PDA

View Full Version : комбиниране на кардио със силова???


pepa
13th July 2005, 09:37
Здравейте,

В новия брой на списание Iron Man, има много подробни и хубави статии за съчетанието на кардио със силова и целта за коята се използват, та там съветват да се редуват силовата и кардиото а да не се правят в един и същи ден.

И аз мислих, мислих и решиш да си сменя програмата по този метод с цел за постигане - изгаряне на мазнини.

Ето какво измислих моля да го коментирате и критикувате:

1.гърди/рамо/трицепс

флайс 2 х 7
гърди горна 2 x 7
гърди долна 2 x 7
рамо средно-щанга 3 x 7
рамо средно-разтваряне 2 x 10
трицепс с дъмбел 3 x 7
трицепс скрипец 2 x 10

2.кардио

бягане с разл.темпо 10 min
коремни преси
гръбни преси
бягане с разл.темпо 10 min
коремни преси
гръбни преси
бягане с равно темпо 20 min

3.гръб/задно рамо/бицепс

скр.тесен/гребане машина 3 x 7
скр.отпред шир.надхват 2 x 7
скр.зад врат широк хват 1 x 7
СуперСерия-задно рамо / трапец 2 х 10
бицепс с щанга 3 х 7
бицепс с гири 2 х 10

4.кардио

бягане с разл.темпо 10 min
коремни преси
гръбни преси
бягане с разл.темпо 10 min
коремни преси
гръбни преси
бягане с равно темпо 20 min

5.почивка

6.крака

клек/или лег преси 4 х 12
бедрено сгъване 4 х 12
бедрено разгъване 4 x 12
прасец 4 х 12
други

7. почивка


На мен поне ми е странна но ми трябва някаква значителна промяна в трениравката защото към старите програми имам чувството че организма е привикнал.

Ще се радвам ако ми помогнете с коментари, препоръки и критики разбира се.

Найстина се опитвам да събера колкото се може повече мнения от колкото се може повече хора тъй като за първи път сама си моделирам програмата досега все на фитнес инструктор разчитах.


Благодаря ви. :roll:

riddicko
13th July 2005, 23:40
Здравй pepa,

първо установяваш целта на програмата си и я гониш с тренировки и кардио.

Кардиотренировката е за изгаряне на образувалите се мастни депа, за да активираш L-единиците в тялото си, които спомагат за разграждането на мазнините ти трябват минимум 10 мин., а ти тогава прекратяваш кардио-тренировката и започваш корем.

Първо, защо не прочетеш още 10 списания и тогава си направи верните изводи за себе си.

Второ, силовата ти тренировка включва повторения за една и съща мускулна група различен на брой, което е много странно, все пак гониш целта си с едни средства.

Трето, коремната мускулатура е доста голяма мускулна група и се натоварва доста трудно, за да я правиш с такава почивка, пробвай да направиш 4-ри различни упражнения едно след друго, като всяка серия ги сменяш, три последователни с максимум 30 секунди между сериите. Трябва да има непрекаснато напрежения в мускула, за да има ефект.

Четвърто, ако си решила да свалич някое килце, кардиотренировката ти е задължителна всеки път, когато си в залата и то минимум 30 минути с голяма интензивност. С два пъти седмично и то разкъсано по 10 минути едва ли ще имаш някакъв особен ефект.

Пето, храненето е на първо място независимо как тренираш.
Успех !!!

kras_girl
29th May 2006, 17:16
[quote="riddicko"]Здравй pepa,

първо установяваш целта на програмата си и я гониш с тренировки и кард до ридико добре лие 3 пати кердио ж седмизата жазе по 30 мин и 2пати фитнес на тренажорите зел 10 кг сваляне?

saphirre
30th May 2006, 15:59
И аз си мисля, че кардиото ти е много малко като време. Ако го направиш по половин час до 40 минути май ще е по-добре, а и го прави в началото и края на тренировката, а не така по средата. Това с цел да не прекъсваш упражненията за коремните мускули.