PDA

View Full Version : дабъл бабъл?????що е то?


bojana
31st January 2008, 11:22
:shock: момичета, кажете ми моля ви, какво е дабъл бабъл и то какво се получава?
благодаря

junglegirl
31st January 2008, 11:39
Доктора ти го причинява :D От неправилно позициониране на импланта при подмускулно поставени импланти.Просто импланта се намира по-високо,от колкото трябва.

bojana
31st January 2008, 11:53
фиуууу ох месри за отговора :D

blanco y negro
31st January 2008, 15:54
Нещо като двойна гърда.

bojana
31st January 2008, 15:56
ужас, как се поправя това?често ли се случва? :shock:

junglegirl
31st January 2008, 16:11
Оперативно се коригира,но не се случва често.Това представлява:
http://www.implantinfo.com/plastic_surgeons/baxter/subject3/index.html

bojana
31st January 2008, 16:33
:shock:

blanco y negro
31st January 2008, 17:17
Получава се, ако преди това си имал силна птоза /увисване/, при подмускулно поставяне. Отгоре се вижда собствената ти гърда, а отдолу импланта.

diastemma
31st January 2008, 20:12
Всъщност имплантът е по-високо, защото е под мускула, а собствената гърда е паднала надолу и е ниско. "Двуетажни гърди".
:)

лилия
3rd February 2008, 15:21
Получава се, ако преди това си имал силна птоза /увисване/, при подмускулно поставяне. Отгоре се вижда собствената ти гърда, а отдолу импланта.
Не е ли обратно? Това отдолу не е ли собствената гърда?

monti
22nd February 2008, 15:40
Здравейте мацки.Дабъл бабъл се получава тогава когато джоба е по дълбок в случай че се влиза от подмешницата както е при мен -инпланта пада по ниско от мамиларната гънка.Аз вече си насрочих дата за реоперация но не мога да обясна как точно се поправя проблема аз също бих искала да знам.....ТОНЕВ МИ ОБЯСНИ ЧЕ ЩЕ СЕ ОТВОРИ ГЪРДАТА ОТДОЛУ И ЩЕ СЕ ЗАШИЕ КАПЛУЛАТА ОКОЛО ИНПЛАНТА ПО СПЕЦИАЛНА СХЕМА и проблема ще се оправи но въпроса е дали ще се затвори по дълбокия джоб.Знам за два случая описани във форума за този проблем но и при двете мацки е имало корекция от подмускулни към над а на мен Тонев категорично ми отказа за този вариант.Ако някой знае нещо повече моля да ми пише :1246:

junglegirl
22nd February 2008, 16:27
Това не е дабъл бабъл,а е ботъминг аут.Точно така се 'поправя'-капсулата около импланта се навива и повдига самия имплант.Това всъщност е намаляването на джоба.

monti
22nd February 2008, 16:46
Това не е дабъл бабъл,а е ботъминг аут.Точно така се 'поправя'-капсулата около импланта се навива и повдига самия имплант.Това всъщност е намаляването на джоба.
Благодаря за поправката навярно аз грешно съм била информирана до сега .Но пак не ми е ясно как ще се затвори джоба отдолу .И тази реоперация ще оправи ли проблема .Вече съжалявам че се реших на метода с подмешницата сега ще имам нов белег ....и още страхове дали всичко ще е наред този път...

junglegirl
22nd February 2008, 16:58
Не се притеснявай толкова-поправимо е,а и се случва често.
Ще се опитам да ти обясня,до колкото и аз съм запозната. :)
Джобът ти е бил направен по-дълбок,или отворен по-ниско,затова импланта 'провисва'.Около него се образува обвивка от съединителна тъкан/капсула/,която се навива в долната част на руло и така се зашива.Тоест това намалява джоба в долната част и повдига импланта,така че да не изпада под мамарната гънка.
Дано е горе долу ясно :)

junglegirl
22nd February 2008, 17:02
Забравих да ти кажа да внимаваш след това,да се пазиш,и да изпълняваш точно каквото ти е казал доктора.За да зарасне всичко ОК :wink: Между другото доспъпа ти/под мишницата/няма пряка връзка с проблема.Единствено в това,че по-трудно се позиционират джобовете,защото няма пряка видимост.
Успех! :D

monti
22nd February 2008, 17:28
Благодаря junglegirl за инфото и аз горе долу така си го представях но все пак когато и друг ти го каже е по добре.Аз и друго да те питам -доктора знаеше за това веднага след операцията което значи че е негова грешка ако правилно мисля .

Ava-ava
22nd February 2008, 18:57
Е, като е знаел веднага след операцията, това не значи ли, че е знаел за проблема и ПО ВРЕМЕ на операцията? :roll:

Мен малко ме плаши това, да не би Тонев да бяга от отговорност :?

Той какво ти каза на консултацията след това? И безплатно ли ще те оперира?
Това е важно за всички, които биха се оперирали при него. Защото не само уменията на хирурга са важни, но и отношението му след това, ако не дай с Боже се появи проблем :roll:

Монти, ти кога реши да си правиш реоперация?Защото по едно време се беше отказала?

Стискам ти палци, да знаеш!

monti
22nd February 2008, 20:37
Ами Авче надявах се да се изглади проблема ако мога така да се изразя но той се задълбочи и така след третата консултация се разбрахме с Тонев за реоперация която каза че ще е изцяло за негова сметка но не ми е обяснявал защо и как се е получил проблема.Досега винаги ми е обръщал доста внимание и ме успокоява че ще го оправи само трябваше време инпланта да образува въпросната капсула чрез която да се направи корекцията.

aniK
22nd February 2008, 21:50
monti, аз имах притеснение за ботъминг. Можеш ли да ми пуснеш снимки на ЛС или на мейл?

junglegirl
23rd February 2008, 21:41
... само трябваше време инпланта да образува въпросната капсула чрез която да се направи корекцията.
Точно така!
Затова не е можел да направи нищо,докато си била на операционната.Още не е имало капсула,която да зашие,нали разбираш?
Негова грешка е,да. :)

gwendoline
25th February 2008, 11:07
Има и още един начин - ако са минали три месеца и има оформена капсула - тя се отстранява и разрезът се зашива директно под импланта. Първоначално гърдата изглежда не кръгла, а права отдолу, но след месец - месец и малко - започва да се отпуска. Започва да се формира нова капсула. Та това е другия метод, който се практикува тук.

monti
25th February 2008, 11:45
Има и още един начин - ако са минали три месеца и има оформена капсула - тя се отстранява и разрезът се зашива директно под импланта. Първоначално гърдата изглежда не кръгла, а права отдолу, но след месец - месец и малко - започва да се отпуска. Започва да се формира нова капсула. Та това е другия метод, който се практикува тук.
Гуени с ей това вече съвсем ме обърка. :2014: Но както и да е ....

gwendoline
25th February 2008, 11:52
Ами, Монти, много по-"чист" и лесен начин е да поправиш и повдигнеш гърдата, отколкото да режеш капсулата и да я "повдигаш"... Знам, че това се практикува повече в чужбина...

junglegirl
25th February 2008, 13:22
Ако повдигнеш самата гърда,имплантът си оставя 'изпаднал' или ниско разположен,а това още повече би трябвало да влоши положението.Това нещо не го разбирам :roll:

gwendoline
25th February 2008, 15:24
Ако повдигнеш самата гърда,имплантът си оставя 'изпаднал' или ниско разположен,а това още повече би трябвало да влоши положението.Това нещо не го разбирам :roll:
Всъщност имах предвид, че се повдига импланта, а не гърдата, сори :oops:, изрязва се цялата капсула и се зашива директно под нея. И около него се образува нова капсула.

Кари Брадшоу
23rd October 2008, 13:39
Вчера про прегледа на гърдите и при уточняването на размера,лекаря ми каза, че лявата гърда долната гънка трябва да се измести леко надолу, сега като виидях тази тема се притесних дали няма да се получи точно това :( иначе моите гърди са форма лисичи муцунки и сега ще им сложат кръгла форма имплантат, доктора избра с по меката консистенция, но аз нещо се притуснявам за нея :?

Beauty
24th October 2008, 14:48
Кари, това, което описваш няма да доведе до дабъл бабъл, а точно обратното!
Ако не се направи както трябва изкуственото смъкване на естествената гънка, чрез по-ниско поставяне на импланта , се получава ботъминг.
Има разлика!
Както и има разлика в корективните операции на двете усложнения при несполучливи операции...
Ако не греша, ти каза, че ще се наложи изравняването на гънките ти с половин см само.
Това не е много и ако лекаря знае какво прави, няма от какво да се притесняваш. :D

Кари Брадшоу
24th October 2008, 15:11
ето снимка на гърдите сега
http://prikachi.com/files/415005l.jpg, мисля че се вижда за какво говоря на лявата гърда отдолу :cry:

Кари Брадшоу
24th October 2008, 15:17
нещо не може таз да се качват голи снимки, за това ето отново
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=300328
парола 1234

става въпрос за лявата гърда долната гънка

Beauty
24th October 2008, 15:25
На едната от снимките лявата ти дори стои по-ниско... :roll:
Не мога да ти дам конкретен отговор по тези снимки...доста различна изглежда ситуацията на всяка от тях..

samodiva
1st November 2008, 09:56
момичета, ето го моя дабъл бабъл, нагледна информация, това се получи след първата операция

http://www.x-equip.com/breast3.htm

Divinemouse
1st November 2008, 19:15
От какво се получава това :roll:

Excel
1st November 2008, 19:37
Несъответствие на вида на импланта към първоначалната форма на бюста .

lady85
1st November 2008, 20:30
Дабъл бабъл веднага след операциятя се получава или след време...... :?

gwendoline
1st November 2008, 20:35
Несъответствие на вида на импланта към първоначалната форма на бюста .
Или ненапасване на импланта към твоята жлеза....обикновено се получава при жени дето имат своя жлеза преди имплантирането...

samodiva
2nd November 2008, 15:39
От какво се получава това :roll:
от некъдрни хирурзи мила, от допускане на елементарни грешки

merilin13
18th February 2013, 15:25
Всъщност имах предвид, че се повдига импланта, а не гърдата, сори :oops:, изрязва се цялата капсула и се зашива директно под нея. И около него се образува нова капсула.

А не е ли по-добре да се смени импланта с подходящ вместо да се реже и шие допълнително? Все пак е лекарска грешка и пациентите не сме "опитни зайчета"!
Аз сам с този проблем и утре ще видя какво ще ми каже Тонев. Иска да ми направи липофилинг, за да запълни празнотата, но след всичко, което прочетох категорично отказвам това, а и при положение, че лично той преди това го е отричал!

кореспонденция в периода, когато се интересувах от липофилинг. Бях му задала тъпия въпрос, възможно ли е да се инжектира в гърдите определено колическтво и той ме увери, че няма проблеми и незабавно мога да го строя.
След това получих отговор от Тонев, който съвсем искрено ми беше отговорил, че количеството може да се резорбира и ефекта може да е неудовлетворителен.


лекарка практикуваща във Франция, която категорично отхвърляше липофилинг на гърди, защото според нея колкото по- малко се рови из гърдите

Освен това липофилинга в млечните жлези може и да доведе и до проблеми- асиметрии, фиброзни образувания...

Трябва да кажем, че нашето мнение и мнението на водещи хирурзи в света е че този метод не оправда очакванията като цяло. От 1997 до 2000 г. ние работехме по този метод, но се оказа че рисковете и усложненията са много повече от успехите. Най-честото усложнение е получаването на олеоми - може да се каже че това е мастна тъкан в течно състояние. Тези олеоми пораждат сериозен проблем. Също така нерядко се получават и неравности, а след определен период голяма част от мастната тъкан инжектирана в областта на гърдите се резорбира.


Дабъл бабъл(Double bubble) - Състояние на бюста в следствие усложнение от неговото увеличаване с импланти, когато единият или и двата импалнта изпадат под жлезата вследствие на слабата тъкан на гърдата на това място и по форма прилича на двоен, слепен сапунен мехур. Друга причина за дабъл бабъл може да е неправилно напасване на импланта спрямо собствената жлеза, при което те се разминават и жлезата увисва над импланта, което причинява двойна гънка. Причина за дабъл бабъл може да е и ниско направен джоб, вследтвие на което гърдата отново надвисва над импланта. При лек дабъл бабъл може да се приложи и неоперативен метод чрез серия от инжектиране на собствена мастна тъкан или филъри на основата на хиалуронова киселина. При по-изразен случай надабъл бабъл се прави ре-операция и в повечето случаи се налага подмяна на имплантите с по-подходяща основа.

Отидох при него без никакви претенции и лиготии - поисках бюст, който да отговаря на тялото ми, а какво получих - огромен дабъл бабъл на едната гърда и лек на другата! Ще си настоявам за смяна на импланта с подходящ за съответно оризилените от него джобове, а не да ме "кърпи и наставя" спрямо негова грешка.

simona_80
18th February 2013, 21:16
Ще си настоявам за смяна на импланта с подходящ за съответно оризилените от него джобове, а не да ме "кърпи и наставя" спрямо негова грешка.

Ще настояваш да ти смени имплантите ли ? С какви ? Дали ще помогне това в случая ?

Нелка
19th February 2013, 00:50
Мерилин, малко ми е объркан поста ти...

Като цяло наистина НЕ прави липофилинг на бюст - получват се микрокистички, които пречат за евентуално (да не дава Господ) диагностициране на туморни образования. Освен това е нетраен. Абе отвсяъде издиша..

Виж, не искам да те обезкуражавам, но аз съм на мнение, че щом един хирург ме е орезилил веднъж, най-веротно пак ще го направи. Имам плачевен опит с ринопластики.
Поне се консултирай с друг хирург - най-малкото да ти каже дали предлаганото от Тонев като вариант за корекция е ок.

merilin13
19th February 2013, 09:31
Мерилин, малко ми е объркан поста ти...

Като цяло наистина НЕ прави липофилинг на бюст - получват се микрокистички, които пречат за евентуално (да не дава Господ) диагностициране на туморни образования. Освен това е нетраен. Абе отвсяъде издиша..

Виж, не искам да те обезкуражавам, но аз съм на мнение, че щом един хирург ме е орезилил веднъж, най-веротно пак ще го направи. Имам плачевен опит с ринопластики.
Поне се консултирай с друг хирург - най-малкото да ти каже дали предлаганото от Тонев като вариант за корекция е ок.

Не бих си направила липофилинг и определено ме е страх наистина пак да му се доверя за корекция. Днес съм на консултация и ще видя какво ще ми каже и след това ще направя консултация и с други лекари. :(

merilin13
19th February 2013, 09:45
Ще настояваш да ти смени имплантите ли ? С какви ? Дали ще помогне това в случая ?

От всичко, което прочетох предпочитам този вариант, а не да ме "кърпи и наставя" спрямо зле направените от него джобове! Кофти ми е, че му се доверих изцяло за импланта и начина на поставяне, за да нямам проблеми, а то какво стана.... :(

merilin13
19th February 2013, 09:52
Нарочно поставих информацията за дабъл бабъл в различни цветове, както и първоначалното отричане на липофилинг от Тонев и вредите от това! Интересно как може да е против това, а да го прилага?!?!?

simona_80
19th February 2013, 09:57
merilin13, пиши какво е станало след като говориш с Тонев.
Операцията за твоя сметки ли ще бъде, след като явно не си е свършил работата ?

merilin13
19th February 2013, 10:23
merilin13, пиши какво е станало след като говориш с Тонев.
Операцията за твоя сметки ли ще бъде, след като явно не си е свършил работата ?

Защо да е за моя сметка??? 1ст повече няма да дам, нямам никаква вина, че той не си е свършил добре работата!

simona_80
19th February 2013, 11:57
Не би трябвало да е за твоя сметка !

hera
19th February 2013, 12:04
Посъветвай се с поне още един д-р

merilin13
19th February 2013, 17:43
Тонев каза, че поради малкият ми начален старт се е получил дабъл бабъл, че джобовете ми са перфектно направени и дори и друг лекар да ми беше сложил импланти пак щяло да е така. Ядоса се като му казах, че съм прочела, че дабъл бабъл е вследствие на лекарска грешка - не добре направен джоб или неправилно подбран имплант и ми каза да отида на консултация при Тепавичарова, за да се убедя в това. Моля ако някой е имал същия проблем или е запознат с темата да ми пише! :-(

simona_80
19th February 2013, 18:16
Тонев каза, че поради малкият ми начален старт се е получил дабъл бабъл, че джобовете ми са перфектно направени и дори и друг лекар да ми беше сложил импланти пак щяло да е така. :-(

А предложи ли ти някакво решение изобщо ?
И според мен е добре да се консултираш и с друг доктор.

merilin13
19th February 2013, 18:27
А предложи ли ти някакво решение изобщо ?
И според мен е добре да се консултираш и с друг доктор.

Да, липофилинг ми предложи или повдигане на кожата, ама кво да ми повдига като бях с 2см кожа под ареолата и по начина, по който ми говори си е за моя сметка!

ina.ina
19th February 2013, 20:01
Мерилин, когато докторът не си признава грешката е много кофти (ама това говори лошо и за него). И все пак кога ти е била направена операцията - колко скоро? Иначе не съм чела много за тоз проблем, но не ми се връзва (при положение, че почти си нямала жлеза) това да е очакващ се резултат при операцията. Пък и ако е бил почти сигурен, че ще се получи тоз проблем, би трябвало да ти го каже предварително, за да го знаеш този риск.

merilin13
19th February 2013, 20:19
Мерилин, когато докторът не си признава грешката е много кофти (ама това говори лошо и за него). И все пак кога ти е била направена операцията - колко скоро? Иначе не съм чела много за тоз проблем, но не ми се връзва (при положение, че почти си нямала жлеза) това да е очакващ се резултат при операцията. Пък и ако е бил почти сигурен, че ще се получи тоз проблем, би трябвало да ти го каже предварително, за да го знаеш този риск.

На 14.01 ми беше. На първата консултация ми каза - имаш много малък бюст и е лесно. Поисках втора консултация - пак ми каза същото, даже ми е написано в епикризата - малки по обем гърди! Сега ми каза, че ми го бил казал - да ама не, даже имейл му бях изпратила, в който съм си казала, че се съгласявам с неговия вариант, който изключва тези рискове! Поисках просто бюст, без претенции за кубици, профили и т.н...... и накрая не стига, че съм крива отвсякъде, ами даже едва ли не виновна за това! Поисках да ми види белезите как зарастват и той ми отговори какво да ги гледал, нямало начин да не са наред. Ще направя консултации и с други лекари. Всички ли лекари реагират така ако има проблем??? :2009:

simona_80
19th February 2013, 21:06
Лелеее, това е направо ужас !
А иначе на консултациите е много мил. И аз скоро бях при него на консултация.
Мен още като ме видя и започна да ме убеждава как щяло да стане много лесно, защото съм имала собствена жлеза. Май репертоара му е един и същи при всички ...

ina.ina
20th February 2013, 10:08
На 14.01 ми беше. На първата консултация ми каза - имаш много малък бюст и е лесно. Поисках втора консултация - пак ми каза същото, даже ми е написано в епикризата - малки по обем гърди! Сега ми каза, че ми го бил казал - да ама не, даже имейл му бях изпратила, в който съм си казала, че се съгласявам с неговия вариант, който изключва тези рискове! Поисках просто бюст, без претенции за кубици, профили и т.н...... и накрая не стига, че съм крива отвсякъде, ами даже едва ли не виновна за това! Поисках да ми види белезите как зарастват и той ми отговори какво да ги гледал, нямало начин да не са наред. Ще направя консултации и с други лекари. Всички ли лекари реагират така ако има проблем??? :2009:

Мила, гадна работа, но станалото станало. Някой ти беше писал за Тепавичарова, тя като че ли е най-добрият (по-скоро най-сигурният) избор при тази ситуация. За лекарските грешки ... зависи от човека (т.е. лекаря), но определено никой не обича да му се казва, че греши и особено ако казването е под формата на каране - много е деликатно в такива ситуации.

hera
21st February 2013, 13:28
merilin,дръж ни в течение какво се случва с теб.

merilin13
21st February 2013, 14:09
Не съм се карала, попитах го най-спокойно за проблема. Надявам се с масажите да се оправи проблема, не искам повече да ме режат :(

simona_80
21st February 2013, 14:50
merilin13, най-искрено ти стискам палци да не се наложи да те режат пак.
Дано всичко се размине по-леко и да се реши бързо този проблем.

ina.ina
22nd February 2013, 10:09
Надявам се с масажите да се оправи проблема, не искам повече да ме режат :(

Масажи ли ти препоръча Тонев, т.е. че с масажи може да се оправи положението?

hera
22nd February 2013, 10:45
merilin,каквото и да ти казва Тонев ти непременно посети още един д-р-не отлагай

lidiya
22nd February 2013, 11:25
Тъжно ми става, като чета такива постове. :sad:
Всички лягаме на масата в операционната с ясното съзнание, че не всичко може да е наред след това, но някак си вярваме, че докторът, на който сме гласували такова доверие, ще даде най-доброто от себе си. И когато такъв "сакътлък" се случи по вина на доктора, нормалното следствие би било, той да признае глешката си и да я поправи. Ако нещата са такива, каквито ги описва Мерилин, то не му прави чест на Тонев, че отрича вина и се опитва да и замаже очите с масажчета. То, ако това се оправяше с масажи, кой би се подлагал на повторни операции!!! Мерилин, не искам да вгорчавам надеждите ти, но..... не мисля, че от масажи ще се оправи положението. Търси си правата и най-вече се консултирай с друг хирург, след което, представи неоспорими факти пред Тонев и не му позволявай да ти говори глупости!

Nikol_1408
22nd February 2013, 13:28
Ако това наистина е дабъл бабъл - няма да се оправи с масажи. След първия месец гърдите продължават да се променят в продължение на почти 1 година, но колкото и да се променят, ако имаш наистина дабъл бабъл, няма как да изчезне от самосебе си. Дано да не е това, а да е нещо временно.

lily.ana
22nd February 2013, 14:13
Мерилин, я дай снимки моля. Възможно е все още да имаш отоци, които да ти приличат на дабъл бабъл. :1231:

merilin13
22nd February 2013, 15:23
Благодаря ви за подкрепата, момичета! :2024:
А изобщо имаме ли някакви права????

lily.ana
22nd February 2013, 15:36
Да, на едната много си личи. Имай предвид, че в началото докато си още пресна мускула притиска импланта и жлезата седи отгоре неестествено (като желе), защото тъканите не са се отпуснали. Според мен може би има проблем, но е много рано да се каже дали наистина е проблем или ще се заличи.


Масажи биха помогнали за по-бързото отпускане на тъканите. Имаш отоци и в горната част на гърдите, отиващи към мишниците. Това ще се промени с времето.


Отиди и на консултация при друг хирург за твое спокойствие, но според мен е много рано да се каже точно какъв е реалния проблем при теб.

merilin13
22nd February 2013, 15:43
Да, на едната много си личи. Имай предвид, че в началото докато си още пресна мускула притиска импланта и жлезата седи отгоре неестествено (като желе), защото тъканите не са се отпуснали. Според мен може би има проблем, но е много рано да се каже дали наистина е проблем или ще се заличи.


Масажи биха помогнали за по-бързото отпускане на тъканите. Имаш отоци и в горната част на гърдите, отиващи към мишниците. Това ще се промени с времето.


Отиди и на консултация при друг хирург за твое спокойствие, но според мен е много рано да се каже точно какъв е реалния проблем при теб.

Благодаря ти, мила! Дано, но Тонев след като разбра, че съм наясно какво е дабъл бабъл ми каза да не чета повече и си каза, че наистина е дабъл бабъл :(

lily.ana
22nd February 2013, 15:47
Добре де. В такъв случай би трябвало по-висок профил ли? За да изпъне жлезата...

merilin13
22nd February 2013, 15:55
Добре де. В такъв случай би трябвало по-висок профил ли? За да изпъне жлезата...
Това му казах и аз и той ми се ядоса, че много чета и не му вярвам.
С Inspira Allergan TSM405 405 13.25 4.4 съм

simona_80
22nd February 2013, 16:07
Allergan TSM405 405 13.25 4.4 ?
Нисък профил ли е това ? Че не ми се търси сега таблицата ?

lily.ana
22nd February 2013, 16:10
Аз така или иначе не си падам по този метод за поставяне през мишниците. Хирургът няма добра видимост за направа на джоба. При теб е много странно, защото като позициониране на импланта поне ми се струва, че е симетрично на зърната, но най-добре е да отидеш на консултация и при друг (че ние и без тва тук сме едни разбирачки всички)

lily.ana
22nd February 2013, 16:10
Allergan TSM405 405 13.25 4.4 ?
Нисък профил ли е това ? Че не ми се търси сега таблицата ?

среден би трябвало да е

lidiya
22nd February 2013, 16:22
Аз така или иначе не си падам по този метод за поставяне през мишниците. Хирургът няма добра видимост за направа на джоба. При теб е много странно, защото като позициониране на импланта поне ми се струва, че е симетрично на зърната, но най-добре е да отидеш на консултация и при друг (че ние и без тва тук сме едни разбирачки всички)
Лилян си е разбирач, нищо, че скромничи! :wink:
За мен си е дабъл бабъл. Даже като спаднат отоците ще стане още по-изразен според мен...
Отиди на друго място, да видиш, какво ще ти кажат. Аз на твое място отдавна да съм го сторила.

merilin13
22nd February 2013, 16:28
Лилян си е разбирач, нищо, че скромничи! :wink:
За мен си е дабъл бабъл. Даже като спаднат отоците ще стане още по-изразен според мен...
Отиди на друго място, да видиш, какво ще ти кажат. Аз на твое място отдавна да съм го сторила.

Да, среден е профила. Ще отида при Тепавичарова и Стоянов. Въпреки, че като чета едва ли има смисъл........Даже и да се докаже, че е лекарска грешка пак ние си плащаме за всичко!

lily.ana
22nd February 2013, 16:44
Ако е дабъл бабъл ще трябва да си го оправи без пари. Друг е въпросът дали ще му се довериш.

lidiya
22nd February 2013, 16:44
Да, среден е профила. Ще отида при Тепавичарова и Стоянов. Въпреки, че като чета едва ли има смисъл........Даже и да се докаже, че е лекарска грешка пак ние си плащаме за всичко!
Ако се докаже, че е лекарска грешка, въпросният лекар трябва да те компенсира по някакъв начин. Ако държи на името си де... Казвам по някакъв начин, защото аз не бих легнала под ножа на същия доктор втори път. Но следващото ми посещение при него ще бъде с адвокат.
Дано, дано да бъркаме и всичко да се намести, че болките и дискомфорта не могат да се компенсират по никакъв начин! За кога си планирала консултации с Тепавичарова и Стоянов?

merilin13
22nd February 2013, 16:49
Ако се докаже, че е лекарска грешка, въпросният лекар трябва да те компенсира по някакъв начин. Ако държи на името си де... Казвам по някакъв начин, защото аз не бих легнала под ножа на същия доктор втори път. Но следващото ми посещение при него ще бъде с адвокат.
Дано, дано да бъркаме и всичко да се намести, че болките и дискомфорта не могат да се компенсират по никакъв начин! За кога си планирала консултации с Тепавичарова и Стоянов?

Не съм звъняла, чувствам се ужасно в момента, но до 1-2 седмици ще го направя! Аз също не бих му се доверила! Човешко е да се греши, но да се бяга от отговорност си е направо престъпление! :sad:

simona_80
22nd February 2013, 16:52
Не съм звъняла, чувствам се ужасно в момента, но до 1-2 седмици ще го направя! Аз също не бих му се доверила! Човешко е да се греши, но да се бяга от отговорност си е направо престъпление! :sad:

merilin13, аз за час при Стоянов чаках точно месец и половина. Графика в момента явно му е доста натоварен.
Предполагам, че и при Тепавичарова ще е същото ... По-добре се обади и си вземи час от сега.

lidiya
22nd February 2013, 16:56
Човешко е да се греши, но да се бяга от отговорност си е направо престъпление! :sad:

Мен точно това ме ядоса! Бягането от отговорност! Успех ти желая и записвай час за консултация от сега, както те е посъветвала simona_80 .
:2008:

merilin13
22nd February 2013, 17:07
Мен точно това ме ядоса! Бягането от отговорност! Успех ти желая и записвай час за консултация от сега, както те е посъветвала simona_80 .
:2008:

Благодаря ви, момичета! Махам снимките, че като ги гледам и .......... :cry::cry::cry:
Ако някой друг иска ще му изпратя на лични

ina.ina
22nd February 2013, 18:32
Мерилин, не ги видях, но точно за снимки щях да те питам и аз. Обаче имам доверие на момичетата и наистина не е лошо да си направиш още една консултация, пък то дотогава и време ще е минало и надявам се да се изясни ситуацията в твоя полза, т.е. да нямаш нужда от корекции. :good_luck:

Nikol_1408
22nd February 2013, 18:45
Обади се за консултация при някой друг пластичен хирург по твой избор. Няма нужда да бързаш, ако искаш поизчакай малко, обмисли нещата. Без пари и да иска да го оправи, не мисля, че трябва да се доверяваш. Не една и две бяха тези, които, поблазнени от обещания за безплатни или евтини операции, с цел да спестят някой лев, си докараха по две-три реоперации. Започнат ли да отричат проблема и после, като видят, че си упорита- да обещават разни безплатни неща- забрави.Опитай се да си вземеш парите.
Съжалявам за всичко, което ти се случва.

merilin13
22nd February 2013, 19:04
Обади се за консултация при някой друг пластичен хирург по твой избор. Няма нужда да бързаш, ако искаш поизчакай малко, обмисли нещата. Без пари и да иска да го оправи, не мисля, че трябва да се доверяваш. Не една и две бяха тези, които, поблазнени от обещания за безплатни или евтини операции, с цел да спестят някой лев, си докараха по две-три реоперации. Започнат ли да отричат проблема и после, като видят, че си упорита- да обещават разни безплатни неща- забрави.Опитай се да си вземеш парите.
Съжалявам за всичко, което ти се случва.

Не съм гледала парите, избрах го защото от всичко прочетено ми се видя най-реален, но уви - САМО НА ДУМИ! Не бих му се доверила дори и без пари вече!

Dessislava
22nd February 2013, 22:51
merilin13,може ли снимки на ЛС,че ги изпуснах?!:chating:

merilin13
23rd February 2013, 02:27
Момичета, далеч съм от мисълта да ме съжалявате, за себе си мога да го разреша проблема и да отида при друг /пиша го за тези, които ми писаха на лични/! А тези, които са теглили кредити какво да направят??? Да се оставим да сме парче месо??? Не се мисля за богопомазана, а и не се знае утре близките ни дали няма да имат същия проблем! Мисля, че за парите, които сме дали поне заслужаваме нужното успокоение и разрешаване на проблема! Мъжът ми не ме е виждал да плача 20години и като го каза, Тонев му отговори: Ами като си луд да я търпиш! Това нормално ли е? Или е лиготия от моя страна след като видяхте снимките? Докога да се оставяме да ни тъпчат???

Silikonka1980
23rd February 2013, 11:00
Не познавам този "доктор", но според мен е направо циничен! За ъжаление некадърници в медицината дал Господ!

hera
23rd February 2013, 12:24
merilin13,може ли снимки на ЛС

lidiya
23rd February 2013, 12:40
Тук не говорим за некадърност! И най-добрите пластични хирурзи имат лоши дни. Гаранция няма, че някоя от нас няма да уцели един такъв ден, НО, признат грях е половин грях! Реакцията, думите и действията на Тонев са меко казано отвратителни! Така ще загуби много повече пациентки, отколкото, ако си беше признал за грешката!

simona_80
26th February 2013, 16:51
Тук не говорим за некадърност! И най-добрите пластични хирурзи имат лоши дни. Гаранция няма, че някоя от нас няма да уцели един такъв ден, НО, признат грях е половин грях! Реакцията, думите и действията на Тонев са меко казано отвратителни! Така ще загуби много повече пациентки, отколкото, ако си беше признал за грешката!

Да! Точно така е. Първата, която окончателно се отказа да се оперира при него, след като чу разказа на мерилин, бях аз !

Шоки
26th February 2013, 16:59
Уффф много неприятно. Мерилин като направиш консултация с друг хирург пиши какво ти е казал. Хубаво е да се появяват и оплакващи се от хирурзите, за да може човек да си направи преценката добре. Аз също се бях насочила към друг хирург в началото. Малко преди консултацията ми при него се появиха няколко оплакали се, не една а няколко. И аз се отказах от него и отидох при Стоянов. Все още съм много благодарна на тези момичета. Дано и при тях вече всичко да е наред.

merilin13
27th February 2013, 02:10
Няма много информация за дабъл бабъл, но от това, което намерих си е лекарска грешка. Някой да знае дали винаги е лекарска грешка? Определено поведението му ме кара да си търся правата! Въпреки, че осъден лекар няма....... :( Писах с друг известен хирург, но все ми отклонява въпроса за това дали дабъл бабъл е лекарска грешка!!! Всички хирурзи са уникални, когато няма проблем, появи ли се - вече си просто "парче месо"! Скоро ще си направя консултация.

lidiya
27th February 2013, 02:21
Не съм особено компетентна по въпроса, но, ако си спазвала стрикно всички препоръки, които ти е казал доктора след операцията, не виждам на кого другиго би била грешката, освен на хирурга...

merilin13
27th February 2013, 02:28
Уффф много неприятно. Мерилин като направиш консултация с друг хирург пиши какво ти е казал. Хубаво е да се появяват и оплакващи се от хирурзите, за да може човек да си направи преценката добре. Аз също се бях насочила към друг хирург в началото. Малко преди консултацията ми при него се появиха няколко оплакали се, не една а няколко. И аз се отказах от него и отидох при Стоянов. Все още съм много благодарна на тези момичета. Дано и при тях вече всичко да е наред.

Хубаво е да не се прикриват проблемите, за да се намали броя на пострадалите! А също и ние трябва да сме половин доктори, а не да ни омайват! Аз също бях много доволна веднага след операцията, като не знаех за този проблем - сама си го видях преди първата превръзка и го попитах!!! Прекалено добра и наивна съм и за пореден път това ми изигра лоша шега :(
Още като отидох в болницата в неделя, за да преспя нямаше кой да ме посрещне и си обикалях 1 час да търся на кой етаж и в коя стая ще съм! Нямаше никой! Звъннах на сестрата да попитам, тя ми каза охраната ще те опъти/един доста възрастен човек, който си нямаше и идея за какво му говоря/. Случайно докато обикалях етажите се появи една сестра, но от УНГ и се опита да ми помогне. На втория етаж имаше бележка на вратата на една от стаите - " Пациентка на д-р Тонев". Само аз си знам как си преспах с парите под възглавницата, защото както аз си обикалях, така всеки може да влезне!

merilin13
27th February 2013, 02:32
Не съм особено компетентна по въпроса, но, ако си спазвала стрикно всички препоръки, които ти е казал доктора след операцията, не виждам на кого другиго би била грешката, освен на хирурга...

Пробемът ми е веднага след операцията. Имам снимки.

lidiya
27th February 2013, 02:48
Тук има много мнения на пластични хирурзи по въпроса.
http://www.realself.com/question/avoid-double-bubble-breast-implants (http://www.realself.com/question/avoid-double-bubble-breast-implants)

Общо взето, главните причини за получаване на дабъл бабъл е неправилно позициониране на импланта, както и неправилен избор на такъв. В твоя случай и двете неща ги е избрал доктора, та вината си е изцяло негова.

simona_80
27th February 2013, 09:04
merilin13, масажите помагат ли изобщо ?
Нали това беше препоръчал Тонев ?
Виждаш ли някаква разлика вече, към по-добро или към по-лошо ?

merilin13
27th February 2013, 22:09
Тук има много мнения на пластични хирурзи по въпроса.
http://www.realself.com/question/avoid-double-bubble-breast-implants (http://www.realself.com/question/avoid-double-bubble-breast-implants)

Общо взето, главните причини за получаване на дабъл бабъл е неправилно позициониране на импланта, както и неправилен избор на такъв. В твоя случай и двете неща ги е избрал доктора, та вината си е изцяло негова.

Да, благодаря ти :2024: Всичко ми избра той, аз само държах да са Макган.

merilin13
27th February 2013, 22:09
merilin13, масажите помагат ли изобщо ?
Нали това беше препоръчал Тонев ?
Виждаш ли някаква разлика вече, към по-добро или към по-лошо ?

Никаква разлика :(

Шоки
27th February 2013, 22:14
Според мен не чакай, а отиди при друг доктор на консултация. За реоперация цените са по-евтини. Поне при Стоянов е така. Но нека те видят и да ти кажат направо дали има смисъл да чакаш да се оправят нещата или да знаеш, че трябва хирургическа намеса.

merilin13
27th February 2013, 23:55
Според мен не чакай, а отиди при друг доктор на консултация. За реоперация цените са по-евтини. Поне при Стоянов е така. Но нека те видят и да ти кажат направо дали има смисъл да чакаш да се оправят нещата или да знаеш, че трябва хирургическа намеса.

Да, но не съм в БГ сега, след седмица се прибирам и ще си направя.

lidiya
28th February 2013, 02:24
Дръж ни в течение със случващото се! Стискаме палци!

Nikol_1408
28th February 2013, 20:00
. За реоперация цените са по-евтини. Поне при Стоянов е така.
Точно обратното- по-високи са цените именно за реоперации, с изключение на подмяна на ПИП импланти- за подмяната на тези импланти има преференциални цени.

Dessislava
28th February 2013, 20:11
Всеки доктор прави преференции при реоперации на свои пациентки.Доколкото разбрах merilin няма да си прави втората операция при същия доктор,така че отстъпката в цената е последното,което я вълнува.По-важното е да бъде отстранен проблема,т.е. доктора да си свърши работата.

simona_80
7th March 2013, 16:27
merilin13, някакво развитие при теб има ли ?

merilin13
11th March 2013, 23:09
Момичета, благодаря ви за подкрепата! Утре на обяд съм на преглед при Стоянов и ще ви пиша като се прибера. Въпреки, че няма свободни часове сам ми предложи да ме види и то в удобно за мен време, за което съм му много благодарна :2015:

lidiya
12th March 2013, 13:12
Браво на Стоянов!
Чакаме те да разказваш! :2008:

Dessislava
12th March 2013, 23:09
merilin13,какво каза Стоянов???Разказвай,че сме любопитни какво се случва с теб???

merilin13
13th March 2013, 01:27
Всичко мина ок, въпреки, че имаше доста негови пациентки ме прие първа, за което евала му! От всякъде си е на Тонев грешка! При моя минимален старт и голям гръден кош е трябвало анатомични импланти и разрез под гърдите за по прецизен достъп, а и джобовете са ми направени ниско.....Но....лекарска грешка по нашия "български закон" е когато пациента остане инвалид или има загнояване или сериозни повреди! За реоперация трябва да платя 3500 евро, Стоянов прави отстъпка 800 евро за реоперация на пострадали при други лекари. Определено съм му много благодарна за всичко, но не искам да оставяме така да се подиграват с нас! Ако си мълчим и си плащаме до никъде няма да стигнем :( Ще се консултирам и с адвокат, въпреки че май е доста трудно. Реоперацията ми ще е след септември, даже според Стоянов и по-късно ако мога да изчакам. Не исках да ходя на консултация при Тонев, но Стоянов каза да отида и дано си вземе поука и спре да използва този метод и импланти при пациенти, при които се налага по-прецизна операция! Едва ли! Има още две момичета с дабъл бабъл при Тонев, писах им, но явно вече не влизат и нямам отговор. С липофилинг нищо няма да стане при мен, а другият ми предложен вариант да ми повдигне едната гърда е лудост на толкова малък бюст, а и другата какво да я правя, да си гледа надолу ли???? За съжаление една моя "приятелка" сега си призна, че не е била доволна и даже му е вдигнала скандал на Тонев, но за съжаление чак сега ми го каза, като споделих за проблема....... Не искам да съм като другите и да си мълча - "Аз да съм зле, но нека и някой друг"! Възмутена съм от това! От два месеца вместо да се радвам, че съм осъществила 20 годишна мечта, аз плача и чета! Това ли заслужаваме???

Dessislava
13th March 2013, 09:45
merilil13,отиди и при Тонев.Дори и да не си признае грешката,нека му тежи на съвестта/ако има такава!/:2036:
Напълно си права да не искаш да те оперира той,но все пак направи консултация с адвокат.Не му прави чест на доктор Тонев!:sad:

simona_80
13th March 2013, 15:50
Как може такива неща да се случват на такива готини хора? Днес се запознах лично с merilin13 и мога да кажа, че е супер усмихнат и позитивен човек !
Мила, стискам ти палци и се надявам да се намери най-доброто решение. Търси си правата докрай и не се оставяй!

Нелка
13th March 2013, 18:41
Мерилин, от личен опит знам, че колкото повече искаш нещо, толкова по-трудно ти се получава...

Заслужаваш да имаш гърдите , които си искала, и вярвам, че ще ги имаш!
Консултирай се задължително с адвокат! Не му прави кефа на Тонев да мълчиш и мечешката услуга на другите жени след теб!

И аз мисля, че не трябва да се мълчи , а напротив! и на мен ми писна да нехаят за пациентите си!

Свържи се задължително с други негови недовони пациенти и пуснете колективен иск - на тях се гледа много по-сериозно в съда!
Аз знам за случай, в който недоволна пациентка си е взела парите обратно, но за ринопластика.

Ако се окаже, че не може да го осъдите , притесни го, че ще си отелиш иска само ако ти върне парите поне които е взел за "услугата", т,е, само за имплантите да си удържи.

В ярост изпадам от такива кретени!!! :evil:

Oompa Loompa
13th March 2013, 20:13
Oooo не, на нейно място не бих му позволила да си удържи пари за имплантите! Хирурзите в Бг са вече повече от нагли !

lidiya
14th March 2013, 19:30
Мерилин, станалото, станало! Не падай духом и си търси правата! Следващия път отиди при Тонев направо с адвокат, не сама! Да види, че не мислиш да го оставяш на мира! Грешката си е негова и е ДЛЪЖЕН, да те компенсира! Както се казва "На зло куче-зъл прът"!
За съжаление, не можем да ти помогнем по друг начин, освен с морална подкрепа, но да знаеш, че я имаш и сме насреща! :2017:

Шоки
14th March 2013, 22:48
Мерилин, както каза Лидка, имаш нашата силна морална подкрепа. Аз те поздравявам за това, че сподели проблема си тук, защото е важно да се споделят и проблемите и лекарските грешки. Много момичета, когато имат проблем не споделят, за да не бъдат изкритикувани, може би. Такава информация е много важна за бъдещи опериращи се момичета. Дръж ни в течение какво се случва покрай теб от тук нататък .

merilin13
15th March 2013, 16:08
Благодаря ви много, момичета! :2008: Писах на две момичета със същия проблем, но не ми отговарят. Не искам никой да се чувства така както аз в момента, затова споделих. Ще ви пиша като има развитие

Бижу
15th March 2013, 16:09
Мерилин, тормозИ Тонев до дупка! Не може така! Безотговорност и отричане на очеизвадните си грешки. За които си платила съответната сума. Ебаси наглеца! Консултирай се с юрист, поеми нещата в свои ръце.
Надявам се всичко да се нареди при теб. :2008: Дръж ни в течение.

merilin13
15th March 2013, 16:09
Как може такива неща да се случват на такива готини хора? Днес се запознах лично с merilin13 и мога да кажа, че е супер усмихнат и позитивен човек !
Мила, стискам ти палци и се надявам да се намери най-доброто решение. Търси си правата докрай и не се оставяй!

Радвам се, че се запознахме, мила! :2008::2008::2008:

merilin13
15th March 2013, 16:10
Ако някой знае имена на адвокати, които се занимават с такива дела, моля да ми пише

Dessislava
16th March 2013, 00:11
Благодаря ви много, момичета! :2008: Писах на две момичета със същия проблем, но не ми отговарят. Не искам никой да се чувства така както аз в момента, затова споделих. Ще ви пиша като има развитие
Аз те поздравявам за куража да споделиш,това което ти се случва!!!Пожелавам ти всичко да се оправи и да нямаш повече никакви проблеми!!!Ще чакаме с нетърпение да ни кажеш,че всичко е наред!!!
Успех,мила!!!

iliana 81
30th March 2015, 13:37
Здравейте,момичета!
Нова съм във форума и съжалявам, че по-рано не ви открих, защото щях може би да си спестя доста главоболия и безсънни нощи.
Ето и моята история: преди месец и половина претърпях операция за поставяне на импланти+повдигане на бюста и намаляне на ареолите.Разрези тип котва.Всичко се направи в една операция.На третата седмица от операцията установих с ужас, че като бонус съм получила дабъл-бабъл на лявата гърда.В нормално положение на гърдите нищо им няма.Гънката се вижда когато си вдигна ръцете. Освен това на мястото кожата е доста набрана, което допълнително засилва ефекта. Докторът, който ме оперира-за сега бих желала да се въздържа да споменавам името му-твърди, че след като в нормално положение на гърдите нищо им няма не трябвало да се пипат имплантите или джобовете(защото му казах,че съм попрочела това-онова), и "след като толкова ме притеснявало" може след 6 месеца да намали малко собствената ми жлеза в гънката, която се получава, като нямало да има разлика в големината на двете гърди.Не ми гарантира на 100%, че напълно ще се оправи, но със сигурност щяло да е по-добре.
Нямам представа какво да правя-нещо не ми звучи убедително такъв вид корекция от една страна, а от друга нямам пари за реоперации при други доктори.Решила съм просто да напрява консултация с друг д-р-най-вероятно със Стоянов-за да ми обясни какъв точно е проблема и дали това е решението на въпроса, но това ще стане най-рано другия месец. За това моля момичета, които са имали такъв проблем да ми пишат.Попаднах на няколко случая във форума, но момичетата са писали до момента, в който им предстои реоперация, а какво се случва след това и какво точно се е направило не ми става ясно.
Никога не съм имала хубави гърди, а след раждане и кърмене станаха още по-увиснали, изпразнени от съдъжание и целите в стрии.Мечтата ми беше не да имам съвършения бюст,защото съм се примирила с белезите от операцията и стриите ми, но поне един приличен и стегнат. Но с този дабъл-бабъл не мога да се примиря.
Съжалявам да дългия пост, дано не съм отегчила някой.

merilin13
30th March 2015, 15:22
I
iliana81, здравей! Аз бях с ужасен дабъл бабъл от Тонев, след това реоперация при д-р Стоянов. За съжаление не успя и той да се справи, въпреки че сменихме имплантите от кръгли с анатомични. Тонев ми е обърнал гръдния мускул, Стоянов обеща, че ще го поправи, но не го направи. Тонев ми предложи да запълни празнотата с мазнина, Стоянов каза, че е опасно и това не се практикува вече, а сега и той ми предлага да ми постави мазнина. Ако не е толкова зле по-добре не прави нищо. Моят дабъл бабъл се вижда, но повече не бих се подложила защото изгубих доверие в лекарите, а и повече усложнения не искам.

iliana 81
30th March 2015, 18:20
Здравей, Мерилин! Много се радвам, че толкова бързо си ми отговорила точно ти, защото бях проследила историята ти и благодаря за отзивчивостта. Съжалявам, че въпреки реоперацията пак не са се получили нещата . Искам да те попитам това, че Тонев ти е обърнал мускула кога се разбра-на операцията при Стоянов или още на прегледа? Ти консултира ли се с адвокат? Ходи ли пак при Тонев и как реагира, когато разбра, че знаеш, че ти е обърнал мускула?

iliana 81
30th March 2015, 18:27
Питам, защото аз все още не знам защо са се получили така нещата при мен- дали е заради обърнат мускул като при теб или нещо друго. Докторът започна да мрънка, че съм имала голяма птоза, че ми била много трудна за работа кожата и т.н.Но аз не съм била предупредена , че има вероятност да получа дабъл-бабъл, нито пък, че ми е такъв типа на кожата-ако изобщо това е проблемът.Освен това той се биеше в гърдите, че импланти и повдигане може да го направи в една операция, а сега се оказва, че има неща, които трябва да се коригират.

merilin13
31st March 2015, 00:26
Не съм ходила никъде, нямах нерви и желание. За съжаление скоро пак разбрах за пострадала от Тонев. Аз имах просто малък бюст, без птоза и Тонев каза, че това е най-лесния бюст за уголемяване и като направи грешката се държа ужасно с мен. Стоянов обеща, че ще го оправи, но трябва да сменим имплантите, платих си още една операция и пак съм с дабъл бабъл. За да се оправи дабъл бабъла има някаква съединителна тъкан, която трябва да се отреже, това обеща Стоянов. Но минах и аз през "конвера". Така че всички са много добри докато не ти вземат парите. Не искам повече усложнения, затова ходя само на ехограф. Има пострадала от Тонев, която на реоперацията е с ужасно висок и грозен белег. След като виждаш какво обещава и какво може твоя доктор защо искаш да си причиниш още главоболия и усложнения? За съжаление преди седмица имах пак проблем. Гърдата, която е с дабъл бабъл събра доста течност, но бях в Полша и там ми я махнаха. Прочети за усложненията и прецени дали си заслужава да легнеш пак под ножа и то без никаква гаранция.

iliana 81
31st March 2015, 13:53
Съжалявам за всичко, което си преживяла-болката, разочарованието,парите, нервите и надеждите.Аз първата седмица след като си го открих ходих като болна и не мога да си представя втори път да преживея същото разочарование.Най-вероятно няма да се подложа на реоперация.За съжаление и информацията,която има за нашия проблем е доста оскъдна, почти никаква. Не проумявам как за толкова години не се научиха да правят гърди и допускат едни и същи грешки. Имаш ли снимки преди и след операциите?Мога и аз да ти пратя ако искаш. Ще те разбера, ако не ти се занимава.

DakotaV
22nd June 2016, 13:40
Здравейте! Пиша в темата за "дабъл бабъл", защото точно с такъв ме остави "д-р" Николай Георгиев. Оперирах се при него преди 5 години, сложи ми някакви незнайни, много прехвалени от него импланти Polytech, подмускулно. При операцията е допуснал техничека грешка, която е довела до "дабъл бабъл", който беше диагностициран и документиран от 2ма хирурзи, единия Доц. Евстатиев, другия в чужбина. Още при първата консултация след операцията при Николай Георгиев с просто око можеше да се види, че нещата са трагични, но той твърдо отказа да поеме отговорност за евентуална корекция, каза да си нося лентата и те ще спаднат, "ще станат много хубави гърдички" (по негови думи) Е, не станаха! Освен "дабъл бабъл", и двата импланта бяха с 3та степен капсулна контрактура. Бях с постоянни болки, но няма закон в България, няма начин да се оплачеш, да търсиш отговорност, да съдиш, да си търсиш правата. Съчувствам на всички, които са пострадали от пластични хирурзи. След опит с няколко такива, моят съвет е да не се доверявате на Николай Георгиев.

ina.ina
23rd June 2016, 07:53
Много съжалявам , гадно е да се чувстваш излъган. И да не можеш да направиш нищо. Но за капсулната контрактура - може да се случи винаги.

zozalina
14th November 2016, 08:35
Здравейте и от мен! Пиша в тази неприятна за нас тема,но...аз съм с двустранен дабъл бабъл :( не знам да се смея ли,да плача ли..уж толкова много материали изчетох,явно не достатъчно,за мое голямо съжаление.Оперирана съм преди няма и месец,още вкъщи сама видях,но нали е рано,прясно оперирана съм,отоци...а с просто око се виждаше къде е разреза близо 3 см под моите гънки.Като отидох на първата консултация доктора даже не ме и видя,имал презентация,вечерта се чухме по телефона-носи си лентата,всичко ще се оправи,много е рано....Е,направих две консултация с други доктори-единият малко по уклончиво ми отговори да не се притеснявам,а другият така хубаво ми обясни и отговори че съм с двустранен дабъл бабъл и waterfall deformity ( заради леката птоза на едната гърда) както и имплантите не са били подходящи за мен като размер и изпъкналост...и от първият път позна къде съм оперирана....И сега.....освен хвърлените на вятъра пари,болки и притеснения аз трябва да се чудя от къде да намеря пари за 'поправка' ,за това че някой не си е свършил работата като хората.Така че момичета много,много мислете преди да направите уж не така сложна операция!

lily.ana
14th November 2016, 11:26
Защо се предаваш? Отивай при твоя хирург и с търси правата!

Pufpaf
14th November 2016, 15:41
....и от първият път позна къде съм оперирана...

Да не е при хирурга на звездите ? Понякога е лош късмет, друг път прибързан избор. Аз мисля, че за дефекти, които са от грешка на хирурга той трябва безплатно да си направи ревизия.

Но лошото е, че хирурзите не приемат лесно подобни дефекти и усложнения, като тяхна грешка и вече нещата опират до морала. Но тъй като парите са по силни от морала за повечето и им е доста трудно да си признаят грешките.

Понякога обаче е доста трудно за решаване и за самият пациент, дали може да се довери пак на същият хирург за ревизията. Има хирурзи които са големи касапи и не е добра идея да опитват да си поправят грешката. Но понякога и на не лоши хирурзи им се случва да имат не добър резултат и с една ревизия оправят нещата.

За сега не му споменавай името, а първо говори с него и ако може да му се довериш за ревизия и ако той предложи да направи това, ако се не иска, му кажи, че при това положение няма как да не споделиш за твоя случай по форумите.
Това ще му струва много повече и ако има разум ще си поправи грешките за негова сметка !

tolini
14th November 2016, 16:10
Според мен ,имената на тези д-ри ,трябва да се казват открито. Рекламите им текат навсякъде,а ние крием грешките им и така им позволяваме да правят експерименти и с мечтите на други жени.

ina.ina
17th November 2016, 08:51
Защо се предаваш? Отивай при твоя хирург и с търси правата!

Да! Грешката е негова.

zozalina
9th December 2016, 18:06
Здравейте отново,днес писах и изпратих снимки на въпросния доктор както се бяхме разбрали за след 2 месеца и като гледам въобще не се трогва от творението си,отговорът му беше- при вас трябва да се направи реконструкция на дясната гърда и преместване на ареолата. Ето това е отговор,няма поздрав,няма обяснения,няма нищо просто с две думи.А грешката не е само една...Искам да ме посъветвате какво да му отговоря и как да постъпя! Не Pufpaf не е хирурга на звездите и след този отговор не мисля,че отново бих му се доверила. Миналият месец ходих и на консултация при друг доктор,каза че всичко е поправимо,но според него това не са точните импланти за мен и би било по-добре да ги сменим с други,най-рано след 3 месеца...,но откъде се вадят толкова пари за толкова време,заради някой който си е оставил ръцете и не си е свършил работа хората.

lily.ana
12th December 2016, 17:19
Ако мислиш да се реоперираш при друг няма какво да отговаряш на въпросния хирург...

zozalina
27th January 2017, 14:20
Здравейте отново от мен! Да ви се похваля докторът си пое отговорността и си поправи грешката.Единият имплант беше слязъл по-надолу от другия-повдигна го,на другата нищо не направи така се разбрахме,за да се изравнят.След 3 месеца имаше голяма разлика,гънките които се бяха образували се по изпънаха.Сега пак има малка разлика в нивото на зърната,но изглеждат обещаващо и все пак поправката беше преди 4 дни. Даже ми изглеждат по-големи от преди :) и не платих нито стотинка,всичко беше за негова сметка и отношението беше по-добро :)

Didi Kirova77
27th January 2017, 18:48
Защо толкова упорито не споменавата имената на тези лекари които са ви причинили толкова главоболия?

Шоки
20th November 2017, 09:06
За да спасите и други момичета от грешки пишете имената на докторите.

ina.ina
25th November 2017, 15:54
Ами говори пак с док, дано измислите решение на поне част от проблемите. И пак пиши. Успех!