PDA

View Full Version : овлажняване на влагалището


Dani84
8th January 2008, 12:50
някой знае ли някакви хапчета или нещо такова за овлажняване на влагалището по време на секс...освен глайтгелен

Sunflowera
8th January 2008, 14:35
По принцип влагалището би трябвало да се самоовлажнява достатъчно и дори предостатъчно понякога :oops: при сексуална възбуда, при любовна игра и съответно секс. Ако това не се случва, то или дамата не е достатъчно възбудена или има някакъв физиологичен проблем. Подават се различни видове овлажнители, на силиконова или на водна основа, със загряващ ефект, забавящи или само овлажняващи. Има ги в секс шоповете, а тези на DUREX дори в супермаркетите при презервативите. Успех !

Dani84
8th January 2008, 15:05
проблема не е в мъжа със сигурност..проблема е в мен..но незня точно какъв..значи да търся овлажнител на Durex ,така ли

Magikka
8th January 2008, 15:34
Има и в аптеките....аз си взех някакъв на Глайтгелен или нещо такова.... Не знам защо, но и аз някак "изсъхвам" бързо.... :(

Dani84
8th January 2008, 16:47
Глайтгелен го знам то е мазило..ама аз питах дали няма нещо дето се взима преди секс или пък през деня нещо като хапче... :roll: :2040:

Celine
8th January 2008, 17:19
Консултирай се с гинеколог - иначе овлажнители има в аптеките .

Rali_
9th January 2008, 22:47
Този на Дурекс е доста добър

estrella
10th January 2008, 08:15
Няма хапчета за овлажняване. Вземи си лубрикант, мацките ти препоръчаха на Дюрекс, аз се присъединявам. Защо пък точно хапчета :roll:

Dani84
10th January 2008, 10:16
благодаря ,ще го пробвам....иначе сега ползвам Глайтгелен .... :idea:

Dimitroff
10th January 2008, 11:35
проблема не е в мъжа със сигурност..проблема е в мен..но незня точно какъв..значи да търся облажнител на Durex ,така ли

Блажиш ли, попадиьо, блажиш лиии ?? :lol:

Dani84
10th January 2008, 14:53
ех Dimitroff не даваш човек да обърка буквите :)

Dimitroff
10th January 2008, 20:08
ех Dimitroff не даваш човек да обърка буквите :)

Това брой ли се за свалка сега? :wink:

Акупунктурист
10th January 2008, 23:15
Ако влагалището понякога при някои случаи не се овлажни, може да се използват съответни гелове, което е местно лечение.
Ако обаче вие имате тенденция към сухост във влагалището, то проблема е на органно ниво и той трябва да се лекува по-цялостно. Това може да се постигне чрез билколечение, акупунктура (игли се слагат на рефлексогенни точки по крайниците), и др. алтернативни методи.

Dani84
11th January 2008, 13:24
може ли да стане нещо сложно ако се ползва гел всеки път...мокро е но като че ли не достатъчно..затова го ползвам..Та въпроса е може ли да настъпи усложнение....И другото което искам да попитам е при гинеколог ли трябва да отида

margarita_ilieva
16th January 2008, 10:47
Преди 4 години имах същия проблем - сухо влагалище, което много ме притесни, имайки впредвид че при мен е точно обратното, дори понякога прекалено. Тогава отидох на лекар и той ми каза, че е на нервна почва, а тогава наистина имах много притеснения. Каза ми да си купя глайтгелен. Така или иначе не си взех, но след няколко седмици от самосебе си се оправих, може би не съм мислила прекалено затова или пък беше заради новото гадже :2039: , не знам.
От тогава не съм имала този проблем. Но мисля, че наистина е на психическа основа. :2045:
Едва ли би могло да доведе до някакъв проблем използването на овлажнители, нали за това са създадени, да отстраняват проблеми, но все пак може да се консултираш с лекар или фармацевт.

Акупунктурист
16th January 2008, 14:59
Да, една от причините за сухост във влагалището може да е психическа, но има и още няколко причини, и затова именно използването на локални овлажнители върши работа за момента, но то не лекува причините. И за последните има лечение, но зависи доколко това за вас е приоритет.

Dani84
16th January 2008, 15:06
сИГУРНО ТОВА ЧЕ правя секс често (всеки ден) оказва влияние..По рядко май по-добре :)

margarita_ilieva
16th January 2008, 15:19
може би, да, не знам. На мен, лично, всеки ден не ми е до секс. 4-5 дни в седмицата са ми предостатъчни, ама то "който си го може, си го може" :bravo:

Dani84
16th January 2008, 15:21
Е разбира се,някой път всеки ден втръсва
По точно в умерени граници по добре и за връзката
Ама когато се е случвало да правим скс по рядко..При отсъствие на едниат,тогава нямам проблем и не ползвам Глайтгелен

Dimitroff
16th January 2008, 15:23
Е разбира се,някой път всеки ден втръсва
По точно в умерени граници по добре и за връзката
Ама когато се е случвало да правим скс по рядко..При отсъствие на едниат,тогава нямам проблем и не ползвам Глайтгелен

Аз да си питам...ти с кво се занимаваш?

ratamahatta
16th January 2008, 15:36
мене ако питаш се занимава да угажда на приятеля си :wink:
ами при положение, че всеки ден практикувате........дали не претупвате малко игричката преди скса.....то неможе от врата, за краката и отдолу да си "гьолче" :wink:

Dani84
16th January 2008, 15:41
Не е заради него,
и мен ме боли понякога
Н е е достатъчно комфортно без мазило

Dimitroff
16th January 2008, 15:41
мене ако питаш се занимава да угажда на приятеля си :wink:
ами при положение, че всеки ден практикувате........дали не претупвате малко игричката преди скса.....то неможе от врата, за краката и отдолу да си "гьолче" :wink:
Права си, макар аз друго да имах предвид :twisted:

Dani84
16th January 2008, 15:42
хубаво е да споделиш какво си имал предвид все пак :)

ratamahatta
16th January 2008, 15:43
абе най-добре отиди да си направиш един профилактичен преглед и се консултирай с генеколог :wink:

ratamahatta
16th January 2008, 15:43
хубаво е да споделиш какво си имал предвид все пак :)
не ти трябва :wink:

Dani84
16th January 2008, 15:47
Ами с какво се занимавам,в този форум има ли такава тема Кой с какво се занимава та да се включа и там...
Аз като на всяка манджа меродия

:lol:

Mena
16th January 2008, 15:53
Ами с какво се занимавам,в този форум има ли такава тема Кой с какво се занимава та да се включа и там...
Аз като на всяка манджа меродия

:lol:
И тук може:
http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4372&highlight=%E1%FA%E4%E5%EC+%EF%EE%EB%E5%E7%ED%E8

Dimitroff
16th January 2008, 16:12
хубаво е да споделиш какво си имал предвид все пак :)

Ще ми отговориш ли на въпроса?Как си запълваш дните?С какво се занимаваш?

Dani84
16th January 2008, 16:14
да на другата тема ,дето МЕНА прати линк

Dimitroff
16th January 2008, 17:41
:cool:

еМ ДжИ
16th January 2008, 17:56
мене ако питаш се занимава да угажда на приятеля си :wink:
ами при положение, че всеки ден практикувате........дали не претупвате малко игричката преди скса.....то неможе от врата, за краката и отдолу да си "гьолче" :wink:

Може,може - аз само като се сетя за приятеля ми ставам "гьолче" :oops:
Според мен зависи от човека - с някои е неустоимо, с други - сухо...

Rusalka
22nd December 2008, 18:36
Ползвала съм само синия лубрикант на durex, но адски ми пареше.
Сега искам да си взема пак, но не знам какъв. Кажете ми, вие от кой сте доволни?

Solver
22nd December 2008, 18:41
Аз съм естествен овлажнител, ако трябва ще присъствам на половия акт, така отстрани, само и само да ме гледате и да се овлажнявате както трябва :lol:

Rusalka
22nd December 2008, 19:10
И кое му беше смешното? Или просто не си пораснал за такива теми и въпроси.

Solver
22nd December 2008, 19:27
Защо винаги трябва да е смешно, сериозно говоря, това е сериозен проблем, аз давам решение, което ще реши проблема. Моля без лични нападки, опитваме се да проведем сериозна дискусия :cry:

ледено_sЪrце
22nd December 2008, 20:00
Може,може - аз само като се сетя за приятеля ми ставам "гьолче" :oops:
Според мен зависи от човека - с някои е неустоимо, с други - сухо...
И с мен е така. :D Но досега не мога да кажа, че чак сухо е било, защото преди това съм си преценила донякъде какво ще е преживяването с човека...засега не ме е заблуждавала женската интуиция. :lol: