PDA

View Full Version : вкусна чаша


djidjito_
7th February 2008, 20:03
пуснали са на пазара готови супички\"вкусна чаша\".имат малко калории,стават бързо,засищат.какво мислите за тях

Минчето
7th February 2008, 20:12
Много сол, консерванти, емулгатори, стабилизатори... химия? :roll:

lqlqlqlq
7th February 2008, 20:48
Много сол, консерванти, емулгатори, стабилизатори... химия? :roll:

Съгласна съм...според мен са боклуци

{*faith*}
7th February 2008, 20:52
Съгласна :roll:

ледено_sЪrце
7th February 2008, 22:07
На мен тези разтворимите супи дори не са ми вкусни, а като си помисля само колко боклуци има в тях. :roll: :? :x

djidjito_
8th February 2008, 08:34
напълно сам съгласна с вас че са пълни боклуци,ама пак са ми вкусни и понякога като няма какво да ям пробягвам към тях.да продължавам ли с тях или не?

valhalla
8th February 2008, 18:11
готовите супи са си химия, то е ясно, но все пак смятав че са за предпочитане пред солети, крекери и друг junk food например... :roll:

така си е, не винаги има време за истинска супа...

TedyK
9th February 2008, 14:38
четеш въглехидрати на 100 г. и те са обикновено около 14 при идея да намаляш въгл. до около 20 на ден. смятам това да е отговор на зададеният въпрос.

djidjito_
9th February 2008, 17:17
там е проблема че аз не мога без въглехидрати.ако ям само белтъчини ми става лошо,пада ми кръвното и нямам никаква сила.изобщо не ги броя колко сам поела

Gia
10th February 2008, 08:15
Химия, не особено полезна за здравето...Защо не си сготвиш зеленчукови супи-общо взето, не са трудни за изпълнение? Правиш една тенджера супа, слагаш я в кофички във фризера, когато ти се прииска-бухаш в микровелето. За работа (ако ходиш) си я носиш в термос...Мисля, че е по-добре така :1211:

TedyK
11th February 2008, 11:39
[quote="там е проблема че аз не мога без въглехидрати.ако ям само белтъчини ми става лошо,пада ми кръвното и нямам никаква сила.изобщо не ги броя колко сам поела[/quote]

ами извинявай тогава djidjito_. понеже си поместила мнението си в диети и не разбрах, че не си следиш въглехидратите. щом ти е все едно какво ядеш защо да не ядеш от тези супички тогава?

valhalla
11th February 2008, 17:22
ами извинявай тогава djidjito_. понеже си поместила мнението си в диети и не разбрах, че не си следиш въглехидратите. щом ти е все едно какво ядеш защо да не ядеш от тези супички тогава?
е, това е малко крайно... това, че някой не се ограничава изрично във въглехидратите съвсем не значи, че му/и "е все едно какво яде" ... :wink:

djidjito_
11th February 2008, 19:58
ами извинявай тогава djidjito_. понеже си поместила мнението си в диети и не разбрах, че не си следиш въглехидратите. щом ти е все едно какво ядеш защо да не ядеш от тези супички тогава?
е, това е малко крайно... това, че някой не се ограничава изрично във въглехидратите съвсем не значи, че му/и "е все едно какво яде" ... :wink:
ох някой да ме разбере.не всички диети са НВХ има и такива на въглехидрати извинявай много

valhalla
11th February 2008, 20:11
djidjito_, трай си че ей сега ще се стовари гнева на целия форум върху нас... че те друго освен НВД не признават :lol:

не, сериозно, уважавам хората и техните решения, ама не е хубаво да се налагат такива на другите... аз не съм се и замисляла да се тормозя с НВД, щото за мен режим на хранене, който отрича плодове е пълна глупост...

даа, знам че като се отрежат въглехидратите се смъкват кг, ама аз предпочитем бавно и с удоволствие и без да се депресирам ако един път в седмицата ми се прияде тъмен шоколад например... :wink:

djidjito_
11th February 2008, 21:20
мммммм и аз не мога без любимите ми плодчета и картофки и т.н.иначе НВХ го харесвам ама просто не мога защото сам кат парцал

new_lady
11th February 2008, 23:52
Всеки познава най-добре собствения си организъм и знае кое е най-добро за него. Аз лично съм много доволна от НВД и бих я препоръчала на всеки, но ако смятате че не е подходяща намерете тази, която ви пасва.

TedyK
14th February 2008, 18:13
ами извинявай тогава djidjito_. понеже си поместила ....?
е, това е малко крайно... това, че някой не се ограничава изрично във въглехидратите съвсем не значи, че му/и "е все едно какво яде" ... :wink:

Да, да това ми прозвучава вече на типичното самозаблуждение. Искам да отслабна, но ако може да ям от всичко по малко да съм на Вие с фитнес салона.
я по добре отидете и си хапнете шоколад в днешния ден и забравете за сухите супички в пакетче.

valhalla
21st February 2008, 22:15
Да, да това ми прозвучава вече на типичното самозаблуждение. Искам да отслабна, но ако може да ям от всичко по малко да съм на Вие с фитнес салона.
я по добре отидете и си хапнете шоколад в днешния ден и забравете за сухите супички в пакетче.

хаха, май ти трябва да хапнеш малко шоколад, че да се успокоиш... :lol:

какъв ти е проблемът, че мога да поддържам форма без да се лишавам от шоколад? :wink:

TedyK
24th February 2008, 20:14
какъв ти е проблемът, че мога да поддържам форма без да се лишавам от шоколад? :wink:

аз лично нямам проблем. ти си с проблемите след като задаваш въпроси от графата @безмислени@.
някой някъде да ти е казвал да не ядеш шоколад? съвземи се и дишай дълбоко valhalla за да не ти се появят бръчки.

Engel
25th February 2008, 12:54
:this_sucks:

djidjito_
25th February 2008, 20:20
ох момичета искам да ви се оплача.of чувствам се много напълняла спирам да ям,омръзна ми да гледам всички как ядат и непълнеят,искам и аз като тях.затова няма да ям вече
:( :( :(

Ally
14th March 2008, 15:08
Тези супи са пълен боклук. И не са никакви супи, а чисто и просто химия, която се разтваря във вода. Имат твърде много сол и вкякакви боклуци. Мазни са. И не засищат. Хем си гладен, хем дебелееш.

Miss_Murderer
19th March 2008, 10:57
не са много здравословни, но понякога май са по-добра алтернатива, особено ако са съчетани с нещо млечно или някаква салата плюс пълнозърнест хляб например

kaija
19th March 2008, 14:37
готовите супи са си химия, то е ясно, но все пак смятав че са за предпочитане пред солети, крекери и друг junk food например... :roll:

така си е, не винаги има време за истинска супа...

ТОЧНО ТОВА ЩЯХ ДА КАЖА. аз тва ям за обяд всеки ден, и между другото са супер яки, особено крем супата пиле с крутони. става като истинска, не го очаквах, мислех си че е като бульон.

kaija
19th March 2008, 14:39
Тези супи са пълен боклук. И не са никакви супи, а чисто и просто химия, която се разтваря във вода. Имат твърде много сол и вкякакви боклуци. Мазни са. И не засищат. Хем си гладен, хем дебелееш.

абе чак да дебелееш от 40 калории! зависи какво ядеш покрай тях! аз ги ям откакто ги изкараха, та даже и отслабвам. единствената им алтернатива за мен е киселото мляко, само с това ги заменям!

TedyK
19th March 2008, 16:59
абе чак да дебелееш от 40 калории!

отдавна хората гледат въглехидратите, а не калориите в продуктите. оникновено в тези супи имат по 14 г. въгл./100г; стремежът на тези, който си следят теглото е да не надхвърляш 20 на ден. от там идват различията в гледните точки.

m.mi6eto
19th March 2008, 17:33
да де ама 14г.въглехидрати на 100г. продукт...
а според мен 1 супа е около 35г. което означава 4-5 гр. въглехидрати

TedyK
19th March 2008, 18:03
да де ама 14г.въглехидрати на 100г. продукт...
а според мен 1 супа е около 35г. което означава 4-5 гр. въглехидрати

обърни я от зад и виж. знам, че ми е правило впеч. колко мн въгл. се съдържат в една подобна супа. то по добре да изядеш един шоколад :lol:

djidjito_
19th March 2008, 18:49
ей някой да ме подкрепи.вижте сега които се стреми към НВХ да не ги яде.за мен това е непоносимо затова си ям,но гледам да не надхвърлям определен брой калории.а пък и тези супички ме засищат и са лекички.но въпреки всичко много добре знам че са само ХИМИЯ

Mena
19th March 2008, 20:13
Въпросът не е дали си на НВД или не, а дали искаш да се храниш с полезни и здравословни храни.
Подкрепям мнението на Теди, и аз не възприемам тези "супички" като част от балансирано и рационално хранене.

kaija
20th March 2008, 09:27
да бе, така е, даже снощи вечерях 2 литра вода и само да ви кажа, от нея така се пълнее, а пък тая нощ, като дишах, казвам ви, събудих се слон!

химия, физика, 100 пъти по-добре това, отколкото мазна баница, форнети, дюнер и пр.

приятно напълняване!!!

alica
20th March 2008, 09:43
бе не се пълнее от вода, ама си разширяваш стомаха и после като започнеш да ядеш неможеш да го напълниш ....
:lol: :lol: :lol:

valhalla
20th March 2008, 18:09
химия, физика, 100 пъти по-добре това, отколкото мазна баница, форнети, дюнер и пр.
:2043:

TedyK
20th March 2008, 18:21
то кой споменава мазни баници? аз май нещо съм пропуснала.

kaija
21st March 2008, 14:39
АЗ! :)

Lottus
21st March 2008, 16:38
А защо не замениш мазните баници с плодове и зеленчуци, вместо със супи състоящи се от боя, подсладители и ароматизатори :roll: И двете неща са въглехидрати само че едните в пъти по-полезни, а другите - вредни ...

TedyK
22nd March 2008, 16:32
ами може би им се яде нещо соленичко. знам ли след като е споменавано и мазни банички :lol: