PDA

View Full Version : Някоя от вас плащала ли е 3600 евро за Eurosilicon...?!?


gwendoline
12th January 2008, 15:49
Моя позната, която не ползва компютър и Интернет, си сложи 400 сс анатомични импланти Eurosilicon, за които е платила 3600 евро, а по принцип знам, че анатомичните PIP струват толкова). Тези обаче, както й обяснил док, били съвсем нов вид на марката и излезли съвсем скоро на "пазара"... Някоя знае ли нещо повече и предлагани ли са й такива, се чудя...? Поради съображения за дискретност, не искам да споменавам името на доктора, защото най-вероятно всичко е ок. Просто тя ме помоли да разпитам... :?

bimbi
12th January 2008, 16:10
аз платих 3200 преди 2 години при Бояджиев, тъй че като нищо вече да е 3600

gwendoline
12th January 2008, 16:39
аз платих 3200 преди 2 години при Бояджиев, тъй че като нищо вече да е 3600
Там е работата, че никъде по сайтовете не видях такава цена за Евросиликон... затова пуснах темата :? :roll:

Armand
12th January 2008, 20:24
баси майката, 7000 лева...

milena127
12th January 2008, 21:21
Не ми стана ясно- това цената само на имплантите ли е или с операцията :roll:

blanco y negro
12th January 2008, 21:54
Ми ако е вярно, че са пуснали нови видове, цените на старите би трябвало да паднат :girl_haha: обаче аз малко се съмнявам :roll:

gwendoline
12th January 2008, 23:40
Не ми стана ясно- това цената само на имплантите ли е или с операцията :roll:
Тази цена включвала всичко, а иначе имплантите били анатомични 400 сс... :roll:

Rali_
13th January 2008, 00:01
Моите се Евросиликон,но платих 3200 евро.Операцията беше през юни,чудя се дали не започнаха вече да вдигат цените.Като гледам търсенето е голямо... :(

roxy
13th January 2008, 02:12
Хора,мисля че не е от търсенето ,а от докторите.Някои се оказват явно -кожодери.Моята операция беше септември 2007 и платих 2650евро.Докторката ми е със златни ръце,и явно не толкова алчна, колкото колегите си в София.Има една мъдрост "Кокошката кълве зърно по зърно ,и пак става дебела".Така че някои доктори да слезат на земята!!! :idea:

i_ani
13th January 2008, 08:30
roxy,това за "кокошката" беше мн яко :1228: :2043: .А що се отнася до докторката,то и аз май ще се ориентирам към Заякова :!: :!: :!: От Варна съм,а и само добри отзиви чувам за нея :!:

blanco y negro
13th January 2008, 10:54
Да, зависи при кой доктор ги е сложила. Ако е някой от тези алчните, най-вероятно леееко е поизлъгал за да прибере повече парички:lol:

gwendoline
13th January 2008, 11:27
Забравих да кажа, че операцията й е била преди 1 месец. Тези нови импланти били съвсем нови и още не фигурирали в ценоразписа. Ще изчакам някоя и друга жена, която наскоро си е поставила или ще си постави анатомични импланти, преди да раздухам въпроса, защото все пак вярвам, че може да има такава цена. И може да влезе в нечий ценоразпис. Случаят с нея ме заинтригува, защото става дума за уважаван и реномиран хирург все пак...

lux&lux
13th January 2008, 12:27
момичета вчера влизах в сайта на др.Тонев и там пише,че от 01.02.2008год. операцийте ще са с нови цени :cry: някой знае ли нещо по въпроса :roll:

gwendoline
13th January 2008, 12:38
момичета вчера влизах в сайта на др.Тонев и там пише,че от 01.02.2008год. операцийте ще са с нови цени :cry: някой знае ли нещо по въпроса :roll:
Ох, не, но едва ли ще са по-ниски... :?

Excel
13th January 2008, 12:43
Последния път като влизах там , тази операция беше 5000лева . А въпросния лекар , за който говорим не е ли д-р Бояджиев ? Ако е така , просто няма какво да се чудим и изненадваме , той отговаря на тези условия - малък брой операции за сметка на високи цени . Да не забравяме възрастта му . А от видове имплантанти вече не се интересувам , единственото , което знам , че всички се прехвърлиха на PIP , за по-добри търговски условия .

Excel
13th January 2008, 12:54
Относно д-р Тонев - той държеше най-високите цени в П-в , затова аз си казах , че щом има самочувствие да прави това , би трябвало да е и най-добрия там . Но другите лекари го достигнаха до цена и надминаха , за качество на работа - не знам , така че и той може да се е заразил от финансофия пазар . Но имаш ли проблеми и най-добрия специалист първо теб ще обвини , и поведението си ще промени , така че трябва да се радваме , ако сме минали между капките и да ги забравим тези кожодери . Ако се обезобразя при катастрофа , кой ще ми поеме разходите ми е интересно .

Babri
13th January 2008, 13:03
И аз платих 2500 евро миналата година,тъй че явно всеки хирург си определя цените,въпреки че работят с една и съща марка.

roxy
13th January 2008, 13:35
Аз мисля,че нашите доктори си слагат баснословните надценки,те ползват търговски отстъпки при закупуването на имплантите от производителя,но не са се научили горкичките ,че трябва да печелят от оборота а не от надценката!Ако знаете колко много момичета ИСКАТ ,а нямат възможност заради високите цени,да си увеличат бюста.
Искам още да кажа,че до ден днешен като ходя на контролни прегледи не съм платила нито 1 лев,не знам при вас как е?Господ здраве да и дава на моята докторка,и дано и занапред всичко да е наред с гърдите ми :1250:

Babri
13th January 2008, 14:06
И аз като ходя ня контролни прегледи,не плащам и докторката винаги ми обръща специално внимание. А може би търговските отстъпки зависят от броя на поръчваните импланти. И въпреки всичко,наистина има жени,които не могат да си позволят.

adinka
13th January 2008, 15:06
Има мнооооооого жени,които не могат да си го позволят.За съжаление стандарта ни е такъв и с една мизерна заплата не можеш да си платиш сметките и да изглеждаш добре и да се поддържаш,камо ли от тази същата заплатка да задалиш пари за силикон. :evil:

joliy
13th January 2008, 23:42
И аз не съм плащала за контролни прегледи. Би било прекалено, ако и за това искат пари. Истина е, че много жени биха си сложили сикон, ако имаха достатъчно финансови средства, но ,както каза Ади, заплатите са от мизерни по-мизерни!

Stefiela
14th January 2008, 18:58
Тези обаче, както й обяснил док, били съвсем нов вид на марката и излезли съвсем скоро на "пазара"... Някоя знае ли нещо повече и предлагани ли са й такива, се чудя...?
Аз съм с Евросиликон , когато си избирах инпланти докторката ми предложи анатомични , но аз исках кръгли , а разлика в цената на двата вида нямаше . Различните цени зависеха от фирмата производител (Евросиликон , Макган , .....) , а не от вида (кръгли , анатомични ).

Excel
14th January 2008, 21:57
При Евросиликон анатомичните са по-скъпи , но моят хирург не промени цената заради това . Асистентътму се изненада защо анатомично , пък под мускул .

roxy
15th January 2008, 10:01
При Евросиликон анатомичните са по-скъпи , но моят хирург не промени цената заради това . Асистентътму се изненада защо анатомично , пък под мускул .
Моите са анатомични и подмускула,какво е изненадващото?

Excel
15th January 2008, 21:43
И двата вида стоят по еднакъв начин , защото мускула ги присплесква , но анатомичните са по-скъпи . Ама май и ти беше при д-р Тонев ? Той явно държи до съвършенство да направи изкуственото естествено. При анатомичните горната част е по-прилегнала и мускула прави бюстта още по- плавен и плавен ... / :wink: /

roxy
16th January 2008, 00:39
Бъркаш.Моята лекарка е Д-р Заякова,не е Тонев.

isa2005
16th January 2008, 15:46
моя приятелка се оперира миналата година в началото при Н.Георгиев-евросиликон,анатомични,с право на подмяна 3600 евро,но не ми е казвала да са нов вид.Без право на подмяна тогава бяха 2700,а с право 3600.

gwendoline
16th January 2008, 16:02
Без право на подмяна тогава бяха 2700,а с право 3600.
С право на подмяна не бяха ли 3200евро при него? За антомичните де, може и да бъркам... :roll:

Desi82
26th January 2008, 16:50
Моите са евросиликон, анатомични и миналата година, март месец платих за тях и операцията 2500евро при Д-р Заякова. Прави ми впечатление, че цените в София са доста по-високи и не мога да разбера на какво отгоре. :roll:

gwendoline
26th January 2008, 17:15
моя приятелка се оперира миналата година в началото при Н.Георгиев-евросиликон,анатомични,с право на подмяна 3600 евро,
Щом при Н. Георгиев има такава цена - значи приемам, че има такива цени и всичко е ок. Нали аз си се кръстя в тоя доктор и му вярвам... :cool: а иначе що се отнася до цените в Сф като цяло - има такова нещо - по-скъпи са, но... въпрос на личен избор за всяка от нас...

Valenta
27th January 2008, 06:48
Какви са тия цени с право и без право на подмяна?Например протезите на ПИП при подмяна в рамките на 5 години ти ги доставят безплатно.Цената е една и съща с право или без... :roll: Много ми е интересно това...

Ava-ava
27th January 2008, 14:33
Бъркаш.Моята лекарка е Д-р Заякова,не е Тонев.
Имаш ли представа дали Заякова работи и с ПИП импланти?

Stefiela
27th January 2008, 15:59
Имаш ли представа дали Заякова работи и с ПИП импланти?
Миналата година ми предложи Евросиликон , Макган , Ментор.
С ПИП не работеше , но най-добре да питаш нея за по-сигурно.
Ти как си Ава - нослето вириш ли го :girl_dance: :pinkglasses:
(вече дойде ли ред на циците)

Ava-ava
27th January 2008, 20:17
Благодаря, че питаш :D Добре съм, всичко е наред с мен. Имам едни ръбове по носа, които не харесвам, но ще ги обсъдя с доктора и ще видим какво ще каже той.

Иначе да, замислям се и за гърди вече..То аз отдавна съм се замислила, ама за сега го отлагам малко напред във времето :D

Благодаря ти за споделеното инфо! :D

roxy
28th January 2008, 10:52
И аз знам че Д-р Заякова работи с МакГан и Евросиликон,с ПИП-не.

Ava-ava
28th January 2008, 12:08
А дали ако изрично не се поръчат такива импланти няма да ги набави?Как мислите?

Иначе знам,че тя е привърженик на Макган :D

i_ani
28th January 2008, 12:18
Моля ви обяснете ми ,защото изобщо не съм наясно с тия неща -
ПИП или Макган ,кои са по-добри импланти :?:

Ava-ava
28th January 2008, 13:59
Всеки лекар има различно мнение и позиция. Едни харесват ПИП(Н. Георгиев и Тонев, например), други Макган(Заякова, Стоянов)

От отзиви, обаче съм чувала, че макган при подмускулно поставяне се сплескват повече , защото са с по-мека обвивка. Също и, че правят риплинг.

За себе си, съм се спряла на ПИП за сега :D

adinka
28th January 2008, 14:16
Те и ПИП правят риплинг.

Stefiela
28th January 2008, 15:14
А дали ако изрично не се поръчат такива импланти няма да ги набави?Как мислите?
:D
Моята първа консултация беше с др.Тонев той много ми прехвали тогава ПИП и когато отидох на консултация с др.Заякова попитах за тях , тя каза че може да ми сложи всяка марка която предпочета , но тя препоръчва и предпочита Евросиликон и МакГан .
.... и така , като направих избора си на лекар се доверих на неговия избор на инпланти ...
По принцип всеки хирург може да постави такива инпланти каквито желае клиентката , но и всеки си има някои предпочитания :wink:

Stefiela
28th January 2008, 15:27
Моля ви обяснете ми ,защото изобщо не съм наясно с тия неща -
ПИП или Макган ,кои са по-добри импланти :?:
По принцип хирурга трябва да ти препоръча такива инпланти с които най ще се доближиш до визията която искаш . Едни са с по твърда обвивка , други с мека (за по-плавен преход и естествен вид), някои са с широка основа , други с по-висока проекция , има и такива които са специално за лява и дясна гърда (асиметрични)......
На консултацията хирурга преценява какъв начин на поставяне е подходящ за теб и после според твоите желания и очаквания избира вида и големината на инплантите.

gwendoline
28th January 2008, 16:07
На консултацията хирурга преценява какъв начин на поставяне е подходящ за теб и после според твоите желания и очаквания избира вида и големината на инплантите.
Така е, само да добавя, че марката импланти в повечето случаи само ние си я знаем :wink: Важен фактор за избора е и сумата, която сме готови да отделим, защото едни кръгли примерно импланти от различни фирми и на визия и на пипане са горе долу еднакви :cool: , но цената им е различна:примерно за Евросиликон плащаш двойно по-малко отколкото за Макган например... А за някои си има значение цената... :roll:

i_ani
28th January 2008, 17:54
:2015: за мненията ви :girl_kiss2:

junglegirl
29th January 2008, 09:11
....От отзиви, обаче съм чувала, че макган при подмускулно поставяне се сплескват повече , защото са с по-мека обвивка. Тук май аз съм те заблудила/за което се извинявам/,защото и мен дълго време ме лъгаха за това.Оказа се,че не е вярно,само гела е мек/и то Soft touch/,а обвивката дебела и твърда. :)

Ava-ava
29th January 2008, 14:08
....От отзиви, обаче съм чувала, че макган при подмускулно поставяне се сплескват повече , защото са с по-мека обвивка. Тук май аз съм те заблудила/за което се извинявам/,защото и мен дълго време ме лъгаха за това.Оказа се,че не е вярно,само гела е мек/и то Soft touch/,а обвивката дебела и твърда. :)
Да, ама нали ме препрати да чета мнения на момичета, които са с Макган и са с риплинг? Така че явно не си ме заблудила съвсем :roll:

А иначе аз преди исках да си слагам точно Макган и може би поради причината, че уж имало изследвания, които доказвали, че с Макган вероятността за КК е по-малка..По-късно се преориентирах към ПИП, обаче. Но все още нищо не съм решила да правя конкретно, така че имам още време да събирам мнения :cool:

blanco y negro
29th January 2008, 15:26
А Мак Ган нямат ли различна степен на кохезитет на гела? Сегих се, че бях чела в друг форум, че при Евросиликон се срещало повече КК, защото гела съдържал голям процент вода? Как мислите?

diastemma
29th January 2008, 18:37
(Всъщност силиконовият гел не съдържа вода, само силиконови молекули. )

blanco y negro
29th January 2008, 18:56
(Всъщност силиконовият гел не съдържа вода, само силиконови молекули. )
Ясно, много се учудих, защото никъде другаде не съм чела подобно нещо. :D

roxy
29th January 2008, 22:24
А Мак Ган нямат ли различна степен на кохезитет на гела? Сегих се, че бях чела в друг форум, че при Евросиликон се срещало повече КК, защото гела съдържал голям процент вода? Как мислите? :1250: пепел ви на езика

sweety_L
2nd March 2008, 21:50
На мен Заякова ми поиска 3600 евро за импланти с марката Мак Ган. Малко - много, по-добре най-скъпото, така или иначе ще лягам под ножа.
Дано всичко бъде наред само!

sweety_L
3rd March 2008, 09:09
Mдааа, явно тенденцията е цените да вървят нагоре... :roll:

sweety_L
3rd March 2008, 22:30
Да, но при някои и името се заплаща, явно. А, аз така или иначе нямам друг избор - живея във Варна и имам късмет (надявам се да мисля така и след операцията), че Д-р Заекова работи тук. :wink: Мерси за пожеланието, doll! :lol: