PDA

View Full Version : От къде пазарувате диетични и диабетични храни?


zozeto
1st February 2008, 10:05
Здравейте, Сладурки!!!!

Много хубави работи пишете за диети, хранене, режими, спорт и т.н., за което Ви поздравявам и Ви благодаря. Ще ми се да разменим малко информация за това, от къде можем да си набавим диетични храни. Мисля, че тази информация ще бъде полезна на всички. Аз лично пазарувам от различни места, защото или това, което търся не винаги се поддържа като асортимент, или пък това, което се предлага не ми харесва. Преди всичко се спирам пред щандовете за диетични и диабетични храни в супермаркетите, но явно това не им е приоритетен продуктов асортимен и няма много голямо разнообразие. Ще ми се покрай този въпрос да Ви помоля и да споделите какво ядете когато сте на диета? Имам предвид какъв тип диетични продукти похапвате?

С пожелания за успех,
Zozeto[/b]

ледено_sЪrце
1st February 2008, 10:40
Здравей, мила! Добре дошла при нас!
:wellcome:
Аз също пазарувам от щандовете на супермаркетите, но понякога, когато ми трябва нещо по-специално посещавам магазините за здравословно хранене. От Пловдив съм и знам около 3 такива, които са ми на удобно място. На мен ми се искаше да питам момичетата какви са тези щандове с био-продукти, защото аз тук не съм срещала такива. :oops:
Само в София ли ги има или просто аз не съм била достатъчно наблюдателна?

zozeto
1st February 2008, 11:38
[ На мен ми се искаше да питам момичетата какви са тези щандове с био-продукти, защото аз тук не съм срещала такива. :oops:
Само в София ли ги има или просто аз не съм била достатъчно наблюдателна?[/quote]

По въпроса за "БИО" продуктите, мога да споделя малкото информация, която знам и тя е, че продуктите, означени с "БИО" са произведени в региони, които са сертифицирани като био-региони, демек, че са екологично чисти и добива на суровините е съобразен с Европейските стандарти за качествено и екологично чисто производство. Естествено, става дума за абсолютно натурални продукти, лишени от всякаква химия, което от своя страна ги прави доста скъпи и определено не са по джоба на всеки потребител. Срещала съм из интернет доста такива продукти, произведени в Европа. Наскоро четох и в някое от икономическите издания, че този тип производство набира сериозна скорост у нас, тъй като всеки производител, който иска да изнася в Европа, трябва да е конкурентоспособен по отношение на качеството. Доста от потребителите започнаха да правят компромис с високата цена, стига да знаят, че получават здравословни и качествени продукти в замяна. Така, че може би скоро и ние ще имаме по-голям избор от "БИО" продукти, не само в София (аз живея в Лясковец, Велико Търново).
Надявам се да съм ти била полезна :)
Поздрави,
zozeto :)

Engel
1st February 2008, 11:50
Здравей, мила! Добре дошла при нас!
:wellcome:
Аз също пазарувам от щандовете на супермаркетите, но понякога, когато ми трябва нещо по-специално посещавам магазините за здравословно хранене. От Пловдив съм и знам около 3 такива, които са ми на удобно място. На мен ми се искаше да питам момичетата какви са тези щандове с био-продукти, защото аз тук не съм срещала такива. :oops:
Само в София ли ги има или просто аз не съм била достатъчно наблюдателна?
Къде са тези магазини? Аз незнам нито един и нито една такава диетична и здравословна храна. Може ли някой да ми даде сайт или нещо такова да се образовам малко? Макар, че ме е страх от такива готови .. много не им вярвам! Няма значение цената, нея винаги могат да я дигнат каквото и да продават.

zozeto
1st February 2008, 11:58
Здравословна храна можеш да намериш на специализираните щендове в супермаркетите, ама те са толкова нищожни на фона на магазина, така, че несе учудвай ако ги пропускаш. А иначе за специализираните магазини - и на мен ми се ще да науча къде има :)
Поздрави :)

anjela_k
19th February 2008, 15:00
здравей мила и аз съм нова тук, но се надявам да ви бъда полезна с каквото знам, както за мен тук е доста полезно от към нови знания и съвети - относно твоя въпрос от къде може да си купиш такива храни - в пикадили в мола на стамбойски има щанд, който наистина е малък на фона на магазина, но има най-различни неща и сладки дори и се намира близко до касите около замразените неща. иначе на екзарх йосиф от страни тоцхно на халите ,където преди имаще една рапърска дискотека има също магазин за такива храни, но не съм минавала от там от поне 4,5 месеца - дано все още да си съществува. и маще голям избор преди.

anjela_k
19th February 2008, 15:03
много хубаво съм ти отговорила, но чак сега видях, че не си от софия - извинявай за което, но пък ако си имаш някоя приятелка тук можеш да изпратиш нея да проучи тези две места, за които ти писах.

zozeto
26th February 2008, 07:25
Благодаря за информацията. Късно отговарям, но все пак е от църце :D

{*faith*}
17th March 2008, 17:03
В Пловдив има на центъра един.. точно в уличката СРЕЩУ Mcdonald's ако не се лъжа... много е разнообразен и има всякви щуротии вътре :P

zozeto
17th March 2008, 22:27
из нета намерих информация за един специализиран магазин за специални хлябове. Всъщност става въпрос за пекарна. Инфо от тук: http://www.klasanovi.com/index.htm

BabyPhat
18th March 2008, 15:57
из нета намерих информация за един специализиран магазин за специални хлябове. Всъщност става въпрос за пекарна. Инфо от тук: http://www.klasanovi.com/index.htm
:cry: те държаха и веджихаус-а, но вече го няма, а беше супер готино местенце за вегетариански манджи.

zozeto
20th March 2008, 07:07
Ами сигурно е хубаво да седнеш в заведение, в което да имаш избор от здравословни храни. Жалко, че вече го няма. До сега не съм срещала много заведения, които да имат диетични менюта във Велико Търново с изключение на Щастливеца (дано не се приеме като реклама). Хубаво е да знаеш, че можеш да излезеш на заведение с приятели и, че ще можеш да хапнеш без да се притесняваш, че ще си нарушиш режима на хранене.

Izabo
20th March 2008, 11:02
Ето един хубав магазин за диетични и диабетични храни в София: ул. Лавеле 21. Това е уличката зад гърба на Съдебната палата. Тръгваш по нея от Алабин по посока на НДК и е съвсем наблизо, вляво. :D

cristiano7
20th March 2008, 19:36
Ами сигурно е хубаво да седнеш в заведение, в което да имаш избор от здравословни храни. Жалко, че вече го няма. До сега не съм срещала много заведения, които да имат диетични менюта във Велико Търново с изключение на Щастливеца (дано не се приеме като реклама). Хубаво е да знаеш, че можеш да излезеш на заведение с приятели и, че ще можеш да хапнеш без да се притесняваш, че ще си нарушиш режима на хранене.

всеки ресторант в менюто си има здравословни храни...да речем яйца по панагюрски....или печено пиле с ориз....шопска салата....риба...пържолка със салатка...има още доста примери :) Е, ако си се ограничила в обедното меню на заведението може и избора да не е голям, но в редовното им меню със сигурност ще откриеш голямо разнообразие

Jmoky
27th March 2008, 11:20
Ако сте от София, то магазинчето е Слънце Луна, намира се в центъра, на ул. Парчевич и Белчев. Лесно е за намиране, ако свиете от Витошка в пряката от магазин Саламандър посока Ангел Кънчев. Не съм виждала на друго място толкова много БИО храни. Там има и хляба Слънце Луна.

dzak
27th March 2008, 18:08
Здравейте и от мен :) аз винаги пазарувам в едно магазинче,и никога не съм се разочаровала...има абсолютно всичко необходимо за здравословно и диетично хранене.и най ме радва факта,че има овесени трици,основата на моята диетка.намира се отдясно на хотел хемус в уличката 2 рия магазин.перфектно е зареден.пожелавам ви успех

zozeto
16th April 2008, 15:32
Разбрах, че всеки си има местенце, от където да си купува това, което търси. А какви храни по принцип купувате? Какъв тип продукти предпочитате? Как се храните?
Ще се радвам да науча повече :)

кика
3rd October 2008, 18:45
Открих добре зареден магазин за здравословни и диетични храни и на ул."Родопи"№20 в Пловдив. Продавачките са много мили и предлагат много интересни хранителни добавки и козметика. Магазинът се намира м-ду "Лиляна Димитрова" и "Капитан Райчо". под една нова кооперация а до него има малко кафене. Пред него може да се паркира.

Any
4th October 2008, 13:50
в софия ли е този магазин?

ioni
4th October 2008, 16:10
Тъй като в моя град мисля, че няма специализирани магазини за диетични храни си ги купувам от големите супермаркети.

4april
11th November 2008, 14:12
Хубав магазин за диетични и диабетични храни има на Позитано, под МЦ Лора, а също и на Самуил, близо до ътъла с ул. Бистрица - там единствено намерих диабетичен сладолед! Става дума за София разбира се.

zozeto
23rd December 2008, 17:00
Здравейте, мили Дами!!! :D

Не съм се вясвала от много отдавна, но сега се връщам с много полезна инфоемация за нашата темичка. Естеството на работата ми, във фирма, производителка на здравословни храни, изисква да проучвам пазарите и да събирам информация за това, къде могат да се намерят такъв тип продукти. Сега ще започна списъка с магазините, където естествено можете на намерите и нашите продукти (няма да казвам марки, за да не правим реклама) и постепенно ще го обогатявам.

София

Магазин "Здраве"
бул. "Дондуков" 49, (вход от към улица "Дунав")

Магазин "Алго Радост"
ул. "Левски" 21, близо до "Алабин"

Магазин за диетични и здравословни храни
ул. "Цар Иван Шишман" 20

Магазин за диетични и здравословни храни
кв. Лозенец
ул. "Христо Смирненски" 11

Магазин за здравословни храни
ъгъла на ул. "Тъча" с ул. "Цар Иван Асен"

Магазин "Диетичен Рай"
ул. "Николай Коперник", бл. 153 (близо до х-л "Плиска")

Магазин "Биозона"
бул. "Цар Борис III" 86-90

Магазин "Тимекс"
кв. Бистрица, ул. "Стефан Стамболов" (до центъра)

Магазин "Дейзи"
на пазара "Ситняково"

Дрогерия "Жани"
ул. "Три Уши" 5 (зад КНСБ)

Варна

Верига магазини "Здраве за Вас"
1. ул. "Бачо Киро" 1, павильон 3
2. ул. "Сава Радулов" 11

[b]Велико Търново

Магазин "Здраве"
До пицария "La Scala"

CBA Пазара
Здравословен щанд

CBA Търговски парк
Здравословен щанд

[b]Горна Оряховица
Супермаркет "Макс Марк"
Здравословен щанд

Е, това е за сега.

Надявам се да съм Ви била полезна.
Очаквайте скоро най-новото от света на здравословните храни - Чипс, направен по уникална технология - без пържене и без печене с до 70% по-малко мазнини и с до 30% по-малко калории.

Бъдете здрави и Ви пожелавам:

ВЕСЕЛА КОЛЕДА И ЩАСТЛИВА НОВА 2009 ГОДИНА!!!

Leshli
14th February 2009, 20:57
Здрасти, едно допълнение от мен:

Такъв магазин в София има и на ул. Цар Асен, горе-долу на ъгъла с бул. Скобелев (ако вървите по Скобелев към НДК, завивате по Асен вдясно и на около 10 метра е магазина).

Успех :)

hatred
15th February 2009, 21:03
Leshli, ще намина да го видя. Никога не съм го забелязвала.
Добре ли е зареден ?

Leshli
16th February 2009, 18:29
Не съм минавала наскоро, но преди пазарувах от там доста.

Ще мина тия дни да видя какво е положението и ще ти кажа.