виждам и тази аура при човека. Сега можело да се заснема с Кирлянова фотогравия само. http://www.auraphoto.com/examples/videos.shtml тух всичко е много интересно. http://www.youtube.com/watch?v=B6D6I-t5-FU от дясната срана са дадени много видео.
Днес човек има пет сетива, но те не са се развили изведнъж. Низшите животни имат едно сетиво, по-горните – две сетива и т. н. Скоро ще бъде развито шестото сетиво в човека. Постепенно увеличаване случаите на телепатия, предчувствия, интуиция и пр. са вече признаци, че наближава да се развие шестото сетиво. Когато то се развие, човек ще види аурата на цветята, сиянието около всяко цвете, дърво, трева, ще се чува музиката, която излиза от цветята, дърветата, звездите и която прониква цялата природа. Това предстой да го види всеки до 3-4 години. Така ми каза диетолога. Защото 2012г. щяла да е най важната година за всеки, който е готов да се подготви за това. Каза ми, че в човека има заложби за 12 сетива. Това показва какво велико бъдеще го чака човека. “Пророчеството Орион “, книга в която има много доказателства по научен начин обяснени за 2012 г. Ако имате желание си я купете.
В началото най важното за мен беше да отслабна, сега вече съм БЛАГОДАРНА за това и преследвам други цели в живота си. Може би тези модулатори ме накараха да се променя. Някой друг, който си е купувал от тях да сподели какво му се е случило. Надявам се да си споделяме само интересни неща.

Мария Василева
1st January 2008, 08:07
а админа дали ще прехвърли досегашните мнения за този диетолог тук? стр.3 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=8255&postdays=0&postorder=asc&start=50)

стр.54 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3017&postdays=0&postorder=asc&start=1325) ; стр.55 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3017&postdays=0&postorder=asc&start=1350)

и стр.1 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9796&postdays=0&postorder=asc&start=0), 2 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9796&postdays=0&postorder=asc&start=25) и 3 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9796&postdays=0&postorder=asc&start=50) от темата "Вашите лудости в името на отслабването"... :1246:И още една тема (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10047)

Lottus
1st January 2008, 16:15
:-)

Shona
2nd January 2008, 11:13
Здравейте момичета,

Много се радвам на темата. Аз съм голяма почитателка на д-р Симеонов и негов привърженик на идеите и методите му, които прилага за намаляване на телесното тегло. Самата аз имам резултати - в другата тема писах, че съм минус 15 килограма за почти 3 месеца и нямам търпение да сваля поне още 20, за да се почувствам човешки.
За него като човек какво да кажа - невероятен дух, енергия, харизма... Много съм щастлива, че открих този форум и чрез него открих диетолога ни.
По повод на филмите, изгледах някои от тях, чета за световната консипрация срещу здравето и мисля от тази година да посещавам само хомеопати ( пресен пример - детето ми (2.5г) от един месец личната ми лекарка го лекува с антибиотици и става все по-болно... т. е. принудена съм да търся някакви конвенционални методи на лечение, защото очевидно стандартните не ни помагат ).
Силно съм впечатлена от филма "Тайната", но много хора покрай мен реагираха, че е глупост, което е разбираемо и вярвам, че само ако си достатъчно узрял, можеш да го приемеш...и изобщо всички филми и книги препоръчани от Симеонов.
На всички - честита, успешна, ползотворна и здрава 2008 година!
Надявам се да описваме само добри резултати!

Мария Василева
4th January 2008, 11:37
в днешното предаване на Миглена Ангелова имаше лични гости и там беше и О. Симеонов. и д-р Енчев и други хора.
обсъждаха се стомашните пръстени и балони като цяло (за отслебване).
Диетолога защити тезата, че се отслабва с хранене и това ми хареса :)

guineta
4th January 2008, 12:34
Някой от вас дали има запис на предаването,че съм на работа и не можах да го гледам :roll: а другата седмица ще се записвам при него и искам да го видя, защото така или иначе само по скайпа ще си комуникираме. :( благодаря предварително!

Мария Василева
4th January 2008, 12:52
пробвай тук (http://www.neterra.tv/bg/), може да се гледа, трябва да се регистрираш и да си избереш предаването.
има и други подобни страници

kristina99
10th January 2008, 17:07
Здравейте момичета!
моля ви споделете резултати от режима на Огнян Симеонов. Аз също съм решила да го правя!
Много ви благодаря и успех! :1202:

Lottus
11th January 2008, 10:27
Прочети тук:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=3017&start=500
:wink:

Shona
12th January 2008, 22:32
Здравей valeria zdrvkova,

хубаво е, че си на режима и с тези малко килограми, които имаш да сваляш няма да усетиш кога ще постигнеш желания разултат. Аз съм на 3 месеца от режима и съм минус 15 кг.
Колкото и да е мил и приятен все пак може би не е хубаво да му звъниш всяка вечер (поне аз така си мисля). Спазвай си режима и всичко ще си дойде на мястото.
Успех.

kukli4ka
14th January 2008, 11:42
Леле как ме изкушавате.Ще взема да го посетя и аз.То какви ли не диети спазвах,да опитам и неговата.Май трябваше да си купя някакъв кантар,нали?

bgtrener
16th January 2008, 17:51
:shock: :shock: :shock:
Това направо ме плаши... той последно диетолог ли е или екстрасенс?

Any
16th January 2008, 21:32
Здравейте с риск да се повторя с въпроса, може ли да ми кажете къде в София има от витамините, които Симеонов препоръчва - Алфавит?

ratamahatta
17th January 2008, 02:50
дам и на мен ми беше интересно...... на каква цена са и за колко време стига една опаковка? :wink:

Lottus
17th January 2008, 10:15
Здравейте :)

Аз си поръчвам витамините по интернет. Има ги в София, но на много малко места. Цените са съвсем достъпни - дори са по-евтини от други витамини на пазара, които далеч не са толкова ефикасни.

Ето линк:

http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=1&Itemid=7

Успех ;)

Any
17th January 2008, 21:23
Lottus много благодаря за линка, там има и аптеки в София, ще се пробвам утре да си купя :D ти доволна ли си от витамините? Аз исках да пия нещо, за да си подхраня ноктите и косата и Симеонов ми препоръча тези.

Lottus
18th January 2008, 09:40
Да, доволна съм от тях. Чувствам се много добре, откакто промених начина си на живот и предполагам, че резултата е комплексен, не само от витамините. Опитай, няма да съжаляваш :wink:

Shona
18th January 2008, 13:08
И аз си ги намерих най-после и ги започнах. Много ми харесва цветовото им решение в бяло, синьо и розово :)
Аз съм отново хипер стриктна в диетата (няколко дни по празниците бях поразвалила нещата) и гледам, че пак стремително ми оширяват дрехите.Скоро ще докладвам килограми.
Диетолога е ... цяло находище за мен....

radostivo
24th February 2008, 10:30
:oops: :oops: :oops: здравеите мили дами искам да ви благодаря за това,4е благодарение на Вас нау4их за д-р Симеонов и след като из4етох пове4ето от вашите коментари и мнения (всички положителни) реших и аэ да опитам эащото имам огромна нужда!!! аэ съм 162см а килограмите ми са 97 :girl_cry2: Парвият ми час е в понеделник 25,02 и съм малко притеснена!

svinski_slon
24th February 2008, 10:44
Стискам палци! Моят час е пре март. Кажи как е минало и чакаме резултати. Ще се справиш!

Allegra
24th February 2008, 19:57
Искам и аз :girl_cry2: :girl_cry2: :girl_cry2:
Само дето не съм в България и дори и да искам неможе!!!! :girl_cry:
Този доктор Симеонов дали има някакви online консултации...не че това ще е мн обективно де... :1246:
Има ли друг сайт където мога да гледам предаването на Миглена, че в нетерата ми искат пари! :girl_hysteric:

Shona
24th February 2008, 20:43
...

Allegra
24th February 2008, 20:54
знаеш ли му скайпа?

SB2006
24th February 2008, 23:08
Привет на всички ! Аз съм също толкова въодушевена от д-р Симеонов и отношението му! В края на ноември го посетих и той ми изготви режим на хранене! Аз до тогава бях свикнала с гладуването, но се усетих, че колкото и да гладувам и да хрупам само ябълки-вече не отслабвам! Така отидох при него и започнах режима...за 4 дена свалих малко над 2 кг и бях много доволна! Но в следващите 10 дена не свалих нищо и така се обезкуражих....сега определено съжалявам за това! На някои хора им трябва малко време, за да проумеят че това няма да стане бързо , но за мое съжаление аз не бях от тях!!! Но сега пак съм се настроила и започвам режима от утре! И сега си поставям цел 1 кг за една седмица...иначе наистина не знам как да се стимулирам.Аз съм 65-66 кг при ръст 162.5 см и не съм чак толкова пълна, но искам да вледна в любимите си дънки и това не ми дава мира! Е, момичета, честно да си призная не съм несериозен човек, но защо не мога да се справя с този режим НЕ ЗНАМ!Изкарвам 3 дена и после се поддавам на изкушението! А аз по принцип не съм такава! Направо се чудя на себе си как съм оцеляла до тук, и не мога да си обясня защо не мога да спазвам този режим...Ако някой има идея на какво може да се дължи това, ох, нека драсне 2-3 думи! Определено ми трябва някакво стимулиране, а не мога да го намеря! Даже сега ми хрумна, дали да не се свържа с Оги по скайп , да ми даде той някакъв съвет, защото вече не се понасям...но пък ако всички започнем да го притесняваме за щяло и нещяло...

Между другото аз като за пръв пък съм ходила при него в края на ноември (тои каза да отида след месец и нали в първоначалната такса се включва още 2 посещения) мисълта ми е дали ако сега изкарам един месец, по точно КАТО изкарам 1 месец, ще мога да отида, или ще е нагло от моя страна???

Ами остава ми да пожелая на всички УСПЕХ в борбата...

SB2006
24th February 2008, 23:14
Allegra, това е скайпа на доктора...много готин и разбран човек е ...

Скайп име: dietolog

Дори и само името му само да напишеш "ОГНЯН СИМЕОНОВ" -пак той ще излезе!

Lottus
25th February 2008, 11:40
...

Мария Василева
25th February 2008, 15:09
Има ли друг сайт където мога да гледам предаването на Миглена, че в нетерата ми искат пари! :girl_hysteric: имат и безплатна регистрация- и оттам можеш да гледаш безплатно. но не знам в какъв срок подържат архив. :|

Allegra
26th February 2008, 15:47
MariaVassileva :2015:
Нямам търпение да изляза във ваканция, за да погледам малко българска телевизия!! :1246:

eovin
5th March 2008, 11:08
Моля, някой модератор да промени заглавието на темата. Моите уважения към всички в този форум и към Огнян Симеонов, но той НЕ Е ДОКТОР. Нека всеки, който пише в този форум прилага достоверна информация, защото така тази тема подвежда много хора, които искат да отслабват под ЛЕКАРСКО НАБЛЮДЕНИЕ.

Lottus
5th March 2008, 12:16
:?

eovin
5th March 2008, 14:39
Аз няма да споря за титлата, но би ли ми казал/а според теб всички ли хора, които имат тази титла я заслужават и са истински професионалисти ? И какво според теб означава лекарско наблюдение - наблюдение от доктор или наблюдение от компетентен човек, който си разбира от работата. От доктор до доктор има голяма разлика.
И от къде си сигурен/на, че Огнян Симеонов не е доктор?
Има една приказка: "Като знам какъв инженер съм, как да отида на доктор" - това в кръга на шегата, но мисля че излишно издребняваш. :P Че и името си му объркал/а :-D Сигурен/на ли си, че говорим за един и същи човек :D Дори си се регистрирал/а само за да постнеш тази забележка :?: :!: :roll:

Имах удоволствието да се запозная с диетолога Огнян Симеонов. Честно казано отивах при доктора-диетолог Огнян Симеонов, за който научих тук в този форум. Оказа се едно много симпатично младо момче, което изслуша всичките ми притеснения и болежки и ми даде съответните напътствия.
Няма да споря за разликата между доктор и доктор. Изпитала съм го на собствения си гръб. Но тук влизаме във форум, който касае нашето ЗДРАВЕ и е хубаво нещата, които се пишат да са ИСТИНСКИ и добре проверени.
И не може да се каже, че ИЗДРЕБНЯВАМ точно в случай от такъв харакер.

Lottus
5th March 2008, 14:48
А ще споделиш ли още малко от опита си. Помогнаха ли ти напътствията, които ти даде. Намери ли това, заради което отиде при него ? Ще се радвам да споделиш и тези неща ... Кое предизвика недоволството ти и т.н.

Allegra
16th March 2008, 21:47
Може ли някой да сподели някои от принципите които спазвате :P

dddeni
17th March 2008, 13:52
zadaljitelno li trqbva da otide6 pri nego na pregled za6toto nqma da imam tazi vazmojnost
moje li da mi izgotvi nqkakvo menu bez da otida na pregled pri nego
smisal po skype ili po email

Lottus
17th March 2008, 14:05
Може ли някой да сподели някои от принципите които спазвате

Консумират се протеини, въглехидрати и мазнини на всяко хранене, в точно определени количества ;)

zadaljitelno li trqbva da otide6 pri nego na pregled za6toto nqma da imam tazi vazmojnost
moje li da mi izgotvi nqkakvo menu bez da otida na pregled pri nego
smisal po skype ili po email

Може и по скайп.

Lottus
30th April 2008, 09:18
:roll:

MIYA
18th June 2008, 11:53
Здравейте :2024: Реших да пиша относно докторите. Специално за Огнян Симеонов и за това дали е доктор или просто човек, който помага на хората. Преди няколко месеца бях написал нещо кратко в темата за отслабването Отстабнах 30кг. за 3 месеца. Ще го напиша пак. Не съм по писания и регистрации във форуми, но не мога да не вляза да се похваля какво стана с мен. Преди близо 5 месеца се свързах с Д-р Симеонов да ми изготви диета за проблемните ми 25 кг. повече. Висока съм 166см. и тежах 80кг. От 1 месец вече съм 55кг и така ми харесва много. Диетолога ми каза, че мога ако желая още малко да сваля за да съм идеална според таблиците му при идеалната жена. Радостта ми не е за теглото ми само. Да споделя, че при първото посещение при него му споменах и за моето заболяване Диабет тип 1 инсулинозависим от няколко години. Най голямата изненада за мен е, че на 22 ден от диетата аз спрях инсулина по негова схема и препоръки. Майка ми се противопостави и ендокринолога ми също ми каза ,че не е възможно това да стане. Сега вече над 4 месеца съм без инсулин и кръвната ми захар е до 5,5 най високо. Такова нещо не е наблюдавал ендокринолога ми. Мислих, че ще е радостна като казах за спирането ми. Каза, че не иска да продължавам така и да си търся друг ендокринолог. Едва ли имате познати с подобен случай. Ще пиша отново и се надявам един ден всички заболявания да се лекуват. След известно време ще напиша няколко изречения. Сега реших да напиша.
Сега на кратко за мен. Обиколих всички възможни места при различни професори, доценти, светила и не знам си какви още. Желанието ми беше не да отслабна, а да спра инсулина. Отговорът на всички беше категоричен :twisted: че цял живот ще съм на инсулин. Така и случайно или не се свързах с Огнян Симеонов и не ме е интересувала титлата му, а съветите му. Оказа се, че той единствено се отличава с мнение от всички светила. Категорично ми каза, че ще опита да направи всичко възможно и ако вярвам ще стане. По това време гледах и колекцията от филми препоръчана от него. Този човек ме зареди и обърна представите ми на 180 градуса за медицината и твърдо реших да опитам неговите препоръки. Започнах програмата с 31кг. повече от колкото съм сега. Сега вече 1 година съм без инсулин и се радвам на добро здраве и не искам да чувам за доктори. Да ме извинят докторите, че не можаха да се справят с нещо с което успя да се справи Огнян Симеонов. Сега да кажа няколко думи за алтернативните методи научени от Симеонов. Първата ми препоръка беше няколко книги за позитивното мислене на Джон Кехоу и една книга за Техника за Емоционална Свобода (ТЕС). Това е революционна нова техника за личностно усъвършенстване и подобряване на здравето. Това е клип за техниката: http://www.vbox7.com/play:86a6b9be Книгата е 20лв. и не съжалявам, че съм отделила някой лев за книги. Скоро бях в клиниката да се видя с него да си поговорим как се чувствам. Как може да се чувствам според Вас без инсулин и по малко с 31кг. Купих си от него няколко книги за подарък защото ги разпространява под продажната цена която за ТЕС е 20лв. при него е 15лв. http://www.emozdrave.info/fees.html и тези на Джон Кехоу вместо 7 са по 5лв. http://www.kehoeducation.com/ Това е за тези които се интересуват от разликата. Също нещо което не,че ме изненада, а ме потресе. Стевията която ми препоръчва много горещо да взимам на листенца или в друг вид вече я няма по аптеки и магазини. Здравният ни министър я е забранил да се продава в мрежата. Направо нямам думи. Това какво Ви говори. Дори е забранена и в Европа. Думата СТЕВИЯ е била мръсна дума. Как може нещо което помага да се маха от мрежата. Питах го от къде ще може да се купува вече. Каза ми, че само от дистрибуторски фирми или в клиниката ако не си намеря на друго място. Категоричен е,че най добре е натурална на листенца да взимам аз. В момента чака да му докарат и такава. Има някаква американска от тук http://www.nowbg.com/ продажната цена е същата както в клиниката 25лв и цялата серия продукти. Нещо подобно става и с руските витамините АлфаВит по аптеките не ги зареждат и не ги знаят. Вече му е трудно да праща хора на различни места да си ги купуват и им препоръчва да си ги поръчат от сайта. http://www.nanocom-bg.com/test/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=1&Itemid=7 идват с 5-6 лв. по скъпи заради доставката. Каза ми, че ги има при него под продажната цена от сайта. Според мен не търси печалба, а разпространение. Много се радвам, че мога да черпя съвети от този човек и се радвам да помага на други хора като мен. За почитателите на филмите може да видите този линк и да свалите филмите препоръчани от него. http://www.emozdrave.info/forum/viewtopic.php?t=259
За почитателите на доктори прочетете тук: http://www4.dr-rath-foundation.org/pdf-files/interview/interview_bulgarian.pdf
Дано повече да не се срещам с доктори, а с полезни хора като всички хубави потребители от този форум. С най хубави пожелания към всички. :2024:

Lottus
24th June 2008, 09:48
:wink:

bube_va
24th June 2008, 10:28
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИЧЕТА И АЗ ХОДИХ ПРИ ОГНЯН СИМЕОНОВ ПРЕЗ АПРИЛ НАПРАВИ МИ СХЕМА НА ХРАНЕНЕ КАТО МИ КАЗА ЧЕ ЩЕ СВАЛЯМ ПО 6 КГ НА МЕСЕЦ. ПЪРВИЯ МЕСЕЦ СВАЛИХ 6 , НО ВТОРИЯ ЕДВА 4 , А СЕГА СА МИНАЛИ ДВЕ СЕДМИЦИ ОТ ТРЕТИЯ МЕСЕЦ , А АЗ СЪМ СВАЛИЛА САМО 1 КГ. КАТО МЕРКИ ОТ ХАНША СЪМ СВАЛИЛА 15 СМ. БЯХ 76 КГ СЕГА СЪМ 65 А СЪМ ВИСОКА 164 СМ. ОТНОСНО ХРАНЕНЕТО СЪМ СТРИКТНА . НЕ СЪМ СИ ПОЗВОЛЯВАЛА ЗАБЕЖКИ КЪМ СЛАДКО, МАЗНО И ПОДОБНИ. ИСКАМ ДА ВИ ПИТАМ ВТОРИЯ ПРЕГЛЕД БЕЗПЛАТЕН ЛИ Е И ДА ПРЕДЛОЖИТЕ НЯКАКВИ РЕЦЕПТИ ЧЕ МИ ОМРЪЗНА СУХА ХРАНА. ЩЕ ЧАКАМ ДА ПИШЕТЕ . УСПЕХ НА ВСИЧКИ, КОИТО СА НА РЕЖИМА

midnight_surprise
24th June 2008, 19:40
Здравей, bube_va. Мисля, че няма безплатен преглед освен, ако не е по скайп. Колкото до рецептите можеш да си купиш книгата "Ние и зоната" - там има разкошни идеи за нашите режими. А за свалянето на килограмите, мисля, че е нормално да има забавяне. При мене също се получава така, но стискам зъби. Затова търпение, мисли си, че все пак един ден ще си в идеална форма и ще си много щастлива! Аз се успокоявам с това, че резултата може да дойде по-късно, но сигурно! Успех в свалянето и всичко най-най! :)

margarita_ilieva
24th June 2008, 21:22
ВТОРИЯ ПРЕГЛЕД БЕЗПЛАТЕН ЛИ Е
Да.

bube_va
26th June 2008, 09:51
благодаря ви за отговорите. искам да ви питам колко време пиете алфавит. аз пих 40 дни и се чудя да продължа ли.

margarita_ilieva
26th June 2008, 09:59
Аз не ги пия.

Izabo
26th June 2008, 10:09
А кои точно Алфавит пиете и откъде си ги набавяте?

bube_va
27th June 2008, 08:51
пих алфавит 120 броя и си ги поръчах от интернет. сайта е наноком. с доставката ми излязоха 25 лв. а ги пия понеже преди година бях на поредната диета и не пих витамини и косата ми започна да пада много страшно. овладях косопада с козметика но стана доста бавно, а сега като пих витамини този проблем го нямам

galini
12th July 2008, 08:59
Аз си купих Алфавит от Стара загора, помолих брат ми да ми ги купи оттам, нали фирмата вносител е с тамошно седалище...та си взех алфавит за прием 40 дни...обаче при мен лично забелязах, че като приемам сутрешните витамини, които май бяха в бялата опаковка, след това ми се гадеше, нещо като първи признаци на бременност :lol: спрях сутрешният прием и нещата се нормализираха..не успях да си обясня този странен факт, но и от мои познати съм чувала за подобни усещания, обаче от други витамини... :roll: та така и не продължих да ги вземам, обаче не изключвам като цяло тяхното положително влияние върху организма като цяло...но явно не и върху моя

bube_va
16th July 2008, 07:48
на мен алфавита ми понесе . не съм имала някакви проблеми. galini гледам че си тръгнала от 74 към 55 кг .по колко сваляш на месец? аз тръгнах от 76 а сега съм 63 и стоя толкова от 20 дена не мърдам просто и това ме изнервя. моята цел е 57 кг. диетата я правя 3 м. започнах четвъртия. работата ми е на бюро и нямам движение . това сигурно оказва влияние. имам желание за някакъв спорт но само с него не става, а и съм на 35 г. след 30 се отслабва много трудно а аз искам с магическа пръчка за 10 дена и да съм слаба. успех ти желая да достигнеш заветните 55 кг.

kokona_mila
16th July 2008, 10:21
на мен алфавита ми понесе . не съм имала някакви проблеми. galini гледам че си тръгнала от 74 към 55 кг .по колко сваляш на месец? аз тръгнах от 76 а сега съм 63 и стоя толкова от 20 дена не мърдам просто и това ме изнервя. моята цел е 57 кг. диетата я правя 3 м. започнах четвъртия. работата ми е на бюро и нямам движение . това сигурно оказва влияние. имам желание за някакъв спорт но само с него не става, а и съм на 35 г. след 30 се отслабва много трудно а аз искам с магическа пръчка за 10 дена и да съм слаба. успех ти желая да достигнеш заветните 55 кг.
Затова именно започни със спорта, а и няма начин след отслабване само с диета да не се отпуснеш поне малко, така че физическите упражнения са задължителни :wink:

Any
16th July 2008, 10:26
Момичета да ви кажа и аз съм в застой и не мърдам. Опитвам се да спазвам принципа до колкото мога, и когато мога тегля грамажите. Свалих 10кг в началото на годината, сега съм 65кг, според Оги мога да бъда 55кг, а на мен ми се иска поне 60 да стана и не знам. Сега ще се опитам съвсем стриктно да спазвам режима и дано да има резултат. Може би сме навлязли в зоната на трудното и бавно сваляне на килограми. Поздрави и успешен ден

galini
16th July 2008, 13:47
galini гледам че си тръгнала от 74 към 55 кг .по колко сваляш на месец? аз тръгнах от 76 а сега съм 63 и стоя толкова от 20 дена не мърдам просто и това ме изнервя. моята цел е 57 кг. диетата я правя 3 м. започнах четвъртия. работата ми е на бюро и нямам движение . това сигурно оказва влияние. имам желание за някакъв спорт но само с него не става, а и съм на 35 г. след 30 се отслабва много трудно а аз искам с магическа пръчка за 10 дена и да съм слаба. успех ти желая да достигнеш заветните 55 кг.
bube_va, благодаря ти за подкрепата и пожеланията! :2020:
Май като си гледам табличката, не мърдам много надолу.... обаче пък нещо в мерките на бедрата и ханша смъквам, поне така го усещам по дрехите...иначе не съм се теглила на кантара от поне седмица, защото през това време бях стриктна в режима си само до вечер..после голямо ядене пада, всичко извън всякакви режими...обаче през деня гледам да съм стриктна.
Но разбрах едно - от целия опит в гладуването, диетуването.... важното е усещането, че сме Красиви, Желани, просто Жени.. :girl_flirt:
Затова не изпускай усещането, че си красива и си Жена, че ти предстои вълнуващо лято и смятам, че килограмите ще започнат да падат сами надолу!

bube_va
19th July 2008, 15:06
днес се теглих и съм свалила още един килограм. вече съм 62. значи можело бавно и полека с много търпение да станем още по-слаби. а, че имам нужда от спорт- имам. отпусна ми се кожата и е грозно меко казано. ще трябва да се работи върху това. успех момичета и да почернеете на плажа

jolifille
5th August 2008, 15:36
Здравейте на всички :P На 12 август имам среща с Огнян Симеонов стискаите ралси :D

margarita_ilieva
5th August 2008, 16:15
:good_luck:
Със сигурност ще останеш доволна.

hatred
5th August 2008, 16:30
:good_luck:
Със сигурност ще останеш доволна.

margarita_ilieva, имаш ли представа дали той дава консултации и на бременни, желаещи хем да се поддържат във форма, хем да се хранят здравословно и да не навредят на детето си ?

margarita_ilieva
5th August 2008, 16:55
:good_luck:
Със сигурност ще останеш доволна.

margarita_ilieva, имаш ли представа дали той дава консултации и на бременни, желаещи хем да се поддържат във форма, хем да се хранят здравословно и да не навредят на детето си ?

Прави режими за бременни, но най-добре да му се обадите и лично да попитате. :wink:

hatred
5th August 2008, 17:09
Мерси много, златна си :2020:

margarita_ilieva
5th August 2008, 18:29
За теб - винаги :wink:

jolifille
5th August 2008, 18:55
:good_luck:
Със сигурност ще останеш доволна. Благодаря ти :D Нямам тарпение още малко остана :!: Четох всичко за него тук и мисля че му имам достатачно доверие :wink:

merilin
6th August 2008, 15:04
Споделете какви са съветите и диетите на д-р Симеонов, как и с какво ви помогна?

margarita_ilieva
6th August 2008, 15:39
Споделете какви са съветите и диетите на д-р Симеонов, как и с какво ви помогна?
В раздела има много изписано. Просто използвай търсачката :wink:

smile_eyes
26th August 2008, 21:13
За да не ми се карат в другата тема реших да напиша мнението си за Оги Симеонов тук и за това че работи по зоната.
Бих искала да кажа само няколко думи относно диетите на Огнян и ако кажете че не съм права повече обещавам няма да коментирам :roll:
Съгласна съм напълно с това че той работи изцяло по зоната, това е факт! но наистина мисля че това не е най-важното. За мен той наистина е професионалист тъй като работи от сърце с пациентите си и създава истински контакт, което е един от най-важните компоненти за всяко лечение (било то диета или каквото и да е). Отношението на този човек и позитивизма който излъчва, според мен също са част от диетата и не могат да бъдат намерени в някоя книга. Затова просто искам да кажа че мен не ме интересува от къде той е учил а това как работи с мен. Не мисля че точно такива хора като него заслужават критики, а напротив ако всеки един специалист работеше по някакъв всепризнат план и работеше толкова себеотдайно мисля че успаха би бил гарантиран. Какво като Огнян работи по зоната? Резултати има ли? Момичетата които са негови пациентки доволни ли са? Били ли сте някога при друг лекар които да ви е отделял по 2-3 часа??? Мисля че най-важно е отношението а метода щом е сполучлив няма никакво значение от къде е. И мисля че всички момичета които са били при Огнян ще потвърдят думите ми.

Мария Василева
26th August 2008, 21:47
Съгласна съм напълно с това че той работи изцяло по зоната, това е факт! но наистина мисля че това не е най-важното.
Всъщност, Важно е! Ако поне си признаваше, щеше да е малко по-друго. Не да слага своето име върху чужд труд. Макар че и това е познато от край време. :?

Затова просто искам да кажа че мен не ме интересува от къде той е учил а това как работи с мен.

А всъщност е много важно къде е учил и какво. Това показва нещо много важно - кой именно го е научил на това и уверение, че правилно е разбрал науката. Защото самозванци много. Утре някой друг ще си рече "Абе, аз не мога ли да си привлека една добра клиентела и без да съм учил"....ако попаднеш на такъв човек си става опасно.
Иначе интернет-форумите са пълни с хора, които ще си кажат своето мнение за тази или онази диета, че и сами предлагат безплатно да ти я изготвят.

Били ли сте някога при друг лекар които да ви е отделял по 2-3 часа???
Стоп!!! Ето Тук ти е грешката! Лекар ли каза!? Че откъде-накъде!?? :2014: :2016: Недостатъчно пъти явно е писано, че той НЕ Е лекар.

Споменава, че има някаква титла "доктор на не-знам си какви спортни науки", но ВИНАГИ пропуска да отбележи на какво точно е доктор и мнозина го приемат точно като тебе.. не става ясно нито

~ кога е защитил този докторат, нито
~ къде, нито
~на каква тема ...... ма-а-алко съмнително ми иде и това с доктората... ама нали върви.

Винаги ще има кой да се хване на въдицата (и на мен ми се е случвало, колкото и да си мисля, че ще го избегна.)


И мисля че всички момичета които са били при Огнян ще потвърдят думите ми.
Е то оставаше и да е груб! Помисли си - би ли имал полза?... :lol:

ледено_sЪrце
26th August 2008, 21:52
Нека, моля, някоя от пациентките на този господин да му обясни причините защо постоянно му горят ушите, че сигурно му е голям кахър, както го говорим напоследък. :lol:

Shona
27th August 2008, 07:37
По повод на това, дали има значение доктор ли е или не!
Как ви се струва, да заведете близък човек при него, с диабет, и той да каже спирай веднага лекарствата, ще ядеш чушки, домати и сирене и не ти трябва нищо друго и след един месец този човек се чувства по-зле от всякога? Колко важно е тогава да си квалифициран лекар и до колко можеш да се правиш на Господ, с квалификация по тенис на маса от спортно училище и достатъчно хитър, за да надхитриш маса народ и да им обереш парите подобно на пладнешки обир. И как няма да ти отделя 2 часа? Нали се сещаш, че 90 лв са 10% от заплатата на средно статистическия българин. И нали се сещаш, че тези 90 лева не са последните, които даваш. Имах "късмета" да чуя как говори за скъпите си "клиенти" и като попитах, "зашо клиенти, не са ли пациенти?" ми каза, "клиенти са, пациентите не носят пари".
Темата е дълга... Хубаво е да се осъзнаят момичетата и момчетата, запленени от селския му чар и примитивизма, който излъчва.
И още нещо - на кой не му харесва, да му се усмихне някой, да му каже, няма проблем, ще оправим проблема, ще отслбнеш, всичко ще е наред. Ето как няколко добри думи ни зомбират масово и се възхищаваме на човек, който няма и грам заслуга за всичко онова, което прави, но не това е страшно. Страшно е, че проявява престъпна безотговорност. И ако едни имат да свалят килограми и ги свалят, защото д-р Бари Сиърс е намерил един добър и оптимален вариант да става това, то други наистина отиват с проблемите си, болежките си и нашия Светия Светих хвърля изследванията на масата и казва "след 1 месец ще си забравил за това", а като не си забравил и като си се влошил, просто отива на вариант "Ти си ми първия случай, с който става така".
Изводите са за вас.

Lottus
27th August 2008, 08:55
:cool:

Мария Василева
27th August 2008, 09:39
Ще откриете същите думи, които вие казвате сега.
Но ето, че нещата се променят. А вие не се ли запитвате, защо? Не ви ли е интересно какво съм открила и какво се е случило.
Критичното мислене е полезно нещо.. Може да те спаси от предоверяване.. Разбира се, само който иска го прилага.

Зарива ги с комплименти и епитети - колко си храсива, сладурче си, ти си най-добрата ми ученичка, справяш се чудесно? Чували ли сте тези епитети? Не се възгордявайте, не се отнасят за вас :) Казва ги на всички!!! Просто това е тактиката му.
Нима!? Как е възможно и на други да казва съвсем същото? :lol: :(

И когато някой дойде при него и иска съвет (защото той разпространява мнение , че рака се лекува 100% с алтернативна медицина)
М, да - ето за какво говорим - Майстор Тричко може всичко.. :?

И кажете ми сега - с какъв акъл този човек, с образование на спортист и бегли познания в други области, но не достатъчни, ще лекува хора от тежки заболявания. Ето за това става въпрос.
На този въпрос не мога да ти отговоря, Lottus-4е - и аз се чудя и списъка включва май почти всички не-лечими и труднолечими заболявания. Отчаяните хора са най-плащащите без значение имат ли, нямат ли... :1246:

Ние просто ви казваме истината. Всеки сам решава. Но аз примерно, един ден ако имам дъщеря и тя реши да отиде на диетолог, както повечето млади момичета сега, то не бих искала да попадне на подобен човек! Колкото и да е оптимист, колкото и да се усмихва и да казва хубави думи. Всичко това е само маска и средство за печелене на пари! Той не е искрен, повярвайте ми ...
Както се пее в някой песни "Лъжи ме, лъжи ме".. Някога хората просто стискат очи и не искат да видят истината. Познато ми е.

Успех сърдечно пожелавам на всички момичета, жени, момчета и мъже, които се грижат за здравето си и нека използват разума си, помага :wink: :2003:

MIYA
28th August 2008, 14:09
В момента когато прочетох негативни мнения от lotuus i Shona 2 съюзили се потребителки ми стана някак си болно от това което прочетох. Наистина преди на прочета последните лоши думи срещу него се постарах да прочета и предишните ви мнения. Не мога да повярвам, че най големите му и благодарни пациентки сега в хор започват да пишат така вулгарни мнения, които коренно се различават от предишните Ви мнения. Извинявам се за израза но има една фраза наречена фурнаджийска лопата. Какво Ви е накарало да я обърнете, че вече когато сте прочели това и онова и си мислите, че той вече не помагал, защото и Вие сте знаели някое лекарство което знаете за какво е. Нормално е щом сте били при него да ви е научил на всичко това. Дори аз знам много повече от лекарите за моето заболяване, но въпреки това бях принудена да си слагам инсулин и да ми се насажда мнението, че ще си остана на това лечение. Какво стана обаче? Това което ме насочи Огнян Симеонов да направя се различаваше от всичко друго предлагано до сега от светилата на нашата страна. Не е постъпил както казва вече Shona, че ми дава чушки и домати и казва да спра инсулина. Била съм доста внимателна с това което ме насочи да направя. Каза ми къде да отида и какви изследвания да си направя. Когато отидох при ендокринолога ми и поисках да ми пуснат такива изследвания ме гледаше като муле и не разбираше за какво ще си правя това и онова. Колкото и да ме убеждаваше да не ги правя, че няма смисъл ги направих. След това ме прати във Варна на преглед на един апарат за да разбере причините. Защо във Варна? Защото в момента е единствения апарат в България и той знае къде е, защото не е компетентен както пишете. Цената не е много 45лв. Какво се оказа след прегледите? Разбра се причинителят ми. Едни микроорганизми поразили панкреаса ми и унищожили над 60% от него. Ето защо Симеонов обърна внимание точно на това. ПРИЧИНАТА МИ. Дори и преди това да му е трябвала моята диагноза му е била без значение, защото не пише причината. Ето я причината http://www.zamunda.net/details.php?id=72178 само той успя да я намери с така наречените му приятели лекуващи нелечими заболявания. Така поне се изразяват доволните преди това от него. Не ме интересува какво е завършил и не съм го питала. Знам само, че това спортно училище е Национална Спортна Академия след което университет в Атина. Това обаче мен самата не ме интересува. Дори да разбера, че има само 1 клас завършил ще продължавам да пращам близки въпреки, че преди това им давам да четат книги и да се образоват като мен. За три негови международни дипломи знам 100% защото самата аз вече ги притежавам от 1 седмица. Беше и Огнян Симеонов на този курс и много други личности практикуващи алтернатинва терапия. Един от тези методи е ТЕС http://www.vbox7.com/play:86a6b9be тази от видеото. Сега вече мога да го практикувам и аз в чужбина дори. Лесно е да се научи и да се прави от всеки. Пристваше и една много известна психоложка от София. Смятам близките години да се насоча към това което ми помогна и да помагам и аз на хората. Той ме прати при други за да разбере причините, а не да ме лекуват други. Още нещо което знаете и пишете обратното. Преди това когато сте били при него и сте се възхищавали на излъчването му и чара сега все едно някой ви е дал пари да пишете обратното за да си върнете даденото. Звучи ми по български. До колкото знам последно цената на прегледа е 60лв. а не 90лв. за първо посещение и 20лв. 1 път в месеца на контролните прегледи. Дава и избор да си направите. През скайпа ако му дадете мерките си е безплатно. Контролните прегледи след края на 2007г. са по 20 лв. Преди това е било 50лв. за всички прегледи. Защо си мислите, че си приписва заслуги на системата за хранене. Вие питали ли сте го къде да намерите повече информация за това хранене. Надявам се, че не сте. Аз обаче съм го питал и ми е отговарял, че принципите са на Бари Сиърс и ги е направил лесни за ползване и желае да научи хората да се хранят правилно. Аз лично я четох и видях, че мерителните канчета и 1/3 1/8 2/3 чаени чаши не ми говорят нищо. Благодаря все пак, че сте си направили труда да напишете на разбираем език това което пише в нея с благодарение на Огнян Симеонов. На дали щяхте да си го направите вие с тези сложни таблици. Никъде не съм прочел да е написал МОЯТА система. Ако греша ще ми е приятно да дадете линк и другите да го прочетат като мен. Това са неверни твърдения и не мога да разбера защо. Това, че не сте го питали и сега разбирате не ви кара да пишете така. Поне това е моето мнение. Чувствате сте измамени от какво?? От това, че ви е помогнал да сте това което сте сега и знаете повече от преди да отидете при него ли. И аз знаех много по малко от сега когато бях 80кг. на 166см. Сега вече съм 168 и съм 53кг. благодарение на него. Как се е получила разликата от 2см. Попитах и ми каза, че от една кола като слязат 3-4 човека и става по висока, защото нашата пружина на гръбнака не е натоварена вече с теглото ни. Така и с мен :-) Ако не сте го питали за Рака мога да ви кажа как в домашни условия да го излекувате. Без намесата на химио и лъче тарапия. Лечение на всички болести по метода на http://www.book.store.bg/c/p-p/m-321/id-20774/lechenie-na-vsichki-bolesti-d-r-hulda-klark.html Симеонов се базира на него и има такъв апарат за премахването на паразити и микроорганизми . Лично аз съм го ползвала.
Пак го разкрихме как се справя с това заболяване ха-ха-ха. Метода е много известен и според вас не трябва да го ползва друг защото заради това, че някой го е измислил ли. Нали за това са книгите. Това обаче няма да стане от набиваните ни страхове от лекари, че няма да се излекуваме с друго. Уви обаче дори и раково болен да прочете тази книга ще се довери на традиционната медицина и тя ще го погребе след даването на маса пари за лечение което е неефективно. Аз също се доверих, че няма да бъда излекувана докато не срещнах Симеонов. Вие не сте ли гледали неговата колекция от филми или сте го направили и въпреки това като по начетени вече си мислите, че можете да повлияете на някой болен да се лекува по някаква си сектантска книга. Книгата на http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=4932 не сте ли чели. Някое филмче от колекцията му не сте ли гледали? Въпреки това сме със затворени очи. Вие питали ли сте го за някакво лечение каква книга да ви препоръча. Или след време като прочетете нещо написано от него ще кажете, че е преписвано от тази и онази книга. Разбира се, че дава най точната информация която някои може да я дава. Относно пациентки или клиенти съм го питала. Не е това което казва Shona а е това, че клиенти не звучи като болен. Аз бях пациентка с Диабет и сега съм клиентка без Диабет и така ми харесва повече. Кой ви е карала да му давате подаръци за това, че ви прави щастлива да отслабвате. Другите лекари ми казват за безплатната операция на баба ми да дам 300 евро на ръка за да не умряла случайно на масата. Преди да познавам Огнян Симеонов. Това знаете, че при него няма да стане. Ще кажа, че това е бил ваш избор защото ви е направил щастлива. Мен също. Една моя приятелка на която и дадох книгата Зоната да чете и казах да си я направи сама за да отслабне. Предпочете след това да отиде на преглед при него. Защо си мислите, че някой е направил избора си под натиск. В момента вие се опитвате да си обърнете всички мнения. Нима не сте гледали Тайната, че е нужно да сте си благодарни за това което сте постигнали и научили. И голяма час е била негова заслуга. Нима не сте прочели и една книга препоръчана от него. Не ми се вярва мили дами да е така. Малко и за спирането на лекарствата да кажа. Той може да замени дадено лекарство с билково, но не и да го спре докато не започне действието на билковото. Целта му е да се мине на ефективно лечение с билкови продукти струващи 2-3 лева или 10лв. от най скъпите. Това са пълни абсурди което сте написала. При мен спирането на инсулина стана за 22 дни. Така, че всички виждаме, че това което пишете са неверни твърдения. Аз съм жив пример за това поне. На моя близка и е помогнал с неговите приятели както казвате да се излекува от заболяване което не се лекува в цял свят от традиционната медицина. Намерил е причината. Защо има алтернативна медицина? Защото нашата прави зависими хората от лекарствата. Алтернативната лекува и причините, а не симптомите. Аз разбира се, че съм била консултирана от други лекари при които ме е пращал. Мога само да съм му благодарна, а не измамена като вас двете. Надявам се всеки да се запита защо се заражда такава злоба в човека. Заради материалното ли или заради човешката злоба и негативни преживявания. Ще ви препоръчам с ТЕС http://www.vbox7.com/play:86a6b9be да си ги изчистите и да слезете на земята и да станете малко хора за това което е направил за вас. Хиляди извинения ако съм засегнала някого. Това е просто едно мое мнение на човек мислещ по начин по който и Вие. Прегръщам ви усмихнато :-) въпреки всичко което ще напишете след моето мнение. Просто ще пропускам вашите мнения. Целувки на всички.

joana68
28th August 2008, 16:11
Izvinqvam se, che pi6a na latinica, no na rabota nqmam kirilica :cry: I az bqh predi vreme na tozi rejim. Mejdu drugoto Ognqn Simeonov ne mi e kazval, 4e e doktor, a i na visitkata mu ne pi6e, 4e e takav. Pishe Dietolog, ako trqbva da sme to4ni. Mejdu drugoto, ot nego znam, 4e raboti po metoda na Dr. Barry Sears, samo deto go e adaptiral kam BG hranite. Interesuva6e se dali nqmam nqkoi zabolqvaniq i t.n. Predi 2 godini ot lekarstva, koito trqbva6e da vzemam, ot 62kg, stanah blizo 90kg. Blizo 2 godini ne mojeh da smakna i 500g. V na4aloto na qnuari se svarzah s nego po Skype, za6toto ne jiveq v Bulgaria i mu obqsnih vsi4ko. Ne si mislete, 4e sam se doverila vednaga. Dosta vreme mu trqbva6e da mi obqsni kak 6te se atakuva tova donqkade hormonalno raztroistvo. Ne hvalq nikogo, samo iskam da otbeleja, 4e bqh mnogo 6tastliva kogato v kraq na parviq mesec bqh s 7kg po malko.
Ob6to vzeto sam dovolna, za6toto uspqh da si razdvija metabolizma. Dadoh 50lv, no ne sajalqvam. Zashtoto sam na principa, 4e ne e nujno da otkriva6 toplata voda, ako ve4e e otkrita.

Мария Василева
29th August 2008, 09:06
Хиляди извинения ако съм засегнала някого...... Прегръщам ви усмихнато Smile въпреки всичко което ще напишете след моето мнение. Просто ще пропускам вашите мнения. Целувки на всички.
Мно-о-ого интересно - значи ти ще пропускаш нашите мнения занапред :lol:
Всъщност тези прегръдки и други работи са нежелани, би трябвало да можеш да го усетиш... excuse me :sick:

Значи, чедо, MIYA, не разчитам да прочетеш това неутрално (ако изобщо го прочетеш) :wink: смятам, че възприятията ти са настроени само в една определена посока, но заради непредубедените четящи ще го напиша: В никакъв случай мненията на двете дълбоко разочаровани момичета не са вулгарни! Напротив - те са дори щадящи - защото могат да го изтипосат повече. Въпроса е, че са прогледнали.


Лично аз не ти вярвам на това за ендокринолога и цялата история. :| За мен любимеца ти е поредния, взел себе си за Господ и "лекуващ всичко" без собственото си самолюбие...

Мария Василева
29th August 2008, 09:06
Това обаче мен самата не ме интересува. Дори да разбера, че има само 1 клас завършил ще продължавам да пращам близки

Разбира се, за са себе си отговаряш ти (както и всеки вменяем човек за себе си..) За близките ти не знам... За мен обаче е важно кой клас има. :D И то защото на много места е титулуван доктор, аз лично съм го чувала да казва, че е такъв, но по какво, как, защо и откога никой не знае. :|

Дори да допуснем, че има някаква научна титла (което мен лично ме съмнява) редно е да се изписва титлата със съответното означение на какво аджеба е доктор? Защото има и доктор на филологическите науки - слаги едно д-р, чете малко за храненето и Ай-й-йдее, насам народе-е-е, който разбира тука се спира...

Аз имам познат, завършил НСА със щанги - той също се подвизава като фитнес-инструктор и диети дава на някаи от клиентите си. Всеки чел - кой повече, кой по-малко.. Не се пише обаче на каквото не е .

Мария Василева
29th August 2008, 09:07
Нещо много съществено ми прави впечатление - аз познавам лекари с традиционно образование, които използват и алтернативната медицина. Много са. Един компрес и той е от алтернативното лечение. Хомеопатията също.

Това, което не мога да приема е да противопоставяш алтернативната на официалната медицина (и най-вече хората, които ги практикуват). По тоя начин ти все едно заставяш пациента да избере "или-или". Едва ли си даваш сметка, колко можеш да навредиш така. Подобно на семейство, забравих коя секта беше, дето не давала членовете и да се лекуват по никакъв начин, щото щяло да бъде намеса в Божийте работи и детето им си умряло тъй..

Има си много добри лекари, такива, на които пациентите са дълбоко благодарни и не чак толкова добри...

Подобно е и с всякакви билколечители, енерготерапевти и прочие - върли мошенници има и там, но също и хора, които помагат!

Противопостовянето на тези две групи е едностранчиво и преднамерено.. Целта му е ако може, да вкара всинца в една кошара - "я елате пиленца при батко, да ми пейте сладко-сладко.." :2044:

Мария Василева
29th August 2008, 09:20
Допълнение: Истински добрия специалист никога не приписва заслугите от лечението само на себе си. Той знае, че е безпомощен, без активната работа на пациента.

Дамите, постигнали успех са го постигнали със своя собствен труд, усилие и старание, а разочарованието им иде от разминаването с казаните думи.. Няма да искаш да разбереш това, MIYA (стига да си наистина тази, за която се представяш) но разочарованието иде от чужди действия, за които не са длъжни да описват всичко ..

А иначе хората се влюбват и разлюбват, сприятеляват и скарват, женят се и се развеждат - нещо необичайно да виждаш тук? :roll: :2016:

Мария Василева
29th August 2008, 09:21
Zashtoto sam na principa, 4e ne e nujno da otkriva6 toplata voda, ako ve4e e otkrita.
Именно. Ама не да викаш "Аз я откриих, аз".. :1207: (това не се отнася за теб, joana)

Lottus
29th August 2008, 10:23
:cool:

joana68
29th August 2008, 10:39
Mersi za kirilizatora. Vinagi se izvinqvam, kogato se vklu4a ot rabota i to e zatova, 4e dosta ot sitovete i web prilojeniqta sa blokirani za vatre6nata mreja.
Maria Vasileva, ne sam kazala, 4e ne sam vmomenta na rejima na Dukan. V posta si ot v4era kazah, 4e vna4aloto na godinata sam bila na drugiq rejim.
Rejima si e ok i az tova iskah da kaja, a ne da pravq reklama na nqkogo. O6te pove4e, 4e znam angliiski, i sled kato napisah imeto na Dr. Barry Sears i namerih parvoizto4nika, nqmah nujda ot pove4e konsultacii. Ob6to vzeto si platih za informaciqta, koqto polu4ih i tova imah predvid, kato spomenah poslovicata za toplata voda, no qvno sam te zasegnala, sled kato tolkova qzvitelno i s takava podigravka se otnasqh kam posta mi. Sorry za koeto.
Az sa6to kato teb ne vqrvam na vsi4ko napisano. Dosta sam iz4ela po vaprosa za diabeta i poddarjaneto s insulin, za6toto imah bolen bratov4ed, koito po4ina ot tova i da ti kaja pri reducirane na tegloto i pri spazvaneto na opredelen rejim e vazmojno da se spre, no vmomenta v koito se naru6i balansa vsi4ko tragva lavinoobrazno.
Ot opit znam, 4e zapo4ne6 li nqkakav rejim, ako ima6 nqkakvi zabolqvaniq e zadaljitelno da se konsultira6 s lekuva6tiq te lekar, a ne da se doverqva6 na parviq sre6tnat, dori i da ti e prepora4an ot blizak na kogoto e pomognal.

Мария Василева
29th August 2008, 11:47
Наистина съжалявам, че така си прочела мнението ми, joana68. Поправих го и ти се извинявам, защото не съм искала да те обиждам!
Разбира се, че ще си избираш който режим на тебе ти харесва! И е много добре, че си потърсила информация! :2043:
Това за блокирането на сайтовете го знам, но пък не се бях сетила в случая :oops:
Приятен ден ти желая! :pinkglasses:

Мария Василева
29th August 2008, 11:59
Понеже в момента имам достъп до кирилизатор ти "преведох" мнението за мое собствено удобство. Надявам се, че нямаш нищо против.
Аз също като теб не вярвам на всичко написано. Доста сам изчела по въпроса за диабета и поддържането с инсулин, защото имах болен братовчед, които почина от това и да ти кажа при редуциране на теглото и при спазването на определен режим е възможно да се спре, но вмомента в които се наруши баланса всичко тръгва лавинообразно.
Благодаря ти, това е важно да се знае. (не че е тайна за специалистите, но форума ни се чете от разнообразни хора :)

От опит знам, че започнеш ли някакъв режим, ако имаш някакви заболявания е задължително да се консултираш с лекуващия те лекар, а не да се доверяваш на първия срещнат, дори и да ти е препоръчан от близък на когото е помогнал.
Подкрепям мнението ти! Както и това, което именно подхожда на всеобвхатен поглед на сериозен специалист:
Трябва да се започне психотерапия, хранителна терапия с многократно увеличаване на антиоксидантите в диетата, рефлектогенна терапия за стимулиране защитните сили на самия пострадал огран/регион и още ред други мероприятия.

Shona
29th August 2008, 14:48
Съфорумката MIYA уж е жена, пък тук-таме пише за себе си като мъж, странно! Цитат: "............"........... Аз обаче съм го питал и ми е отговарял, че принципите са на Бари Сиърс и ги е направил " , още един:"............Никъде не съм прочел да е написал...."

Искам да кажа на всички само едно: никоя от нас, която е успеля да открие истинската същност на този човек няма за цел да откаже когото и да било да го посещава, да се консултира с него или каквото и да било свързано с него. Целта е ясна. Медала има две страни. Когато се касае за компетентност, здраве и живот е хубаво да сме отговорни. Сигнализиране, коментираме, затова е форум. Който се съмнява, нека се убеди сам. Няма завист, няма омраза, няма за какво! Аз лично, не искам да съм на негово място, честно! Някой може и да се вслуша в това, което сме написали. Всеки сам решава...
Хайде, обичайте се и бъдете здрави, благодарение на самите вас, благодарение на това, че търсите информация, не приемате всичко за чиста монета и проверявате.

Lottus
29th August 2008, 15:37
:cool:

Celine
29th August 2008, 18:00
След това ме прати във Варна на преглед на един апарат за да разбере причините- момента е единствения апарат в България и той знае къде е...

Какъв е този апарат :roll: ?

Lottus
1st September 2008, 13:49
:cool:

Celine
1st September 2008, 14:49
Ясно , мерси Лотос.
Оберон има и на доста и в София.

Мария Василева
1st September 2008, 15:45
се казва Метатрон.
По-популярен е направо като "Оберон"
Метатронът "ОБЕРОН" и компютърнатата програма "Нутрисофт Голд", разработени в института по приложна психофизика в гр. Омск, измерват и анализират
Казват, че е апарат, "пенсиониран" от космическата индустрия и пуснат в широка употреба. За диагностициране е.
В нея иде реч за подобен апарат наречен Оберон и се използва в Пловдив.
Аз знам и за Хасково, а в София поне на три места има - в нета има много информация, чичко Гугъл помага :wink:

На вид е един компютъп със слушалки като за музика :1258: - 1:1 и се показват на екрана различните системи с различни знаци.

Мария Василева
1st September 2008, 15:47
А има и една друга техника за диагностициране - на друг принцип е - термодиагностика. За нея знам, че я има и във Варна (http://www.gdngroup.net/termoviziq.html) (там май имат и други по-непознати апарати) и в София (http://termo.web.bg/press.php)

Естествнено всеки от методите и апаратите си има привърженици (на първо място тези, които го експлоатират и са вложили пари в него) и специалисти, които ги приемат с недоверие.

Пациентите често сме готови да опитаме какво ли не с надеждата да помогне.

Lottus , за този Запер не бях чувала нищо, но разликата в цената е меко казано фрапираща..
мерси за информацията :2015: :2008:

Esme Vihronrav
1st September 2008, 18:13
По-популярен е направо като "Оберон"


"Оберон" и "Ореон" са старите версии, а "Метатрон" е последната разработка. Незнам какви са предимствата му. Може да го има наистина само във Варна. Д-р Верославов и екипът от Пловдив са ми познати, ако някой го интересува, мога да проверя. (Дали си заслужава примерно от София да отидиш чак до Варна)

А има и една друга техника за диагностициране - на друг принцип е - термодиагностика. За нея знам, че я има и във Варна (http://www.gdngroup.net/termoviziq.html) (там май имат и други по-непознати апарати) и в София (http://termo.web.bg/press.php)


Термоскенер има и в Пловдив, лекарката която сега работи на Орион-а преди работеше там.
Има и куп други апарати за диагностика - по аурата, по мередиани и т.н. . От това, което съм чувала, най-точна е ирисовата диагностика - над 90% точност, освен това е индивидуална. Но изисква много добре подготвен специалист. Всъщност това важи и за машините, защото те все-пак са база от данни, с които сравняват нашите показатели и е важно как ще бъде разчетен резултатът.


Lottus , за този Запер не бях чувала нищо, но разликата в цената е меко казано фрапираща..


Идеята на Запер е, че електромагнитните полета, които разстройват развитието на патогените и ги убиват, са безвредни за клетките на човешкото тяло. А според д-р Кларк именно паразитите и продуктите от тяхното паразитиране предизвикват образуването на ракови клетки.
За цената незнам. Все-пак има корпус, материали и т.н и ако е ръчно производство и малко бройки . . . Аз съм виждала само в руски сайтове, там цените около 100 долара. Има различни модели, най-простите са на една универсална честота, а има и с отделни честоти за различните болести. Ако някой го интересува, ще дам сайтове

smile_eyes
1st September 2008, 18:42
Моля Ви спрете да плюете по името Огнян Симеонов! Мисля че повечето от вас, които сега пишете против него сте постигнали доста добри резултати след диетата му.
Други пък от вас дори не го познават!
Мисля че на тези от вас които сте били на режима му и сте постигнали желаните резултати изобщо не ви прави чест това отношение сега!
А пък за тези които изобщо не го познават да не говорим!
Помислете!

Мария Василева
1st September 2008, 22:21
То за мислене мислим и именно там е проблема. :lol: Очевидно го правим по различни начини.

Липсва Единомислие с други думи - твоето мнение е едно и (аз поне) не те карам да си го променяш.
Аз си изразявам своето и не ти прави чест да искаш да ограничиш нечие мнение, само защото е различно от твоето и не ти харесва.
Като споделяме опита си ние:

~ Нито правим некоректна реклама (понякога и несъзнавана)

~ Нито използваме обидни думи

~ Нито нарушаваме ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=926)

Нормално е да има разногласия и различни мнения. Погледни как е в подфорумите Пластична хирургия, Мамопластика и Ринопластика - има прехвалвани от едни хирурзи и мнения на другия полюс за същите.

Не знам кой някога е казал, че "Само глупака не променя мнението си". (когато има разумни доводи, разбира се).

Сега, това, че някой е бил на мнението, което те устройва и му се открие друга картина пред очите, нима човек не се съобразява с променените обстоятелства?

Гарантирам ти, че за момичетат това не е било приятна промяна на мнението. Нито лесна. :|
Ти нали си имаш своето мнение. Ние - нашето.

Lottus
2nd September 2008, 09:11
Д-р Верославов и екипът от Пловдив са ми познати, ако някой го интересува, мога да проверя. (Дали си заслужава примерно от София да отидиш чак до Варна)


Esme Vihronrav, аз ще съм ти много благодарна ако дадеш малко повече информация за д-р Верославов. Мисля, че на всички ще им е полезно! Защото е глопаво да се носят само митове и легенди и никой да не знае каква е истината!

Any
3rd September 2008, 20:13
Здравейте на всички аз не съм се включвала от 2-3 седмици понеже бях малко на почивка, ама.. направо не мога да повярвам. Явно Огнян Симеонов се е променил доста. Лично аз го посетих и не мога да кажа, че съм била повлияна чак до степен да го обожавам, както някой момичета от форума, но е интересен факта, че Shona и Lottus са променили мнението си, не мога да отрека и че не отслабнах сравнително бързо, но това си е зоната все пак. Имам си още за сваляне, но много изкушения има напоследък и не се справям особено добре.

bube_va
10th September 2008, 10:54
скоро не бях влизала в този форум но вчера се зачетох и бях изумена от негативните мнения за огнян. от ден на ден се убеждавам че българинът не гледа на него да му е добре, а на вуте да му е зле. вие момичета защо не се сетихте по-рано да прочетете зоната и да станете диетоложки. нямаше само огнян да печели ами и вие. а че има лековерни и наивни момичета вината не е негова. нито съм ходила при негови познати лекари нито съм купила всичко което ми е препоръчал. всеки си прави избора. аз съм доволна от режима му. смъкнах си необходимите килограми. вие не мога да разбера от какво недоволствате. че не печелите като него или че има толкова лапнишарани. това че му се връзват на всичко си е техен личен избор.затова гледайте си в своята паница а не в чуждата.

Мария Василева
10th September 2008, 11:12
това че му се връзват на всичко си е техен личен избор.
Вероятно изхождаш от позицията, че ти няма "да се вържеш на всичко" и за други не те е грижа.. Може и да си права за това, но има хора с друго отношение - като се усетят, че са подведени, искат поне да не се подвеждат други.. или да са по-малко.

Мене ми е ясно, че не само за него, винаги ще има кой "да се върже", но е хубаво да се чуят различните мнения.
Не е тоталитарен форум все пак, нали!?

Не става въпрос за това, да печели този или онзи, а за това, да се прави коректно, без да се вреди на здравето (както реално е ставало при хора със здравословни проблеми!).

Да повторя за n-ти път: Не са виновни хората, които (за по-дълго или по-кратко) са му повярвали, че е "доктор" примерно! Виновен е този, който ги е излъгал (съзнателно ги е оставил да си мислят така, некоректно е и към докторите и към пациентите).

Подобно мислене, драга bube_va е идеалната среда за развитие на мошеничества - излиза, че "който излъже е невинен, излъгания е виновен..". Не съм съгласна с това. :| Според мен е обратното.
Надявам се, че ме разбра.

bube_va
10th September 2008, 13:33
РАЗБРАХ ТЕ ДОБРЕ НО КОЙ ГО ТИТУЛОВА ДОКТОР ТОЙ МИ КАЗА ЧЕ НЕ Е ЛЕКАР А Е ЗАВЪРШИЛ БИОХИМИЯ ИЛИ БИОФИЗИКА НЕ ПОМНЯ ТОЧНО НО НЕ СЕ Е ПРЕДСТАВЯЛ ЗА ЛЕКАР АЗ ИСКАХ ДА КАЖА ЧЕ МОШЕНИЦИ Е ИМАЛО ИМА И ЩЕ ИМА ЩОМ ИМА КОЙ ДА ИМ ВЯРВА ЗАЩО МИСЛИТЕ ЧЕ Е МОШЕНИК ЗАЩОТО ПРЕДЛАГА АЛТЕРНАТИВНО ЛЕЧЕНИЕ С БИЛКИ
ПО ТАЗИ ЛОГИКА ВСИЧКИ БИЛКАРИ СА МОШЕНИЦИ ИМА ТОЛКОВА ИЗЛЕКУВАНИ С НЕТРАДИЦИОННА МЕДИЦИНА НЕ ИСКАМ ДА ВИ АНГАЖИРАМ С МОЕТО МНЕНИЕ НО НЕ Е РЕДНО ДА ОБВИНЯВАТЕ ЧОВЕКА ТОЙ ПРЕДЛАГА ХРАНИТЕЛНИ ПРОГРАМИ КОИТО ИМАТ ЕФЕКТ АКО СЕ СПАЗВАТ ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ ЗА ПРОФ.МЕРМЕРСКИ/ДАНО НЕ БЪРКАМ ИМЕТО/ ТОЙ Е НАИСТИНА ЛЕКАР И ИМА ИЗДАДЕНА КНИГА ЛЕЧЕНИЕ НА РАКОВИ ЗАБОЛЯВАНИЯ ЧРЕЗ ХРАНЕНЕ ТАКА ЧЕ ПАК КАЗВАМ - ИЗБОРА Е ЛИЧЕН ДАЛИ ЩЕ СЕ ВЪЗПОЛЗВАШ ОТ ТРАДИЦИОННАТА ИЛИ НЕТРАДИЦИОННА МЕДИЦИНА

Мария Василева
10th September 2008, 15:47
Е откъде-накъде щом някой използва билки да е мошенник!? Няма такова нещо - едва ли има човек, дето да не ги използва в един или друг момент, пак преднамерено противопоставяне на билки и не-билки!:shock:

Те могат да вървят и заедно традиционното и не-традиционното лечение, понякога дори е наложително и препоръчително. Всички лекари, при които съм се лекувала също в даден момент са включвали билки, тук НЯМА противопоставяне.

После, не виждам как реши да го сравняваш с професора, който има много по-солидни образование и биография? :2016: (Макар, че има и такива, като проф.Вучков, но това е друг въпрос). :wink: Знаем я книгата (http://www.book.store.bg/c/p-p/m-417/id-21124/lechenie-i-zabaviane-na-stareeneto-antiaging-chrez-hranene-s-lechebni-i-protivorakovi-hrani-hristo-mermerski.html), не е само тя и не от ден днешен хората търсят лек.

Титулуват го доктор тези, които са били заблудени, че е такъв. Никой няма да му каже "шофьор" или "юрист", ако предварително не е създал такова впечатление.

Аз май казах всичко, което имам по темата. Естествено, че всеки решава за себе си.

PeCinCe
10th September 2008, 21:12
Аз не искам да разпалвам споровете, просто се замислих.. Има ли някой от тук, който да се е обърнал към Огнян Симеонов с титлата доктор и той да не го е опровергал?

Споменава, че има някаква титла "доктор на не-знам си какви спортни науки", но ВИНАГИ пропуска да отбележи на какво точно е доктор ... не става ясно нито

~ кога е защитил този докторат, нито
~ къде, нито
~на каква тема ...... ма-а-алко съмнително ми иде и това с доктората... ама нали върви.

Shona
11th September 2008, 09:35
bube_va, смени шрифта, не е етично да се пише с големи букви.
Нещо си в грешка, вземи и прочети постовете ни добре.
Става дума, че толкова се е надценил в това, което може (не може) да прави, че започва да вреди на хората. Никой не му гледа в паницата, нито пък се интересува от нея. Тук е форум, затова се обменя информация. В случая, този човек вреди на част от клиентите си. Ако прояви некомпетентност към твоята майка (дъщеря, брат и т.н.), как ще реагираш? Ако не е само до килограмите, които всеки може да свали по една или друга причина, а ако касае сериозно здравето на твой близък много ми е интересно тогава как ще реагираш?! За това, не заемай позиция, която не си готова да защитаваш. Също така, в мнението ти причетох поредната негова лъжа - бил учил биофизика.... ама моля ви, сега и това ли?!?!?! хеххее, колко е смешен и жалък! Поне да говори едно и също на клиентите си, че да не го хващат в лъжа. Честно казано, толкова голям нещастник е, че повече не ми се пише за него, не си заслужава. Не си заслужава и да се опитваш да отвориш очите на хора, които искат да са си слепи....

kokona_mila
11th September 2008, 11:45
:roll:

bube_va
20th September 2008, 10:22
какво общо има етиката с главните букви не ми е ясно, но не това е важно. четох старите постове, но освен момичето с диабета никой не е писал, че отива да се лекува при него. всички отиват с намерението да отслабнат. никъде не прочетох, че някоя се е разболяла или се е влошила след режима на симеонов. както вече писах на мен не се представи като лекар нито ме разпитва за болести или пък къде работя аз или съпруга ми. като му казах, че пия слабителни каза, че не е препоръчително по-добре да вземам ленено семе. не го защитавам просто си казвам мнението и какви са впечатленията ми от него. shona защо изведнъж за тебе симеонов стана смешен и жалък и какъв беше още като в началото си писала "невероятен, каква харизма, дух, находище" и в един момент е най-големия шарлатанин. пак повтарям - не го защитавам , но не разбрах на кого конкретно и с какво е навредил. и не е необходимо да сте толкова резки и нападателни.

Мария Василева
20th September 2008, 17:20
Главните букви се възприемат като крещене в нета, освен това са по-трудни за четене.

bube_va, ти мислиш ли, че всички клиенти на г-на се отчитат през форума (на Тялото) ? :wink: И че всички прегледи са протекли точно като при тебе? Зависи според клиентите...

Омално ми е вече, да пиша на тази тема, но ще ти кажа и сега: Наляво и надясно О.С. твърди, че лекува какво ли не. Включително и рак! Последното, което ме фрапира мене е това, че лекувал анорексия и булимия - и това, заявено от националния ефир! :cry: Ставаше въпрос за метода на емоционалното освобождаване, който всеки би могъл да си практикува сам, стига да желае.

Ето ТУК (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9796&postdays=0&postorder=asc&start=25) съм обяснила малко повече. Да си приписваш възможности и заслуги, които нямаш какво е според теб!?
Както и титли (които също нямаш)! :?

И промяната на мненията никак не е "изведнъж", а защо вече е отговорено, ти си стой на твоето, ако желаеш.

Леки диети на вички диетуващи! :) :1201:

Lottus
23rd September 2008, 16:19
:cool:

ледено_sЪrце
23rd September 2008, 17:49
"Според него спортът неминуемо трябва да се свързва с правилното и регулирано хранене."
Той не беше ли против спорта по време на неговия режим? :shock:

viliyana89
23rd September 2008, 18:14
А има и една друга техника за диагностициране - на друг принцип е - термодиагностика. За нея знам, че я има и във Варна (http://www.gdngroup.net/termoviziq.html) (там май имат и други по-непознати апарати) и в София (http://termo.web.bg/press.php)

Естествнено всеки от методите и апаратите си има привърженици (на първо място тези, които го експлоатират и са вложили пари в него) и специалисти, които ги приемат с недоверие.

Пациентите често сме готови да опитаме какво ли не с надеждата да помогне.

Lottus , за този Запер не бях чувала нищо, но разликата в цената е меко казано фрапираща..
мерси за информацията :2015: :2008:

Дали има ефект от подобни апарати?
Аз съм страшно скептична към тези неща? Ти какво би ме посъветвала?

Мария Василева
23rd September 2008, 19:19
Ако ме питаш за термодиагностиката не бих могла да те посъветвам, viliyana89. Всеки хвали стоката си (разбирай апарата, с който разполага), а страничните мнения от неутрални специалисти не съм чула. :|
А за Запер-а знам само от форума. :1246:
:2016:

Мария Василева
21st October 2008, 00:05
Отдавна не бях влизала във форумите и днес се поразрових малко тук-там и какво открих :
някаква стара темичка (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=1337). Интересни са коментарите на потребителите в нея :wink:

А също и в този линк от коментарите се четат доста грамотни мнения, ето едно: frognews:

http://frognews.bg/Frog/index.php?option=com_content&task=view&id=5878&Itemid=4
Огнян Симеонов е завършил Спортната академия в София и следва диетология в атински университет, защо го пишат доктор не знам. Ето отдолу съм извадил няколко цитата, които не може да ги каже никой завършил медицина. Иначе момчето има добри познания за храненето на хората и от многото практикуващи мошеници е на задоволително ниво.

"Ако човек не ходи редовно до тоалетна два дни, се получава отравяне, близко до чернобилското облъчване."

"Ракът от над 100 години е лечимо заболяване, аз конкретно също съм лекувал хора до пълното им оздравяване с хомеопатични билки."

"Това е червеният метил, който живее в червата на всеки човек. Когато влезе в контакт с пропилов алкохол, който се съдържа в големи количества в козметиката, се получава рак."

"В България има един-единствен апарат – метатрон, който прави пълна диагностика на тялото и открива първоизточника на болестта. Това обикновено е някакъв паразит, който след това ние премахваме чрез хомеопатични сре...

И още едно "показно" как важното е да се хвалим, а не истината....

Много се радвам,че има момичета като това:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=dietes&Number=1944842907&page=2&view=collapsed&sb=5&part=

Познавам въпросното момиче лично и за съжаление, съвсем не е оздравяло.. :cry: Това са моментни подеми, които някои искат да си припишат като свои огромни успехи.. :?

Успехите са факт когато сами работим за тях! :2004: :2003: :good_luck:

lqqlqq
5th November 2008, 22:59
някои ще може ли да ми даде номер на въпросният диетолог .. Мерси предваротелно :)

Lottus
6th November 2008, 10:59
Би ли си направила труда да попрочетеш преди да питаш ... :roll: Предварително ти казвам, че няма да имаш успех с отслабването, след като те мързи дори да си намериш необходимата ти информация.

lqqlqq
6th November 2008, 12:21
Търсила съм и във форума и на други места и навсякъде има различни телефони и за това питам и мисля , че за това е предназначен саитът , за да се обменя информация !! Затова по-спокоино с изводите :wink:

jeni777
11th February 2009, 12:35
Някой може ли да ми каже за какви пари става въпрос при Д-р Симеонов :roll: Моля ви,спешно е :(

Мария Василева
11th February 2009, 14:26
Можем да ти кажем, не не е доктор на първо място. :)
А ти от къде си останала с такова впечатление? :roll:

hatred
11th February 2009, 15:49
Бих ти препоръчала да прочетеш "Зоната" на д-р Сиърс. Все пак, тя е автентичният източник.

Заслугата на Огнян Симеонов ( когото не познавам ), доколкото мога да схвана, е в ораторските му качества и в добрата идея да адаптира препоръките от книгата към нашата действителност и нашия пазар. Явно обаче не е проучил достатъчно старателно качествата на част от храните, които предлага на клиентките си.

На всички дава почти идентични списъци, и аз съм си ги набавила, ако искаш, мога да ти ги изпратя на e-mail. Но най - добрият вариант е да прочетеш какви са "добрите" пропорции според Сиърс, да хванеш един калкулатор и една везна и да си конструираш менюто сама :)

Успех :2020:

Lottus
12th February 2009, 10:17
hatred много точно казано ;)

mimika
12th February 2009, 14:00
Бих ти препоръчала да прочетеш "Зоната" на д-р Сиърс. Все пак, тя е автентичният източник.

Заслугата на Огнян Симеонов ( когото не познавам ), доколкото мога да схвана, е в ораторските му качества и в добрата идея да адаптира препоръките от книгата към нашата действителност и нашия пазар. Явно обаче не е проучил достатъчно старателно качествата на част от храните, които предлага на клиентките си.

На всички дава почти идентични списъци, и аз съм си ги набавила, ако искаш, мога да ти ги изпратя на e-mail. Но най - добрият вариант е да прочетеш какви са "добрите" пропорции според Сиърс, да хванеш един калкулатор и една везна и да си конструираш менюто сама :)

Успех :2020:
А дали може да ми изпратиш на мене един такъв списък, ако не ти е проблем :) :oops: Благодаря предварително :D

Мария Василева
12th February 2009, 14:20
Ето, mimika стр.1 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10047&postdays=0&postorder=asc&start=0) и стр.2 (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10047&start=25), ето тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2797&postdays=0&postorder=asc&start=25) ( от книгата "Ние и Зоната" на д-р Мария Папазова, пригодена за българските условия), може и другаде да има. :2003:

mimika
12th February 2009, 17:46
Благодаря ти много адашке :2020: :girl_kiss2:

desota
12th February 2009, 17:56
Здравейте , с огромно любопитство прочетох различните мнения споделени тук . С голяма надежда в търсене на подходящата диета да отслабна се регистрирах. Представите ми за диетолога О.Симеонов се объркаха. В продължение на месец бях на поредната диета , но за мое съжаление свалих едва 2,5-3 кг. След поредното разочарование попаднах тук. Обръщам се с молба към hatred да ми изпрати някои от идентичните списъци за да придобия представа в какво се състои хранителния режим на похваления диетолог. За контакт с него през скайп заплаща ли се такса и каква е тя ? Само по мерки как преценява какъв хранителен режим е подходящ за съответния човек ? Прочетох различни мнения за таксите му. Моля някой да поясни кога и колко се плаща , на какъв период са контролните прегледи ? Благодаря предварително !

kaija
12th February 2009, 19:53
не е ли този форум достатъчно образователен, че да си давате парите на някакви измислени диетолози, които на всичкото отгоре не са и с медицинско образование?
искам да споделя на всички новорегистрирали се потребители нещо съвсем накратко.
когато се появих тук за 1ви път, тежах с над 20 кг повече и никога не съм знаела нищо за диети, отслабване, здравословен начин на живот и пр.
тук има страшно много хора, които за съжаление не мога да изброя поименно, които са отделили време, много време да споделят знания, опит и полезна информация и ако трябва да им се даде медал, всички те го заслужават еднакво. благодарение на този форум сега съм, смея да твърдя, слаба, хубава и с по-добри хранителни навици. това, което можете да научите тук, нито един диетолог няма да има възможността да ви каже. това са хората, заради които се промених. всеки прави грешки, особено когато има да сваля повече килограми- хапчета, вибриращи коланчета с баница в ръка, драстични диети заради 1 бална рокля, какви ли не глупости.
отделете малко време, седнете и прочетете. има толкова прекрасни идеи, и не искам да звучи цинично, но те са безлатни. този форум ми промени изцяло мисленето, той е моят най-верен и истински диетолог!

desota
12th February 2009, 20:05
Прекрасно , ние начинаещите от някъде трябва да започнеме с информацията . Прочетох доста мнения от форума и се ужасих , споменават се някакви блокове , странни цифри грамажи , съчетание от продукти , които не разбирам защо трябва да се консумират едновременно ( пример:няколко парчета краставица , 2 бадема или 1 орех ). Всякакви диети бях чела , но да се мери 44гр.извара , 112гр.филе или 675гр.зеле ми се струва странно .Къде мога да прочета принципа на съчетаване на продуктите , какво представляват тези блокове ...,т.е. основни принципи при изготвяне на хранителния режим .

Izabo
12th February 2009, 20:58
Купи си книгата ипи пробвай да я изтеглиш оттук (http://www.izvorite.com/downloud/downloud.htm).
Ако не успееш, дай ми мейл, ще ти я пратя в ел. формат :).
Не помня точно, прегледах я отгоре-отгоре, но не съм спазвала режима. В общи линии принципът е следният:
Определяш колко % мазнини в организма имаш (има си таблички и формулки за това:)) - оттам и активната маса (ако не се лъжа така се казваше:) - твоите кг. минус мазното :)).
Спрямо него (активното тегло) и физическата ти актвност се определя от колко грама протеини на ден се нуждае тялото ти. Например 100г. Оттам автоматично идва и количеството мазнини и въглехидрати за деня, тъй като всяко хранене трябва да бъде съставено от протеини, мазнини и въглехидрати в точно съотношение (30%:30%:40%), т.е. като имаш протеините, другото се смята лесно. За улеснение на понататъшните сметки, се въвеждат т.н. блокове. 7 г. протеин е един блок, т.е. ще ядеш по 14 блока протеини (100:7), 14 блока мазнини и толкова въглехидрати (1 блок мазнини няма да е 7 грама мазнини:), не помня вече, но се запазва съотношението). Имаш списък на блоковете в книгата - колко гр. от всяка храна на колко блока мазнини, въглехидрати или белтъчини се равнява, за да можеш да си съставиш по-лесно менюто. Когато знаеш например, че за закуска имаш да изядеш 1 блок протеини, 1 въглехидрати и 1 мазнини гледаш таблицата и си избираш :). 42г пилешко е един блок протеини, ако имаш 2 блока, трябва да изядеш 84 г :)) - оттам идват стряскащо педантичните грамажи :).
Гонят ме от РС-то вече. Пиши да ти пратя книгата, ако искаш :).

hatred
12th February 2009, 21:41
И според мен да се прочете "Зоната" е много по - смислено, съдържателно ( и евтино :lol: ), отколкото да се ходи на консултация при Огнян Симеонов.
Аз я четох когато бях осми клас, още не бях учила никаква анатомия или биохимия и доста бързо се ориентирах в организацията на режима и принципите, на които тя се подчинява.
Много по - ценно е да се запознаеш с автентичния източник и да разбереш от него защо този режим работи, отколкото да получиш информацията от някой друг, смляна и сдъвкана. За какво ти е той да ти фиксира готово меню :?: :roll:
Според мен дори само ако се захванеш да си изработиш сама меню, съобразено с принципите на Зоната, ще научиш толкова много за храненето, че ще можеш да вземеш хляба на Симеонов :)
Спирам дотук, че постът ми ще стане нечитаем :)

hatred
12th February 2009, 21:52
Е, не мога да се сдържа, ще напиша още нещо :oops:

И ще разводня темата ... :lol:

Глобалният смисъл от четенето на такива книги е информирането, разширяването на културата на хранене... Едва ли някой ще възприеме едно към едно Зоната, режима на Дюкан, диетите на д-р Байкова или Лидия Ковачева, "ултраметаболизма" или друга програма за повече от няколко месеца. Но във всяка книга научаваш нещо ново и го адаптираш към спецификата на собствения си организъм ... Ние не сме лекари и биохимици и никога няма да бъдем компетентни, но е добре да сме информирани :)

Апропо, сега най - после чета "култовата" книга на Дюкан. Да вметна за тези, които не знаят, че съм вегетарианка и никога не би ми хрумнало да пазя неговия режим. Но даже в неговите препоръки разпознавам неща, които ми допадат. Е, разбира се , подхождам селективно, няма да тръгна да се наливам с кола light :)

Ето нещо любопитно:
... Студът може да стане приятел и дори съюзник на затлъстелия ...

Може би част от очарованието е постигнато чрез превода :)

kaija
13th February 2009, 11:43
бях на дюкан, четох книгата, спрях диетата и започнах на своя глава мой си режим. и аз не съм съгласна с някои неща. вярно, отслабва се от тоя режим, свалих 8 кила, после върнах 6, моя грешка, но 2 пъти припадъци /не от глад, там се яде/, ужасни болки в стомаха и гърба, сухота от това месо и само месо... сега за 17 дни съм свалила 5 килограма, много са, не гладувам, яко спорт всяка сутрин без изключение. но да не можеш ти да си хапнеш една кисела зелена ябълка или едно портокалче, или един фреш грейпфрут... не съм привърженик на такива ограничения. и не можах да разбера кое му е здравословното на това да пиеш в неограничени количества кола лайт, вместо едно фрешче за закуска и толкоз???? все пак не трябва да се прекалява с плодовете, но нищо не пречи и изобщо не е нездравословно или прегрешение да си хапнеш плод или да си пийнеш сокче до обяд. всеки ден си правя пресно сокче от моркови, 1 чаша, страхотно е. газираното не ми се отразява добре, издува ми корема, а и попринцип се отрича при диети. знам, че винаги някой ще се намери да ме оспори, не го приемайте лично, просто не е за мен и не мисля че някога ще се върна пак на неговия режим.
зоната не съм я чела, но знам че и това ще стане скоро, па макар и от чисто любопитство. докато открия своя най-правилен режим, този който най-много ми пасва на организма, доста експерименти ще направя със себе си. и доста съм направила досега. но си оставам доволна! /улях се от писане пак, еей!/

hatred
13th February 2009, 12:13
Никога не бих тръгнала да спазвам режима на Дюкан.

Но се старая да имам обективна оценка за него.

В книгата му ми харесват някои неща - например идеята, че правилното хранене продължава за цял живот, а не е въпрос на вземане на мерки за кратко време. Допада ми тезата за цялостно активен начин на живот. Импонирам и на разбирането, че един режим, макар и диетичен, може да предлага разнообразие. Евала ! От толкова ограничен набор от продукти да се изкопчат толкова много разнообразни рецепти, практически за почти всеки вкус. Това е адски важно, мисля си, че диетите най - често се провалят заради монотонията, която настъпва в тях.

Това, което не ми харесва при Дюкан ( освен прекаляването с месо, което си е въпрос на вкус ), е че при него мисията "отслабване" се оказва по - важна от мисията "здравословен начин на живот". Не може да препоръчва аспартам дори за деца, да отрича напълно продукти като меда, черешите ( ?! ), гроздето, суровите ядки, да е скептичен към зехтина, пълномасленото мляко, пълнозърнестите храни. Не може да ме убеди, че месото е по - естествена храна от плодовете :) А и това газирано ... :shock:

Май както ги изброих плюсовете на режима са повече от минусите, но според мен това е само в количествено отношение.

kaija
13th February 2009, 12:45
:2043:

desota
13th February 2009, 22:43
Благодаря , изтеглих я и в следващите дни ще се запозная със съдържанието . Дано достъпно е описано как се изчислява съотношението на мазнините в тялото за да преценя правилния хранителен режим за себе си . Ще ми трябва време да свикна с блоковете и съчетаването на продуктите . За сега ми е пълна мъгла , но се надявам като прочета Зоната да ми се изясни . В момента съм почти месец на Дюканската диета , резултата не е никак оптимистичен . Разделих се едва с 3 кг. Доста дами могат да се похвалят със завидни резултати от 7-10кг, при мен не се получи. Пилешкото месо от любимо се превърна в омразно , толкова ми досади , не искам да чуя за пилешка пържола както и сиренето та дори да е обезмаслено :( В търсене съм на подходящия за мен хранителен режим .
Още веднъж сърдечно благодаря !

Tedychka
23rd February 2009, 13:52
Да ви кажа... и аз ходих при д-р Симеонов.
Четох отчасти какво сте писали, защото честно казано ме мързеше да изчета всичко :oops:
Трябва да кажа, че съм впечатлане от него, защото съм ходила и при д-р Байкова, която ми говори 10 мин за анорексия и булимия и за 5 мин ми даде един лист, който включваше предимно кисело мляко без дори да ме попита дали го харесвам.
Та впечатлена съм от д-р Симеонов, заради всички въпроси, които ми зададе и нещата, които го интересуваха... малко пресилени ми се сториха историите с филмите и т.н., но пък диетата ми харесва.
Четох от вас, че порциите са огромни, яде се много, по много пъти на ден и се стреснах малко.
Но явно нещата са доста индивидуални, защото моята програма не включва чак толкова много храна и то е само по 3 пъти на ден. Включва също повечето неща, с които обичам да се храня...
Това, което той обеща е, че при спазване на плана му за около 3 месеца ще сваля към 12-15 кг...
Ще ви пиша периодично, за да казвам какви са резултатите ;)

Мария Василева
3rd March 2009, 18:46
Да ви кажа... и аз ходих при д-р Симеонов.
Хубаво, бе мила, Тедичка - добре си отишла! Сичко хубаво - ама едно не ми е ясно - той показа ли ти диплома, че е докрор (от някъде, на нещо), че да го титулуваш така!? :roll:

Между другото, мярнах г-н О.С. по бтв и се опитваше да убеди хората, че диета и поста не са ограничения. За диетите - биват най-различни - за качване на кг., за сваляне, здравословни... Но и постите да сложи в тази графа.. (на не-ограничения) :?
Не ми се иска да водя дискусии на тази тема, но поста определено включва ограничения, разумни и с друг смисъл.
:1201:
(имам чувството, че някой постоянно се регистрира с нови никове и пита нещо си само и само за да избутата темата отпред, да стои на първа страница...) :?

gabiii
9th March 2009, 18:11
Заинтригувана съм много от вашите коментари.Най-накрая се престраших и искам да пробвам при въпросния д-р Симеонов.Само не разбрах за цената :( ... за преглед ли се плаща по 50лв. или въобще всичко ще ми излезе толкова. Благодатя много предварително :2043:

Lottus
10th March 2009, 09:55
:P

Engel
10th March 2009, 10:17
gabiii: Защо не си свалиш от интернет книгата "Зоната", нали този "доктор" работил с тази диета? Ще ти излезне по-евтино. Не е гаранция, че като отидеш при "диетолог" ще отслабнеш.
http://truden.com/download-file-437.html <-Ето линк с книгата!

Lottus
10th March 2009, 10:42
:2003:

gabiii
10th March 2009, 17:06
Lottus, не помня точно в кой форум прочетох,че е 50лв. а и 100 да е-няма проблем. Въпроса е,че навсякъде,където проверих почти няма отрицателни коментари за Симеонов.Всички са доволни и не съжеляват,че са се консултирали с него. Може и ти да си права! Но никой не може да каже ако не е опитал нали така :wink: А и хубавите мнения за него са повече от лошите затова съм твърдо решена да опитам :2035: Лесно няма, но се надявам да се получи :2045: а колкото до книгата обещавам да я погледна, но попринцип съм скептично настроена към такива книги.Казвам го от личен опит. :reading:

Lottus
10th March 2009, 17:17
В такъв случай ти пожелавам успех, но все пак прочети книгата. :wink: Диетата, която ще ти направи е по нея, така че най-малкото ще я разбереш по-добре, ще знаеш какво се случва с тялото ти когато се храниш така и ще я спазваш със желание и самочувствие, че знаеш какво правиш, а не само защото някой ти е казал, че така се отслабва.
За мен Зоната е един от най-добрите режими, заслужава си да го знаеш и разбираш. :P

Мария Василева
11th March 2009, 00:35
..............................
Хубаво, а там където провери разбра ли на какво е доктор? Поне това би трябвало да ти е ясно, щом го кичиш с тази титла.
Все повече се затвърждава в мен убеждението, че просто гу`син Симеонов се грижи да е на първа страница името му, на принципа "няма лоша реклама". :?

Lottus
11th March 2009, 16:38
:)

judi
27th March 2009, 01:54
Януари 2008г ходих при Симеонов. Тежах 75 кг, при ръст 170. Бях отчаяна. За 17-годишно (тогава) дете, такова тегло е нещо ужасно най-вече за психиката. Винаги съм изглеждала добре(не и тогава, разбира се), занимавам се активно със спорт. На режима, който ми даде изкарах 5 дни. За мен беше непонятно как няма да ям шоколад, оцет, сол и тн. и т'ва за ''2 реда х 50% от колонка са равни на 1 цял ред'' и до сега не съм го схванала, даже ще се радвам, ако някой ми го обясни. Отслабнах с Редуктил и много воля. Тази зима, обаче пак качих и то доста - около 6 кг ( в момента съм 69). Чака ме бал, след това море и изобщо и да не беше така искам да обичам това, което виждам в огледалото ( да не помислите, че сега го мразя!) Спомних си за посещението ми при Симеонов и суперлативите, които бях изчела в този форум за него. Благодарение на форума аз се свързах с него. Сега горещо ме вълнува конкретното, което е променило мнението на shona и lottus, защото именно от техните мнения бях повлияна, както и на Amanda1. Ще бъда благодарна, ако получа отговор, дори и да не бъде публикуван във форума, а ми бъде пратен на ЛС. За мен е важно да зная истината, защото както масата аз също бях очарована и ако не бях изчела по-обстойно мненията, както в тази, така и в други теми, в които сте писали, още днес на обяд щях да му звънна за час. Доста ми повлияха и мненията на Maria Vassileva, не отричам, само не разбрах дали и тя е ходила при него, но мисля, че в случая това няма значение. Вашите мнения ми повлияват, защото явно за да промените възприятията си относно Симеонов, значи има основателна причина, но аз съм човек, на когото му трябват конкретни доводи. Благодаря предварително!

Lottus
27th March 2009, 11:21
:D

judi
27th March 2009, 11:59
Напълно разбирам опасенията ти, затова предложих ЛС, а не директна публикация във форума. Имаш пълно право да си мнителна.
Моят преглед беше преди малко повече от година и помня сравнително малко подробности, обаче помня че ме пита имам ли приятел, пита ме къде уча, стана въпрос, че се занимавам с бойни изкуства (то стана въпрос от това, че с тогавашния ми приятел тренирахме заедно). Разказа ми за резултати на други свои пациентки. Запомнила съм историята за една, на моите години, отишла с приятеля си... отслабнала много, даже му казвала, че заради нея ставали катастрофи (в кръга на шегата). Попита ме защо съм отишла сама - повечето момичета ходели я с майките си, я с гаджетата си. Още нещо ми направи много силно впечатление - хвана ми китката, както се мери пулс. Изчаках да приключи и попитах ''Т'ва к'во беше?" Каза имаш малко липса на желязо, иначе всичко е ОК. Аз си повторих въпроса и той ми разказа за някакъв индиец, който лекувал в центъра и всички бурканчета по стената били негови. Та той го научил на това... не помня как му каза. И т'ва беше общо взето, или поне това, което си спомням.

Lottus
27th March 2009, 15:04
:D

judi
27th March 2009, 15:32
Благодаря ти за отделеното време и внимание!

TedyK
28th March 2009, 12:36
хора, аз като ви чета съвсем се обърках. мислех си, че в него ми е надевдата, а сега виждам и другата страна на монетата.

Lottus
30th March 2009, 09:12
:wink:

lqlqlqlq
30th March 2009, 12:04
Леле направо съм в шок :shock: Влезнах случайно и честно казано не очаквах такива мнения.. :shock: Сега ще разкажа накратко и за мен... От големия интерес към него, реших да се свържем по скайп и да ми направи режима. Пратих парите (50 лв) и вечерта говорихме. Прати ми някакъв въпросник какво ям и какво не и после каза, че имал час и ще говорим на другия ден...Много добро държание имаше, внимание, сякаш бях единствена. На другия ден му пиша (звъня по-точно) и започваме разговора и той ме пита: "Какво беше положението при теб?" :shock: За един ден беше забравил даже коя съм. В този ден бях с най-добрата си приятелка и тя слушаше какво си говорим. Поиска снимка и пратих...след което последва такъв коментар, че приятелката ми ме гледаше стреснато как можеше така да ме изкоментира...и следвашият въпорс беше: "Имаш ли си приятел?" ( нямам представа каква връзка имаше с диетата ми това...). И така...прати ми диетата, спазвах известно време, но прекратих, защото се започна един застой и се обезкуражих. Искам да кажа, че и аз бях много въодушевена от него и от "специалното" внимание към "пациентите" си. Когато ме изкоментира и ме пита за приятел, ми стана много неприятно, но после си казах, че аз се вкарвам в някакви филми и едва ли човекът е имал скрити помисли....След като прочетох мненията ви, вече започвам да се убеждавам, че съм си била напълно права в реакцията си... :roll:


Не стана много кратка историята...ама няма как да пропусна тези неща.

tonita
30th March 2009, 12:40
TedyK, надеждата ти е в теб самата :wink: Ако искаш ще ти изпратя моя режим, изработен от Симеонов и го следвай. Режимът е почти еднакъв за всички :D Вземи си и Зоната или я намери в интернет ...
Аз сега като се замисля, в менюто ми, изготвено от Симеонов е имало и нездравословни храни. Пример - кисело мляко Култура, което е пълно с растителни мазнини ...

Лотус ако не е много нахално от моя страна, би ли ми изпратила и на мен режима си от Симеонов ? Предварително ти благодаря!

judi
30th March 2009, 17:22
В една от темите го имаше публикуван. Разровете се малко.

Shona
3rd April 2009, 20:13
..

EFT
6th April 2009, 12:05
Аз съм нова тук. Запознах се с диетолога Симеонов на един семинар. Помолих го за консултация и изготвяне на режим и ми каза кога мога да го посетя. Адреса вече не е в клиниката която е работил няколко години. На друг адрес ме прие много близо до клиниката. Нямам голяма възможност да чета всички мнения за него. Казвам си мое мнение без да се съобразявам с трите негативни мнения за него. Защо са само три и се пише против него си е ваше мнение и ваша свобода да го правите. Прегледа бе края на март миналата седмица. Цената е 60лв. и всеки месец е по 20лв. за напред. Аз имам 10кг. само да свалям. Проблема ми е малко здравословен, защото съм с хашимото и съм се опитвала да свалям и с глад не става. Мога да кажа, че съм чела много книги и съм посещавала и семинари и ми стана интересно, че и Симеонов практикува Техника за Емоционална Свобода http://www.vbox7.com/play:86a6b9be и въпреки това когато бях при него и ми го показа видях, че съм правила погрешно нещата. За 1 седмица съм с 2 кг. по малко и съм доволна. Яде си се доста по 500-600гр. на ядене. Относно въпросите които ме пита за приятел и други подробности си го питах направо какво общо имат с диетата. Отговори ми, че има значение за емоцията която имам ако съм без връзка. Когато нямам приятел или нещо не върви в работа семейство или друго те подтиска тази емоция, човек пълнее от емоции най вече както е обяснено в клипчето и книгата. Прати ме и да си направя преглед на един руски апарат и тогава с резултатите бях при него и видях и аз, че има проблем с щитовидна жлеза което си го знаех и преди това и ми даде някаква руска добавка йодис концентрат която търсих по аптеките и не го открих. Добре, че му се обадих да му кажа, че не го намирам и ми каза, че и при него я има. 20лв е и стига за 2 месеца. Признавам си, че е добра и от няколко дена вече си оправих и запека който с години ме мъчеше. Заяви ми, че тези лекарсва които взимам сега за хашимото скоро няма да са ми нужни, защото само след като си направя преглед при ендокринолог ще види, че всичко си е в норма с размърданите ми хормони. Тук чета за прегледи от няколко стотин лева при него което са долна лъжа. На мен до тук заедно с добавката ми беше 80 лв. и ще имам най много 2 по 20лв. така, че не си обеснявам тези неща. На мен също ми прави и пулсова диагностика за която бях любопитна защо я прави. Това си е било за него и не поставя диагнози. Да добавя, че съм чела зоната и ми беше трудно да я разбера. Видях, че при него има доста книги на Джон Кехоу и на други автори, които продава на много по ниска цена от книжарниците. Дори и поканите за семинара на Джон Кехоу за края на месец май ги имаше при него по 250лв. но за сега доста се охарчих и доходите не са ми от най големите. Не разбирам какво лошо виждате в него. Това са си само три мнения и ако с моето мнение съм разтроила някой, моля да ме извини. На визитката му не е написано никъде доктор и той самия не ми е споменавал, че е такъв. Нали тези форуми са за споделяне, а не за спорове. Нека всеки да е полезен с нещо. Дори и с това да съветва хората защо не е добре да се ходи при него. Аз споделям , че ТЕС работи и много хора биха си помогнали с него. Ще видя какво ще стане с този йодис за щитовидната ми жлеза и ще пиша да кажа ако е помогнало. Въпреки, че в сайта е описано много подробно за какво може да помага.

Мария Василева
12th April 2009, 08:58
Доста ми повлияха и мненията на Maria Vassileva, не отричам, само не разбрах дали и тя е ходила при него, но мисля, че в случая това няма значение.
Да, ползвала съм услугите му. Което е показателно, как дори и най-недоверчивите се поддават на силата на рекламата - дет` се казва "Една лъжа повторена 100 пъти става истина...." :( Не ме пита ни за гаджета, ни за майки, ни за нищо. :lol: И действително забрави важно нещо, съобщено от мен в рамките на 1 ден. :shock: Ми като толкова забравя да си записва (ето, давам му конструктивно предложение, напълно безплатно). :wink:

Мария Василева
12th April 2009, 08:58
Предварително се извинявам за дългото мнение. :computer_coffee:

Нямам голяма възможност да чета всички мнения за него.
Казвам си мое мнение без да се съобразявам с трите негативни мнения за него. Защо са само три и се пише против него си е ваше мнение и ваша свобода да го правит
ХА-ХА-ХА. Хем "нямаме голяма възможност да четем всичките мнения за него", хем знаем, че "са само три". :lol: :lol: А може би именно защото не сте чели достатъчно, затова не сте забелязали, че не са само 3. :) И други хора споделят негативни впечатления. :|

Проблема ми е малко здравословен,
Ама разбира се, кой си няма някакъв здравословен проблем? :roll: :2016:

Относно въпросите които ме пита за приятел и други подробности си го питах направо какво общо имат с диетата. Отговори ми, че има значение за емоцията която имам ако съм без връзка.
Е, не към всички проявява този интерес, :wink: а и наистана не мисля, че мога да се доверя за нещо толкова деликатно на някой си самозван "специалист".:| Емоцията ти може да е щастлива и удовлетворена и без връзка и дълбоко нещастна с такава... Давам крайни примери, но вариантите са толкова много, че .... Всъщност ето какво не мога да одобря в саморекламата му- че се прави на такъв специалист, какъвто НЕ Е.

Прати ме и да си направя преглед на един руски апарат и тогава с резултатите бях при него и видях и аз, че има проблем с щитовидна жлеза което си го знаех и преди това
Е хубаво де, като си знаела и пред би трябвало да си предприела необходимото (лечение). :1246: Не знам защо спестяваш името на апарата или не си го запомнила? :roll: Моето впечатление, че се нароиха много апарати за диагностициране и нам`си ко, които повече обират паричките на хората, от колкото нещо си да диагностицират. Не и според тези, които ги експлоатират. :wink:

Добре, че му се обадих да му кажа, че не го намирам и ми каза, че и при него я има. 20лв е и стига за 2 месеца. Признавам си, че е добра и от няколко дена вече си оправих и запека който с години ме мъчеше.
:2055: :2055: Ама разбира се, че само при него ще я има, как иначе. Преди едни добавки, сега други. С подробна информация как, колко къде.... :wink:
Тук, във форума има и цяла тема за запека - може да използват помощни средства, но именно като такива - помощни, а не да се разчита на тях основно. Истинското лечение на запека е разумно хранене и поне малко движение.
Заяви ми, че тези лекарсва които взимам сега за хашимото скоро няма да са ми нужни, защото само след като си направя преглед при ендокринолог ще види, че всичко си е в норма с размърданите ми хормони. Тук чета за прегледи от няколко стотин лева при него което са долна лъжа.

Вече има хора, пострадали от такива негови обещания. Твой си е избора, кога да слушаш. Всеки организъм е различен. А и не съм убедена, че ти си обикновена негова пацинтка/клиентка. :| Между другото, споменатите цени не бяха за един преглед а в продължение на времето и са съвсем реални.

Мария Василева
12th April 2009, 09:00
и ми стана интересно, че и Симеонов практикува Техника за Емоционална Свобода
Амиии ...... споменавано е и преди, освен да се ПОВТОРЯ: (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=9796&start=25)
..............
Отиваме на официалния сайт EFTBulgaria (http://www.eftbulgaria.com/) и какво виждаме, че пише там:

ТЕО вече широко навлиза в практиката на лекари, психотерапевти, хипнотерапевти, кинезотерапевти, хиропрактори, акупунктуристи, хомеопати, масажисти, треньори и преподаватели........................ .................................................. .................................................. ..............

Не разбирам какво лошо виждате в него. ...... На визитката му не е написано никъде доктор и той самия не ми е споменавал, че е такъв. Нали тези форуми са за споделяне, а не за спорове. Нека всеки да е полезен с нещо. Дори и с това да съветва хората защо не е добре да се ходи при него.
Ха, вече имаме напредък - значи не е доктор все пак! :lol:
Тези хора, които разчитат на чудеса, или са завладяни ат масирана реклама пак ще си идат при него. Аз от чуждо име не мога да говоря - за себе си казвам, че виждам нещо некоректно в него. Това е моето мнение и никой НЕ обвързвам с него. :|

Аз споделям , че ТЕС работи и много хора биха си помогнали с него.

Ммм, чувала съм го и от други хора и моля те, първо беше "Зоната", като я яхна гусин Симеонов, все едно, че той е открил топлата вода... Сега пък е ТЕС - еми не е той единствения, дето ползва това чуждо откритие успешно. Айде мола - един той знае и умее.. То ако беше много трудно сигурно щеше да се учи поне 5 годин. А то НЕ Е така - успешно си го ползват и хората, без да са платили таксите на О.С.

А това, че е намерил да пласира и покани за семинара на Джон Кехоу говори само за отличния му бизнес нюх. :2043:


п.с. Между другото - мистериозно изчезнаха някои мнения на недоволни клиентки на този Симеонов (не от админа) ........:1246: :1246:



Ето и още мнения от нета.... e-vestnik (http://e-vestnik.bg/3632):
# 38) САМОЗВАНЕЦ 13 Април, 2009 в 11:01 am
Този, УЖ ДОКТОР е най-наглия самозванец, който съм срещала някога! Няколко колежки, решихме да отидем да ни изготви режим, тъй като една от колежките ни отслабна с няколко килограма по диетата, която прави и уж беше доволна. После си сравнихме листите- ЕДНО КЪМ ЕДНО и за трите ни! Това, което беше говорил и на трите, се копираше еднмо към едно. Да не говорим, че разпитва как е секса в къщи, разбираме ли се с мъжете си и нямало лошо да се "кривне" от правия път, ако това ще ни носи щастие...някакви такива, каквито нито го засягат, нито някой е искал съветите му в тази насока. Някакво мнимо, елементарно и глуповато момченце, по което гледам въздишат хората докато не осъзнаят, че не прави нищо друго, освен да развява някакви еднакви хартийки с диети и да мами хората, че и да печели на техен гръб.Отвратена съм, че има такива хора, САМОЗВАНЦИ.
и frognews (http://frognews.bg/news_5145/): (просто питайте вашия лекар, познат фармацефт или друго медицинско лице за следното:...

Geo Peev geopeev@mail.ru Петък, 23 Май 2008, 19:36:00
Огнян Симеонов е завършил Спортната академия в София и следва диетология в атински университет, защо го пишат доктор не знам. Ето отдолу съм извадил няколко цитата, които не може да ги каже никой завършил медицина. Иначе момчето има добри познания за храненето на хората и от многото практикуващи мошеници е на задоволително ниво. 'Ако човек не ходи редовно до тоалетна два дни, се получава отравяне, близко до чернобилското облъчване.' 'Ракът от над 100 години е лечимо заболяване, аз конкретно също съм лекувал хора до пълното им оздравяване с хомеопатични билки.' 'Това е червеният метил, който живее в червата на всеки човек. Когато влезе в контакт с пропилов алкохол, който се съдържа в големи количества в козметиката, се получава рак.' 'В България има един-единствен апарат – метатрон, който прави пълна диагностика на тялото и открива първоизточника на болестта. Това обикновено е някакъв паразит, който след това ние премахваме чрез хомеопатични средства.' 'Навсякъде се твъ

barbini
16th April 2009, 17:30
Хм ...
Истината е, че колкото и да го плюете , Огнян Симеонов е помогнал на доста хора да достигнат до мечтаното тегло.
Режима му работи на макс, за отрицателно време, без грам глад се свалят излишествата .
Аз лично се преборих с 15 килограма без да усетя никакво неразположение, майка отслабна с 20 кила, приятелките ми и те ...
Всички сме супер доволни .
За книгата "Зоната" имам я, но някак предпочитам Оги да ми спретне диетката наготово, не съм за 50 лв.
Искам да кажа на момичетата, които искат да свалят килограми да се свържат с Огнян Симеонов и за месец , е гарантирано свалянето на 8-10 килограма, без да гладуват :!:

ana-maria-magdalena
16th April 2009, 20:47
Аз също съм много доволна от неговата диета,с която свалих 15кг. без глад и горещо го препоръчвам на хора,които имат нужда от трайно отслабване.

alekspe
17th April 2009, 10:15
Да, отслабва се, но "трайно", "завинаги" и т. н., ако не спазваш режима постоянно - НЯМА ТАКЪВ ФИЛМ! Казвам го от личен опит :wink:! Просто, да не заблуждаваме хората - върнеш ли се към първоначалния си начин на хранене килограмите има-няма за 3-4 месеца също се връщат!

barbini
17th April 2009, 12:09
Ами точно за това "трайно" сваляне се говори в режимите - а не в диетите. Защото това е РЕЖИМ, излезеш ли от него и почнеш ли да ядеш мазните банички, и ако си предразположен към качване на килограми ...няма начин просто да задържиш теглото.
Има един момент, ако успееш да задържиш постигнатото тегло такова каквото е, в рамките на 1 година, тогава вече, дори и да хапнем някоя друга баничка, няма да ни се лепне на гъзеца :wink:
И Оги никога не е казвал обратното, трайно е, защото е режим, защото не гладуваш и имаш начина, да задържиш желаното тегло - без да се налага да припадаш от глад :!: :!: :!:

В момента отново съм на режима на Оги ...
Оги ти беше прав , мога още малко да се вталя :D Много съм щастлива от което !!! Благодаря ти от все сърце !!!

Между другото същото е и с режима на Дюкан. И там се говори за трайно отслабване... защото е режим, защото трябва да задържиш теглото известно време, и тогава вече ще е трайно. Друг е въпроса, че има хора , които просто са предразположени и ще трябва да се придържат по-често към режима. Аз за да запазя теглото си, редувах, режимни и нережимни дни. Така нещата пак се получават !!!

sonya
18th April 2009, 08:31
Ама какъв е този нещастник, бе хора???????????/
ДИЕТОЛОГ??????????????????
Не ме карайте да се смея повече!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Това момченце, приличащо на жаба, ужасно се раздрзни като исках да ми разкаже по-подробно къде и какво е учил. Заплих се да отида при него от този форум, сега се регистрирам, за да ви кажа - ТОЗИ Е СМЕШНИК! Раздава някакви листчета, които човек може да си копне от нета - всичко,което говори му е толкова заучено, че като го прекъснеш не може да продължи, с цел да обърка хората пред него говори забързано и не можеш да му разбираш какво говори в един момент. Много съжалявам, че си дадох парите на този НЕЩАСТНИК И ИЗМАМНИК. Няма ли кой да го спре тоз', да му прати данъчни или да се сезира лекарския съюз...този е НЕМОРАЛЕН, НАХАЛЕН, АЛЧЕН И ПЪЛЕН ИЗМАМНИК.
ХОРААА.... стига с тез' диетки и помощи от ОГИ - работи "Зоната", а не тоя нещастник. СМЕШНИК, направо ми е жал за това момченце. Яд ме е, че дъщеря ми ме насочи към този форум - загубих си времето и едни 60 лв, с които щях да си купя обувки за пролетта.

Мария Василева
18th April 2009, 11:08
Щеше да е смешно, ако не беше тъжно.... Предполагам, че двете дами писали по-горе са от форума на Бг-мама, където също има Тема (http://archives.bg-mamma.com/archive/index.php?topic=382966.140), заработваща в полза на споменатия господин.
Момичета, прочетете отново новите мнения там и ако можете да мислите спокойно и безпристрастно го направете. Ако не - здраве да е! :1201:

Това момченце, приличащо на жаба, ужасно се раздрзни като исках да ми разкаже по-подробно къде и какво е учил.
ммм .... как да го направи, дали има какво да разкаже!? :roll: :2016:

barbini
18th April 2009, 22:33
Ми ходете тогава да отслабвате при Байкова бе , какъв ви е проблема.
Там със сигурност ще умрете от глад, без никакъв ефект.Ма поне ще ходите при дипломиран диетолог :lol: :lol: :lol:
Сиреч, париците ви ще идат на вятъра, ама поне ще сте спокойни , че е взела диплома жената :lol: :lol: :lol: :lol:

Истината е , че при Оги не се гладува и се отслабва !
Колкото си искате го плюйте ... ма това е истината :lol:
Доста диетолози разботят на принципа на Зоната , ако не знаете :lol:
Ма явно само тук е проблема ... що да си давам паричките, като мога да си взема книжката. Ми никой не ви е сложил нож на шията, да ходите при него . На всякъде се тръби , че ползва Зоната, купете си книжката и си действайте.
Само дето там няма конкретизирани нещата, кой хляб, кое мляко, как и т.н. Ще падне лутане, питане ... друго си е Оги да ти даде една начална скорост :wink:

Мария Василева
21st April 2009, 14:06
Не знам защо все тази жена ви е виновна на симеоново-ориентираните!? :2016: Предполагам, че защото само тя има по-голяма нет-известност и санким може да отклони някой "от правия път"...

Избора е къдеееее по-голям.. виж тук (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=10775&highlight=%E4%E8%E5%F2%EE%EB%EE%E3) например.

Ето някои отговори на въпроса "Как се става диетолог"

у нас: (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=7884)
Аз също се интересувах по този въпрос и се оказа, че трябва да завършиш медицина. Друг начин няма!
Медицина се кандидатства с биология и химия, обучението е 6 годишно.
Успех! :)

и в в чужбина (http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=5231) (не от кой да е, а от кака Яна) :wink:

В БГ доколкото ми е известно не можеш освен ако не завършиш медицина, но на Запад можеш да учиш Nutrition, Complementary Медицинa или Food Healing Therapies, и ако стигнеш до Докторантура ще имаш академична Докторска Степен::)).

Макар че може вече и в БГ да е навлязла практиката не знам, скоро не съм се интересувала. Аз съм завършила Rockville в Maryland, но има добри също в Georgia, Колорадо и в EU в Готенбург в Sweden, тук в UK в Wales но не съм сигурна дали беше Университета в Newport или Cardif, е разбира се и Охфорд.

Ма поне ще ходите при дипломиран диетолог :lol: :lol: :lol:
Сиреч, париците ви ще идат на вятъра, ама поне ще сте спокойни , че е взела диплома жената :lol: :lol: :lol: :lol:
Преднамерено е, да обобщавате всички образовани хора (в областта на диетологията) в лицето на един-единствен човек. Има истински добри специалисти, които не само ще помогнат на човека, но няма и да навредят (за разлика от такива, чиито знания не са изпитани от никого, никой професионално запознат и признат). :!:


Доста диетолози разботят на принципа на Зоната , ако не знаете :lol:
Ма явно само тук е проблема ...
Доста диетолози работят не само по Зоната, а според нуждите на пациентите им...

И пак да кажа: Много хора са се самообразовали в областта на здравословния начин на живот, хранене и движение. Това е превъзходно. Някои от тях дори дават съвети на близки и далечни. Но (аз поне) не съм чула такъв човек да се провъзгласява за каквото не е и да си приписва титли, които не е заслужил... :|

barbini
21st April 2009, 18:33
Аааааа, аз посочих Байкова, щото съм имала срещи с нея , не за друго. Верно си умрех от глад, без никакъв ефект. С глад работата не става.
Ходих и при един друг ... някакъв грък, ма му забравих името ...
И там никакъв ефект, глад до дупка.
Прехвалените диетолози , завършили незнайно къде , ме умориха от глад.
Накрая посетих и Оги, и реших проблема с килцата за по-малко от 2 месеца.
Факта си е факт :lol:
Диетолог ли, доктор ли ... килцата ги няма, хапвам си доволно и отслабвам.
Дипломираните не ми свършиха никаква работа, ама ми взеха парите де. :lol:

bibi_82
21st April 2009, 18:36
Ми на мен пък точно гърка ми помогна да сваля 15 кила преди години :wink: И определно не съм умряла от глад :D
И което е по-важно точно в този период научих много за това как трябва да се храня здравословно а не да правя "квото ми кажат", отговаряше ми се подробно на въпросите - защо трябва да ям едно а не друго кога да го ям и защо тогава, менюто ми беше съобразено със собствените ми предпочитания. Мисля че това е важно, поне за мен е :wink:

barbini
21st April 2009, 22:55
И на мен гърка ми помогна ... свалих 6 килца, и си мислех, че няма по-добър от него, мислех си , че след като ще отслабвам, нямам право на повече храна ... до момента в , който не се срещнах с Оги :lol:
Тогава ми стана ясно, че това си е било живо гладуване :?

Уж, няма глад , набиваш кисело млеко до побъркаване ... а след всичкия глад за да си слаб и хрупането на ябълки при Байкова :roll: (поне при мен беше така), си мислиш, че си ударил джакпота - все пак кълвеш млекце...
Само дето на 5-тия ден вече ти е писнало от киселите млека на гръцкия диетолог , уморена си и отегчена, искаш да разнообразиш ... а пък да задържиш теглото , мисия невъзможна.
Това е диета, не е режим !

При Оги е много по-лесно да спазваш режима, можеш да хапваш и шоколад, и хляб ... все неща, които са абсолютно забранени във всяка диета :!:
С диетата на Байкова, с диетата на Папа ...незнам си какъв си ...ми стържеше корема от глад, с режима на Оги, нито веднъж не съм изпитала това усещане. :wink:

Мария Василева
22nd April 2009, 07:37
Ми на мен пък точно гърка ми помогна да сваля 15 кила преди години :wink: И определно не съм умряла от глад :D
И което е по-важно точно в този период научих много за това как трябва да се храня здравословно а не да правя "квото ми кажат", отговаряше ми се подробно на въпросите - защо трябва да ям едно а не друго кога да го ям и защо тогава, менюто ми беше съобразено със собствените ми предпочитания. Мисля че това е важно, поне за мен е :wink:
Браво, Биби, за дето споделяш опита си! :1223: :2020: И моя позната е много доволна от него. Млада жена с диабет е. Не знам подробности за режима, но си беше свалила и задържала.

Прехвалените диетолози , завършили незнайно къде , ме умориха от глад.
:lol: Крпадеца вика "Дръжте крадеца".. Първо - не те са прехвалените... и Второ - знайно къде са завършили за всеки един! Освен за О.С.....

Диетолог ли, доктор ли ...
Най-вероятно нито едното, нито другото. И върлите му фенки виче признават, че не е доктор. :2038:

Дипломираните не ми свършиха никаква работа, ама ми взеха парите де. :lol:
Не-дипломирания да не би да пропусна!? :roll:
Подобен род консултации и промяна на навиците е двустранен процес. Зависи и от взаимодействието между хората, дори от подходящия мамент.

Но нали трябва да се оплюе конкуренцията... :?

bibi_82
22nd April 2009, 09:39
barbini, изобщо нямам намерение да споря с теб, просто споделих опита си :wink: Само искам да отбележа че в моя режим кисело мляко изобщо не е имало, а кг си свалих трайно и успешно - задържах ги 3 години, в последствие качих 5 постепенно но това е резултат от успешното тъпкане с нездравословни неща за тия 3 години - не съм ги качила за месец или два и направо си е успех да кача само 5 при всичко което съм яла през това време :wink: Най- важното обаче за мен е че успях да се науча да се храня здравословно, почнах да чета да се изнтересувам но започнах да го правя благодарение на режима - исках да знам повече за храните които ям...с времето се убедих че е правилен(с малки забележки)...Всеки естествено има правото да е доволен от който диетолог си иска, но не мисля че е нужно на някой да се хвали 1 диетолог а да се отричат всички останали :wink: Още повече (от чист интерес) съм запозната с режимите на Симеонов и изобщо не става въпрос за толкова много ядене колкото се опитваш да изкараш. :wink:
Хубав ден от мен :D

barbini
22nd April 2009, 13:16
Още повече (от чист интерес) съм запозната с режимите на Симеонов и изобщо не става въпрос за толкова много ядене колкото се опитваш да изкараш. :wink:
Хубав ден от мен :D

Ама и аз не искам да споря. И аз споделям опит - при това дългогодишен. Бивша манекенка съм, минах през начална фаза на анорексия и с ръка на сърцето казвам, че Оги ми помогна.
И наистина има много храна в режима му, самият факт, че ако почувстваш глад, веднага можеш да хапнеш режимно, говори сам по себе си :!:
Не мога да разбера, защо отричате, режима на Оги работи перфектно - хапва се доволно, на всяко ядене имаш хляб, ако искаш шоколад - няма проблем, хапваш, ако искаш сладолед ... и т.н.
Аз при двама диетолози съм ходила преди Оги, както споделих...
те засилиоха проблемите ми, не ги решиха.
За човек гладувал цял живот за да е слаб, да му предложиш отново глад ... можех спокойно да мина и без тяхната помощ ...
Оги беше този, който реши проблема ми кардинално.

Мария Василева
23rd April 2009, 11:10
Не мога да разбера, защо отричате, режима на Оги работи перфектно - хапва се доволно, на всяко ядене имаш хляб, ако искаш шоколад - няма проблем, хапваш, ако искаш сладолед ... и т.н.
Аз при двама диетолози съм ходила преди Оги, както споделих...
те засилиоха проблемите ми, не ги решиха.
1. Режима, който работи перфектно е на д-р Бари Сиърс
2. По колко шоколад и колко често? Не е такова изобилие, както искаш да го представиш.
3. Ако ти не си била коректна с действителните специалисти как можеш да очакваш адекватни съвети? Т.е. ако те не са знаели за този проблем - начална фаза на анорексията.

Искам да кажа, че аз за себе си не вярвам на това, което пише barbini :|

barbini
23rd April 2009, 12:42
Мария Василева, ако искаш ми вярвай ... ако бях написала , че Симеонов не ми е помогнал , тогава може би щеше да ми вярваш ...
Както и да е ...

За мен проблема с предишните диетолози се състои в това, че не са ми предложили да зонувам. Като дипломирани такива, те са знаели за Зоната, за мен примерно тя е най-подходяща, защото не ям месо .
И Байкова знаеше за тримесечния ми престой в болница на системи , и Гърчето също !!!
А и както ви казах, доста диетолози ползват Зоната :!: :!: :!:

Хайде намери ми къде в книгата на Бари Сиърс, пише конретно - кои продукти е добре да се консумират - като марки от БГ пазара?
Къде пише по колко шоколад, по колко сникърс, по колко сладолед и кога е добре да се консумират ... марки също ?
Колко често - имаше период в който всеки ден хапвах шоколад и отслабвах :!:
Ако попадна в режим на задържане - как да го преборя най-лесно ?
Ако съм в ресторант и имам нужда от съвет, звъня на Оги ,от кое по колко мога да хапна, мога ли, не мога ли ... и т.н. и т.н.

lqlqlqlq
23rd April 2009, 13:00
Стига сте спорили бе мацки... Всеки си избира начина на отслабване, кой Байкова, кой д-р Емилова, кой Симеонов...важното е резултати да има. Щом ходят още хора при тях явно има резултат при някои...при тези, които е нямало се насочват към друго място :D Няма смисъл да се убеждавате една друга кой е по-добър и кой не..важното е, че сте намерили начин за самите вас :cool:

Лек ден и без лоши мисли :girl_dance:

bibi_82
23rd April 2009, 13:16
За мен проблема с предишните диетолози се състои в това, че не са ми предложили да зонувам. Като дипломирани такива, те са знаели за Зоната, за мен примерно тя е най-подходяща, защото не ям месо .
И Байкова знаеше за тримесечния ми престой в болница на системи , и Гърчето също !!!

Хайде намери ми къде в книгата на Бари Сиърс, пише конретно - кои продукти е добре да се консумират - като марки от БГ пазара?


Тези твои думи ме провокираха да ти отговоря, защото:
1. на БГ пазара няма много здравословни и диетични продукти така че ако четеш дори само етикетите като пазаруваш пак ще се ориентираш. Ако търсиш инфо в нета пак ще намериш достатъчно. За шоколада например предполагам че ти е разрешен само черен, няма логика да е друг
2. Защо според теб всички диетолози трябва да предлагат правилата на зонуването, както го наричаш, ако не го одобряват примерно...И откъде накъде според теб трябва да са наясно с всяко книжле което излиза на пазара при положение че работят на индивидуален принцип. Ако всичко беше само "Зоната" едва ли щеше да има професия "диетолог"
:wink:
3. Ти като не ядеш месо - това е твое решение, което не значи че е правилното за организма ти обаче. Полезните свойства на месото са доказани и организма има нужда от него. А щом си стигнала до анорексия - още повече. Аз също не го обичам но хапвам защото знам че трябва. За съжаление процеса на отслабване и по-конкретно на здравословното такова е свързано с много компромиси които ние самите трябва да направим със себе си. Това е положението. И ако гърчето както се изрази или Байкова или филанкишията ти е казал да ядеш месо а ти не ядеш, проблема е твой не техен.Според мен даже без да съм диетолог мога да ти кажа че след лечение от анорексия да хапваш месо е полезноза организма ти - не е вредно. Говориш толкова нападателно защото те ти предлагат режим добър за организма ти а не такъв какъвто ти си милиш че е добър за теб, това грешка ли е? Не мисля...
Иначе ти си харесвай Симеонов но не отричай всички останали които работят по друг начин просто защото на ТЕБ не ти харесват другите методи. :wink:

bibi_82
23rd April 2009, 13:36
Между другото същото е и с режима на Дюкан. И там се говори за трайно отслабване... защото е режим, защото трябва да задържиш теглото известно време, и тогава вече ще е трайно. Друг е въпроса, че има хора , които просто са предразположени и ще трябва да се придържат по-често към режима. Аз за да запазя теглото си, редувах, режимни и нережимни дни. Така нещата пак се получават !!!

Сега видях и това ти изказване и направо съм :shock: ...Момиче, с цялото ми уважение към теб се изказваш много неподготвена. Вземи прочети няколко книжки за здравословното отслабване и най-вече такива за това какво представлява организма ти и как функционира. Режима на Дюкян е всичко друго но не и режим - там се набляга на нискокалорични храни, не е важно колко за здравословни,важно е да имат минимум калории. Организма ти има нужда от мазнини, белтъчини и въглехидрати за да фунционира правилно, предполагам поне това знаеш...При Дюкян мазнини няма - никакви, въглехидратите са силно ограничени така че сама си направи изводите колко дълго организма ще издържи на подобно нещо и какъв ще е крайния ефект за здравето ти. Всеки има глава на раменете - може да прави квото иска с тялото си - но да ми твърдиш че Дюкян е режим а не диета е меко казано глупаво. Имам приятелка която свали доста задържа после и незнам си кво, но сега я е страх да сложи и 1 лъжица зехтин на салатата за да не качи пак (и сигурно ще качи ако го направи)

Butterfly1
23rd April 2009, 13:42
Привет на всички! Днес за първи път посещавам раздела "Диети" на този форум и цял следобяд чета по темата за Огнян Симеонов.
И съм изумена как се създават дори конфликти между хората в този форум, само защото има две различни мнения по даден въпрос.
Мойто лично мнение (без да го налагм на никого) е, че човек трябва да се храни и да консумира от всичко, но в рамки. И най-добре по честно и по малко. Да кажем по 4-5 хапвания на ден, или три хапвания в един й същи час, като след 19часа е хубаво да не се ядат тежки храни. И хораа.... спортувайте!! Няма никога да задържите свалените кг без да се движите. Дори според мен (това са наблюдения върхи мойто тяло) по-добре да се храните нормално и да спортувате активно, отлкото да пазите безумни диети без грам спорт. Няма да има траен резултат, а нали всички към това се стремин. Да запазим свалените кг.
Има и друго нещо. Когато някой има за сваляне повечеко кг, ако спазва режим, без да спортува сигурно има опасност да му увисне кожата и да се покрие целия със стрии.
Но това си е лично мой избор и не го налагам на никой мили дами:)

Това, което аз правя е: гледам да се храня в едни й същи часове на деня; не прекалямв с нито едно от яденията; да не преяждам и вечер след 19часа да не ям тежки храни;вечерята да е салата примерно и спорт..... движение..... това е!! :cool:

Lottus
23rd April 2009, 13:57
bibi_82, страхотен пост за Дюкан! Аз лично познавам няколко момичета , които си навлякоха стомашни разтройства поради неправилното спазване на диетата на Дюкан. Който го спазва трябва да е наистина много внимателен. А и това не е диета за цял живот, защото просто организмът не може да издържи по този начин повече от определено време!!! Така, че страхотно си го написала.
Butterfly1 абсолютно съм съгласна, че спортът е много важен и трябва да е част от ежедневието ни ;)
barbini не знам каква е идеята ти да се заяждаш с Мария Василева ... ?!
За Зоната и аз смятам , че е невероятна диета , но съм далеч от мисълта да я провъзгласявам за най-добрата при условие, че нямам необходимите познания за това. В крайна сметка всичко е индивидуално!
Но бих добавила и един недостатък на Зоната - това е психическото натоварване - мисълта винаги всичко да балансираш и винаги да имаш в хладилника си протеин ... Да се притеснявах да не хапнеш някой грам повече въглехидрат или мазинана и т.н. и т.н. В крайна сметка човек не трябва по цял ден да мисли какво и по колко ще яде. Така, че и Зоната не трябва да се спазва до живот... Трябва да има и периоди на почивка![/b]

Butterfly1
23rd April 2009, 14:41
Аз лично не ги разбитам тия схеми на цял живот лишаване от нещо, само и само да сме слаби.....
Ейй хораа, живота е един и минава толкова бързо... просто му се наслждвайте, бъдете положително настроени, не се ограничавайте, но не се и тъпчете с разни ненужни храни.... но пък и това да ти се хапва нещо сладичко да кажем и да ти текат лигите докато гледаш поредната реклама на шоколада Милка и ти да не си хапнеш един ред.... не го разбирам! И не дори не мисля, че хората се чувстват добре от това да се ограничават от любимите си храни!
Но всеки си знае за себе си..... аз не бих се подложила на подобно нещо :roll:

Kraska_Praska
23rd April 2009, 15:25
Според мен лично, постигаш хармония със себе си, когато не гледаш на здравословния начин на живот като на някакво мъчение и лишение, и когато осъзнаеш, че този от шоколад Милка тялото ти не получава нищо полезно. Световната хранително-вкусова индустрия в голяма степен разчита на това, хората да са с промити мозъци и да асоциират тъпкането с шоколади/вафлички/чипсове с щастие и наслада.

Butterfly1
23rd April 2009, 15:48
Не, не! Не ме разбираш правилно:) Имах предвид, че всеки от нас си има любими храни, от които се дебелее и тн..... и от време на време ти се иска да си хапнеш от тях. Сигурна съм, че много хора се спират и не си позволяват само и само да не си развлят фигурата!
Ето за това ти говоря аз.......:))
И плюс това чистия шоколад (без вафлите и шоколади с фъстъци и тн) не мисля, че вреди на организма. Това е енергия, и ако знаеш кога да го ядеш, няма да ти навреди по никакъв начин :lol:

Kraska_Praska
23rd April 2009, 16:11
Butterfly1, извинявай, ако не сме се разбрали.
И аз до скоро съм се хранела много лошо(без да се замислям какво и защо ям), и по тази причина имам излишни килограми (не малко). И понеже съм човек на крайностите, след като взех решението да живея здравословно, това автоматично изхвърли от менюто ми всички лоши(по моите представи) храни. Допълнително съм надъхана и от нещата, които изчетох напоследък за здравословния живот, хранене и т.н...
Аз не гледам на храната само като на източник на енергия, а като на нещо, което се взаимодейства с тялото ми. Спазвам мой си режим от около месец и половина, за това време съм свалила някакви килограми, но по важното за мен е, че за това време съм имала главоболие точно 1 път. Преди това се налагаше да пия Nimesil поне 2-3 пъти седмично (имам упорита мигрена).
Колкото до шоколада - какаото дори е полезно за организма, но не мога да кажа същото за захарта и изкуствено получените мазнини, които присъстват в повечето видове. И да не остането с впечатлението, че съм някакъв вманиачен враг на шоколада - преди около месец си купих един Lindt 85% и сега имам 2 блокчета от него :)
И накрая, още веднъж извинявай ако съм прозвучала агресивно :)

Butterfly1
24th April 2009, 08:34
Не се притеснявай, не съм те приела по този начин, просто усетих лека нотка на заяждане :lol:
Иначе напълно те подкрепям за здравословното хранене! Няма по-хубаво нещо от това (без да се стига до крайности). Щом според теб имаш излишни кг, се предполага, че за да ги свалиш се налага наистина първоначално да се ограничаваш максимално от някои храни. Но все пак това не може да е цял и постепенно трябва да се храниш храниш (ако спазваш диета да кажем) :cool:
Щом се чувстваш добре, продължавай в същия дух. Всеки човек сам избира за себе си какъв режим да спазва, за да се чувства добре, това е най-важното :wink:
Относно шоколада, ти си направо супер. За един месец почти цял шоколад, това нищо не е бре моме:)) Аз съм маниачка на тема шоколад и направо не мога да живея без него :lol:
Похапваме си доста честичко, но след това гледам да го изразходвам :wink:

P.S. Най-добре отиди на лекар-специалист да ти направят изследвания и да ти се изготви специален рвжим на хранебе според твоя организъм. Има значение, коя храна как се обработва от организма ти тн..... :wink:
Успех!

Мария Василева
24th April 2009, 18:03
Мария Василева, ако искаш ми вярвай ... .....

За мен проблема с предишните диетолози се състои в това, че не са ми предложили да зонувам. Като дипломирани такива, те са знаели за Зоната, за мен примерно тя е най-подходяща, защото не ям месо.

Виж, мила, накратко, защото нямам никакво време. Първо - няма значение кое е името на диетолога, защото неговата работа не е като на ортопеда, нито на зъболекаря, нито на .. психолога. Сега разбра ли ме?

Имам близка. Преди години и тя беше в начална фаза на анорексията. (В началото, не вече ... в по-сериозна степен). И тя се спря сама. Без никакви лекари, психолози, а за диетолози не ни е и хрумвало тогава. НО, има едно "но" - мина още време.. и тя все пак опря до специалисти за душата. Вече ни най-малко да е проблема ХР - просто при нея изби под друга форма. Разбираш ли ме?

Не е задължително всички случаи да са такива, разбира се. А, и още нещо - споменавала съм, че имам близки момичета болни и от анорексия и от булимия. Едно такова (а и не е само то) таку каже "Оправих се" (в моменти на подем) и си вярва - така и се чувства. Но не след дълго разбира, че не е било точно така. :(

Имам и познати, които са оздравяли слава Богу! Може, възможно е. Пак да повторя - оздравяването от ХР зависи от много фактори, наистина много. И за това не вярвам, че е станало точно така, както казваш.

Разбира се, може да помогне за оздравяването и близък роднина - приятел, любим, родител, но това е толкова рядко срещано...


Но бих добавила и един недостатък на Зоната - това е психическото натоварване - мисълта винаги всичко да балансираш и винаги да имаш в хладилника си протеин ... Да се притеснявах да не хапнеш някой грам повече въглехидрат или мазинана и т.н. и т.н. В крайна сметка човек не трябва по цял ден да мисли какво и по колко ще яде. Така, че и Зоната не трябва да се спазва до живот... Трябва да има и периоди на почивка

Именно. Говорим, че при ХР е особено силен психологическият мотив! Не може просто с едно казване да се оправят нещата. За туй не вярвам.
При всички ни има значение този мотив и то сериозно значение, но е различно все пак..
(май не стана много кратко..) :oops:

Мария Василева
24th April 2009, 18:04
И пак да повторя:
„Има доктори по храненето и доктори по храненето: “ Всъщност - пише проф. Пиетро Малиачо, доцент по Теория на храненето, към Университета в Рим - има много доктори, които импровизират в диетологията, понякога дори когато не са минали изпита по Теория на храненето. От друга страна безработицата при лекарите, а пък и голямата възможност за работа, която предлага областта на диетологията и привидната леснота на задачата карат много от докторите да се впуснат по този път”.
Но има и едни други диетолози “повече от истински” , правейки се на психиатри, психотерапевти или възпитатели, дори и когато не са минали изпита по психология, застават на командния пост на болния кораб, и използвайки личната си “харизма”, решават какви терапевтични пътища да следват болните, вредейки им по този начин. Тези “ богове на диетите” не са разбрали,че при невротичното хранително разстройство акцентът е поставен - дори и на тях да не им харесва - върху нервното състояние, както казва проф. Е. дел Тома ( националния президент на ИАД – Италианска Асоциация на Диетолозите) в едно свое участие в Регионалното събрание на ИАД - Лацио, които потвърждава, че терапията на хранителните разстройства трябва да излезе от стандартния подход и да премине към един мултидисциплинарен подход, които - според Тома - трябва да включва диетолози, психолози, педагози, социални работници и социолози.”

EFT
29th April 2009, 12:03
Привет на всички :-) Това не се отнася за Мария Василева. Толкова нахален и груб човек не съм срещала никъде и дори по другите форуми. Това е мнението на всички от други форуми където се е опитала да плюе срещу над 10 хиляди мнения в само една тема за Симеонов от доволни хора. Обаче толкова добро посрещане направиха на няколко новоизлюпили се и по еднакво време регистрирани в темата в БГ.МАМА и по други форуми, че е очевадно ги пише един и същи човек под различни имена. Някой от топлите посрещания са копирани :
2.”Скъпа Госпожа Василева!
От няколко дни се опитвам да разбера какъв е проблема Ви и честно казано не успявам. Ако имате някакво лично мнение или проблем с Огнян Симеонов щеше да е по-добре да споделите, а не да ни нападате затова, че имаме избор различен от Вашия . Ето това Ви е проблема. Не ме познавате, нямате идея с какво се занимавам, а вече ме категоризирахте. Защото мисля различно от Вас? Защото смятам, че всеки има право на личен избор, а Вие натрапвате мнение което никой не Ви е поискал?”
3.”Много ми умръзна да чета дъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъъ ъъъъъъългите постове на горе спомената личност.
Хайде вече да спрете! Намерете си друго място да си " чешете езика", тук вече никой не ви чете глупостите и заядливият Ви тон не Ви прави чест.
4.И няма ли как такива като Вас да се болкират и да не се появявате повече.?
А и тази снимка...................................... .............
Довиждане г-жо Василева!!!!!!!!!!!”
5.”Много яко затапване на госпожа Василева”
Цитат на: Мария Василева в Понеделник, 20 Април 2009, 19:54
Good luck, дами-мами!
(И ако си плащате за съвети, гледайте да е с пари - по-изгодно е..)
6.”Ти мила,ако си плащаш по друг начин за съвети или услуги,това не означава,че всички го правят,затова не си позволявай да ни слагаш под един знаменател заедно с теб!!!!
Имам предложение за теб...направи си тема"АНТИ-СИМЕОНОВ" и си пиши на воля в нея пък и със сигурност ще намериш съмишленици,защото така се прави по форумите”
7.”Според мен интелигентния човек знае кога да започне и кога да спре.”

8.”Всяко мнение може да бъде позитивно и негативно. Досега негативно е нямало до появата на Мария Василева.
9.Наруших си желанието за игнор, но само болен мозък може така да изопачава думите.”
7. „много злъч струи от теб бе жена Сексуално доволен чиляк сякаш не е чак толкоз злобен”
8. „Бахти, тук стана точно кат змиярник и то точно след появата на г-жа Мария Василева, която пише идентични постове в няколко форума”
Има още доста интересни думи, но тези стигат. Аз обаче се въздържам да пиша против някой. Достатъчно са я оплюли вече. То и тук е така. Да вземе да си направи нейна тема и да си пише там. При мен както и при всички нещата вървят много добре. Вече съм по лекичка с 4кг. и съм много доволна. Ако някой е ходил на хомеопат и знае какви въпроси задава той ще разбере защо се разпитва на дълго и на широко за проблемите. Досега съм му се обадила поне 10 пъти за различни въпроси и винаги ми е отговарял компетентно. Тези 2 часа които ми отдели за диета са ми доста ценни. Също така и филмите и другите материали са още по важни. Хубавото е, че всеки се научава на EFT-ТЕС което е супер за всеки.

Мария Василева
29th April 2009, 13:26
Бях забравила вече за форума на Бг мама, когато ти, EFT ми напомни. :)

Дали аз съм такава или онакава в този форум всеки е преценил за себе си. Аз обаче НЕ очаквам от съфорумците ми да ми пращат пари за разлика от други, наскоро регистрирани във форума.

тема за Симеонов
Където имаше хора, които го смятха за лекар. Това например "пропускаш" да упоменеш.

и по други форуми, че е очевадно ги пише един и същи човек под различни имена
Я дай да видим - колко новорегистрирани има такива? :)
И аз съм забелязала подобно нещо : "очевадно ги пише един и същи човек под различни имена" но на друга стран`. :lol:

Аз обаче се въздържам да пиша против някой.
Аз виждам, обратното. :wink: Едно важно уточнение - пиша не против някой си, а против нещо - и "нещото" в случая е безсрамно примамване на интернет-потребителите с подвеждащи данни.

Достатъчно са я оплюли вече. То и тук е така.
И къде по-точно? Симеоновата дружинка не се брои. :roll: :2016:

Ако на някой му е интересно може да погледне Темата (http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=382966.135), за да си състави своето лично и необременено мнение. :2043:


п.с. Който и да си ти, спомни си, че разликата между "Осанна" и "Разпни го" не е голяма..... :1246:

Мария Василева
29th April 2009, 13:48
Извинявам се на съфорумците за неприятния диалог, но очевидно борбата е за вашето доверие...:2022:

Изкуших се да ви покажа още някои цитати, от споменатата тема, просто за да се изкажат и двете страни. :)
Пък вие си преценете. :|



Е , аз пък съм от доволните от Оги , мен режима си ме кефи и хич не ме интересува, самозванец ли бил или не ...
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Мили мами,
Христос Воскресе!
От известно време само чета, но с риск да ме оплюете, реших да се обадя.
Не пиша не за друго, а защото не отслабвам.
Става дума за МарияВасилева и мненията й. И за това, че всички й се нахвърлихте.
Не я познавам, но евала на хора, които не си премълчават, когато нещо не е наред.
Аз също съм препоръчала на много хора режима на Симеонов и определено искам да знам, ако има проблем.
Аз си мислех, че е доктор. Навярно от няколкото интервюта, които съм гледала и чела.
............................................
Така че, МарияВасилева, благодаря че сподели с нас. Ако твоите постове са помогнали дори на един да вземе решение за себе си, то е имало смисъл да ги напишеш.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ако някой е посещавал хомеопат, знае как протича един преглед и какви въпроси се задават - за начина на живот, за сънища, за качеството на сексуалния живот (дали пък не е ималА някакви мераци
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

А някой, чел за хомеопатията някъде хомеопат ли е!? :roll: Сериозно образование се иска за да практикуваш като такъв и да носиш тази титла. В такъв случай се предполага, че си обучен за това да действаш в полза на пациента компетентно и безпристрастно. Иначе със всяка приятелка можеш просто да си побъбриш за секса или за квото си щеш да ти олекне малко, но няма да и платиш 60лв. примерно за това, че и споделяш.. и ще знаеш, че нейното мнение е непрофесионално.
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Благодаря на Пит и Мария Василева за смелостта и куража да се изкажат по този начин в този форум и тема.
Съжалявам, ако съм причинила дискомфорт в доволните клиентки на лицето Симеонов, но както Пит пише, по-добре е да се даде гласност на негативните неща ако има такива.
Мили дами, отслабвайте, радвайте се на режима, това е чудесно. Това, за което исках да сезирам е, че човека е некоректен спрямо болните хора, които му се доверяват - в стремежа си да им събере въпросните 60 лв за преглед и да ги спечели за още едно и още едно посещение в кабинета, си приписва умения и знания, които не притежава. За последен път ще го напиша - ако някой от вас беше изпаднал в ситуация като тази на семейството ми, а тя не е единствена, едва ли щеше да е толкова добре разположен спрямо него. До момента, в който раздава по един лист хартия със "Зоната", всичко е добре и имате право да сте доволни, ако диетата работи, НО ако отидете с диабет, и да не изреждам колко още страшни болести се е захванал да лекува - ПО-ДОБРЕ НЕДЕЙТЕ!
Мисля, че всеки средно интелигентен човек ще вникне в това, което се опитвам да кажа.

MILI
29th April 2009, 14:48
Извинявам се на съфорумците за неприятния диалог, но очевидно борбата е за вашето доверие...:2022:
Мария, тук не става въпрос за доверие и т.н.
Важното, е че когато имаш мнение по даден въпрос да го споделяш и защитаваш до край (особено когато си сигурна в правотата си и когато мислиш, че би могла да помогнеш на хората). Винаги с удоволствие чета мненията ти, по различни теми, защото са полезни за да си направя собствени изводи :)

А пък EFT вместо да цитира мнения срещу Мария Василева, да напише нещо за доктор Симеонов и да го защити с доводи и примери. Не се включи по най- правилния начин в темата. Надявам се да поправиш бързо грешката, и да ни кажеш какво смяташ ти за този Симеонов, а не да ни цитираш и пренасяш някакви скандали от други форуми?! :lol: И то не по темата за Симеонов, а с едничката цел да нападнеш Мария :shock:

poli_too
29th April 2009, 16:54
Здравейте момичета!Аз се постарах да прочета повечето ви коментари за О.Симеонов.Аз преди около два месеца разговарях с него по Скайп и ми беше изготвен режим.Започнах го,но малко след това се наложи да го прекъсна,защото имах хормонални проблеми и трябваше до пия едни холмони.Сега обаче вече съм по-добре и мисля да си започна режима.А з съм на 17,вече близо 18год,и он около две години спазвам всякакви диети и дори бях стигнала до гладуване,после протеиново диета,но след доста смъкнати килограми и глад отново всичко се върна дори двойно,започнал от 60кг,бях 50,а сега съм вече 83кг при височина 164см.И сега трябва да се боля не с 10кг,а вече с цели 30 :cry:
Мислите ли че ще успея?Вие колко сте свалили с този режим и за колко време?Извинете ме за въпросите,но когато имам някакав пример може би ще ми е по-лесно.
Благодаря ви предварително :D

Lottus
29th April 2009, 17:19
С риск да ме набият ще напиша няколко реда, но ще са позитивни :wink:
EFT, как беше ... "Ако не тайш лоши чувства към някого, ще ти се случват само хубави неща" ... цитирах, малко перефразирах, знам че посланието ще стигне до когото трябва, въпреки че е неразбираемо за другите :wink:

EFT
29th April 2009, 18:25
Мен ме интересува да се чувствам добре и да отслабвам. Не знам защо някой се опитва да му слага титли. Никъде в интернет, вестници или телевизия не е споменавал, че е лекар или хомеопат или друго подобно. Ако се бъркам е добре да ме поправите и да копирате някое мнение или интервю. Че помага на хората да отслабват и да се чувстват добре няма нищо лошо. Според мен негативните мнения са на хора, които се опитват да изопачават неверни неща . В едно от последните интервюта е показал демонстрация на ТЕС, което е много добре. http://www.btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=128761 . Не чух никъде да казва моята терапия, моята диета или т.н. Между другото нарочно се обърнах по телефона към него с д-р и ми каза, че дори му е неприятно такова обръщение. Самия Симеонов е имал сериозен конфликт с лекари по повод диабетен форум, който се консултира от ДиабетИнфо. Това е доста голям екип от практикуващи лекари писали срещу Симеонов. Забавното е че след неговото мнение против тях тези лекати не са били способни да се защитят и повече не са писали там. Вижте мнението на DIETOLOG: http://d.host.bg/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=293&start=40 това ми прилича на компетентно мнение. По добре да прочетете цялата тема за ДИАБЕТА писана от Симеонов –DIETOLOG http://d.host.bg/phpBB3/viewtopic.php?f=2&t=293 Симеонов пише срещу лекари и фармацевти и това е достатъчно да не си фантазират хората, че е такъв. Скоро съм на контролен преглед при него и ще пиша за резултатите ми.

tirra
29th April 2009, 19:21
Винаги с удоволствие чета мненията ти, по различни теми, защото са полезни за да си направя собствени изводи :)


Извинявам се че няма да пиша по темата, защото не съм имала личен контакт със Симеонов, но съм тук в подкрепа на Мария Василева. Постовете и винаги са интересни за мен без значение дали съвпадат с моето мнение или не. Ако човек е достатъчно зрял може да направи своя избор - да се повлияе или не от мнението на друг.
Мария :2020:

Мария Василева
29th April 2009, 19:31
... "Ако не тайш лоши чувства към някого, ще ти се случват само хубави неща" ...
Туй беше право в десятката! :1223: :1223: "Позитивни" хора, пък негативни неща да говорят... :? :wink:

Мария, тук не става въпрос за доверие и т.н.
Да, до колкото не спират до там нещата - доверието носи поръчки (в случая за изготвяне на диети), а това носи мъни-мъни...

Важното, е че когато имаш мнение по даден въпрос да го споделяш и защитаваш до край (особено когато си сигурна в правотата си и когато мислиш, че би могла да помогнеш на хората). Винаги с удоволствие чета мненията ти, по различни теми, защото са полезни за да си направя собствени изводи :)
Много ти благодаря, Мили! :D :2015: :2020: Тиричка :girl_kiss2: :girl_in_love:

Мария Василева
29th April 2009, 19:31
Първо, да се регистрираш във форум с ника на определен метод говори само и единствено едно - "Аз предлагам тези услуги, заповядайте при мене..." :?

Не съм обикаляла интернета надлъж и нашир , но толкова агресивно предлагана реклама (не-платена!) не съм срещала. :!:

Не знам защо някой се опитва да му слага титли. Никъде в интернет, вестници или телевизия не е споменавал, че е лекар
Напротив, показвано е и преди: :arrow: тук (http://www.lekar.bg/news-28/info-1196/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D 1%82%D0%BE.%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0 %B5.%D0%BC%D0%BE%D0%B6%D0%B5.%D0%B4%D0%B0.%D1%83%D 0%BD%D0%B8%D1%89%D0%BE%D0%B6%D0%B8.%D1%80%D0%B0%D0 %BA%D0%B0/) и тук (http://www.focus-news.net/?id=f10989), също и на други места.
За консултация с диетолог:
Д-р Огнян Симеонов тел. 08999 37677 или 08786 37677
Няма начин да е станало случайно. Който е билкар му казват "билкар", който е масажист - "масажист" и т.н...
Между другото нарочно се обърнах по телефона към него с д-р и ми каза, че дори му е неприятно такова обръщение.
Това, че му е "неприятно" още не е отричане. Могъл е да каже(ш) просто "Не, не съм никакъв лекар, нито доктор" :|

Не чух никъде да казва моята терапия, моята диета или т.н.
Не си чул, защото вече се пази предполагам. На на зная колко много места в нета се пише именно така. И много хора го вярват. :?

Самия Симеонов е имал сериозен конфликт с лекари по повод диабетен форум, който се консултира от ДиабетИнфо. Това е доста голям екип от практикуващи лекари писали срещу Симеонов.
Ами те са по-компетентни и по-ясно са реагирали на писаниците му (много от които директно копирани оттук-оттам).
Не е въпроса да говориш само добре звучащи неща (някои от които верни, гарнирани с другите..). Трябва и да разбираш това, което говориш, че и отгоре, особено когато се касае за лечение.

п.с. Прегледах диабетния форум - и там много добре са го преценили "що за стока е.." И пациентите и екипа на форума.

Скоро съм на контролен преглед при него и ще пиша за резултатите ми.
Иима си хас да напишеш нещо друго, освен суперлативи.. :lol:

MILI
30th April 2009, 09:34
EFT, Мария Василева- това вече е друго нещо! Нещо което може да бъде полезно............ :lol: :wink:

sonya
5th May 2009, 09:36
Още ли коментирате ТОВА СМЕШНО, ХИЛАВО ЧОВЕЧЕ - МИЛА МАРИЯ, НЕ СИ ПРАВИ ТРУДА, НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА. Не виждаш ли, че ГОСПОД се е опитал да му даде нещо, ама то толкова нещастно, че две думи не може да върже, без да се оплете. Глуповато създадние. Дано тези постове стопират поне част от хората, на които им е минало през ума да го посетят, защото резултата ще е един в крайна сметка - ще загубят едни 60 -ина лева :) хахахахах

judi
11th May 2009, 16:58
Ми ходете тогава да отслабвате при Байкова бе , какъв ви е проблема.
Там със сигурност ще умрете от глад, без никакъв ефект.Ма поне ще ходите при дипломиран диетолог :lol: :lol: :lol:
Сиреч, париците ви ще идат на вятъра, ама поне ще сте спокойни , че е взела диплома жената :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Аз не съм фенка на Байкова, но на черното не мога да кажа бяло! Пред очите ми моя приятелка свали 20 килограма с нейните режими. Да, те не изготвят индивидуално, а са готови. Но са н- брой, от които се избира най-подходящия за теб, отделно на литчето драска яко и нагажда така че ТИ да свалиш и на ТЕБ да ти понесе режима. Пак казвам, че не съм нейна привърженичка, затова и не спазвам режимите и. Има хора, на които обаче е помогнала не само за да отслабнат... Както се вика за всеки влак си има пътници!

Мария Василева
11th May 2009, 17:53
Както се вика за всеки влак си има пътници!

Именно. Много е ценно това, което казваш, judi! И аз не съм фенка нито на този, нито на онзи.. И като съм чела в нета винаги ме е учудвало това противопоставяне на доц. Байкова на гус`ин Симеонов. Все пак има още тоолкова много диетолози - било то и фитнес-инструктори и лекари-ендокринолози и нутриоционисти и нам`кви си.. :)

Едничкото ми обяснение до момента е, че тя е другата личност ( в областта на диетологията), която е добила по-голяма интернет популярност (разбирай пазар). :wink:

mimozes
7th August 2009, 13:22
|Аз също съм за д-р Симеонов- бях при нго преди повече от година и доста се промених - т.е най-много начина си на мислене относно храненето - саммата храна - и така отслябвах без килограми на кантара , но с премехване на телесната мазнина , която пък ми личеше доста външно.Въпреки че аз съм на 25 г ,висока 165 или осем - не помня- ха ха :D , и съм 57 кг в момента и тогава. Но успя да ме накара и впечатли точно това мислене да си променя в положителна насока . На колко още жени съм направила режим чрез негои , нямам думи. Той направо се беше побъркал от хора покрай мен,понеже всичко ставаше по телефона и скайп.Само аз бях ходила до него. Но искрено се радвам ,че ми го препоръчаха и виждах в хората изключителна промяна и всички сме си запазили килограмите и сме разградили доста мазнини, а сме си прочистили организма без глад , тормоз и нерви.Това беше най- хубавото. Май като се замисля трябва пак да се върна към неговия храннителен режим и да се чувствам пак добре, но ми се ще д апробвам и друго .Ходете при него - ще останете доволни .

Srebi
28th September 2009, 06:22
Момичета никой не е писал от доста време.Къде сте се покрили?

На мен днес ми е трети ден на режима който ми изготви Оги.

Надявам се пак да се включвате.Изчетох темите до сега и много полезни неща открих.

i. koteva
21st October 2009, 08:00
Може ли някой, който е отслабнал с диетите на Огнянов да напише тук режима , който ви е изготвил той.

niki75
9th November 2009, 16:22
Мили Дами,

Ще разкажа на кратко за моето посещение при прочутия диетолог Огнян Симеонов.

След обаждане по телефона /беше много любезен/ си записах час, като ми обясни, че процедурата при него ще трае мин. 1:30 мин.
Отивам аз там и познайте както от този един час и половина около един час и петнадесет минути си говорихме за моето здраве и тъпи въпроси от негова страна от рода на това имам ли страхове и ако имам как ги избягвам или преодолявам, имам ли сексулен живот и т.н.
След което ми препоръча билки /за здравето/ които като започнах да ги пия ми подействаха точно обратно. На въпроса ми кога да ги спра отговора беше - то на листовката пише.
Когато споделих, че вече мина час и половина, а моята хранителна програма все още не е готова той ми я даде, като каза че задължително да се чуваме по време на диетата ми! ДА ама НЕ!
Колкото и пъти да съм правиа опити по е-майла или скайп /за да не го притеснявам по мобилния/ той винаги ама винаги е много зает. След опити да се врържа вече 2-ри месец се отказах.
Разбрах, че при него е важно да се вземат първоначалните пари за преглед и до там. След това се покри.
Хранителната ми програма т.е. остлабването така и не се получи тъй като така и не можах да направя връзка с него, за която той е написал дори и на лисчето, което ти дава а именно телефон за връзка по всяко време е мобилният.

Е това е накратко - всичко е за пари и до там. Обещания обещания колкото искаш!

toni_bonboni
9th November 2009, 18:40
С мен докторът винаги е бил много любезен. :D Даже наскоро му писах в скайп и той ми отговори.

Ники, ако искаш, аз разбирам много от Зоната (той прави диети по зоната) и ако нещо не ти е ясно, пиши ми на лични и ще се опитам да ти помогна. :D

Мария Василева
10th November 2009, 09:52
Тони-Бонбони, много мило от твоя страна да предлагаш помощ на съфорумка. :) Макар че тя може би търси именно от специалист.

Само нещо, повтаряно до втръсване - по какво е "доктор" аджеба!? Че не можех да разбера до сега! :2045: :2016: Кратко и ясно. Опротивели се ми дискусиите на тази тема, но дори и съвестни и добронамерени хора се заблуждават и това е много неприятно да го гледаш отстрани.
Та по какво е доктор, знаеш ли!? :roll: :1246:

toni_bonboni
10th November 2009, 10:12
Не знам дали е доктор или не, просто така се изразих; но наистина има определени познания за диети и си личи,че доста е чел. Аз също съм чела разни книги и затова ми беше интересно да си поговоря с него. Даже миналия път си говорихме за Рейки - енергията.

п.с. Иначе и мен ме дразни фактът, че той никъде не упоменава, че си базира диетите на Зоната, а това е факт.

п.с.с. Отностно диабетът - и аз вярвам, че той е лечим (учението на Норбеков) и че с постоянни специални упражнения, Рейки, правилна диета и други настройвания на организма, може да настъпи значително подобрение. Демек, аз вярвам в алтернативната медицина,а тя се отрича от повечето лекати, така че на писания срещу Симеонов (и алтернативната медицина )от истински лекари не мога много да се доверя. (тези хора просто не вярват в силата на подсъзнанието и на увеличаване на енергийните нива в тялото)

toni_bonboni
10th November 2009, 10:14
Най - важното според мен е, че диетите му (макар и да не са негови, а на Бари Сиърс) наистина действат и са помогнали на доста хора. Лично аз не съжалявам, че съм ходила при него.

Мария, а при тебе какъв е случаят? Симеонов излъгал ли те е нещо? :?

niki75
11th November 2009, 15:37
С мен докторът винаги е бил много любезен. :D Даже наскоро му писах в скайп и той ми отговори.

Ники, ако искаш, аз разбирам много от Зоната (той прави диети по зоната) и ако нещо не ти е ясно, пиши ми на лични и ще се опитам да ти помогна. :D
Много мило, благодаря!
Въпроса не е в това ти да ми помогнеш, а смятам, че след като Огнян Симеонов се е заел и предлага тази услуга, за която взима пари и обещава за помощ - да го прави а той не го прави.
Просто споделям моя опит с него.

Мария Василева
12th May 2010, 18:07
Нещо, което заслужава внимание: :arrow: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=476650 :idea:

Не вярвайте на самозвани диетолози

Проф. д-р БОЖИДАР ПОПОВ, дмн, председател на Българското дружество по хранене и диететика

Чета, гледам и слушам по медиите “изявите” на самозвани диетолози, каквото е и интервюто на Огнян Симеонов, представен като специалист от посочения бранш.

Едва ли обаче този човек може да бъде смятан за диетолог, след като е завършил спортната академия, а още по-малко да специализира в “ областта на храненето и диетологията”. Специализанти в тази област са само лекари, обучавани по определена програма и полагащи държавен изпит за специалност пред комисия от хабилитирани специалисти. В случая той е излъгал както "24 часа", така и читателите.

Интервюто с този самозванец компрометира както вестника, така и истинските специалисти диетолози у нас и науката за хранене като цяло. Още по-лошо е, че с абсурдните си съвети този човек застрашава здравето на много хора.

По въпроса за опасните е-та в храните ще попитам този господин наясно ли е, че всички тези технологични добавки са тествани, изпитани клинично и са официално разрешени в ЕС като безвредни?

С коментарите си за хлебната мая този “диетолог” показва пълна некомпетентност и невежество по елементарните физиологични процеси в организма.

Аз вярвам, че повечето хора, прочели това интервю, са по-добре информирани и по-образовани от този “диетолог”. Опасявам се обаче, че и много хора ще му повярват и ще започнат да се въздържат от консумацията на някои продукти, които, уверявам ви, с много редки изключения, не представляват риск за здравето.

sarfios
12th January 2011, 01:02
За мен той си оставя специалист, защо ми помогна не само да сваля килограмите които исках, но и да си изградя хубава философия за храненето като цяло, а също така и да изградя хубаво тяло. Така, че да той е специалист за мен, не ме интересува какво е завършил особено, ако е учил в България защото на лице са хилядите "висшисти" които са на нивото на малоумието, но това разбира се са мой уводи, който не иска може да отиде в 33 в студентски град и да се убеди сам. Пък да не говорим, че в НСА с много по-хубави тела. Наистина може да не вярвам в тези пунктуационни неща които твърди или другите по-фантастични неща, които според мен работят повече на само-убеждението.

Както и да е потърсих тази тема не зареди този коментар, а за да питам някой пази ли листа с препоръчителни храни? Че го загубих, а съм загубил контакт с диетолога.

Мария Василева
12th January 2011, 08:38
Както и да е потърсих тази тема не зареди този коментар, а за да питам някой пази ли листа с препоръчителни храни? Че го загубих, а съм загубил контакт с диетолога.
Е как да ти повярвам, като и тука, и в бг-мамата си стоят листите с менютата ... и контактите му. :) И двата форума се индексират мого добре и излизат на първите места с Гугъл.
После ще ти отговоря на другото, че сега нямам реме.

apoklistika
12th January 2011, 11:53
Нещо, което заслужава внимание: :arrow: http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=476650 :idea:


За съжаление тоя доктор е типичния пример за кон с капаци.
Ако за това интервю става въпрос, прав е в 90% от написаното, особено за е-тата и маята.
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=472520
И мен преди време ме издразни заради това, че се изявява малко като откривател на топлата вода, ама всъщност човека е добър търговец и никой не може да го обвинява за това, че е намерил начин да си изкарва парите от балъци, които иначе биха могли всичката тая информация да си я набавят безплатно от интернет, при това може би дори по- качествено :idea: щото в момента от него я получават изкривена през неговата призма (като например глупостите му за това колко по- здравосолвно е да ядеш само плодове и да си вегетарианец... разбираш ли, плодовете никога не могат да са генно модифицирани, нито пък да има канцерогенни съставки в тях, плодовете растат изолирани от нашия замърсен свят :lol: :lol: :lol: )

sarfios
12th January 2011, 22:57
Не знам, някак си трябва да ми повярваш, че няма зла конспирация в мнението ми. Да видях темата в BG-Mama, но като видях, че е хмм.... амм... 42 страници леко се отказах, а тази тук прегледнах отгоре отгоре в търсене на листа в скоби. Както и, ако някой го има може да ми пейстне тук ще съм благодарен, а аз междувременно ще прегледам форума на bg-mama.

bebs_
11th February 2011, 19:57
Някой знае ли сега колко взима за преглед,а не преди 2-3г.?!

vansss
14th September 2011, 12:19
някой знае ли защо всичката информация в нета за Огнян Симеонов е от 2007,2008,2009 и след това нищо? дали работи още и къде?

petia_abs
30th July 2012, 22:29
Промени мнениеИзтрий мнениеДокладвайОтговори с цитатRe: Д-Р ОГНЯН СИМЕОНОВ
от petia_abs на 29 Юли 2012 16:55

Здравейте и от мен Имам изготвен режим от Огнян Симеонов и днес ми е 3 ден от режима. Той ми каза, че още на 3 ден трябва да има резултат при мен и утре ще видя .Ха дано да има едно минусче, ако има някой, който е на този хранителен режим нека да сподели как е при него Успех на всички знам , че е трудно , но не и невъзможно. А инче имам му скайпа, но и тел., които са в нета са си същите. Skypa mu e- dietolog