PDA

View Full Version : третиране на потенето с ботокс


josephine
12th July 2005, 12:03
Имам доста голям проблем с потенето по мишниците резбрах че има процедура с инжектиране на Ботокс лКаде в Пловдив може да се изварши тази процедура и колко струвалАко знаете друго трикче за намаляване не потенето,приемам всякви савети.Знам че потенето е нормален физиологичен процес но на мен ми прави страхотни проблеми и много ми влияе на самочувствието. аз сам само на 18год имам нужда от увереност

charmy
12th July 2005, 13:47
Напоследък има прекрасни средства, за борба с изпотяването. Опитай със стикчето на Vishy, то е с 48 часов ефект. А в един форум едно момиче беше писала това за този продукт, за който и аз съм чувала прекрасни отзиви. Публикувам ти цялото й мнение.
"Тема Страхотен продукт!
Автор 3BE3ДA ()
Публикувано 10.07.05 11:56

Ако искате наистина качествен продукт против изпотяване използвайте това http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=2&id=5. Има го в аптеките, аз съм изненадана, и възхитена от продукта!Пръскаш се веднъж на 10 дни и ВЪОБЩЕ не се потиш! Изпробвайте го, няма да съжалявате, горещо го препоръчвам на всички, които имат проблем с изпотяването."

chursi
8th March 2006, 09:45
аз имам много голям проблем с изпотяването и съм пробвала най-различни неща и то от най-скъпите.на ейвън,лейди спиид стик,рексона и още много други - както от пръскащите така и от сухите.аз съм на 15 години.нямам проблем с миризмата,но изпотяването е много обилно и се чувствам винаги притеснена.моля ви помогнете ми да си върна самочувствието.ще ви бъда много благодарна!!! :roll:

chursi
10th March 2006, 12:06
моля ви помогнете ми наистина.каде да го намеря това Vishy??тарсих го навсякаде и го няма.колко струва??моля вииии :?

exxe
10th March 2006, 12:52
стика на VICHY не го знам, но ползвам ролковия след като получих запушване на потните жлези от такива с талк :evil: ! От 2 години съм с VICHY,малко по-скъпичък е от други /около 13 лв/, но съм много доволна! Във всяка аптека където има VICHY би трябвало да го има. Два вида са, моят е с бялата капачка-подходящ за чувствителна и епилирана кожа, без алкохол и парфюм.

milena127
10th March 2006, 12:52
Продава се във всички по-големи аптеки.

chursi
10th March 2006, 18:28
много ви благодаря че ми помогнахте и ми отговорихте.сега ще ви обясня проблема ми - преди 2 години с майка ми си купихме епилатор.сега съм на 15 и тогава бях на 12-13 години.такмо тогава ми започнаха да растат косъмчета и мама ми каза да си епилирам подмишниците, защото нямало да ми бъдат после груби косъмчетата.откакто започнах да ги епилирам ми се появе на дясната подмишница нещо като пъпчица.тая пъпчица след 1 година започна да ме боли и аз отидох на дерматолог.предписаха ми тама някакви неща и ги ползвах.било е заради епилатора.спря да ме боли и след 6 месеца пак започна.вече само се бръснех.отидох и ми предписаха друго-казаха че няма нищо страшно и че ще се оправя.наистина оттогава не ме боли вече ваобще,но започнах да се потя като звяр да го нарека.то не бяха Laidy Speed Stick, Rexona, Nivea, Dove - във всякъкви варианти - сухи, течни, пръскащи - от най-скъпите. досега не бях чувала нищо за този продукт.отидох на лекар и ми предписа някакъв крем.първоначално като го ползвах ми отмина(тоя крем обаче беше някакъв за кожата а не за потенето).след като го свърших една седмица след това пак започна старата песен.купих нов препарат против потене на Nivea,но пак без резултат.отидох на лекар и ми казаха че е от възрастта.абе какво ще ми говорите вие, да се потиш само от едната страна и то като някакъв звяр?!проблема е такъв - видях колко струва Wishy и ще го взема, но ако не ми помогне каква е файдата?!никаква.само още един препарат у нас неизползван, защото каквото купя и не ми помага го захвърлям и купувам друго.можеш ли да ми кажеш какав ти беше проблема и дали това ще ми помогне, защото СЪМ ОТЧАЯНА.НЕЗНАМ КАК ДА ТИ ГО КАЖА?!както си седя и си уча например усещам как една капчица пот се стича от подмишницата ми.ужасно е!!нищо не помага!!моля те кажи ми това ще ми помогне ли и кой от всичките видове Wishy да избера. ще чакам с нетърпение отговора ти.ЩЕ БЪДА УЖАСНО БЛАГОДАРНА АКО МИ ПОМОГНЕ!!! :P

chursi
10th March 2006, 18:32
а и незнам как точно се казва затова ме извини - или Vichy или Wishy.незнам.моля те пиши ми ако искаш не тук а на chursi@abv.bg

chursi
11th March 2006, 13:24
моля ви пишете ми, защото съм отчаяна и много искам да ми помогнете.пишете ми този продукт Wishy или там както му е името добър ли е?нищо не ми помага!!!а ако ми казвате че е добър и да си го взема ми кажете кой от всички видове да си взема - пръскащо ли или рол-он - незнам, но да е най-ефикасното.умолявам ви!! :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :|

Chujdata
11th March 2006, 16:55
Най-добрият метод при прекомерно изпотяване е инжектирането на Ботокс.За повече подробности виж в www.vita.bg. Там има имейла на д-р Динев, пиши му и го питай.

milena127
11th March 2006, 18:59
За съжаление не можем да ти кажем универсално лекарство. На някои помага едно, на други- друго. Аз съм ползвала също какво ли не. Съветвам те да се откажеш от козметиките като Rexona, Lady Speed и така нататък, те няма да помогнат в твоя случай. Трябва да пробваш медицинска козметика - Vichy или нещо подобно. Попитай в аптеката. Аз съм ползвала и една серия на SVR Laboratories за прекомерно изпотяване, също от аптеката и е медицинска козметика специално по проблема, общо взето бях доволна.

chursi
12th March 2006, 11:02
много ти благодаря. а колко струва това зругото което си ползвала на SVR-lboratories??и какво точно значи че си била давална?искам да знам защото сигурно ме разбираш, че не ми се дават още пари за нещо, което няма да ми помогне.просто съм отчаяна.похарчила съм около 150 лв за всякъкви такива лекарства и козметики но нищо не помага.досега не съм ползвала медицинска козметика.можеш ли за ме насочиш ако искам да си купя на Vichy кое от тях да взема, защото ходих до аптеката и там имаше различни видове - пръскащо, крем и различни видове рол-он.моля те Milena127 помогни ми!!искам ако ще си дам парите то вече да е за нещо което наистина ще ми помогне.очаквам отговора ти!!

milena127
12th March 2006, 11:11
За Vichy само съм чувала, че е добро и затова не мога да те насоча. Иначе серията на SVR е специално за свръх изпотяване, медицинска е. Аз ползвах крема, струва около 20лв., не е евтин. Имаше и рол он и други неща. Определено потенето доста намаля, почти изчезна. Разбира се в моменти на свръх напрежение нищо не помага на потенето. Но не мога да гарантирам, че и на теб ще помогне. Просто ако ще пробваш нещо и ще даваш пари трябва да е медицинска козметика, защото обикновената козметика не помага.

chursi
12th March 2006, 12:51
много ти благодаря.ще видя какво ще правя.тука сега ще говоря и с майка ми и ще реша.просто вече съм отчаяна и незнам какво да правя.значи казваш че определено Vichy е по-добро от останалата смрад която се продава така ли??добре.ще ти пиша пак.чао

Cleopatra
12th March 2006, 18:25
На мен ми помогна лекар хомеопат за този проблем, за няколко месеца нещата коренно се промениха...друго което мога да препоръчам от собствен опит е рол-он на Рок, струва около 15лв.!!!
Иначе наистина епилиране и кола маска не се препоръчват за подмишници, това съм го чела и чувала от доста места, аз например мисля да ходя на фотоепилация, защото ми омръзна да се бръсна там!!!

chursi
13th March 2006, 10:49
какъв е този лекар хомеопат?не съм чувала досега за такъв.моля те ще ми обясниш ли какъв ти е бил проблема??моля те!!ще съм ти задължена.пиши ми защото съм отчаяна.ти сигурно си прочела моя проблем - той е малко по-нагоре в тази страница.кажи ми какво да правя че незнам вече.пиши ти как си била!!(please) :cry:

Dany
13th March 2006, 17:17
какъв е този лекар хомеопат?не съм чувала досега за такъв.моля те ще ми обясниш ли какъв ти е бил проблема??моля те!!ще съм ти задължена.пиши ми защото съм отчаяна.ти сигурно си прочела моя проблем - той е малко по-нагоре в тази страница.кажи ми какво да правя че незнам вече.пиши ти как си била!!(please) :cry:
За лекар хомеопат помоли майка ти да потърси такъв.А за директно въздействие и аз бих ти препоръчала на Vichy.От тях има такива,които успокояват кожата-ролка и крем,има и серия против изпотяване.Тези против изпотяване са:ролка с въздействие 48 часа,спрей с въздействие 24 часа,крем с въздействие 7 дни.Те всичките би трябвало да са на една и съща цена.Не съдържат алкохол.Кремът е по-точно за лечение и нормализиране на изпотяването,което ще рече не да спреш да се потиш,защото това не е нормално,а да се изпотяваш в границите на нормалното,нормализира се тази функция на кожата ти.Според мен е най-добре да си купиш крема,не е мазен, не цапа дрехите,прониква дълбоко в кожата и мисля,че с едно кремче ще изкараш доста време.И в никакъв случай няма да ти раздразни кожата.Такива рексони и подобни парфюмирани боклуци ги забрави.

chursi
16th March 2006, 12:38
е добре.аз сега като спра - в понеделник - като спра да ползвам спрея, който е за гнойта ще си купя на Vichy, но мисля да си взема стика, за да видя какво ще ми подейства, защото крема е 20 лв.а да знаеш друго нещо много ефикасно?пиши ми моля те!!

chursi
17th March 2006, 11:16
хора, пишете нещо против изпотяване че подлуднах.който знае някъква медицинска козметика която наистина действа при прекомерно изпотяване да пише!!!! :roll: :roll:

chursi
17th March 2006, 13:39
здравейте всички. имам една молба и ако можете да ми отговорите ще съм ви безкрайно задължена. искам да знам дали някой от вас е чувал за Rexona Oxygen?? писах си седна докторка хомеопат за проблема ми с изпотяването и тя ми препоръча едни хапчета и този продукт за изпотяване. дали ще ми помогне? някой от вас знае ли нещо за него. ОТЧАЯНА СЪМ ВЕЧЕ и както ви казах не ми се дават още пари за това а то да не ми помогне. ще съм ви много благодарна ако ми се отзовете на помощ. очаквам отговорите ви!!

sladkatony
17th March 2006, 13:45
здравейте всички. имам една молба и ако можете да ми отговорите ще съм ви безкрайно задължена. искам да знам дали някой от вас е чувал за Rexona Oxygen?? писах си седна докторка хомеопат за проблема ми с изпотяването и тя ми препоръча едни хапчета и този продукт за изпотяване. дали ще ми помогне? някой от вас знае ли нещо за него. ОТЧАЯНА СЪМ ВЕЧЕ и както ви казах не ми се дават още пари за това а то да не ми помогне. ще съм ви много благодарна ако ми се отзовете на помощ. очаквам отговорите ви!!
Не съм много запозната, но си мисля че тази докторка ти е предписала хапчетата за самото лечение на проблема, а Rexona Oxygen за освежаване.
Не вярвам в магическото 24 часово действие на дезодорантите. При все че нямам подобни проблеми (в смисъл, че се изпотявам в границите на нормалното) използвайки такъв продукт отново се потя.

Aset
17th March 2006, 16:52
здравейте всички. имам една молба и ако можете да ми отговорите ще съм ви безкрайно задължена. искам да знам дали някой от вас е чувал за Rexona Oxygen?? писах си седна докторка хомеопат за проблема ми с изпотяването и тя ми препоръча едни хапчета и този продукт за изпотяване. дали ще ми помогне? някой от вас знае ли нещо за него. ОТЧАЯНА СЪМ ВЕЧЕ и както ви казах не ми се дават още пари за това а то да не ми помогне. ще съм ви много благодарна ако ми се отзовете на помощ. очаквам отговорите ви!!
Рексоната си е дезодорант.
А хомеопатката , на която си попаднала най- вероятно е само "патка". Моля да ме извините. Никой уважаващ себе си хомеопат, завършил две годишния курс на обучение плюс две годишния курс по медицина няма да ти даде хапчета за сериозен проблем като твоя по мейла. Ако ще се лекуваш при хомеопат спри това, което ти е дала / ако случаят е такъв - по мейла/, отиди на консултация с КЛАСИЧЕСКИ хомеопат и виж - той ще говори с теб поне два часа, ще те разпита за детството ти, за заболявания на близки и още много странни въпроси. Накрая ще ти даде ЕДНО лекарство, най- често при него, на място. И така... Това се сещам.

chursi
18th March 2006, 13:55
е добре какво да си купя??писна ми вече.някои викат Vichy други - Odorex трети - SVR Laboratories четвърти - Rok направо вече незнам.а нямам толкова пари вече да си ги купя всичките и да видя кое ще ми действа. кажи ми нещо което ще ми помогне че незнам вече какво да правя.моля те и ще съм ти много задължена!!пиши ми!!!!!!!!!

Aset
18th March 2006, 17:15
е добре какво да си купя??писна ми вече.някои викат Vichy други - Odorex трети - SVR Laboratories четвърти - Rok направо вече незнам.а нямам толкова пари вече да си ги купя всичките и да видя кое ще ми действа. кажи ми нещо което ще ми помогне че незнам вече какво да правя.моля те и ще съм ти много задължена!!пиши ми!!!!!!!!!
Мен ли питаш?
Съжалявам, нямам представа.
Изказах се относно хомеопатията, не дезодорантите. Аз съм доволна от Dove Fresh в момента, но изпитяването ми е в рамките на нормалното. Ти сигурно си го ползвала вече.

Cleopatra
18th March 2006, 17:31
Рексоната си е дезодорант.
А хомеопатката , на която си попаднала най- вероятно е само "патка". Моля да ме извините. Никой уважаващ себе си хомеопат, завършил две годишния курс на обучение плюс две годишния курс по медицина няма да ти даде хапчета за сериозен проблем като твоя по мейла. Ако ще се лекуваш при хомеопат спри това, което ти е дала / ако случаят е такъв - по мейла/, отиди на консултация с КЛАСИЧЕСКИ хомеопат и виж - той ще говори с теб поне два часа, ще те разпита за детството ти, за заболявания на близки и още много странни въпроси. Накрая ще ти даде ЕДНО лекарство, най- често при него, на място. И така... Това се сещам.

Асет, не бъди такава традиционалистка. Преди години аз ползвах лекар хомеопат чрез онлайн консултация. И смея да твърдя, че тогава само тя ми реши проблема без да ме беше виждала. Просто в хомеопатията нещата са по-различни, но консултирането става след подробно разпитване под формата на въпросник, на който пациента трябва да отговори много подробно....разбира се не всяка "болест" е подходяща за този тип консултации.

Aset
18th March 2006, 17:39
Рексоната си е дезодорант.
А хомеопатката , на която си попаднала най- вероятно е само "патка". Моля да ме извините. Никой уважаващ себе си хомеопат, завършил две годишния курс на обучение плюс две годишния курс по медицина няма да ти даде хапчета за сериозен проблем като твоя по мейла. Ако ще се лекуваш при хомеопат спри това, което ти е дала / ако случаят е такъв - по мейла/, отиди на консултация с КЛАСИЧЕСКИ хомеопат и виж - той ще говори с теб поне два часа, ще те разпита за детството ти, за заболявания на близки и още много странни въпроси. Накрая ще ти даде ЕДНО лекарство, най- често при него, на място. И така... Това се сещам.

Асет, не бъди такава традиционалистка. Преди години аз ползвах лекар хомеопат чрез онлайн консултация. И смея да твърдя, че тогава само тя ми реши проблема без да ме беше виждала. Просто в хомеопатията нещата са по-различни, но консултирането става след подробно разпитване под формата на въпросник, на който пациента трябва да отговори много подробно....разбира се не всяка "болест" е подходяща за този тип консултации.
Аз не казвам, че хомеопатията не действа. Имам познати, които се лекуват само така. Просто има две школи - едната е класическата, а другото е Боаронската, което на практика са дистрибуторски нива. Възпитателите на Боарон дават хомеопатични л-ва на принципа на алопатията - за всеки сиптом- лек. Класиците дават едно, което трябва да обхване целия симптомокомплекс на човека. Този симптомокомплекс се формира както от разговора, хомеопатичното интервю, така и от особености в поведението на индивида, които хомеопатът ще забележи при интервюто. Именно заради това едно онлайн лечение си е шарлатанска работа. Не казвам, че няма да помогне - може да уцели. Но на практика не е снета цялата картина, не е правилно да се прави така. Та така. Мисълта ми е, че хомеопатията въздейства на много фини нива, така като помага така може и да вреди, независимо, че е рекламирана като "безвредна". Едно сгрешено лекарство е възможно да навреди. Такива са принципите.

chursi
19th March 2006, 11:23
абе хора кое е по-добро на Vichy?бялата или зелената ролка.аз си взех бялата.тя е за епилирана кожа и е без мирис въпреки че аз не се епилирам вече.обаче разбрах че тази зелената била с 48 часов ефект а тази бялата с 24 часов.дали не се преебах?как мислите?а дали ще ми подейства веднага или трябва да се мине известно време откакто я ползвам, защото аз пак си се потя по малко само от тази страна за която ставаше дума.ако не ми помотне ще се самоубия вече.писна ми да си завам парите.дадох 13 лв за нея и сега да не ми помогне?!моля ви пишете ми и който я е ползвал да ми каже по-подробно дали веднага трябва да действа или по-късно след като започна да я използвам!

dnny
20th March 2006, 12:18
Абе т'ва дете май няма какво да прави по цял ден.
В никакъв случай не омаловажавам проблема ти,но не можеш да изискваш от нас да ти кажем даден продукт и да ти гарантираме,че ще ти помогне.
Според мен трябва да отидеш на лекар,който ще се съобрази с възрастта и проблема ти и ще те насочи към определен продукт,който е тестван вече.Както разбра тук няма човек с подобен проблем и няма как да получиш точен съвет.Не се шашкай и не пиши по 100 пъти едно и също нещо,защото си губиш времето.Просто предприеми нещо по-сериозно.
Успех!

dnny
20th March 2006, 12:21
Аз ползвам бялата ролка на Vichy,но нямам никакъв проблем с потенето.дори бих казала,че почти не се потя.Ползвам я ,защото не искам да се смесват различните миризми не парфюма ми и дезодоранта.Мисля,че за твоя проблем ти трябва нещо по-силно.иди на лекар,няма да съжаляваш.

Aset
20th March 2006, 17:12
Не съм чела цялата тема отново, извинете ако се повтарям, но в един друг форум много препоръчваха това при активно изпотяване:

http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=2

chursi
25th March 2006, 11:56
хей хора здравейте.аз си купих продукта на одорекс део.много хора го хвалят а и си пише че е за прекомерно изпотяване на подмишниците(е на мене е едната)и смятам че ще ми помогне.вярно че действа само за около няколко дена(все още не знам точно колко защото го ползвам от вчера)но поне и това е нещо.малко ме е страх защото тук едно момиче песа че от някъква Рексона и се запушила потната жлеза и и правили операция но там в един форум си писах с хора които го ползват и ми казаха че няма да има проблеми.дано да е така.пишете какво мислите.благодаря ве че ме напътихте - много съм благодарна - направо не занех какво вече да правя.а иначе ми казаха че мога да си ползвам и нещо против изпотяване и аз мисля да си взема на Виши зелената капачка за да съм наистина сигурна и защитена.пишете ми.приятен ден) :P :P :P

Aset
25th March 2006, 17:06
аз си купих продукта на одорекс део.много хора го хвалят а и си пише че е за прекомерно изпотяване на подмишниците.а иначе ми казаха че мога да си ползвам и нещо против изпотяване и аз мисля да си взема на Виши зелената капачка за да съм наистина сигурна и защитена.пишете ми.приятен ден) :P :P :P
Защо, за Бога, са ти два продукта едновременно?

Поне пробвай на първо време само с едното, а ако не подейства тогава мисли за второ. :wink:

dnny
27th March 2006, 12:07
Знае ли някой наистина колко е траен резултата след третирането на потенето с ботокс?
При кои хирург е най-сигурно?
Цената?

dnny
27th March 2006, 12:31
вижте какво намерих...надявам се 4е сте 4ували за ботокса които се бие против бръ4ки(Ботокс - Ботулинов токсин БТX е лекарство, което е произведено от бактерия която много рядко причинява ботулизъм – хранително натравяне.
Ботокса не е жив, а представлява протеин, който отслабва или дезактивира мускулите. ВТХ е мощен токсин, който блокира невромускулната трансмисия в областта в която е инжектиран. С други думи, той блокира съобщенията които се изпращат от нерва до мускула или до потната жлеза, и следователно той може да спре мускула или жлезата да изпълнят своята задача.
ВТХ е още един пример как природни продукти се използуват за медицински цели: така например гъбичките произвеждат пеницилин, вирус при кравите предпазва от дребна шарка, а растение произвежда отровата дигиталис, която милиони пациенти приемат ежедневно при сърдечни заболявания. При съвременното биоинженерство е възможно определена бактерия да произведе необходимото лекарство за лечение на дадено заболяване.
БТX е много мощен токсин при висока концентрация , но при малки количества безопасността е гарантирана. След инжектиране на мускула , първите резултати се виждат най-рано след 48 часа, а пълният ефект е видим след 2 седмици. Една от добрите черти за безопасността на Ботокса е ,че пълното възстановяване на мускула се постига след определено време. Това възстановяване на дейността на мускула се дължи на способността на тялото да се самовъзстановява като формира нови трансмитери, които реактивират мускула.
БТХ е ефикасен за третиране на бръчки на лицето. Значително подобрение се наблюдава при бръчките на челото и пачи крак около очите. Няма странични ефекти освен дискомфорта от убождането при инжектирането. Продължителността на ефекта при бръчките на челото е приблизително 17 седмици. )

Новата процедура е 4е са6тия ботокс (които се описва по -горе )
се разрежда горе долу около 7 пати пове4е от този за литцето и се бие в подмишниците или дланите ( само на тези две места )
и предотвратява въобште появата на пот( не се потите на третираните места)
ефекта трае около полувин година .

bitter_sweet
13th November 2006, 21:48
Здравейте.
Аз също имам този проблем - изпотяването. Страшно много се потя и най-лошото е миризмата. :( Ходих на кожен лекар и той честно казано нищо съществено не ми каза. Изписа ми едни хапчета от които няма никакъв ефект. След това ми изписа шампоан "Spirial gel moussaunt", както и roll-on "Dermagor". Поне при мен нямаше ефект от нито едното. Може би само от шампоана, но е минимален.
След което прочетох за OdorEx. Наистина има резулатат, макар че пак се потя, но доста по-малко. Проблема е, че миризмата все още си остана. :(
Не знам, но аз имах големи надежди, когато отидох на лекар, защото с този проблем не се живее лесно, поне тези които го имат знаят какво е. Но уви. Той единствено ми каза, че може би е от това, че съм по-притеснителна , което всъщност си е така, но аз се потя дори и когато изобщо не се притеснявам, особено лятото, направо е ад. Аз съм чела, че всъщност проблема може наистина да е на нервна основа, но също и проблем с щитовидната жлеза и наследствено ,както е при мен. Затова и се чудя дали да не отида при друг лекар.
Най-много се дразня, когато някой каже, че е или нормално, или че съм си въобрзавала. Както и, че проблема може да е от теглото - няма нищо подобно!
Силно се надявам този проблем да е само от пубертета, но не ми се вярва. И затова се надвам да намеря по-ефектни методи.
Някой може ли да обясни какво е това ODABAN и Vichy, и дали има ефект. ((:

junglegirl
14th November 2006, 11:43
Между другото някъде четох,че се отстраняват изцяло потните жлези,това си е вид пластична операция.Четох го в някакъв сайт на пл.хирург...Ама не ви ли се вижда опасничко :roll:

diastemma
14th November 2006, 16:48
Прави се само при хипертрофия и възпаление на потните жлези (хроничен хидрозаденит), което си е тежко състояние.

junglegirl
14th November 2006, 17:02
diastemma,какво може да стане ако се премахнат просто така? :roll:

SweetShark
14th November 2006, 17:38
Знам че ще ми се изсмеете, ама против обилното потене много помага примането на Цинк (на хапчета, едно сутрин, аз по принцип ги пиех за имуностимулант). За потенето е вече изтествано и потвърдено в рамките на .

diastemma
14th November 2006, 23:01
diastemma,какво може да стане ако се премахнат просто така? :roll:
Отстраняват се с кожата. Много е жестоко за обикновено потене.

Фелисити
14th November 2006, 23:42
Вярно ли е това за цинка? Може ли да се пие без да е предписан от лекар и ако да, има ли някакви противопоказания?

SweetShark
15th November 2006, 08:37
То е като витамините, продава се свободно в аптеките :-)

junglegirl
15th November 2006, 08:44
Diastemma,как така се отстраняват заедно с кожата..?!И защо е жестоко-в смисъл:болезнено,травмиращ о.На длани прави ли се?Май съм доста досадна :oops:

diastemma
15th November 2006, 13:55
Ами просто е компромисно решение, оставя козметични дефекти (може да се сравни с последствие от изгаряне - не че кожата се гори по какъвто и да било начин, просто се изрязва). Не е "точково" отстраняване на жлезите. Не може да се използва като метод за лечение на нежеланото изпотяване, а само на по-тежки състояния.

Добавям : да, болезнено и травмиращо:)))