PDA

View Full Version : Очни клиники


adriana lima
4th February 2008, 23:10
Здравейте!
Значи от малка имам кривогледство на лявото око.Мисля тази година да си направя корекция с лазер,но искам да бъде при добър специалист.
Бихте ли могли да ми препоръчате ако знаете добри очни клиники в Пловдив, София или Варна нека пише.Благодаря предварително!

bibi_82
5th February 2008, 09:23
доколкото знам тази във Варна е добра.намира се зад църквата Св Петка - улицата успоредна на Ген.Колев откъм Общината но незнам коя беше точно.ако се поровиш в google сигурно ще откриеш точния адрес и тел.успех от мен!

diastemma
5th February 2008, 09:30
Корекцията на кривогледство не се прави с лазер. Необходимо е да се скъси единият от мускулите, движещи очната ябълка.
Направи консултация в Университетските клиники по очни болести в София или Пловдив.

rogi
5th February 2008, 09:52
Варненската "Света Петка" е пълна с добри специалисти,очни лекари,имат и всякакво оборудване,така че няма да сбъркаш с тях.

Dani84
5th February 2008, 11:22
Варненската "Света Петка" е пълна с добри специалисти,очни лекари,имат и всякакво оборудване,така че няма да сбъркаш с тях.

нАЙ- ДОБРАТА клиника е Света Петка във Варна,познавам хора които са се лекували там,а също и доста от тв водещите там си махат очилата :wink:

misheto7
5th February 2008, 11:56
Мога да ти препоръчам"Луксор" в Пловдив.Тези хора там правят чудеса.Другия вариант според мен е "Св.Анна"-или бившата Окръжна болница в София. Ако ти трябва повече инфо пиши

zhenya chavdarova
5th February 2008, 12:14
Варненската "Света Петка" е пълна с добри специалисти,очни лекари,имат и всякакво оборудване,така че няма да сбъркаш с тях.

нАЙ- ДОБРАТА клиника е Света Петка във Варна,познавам хора които са се лекували там,а също и доста от тв водещите там си махат очилата :wink:

И аз бих казала, че е най добрата.Аз там си махнах очилата...които бяха ( -8.00 ) диоптара, преди 2,5 год.За сега нямам никакви проблеми...много съм доволна :D

:)
5th February 2008, 16:16
Да знаеш случайно в момента каква е цената за процедурата ?

adriana lima
5th February 2008, 18:35
Благодаря за съветите! :D
И аз мисля, че във Варна("Света Петка") наистина е най-добрият вариант.И най-вероятно там ще си направя операцията.Но да знаете някава цена за този вид операции?

diastemma
5th February 2008, 19:53
Доколкото успях да разбера, не става дума за лазерна корекция на зрението и сваляне на диоптрични очила, а за операция за кривогледство, т.е. когато очите не се движат синхронно, като на Елизабет Джагър (http://images.fashionmodeldirectory.com/model/000000015572-Lizzy_Jagger-thumb.jpg).

Dani84
5th February 2008, 20:22
Варненската "Света Петка" е пълна с добри специалисти,очни лекари,имат и всякакво оборудване,така че няма да сбъркаш с тях.

нАЙ- ДОБРАТА клиника е Света Петка във Варна,познавам хора които са се лекували там,а също и доста от тв водещите там си махат очилата :wink:

И аз бих казала, че е най добрата.Аз там си махнах очилата...които бяха ( -8.00 ) диоптара, преди 2,5 год.За сега нямам никакви проблеми...много съм доволна :D

за колко време се въстанови?

zhenya chavdarova
5th February 2008, 20:39
Варненската "Света Петка" е пълна с добри специалисти,очни лекари,имат и всякакво оборудване,така че няма да сбъркаш с тях.

нАЙ- ДОБРАТА клиника е Света Петка във Варна,познавам хора които са се лекували там,а също и доста от тв водещите там си махат очилата :wink:

И аз бих казала, че е най добрата.Аз там си махнах очилата...които бяха ( -8.00 ) диоптара, преди 2,5 год.За сега нямам никакви проблеми...много съм доволна :D

за колко време се въстанови?

Ами не мога да си спомня точно колко време ми отне възстановяването(може би около една седмица ), но лек дизкомфорт има през първите 2-3 дена.Тя процедурата продължи има няма 3-4 минути ( незнам дали има и толкова )говоря за лазерна корекция. :)

Pauwa
7th February 2008, 06:44
zhenya chavdarova моцеш ли да ми кажеш колко ти излезе процедурата :roll:

kuss
13th February 2008, 14:16
доколкото знам тази във Варна е добра.намира се зад църквата Св Петка - улицата успоредна на Ген.Колев откъм Общината но незнам коя беше точно.ако се поровиш в google сигурно ще откриеш точния адрес и тел.успех от мен!
+1 :)

desitta
13th February 2008, 19:19
а кръвоносни съдове от бялото на окото може ли да се заличат по някакъв начин? :shock: :roll:

tiho24
30th April 2009, 19:15
В никакъв случай не отивай те
в очната клиника "Света Петка"
при доцента Митов
това е семейна клиника дават големи надежди,
а накрая нищо в момента търся хора, който са
им сърбали попарата. Ако има навити да ми пишат
на е-mail tiho77@mail.bg
Готов съм и да извикам "Господари на ефира"
Една птичка пролет не прави.
Мене ме излъгаха и така затънах с 800 евро.
Е, нека да не допускаме това да продължава...

apoklistika
30th April 2009, 20:40
Разкажи малк оповече, как точно са те излъгали?
Доколкото си спомням, чела съм тук мнения на доволни пациенти...

stefkanm
6th June 2011, 14:31
Искам да изразя голямото си разочарование и възмущение от очна клиника “Света Петка”. Синът ми – на 5 год. бе опериран в клиниката от страбизъм. Преди операцията доц. Митов ни увери, че ако изобщо се наложи втора операция, то тя ще бъде след години. Също така, преди операцията ни бе обяснено, че е възможно да се наложи да се оперират повече от два мускула, за което ще трябва да заплатим допълнително, но това щяло да се реши в хода на операцията. Ние, от своя страна казахме, че сме съгласни и подготвени. След операцията стана ясно, че не са оперирали други мускули и след като синът ми си отвори очите на другия ден /а не след няколко часа, както ме уверяваха, че ще стане/ нямаше никаква промяна от преди. Един месец по-късно положението е същото. На контролния преглед ни обясниха, че щяло да се наложи втора операция – не по-рано от 6 месеца, защото мускулите, които са били оперирани не били тези, които трябвало. Надявам се с този си пост да успея да предпазя децата и родителите им от клиниката и от доц. Митов и неговия екип. Клиниката е превърната в печатница за пари – на ден се извършват сигурно повече от 25 операции - на конвейер и каквото стане – стане. Сигурна съм, че има и други хора, които не са доволни от клиниката. Моля, ако има такива, пишете ми на е-мейл stefkanm1@yahoo.com

varna
7th June 2011, 23:22
И аз да споделя мнение... Относно толкова препръчваната клиника "Света Петка" искам да кажа, че вече не е това, което беше! Проблемът ми е астегматизъм с далекогледство. За първи път я посетих през 2001. по препоръка от доволни познати. След като бях обиколила додта лекари от какви ли не градове и села, се надявах, че тук ще има добри спецалисти. Естествено часовете се записваха няколко месеца по-рано, та така, записах час и търпеливо изчках датата. Естествено часът ми беше за доц.Митов. В клиниката много народ, дойде и моя ред пое ме една докторка - Борисова, да ме "подготви" за доцента. Това е първото, което ми направи впечатление, какво толкова ще ми подготвя та нали е само преглед не операция. И така, след като тя ме прегледа и даде записките си на доцента, той ги погледна видя ме и той на един апарат, колкото да не е без хич и ме отпратиха с препоръка след известно време да дойда на контролен преглед. И тъй като вече бях свикнала с какви ли не лекари и си мислех, че всеки следващ няма да е с нищо по-добър реших да посещавам Митов от време на време колкото да си следя състоянието. Започнаха да ми говорят за лазерна корекция и всеки път като ходих на преглед все ме агитираха. Защо не си направих корекцията?!
1. Съвсем невинно ми поискаха по 800 евро на око, пр положение, че раб.заплата беше 200лв
2. Операцията има рискове,минимални, но все пак...
3. Корекцията е докато станеш на 40-45г., след това от старост и се налага отново да сложиш очила (това ми каза доцента)
4. Следкато е толкова хубава и ефективна тази лазерна корекция, защо доцента не си я е направил все още, ами си ходи с очилата? А, сигурно парите са му проблем? Всичките му лекари и те се разхождат с очила, а те тръгнали да убеждават нас!

Та така, след поредното посещение, вече в новата им клиника, която е зад църквата Св.Петка (Тогава вече не преглеждаше Митов, той правеше само операции) имах час при д-р Борисова. (Само да отбележа, че междувременно д-р Борисова си бее открила оптика с кабинет и последните ми прегледи ме викаше в частния й кабинет вместо в клиниката) Можете да си представите изражението ми като ме извика един младеж(който имах чувството, че е стажант) и ми каза: "Елате да ви прегледам" Обясних му, че имам час при д-р Борисова, но той настоя. ОК, отидох, той започна да ме гледа и по едно време минава Борисова и казва: "А това е моя пациентка!" и ме извика със себе си. (Този път бях решила да не ходя в частния й кабинет, където ме претупваше, тъй като беше по-важно да вземе парите на германците и руснаците.)
ОТ този момент 2006 спрях да спонсорирам доц.Митов, но и без моя помощ е събрал пари за хиляди лазерни корекции.
Обръщам се към потребителите писали по-горе:
Как така ви "махнаха" очилата без операция, с редовни посещения. Мен в самото начало ми казаха, че заболването ми е такова, че и чудо да стане ако няма лазерна корекция цял живот ще си нося очила.
Прочетох мнение, че след лазерната корекция са им обяснили, че никога не се налага носене на очила, което противоречи с моята информация, която имам пак от доц. Митов.
Към момичето, което имае проблем с кривенето на окото - аз също имам такъв проблем, до преди година никой не ми беше споменавал за оперативното му премахване. Странно, какви лекари! Та преди година бях при доц. Групчева (която ми препоръчаха за контактни лещи) тя ме "светназа тази операция", обясни, че се скъсяват няколко мускулчета. Напоследък се замисля за нея дали да си направя, така, че ще се радвам ако има мнения по въпроса.
Поста ми стана прекалено дълъг, но като последно, ако знаете някой наистина, ама наистина добър лекар във Варна, при който мога да ходя на контролни прегледи и който да е заинтересован, предимно от работата си, а не от финансовата й страна, моля дайте координати. Трябва да си сменям очилата а не знам при кого да отида?!
Изкючвам Георгиев(не съм доволна) и Хубанов(предубедена съм, защото е възпитаник на Митов).
kovacheva@start.bg

Nikolay Petrov
7th May 2017, 20:54
На 20 и 21 май 2017 в София ще се проведат безплатни консултации, от специалистът Доц. Баръш Сонмез , един от най добрите офталмолози – очен хирург и ръководител на катедрата по офталмология в група болници МЕМОРИАЛ съвместно с Турмед. Идването на специалист по очна хириргия от болници МЕМОРИАЛ е първо по рода си в България. Възползвайте се от възможността, местата са ограничени. Може да запишете час тук
https://www.turmed.bg/doc-sonmes-baris-memorial