PDA

View Full Version : Хайде на диета!


kristina99
10th January 2008, 19:08
Здравейте на всички от форума! :new_user:
Искам да дам начало на нова тема, където всеки да споделя каква диета прави, спортува ли и после да отчитаме резултатите!
Дайте ми кураж момичета! :1203:
Сама не мога да се справя!
Успех на всички диетуващи! :2015: [/b]

ледено_sЪrце
10th January 2008, 19:21
Здравей, Криси!
Добре дошла във форума!
Наистина човек има по-голяма мотивация, когато знае, че е подкрепян и има други хора със сходни проблеми. Ти каква диета спазваш, спортуваш ли и какви са ти целите?

kristina99
10th January 2008, 20:09
Здравей ледено сърце! :1201:
благодаря ти за отговора!Аз прилагам режима на Огнян Симеонов/от скоро, въпреки че преди няколко месеца ходих при него/. Надявам се този опит да е успешен!
А за спорта пак същото - отдавна се каня да избърша праха от колелото в къщи и да започна :2006:
но и това ще стане! :2004:

Charlotte
10th January 2008, 20:53
Здравейте.И аз се включвам към отбора на диетуващите!Не се подлагам на точно определен режим-диетата ми е нещо средно между Японското чудо и тази на д-р Байкова...Уж съм на диета от миналия четвъртък,обаче вчера сгафих доста с една баница и един ориз...така,че от днес наново...Отделно правя упражненията от касетите на Синди Крауфорд.Целта ми е до края на месеца да съм към 10 кг отдоло,защо не и повече...

kristina99
10th January 2008, 21:17
Здравей и добре дошла!
Аз също сгафих вчера доста, но се надявам вече да не го правя!
:1252: и аз искам до края на месеца да сваля 10 кг. Пък след това още малко!
Успех ти пожелавам и скоро да се похвалим с добри резултати!
Твоята цел каква е : колко искаш да свалиш и колко си сега?

Charlotte
10th January 2008, 21:28
Ами значи искам да сваля около 15 кг.В момента съм много-78-80 кг(много звучи,обаче аз съм висока и едра)и смятам,че 65 кг ще изглеждам перфектно.

kristina99
10th January 2008, 21:46
Аз искам също толкова да сваля. След като ходих при Симеонов,започнах да прилагам режима - имаше ефект,но след една седмица го зарязах /да ме питаш защо/ и сега не само че не отслабнах ами и качих. Ако мога да отслабна с 17 кг ще е супер.
Но сега си давам кураж. В понеделник ще се отчетем.Дано имам много свалени килограми!!!

ледено_sЪrце
10th January 2008, 21:55
Аз пък съм зациклила на 53-54 килограма от много дълго време. Миналата зима бях напълняла доста и стигнах до 60, но с времето и горе-долу регулиран режим успях да ги сваля. На мен ми се иска до бала да съм под 50 килограма и да си стегна тялото. :roll:

kristina99
10th January 2008, 22:01
А спазваш ли някакъв точно определен режим?

Gavr1
10th January 2008, 22:04
Винаги ми се е искало да бъда под 60 кг, но никакъв резултат! :girl_cry:
А когато някой ми каже аз съм на диета много се дразня. Това е първото нещо, което пречи на човек да отслабне! "Хайде на диета!", колко надъхано звучи, но всъщност това ще е поредната тема в този форум, в която ще си обясняваме и издаваме издънките, и ще се оправдаваме - ама този имаше рожден ден, онзи празнува годишнина и т.н. Не се прави така...трябва да се стараем да се храним здравословно и най-важното да не прекаляваме! :girl_eat: Когато нещо ни се яде - да си вземем, но не да му се нахвърлим все едно не сме яли от една седмица. Просто си избираме един ден от седмицата, в който си казваме "Днес ми е позволено да си хапна сладко!", това няма да ни навреди. Но "Аз съм на диета", звучи заучено и изтъркано, а "Аз се храня здравословно!"... :2004:

kristina99
10th January 2008, 22:07
А спазвала ли си някога някакъв режим? Защо не се получава?
Аз съм пробвала известно време с така нареченото здравословно хранене и нямаше резултат /поне при мен/.

Gavr1
10th January 2008, 22:11
А спазвала ли си някога някакъв режим? Защо не се получава?
Аз съм пробвала известно време с така нареченото здравословно хранене и нямаше резултат /поне при мен/.

Какво значи за теб здравословно хранене, не е ли точно това - да хапваш полезни неща и същевременно, ако имаш кф за сваляне да сваляш. А не да бъдеш на диета - сиреч да гладуваш и да се лишаваш - да свалиш няколко килца и после да си ги натрупаш даже с лихвата!

Висока съм 180 см, за това ми е малко трудно да свалям килца, Тренирам, което също е предпоставка, за това че не мога да сваля, Просто иам здрави крака, а нали знаеш, че мускулите тежат повече! :wink:

kristina99
10th January 2008, 22:16
Понякога нещата се разминават - аз също искам да ям полезни неща,но не ги обичам. Мъчение е за мен да ям салати и плодове. А с хапване на торти и пици не се отслабва. Така че трябва да се огранича.
Поне за мен това е решението.
И те поздравявам за това че тренираш! :2050:

cristiano7
10th January 2008, 22:16
Висока съм 180 см, .....

браво...хубав ген :D

Gavr1
10th January 2008, 22:19
За тренирането да и аз се поздравявам, ала за 180-те сантиметра- неее!

А колкото до тортите, когато ти се дояде хапни едно парче, никой не е каза, че трябва да ядеш цялата торта. А без салати и плодове няма как да стане работата, вече си го осъзнала! :wink:

kristina99
10th January 2008, 22:27
Да, осъзнах го!
Затова опитвам да ям това!
И на тортата ще и дойде времето! :2020:

Gavr1
10th January 2008, 22:34
Успех тогава, в отслабването! :2043: :2035:

Engel
11th January 2008, 00:06
Целта ми е до края на месеца да съм към 10 кг отдоло,защо не и повече...
:2005: :2005: :3000: :3000: :2023: :2023: :2023:

ледено_sЪrце
11th January 2008, 00:11
Това беше грубичко. :lol:

kristina99
11th January 2008, 09:08
Добро утро на всички! :1259:
Приятен и диетичен ден на всички! :wellcome:

Bambalina
11th January 2008, 11:20
Добро утро... Кристина... А какъв точно режим на хранене искаш да спазваш?

kristina99
11th January 2008, 11:27
Спазвам режим направен от Огнян Симеонов!

Gavr1
11th January 2008, 17:49
Това беше грубичко. :lol:

Грубичко или не...това си е самата истина!!! :roll: :300:

ледено_sЪrце
11th January 2008, 19:59
Така си е, но всеки в началото на своя опит с диети си поставя нереалистични цели. Аз преди също бях така - нетърпелива да сваля килограмите и прекалено щастлива след това, за да мисля за запазването им. Сега се надявам до бала си да съм свалила около 5 килограма и не знам дали ще може да стане със здравословен режим и умерени тренировки, а за края на месеца на повече от -1 или -2 килограма не мога и да си мечтая. :lol:

scorpion_f
11th January 2008, 20:12
А защо никой до сега не е отварял темата за въглехидратната ротация?Това е най-добрият и ефикасен начин за чистене на мазнини :wink:

Mena
11th January 2008, 20:27
Ти вече я отвори тази тема, защо не я продължиш?

ледено_sЪrце
11th January 2008, 20:31
Да, ще ми бъде интересно да разбера какво означава. :?:

scorpion_f
11th January 2008, 22:22
Общо взето за да не обяснявам,а и за да не сгреша някъде с нещо ето ви точен линк за въглехидратната ротация или т. нар въглехидратно въртене.Информацията е доста изчерпателна и добре оформена.
http://www.bb-team.org/articles/1575/
http://www.bb-team.org/articles/1569/
Това е инфо за видовете телесни типове,ще ви е нужна за по-добра представа.
http://www.bb-team.org/articles/1472/
http://www.bb-team.org/articles/1048/
Знам че има доста за четене.Полезно е всичко та дори и да не я спазвате за инфо.Но както всеки режим и този си има своите недостатъци.Неказвам,че е съвършен,но се смята за най-добрия начин за чистене на мазнини и същевременно запазване на мускулна маса.

ледено_sЪrце
11th January 2008, 23:52
Леле, за пръв път го виждам тоя режим. :shock: Аз не мисля, че бих могла да го спазвам... :? Не съм много сериозна по точно разграфените диети.

Engel
13th January 2008, 13:43
Някои може ли да ми каже кой храни спадът към бързо-усвоимите от организма въглехидрати, че не съм много на ясно. Иска ми се да ги знам и да наблягам повече на тях,когато ям въглехидрати. За шоколада знам отдавна че е бърз въглехидрат :1252: :1231:

scorpion_f
13th January 2008, 14:13
Ами всички захарни изделия + захар и сладките плодове са бързи втглехидрати т.е. бързо се освочват от организма,в повечето случаи са ни почти ненуни и не са източник на енергия(за по-дълъг интервал от време)Бавните въглехидрати са хлябът,оризът,картофите,ов сените ядки тестените изделия(които не съдържат захар)леща,бобовите,цареви ата...Те се освояват по-бавно от организма,източник на повече енергия,но ако не се освоя от организма напълно те се превръщат в мазнини.

ледено_sЪrце
13th January 2008, 17:43
Защо искаш да ядеш от бързите? :shock:

scorpion_f
13th January 2008, 19:11
Ами явно си мисли,че като яде от бързите няма да пълнее,защото бързо се освояват от организма,но аз за това я оставих да види кое е по-добре за нея :wink:

Sun_Shine
14th January 2008, 11:00
:shock:

kukli4ka
14th January 2008, 11:36
Исках да питам какв осе случва след като спреш да се храниш по режима на О.Симеонов какво се получава?Или е за цял живот?

Engel
14th January 2008, 11:51
Ами явно си мисли,че като яде от бързите няма да пълнее,защото бързо се освояват от организма,но аз за това я оставих да види кое е по-добре за нея :wink:
Искам да знам кой са , за да мога да си ги позволявам вечерта и като легна да спа да не ми е тежко и да знам , че са се усвойли от организма ми за 2-3 часа.

scorpion_f
14th January 2008, 12:01
Ами в такъв случай ябълката,грейпфрута и портокала мисля,че са най-добрия вариант,както и салатите(без зеле,и тези зеленчуци които имат скорбяла)

Charlotte
14th January 2008, 22:03
Диетата днес я прецаках...Уж щях да съм на Дюкан,обаче...китайски домашно проготвен ориз...Както и да е...Започвам от утре...Имам въпросче...мога ли да ям горчица,когато съм на Дюкан?

Ordy
15th January 2008, 10:15
Диетата днес я прецаках...Уж щях да съм на Дюкан,обаче...китайски домашно проготвен ориз...Както и да е...Започвам от утре...Имам въпросче...мога ли да ям горчица,когато съм на Дюкан?
Само ако не съдържа сол и захар.Трудно се намира такава, наистина, но има.Ако толкова ти се яде горчица, гледай внимателно етикетите.

amelipulen
15th January 2008, 10:42
Здравейте,от вчера съм на Японско чудо.Искам да издържа целия 24 дневен режим,стискайте палци!Малко са ми проблем тези яйца :? Висока съм 176см. и тежа 74кг. ще пиша какъв е резултатът след 2-3дни спазване на тази диета :D

new_lady
19th January 2008, 00:38
Здравейте! Току що се регистрирах във форума и искам да ви разкажа за моите "ядове". На диета съм от 13 дни и смея да кажа че се справям доста добре, а до сега не съм имала воля за нищо подобно. Имам много за сваляне за това смятам да продължа да я спазвам много време. Не е някаква точно определена диета просто се ограничавам от нещата, които смятам че са ми излишни-сладко, хляб и газирано, ям повече плодове и салатки и за 13 сни съм свалила 4 кг. Не е кой знае какво, но за мен е нещо тъй като имам да свалям още... :oops: 12. Е, това е пожелайте ми успех :)

zoe jane
19th January 2008, 00:50
Еха, браво на теб. Разясни малко по-подробно какво точно ядеш за един ден да кажем? Ще ми бъдеш от голяма полза. :)

kristina99
19th January 2008, 10:45
Здравей и успех в диетата!
Много свалени килограми от тук нататък!не се отказвай!!! :1203:
:2019:

Gavr1
19th January 2008, 11:00
за 13 сни съм свалила 4 кг. Не е кой знае какво, но за мен е нещо тъй като имам да свалям още... :oops: 12.

Първо поздравления за волята, която имаш и за това, че си свалила 4 кг. Казваш, че не са много - това не е вярно. Свалила си ги много добре, не е хубаво да ги свалиш за 1 седмица, както си мислят някои хора и след това за 1 седмица да си ги върнеш с лихвите. Продължавай и не се отказвай.
Аз от 2-3 дни също се опитвам да се храня здравословно (не съм на диета) и се чувствам много добре. Изчезнаха и проблемите с нередовния стомах. Не ям сладко, газирано не съм слагала в устата си сигурно от 2 години, а колкото до хляба хапвам по 1-2 филиики за закуска или обяд - не бял разбира се. Препичам си го и става бижу.

Успех на всички отслабващи! Успех и на мен в постигането на добра фигура за бала! :2024: :girl_dance: :girl_in_love:

new_lady
19th January 2008, 11:02
Благодаря за милото посрещане :) Ами за 1 ден...значи всеки ден задължително закусвам зърнена закуска с обезмаслено прясно мляко, на обяд ям различни неща-салата (домати+краставици) или пилешка пържола на скара, риба и др. (без хляб и без гарнитура). Следобяд ям плодове и вечерта (най-късно 6-7ч.) пак хапвам нещо от рода на салатка и така. :) Звучи малко, но между храненията като ям плодове и като се наливам постоянно с вода изобщо не може да се каже че гладувам :) даже се чувствам много добре. А в началото пиех и зелен чай за малко прочистване на токсините :cool:

Engel
19th January 2008, 11:34
Може би на обяд трябва да сложиш салата (домати и краставици) + пържола, а не ИЛИ пържола на скара. Вечерта може да се ограничиш само със салатата и ако почувстваш вълчи глад по-късно.. може да хапнеш грейпфрут. Успех :1231:

Gavr1 и аз имам бал тази година! :1203: На мен целта ми е 4-5 кг. някъде до май месец. Твоята колко е ? :1231:

ледено_sЪrце
19th January 2008, 11:53
Engel, и на мен това ми е целта, но аз се изложих напълно тая седмица. :cry: Ти спортуваш ли нещо?

Engel
19th January 2008, 12:04
Училището ми е на едно от тепетата в Пловдив... изкачването и слизането по 2-3 пъти на ден ако се брой значи спортувам :3000: Няма да е лошо тази седмица да се мръдна до фитнеса (хода 1 път в месеца вече) Мал ШАНС :1252: Между другото има още 4 дни до тегленето трябва да направим нещо "по-така" по диетата. Стегнете се за да имаме мотивиращи резултати за следващия месец :1231: Успех момичета :girl_kiss2:

new_lady
19th January 2008, 15:19
Може би на обяд трябва да сложиш салата (домати и краставици) + пържола, а не ИЛИ пържола на скара. Вечерта може да се ограничиш само със салатата и ако почувстваш вълчи глад по-късно.. може да хапнеш грейпфрут. Успех :1231:


Аз мисля че щом не гладувам и не се измъчвам значи може да ям и само салата ИЛИ пържола. слагам сирене върху салатата и като си изям цяла чиния се чувствам напълно нахранена :cool:

ледено_sЪrце
19th January 2008, 16:20
Engel, или сме в едно училище, или си от Ана Май. За други на тепетата не се сещам. ( аз съм от Търговската )

Gavr1
19th January 2008, 17:48
Gavr1 и аз имам бал тази година! :1203: На мен целта ми е 4-5 кг. някъде до май месец. Твоята колко е ? :1231:

Ами да ти кажа, на мен малко повече ми трябва да сваля. За това сега започвам та да свалям по-бавно, но после да задържа! :wink:
И само да се постопли и да се стопи снегът, започвам и тренировки, така че не се притеснявам особено. Надявам се да издържа! :roll: Не, че толкова се мъча де, изобщо, аз за плодове и зеленчуци човек убивам - много ги обичам и не ми е проблем да си хапвам повече от тях! :wink:

Engel
19th January 2008, 18:17
Ана Май - фризьорство :1207:

ледено_sЪrце
19th January 2008, 18:24
Ето кой ще ми прави прическата за бала. :lol: Е, ти си късметлийка - поне имаш познати да ти ушият роклята, да те гримират, а с прическата сама ще се справиш. :)

Engel
19th January 2008, 19:16
Никога няма да се оставя на някой от училището. В тази професия поне се създават връзки и имам списък с телефоните на най-добрите гримьори и фризьори в Пловдив. Даже вече съм си записала часове при тях, макар, че майка има 2 фр. салона не иска да ме прави, защото е суеверна... не било хубаво. А за роклята все още търся кой да ми я ушие. Ако искаш мога да те свържа с някой фризьор или гримьор ? :1231:

carry
25th January 2008, 23:34
Момичета,един съвет от мен,не си шиите роклите за бала!Отидете ,разходете се ,харесайте си нещо,пробвайте го,за да няма изненадки накрая.Така се получи с мен:))не беше както исках и малко разочарована останах,така че има голямо разнообразие по магазините,пак ще сте уникални,не се притеснявайте:)

new_lady
25th January 2008, 23:51
И аз това бих ви посъветвала, защото със сигурност няма да стане точно така както си я представяте или както сте видяли в някое списание и малко или много ще бъдете разочаровани. Аз понеже съм дебеличка си мислех че ще се наложи да си шия, но и за мен се намери рокля която купих защото ми харесва, а не просто защото ми става :lol: даже не се налагаха корекции (само рязахме деколтето да е по-голямо :cool: )

secretk
25th January 2008, 23:54
aз пък съм нa друго мнение :)
моятa рокля си я хaресвaм до ден днешен, първо никой нямaше кaто мойтa, дори кaто моя плaт и цвят, беше шитa за мен и ми прилягaше точно.
имaх 5 проби , докaто си я вземa, в крaйнa сметкa си плaщaш и се съобразяват :)
a и е до вкус, aз готовa не могa дa си хaресaм, имaм много специфичен вкус :)