PDA

View Full Version : За прекомерното навличане...


niki_igra4a
10th January 2008, 20:57
Хубаво ли е според вас навличането с много дебели дрехи през зимата?Аз съм страшно зиморничав и се увивам много винаги - нормално ли е и как влияе на здравето?

Dimitroff
10th January 2008, 21:00
Никак! Обличаш се-здрав си.Не се обличаш - боледуваш.
За подробности

AG или 144 :cool:

Gavr1
10th January 2008, 21:13
Хубаво ли е според вас навличането с много дебели дрехи през зимата?Аз съм страшно зиморничав и се увивам много винаги - нормално ли е и как влияе на здравето?

Ами хубаво е поради две причини. Първата е и по-важната, за да не настинеш. Всеки обича да показва плът, но в това време не е много препоръчително, а и никой не е казал, че трябва да се навличаш...обличай се, колкото да не ти е студено! И втората причина е, че когато сме леко облечени през студеното време, тялото ни отделя мазнини, които предпазват тялото от измтъзване и така качваме някое и друго килце! :wink:

niki_igra4a
10th January 2008, 21:32
Преди няколко години не се навличах чак толкова и настивах много често - 4-5 пъти за една зима!А откакто се навличам много настинките са съвсем рядко вече.Мисля,че добре ми се отразяват дебелите дрехи.Колкото и дебело да се навлека обаче,все ми е студено особено на крайниците.Тялото ми е свикнало да е с много дебели дрехи и ако се облека по леко се чувствам ужасно.Дано това изнежване не е вредно за здравето.

Gavr1
10th January 2008, 21:38
Е то не само при теб е така. Аз например съм много зиморничева и ако изляза малко по-леко облечена от обикновено и веднага настивам. За това да си се обличаме, пък има и време, когато дрехите не са ни толкова необходими! :wink:

ледено_sЪrце
10th January 2008, 21:52
То и аз нямам друг избор освен да се навличам, защото нещо хич ме няма с оросяването на краиниците. Иначе си е до навик - моят съсед спи на отворен прозорец в това време, но си е кален от малък. :lol:

Gavr1
10th January 2008, 21:55
То и аз нямам друг избор освен да се навличам, защото нещо хич ме няма с оросяването на краиниците. Иначе си е до навик - моят съсед спи на отворен прозорец в това време, но си е кален от малък. :lol:

Защо ли всичко това ми е толкова познато. Аз спя с чорапки, защото дори нощем под юрганчето ми ми е студено! :1252: Абе, което си трябва си трябва! :2035:

ледено_sЪrце
10th January 2008, 21:56
Е, на мен рекордът ми беше 3 чифта тая зима, но гледам да намалям бройката. :lol:

Gavr1
10th January 2008, 21:58
Е, на мен рекордът ми беше 3 чифта тая зима, но гледам да намалям бройката. :lol:

Това определено не ми се е случвало, но съм спала с търлъци! А и тая зима ебаси студа дето докара! :sick_and_cold:

Dimitroff
10th January 2008, 21:58
Пробвайте да спите с мъже вместо с чорапи :cool:

niki_igra4a
10th January 2008, 22:02
Мен не са ме калявали изобщо като малък,майка ми ме е навличала зверски,след това в пубертета зъзнех и стисках зъби и ето че вече се навличам по дебело от всички - винаги се увивам с дебел шал,на носа го слагам даже два пъти увит,задължително нося шапка и ръкавици...а през нощта спя с дебела блуза,вълнени чорапи,завивам се с огромен юрган...дали има някой по зиморничав от мен се чудя?май няма!

Gavr1
10th January 2008, 22:05
Пробвайте да спите с мъже вместо с чорапи :cool:

Е то две винаги е по-добре от едно, но не всеки път става! :wink:

cristiano7
10th January 2008, 22:14
аз ходя леко облечен през зимата, просто защото няма как да ми стане студено....понеже вървя с доста висока скорост се затоплям, на работа съм на топло, в къщи на топло, като излезна на заведение и там е топло...няма смисъл от навличане с пуловери, блузи и т.н. А и ако се наложи да се съблечете или да ви съблечат бързо, няма да имате проблем ;) ...човек не знае в каква ситуация ще попадне :twisted:

Gavr1
10th January 2008, 22:18
аз ходя леко облечен през зимата, просто защото няма как да ми стане студено....понеже вървя с доста висока скорост

:3000: Ти направо летиш тогава, как вървиш в тия поледици?! :2014:

cristiano7
10th January 2008, 22:23
еми слагам кънките и :3000: ....поледицата тук в Стара Загора трая малко и тогава внимавах....но иначе като не е заледено, като включа на 6 скорост...не си спомням някой да ме е задминавал :) мигачът ми е постоянно включен :idea:

Gavr1
10th January 2008, 22:35
Поздравления тогава на Старозагорци, оправна им е работата там. Въпреки всичко си е добре с пуловер и якенце! :wink:

niki_igra4a
11th January 2008, 08:26
то в Стара загора може да няма много лед,но в Пловдив всичко се пързаля.Досега не съм падал,макар,че съм овързан много и едвам се движа от дрехи.Дано се постопли вече малко времето,то и в по меко време се навличам здраво,но по друго си е.Направо им се чудя на тези които ходят леко облечени в този студ!

Excel
11th January 2008, 09:47
Е още не е студено , аз поло на врата още не съм си сложила . Но защото на работата има глезли и ако термометъра покаже нещо под 28` значи е студено и се търсят допълнителни печки . Аз съм на гол корем и деколте покрай тях , а за навън дебелоо яке .

petyaaaa
11th January 2008, 11:22
Пробвайте да спите с мъже вместо с чорапи :cool: Добре идея, но неприложима :? Всички пищят "Ама моля ти се, махни ги тия ледени крака от мен!" :roll: И са прави, защото краката ми не са просто студени, а ледени! Дори лятото.

Celine
11th January 2008, 11:25
Кви са тий лигльовци бе ?

Beautiful_
11th January 2008, 11:26
Пробвайте да спите с мъже вместо с чорапи :cool: Добре идея, но неприложима :? Всички пищят "Ама моля ти се, махни ги тия ледени крака от мен!" :roll: И са прави, защото краката ми не са просто студени, а ледени! Дори лятото.
бе те и моите са ледени ама като си ги навра между краката на моя мъж и
знайш ли как се стоплят :girl_haha:

petyaaaa
11th January 2008, 11:32
Пробвайте да спите с мъже вместо с чорапи :cool: Добре идея, но неприложима :? Всички пищят "Ама моля ти се, махни ги тия ледени крака от мен!" :roll: И са прави, защото краката ми не са просто студени, а ледени! Дори лятото.
бе те и моите са ледени ама като си ги навра между краката на моя мъж и
знайш ли как се стоплят :girl_haha:
Ама те и мойте се стоплят :D Борбата е докато го навия да си ги мушна на топло :lol:

Dimitroff
11th January 2008, 11:36
Пробвайте да спите с мъже вместо с чорапи :cool: Добре идея, но неприложима :? Всички пищят "Ама моля ти се, махни ги тия ледени крака от мен!" :roll: И са прави, защото краката ми не са просто студени, а ледени! Дори лятото.
бе те и моите са ледени ама като си ги навра между краката на моя мъж и
знайш ли как се стоплят :girl_haha:
Ама те и мойте се стоплят :D Борбата е докато го навия да си ги мушна на топло :lol:

После почва една друга борба, за едно друго мушване... :wink:

Allure_
12th January 2008, 00:10
И аз съм така,на студ съм много чувствителна.Навличам се,какво да правя.Проблема със студените крайници също не ми е чужд.Полилавяват ми ръцете,хората не ми дават да ги пипам.. :(
Сега съм малко по-добре.Преди ходих при някакъв съдов хируг и той ми каза нямало друг начин,трябвало да ме оперират :shock:
Пия Гинко Прим(ама не съм много редовна).Тази зима обаче има напредък,пак са студени,но поне не ме болят.

ледено_sЪrце
12th January 2008, 00:30
И има ли ефект от тея хапчета? :shock: Аз много се чудех дали да не опитам с нещо такова. :lol: А за каква операция ти е говорел тоя лекар? :?

Allure_
12th January 2008, 00:50
Ето в тая тема съм се оплаквала :) : http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?p=85742&highlight=#85742

За Гинкото,честно да ти кажа,не знам.Пия го когато се сетя.Което не е много често :wink: То се води добавка към храната,така,че нищо не пречи да пробваш.Ето малко повече инфо: http://apteki-optima.com/?cid=86&productID=10190

ледено_sЪrце
12th January 2008, 00:55
Ух, ще взема да го пробвам. Тази зима, честно казано, съм доста по-добре. Една вечер дори спах без чорапи! :lol: Преди някой път слагах ръкавици пред компютъра, но сега го преместих под климатика и в момента са ми топли ръцете, но ми изсъхва гърлото. :?

Allure_
12th January 2008, 01:01
То и моя е точно над компютъра.В момента съм го пуснала на 30 и пак не са ми добре.А тази с която държа мишката е и няколко идеи по-студена :lol:

ледено_sЪrце
12th January 2008, 01:03
Ти си по-тежък случай. :shock: Аз моя сега на 20 съм го оставила, защото след малко ще лягам и ще завра на по-топло, но пък съм с горнище и много дебела жилетка сега. :roll: САМО с един чифт чорапи. :)

Allure_
12th January 2008, 01:05
Като си лягам го изключвам,тогава пък ми става много топло.Няма угодия :lol:

ледено_sЪrце
12th January 2008, 01:09
Не замръзва ли? Моят вчера беше се заледил малко и много тракаше... полудях направо. А аз в училище съм си намерила най-стратегическата позиция - точно до парното и поне там нямам оплаквания ( когато се сещат да ни го пускат де! ) :lol:

eLE
12th January 2008, 01:14
Аз мразя да се навличам и често ходя мн леко облечена , защото иначе не хващат нервите. Дори скоро класният ми каза : Елица, какво си се запролетила? :shock: Много зле тоз човек. И ме накара да се облека. Блузата просто имаше деколтенце... мъничко :)

ледено_sЪrце
12th January 2008, 01:16
Бррр! :lol: Аз както казах по-горе съм изумена от моя съсед, който в това време спи на отворен прозорец. Абе чудех се дали е възможно оросяването да повлияе на цикъла? :roll:

Allure_
12th January 2008, 01:17
Нищо му няма на моя.В училище никога не съм мръзнала така както в университета,там пък какви са икономии.Имаме обаче един фонетичен кабинет,който е много добе изолиран,много съм щастлива като имаме часове в него :lol:

ледено_sЪrце
12th January 2008, 01:26
Ние не сме в самата сграда, а отвън в едни стаи като бараки. Странно звучи, но всъщност са най-хубавите стаи - близо до входа, до стола и е най-топличко. :P Значи не са от това моите проблеми...

Excel
12th January 2008, 05:05
:cool:

ratamahatta
12th January 2008, 06:13
В училище никога не съм мръзнала така както в университета,там пък какви са икономии.
дам и аз си патих от тея икономии.....откарах 2 седмици на антибиотик :(

duska20
12th January 2008, 10:30
И аз съм ужасно зиморничава и не понасям студ. Обличам се много,шапка,шал,ръкавици,де бели палта. Така, че моят съвет, ако ви е студено обличайте се добре.

ледено_sЪrце
12th January 2008, 12:16
Решението е силикон в бюстта . Безотказно действие . Това ти става най-студената област .
А тогава едва ли ще ти каже: "Моля ти се махни ги тея цици от мен!" :lol:

niki_igra4a
12th January 2008, 15:25
при нас парното пари,но в стаята е студено и всички са с якета.А проблема с крайниците е ужасен - само с дълго ходене ги стоплям,друго не помага!слагам 2 чифта дебели вълнени чорапи и пак са ми ледени краката.За ръцете пък още повече...и с крем ги мажа защитен и винаги с ръкавици,но пак са студени.Най обичам да си увия шала хубаво,да го сложа на носа и да дишам топло,много уютно се чувствам така.

niki_igra4a
23rd February 2008, 15:17
Eто,че вече се постопли времето най-накрая,отиде си снегът.И дебелите дрехи почнахме да сваляме,рядко някои още не искат да се разделят с тях.А вие свалихте ли ги вече или чакате още някое застудяване да премине?