PDA

View Full Version : спешен отговор относно хапченцатаа


inka_ood
17th January 2008, 20:46
Интересува ме понеже от скоро пия противозатъчни и не съм много наясно за тях и искам да съм наясно с детайлите... И такам завърших втория цикъл така да кажем на пиене :) 21 хапчета и ми казаха след 5 дни почивка да ги пия пак,но ако не ми е дошъл цикъла трябва ли да го изчакам преди да ги почна или задължително след петия ден да ги почна пак? Аз ги пия от втори ден на цикъла по принцип абеее много сложно с тея хапчета с толкова неща и схеми ама като се налага! :( Моля за спешен отговор! :shock:

Gia
17th January 2008, 21:02
Хапчетата се започват от първия ден на менструацията. След като ги изпиеш всичките 21, би следвало да ти дойде. Започваш следващата опаковка на осмия ден, независимо през кой от тези дни ти е дошло. Точно това е една от идеите на хапчетата-да ти регулират цикъла.

hubavelka
18th January 2008, 01:55
Няма нищо сложно, въпрос на навик.
Точно така, почиваш 7 дни и на осмия започваш нова опаковка.
Ако случайно направиш пауза от няколко месеца като решиш да започнеш отново, почваш пак от първия ден на цикъла, а после караш пак така: почивка 7 дни и на осмия , старт.

pale4ka
18th January 2008, 04:40
Напълно съгласна съм,след като си направиш някаква пауза,когато искаш да запо4неш пак да ги употребяваш трябва пак да запо4неш от първия ден на цикъла си :wink:

inka_ood
18th January 2008, 12:47
Амии пия ги от 5-ти ден,защото така ми предписа професор по кожни заболявания.Фактически ми ги предписаха заради кожата и малки кистички на яйчниците ,каза ми че ще ги пия около 6 месеца,но може и повече.Аз обаче искам да си ги ползвам и по основното им предназначениемно не знам дали така по тази схема важат за това,защото и аз знам че трябва 7 дни почивка и си почвам наново. Но уви каза ми 5 дни освен това след като ги пия от втори ден на цикъла,фатално ли е това за основния им ефект ако да тогава да почвам от първия ли ден мога ли да сменя???? А иначе цикълът ми трябваше да дойде на 20.01 но дойде днес на 18 , а са минали само 4 дни без хапче и ако трябва да ги пия от първи ден не е ли много малко дните без хапче,то дори и утре да ги почна пак не са 5 дни дори а 4 и на петия пия.Миналия месец пак дойде по-рано 2 или 3 дни след като прекъснах напчето и така ме обърква какво да правя честно казано :oops: Имам чувството че нещо бъркам , а като питам някой казва ,че не знае :oops:

Magikka
18th January 2008, 13:03
А тези хапченца нямат ли си упътване :) там всичко би трябвало да пише...ама би трябвало де

inka_ood
18th January 2008, 13:12
Истината е,че не ми обясниха нищо само с 2 думи и това беше! Значи ако съм разбрала правилно само първия месец,т.е. като започваш да ги приемаш за първи път ,почваш от първия ден на цикъла (аз почнах от втория) и след това изпиваш опаковката от 21 напчета и почиваш 7 дни като пиеш отново на осмия ( аз почивам 5 дни) независимо кога ми е дошъл цикъла между тези дни в които не пия!тоест да кажем е дошло ред на втората опаковка ,изпивам я като съм я почнала не пак от първия ден на цикъла а на 8 ден ( в моя случай на 5 ден) ,и след това продължавам да почвам всяка следваща опаковка не от първи ден на цикъла а на 8 ( 5) след паузата. И все пак до сега съм изпила 2 опаковки, днес ми дойде цикъла ,но е само 4 ден без хапче,може ли да изчакам 7 дни и да го пия на 8,т.е. да смена 5 дни на 8 въпреки че 2 пъти съм го пила на 5 днии съм почнала от втори ден на цикъла първия месец,ще загуба ли ефекта до сега?Или другия вариант е да пия днеска от първи ден и да почна отначало и вече да чакам и аз 7 дни както е при другите хора. :roll: Дано все пак не са ми отишли напразно тея два месеца дето съм ги пила така започнала от втори ден и почивка 5 дни!скоро ще отида до лекаря но до тогава не искам да пропускам хапче или да объркам нещо! БЛагодаря на всички,които сте отделили от втемето си ,за да кажете своето мнение! :1246:

inka_ood
18th January 2008, 13:19
"А тези хапченца нямат ли си упътване Smile там всичко би трябвало да пише...ама би трябвало де " -Ами това от упътването не съвпада с това което ми казаха тва е проблема,а човека все пак е професор и знае какво говори поне за такива малки неща детайли.Въпроса е че неговото противоречи на всички останали мнения ии ме обърква така....

hubavelka
19th January 2008, 02:03
Независимо че е професор, може да се е объркал човека... какво пък, случва се.
Аз за първи път чувам за 5 дневна почивка. Защо не отидеш в някоя аптека? Там със сигурност ще те светнат по въпроса.
Веднъж като си установиш паузата, карай си по график, не е хубаво да си бъзикаш хормоните, така организма само се обърква.
А за кои хапчета точно става въпрос, коя е марката?

inka_ood
20th January 2008, 00:18
Марката е Диане 35 и относно цикъла и кожата има наистина страхотен ефект, но си имах и някой странични ефекти и сега си има де но се свиква- повдигането отмина,остана сънливост,превъзбуда и болката в гърдите,която е най-кофти, с килограмите намах проблем. Но заради резултата си заслужава все пак кое лекарство не е вредно важното е ползата да е по-голяма от вредата! :girl_dance: :)

hubavelka
20th January 2008, 06:33
Аз пия Диане от години, тъй че на 100% мога да заявя че почивката е 7 дни.
Що се отнася до болката в гърдите нея ще я има на приливи и отливи.
Хапчето е много добро, аз съм доволна.
Успех.

snejinkata
20th January 2008, 19:23
Аз също съм пила Диането няколко години и всичко по принцип е ок, ама в един момент много ми се сгъсти (като консистенсия) :? цикъла и се наложи да го спра! Но сега пък друг проблем имам - направо си ми закъснява вече 25 дена?? :shock: И тест си правих-няма нищо, но може би организмът реагира по някакъв начин след дългогпдишна употреба на противозачатъчни! Дано да се нормализират нещата!

Мона
23rd January 2008, 21:42
Момичета,
аз съм ветеран в пиенето на хапчетата.Но не смятам,че знам всичко.Не я обърквайте повече.Най-добре е да попита доктора,който и ги е предписал.Все пак малко е безотговорно да и казваме,че професорът се бил объркал.Когато се пият с друга цел,нещата понякога са различни.
Моят съвет е веднага да се отиде при лекуващия доктор и да се пита.Хапчетата не са шега работа,могат съвсем да ти объркат хормоните и после....защо на някой му порастнали мустаци...(пази Боже,де)

snowy
23rd January 2008, 22:23
Хапчетата не са шега работа,могат съвсем да ти объркат хормоните и после....

Абсолютно съм съгласна!

Valenta
10th March 2008, 06:39
Момичета и аз да ви попитам нещо.От първият де на цикъла ми започнах да пия Регулон.Отначало няколко дена едо слабо,ама много слабо кървене се получи,след което започна да се усилва до нормално.Но вече 14 ден ги пия и не спира да ми кърви дори и леко :roll: .Ужас!Излиза,че 15 дена съм в мензис...........и както е тръгнало ще ги докарам цял.За първи път пия ОК и не съм на ясно с това.Предписани са ми от лекар след раждането за контрацепция,но...При вас случвало ли се е това?

sibi
10th March 2008, 08:56
Да, на мен ми се е случвало. Точно така беше - около две седмици. Даже се шегувах, че ако това им е начина да ме предпазят от забременяване - мерси.... Просто отиди да ти ги сменят с други.

Arielle
10th March 2008, 09:22
Момичета и аз да ви попитам нещо.От първият де на цикъла ми започнах да пия Регулон.Отначало няколко дена едо слабо,ама много слабо кървене се получи,след което започна да се усилва до нормално.Но вече 14 ден ги пия и не спира да ми кърви дори и леко :roll: .Ужас!Излиза,че 15 дена съм в мензис...........и както е тръгнало ще ги докарам цял.За първи път пия ОК и не съм на ясно с това.Предписани са ми от лекар след раждането за контрацепция,но...При вас случвало ли се е това?

здравей! Аз съм на регулон и нямам този проблем. Но преди време ми бяха изписали диане 21, и кървях по време на цялата опакповка,и като ми свърши опаковката...ми почна цикълът :lol: оказа се,че тези диане имат много ниска концентрация на хормони, и те са подходящи за момичета с по-висока концентрация, за да има баланс. за това на мен регулонът ми действа супер- високо дозирани хапчета на фона на ниски хормони.. със сгурност един гинеколог би ти го обяснил по-стегнато ,но в общи линии всичко е въпрос на баланс. най- добре ще е ако си направиш пълна хормонална картина (струва към 100 лв, питай личния си лекар), за да не се налага да експериментираш с няколко опаковки различни хапчета;)

Celine
10th March 2008, 17:29
1вия месец , когато започнах контрацептивите и аз бях така. Лекарката ми каза, че е нормално.

Arielle кои хормони са включени в пълната хормонална картина ?

Arielle
10th March 2008, 22:53
Тиреоидни хормони, Prolactin, STH, естроген, тестостерон..- само това имам записано в тефтерчето,аз така и не си направих, така че не знам.. Преди 2 години имаше мн лаборатории, които го правеха. питай личния си лекар, въпреки, че това изследване не се поема от касата :roll: мн съм безполезна. .

Celine
11th March 2008, 09:35
Някой се поемат :) но трябва специален подход, :x хабене на нерви и попадане при свестен човек, който да ти даде инфо за правата ти.
В следствие на предприетите мерки имам спестени около 80-100 лева от изследвания (които минаха по здравна каса); такси по лекари и влошени взаимоотношения с личния лекар. :2035:

Arielle
11th March 2008, 10:03
хахаха :lol: абе с личните лекари си е разправия.. моята още ме гледа накриво за бележките, които и взимах периодично, докато бях ученичка, а сега за всяко направление пуфти се едно носи чували с камъни...

margarita_ilieva
16th May 2008, 06:22
Момичета и аз да ви попитам нещо.От първият де на цикъла ми започнах да пия Регулон.Отначало няколко дена едо слабо,ама много слабо кървене се получи,след което започна да се усилва до нормално.Но вече 14 ден ги пия и не спира да ми кърви дори и леко :roll: .Ужас!Излиза,че 15 дена съм в мензис...........и както е тръгнало ще ги докарам цял.За първи път пия ОК и не съм на ясно с това.Предписани са ми от лекар след раждането за контрацепция,но...При вас случвало ли се е това?

За да не пускам нова тема.... Вече 16-ти ден откакто ми дойде и още не ми е свършило.. :girl_cry: Кървенето през цялото време е много слабо, но никакъв случай нормално. Ще отида на лекар(след като се свържа с него, обаче!!! Нещо е неоткриваем тези дни), но до тогава, яко някоя от вас е имала този проблем, моля да сподели. За уточнение - не пия противозачатъчни. От какво може да се е получило?